haruna - en to sa translation catalogue (339 entries)

[ctx: application title/display name]
en: Haruna
sa: हारून

[ctx: @title]
en: Media player
sa: मीडिया प्लेयर

[ctx: @info:credit]
en: George Florea Bănuș
sa: जॉर्ज फ्लोरेआ बनुș

[ctx: @info:credit]
en: Developer
sa: विकासकः

[ctx: @info:shell]
en: File to open
sa: सञ्चिकां उद्घाटयितुं

[ctx: @info:shell]
en: Allows to temporarily override the ytdl format selection setting. Will be overwritten if the setting is changed through the GUI
sa: अस्थायीरूपेण ytdl प्रारूपचयनसेटिंग् अधिलिखितुं अनुमतिं ददाति । यदि GUI मार्गेण सेटिङ्ग् परिवर्तितं भवति तर्हि अधिलिखितं भविष्यति

[ctx: @info:shell]
en: bestvideo+bestaudio/best
sa: bestvideo+bestaudio/सर्वश्रेष्ठम्

[ctx: @info reason for blocking sleep and screen slocking]
en: Playing media file
sa: मीडिया सञ्चिकां वादयति

[ctx: @action]
en: Open Actions Dialog
sa: क्रियाः संवादं उद्घाटयन्तु

[ctx: @action]
en: About Haruna
sa: हारुणा विषये

[ctx: @action]
en: Report bug
sa: दोषस्य सूचनां ददातु

[ctx: @action]
en: Sponsor Haruna
sa: प्रायोजक हारुणा

[ctx: @action]
en: Audio Cycle Up
sa: श्रव्यचक्रं Up

[ctx: @action]
en: Audio Cycle Down
sa: श्रव्यचक्रं अधः

[ctx: @action]
en: Settings
sa: सेटिंग्स्

[ctx: @action]
en: Configure Keyboard Shortcuts
sa: कीबोर्ड शॉर्टकट् विन्यस्तं कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Exit Fullscreen
sa: Fullscreen इत्यस्मात् निर्गच्छन्तु

[ctx: @action]
en: Frame Step Forward
sa: फ्रेम Step Forward इति

[ctx: @action]
en: Frame Step Backward
sa: फ्रेम Step Backward इति

[ctx: @action]
en: Load Last Played File
sa: अन्तिमवारं वादितं सञ्चिकां लोडं कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Mute
sa: मूक

[ctx: @action]
en: Open Context Menu
sa: सन्दर्भ मेनू उद्घाटयन्तु

[ctx: @action]
en: Opens and closes the context menu at the position of the mouse pointer
sa: मूषकसूचकस्य स्थाने सन्दर्भमेनू उद्घाटयति पिधायति च

[ctx: @action]
en: Open File
sa: सञ्चिकां उद्घाटयन्तु

[ctx: @action]
en: Add External Subtitle…
sa: बाह्य उपशीर्षकं योजयतु…

[ctx: @action]
en: Open Url
sa: Url उद्घाटयन्तु

[ctx: @action]
en: Playback Speed Increase
sa: प्लेबैकवेगवर्धनम्

[ctx: @action]
en: Playback Speed Decrease
sa: प्लेबैक गति न्यूनीभवति

[ctx: @action]
en: Playback Speed Reset
sa: प्लेबैक गति पुनः सेट् कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Play/Pause
sa: क्रीडतु/विरामं कुरुत

[ctx: @action]
en: Play Next
sa: अग्रिमम् क्रीडतु

[ctx: @action]
en: Quit
sa: परिजहातु

[ctx: @action]
en: Restart Playback
sa: प्लेबैक् पुनः आरभत

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Forward
sa: अग्रे लघु पदं अन्वेष्टुम्

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Backward
sa: लघु पदं पश्चात्तापं अन्वेष्टुम्

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Forward
sa: मध्यमपदं अग्रे अन्वेष्टुम्

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Backward
sa: मध्यमपदं पश्चात्तापं अन्वेष्यताम्

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Forward
sa: अग्रे बृहत् कदमम् अन्वेष्टुम्

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Backward
sa: Big Step Backward इति अन्वेष्टुम्

[ctx: @action]
en: Seek Next Chapter
sa: अग्रिमः अध्यायः अन्वेष्यताम्

[ctx: @action]
en: Seek Previous Chapter
sa: पूर्वाध्यायम् अन्वेष्यताम्

[ctx: @action]
en: Seek To Next Subtitle
sa: Seek To Next उपशीर्षकं

[ctx: @action]
en: Seek To Previous Subtitle
sa: Seek To Previous उपशीर्षकम्

[ctx: @action]
en: Seek To Watch Later Position
sa: Seek To Watch पश्चात् पदम्

[ctx: @action]
en: Set Loop
sa: सेट् लूप्

[ctx: @action]
en: Screenshot
sa: स्क्रीनशॉट

[ctx: @action]
en: Subtitle Toggle
sa: उपशीर्षक टॉगल

[ctx: @action]
en: Subtitle Increase Font Size
sa: उपशीर्षकं फॉन्ट आकारं वर्धयतु

[ctx: @action]
en: Subtitle Decrease Font Size
sa: उपशीर्षकं फ़ॉन्टस्य आकारं न्यूनीकरोतु

[ctx: @action]
en: Subtitle Move Up
sa: उपशीर्षकम् उपरि गच्छतु

[ctx: @action]
en: Subtitle Move Down
sa: उपशीर्षकम् अधः गच्छतु

[ctx: @action]
en: Subtitle Quicken
sa: उपशीर्षक Quicken

[ctx: @action]
en: Subtitle Delay
sa: उपशीर्षक विलम्ब

[ctx: @action]
en: Subtitle Cycle Up
sa: उपशीर्षक चक्र Up

[ctx: @action]
en: Subtitle Cycle Down
sa: उपशीर्षक चक्र डाउन

[ctx: @action]
en: Toggle Deinterlacing
sa: Toggle Deinterlacing इति

[ctx: @action]
en: Toggle Fullscreen
sa: पूर्णपर्दे टॉगलं कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Toggle Menu Bar
sa: मेनू बार टॉगल करें

[ctx: @action]
en: Toggle Header
sa: Toggle Header इति

[ctx: @action]
en: Playlist
sa: प्लेलिस्ट्

[ctx: @action]
en: Video Move Up
sa: विडियो मूव अप

[ctx: @action]
en: Video Move Down
sa: विडियो अधः गच्छतु

[ctx: @action]
en: Volume Down
sa: Volume Down इति

[ctx: @action]
en: Zoom In
sa: Zoom In इति

[ctx: @action]
en: Zoom Out
sa: Zoom Out इति

[ctx: @action]
en: Zoom Reset
sa: जूम रीसेट्

[ctx: @action]
en: Contrast Up
sa: विपरीतम् Up

[ctx: @action]
en: Contrast Down
sa: Contrast Down इति

[ctx: @action]
en: Contrast Reset
sa: Contrast Reset इति

[ctx: @action]
en: Brightness Up
sa: कान्तिः Up

[ctx: @action]
en: Brightness Down
sa: कान्तिः अधः

[ctx: @action]
en: Brightness Reset
sa: प्रकाशः पुनः सेट् कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Gamma Up
sa: गाम्मा उप

[ctx: @action]
en: Gamma Down
sa: गामा डाउन

[ctx: @action]
en: Gamma Reset
sa: गामा रीसेट्

[ctx: @action]
en: Saturation Up
sa: संतृप्ति Up

[ctx: @action]
en: Saturation Down
sa: संतृप्तिः अधः

[ctx: @action]
en: Saturation Reset
sa: संतृप्ति पुनः सेट्

[ctx: @info]
en: The chosen shortcut conflicts with the shortcut of the <b>%1</b> action.<br><br>Do you want to reassign the shortcut?
sa: चयनितः शॉर्टकट् <b>%1</b> क्रियायाः शॉर्टकट् इत्यनेन सह विग्रहं करोति ।<br><br> किं भवन्तः शॉर्टकट् पुनः नियुक्तुं इच्छन्ति ?

[ctx: @action:button]
en: Reassign
sa: पुनः नियुक्ति

[ctx: @info:tooltip]
en: Could not play: %1
sa: क्रीडितुं न शक्तवान्: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle timing: %1 seconds
sa: उपशीर्षकसमयः %1 सेकण्ड्

[ctx: @action The "None" subtitle track is used to clear/unset selected track]
en: None
sa: न कश्चित्

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot failed
sa: स्क्रीनशॉट् विफलम् अभवत्

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot taken
sa: स्क्रीनशॉट् गृहीतम्

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot: %1
sa: स्क्रीनशॉट्: %1

[ctx: Error message when video can't be decoded/played]
en: No video track detected, most likely the video track can't be decoded/played due to missing codecs
sa: कोऽपि विडियो ट्रैकः न ज्ञातः, अधिकतया विडियो ट्रैकः गम्यमानस्य कोडेक्स् इत्यस्य कारणेन डिकोड्/वादयितुं न शक्यते

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Skipped chapter: %1
sa: अध्यायः त्यक्तः: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Audio: %1 %2
sa: श्रव्यः %1 %2

[ctx: osd message when trying to open subtile selection dialog while no file is open]
en: Can't load subtitle when no file is open
sa: यदा कोऽपि सञ्चिका उद्घाटिता नास्ति तदा उपशीर्षकं लोड् कर्तुं न शक्नोति

[ctx: @info:tooltip]
en: Playback speed: %1
sa: प्लेबैकवेगः %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop start: %1
sa: पाशप्रारम्भः %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop: %1 - %2
sa: पाशः %1 - %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop cleared
sa: पाशः स्वच्छः अभवत्

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles off
sa: उपशीर्षकं बंद

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles on
sa: उपशीर्षक पर

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: None
sa: उपशीर्षकम् : कोऽपि नास्ति

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: %1 %2
sa: उपशीर्षकम् : %1 %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle scale: %1
sa: उपशीर्षकपरिमाणः %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: %1
sa: जूम: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: 0
sa: जूमः 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: %1
sa: विपरीतता : %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: 0
sa: विपरीतता : 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: %1
sa: कान्तिः %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: 0
sa: कान्तिः 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Gamma: %1
sa: गामा: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Gamma: 0
sa: गामा: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: %1
sa: संतृप्ति: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: 0
sa: संतृप्ति: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Start Playback
sa: Playback आरभ्यताम्

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause Playback
sa: प्लेबैकं विरामयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Play previous file
sa: पूर्वसञ्चिकां वादयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Play next file
sa: अग्रिमसञ्चिकां वादयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining: %1
sa: शेषः : %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a color
sa: एकं वर्णं चिनोतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Recent Files
sa: अद्यतनसञ्चिकाः

[ctx: @title:menu]
en: Primary Subtitle
sa: प्राथमिक उपशीर्षक

[ctx: @title:menu]
en: Secondary Subtitle
sa: गौण उपशीर्षक

[ctx: @title:menu]
en: Audio Track
sa: ऑडियो ट्रैक

[ctx: @action:inmenu]
en: &More
sa: &अधिकः

[ctx: @info]
en: Neither <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> nor <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a> was found.
sa: न <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> न <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a> प्राप्तम्।

[ctx: @title]
en: Load subtitles from
sa: तः उपशीर्षकाणि लोडयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Confirm deletion
sa: लोपस्य पुष्टिं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete this folder from list
sa: सूचीतः एतत् पुटं विलोपयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Save changes
sa: परिवर्तनं रक्षतु

[ctx: @action:button]
en: Add new folder
sa: नूतनं पुटं योजयन्तु

[ctx: @info:tooltip add new sutbtitle folder setting]
en: Add a folder in which to look for subtitles.
sa: एकं पुटं योजयन्तु यस्मिन् उपशीर्षकं अन्वेष्टव्यम् ।

[ctx: @action:intoolbar]
en: Subtitles
sa: उपशीर्षक

[ctx: @action:intoolbar]
en: Audio
sa: श्रव्यः

[ctx: @info:tooltip]
en: Open chapters menu
sa: अध्यायानां मेनू उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Chapters
sa: अध्यायान् त्यजन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically skips chapters containing certain words/characters.
    Check 'Playback' settings for more details
sa: कतिपयशब्दाः/वर्णाः युक्ताः अध्यायाः स्वयमेव लङ्घयति ।
    अधिकविवरणार्थं 'Playback' सेटिंग्स् पश्यन्तु

[ctx: @title:window]
en: Haruna
sa: हारून

[ctx: @title:window]
en: Select file
sa: सञ्चिकां चिनोतु

[ctx: @title:window]
en: Select subtitles file
sa: उपशीर्षकसञ्चिकां चिनोतु

[ctx: @action:button]
en: Open
sa: उद्घाटित

[ctx: @title:menu]
en: &Audio
sa: &श्रव्यः

[ctx: @title:menu]
en: &Track
sa: &मार्ग

[ctx: @title:menu]
en: Playback speed
sa: प्लेबैकवेगः

[ctx: @title:menu]
en: &File
sa: &संचिका

[ctx: @title:menu]
en: Recent Files
sa: अद्यतनसञ्चिकाः

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear List
sa: स्पष्ट सूची

[ctx: @title:menu]
en: &Help
sa: &साहाय्यम्‌

[ctx: @title:menu]
en: &Playback
sa: &प्लेबैक

[ctx: @title:menu]
en: Seek
sa: अन्विष्यति

[ctx: @title:menu]
en: &Settings
sa: &सेटिंग्स

[ctx: @action:inmenu]
en: General
sa: सामान्य

[ctx: @action:inmenu]
en: Playback
sa: प्लेबैक

[ctx: @action:inmenu]
en: Video
sa: विडिओ

[ctx: @action:inmenu]
en: Audio
sa: श्रव्यः

[ctx: @action:inmenu]
en: Subtitles
sa: उपशीर्षक

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist
sa: प्लेलिस्ट्

[ctx: @action:inmenu]
en: Mouse
sa: मूषकः

[ctx: @action:inmenu]
en: Shortcuts
sa: शॉर्टकट

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Commands
sa: कस्टम् आदेशाः

[ctx: @action:inmenu]
en: Debug
sa: त्रुटिनिवारणम्

[ctx: @action:inmenu]
en: About
sa: विषये

[ctx: @title:menu]
en: &Subtitles
sa: &उपशीर्षक

[ctx: @title:menu]
en: &Video
sa: &विडिओ

[ctx: @title:menu]
en: Adjustments
sa: समायोजनानि

[ctx: @title:menu]
en: &View
sa: &दृश्यं

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Menubar
sa: मेनूबारं गोपयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Menubar
sa: मेनूबारं दर्शयतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Toolbar
sa: Toolbar गोपयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Toolbar
sa: Toolbar दर्शयतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Volume: %1
sa: आयतनम् : %1

[ctx: @action:button]
en: Open playlist
sa: प्लेलिस्ट् उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Add ...
sa: संयोजयति ...

[ctx: @action:button]
en: File
sa: सञ्चिका

[ctx: @action:button]
en: Url
sa: उर्ल्

[ctx: @action:button]
en: Sort
sa: प्रकारं

[ctx: @action:button]
en: Name ascending
sa: नाम आरोहणम्

[ctx: @action:button]
en: Name descending
sa: नाम अवरोहति

[ctx: @action:button]
en: Duration ascending
sa: अवधिः आरोही

[ctx: @action:button]
en: Duration descending
sa: अवरोहति अवधिः

[ctx: @action:button]
en: Clear
sa: स्पष्टः

[ctx: @action:button]
en: Save as
sa: यथा रक्षतु

[ctx: @action:button]
en: Add
sa: संयोजयति

[ctx: @action:inmenu]
en: Open containing folder
sa: युक्तं पुटं उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in browser
sa: ब्राउजर् मध्ये उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy name
sa: प्रतिलिपि नाम

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy path
sa: प्रतिलिपि मार्ग

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy url
sa: url प्रतिलिपि कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove from playlist
sa: प्लेलिस्ट् तः निष्कासयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename
sa: पुनर्नाम

[ctx: @action:inmenu]
en: Scroll to playing item
sa: प्लेइंग आइटम् प्रति स्क्रॉल कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Trash file
sa: कचरा सञ्चिका

[ctx: @label:textbox]
en: Preferred language
sa: प्राधान्य भाषा

[ctx: placeholder text]
en: eng, ger etc.
sa: क, गेर इत्यादि ।

[ctx: @label:spinbox]
en: Preferred track
sa: प्राधान्यं पटलम्

[ctx: @label:spinbox]
en: Volume step
sa: मात्रा चरण

[ctx: @label:textbox]
en: No custom commands yet
sa: अद्यापि कस्टम् आदेशाः नास्ति

[ctx: @action:button]
en: &Add command
sa: &आदेशं योजयतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Checked: property will be set at startup
    Unchecked: property will not be set at startup
sa: चेक्ड्: प्रॉपर्टी प्रारम्भे सेट् भविष्यति
    अनिरीक्षितम्: प्रारम्भे गुणः सेट् न भविष्यति

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Add
sa: &संयोजयति

[ctx: @label:textbox]
en: Config folder
sa: Config पुटम्

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config folder
sa: config समुच्चय उद्घाटयन्तु

[ctx: @label:textbox]
en: Config file
sa: सञ्चिकां विन्यस्तं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config file
sa: config सञ्चिकां उद्घाटयन्तु

[ctx: @label:textbox]
en: Custom commands config file
sa: कस्टम् आदेश्स् config file

[ctx: @info:tooltip]
en: Open custom commands config file
sa: custom commands config file उद्घाटयन्तु

[ctx: @info:usagetip]
en: If fields are empty that means there is no config file/folder (e.g when using the default settings).
sa: यदि क्षेत्राणि रिक्तानि सन्ति तर्हि तस्य अर्थः अस्ति यत् विन्याससञ्चिका/पुटं नास्ति (उदा. पूर्वनिर्धारितसेटिंग्स् इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्) ।

[ctx: @option:check]
en: Enable mpv logging
sa: mpv logging सक्षमं कुर्वन्तु

[ctx: @label:textbox]
en: Command
sa: आदेश

[ctx: placeholder text]
en: add volume +10
sa: आयतन +10 योजयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: What mpv command to run, see <a href="https://mpv.io/manual/stable/#list-of-input-commands">MPV Commands</a> for a list of available commands.<br>Not all commands will work as some are specific for mpv.<br>Most useful are the commands to manipulate properties, like <strong>set</strong>, <strong>add</strong>, <strong>cycle</strong>.<br><strong>set</strong>: sets the value of a property <strong>set volume-max 150</strong>.<br><strong>add</strong>: increases/decreases the value of a property <strong>add volume 15</strong>, increases volume by 15. To decrease the value use <strong>add volume -15</strong>.<br><strong>cycle</strong>: cycle through the values of a property <strong>cycle aid up</strong>.
sa: किं mpv आदेशं चालनीयम्, उपलब्धानां आदेशानां सूचीं प्राप्तुं <a href="https://mpv.io/manual/stable/#list-of-input-commands">MPV Commands</a> पश्यन्तु ।<br> सर्वे आदेशाः कार्यं न करिष्यन्ति यतः केचन mpv कृते विशिष्टाः सन्ति ।<br> सर्वाधिकं उपयोगिनो गुणानाम् परिवर्तनार्थं आदेशाः सन्ति, यथा <strong>set</strong> , <strong>add</strong> , <strong>cycle</strong> ।<br> <strong>set</strong> : एकस्य गुणस्य मूल्यं सेट् करोति <strong>set volume-max 150</strong> .<br> <strong>add</strong> : एकस्य गुणस्य मूल्यं <strong>add volume 15 इत्यस्य</strong> मूल्यं वर्धयति/घटयति , volume 15 इत्यनेन वर्धयति मूल्यं न्यूनीकर्तुं <strong>add volume -15 इत्यस्य</strong> उपयोगं कुर्वन्तु ।<br> <strong>cycle</strong> : एकस्य गुणस्य मूल्यानां माध्यमेन चक्रं <strong>cycle aid up</strong> .

[ctx: @label:textbox]
en: OSD Message
sa: ओएसडी सन्देश

[ctx: placeholder text]
en: Filename: ${filename}
sa: सञ्चिकानाम: ${filename}

[ctx: @info:tooltip]
en: An OSD message to display when triggering an action type custom command.<br>Use ${property_name} to display the value of a property <strong>Volume: ${volume}</strong>
sa: क्रियाप्रकारस्य कस्टम् आदेशं प्रेरयति समये प्रदर्शयितुं OSD सन्देशः ।<br> गुणस्य मूल्यं प्रदर्शयितुं ${property_name} इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु <strong>Volume: ${volume}</strong>

[ctx: @label]
en: Type
sa: प्रकारः

[ctx: @option:radio]
en: Keyboard shortcut
sa: कीबोर्ड शॉर्टकट

[ctx: @info:tooltip]
en: The command will be triggered with a shortcut. The shortcut can be set after saving.
sa: आदेशः शॉर्टकट् इत्यनेन सह प्रवर्तते । रक्षणानन्तरं शॉर्टकट् सेट् कर्तुं शक्यते ।

[ctx: @option:radio]
en: Run at startup
sa: स्टार्टअप इत्यत्र चालयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: The command will be run at application startup.
sa: अनुप्रयोगस्य आरम्भे आदेशः चालितः भविष्यति ।

[ctx: @action:intoolbar]
en: Delete
sa: लुप्

[ctx: @action:intoolbar]
en: Cancel
sa: निरसयतु

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Save
sa: &रक्ष्

[ctx: @label:spinbox]
en: Osd font size
sa: Osd फ़ॉन्ट आकार

[ctx: @label:textbox]
en: File dialog location
sa: सञ्चिकासंवादस्थानम्

[ctx: @info:tooltip]
en: The default location of the open file dialog. If empty the file dialog will try to open to the last opened location.
sa: मुक्तसञ्चिकासंवादस्य पूर्वनिर्धारितस्थानं । यदि रिक्तं भवति तर्हि सञ्चिकासंवादः अन्तिमे उद्घाटितस्थानं प्रति उद्घाटयितुं प्रयतते ।

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum recent files
sa: अधिकतमं अद्यतनसञ्चिकाः

[ctx: @info:tooltip]
en: How many recent files to store. Enter 0 (zero) to disable.
sa: कति अद्यतनसञ्चिकाः संग्रहणीयाः। अक्षमीकरणाय 0 (शून्यम्) प्रविष्टं कुर्वन्तु ।

[ctx: @option:check]
en: Allow only one instance
sa: केवलं एकं उदाहरणं अनुमन्यताम्

[ctx: @info:tooltip]
en: Trying to open another Haruna instance will do nothing.
    Trying to open another file with Haruna will open the file in the running instance.
sa: अन्यं हारुणा-दृष्टान्तं उद्घाटयितुं प्रयत्नः किमपि न करिष्यति ।
    हारुना इत्यनेन सह अन्यां सञ्चिकां उद्घाटयितुं प्रयत्नः चालितदृष्टान्ते सञ्चिकां उद्घाटयिष्यति ।

[ctx: @option:check]
en: Add file to playlist
sa: प्लेलिस्ट् मध्ये सञ्चिकां योजयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: File will be added to the end of the playlist
sa: प्लेलिस्ट् इत्यस्य अन्ते सञ्चिका योजिता भविष्यति

[ctx: @title]
en: Interface
sa: अन्तरफलकम्

[ctx: @label:spinbox]
en: Footer style
sa: पादशैली

[ctx: @label:spinbox]
en: Show floating footer on
sa: प्लवमानं पादलेखं दर्शयतु

[ctx: @info:tooltip]
en: What action shows the footer.<br><strong>Every mouse movement</strong> - every mouse movement over the video area<br><strong>Bottom mouse movement</strong> - mouse movement on the bottom of the video area
sa: किं कर्म पादं दर्शयति।<br> <strong>प्रत्येकं मूषकस्य गतिः</strong> - प्रत्येकं मूषकस्य गतिः विडियो क्षेत्रस्य उपरि<br> <strong>अधः मूषकस्य गतिः</strong> - विडियोक्षेत्रस्य अधः मूषकस्य गतिः

[ctx: @label:spinbox]
en: Preview thumbnail
sa: पूर्वावलोकन लघुचित्र

[ctx: @option:check]
en: Show preview thumbnail
sa: पूर्वावलोकनलघुचित्रं दर्शयतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows a preview while hovering the seek/progress bar.
sa: seek/progress bar इत्यत्र भ्रमन् पूर्वावलोकनं दर्शयति ।

[ctx: @option:check]
en: Use accurate preview
sa: सटीकपूर्वावलोकनस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Generating an accurate preview is slow
sa: समीचीनं पूर्वावलोकनं जनयितुं मन्दं भवति

[ctx: @label:spinbox]
en: Thumbnail width
sa: लघुचित्रविस्तारः

[ctx: @label]
en: Window
sa: कोष्ठ

[ctx: @option:check]
en: Resize to fit video
sa: विडियो फिट् कर्तुं आकारं परिवर्तयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Not supported on Wayland.
sa: वेलैण्ड् इत्यत्र समर्थितं नास्ति ।

[ctx: @info:tooltip]
en: The window is resized according to the video resolution.
    The maximum size is not constrained, this is left to the operating system.
sa: विण्डो इत्यस्य आकारः विडियो संकल्पानुसारं परिवर्तितः भवति ।
    अधिकतमः आकारः बाध्यः नास्ति, एतत् प्रचालनतन्त्राय अवशिष्टम् अस्ति ।

[ctx: @option:check]
en: Start in fullscreen mode
sa: पूर्णपर्दे मोड् मध्ये आरभत

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter fullscreen mode when the application starts.
    This takes precedence over Resize to fit video, and Remember window size and position settings.
sa: यदा अनुप्रयोगः आरभ्यते तदा पूर्णपर्दे मोडं प्रविशतु।
    एतत् विडियो फिट् कर्तुं Resize इत्यस्य अपेक्षया प्राधान्यं प्राप्नोति, तथा च Remember window size and position settings इत्येतयोः अपेक्षया ।

[ctx: @option:check]
en: Remember window size and position
sa: विण्डो आकारं स्थानं च स्मर्यताम्

[ctx: @info:tooltip extra wayland info for the "Remember window size and position" setting]
en: <b>Restoring position is not supported on Wayland.</b><br><br>
sa: <b>वेलैण्ड् इत्यत्र स्थानस्य पुनर्स्थापनं समर्थितं नास्ति।</b><br><br>

[ctx: @info:tooltip]
en: Changes to the window's size and position are saved and used for newly opened windows.<br><br>%1The "Resize to fit video" setting takes precedence.
sa: विण्डो इत्यस्य आकारे स्थाने च परिवर्तनं रक्षितं भवति, नव उद्घाटितविण्डोषु च उपयुज्यते।<br><br>%1"Resize to fit video" सेटिंग् प्राधान्यं प्राप्नोति।

[ctx: @option:check]
en: Show menubar
sa: मेनूबारं दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Show toolbar
sa: साधनपट्टिकां दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Show chapter markers
sa: अध्यायचिह्नानि दर्शयन्तु

[ctx: @label:listbox]
en: Color scheme
sa: वर्ण योजना

[ctx: @label:listbox]
en: GUI style
sa: GUI शैली

[ctx: @option:check]
en: Use Breeze icon theme
sa: Breeze चिह्न विषयस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets the icon theme to breeze.
    Requires restart.
sa: चिह्नविषयं वायुना सेट् करोति ।
    पुनः आरम्भस्य आवश्यकता अस्ति।

[ctx: @label]
en: No action set
sa: न क्रियासमूहः

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear action
sa: स्पष्टं कर्म

[ctx: @title]
en: Double click to set action
sa: क्रियां सेट् कर्तुं द्विवारं क्लिक् कुर्वन्तु

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek small step
sa: लघु पदं अन्वेष्टुम्

[ctx: @info:tooltip seek small step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>
sa: तत्सम्बद्धं कार्यं प्रेरयन् कियत् अन्वेष्टव्यम्। Seek मोड् <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>सटीकः</a> अस्ति

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek medium step
sa: मध्यमपदं अन्वेष्यताम्

[ctx: @info:tooltip seek medium step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>.<br>This is also used for mouse wheel seeking, when mouse is over the progress bar.
sa: तत्सम्बद्धं कार्यं प्रेरयन् कियत् अन्वेष्टव्यम्। Seek मोड् <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>सटीकः</a> अस्ति .<br> एतत् मूषकचक्रार्थाय अपि उपयुज्यते, यदा मूषकः प्रगतिपट्टिकायाः उपरि भवति ।

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek big step
sa: महत् पदं अन्वेष्टुम्

[ctx: @info:tooltip seek big step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>
sa: तत्सम्बद्धं कार्यं प्रेरयन् कियत् अन्वेष्टव्यम्। Seek मोड् <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>सटीकः</a> अस्ति

[ctx: @label]
en: Hardware decoding
sa: हार्डवेयर डिकोडिंग्

[ctx: @info:tooltip hardware decoding setting]
en: Specify the hardware video decoding API that should be used if possible. Whether hardware decoding is actually done depends on the video codec. If hardware decoding is not possible, mpv will fall back on software decoding.<br><br><ul><li><strong>auto</strong> tries to automatically enable hardware decoding using the first available method.</li><li><strong>auto-safe</strong> similar to auto, but allows only whitelisted methods that are considered "safe".</li><li><strong>vaapi</strong> works with Intel and AMD GPUs only. It also requires the opengl EGL backend.</li><li><strong>nvdec</strong> the newest, and recommended method to do hardware decoding on Nvidia GPUs.</li><li><strong>cuda</strong> an older implementation of hardware decoding on Nvidia GPUs.</li><li><strong>videotoolbox</strong></li><li><strong>d3d11va</strong></li></ul><br><br>You can read more about hardware decoding here: <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec'>https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec</a><br><br>You can set another hardware decoder by creating a startup custom command <strong>set hwdec <i>decoder_name</i></strong>.
sa: यदि सम्भवं तर्हि तस्य उपयोगः करणीयः इति हार्डवेयर-वीडियो-विकोडिंग् एपिआइ निर्दिशन्तु । हार्डवेयर डिकोडिंग् वस्तुतः क्रियते वा इति विडियो कोडेक् इत्यस्य उपरि निर्भरं भवति । यदि हार्डवेयर डिकोडिंग् सम्भवं नास्ति तर्हि mpv सॉफ्टवेयर डिकोडिंग् इत्यत्र पुनः पतति ।<br><br><ul><li> <strong>auto</strong> प्रथमं उपलब्धं पद्धतिं उपयुज्य स्वयमेव हार्डवेयर डिकोडिंग् सक्षमं कर्तुं प्रयतते ।</li><li> <strong>auto-safe</strong> auto इत्यस्य सदृशं, परन्तु केवलं श्वेतसूचीकृतानां पद्धतीनां अनुमतिं ददाति ये &quot;सुरक्षिताः&quot; इति मन्यन्ते ।</li><li> <strong>vaapi</strong> केवलं Intel तथा AMD GPU इत्यनेन सह कार्यं करोति । अस्य opengl EGL बैकएण्ड् अपि आवश्यकम् अस्ति ।</li><li> <strong>nvdec</strong> नवीनतमः, तथा च Nvidia GPUs इत्यत्र हार्डवेयर डिकोडिंग् कर्तुं अनुशंसितः विधिः ।</li><li> <strong>cuda</strong> Nvidia GPUs इत्यत्र हार्डवेयर डिकोडिंग् इत्यस्य पुरातनं कार्यान्वयनम् ।</li><li> <strong>videotoolbox इति</strong></li><li> <strong>घ३द११वा</strong></li></ul><br><br> हार्डवेयर डिकोडिंग् विषये अधिकं पठितुं शक्नुवन्ति अत्र: <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec'>https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec</a><br><br> <strong>set hwdec <i>decoder_name इति</i></strong> startup custom आदेशं निर्माय अन्यं हार्डवेयर डिकोडरं सेट् कर्तुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @option:check]
en: Open last played file on startup
sa: स्टार्टअप-समये अन्तिम-वादिता-सञ्चिकां उद्घाटयन्तु

[ctx: @info:tooltip open last played file setting]
en: On startup it opens the file that was playing when the application was closed.
sa: प्रारम्भे एतत् सञ्चिकां उद्घाटयति यत् अनुप्रयोगस्य निमीलनस्य समये क्रीडति स्म ।

[ctx: @option:check]
en: Pause on minimize
sa: न्यूनतमं कर्तुं विरामं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip pause on minimize setting]
en: Pauses the player while the window is minimized, playback resumes when restored.
sa: विण्डो न्यूनीकृत्य खिलाडिनं विरामयति, पुनर्स्थापिते सति प्लेबैक् पुनः आरभ्यते ।

[ctx: @title]
en: Playback position
sa: प्लेबैक स्थिति

[ctx: @info:tooltip save playback position]
en: Saves the file position during playback, opening the same file again will seek to the saved position.
    Position is saved every %1 second, except for the last 10 seconds of the video. | Saves the file position during playback, opening the same file again will seek to the saved position.
    Position is saved every %1 seconds, except for the last 10 seconds of the video.
sa[0]: प्लेबैकस्य समये सञ्चिकास्थानं रक्षति, पुनः समानसञ्चिकां उद्घाट्य रक्षितस्थानं अन्वेषयिष्यति ।
    स्थानं प्रत्येकं %1 सेकेण्ड् रक्षितं भवति, विडियोस्य अन्तिमं 10 सेकण्ड् विहाय ।
sa[1]: प्लेबैकस्य समये सञ्चिकास्थानं रक्षति, पुनः समानसञ्चिकां उद्घाट्य रक्षितस्थानं अन्वेषयिष्यति ।
    स्थितिः प्रत्येकं %1 सेकेण्ड् मध्ये रक्षिता भवति, विडियोस्य अन्तिमं 10 सेकेण्ड् व्यतिरिक्तम् ।

[ctx: @option:check]
en: Start playing
sa: क्रीडितुं आरभत

[ctx: @info]
en: For any duration
sa: कस्यापि अवधिपर्यन्तं

[ctx: @info]
en: If duration is longer than %1 minute | If duration is longer than %1 minutes
sa[0]: यदि अवधिः %1 निमेषात् अधिका अस्ति
sa[1]: यदि अवधिः %1 निमेषाभ्यः अधिका अस्ति

[ctx: @info:tooltip restore playback position > duration]
en: Position for remote files is restored regardless of duration.
sa: दूरस्थसञ्चिकानां कृते स्थानं अवधिं न कृत्वा पुनः स्थापितं भवति ।

[ctx: @info:tooltip restore playback position > save interval]
en: Save position every %1 second | Save position every %1 seconds
sa[0]: प्रत्येकं %1 सेकण्ड् स्थानं रक्षन्तु
sa[1]: प्रत्येकं %1 सेकेण्ड् मध्ये स्थानं रक्षन्तु

[ctx: @title]
en: Chapters
sa: अध्यायाः

[ctx: @option:check]
en: Skip chapters
sa: अध्यायान् लङ्घयन्तु

[ctx: @info:tooltip skip chapters setting]
en: When enabled it automatically skips chapters containing certain words/characters.
sa: यदा सक्षमं भवति तदा स्वयमेव कतिपयशब्दान्/वर्णान् युक्तान् अध्यायान् लङ्घयति ।

[ctx: @option:check]
en: Show osd message on skip
sa: skip इत्यत्र od सन्देशं दर्शयतु

[ctx: @info:tooltip show osd message on skip setting]
en: When skipping chapters an osd message will show the title of the skipped chapter.
sa: अध्यायान् त्यक्त्वा osd सन्देशः त्यक्तस्य अध्यायस्य शीर्षकं दर्शयिष्यति ।

[ctx: @label:textbox]
en: Skip words
sa: शब्दान् लङ्घयन्तु

[ctx: placeholder text]
en: op, ed, chapter 1
sa: op, ed, अध्याय 1

[ctx: @info:tooltip skip words setting]
en: Skip chapters containing these words. Comma separated list. The match is not exact, meaning <strong>op</strong> will match words containing it like <strong><u>op</u>ening</strong>.
sa: एते शब्दाः समाविष्टाः अध्यायाः त्यजन्तु। अल्पविरामेन पृथक्कृता सूची। मेलनं सटीकं नास्ति, अर्थात् <strong>op</strong> <strong><u>op</u> ening</strong> इत्यादीनां तत्युक्तानां शब्दानां मेलनं करिष्यति ।

en: Format selection
sa: प्रारूपचयनम्

[ctx: @info:tooltip format selection setting]
en: Selects a video source that is closest to the selected format.
sa: चयनितस्वरूपस्य समीपस्थं विडियो स्रोतः चिनोति ।

[ctx: placeholder text]
en: bestvideo+bestaudio/best
sa: bestvideo+bestaudio/सर्वश्रेष्ठम्

[ctx: @label:listbox]
en: Position
sa: स्थितिः

[ctx: @label:listbox]
en: Playlist style
sa: प्लेलिस्ट शैली

[ctx: @option:check]
en: Overlay video
sa: ओवरले विडियो

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist goes on top of the video
    When unchecked the video is resized
sa: यदा परीक्षितं भवति तदा प्लेलिस्ट् विडियो उपरि गच्छति
    यदा अनचेक् भवति तदा विडियो आकारः परिवर्तितः भवति

[ctx: @option:check]
en: Show media title instead of file name
sa: सञ्चिकानामस्य स्थाने मीडिया शीर्षकं दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Auto load videos from same folder
sa: एकस्मिन् एव समुच्चय तः विडियो स्वतः लोड् कुर्वन्तु

[ctx: @option:check]
en: Repeat
sa: परिहरन

[ctx: @option:check]
en: Show row number
sa: पङ्क्तिसङ्ख्यां दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Toggle with mouse
sa: मूषकेन सह टॉगलं कुर्वन्तु

[ctx: @option:check]
en: Increase font size when fullscreen
sa: पूर्णपर्दे फ़ॉन्ट आकारं वर्धयन्तु

[ctx: @option:check]
en: Remember last playlist state
sa: अन्तिम प्लेलिस्ट् अवस्थां स्मर्यताम्

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist state (visible/hidden) is remembered across launches
sa: यदा परीक्षितं भवति तदा प्लेलिस्ट् स्थितिः (दृश्यमानः/गुप्तः) प्रक्षेपणेषु स्मर्यते

[ctx: @option:check]
en: Open items with single click
sa: एकेन क्लिक् कृत्वा वस्तूनि उद्घाटयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Settings
sa: सेटिंग्स्

[ctx: @action]
en: General
sa: सामान्य

[ctx: @action]
en: Playback
sa: प्लेबैक

[ctx: @action]
en: Video
sa: विडिओ

[ctx: @action]
en: Audio
sa: श्रव्यः

[ctx: @action]
en: Subtitles
sa: उपशीर्षक

[ctx: @action]
en: Mouse
sa: मूषकः

[ctx: @action]
en: Shortcuts
sa: शॉर्टकट

[ctx: @action]
en: Custom commands
sa: कस्टम् आदेशाः

[ctx: @action]
en: Debug
sa: त्रुटिनिवारणम्

[ctx: @action]
en: About
sa: विषये

[ctx: @label:spinbox]
en: Auto select track
sa: स्वयमेव ट्रैक चयनं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked a subtitle track will be automatically selected and displayed
sa: यदा परीक्षितं भवति तदा उपशीर्षकपट्टिका स्वयमेव चयनं कृत्वा प्रदर्शितं भविष्यति

[ctx: @option:check]
en: Allow subtitles in black borders
sa: कृष्णसीमासु उपशीर्षकाणां अनुमतिं ददातु

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the subtitles can be rendered outside the video, in the black borders. Might not work for all .ass subtitles.
sa: यदा परीक्षितं भवति तदा उपशीर्षकाणि विडियोतः बहिः, कृष्णसीमासु प्रतिपादयितुं शक्यन्ते । सर्वेषां .ass उपशीर्षकाणां कृते कार्यं न कर्तुं शक्नोति।

[ctx: @title]
en: Styling
sa: स्टाइलिंग

[ctx: @label:listbox]
en: Font family
sa: फॉन्ट परिवार

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
sa: फन्ट् आकारः

[ctx: @label]
en: Font style
sa: फॉन्टशैली

[ctx: @option:check]
en: Bold
sa: विक्रान्तः

[ctx: @option:check]
en: Italic
sa: इटालिक

[ctx: @label:textbox]
en: Font color
sa: फॉन्ट् रङ्गः

[ctx: @info:tooltip]
en: Set default value
sa: पूर्वनिर्धारितं मूल्यं सेट् कुर्वन्तु

[ctx: @label:textbox]
en: Shadow color
sa: छायावर्णः

[ctx: @label:spinbox]
en: Shadow offset
sa: छाया ऑफसेट

[ctx: @info:tooltip]
en: Set to 0 (zero) to disable.
sa: अक्षमीकरणाय 0 (शून्यम्) इति सेट् कुर्वन्तु ।

[ctx: @label:textbox]
en: Border color
sa: सीमावर्णः

[ctx: @label:spinbox]
en: Border width
sa: सीमाविस्तारः

[ctx: @label:listbox]
en: Default cover
sa: पूर्वनिर्धारित आवरण

[ctx: placeholder text]
en: path to image
sa: प्रतिबिम्बं प्रति मार्गः

[ctx: @info:tooltip]
en: Used for music files that don't have a video track, an embedded cover image or a cover/folder image in the same folder as the played file.
sa: सङ्गीतसञ्चिकानां कृते उपयुज्यते येषु वाद्यसञ्चिकायाः समानपुटे विडियो ट्रैक, एम्बेडेड् कवर इमेज अथवा कवर/समुच्चय इमेज नास्ति ।

[ctx: @title]
en: Screenshots
sa: स्क्रीनशॉट्

[ctx: @label:listbox]
en: Format
sa: प्रारूप

[ctx: @label:textbox]
en: Template
sa: टेम्पलेट

[ctx: @info:tooltip]
en: Specify the filename template used to save screenshots. The template specifies the filename without file extension, and can contain format specifiers, which will be substituted when taking a screenshot. By default, the template is "%F-%n". <br>The template can start with a relative or absolute path, in order to specify a directory location where screenshots should be saved.<br>If the final screenshot filename points to an already existing file, the file will not be overwritten. The screenshot will either not be saved, or if the template contains %n, saved using different, newly generated filename.<br>For full info checkout <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template'>https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template</a><br><br><strong>Allowed format specifiers:</strong><br><ul><li><strong>%[#][0X]n</strong> A sequence number, padded with zeros to length X.<br><li><strong>%f</strong> Filename of the currently played video.<br><li><strong>%F</strong> Same as %f, but without the file extension.<br><li><strong>%x</strong> Directory path of the currently played video. If the video is not on the filesystem (http:// urls), this expands to an empty string.<br><li><strong>%X{fallback}</strong> Same as %x, but if the video file is not on the filesystem, return the fallback string inside the {...}.<br><li><strong>%p</strong> Current playback time. The result is a string of the form "HH:MM:SS".<br><li><strong>%P</strong> Similar to %p, but extended with the playback time in milliseconds "HH:MM:SS.mmm".<br><li><strong>%wX</strong> Specify the current playback time using the format string X.<br>Valid format specifiers:<br><ul><li><strong>%wH</strong> hour (padded with 0 to two digits)</li><li><strong>%wh</strong> hour (not padded)</li><li><strong>%wM</strong> minutes (00-59)</li><li><strong>%wm</strong> total minutes (includes hours, unlike %wM)</li><li><strong>%wS</strong> seconds (00-59)</li><li><strong>%ws</strong> total seconds (includes hours and minutes)</li><li><strong>%wf</strong> like %ws, but as float</li><li><strong>%wT</strong> milliseconds (000-999)</li><li><strong>%%</strong> Replaced with the % character itself.</li></ul><br>
sa: स्क्रीनशॉट् रक्षितुं प्रयुक्तं सञ्चिकानाम टेम्पलेट् निर्दिशन्तु । टेम्पलेट् सञ्चिकाविस्तारं विना सञ्चिकानाम निर्दिशति, तथा च प्रारूपनिर्देशकाः समाविष्टुं शक्नुवन्ति, ये स्क्रीनशॉट् गृह्णन्ते सति प्रतिस्थापिताः भविष्यन्ति । पूर्वनिर्धारितरूपेण, साचा &quot;%F-%n&quot; अस्ति ।<br> टेम्पलेट् सापेक्षिकेन अथवा निरपेक्षमार्गेण आरभुं शक्नोति, यत् निर्देशिकास्थानं निर्दिष्टुं शक्यते यत्र स्क्रीनशॉट् रक्षितव्याः ।<br> यदि अन्तिमः स्क्रीनशॉट् सञ्चिकानाम पूर्वमेव विद्यमानं सञ्चिकां दर्शयति तर्हि सञ्चिका अधिलिखिता न भविष्यति । स्क्रीनशॉट् वा न रक्षितः भविष्यति, अथवा यदि टेम्पलेट् मध्ये %n अस्ति तर्हि भिन्नं, नवजनितं सञ्चिकानाम उपयुज्य रक्षितम् ।<br> पूर्णसूचनार्थं <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template'>https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template इति</a> चेकआउट् कुर्वन्तु<br><br> <strong>अनुमताः प्रारूपनिर्देशकाः : १.</strong><br><ul><li> <strong>%[#][0X]n</strong> एकः क्रमसङ्ख्या, X दीर्घतां यावत् शून्यैः गद्दीकृतः ।<br><li> <strong>%f</strong> वर्तमानकाले वादितस्य विडियोस्य सञ्चिकानाम ।<br><li> <strong>%F</strong> %f इत्यस्य समानं, परन्तु सञ्चिकाविस्तारं विना ।<br><li> <strong>%x</strong> वर्तमानकाले वादितस्य विडियोस्य निर्देशिकामार्गः । यदि विडियो सञ्चिकातन्त्रे (http:// urls) नास्ति तर्हि एतत् रिक्तं तारं यावत् विस्तारं प्राप्नोति ।<br><li> <strong>%X{fallback}</strong> %x इत्यस्य समानं, परन्तु यदि विडियो सञ्चिका सञ्चिकातन्त्रे नास्ति तर्हि {...} इत्यस्य अन्तः fallback स्ट्रिंग् प्रत्यागच्छतु ।<br><li> <strong>%p</strong> वर्तमानप्लेबैकसमयः । परिणामः &quot;HH:MM:SS&quot; इति रूपस्य एकः स्ट्रिंग् अस्ति ।<br><li> <strong>%P</strong> %p इत्यस्य सदृशं, परन्तु प्लेबैकसमयेन सह मिलीसेकेण्ड् &quot;HH:MM:SS.mmm&quot; इति विस्तारितम् ।<br><li> <strong>%wX</strong> प्रारूपतारं X उपयुज्य वर्तमानप्लेबैकसमयं निर्दिशन्तु ।<br> वैध प्रारूपनिर्देशकाः : १.<br><ul><li> <strong>%wH</strong> घण्टा (0 तः द्वयोः अङ्कयोः गद्दीकृतम्)</li><li> <strong>%wh</strong> घण्टा (गद्दीकृता नास्ति) २.</li><li> <strong>%wM</strong> मिनिट् (००-५९) २.</li><li> <strong>%wm</strong> कुलनिमेषाः (%wM इत्यस्य विपरीतम्, घण्टाः समाविष्टाः)</li><li> <strong>%wS</strong> सेकण्ड् (००-५९) २.</li><li> <strong>%ws</strong> कुलसेकेण्ड् (घण्टाः निमेषाः च समाविष्टाः)</li><li> <strong>%wf</strong> %ws इव, परन्तु float इव</li><li> <strong>%wT</strong> मिलीसेकेण्ड् (०००-९९९) २.</li><li> <strong>%%</strong> % वर्णेन एव प्रतिस्थापितम् ।</li></ul><br>

[ctx: @title]
en: Image adjustments
sa: चित्रसमायोजनम्

[ctx: @label:slider]
en: Contrast
sa: विप्रकर्ष

[ctx: @label:slider]
en: Brightness
sa: कान्तिः

[ctx: @label:slider]
en: Gamma
sa: गाम्मा

[ctx: @label:slider]
en: Saturation
sa: संतृप्ति

[ctx: @info]
en: Middle click on the sliders to reset them
sa: स्लाइडर् रीसेट् कर्तुं मध्यं क्लिक् कुर्वन्तु
