haruna - en to pl translation catalogue (314 entries)

[ctx: application title/display name]
en: Haruna Media Player
pl: Odtwarzacz multimedialny Haruna

[ctx: @title]
en: A configurable media player.
pl: Odtwarzacz mediów z ustawieniami.

[ctx: @info:credit]
en: Developer
pl: Programista

[ctx: @info:shell]
en: File to open
pl: Plik do otwarcia

[ctx: @info:shell]
en: Allows to temporarily override the ytdl format selection setting. Will be overwritten if the setting is changed through the GUI
pl: Umożliwia tymczasowe zastąpienie ustawienia wyboru formatu ytdl. Zostanie zastąpione, jeśli ustawienie zostało zmienione w interfejsie użytkownika

[ctx: @info reason for blocking sleep and screen slocking]
en: Playing media file
pl: Odtwarzanie pliku multimedialnego

[ctx: @action]
en: Open Actions Dialog
pl: Otwórz okno działań

[ctx: @action]
en: About Haruna
pl: O Harunie

[ctx: @action]
en: Audio Cycle Up
pl: Cykl dźwięku w górę

[ctx: @action]
en: Audio Cycle Down
pl: Cykl dźwięku w dół

[ctx: @action]
en: Configure
pl: Ustawienia

[ctx: @action]
en: Configure Keyboard Shortcuts
pl: Ustawienia skrótów klawiszowych

[ctx: @action]
en: Exit Fullscreen
pl: Wyłącz tryb pełnoekranowy

[ctx: @action]
en: Frame Step Forward
pl: Krok klatkowy wprzód

[ctx: @action]
en: Frame Step Backward
pl: Krok klatkowy wstecz

[ctx: @action]
en: Load Last Played File
pl: Wczytaj ostatnio odtwarzany plik

[ctx: @action]
en: Mute
pl: Wycisz

[ctx: @action]
en: Open Context Menu
pl: Otwórz menu podręczne

[ctx: @action]
en: Opens and closes the context menu at the position of the mouse pointer
pl: Otwiera i zamyka menu podręczne w miejscu wskaźnika myszy

[ctx: @action]
en: Open File
pl: Otwórz plik

[ctx: @action]
en: Add External Subtitle…
pl: Dodaj napisy zewnętrzne…

[ctx: @action]
en: Open Url
pl: Otwórz adres URL

[ctx: @action]
en: Playback Speed Increase
pl: Zwiększ szybkość odtwarzania

[ctx: @action]
en: Playback Speed Decrease
pl: Zmniejsz szybkość odtwarzania

[ctx: @action]
en: Playback Speed Reset
pl: Wyzeruj szybkość odtwarzania

[ctx: @action]
en: Play/Pause
pl: Odtwórz/wstrzymaj

[ctx: @action]
en: Play Next
pl: Odtwórz następny

[ctx: @action]
en: Play Previous
pl: Odtwórz poprzedni

[ctx: @action]
en: Quit
pl: Zakończ

[ctx: @action]
en: Restart Playback
pl: Rozpocznij odtwarzanie od nowa

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Forward
pl: Przewiń mały krok wprzód

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Backward
pl: Przewiń mały krok wstecz

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Forward
pl: Przewiń średni krok wprzód

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Backward
pl: Przewiń średni krok wstecz

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Forward
pl: Przewiń duży krok wprzód

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Backward
pl: Przewiń duży krok wstecz

[ctx: @action]
en: Seek Next Chapter
pl: Przewiń do następnego rozdziału

[ctx: @action]
en: Seek Previous Chapter
pl: Przewiń do poprzedniego rozdziału

[ctx: @action]
en: Seek To Next Subtitle
pl: Przewiń do następnego napisu

[ctx: @action]
en: Seek To Previous Subtitle
pl: Przewiń do poprzedniego napisu

[ctx: @action]
en: Seek To Watch Later Position
pl: Przewiń do położenia do obejrzenia na później

[ctx: @action]
en: Set Loop
pl: Ustaw zapętlenie

[ctx: @action]
en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

[ctx: @action]
en: Subtitle Toggle
pl: Przełącz napis

[ctx: @action]
en: Subtitle Increase Font Size
pl: Zwiększ rozmiar czcionki napisów

[ctx: @action]
en: Subtitle Decrease Font Size
pl: Zmniejsz rozmiar czcionki napisów

[ctx: @action]
en: Subtitle Move Up
pl: Przesuń napisy w górę

[ctx: @action]
en: Subtitle Move Down
pl: Cykl napisów w dół

[ctx: @action]
en: Subtitle Quicken
pl: Przyspieszenie napisu

[ctx: @action]
en: Subtitle Delay
pl: Opóźnienie napisu

[ctx: @action]
en: Subtitle Cycle Up
pl: Cykl napisów w górę

[ctx: @action]
en: Subtitle Cycle Down
pl: Cykl napisów w dół

[ctx: @action]
en: Toggle Deinterlacing
pl: Przełącz usuwanie przeplot

[ctx: @action]
en: Toggle Fullscreen
pl: Przełącz tryb pełnoekranowy

[ctx: @action]
en: Toggle Menu Bar
pl: Przełącz pasek menu

[ctx: @action]
en: Toggle Header
pl: Przełącz nagłówek

[ctx: @action]
en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

[ctx: @action]
en: Video Move Left
pl: Przesuń film w lewo

[ctx: @action]
en: Video Move Right
pl: Przesuń film w prawo

[ctx: @action]
en: Video Move Up
pl: Przesuń film w górę

[ctx: @action]
en: Video Move Down
pl: Przesuń film w dół

[ctx: @action]
en: Volume Up
pl: Zwiększ głośność

[ctx: @action]
en: Volume Down
pl: Zmniejsz głośność

[ctx: @action]
en: Zoom In
pl: Powiększ

[ctx: @action]
en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

[ctx: @action]
en: Zoom Reset
pl: Zerowanie powiększenia

[ctx: @action]
en: Contrast Up
pl: Zwiększ kontrast

[ctx: @action]
en: Contrast Down
pl: Zmniejsz kontrast

[ctx: @action]
en: Contrast Reset
pl: Zerowanie kontrastu

[ctx: @action]
en: Brightness Up
pl: Zwiększ jasność

[ctx: @action]
en: Brightness Down
pl: Zmniejsz jasność

[ctx: @action]
en: Brightness Reset
pl: Zerowanie jasności

[ctx: @action]
en: Gamma Up
pl: Zwiększ gammę

[ctx: @action]
en: Gamma Down
pl: Zmniejsz gammę

[ctx: @action]
en: Gamma Reset
pl: Zerowanie gammy

[ctx: @action]
en: Saturation Up
pl: Zwiększ nasycenie

[ctx: @action]
en: Saturation Down
pl: Zmniejsz nasycenie

[ctx: @action]
en: Saturation Reset
pl: Zerowanie nasycenia

[ctx: @info]
en: The chosen shortcut conflicts with the shortcut of the <b>%1</b> action.<br><br>Do you want to reassign the shortcut?
pl: Wybrany skrót jest w sprzeczności ze skrótem działania <b>%1</b>. <br><br>Czy chcesz przypisać ten skrót ponownie?

[ctx: @action:button]
en: Reassign
pl: Przypisz ponownie

[ctx: @action The "None" subtitle track is used to clear/unset selected track]
en: None
pl: Brak

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot failed
pl: Nie udało się zrzucić ekranu

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot taken
pl: Zrobiono zrzut ekranu

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot: %1
pl: Zrzut ekranu: %1

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Skipped chapter: %1
pl: Pominięty rozdział: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Audio: %1 %2
pl: Dźwięk: %1 %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Playback speed: %1
pl: Szybkość odtwarzania: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop start: %1
pl: Zapętlij początek: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop: %1 - %2
pl: Zapętlij: %1 - %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop cleared
pl: Wyczyszczono pętlę

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle timing: %1
pl: Czas napisu: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles off
pl: Wyłącz napisy

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles on
pl: Włącz napisy

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: None
pl: Napis: Brak

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: %1 %2
pl: Napis: %1 %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle scale: %1
pl: Skala napisu: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Deinterlace: %1
pl: Usuwanie przeplotu: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: %1
pl: Powiększenie: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: 0
pl: Przybliżenie: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: %1
pl: Kontrast: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: 0
pl: Kontrast: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: %1
pl: Jasność: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: 0
pl: Jasność: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: %1
pl: Nasycenie: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: 0
pl: Nasycenie: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Start Playback
pl: Rozpocznij odtwarzanie

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause Playback
pl: Wstrzymaj odtwarzanie

[ctx: @info:tooltip]
en: Play previous file
pl: Odtwórz poprzedni plik

[ctx: @info:tooltip]
en: Play next file
pl: Odtwórz następny plik

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining: %1
pl: Pozostało: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a color
pl: Wybierz barwę

[ctx: @action:inmenu]
en: Recent Files
pl: Ostatnie pliki

[ctx: @title:menu]
en: Secondary Subtitle
pl: Poboczny napis

[ctx: @action:inmenu]
en: &More
pl: &Więcej

[ctx: @title:menu]
en: Primary Subtitle
pl: Główny napis

[ctx: @title:menu]
en: &Audio Track
pl: Ścieżka dźwięk&u

[ctx: @info]
en: Neither <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> nor <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a> was found.
pl: Nie znaleziono ani <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a>, ani <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a>.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: @action:inmenu]
en: Haruna help window (english only)
pl: Okno pomocy Haruna (tylko po angielsku)

[ctx: @action:inmenu]
en: Haruna handbook
pl: Podręcznik Haruna

[ctx: @title]
en: Load subtitles from
pl: Wczytaj napisy z

[ctx: @action:button]
en: Confirm deletion
pl: Potwierdź usunięcie

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete this folder from list
pl: Usuń ten katalog z listy

[ctx: @info:tooltip]
en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

[ctx: @action:button]
en: Add new folder
pl: Dodaj nowy katalog

[ctx: @action:intoolbar]
en: Subtitles
pl: Napisy

[ctx: @action:intoolbar]
en: Audio
pl: Dźwięk

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Chapters
pl: Pomiń rozdziały

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically skips chapters containing certain words/characters.
    Check 'Playback' settings for more details
pl: Sam pomija rozdziały, zawierające pewne słowa/znaki.
    Zajrzyj do ustawień 'Odtwarzania' po więcej szczegółów

[ctx: @title:window]
en: Select file
pl: Wybierz plik

[ctx: @title:window]
en: Select subtitles file
pl: Zaznacz plik napisów

[ctx: @action:button]
en: Open
pl: Otwórz

[ctx: @title:menu]
en: &Audio
pl: &Dźwięk

[ctx: @title:menu]
en: &Primary Track
pl: &Główna ścieżka

[ctx: @title:menu]
en: Playback speed
pl: Szybkość odtwarzania

[ctx: @title:menu]
en: &File
pl: &Plik

[ctx: @title:menu]
en: Recent Files
pl: Ostatnie pliki

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear List
pl: Wyczyść listę

[ctx: @title:menu]
en: &Help
pl: &Pomoc

[ctx: @title:menu]
en: &Playback
pl: &Odtwarzanie

[ctx: @title:menu]
en: Seek
pl: Przewiń

[ctx: @title:menu]
en: &Settings
pl: U&stawienia

[ctx: @action:inmenu]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @action:inmenu]
en: Playback
pl: Odtwarzanie

[ctx: @action:inmenu]
en: Video
pl: Wideo

[ctx: @action:inmenu]
en: Audio
pl: Dźwięk

[ctx: @action:inmenu]
en: Subtitles
pl: Napisy

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

[ctx: @action:inmenu]
en: Mouse
pl: Mysz

[ctx: @action:inmenu]
en: Shortcuts
pl: Skróty

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Commands
pl: Własne polecenia

[ctx: @action:inmenu]
en: Debug
pl: Diagnostyka

[ctx: @action:inmenu]
en: About
pl: O programie

[ctx: @title:menu]
en: &Subtitles
pl: Napi&sy

[ctx: @title:menu]
en: &Video
pl: &Wideo

[ctx: @title:menu]
en: Adjustments
pl: Dostosowania

[ctx: @title:menu]
en: &View
pl: &Widok

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Menubar
pl: Ukryj pasek menu

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Menubar
pl: Pokaż pasek menu

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Toolbar
pl: Schowaj pasek narzędzi

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Toolbar
pl: Pokaż pasek narzędzi

[ctx: @info:tooltip]
en: Volume: %1
pl: Głośność: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Could not play: %1
pl: Nie można odtworzyć: %1

[ctx: @action:button]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: @action:button]
en: Open playlist
pl: Otwórz listę odtwarzania

[ctx: @action:button]
en: Add ...
pl: Dodaj ...

[ctx: @action:button]
en: File
pl: Plik

[ctx: @action:button]
en: Url
pl: Adres URL

[ctx: @action:button]
en: Sort
pl: Uszereguj

[ctx: @action:button]
en: Name ascending
pl: Nazwa, rosnąco

[ctx: @action:button]
en: Name descending
pl: Nazwa, malejąco

[ctx: @action:button]
en: Duration ascending
pl: Czas trwania rosnąco

[ctx: @action:button]
en: Duration descending
pl: Czas trwania malejąco

[ctx: @action:button]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: @action:button]
en: Save as
pl: Zapisz jako

[ctx: @action:inmenu]
en: Open containing folder
pl: Otwórz katalog zawierający

[ctx: @action:inmenu]
en: Open url
pl: Otwórz adres URL

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy file name
pl: Skopiuj nazwę pliku

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy file path
pl: Skopiuj ścieżkę pliku

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove from playlist
pl: Usuń z listy odtwarzania

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename file
pl: Zmień nazwę pliku

[ctx: @action:inmenu]
en: Trash file
pl: Wyrzuć plik do kosza

[ctx: @action:inmenu]
en: Scroll to playing item
pl: Przewiń do odtwarzanej rzeczy

[ctx: @label:textbox]
en: Preferred language
pl: Domyślny język

[ctx: placeholder text]
en: eng, ger etc.
pl: eng, ger itp.

[ctx: @label:spinbox]
en: Preferred track
pl: Domyślna ścieżka

[ctx: @label:spinbox]
en: Volume step
pl: Krok głośności

[ctx: @label:textbox]
en: No custom commands yet
pl: Nie ma jeszcze żadnego własnego polecenia

[ctx: @action:button]
en: &Add command
pl: Dod&aj polecenie

[ctx: @info:tooltip]
en: Don't set on next startup
pl: Nie ustawiaj przy następnym uruchomieniu

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Add
pl: Dod&aj

[ctx: @label:textbox]
en: Config folder
pl: Katalog ustawień

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config folder
pl: Otwórz katalog ustawień

[ctx: @label:textbox]
en: Config file
pl: Plik ustawień

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config file
pl: Otwórz plik ustawień

[ctx: @label:textbox]
en: Custom commands config file
pl: Plik własnych ustawień poleceń

[ctx: @info:tooltip]
en: Open custom commands config file
pl: Otwórz plik własnych ustawień

[ctx: @info:usagetip]
en: If fields are empty that means there is no config file/folder (e.g when using the default settings).
pl: Jeśli pola są puste, oznacza to, że nie istnieje żaden plik/katalog ustawień (np. przy używaniu domyślnych ustawień)

[ctx: @option:check]
en: Enable mpv logging
pl: Włącz dziennik mpv

[ctx: @label:textbox]
en: Command
pl: Polecenie

[ctx: placeholder text]
en: add volume +10
pl: zwiększ głośność +10

[ctx: @label:textbox]
en: OSD Message
pl: Wiadomość OSD

[ctx: placeholder text]
en: Filename: ${filename}
pl: Nazwa pliku: ${filename}

[ctx: @label]
en: Type
pl: Rodzaj

[ctx: @option:radio]
en: Keyboard shortcut
pl: Skrót klawiszowy

[ctx: @option:radio]
en: Run at startup
pl: Uruchom na początku

[ctx: @action:intoolbar]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @action:intoolbar]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Save
pl: Zapi&sz

[ctx: @label:spinbox]
en: Osd font size
pl: Rozmiar czcionki OSD

[ctx: @label:textbox]
en: File dialog location
pl: Położenie okna pliku

[ctx: @info:tooltip]
en: If empty the file dialog will remember the last opened location.
pl: Jeśli puste, to okno pliku zapamięta ostatnio otwierane miejsce.

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum recent files
pl: Najwięcej ostatnich plików

[ctx: @info:tooltip]
en: How many recent files to store. Enter 0 (zero) to disable.
pl: Ile ostatnich plików zapamiętać. Wpisz 0 (zero), aby wyłączyć.

[ctx: @option:check]
en: Allow only one instance
pl: Zezwól tylko na jedno wystąpienie

[ctx: @info:tooltip]
en: Trying to open another Haruna instance will do nothing.
    Trying to open another file with Haruna will open the file in the running instance.
pl: Próba uruchomienia kolejnego wystąpienia Haruny nie spowoduje niczego.
    Próba otwarcia kolejnego pliku w Harunie spowoduje otwarcie go w już uruchomionym wystąpieniu.

[ctx: @option:check]
en: Add file to playlist
pl: Dodaj plik do listy odtwarzania

[ctx: @info:tooltip]
en: File will be added to the end of the playlist
pl: Plik zostanie dodany do końca listy odtwarzania

[ctx: @title]
en: Interface
pl: Interfejs

[ctx: @label:spinbox]
en: Preview thumbnail
pl: Podgląd miniatur

[ctx: @option:check]
en: Show preview thumbnail
pl: Pokaż miniaturę podglądu

[ctx: @option:check]
en: Use accurate preview
pl: Użyj dokładnego podglądu

[ctx: @info:tooltip]
en: Generating an accurate preview is slow
pl: Budowanie dokładnego podglądu jest wolne

[ctx: @label:spinbox]
en: Window
pl: Okno

[ctx: @option:check]
en: Resize to fit video
pl: Dopasuj do rozmiaru obrazu

[ctx: @info:tooltip]
en: The window is resized according to the video resolution.
    The maximum size is not constrained, this is left to the operating system.
pl: Okno jest przeskalowywane zgodnie z rozdzielczością obrazu.
    Największy rozmiar nie jest ograniczany, bo jest to pozostawiane systemowi operacyjnemu.

[ctx: @option:check]
en: Remember window size and position
pl: Zapamiętaj rozmiar i położenie okna

[ctx: @info:tooltip]
en: When window size and position are changed the new values are saved and used to restore the application to the same size and position when a new instance is opened.
    
    The "Resize to fit video" setting takes precedence.
pl: Po zmianie rozmiaru i położenia okna, nowe wartości zostaną zapisane i użyte do przywrócenia aplikacji do tego samego rozmiaru i położenia po uruchomieniu nowego jej wystąpienia.
    
    Ustawienie "Dostosuj, aby zmieścić obraz" ma pierwszeństwo.

[ctx: @option:check]
en: Show menubar
pl: Pokaż pasek menu

[ctx: @option:check]
en: Show toolbar
pl: Pokaż pasek narzędzi

[ctx: @option:check]
en: Show chapter markers
pl: Pokaż znaczniki rozdziałów

[ctx: @label:listbox]
en: Color scheme
pl: Zestaw barw

[ctx: @label:listbox]
en: GUI style
pl: Wygląd interfejsu

[ctx: @option:check]
en: Use Breeze icon theme
pl: Użyj zestawu ikon Bryzy

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets the icon theme to breeze.
    Requires restart.
pl: Ustawia zestaw ikon na Bryzę.
    Wymaga ponownego uruchomienia.

[ctx: @label]
en: No action set
pl: Nie ustawiono działania

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear action
pl: Wyczyść działanie

[ctx: @title]
en: Double click to set action
pl: Naciśnij dwukrotnie, aby ustawić działanie

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek small step
pl: Przewiń mały krok

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek medium step
pl: Przewiń średni krok

[ctx: @info:tooltip]
en: This is also used for mouse wheel seeking, when mouse is over the progress bar
pl: Używa się tego także do przewijania myszą, gdy jej wskaźnik znajduje się na pasku postępu

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek big step
pl: Przewiń duży krok

[ctx: @option:check]
en: Pause on minimize
pl: Wstrzymaj po zminimalizowaniu

[ctx: @info:tooltip]
en: Pauses the player while the window is minimized, playback resumes when restored.
pl: Wstrzymuje odtwarzanie, po zminimalizowaniu okna i wznawia je po jego przywróceniu.

[ctx: @label:spinbox]
en: Resume playback
pl: Wznów odtwarzanie

[ctx: @option:check]
en: Open last played file on startup
pl: Otwórz ostatnio odtwarzany plik po uruchomieniu

[ctx: @option:check]
en: Seek to last playback position
pl: Przewiń do ostatniego odtwarzanego położenia

[ctx: @info:tooltip]
en: When opening a file that was played before, seek at the position it was last time.
pl: Po otwarciu pliku, który był odtwarzany wcześniej, przewinie on od miejsca, w którym był ostatnio.

[ctx: @option:check]
en: Start playing
pl: Rozpocznij odtwarzanie

[ctx: @info:tooltip]
en: When opening a file that was played before, start playing it automatically.
pl: Po otwarciu pliku, który był odtwarzany wcześniej, sam rozpocznie on jego odtwarzanie.

[ctx: @label]
en: Hardware decoding
pl: Dekodowanie sprzętowe

[ctx: @option:check]
en: Enabled
pl: Włączone

[ctx: @option:check]
en: Disabled
pl: Wyłączone

[ctx: @label:spinbox]
en: Remember time position
pl: Zapamiętaj położenie w czasie

[ctx: @info]
en: Disabled
pl: Wyłączone

[ctx: @info]
en: For all files
pl: Dla wszystkich plików

[ctx: @info]
en: For files longer than %1 minute | For files longer than %1 minutes
pl[0]: Dla plików dłuższych niż %1 minut
pl[1]: Dla plików dłuższych niż %1 minut
pl[2]: Dla plików dłuższych niż %1 minut

[ctx: @info]
en: Save position every %1 second | Save position every %1 seconds
pl[0]: Zapisz położenie co każdą %1 sekundę
pl[1]: Zapisz położenie co każde %1 sekundy
pl[2]: Zapisz położenie co każde %1 sekund

[ctx: @label]
en: Skip chapters
pl: Pomiń rozdziały

[ctx: @option:check]
en: Show osd message on skip
pl: Pokaż wiadomość OSD przy pomijaniu

[ctx: @label:textbox]
en: Skip words
pl: Pomiń słowa

[ctx: placeholder text]
en: op, ed, chapter 1
pl: op, ed, rozdział 1

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip chapters containing these words. Comma separated list.
pl: Pomiń rozdziały zawierające te słowa. Lista oddzielona przecinkami.

en: Format selection
pl: Wybór formatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Selects the best video with a height lower than or equal to the selected value.
pl: Wybiera najlepszy film o wysokości niższej lub równej wpisanej wartości.

[ctx: @label:listbox]
en: Position
pl: Położenie

[ctx: @label:listbox]
en: Playlist style
pl: Wygląd listy odtwarzania

[ctx: @option:check]
en: Overlay video
pl: Nakładka na film

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist goes on top of the video
    When unchecked the video is resized
pl: Po zaznaczeniu, lista odtwarzania przechodzi na górę filmu
    Po odznaczeniu, zmieniany jest rozmiar filmu

[ctx: @option:check]
en: Show media title instead of file name
pl: Pokaż tytuł treści pliku zamiast jego nazwy

[ctx: @option:check]
en: Auto load videos from same folder
pl: Sam wczytuj filmy z tego samego katalogu

[ctx: @option:check]
en: Repeat
pl: Powtórz

[ctx: @option:check]
en: Show row number
pl: Pokaż numer wiersza

[ctx: @option:check]
en: Toggle with mouse
pl: Przełącz przy użyciu myszy

[ctx: @option:check]
en: Increase font size when fullscreen
pl: Zwiększ rozmiar czcionki w trybie pełnoekranowym

[ctx: @option:check]
en: Remember last playlist state
pl: Zapamiętaj ostatni stan listy odtwarzania

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist state (visible/hidden) is remembered across launches
pl: Po zaznaczeniu stan listy odtwarzania (widoczna/ukryta) będzie zapamiętywany pomiędzy uruchomieniami

[ctx: @title:window]
en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: @action]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @action]
en: Playback
pl: Odtwarzanie

[ctx: @action]
en: Video
pl: Wideo

[ctx: @action]
en: Audio
pl: Dźwięk

[ctx: @action]
en: Subtitles
pl: Napisy

[ctx: @action]
en: Mouse
pl: Mysz

[ctx: @action]
en: Shortcuts
pl: Skróty

[ctx: @action]
en: Custom commands
pl: Własne polecenia

[ctx: @action]
en: Debug
pl: Diagnostyka

[ctx: @action]
en: About
pl: O programie

[ctx: @title:window]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: @option:check]
en: Allow subtitles in black borders
pl: Zezwól na napisy na czarnych pasach

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the subtitles can be rendered outside the video, in the black borders. Might not work for all .ass subtitles.
pl: Po zaznaczeniu napisy będą mogły być wyświetlane poza obrazem na czarnych pasach. Może to nie zadziałać dla wszystkich napisów .ass.

[ctx: @title]
en: Styling
pl: Wygląd

[ctx: @label:listbox]
en: Font family
pl: Krój czcionki

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

[ctx: @label]
en: Font style
pl: Krój czcionki

[ctx: @option:check]
en: Bold
pl: Pogrubiona

[ctx: @option:check]
en: Italic
pl: Kursywa

[ctx: @label:textbox]
en: Font color
pl: Kolor czcionki

[ctx: @info:tooltip]
en: Set default value
pl: Ustaw wartość domyślną

[ctx: @label:textbox]
en: Shadow color
pl: Kolor cienia

[ctx: @label:spinbox]
en: Shadow offset
pl: Przesunięcie cienia

[ctx: @info:tooltip]
en: Set to 0 (zero) to disable.
pl: Ustaw na 0 (zero), aby wyłączyć.

[ctx: @label:textbox]
en: Border color
pl: Kolor obramowania

[ctx: @label:spinbox]
en: Border width
pl: Szerokość krawędzi

[ctx: @label:listbox]
en: Default cover
pl: Domyślna okładka

[ctx: placeholder text]
en: path to image
pl: ścieżka do obrazu

[ctx: @info:tooltip]
en: Used for music files that don't have a video track, an embedded cover image or a cover/folder image in the same folder as the played file.
pl: Używane dla plików muzycznych, które nie mają ścieżki obrazu, osadzona okładka lub obraz cover/folder w tym samym katalogu, co odgrywany plik.

[ctx: @title]
en: Screenshots
pl: Zrzuty ekranu

[ctx: @label:textbox]
en: Template
pl: Wzorzec

[ctx: @title]
en: Image adjustments
pl: Dostosowanie obrazu

[ctx: @label:slider]
en: Contrast
pl: Kontrast

[ctx: @label:slider]
en: Brightness
pl: Jasność

[ctx: @label:slider]
en: Saturation
pl: Nasycenie

[ctx: @info]
en: Middle click on the sliders to reset them
pl: Naciśnięcie środkowym na suwaku zeruje go
