haruna - en to ro translation catalogue (112 entries)

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ro: Dezvoltator

[ctx: @info:shell]
en: File to open
ro: Fișierul de deschis

[ctx: @action]
en: Open Actions Dialog
ro: Deschide dialogul cu acțiuni

[ctx: @action]
en: About Haruna
ro: Despre Haruna

[ctx: @action]
en: Configure Keyboard Shortcuts
ro: Configurează scurtăturile de tastatură

[ctx: @action]
en: Exit Fullscreen
ro: Ieși din ecran complet

[ctx: @action]
en: Load Last Played File
ro: Încarcă ultimul fișier redat

[ctx: @action]
en: Mute
ro: Tăcut

[ctx: @action]
en: Open Context Menu
ro: Deschide meniul contextual

[ctx: @action]
en: Opens and closes the context menu at the position of the mouse pointer
ro: Deschide și închide meniul contextual la poziția mausului

[ctx: @action]
en: Open File
ro: Deschide fișier

[ctx: @action]
en: Add External Subtitle…
ro: Adaugă subtitre externe…

[ctx: @action]
en: Play/Pause
ro: Redare/Pauză

[ctx: @action]
en: Play Next
ro: Redă următoarea

[ctx: @action]
en: Play Previous
ro: Redă precedenta

[ctx: @action]
en: Quit
ro: Termină

[ctx: @action]
en: Restart Playback
ro: Reîncepe redarea

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Forward
ro: Derulează cu pas mic înainte

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Backward
ro: Derulează cu pas mic înapoi

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Forward
ro: Derulează cu pas mediu înainte

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Backward
ro: Derulează cu pas mediu înapoi

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Forward
ro: Derulează cu pas mare înainte

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Backward
ro: Derulează cu pas mare înapoi

[ctx: @action]
en: Seek To Next Subtitle
ro: Derulează la subtitrul următor

[ctx: @action]
en: Seek To Previous Subtitle
ro: Derulează la subtitrul precedent

[ctx: @action]
en: Seek To Watch Later Position
ro: Derulează la poziția de vizionare ulterioară

[ctx: @action]
en: Set Loop
ro: Stabilește bucla

[ctx: @action]
en: Screenshot
ro: Captură de ecran

[ctx: @action]
en: Toggle Deinterlacing
ro: Comută deîntrețeserea

[ctx: @action]
en: Toggle Fullscreen
ro: Comută ecranul complet

[ctx: @action]
en: Toggle Menu Bar
ro: Comută bara de meniu

[ctx: @action]
en: Toggle Header
ro: Comută antetul

[ctx: @action]
en: Playlist
ro: Listă de redare

[ctx: @action]
en: Volume Up
ro: Crește volumul

[ctx: @action]
en: Volume Down
ro: Micșorează volumul

[ctx: @action]
en: Zoom In
ro: Apropie

[ctx: @action]
en: Zoom Out
ro: Îndepărtează

[ctx: @action:button]
en: Reassign
ro: Reatribuie

[ctx: @action The "None" subtitle track is used to clear/unset selected track]
en: None
ro: Fără

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot failed
ro: Captura ecranului a eșuat

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot taken
ro: Captura ecranului a reușit

[ctx: @action:button]
en: Sort
ro: Sortează

[ctx: @action:button]
en: Clear
ro: Șterge

[ctx: @action:button]
en: Add
ro: Adaugă

[ctx: @title:window]
en: Select file
ro: Alege fișier

[ctx: @info:tooltip]
en: Playback speed: %1
ro: Viteza redării: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop cleared
ro: Buclă eliminată

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles off
ro: Subtitre dezactivate

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: None
ro: Subtitre: fără

[ctx: @info:tooltip]
en: Deinterlace: %1
ro: Deîntrețesere: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: %1
ro: Apropiere: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: 0
ro: Apropiere: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: %1
ro: Luminozitate: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: 0
ro: Luminozitate: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: %1
ro: Saturație: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: 0
ro: Saturație: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Play previous file
ro: Redă fișierul precedent

[ctx: @info:tooltip]
en: Play next file
ro: Redă fișierul următor

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining: %1
ro: Rămas: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a color
ro: Alege o culoare

[ctx: @action:inmenu]
en: Recent Files
ro: Fișiere recente

[ctx: @title:menu]
en: Primary Subtitle
ro: Subtitre primare

[ctx: @title:menu]
en: Secondary Subtitle
ro: Subtitre secundare

[ctx: @action:inmenu]
en: &More
ro: &Mai mult

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete this folder from list
ro: Șterge acest dosar din listă

[ctx: @info:tooltip]
en: Save changes
ro: Salvează modificările

[ctx: @action:intoolbar]
en: Subtitles
ro: Subtitre

[ctx: @action:button]
en: Open
ro: Deschide

[ctx: @title:menu]
en: &Track
ro: &Piesă

[ctx: @title:menu]
en: &File
ro: &Fișier

[ctx: @title:menu]
en: Recent Files
ro: Fișiere recente

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear List
ro: Golește lista

[ctx: @title:menu]
en: &Help
ro: &Ajutor

[ctx: @title:menu]
en: &Playback
ro: &Redare

[ctx: @title:menu]
en: Seek
ro: Derulează

[ctx: @title:menu]
en: &Settings
ro: &Configurări

[ctx: @action:inmenu]
en: General
ro: Generale

[ctx: @action:inmenu]
en: Playback
ro: Redare

[ctx: @action:inmenu]
en: Video
ro: Imagine

[ctx: @action:inmenu]
en: Audio
ro: Sunet

[ctx: @action:inmenu]
en: Subtitles
ro: Subtitre

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist
ro: Listă de redare

[ctx: @action:inmenu]
en: Mouse
ro: Maus

[ctx: @action:inmenu]
en: Shortcuts
ro: Scurtături

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Commands
ro: Comenzi personalizate

[ctx: @action:inmenu]
en: Debug
ro: Depanare

[ctx: @action:inmenu]
en: About
ro: Despre

[ctx: @title:menu]
en: &Subtitles
ro: &Subtitre

[ctx: @title:menu]
en: &Video
ro: &Imagine

[ctx: @title:menu]
en: Adjustments
ro: Ajustări

[ctx: @title:menu]
en: &View
ro: &Vizualizare

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Menubar
ro: Ascunde bara de meniu

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Menubar
ro: Arată bara de meniu

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Toolbar
ro: Ascunde bara de unelte

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Toolbar
ro: Arată bara de unelte

[ctx: @info:tooltip]
en: Volume: %1
ro: Volum: %1

[ctx: @label:textbox]
en: Preferred language
ro: Limbă preferată

[ctx: @action]
en: Subtitles
ro: Subtitre

[ctx: @option:check]
en: Allow subtitles in black borders
ro: Permite subtitre pe conturul negru

[ctx: @title]
en: Styling
ro: Stilizare

[ctx: @label:listbox]
en: Font family
ro: Familie de fonturi

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
ro: Dimensiune font

[ctx: @label]
en: Font style
ro: Stil font

[ctx: @option:check]
en: Bold
ro: Aldin

[ctx: @option:check]
en: Italic
ro: Cursiv

[ctx: @label:textbox]
en: Font color
ro: Culoare font

[ctx: @label:textbox]
en: Shadow color
ro: Culoare umbră

[ctx: @label:spinbox]
en: Shadow offset
ro: Decalaj umbră

[ctx: @info:tooltip]
en: Set to 0 (zero) to disable.
ro: Stabiliți la 0 (zero) pentru a dezactiva.

[ctx: @label:textbox]
en: Border color
ro: Culoare contur

[ctx: @label:spinbox]
en: Border width
ro: Lățime contur

[ctx: @label:listbox]
en: Default cover
ro: Copertă implicită
