haruna - en to sl translation catalogue (313 entries)

[ctx: application title/display name]
en: Haruna Media Player
sl: Medijski predvajalnik Haruna

[ctx: @title]
en: A configurable media player.
sl: Nastavljiv predvajalnik medijev.

[ctx: @info:credit]
en: Developer
sl: Razvijalec

[ctx: @info:shell]
en: File to open
sl: Datoteka za odpiranje

[ctx: @info:shell]
en: Allows to temporarily override the ytdl format selection setting. Will be overwritten if the setting is changed through the GUI
sl: Omogoča začasno preglasiti nastavitev izbire oblike zapisa ytdl. Prepisano bo, če se nastavitev spremeni prek uporabniškega vmesnika

[ctx: @info reason for blocking sleep and screen slocking]
en: Playing media file
sl: Predvaja medijsko datoteko

[ctx: @action]
en: Open Actions Dialog
sl: Odpri dialog dejavnosti

[ctx: @action]
en: About Haruna
sl: O programu Haruna

[ctx: @action]
en: Audio Cycle Up
sl: Kroži zvok navzgor

[ctx: @action]
en: Audio Cycle Down
sl: Kroži zvok navzdol

[ctx: @action]
en: Configure
sl: Nastavi

[ctx: @action]
en: Configure Keyboard Shortcuts
sl: Nastavi bližnjice na tipkovnici

[ctx: @action]
en: Exit Fullscreen
sl: Izhod iz celozaslonskega načina

[ctx: @action]
en: Frame Step Forward
sl: Korak v sličicah naprej

[ctx: @action]
en: Frame Step Backward
sl: Korak v sličicah nazaj

[ctx: @action]
en: Load Last Played File
sl: Naloži zadnjo predvajano datoteko

[ctx: @action]
en: Mute
sl: Izklopi zvok

[ctx: @action]
en: Open Context Menu
sl: Odpri kontekstni meni

[ctx: @action]
en: Opens and closes the context menu at the position of the mouse pointer
sl: Odpre in zapre kontekstni meni na mestu miškinega kazalca

[ctx: @action]
en: Open File
sl: Odpri datoteko

[ctx: @action]
en: Add External Subtitle…
sl: Dodaj zunanje podnaslove…

[ctx: @action]
en: Open Url
sl: Odpri URL

[ctx: @action]
en: Playback Speed Increase
sl: Pospeši predvajanje playbacka

[ctx: @action]
en: Playback Speed Decrease
sl: Upočasni predvajanje playbacka

[ctx: @action]
en: Playback Speed Reset
sl: Ponastavi hitrost predvajanja playbacka

[ctx: @action]
en: Play/Pause
sl: Predvajaj/premor

[ctx: @action]
en: Play Next
sl: Predvajaj naslednje

[ctx: @action]
en: Play Previous
sl: Predvajaj prejšnje

[ctx: @action]
en: Quit
sl: Izhod

[ctx: @action]
en: Restart Playback
sl: Znova zaženi predvajanje

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Forward
sl: Pošči majhen korak naprej

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Backward
sl: Poišči majhen korak nazaj

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Forward
sl: Poišči srednji korak naprej

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Backward
sl: Poišči srednji korak nazaj

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Forward
sl: Poišči velik korak naprej

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Backward
sl: Poišči velik korak nazaj

[ctx: @action]
en: Seek Next Chapter
sl: Poišči naslednje poglavje

[ctx: @action]
en: Seek Previous Chapter
sl: Poišči prejšnje poglavje

[ctx: @action]
en: Seek To Next Subtitle
sl: Poišči do naslednjega podnaslova

[ctx: @action]
en: Seek To Previous Subtitle
sl: Poišči do prejšnjega podnaslova

[ctx: @action]
en: Seek To Watch Later Position
sl: Poišči položaj za kasnejši ogled

[ctx: @action]
en: Set Loop
sl: Nastavi zanko

[ctx: @action]
en: Screenshot
sl: Posnetek zaslona

[ctx: @action]
en: Subtitle Toggle
sl: Preklopi podnaslove

[ctx: @action]
en: Subtitle Increase Font Size
sl: Povečaj pisavo podnaslovov

[ctx: @action]
en: Subtitle Decrease Font Size
sl: Pomanjšaj pisavo podnaslovov

[ctx: @action]
en: Subtitle Move Up
sl: Pomakni podnaslov navzgor

[ctx: @action]
en: Subtitle Move Down
sl: Pomakni podnaslov navzdol

[ctx: @action]
en: Subtitle Quicken
sl: Pospeši podnaslov

[ctx: @action]
en: Subtitle Delay
sl: Zakasni podnaslov

[ctx: @action]
en: Subtitle Cycle Up
sl: Kroži podnaslov navzgor

[ctx: @action]
en: Subtitle Cycle Down
sl: Kroži podnaslov navzdol

[ctx: @action]
en: Toggle Deinterlacing
sl: Preklopi razpletanje

[ctx: @action]
en: Toggle Fullscreen
sl: Preklopi celozaslonski način

[ctx: @action]
en: Toggle Menu Bar
sl: Preklopi menijsko vrstico

[ctx: @action]
en: Toggle Header
sl: Preklopi glavo

[ctx: @action]
en: Playlist
sl: Seznam predvajanja

[ctx: @action]
en: Video Move Left
sl: Pomakni video v levo

[ctx: @action]
en: Video Move Right
sl: Pomakni video v desno

[ctx: @action]
en: Video Move Up
sl: Pomakni video navzgor

[ctx: @action]
en: Video Move Down
sl: Pomakni video navzdol

[ctx: @action]
en: Volume Up
sl: Glasneje

[ctx: @action]
en: Volume Down
sl: Tišje

[ctx: @action]
en: Zoom In
sl: Približaj

[ctx: @action]
en: Zoom Out
sl: Oddalji

[ctx: @action]
en: Zoom Reset
sl: Ponastavi povečavo

[ctx: @action]
en: Contrast Up
sl: Več kontrasta

[ctx: @action]
en: Contrast Down
sl: Manj kontrasta

[ctx: @action]
en: Contrast Reset
sl: Ponovno nastavi kontrast

[ctx: @action]
en: Brightness Up
sl: Več svetlosti

[ctx: @action]
en: Brightness Down
sl: Manj svetlosti

[ctx: @action]
en: Brightness Reset
sl: Ponovno nastavi svetlost

[ctx: @action]
en: Gamma Up
sl: Več game

[ctx: @action]
en: Gamma Down
sl: Manj game

[ctx: @action]
en: Gamma Reset
sl: Ponovno nastavi gamo

[ctx: @action]
en: Saturation Up
sl: Več nasičenosti

[ctx: @action]
en: Saturation Down
sl: Manj nasičenosti

[ctx: @action]
en: Saturation Reset
sl: Ponovno nastavi nasičenost

[ctx: @info]
en: The chosen shortcut conflicts with the shortcut of the <b>%1</b> action.<br><br>Do you want to reassign the shortcut?
sl: Izbrana tipkovna bližnjica je v sporu z dejanjem <b>%1</b>.<br><br>Ali želite predodeliti bližnjico?

[ctx: @action:button]
en: Reassign
sl: Predodeli

[ctx: @action The "None" subtitle track is used to clear/unset selected track]
en: None
sl: Noben

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot failed
sl: Posnetek zaslona ni usoel

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot taken
sl: Posnetek zaslona narejen

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot: %1
sl: Posnetek zaslona: %1

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Skipped chapter: %1
sl: Preskočeno poglavje: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Audio: %1 %2
sl: Zvok: %1 %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Playback speed: %1
sl: Hitrost predvajanja: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop start: %1
sl: Začetek zanke: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop: %1 - %2
sl: Zanka: %1 - %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop cleared
sl: Odstrani zanko

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle timing: %1
sl: Čas podnaslova: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles off
sl: Podnaslovi izključeni

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles on
sl: Podnaslovi vključeni

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: None
sl: Podnaslov: brez

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: %1 %2
sl: Podnaslov: %1 %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle scale: %1
sl: Merilo podnaslova: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Deinterlace: %1
sl: Razpletanje: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: %1
sl: Povečava: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: 0
sl: Povečava: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: %1
sl: Kontrast: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: 0
sl: Kontrast: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: %1
sl: Svetlost: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: 0
sl: Svetlost: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Gamma: %1
sl: Gama: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Gamma: 0
sl: Gama: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: %1
sl: Nasičenost: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: 0
sl: Nasičenost: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Start Playback
sl: Začni predvajati

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause Playback
sl: Premor predvajanja

[ctx: @info:tooltip]
en: Play previous file
sl: Predvajaj prejšnjo datoteko

[ctx: @info:tooltip]
en: Play next file
sl: Predvajaj naslednjo datoteko

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining: %1
sl: Preostalo: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a color
sl: Izberite barvo

[ctx: @action:inmenu]
en: Recent Files
sl: Nedavne datoteke

[ctx: @title:menu]
en: Secondary Subtitle
sl: Sekundarni podnapis

[ctx: @action:inmenu]
en: &More
sl: Dodatno

[ctx: @title:menu]
en: Primary Subtitle
sl: Primarni podnapis

[ctx: @title:menu]
en: &Audio Track
sl: Zvočna sled

[ctx: @info]
en: Neither <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> nor <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a> was found.
sl: Ni najdeno niti <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> niti <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a>.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Help
sl: Pomoč

[ctx: @action:inmenu]
en: Haruna help window (english only)
sl: Okno pomoči Haruna (samo angleško)

[ctx: @action:inmenu]
en: Haruna handbook
sl: Priročnik Haruna

[ctx: @title]
en: Load subtitles from
sl: Naloži podnaslove iz

[ctx: @action:button]
en: Confirm deletion
sl: Potrdi brisanje

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete this folder from list
sl: Izbriši to mapo s seznama

[ctx: @info:tooltip]
en: Save changes
sl: Shrani spremembe

[ctx: @action:button]
en: Add new folder
sl: Dodaj novo mapo

[ctx: @action:intoolbar]
en: Subtitles
sl: Podnaslovi

[ctx: @action:intoolbar]
en: Audio
sl: Zvok

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Chapters
sl: Preskoči poglavja

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically skips chapters containing certain words/characters.
    Check 'Playback' settings for more details
sl: Samodejno preskoči poglavja, ki vsebujejo določene besede/znake.
    Preverite 'Predvajanje' za več podrobnosti

[ctx: @title:window]
en: Select file
sl: Izberite datoteko

[ctx: @title:window]
en: Select subtitles file
sl: Izberite datoteko podnaslovov

[ctx: @action:button]
en: Open
sl: Odpri

[ctx: @title:menu]
en: &Audio
sl: Zvok

[ctx: @title:menu]
en: &Primary Track
sl: &Primarna steza

[ctx: @title:menu]
en: Playback speed
sl: Hitrost predvajanja

[ctx: @title:menu]
en: &File
sl: Datoteka

[ctx: @title:menu]
en: Recent Files
sl: Nedavne datoteke

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear List
sl: Počisti seznam

[ctx: @title:menu]
en: &Help
sl: Pomoč

[ctx: @title:menu]
en: &Playback
sl: &Predvajanje

[ctx: @title:menu]
en: Seek
sl: Išči

[ctx: @title:menu]
en: &Settings
sl: Na&stavitve

[ctx: @action:inmenu]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @action:inmenu]
en: Audio
sl: Zvok

[ctx: @action:inmenu]
en: Subtitles
sl: Podnapisi

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist
sl: Seznam predvajanja

[ctx: @action:inmenu]
en: Mouse
sl: Miška

[ctx: @action:inmenu]
en: Shortcuts
sl: Bližnjice

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Commands
sl: Ukazi po meri

[ctx: @action:inmenu]
en: Debug
sl: Razhroščevanje

[ctx: @action:inmenu]
en: About
sl: O programu

[ctx: @title:menu]
en: &Subtitles
sl: Podna&slovi

[ctx: @title:menu]
en: Adjustments
sl: Prilagoditve

[ctx: @title:menu]
en: &View
sl: Pogled

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Menubar
sl: Skrij menijsko vrstico

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Menubar
sl: Pokaži menijsko vrstico

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Toolbar
sl: Skrij orodno vrstico

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Toolbar
sl: Pokaži orodno vrstico

[ctx: @info:tooltip]
en: Volume: %1
sl: Glasnost: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Could not play: %1
sl: Ni mogoče predvajati: %1

[ctx: @action:button]
en: Add
sl: Dodaj

[ctx: @action:button]
en: Open playlist
sl: Odpri seznam predvajanja

[ctx: @action:button]
en: Add ...
sl: Dodaj ...

[ctx: @action:button]
en: File
sl: Datoteka

[ctx: @action:button]
en: Sort
sl: Razvrsti

[ctx: @action:button]
en: Name ascending
sl: Naraščajoče po imenu

[ctx: @action:button]
en: Name descending
sl: Padajoče po imenu

[ctx: @action:button]
en: Duration ascending
sl: Naraščajoče po trajanju

[ctx: @action:button]
en: Duration descending
sl: Padajoče po trajanju

[ctx: @action:button]
en: Clear
sl: Počisti

[ctx: @action:button]
en: Save as
sl: Shrani kot

[ctx: @action:inmenu]
en: Open containing folder
sl: Odpri vsebovano mapo

[ctx: @action:inmenu]
en: Open url
sl: Odpri url

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy file name
sl: Kopiraj ime datoteke

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy file path
sl: Kopiraj pot datoteke

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove from playlist
sl: Odstrani s seznama predvajanja

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename file
sl: Preimenuj datoteko

[ctx: @action:inmenu]
en: Trash file
sl: Datoteko v smeti

[ctx: @action:inmenu]
en: Scroll to playing item
sl: Premakni se do predmeta predvajanja

[ctx: @label:textbox]
en: Preferred language
sl: Želeni jezik

[ctx: placeholder text]
en: eng, ger etc.
sl: eng,ger itd.

[ctx: @label:spinbox]
en: Preferred track
sl: Želena steza

[ctx: @label:spinbox]
en: Volume step
sl: Korak glasnosti

[ctx: @label:textbox]
en: No custom commands yet
sl: Še ni ukazov po meri

[ctx: @action:button]
en: &Add command
sl: Dod&aj ukaz

[ctx: @info:tooltip]
en: Don't set on next startup
sl: Ne nastavi pri naslednjem zagonu

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Add
sl: Dod&aj

[ctx: @label:textbox]
en: Config folder
sl: Mapa konfiguracije

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config folder
sl: Odpri mapo config

[ctx: @label:textbox]
en: Config file
sl: Datoteka config

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config file
sl: Odpri datoteko config

[ctx: @label:textbox]
en: Custom commands config file
sl: Ukazi po meri v datoteki config

[ctx: @info:tooltip]
en: Open custom commands config file
sl: Odpri datoteko config ukazov po meri

[ctx: @info:usagetip]
en: If fields are empty that means there is no config file/folder (e.g when using the default settings).
sl: Če so polja prazna, to pomeni, da ni datoteke/mape config (npr. kadar uporabljate privzete nastavitve).

[ctx: @option:check]
en: Enable mpv logging
sl: Omogoči zapisovanje dnevnika mpv

[ctx: @label:textbox]
en: Command
sl: Ukaz

[ctx: placeholder text]
en: add volume +10
sl: povečaj glasnost +10

[ctx: @label:textbox]
en: OSD Message
sl: Sporočilo OSD

[ctx: placeholder text]
en: Filename: ${filename}
sl: Ime datoteke: ${filename}

[ctx: @label]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: @option:radio]
en: Keyboard shortcut
sl: Tipka za bližnjico

[ctx: @option:radio]
en: Run at startup
sl: Zaženi ob zagonu

[ctx: @action:intoolbar]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: @action:intoolbar]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Save
sl: &Shrani

[ctx: @label:spinbox]
en: Osd font size
sl: Velikost pisave Osd

[ctx: @label:textbox]
en: File dialog location
sl: Mesto pogovornega okna datotek

[ctx: @info:tooltip]
en: If empty the file dialog will remember the last opened location.
sl: Če je prazno, si bo pogovorno okno zapomnilo zadnje mesto odprtja.

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum recent files
sl: Največ nedavnih datotek

[ctx: @info:tooltip]
en: How many recent files to store. Enter 0 (zero) to disable.
sl: Koliko nedavnih datotek naj se shrani. Vnesite 0 (nič) za onemogočenje.

[ctx: @option:check]
en: Allow only one instance
sl: Dovoli samo en pojavek

[ctx: @info:tooltip]
en: Trying to open another Haruna instance will do nothing.
    Trying to open another file with Haruna will open the file in the running instance.
sl: Poskus odpiranja drugega pojavka Haruna ne bo naredil nič.
    Če s Haruno poskusite odpreti drugo datoteko, se bo datoteka odprla v tekočem pojavku.

[ctx: @option:check]
en: Add file to playlist
sl: Dodaj datoteko v seznam predvajanja

[ctx: @info:tooltip]
en: File will be added to the end of the playlist
sl: Datoteka bo dodana na konec seznama predvajanja

[ctx: @title]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: @label:spinbox]
en: Preview thumbnail
sl: Predogled predogledne sličice

[ctx: @option:check]
en: Show preview thumbnail
sl: Pokaži predogled predogledne sličice

[ctx: @option:check]
en: Use accurate preview
sl: Uporabi natančni predogled

[ctx: @info:tooltip]
en: Generating an accurate preview is slow
sl: Generiranje natančnega predogleda je počasno

[ctx: @label:spinbox]
en: Window
sl: Okno

[ctx: @option:check]
en: Resize to fit video
sl: Prilagodi velikost videu

[ctx: @info:tooltip]
en: The window is resized according to the video resolution.
    The maximum size is not constrained, this is left to the operating system.
sl: Velikost okna se spremeni glede na ločljivost videa.
    Največja velikost ni omejena, to je prepuščeno operacijskemu sistemu.

[ctx: @option:check]
en: Remember window size and position
sl: Pomni velikost okna in položaj

[ctx: @info:tooltip]
en: When window size and position are changed the new values are saved and used to restore the application to the same size and position when a new instance is opened.
    
    The "Resize to fit video" setting takes precedence.
sl: Ko spremenite velikost in položaj okna, se nove vrednosti shranijo in uporabijo za obnovitev aplikacije na isto velikost in položaj, ko se odpre nov pojavek.
    
    Nastavitev »Spremeni velikost, da se prilega videu« ima prednost.

[ctx: @option:check]
en: Show menubar
sl: Pokaži menijsko letvico

[ctx: @option:check]
en: Show toolbar
sl: Pokaži orodno letvico

[ctx: @option:check]
en: Show chapter markers
sl: Prikaži oznake poglavij

[ctx: @label:listbox]
en: Color scheme
sl: Barvna shema

[ctx: @label:listbox]
en: GUI style
sl: Slog grafičnega vmesnika

[ctx: @option:check]
en: Use Breeze icon theme
sl: Uporabi temo ikon Sapica

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets the icon theme to breeze.
    Requires restart.
sl: Nastavi temo ikon na Sapica
    Zahteva ponovni zagon.

[ctx: @label]
en: No action set
sl: Ni nastavljene dejavnosti

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear action
sl: Počisti dejavnost

[ctx: @title]
en: Double click to set action
sl: Dvojni klik za nastavitev dejavnosti

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek small step
sl: Iskanje: mali korak

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek medium step
sl: Iskanje: srednji korak

[ctx: @info:tooltip]
en: This is also used for mouse wheel seeking, when mouse is over the progress bar
sl: To je uporabljeno tudi pri iskanju z miškinim koleščkom, ko je miška nad pokazateljem napredka

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek big step
sl: Iskanje: velik korak

[ctx: @option:check]
en: Pause on minimize
sl: Premor pri strnjevanju

[ctx: @info:tooltip]
en: Pauses the player while the window is minimized, playback resumes when restored.
sl: Predvajalnik se ustavi, če je okno strnjeno, in nadaljuje s predvajanjem, ko je obnovljeno.

[ctx: @label:spinbox]
en: Resume playback
sl: Nadaljuj playback

[ctx: @option:check]
en: Open last played file on startup
sl: Odpri zadnjo predvajano datoteko po zagonu

[ctx: @option:check]
en: Seek to last playback position
sl: Poišči zadnji položaj predvajanja

[ctx: @info:tooltip]
en: When opening a file that was played before, seek at the position it was last time.
sl: Ob odpiranju datoteke, ki je že bila predvajana, poišči položaj, kjer je bila takrat.

[ctx: @option:check]
en: Start playing
sl: Začni predvajanje

[ctx: @info:tooltip]
en: When opening a file that was played before, start playing it automatically.
sl: Ob odpiranju datoteke, ki je bila že predvajana, samodejno začni predvajanje.

[ctx: @label]
en: Hardware decoding
sl: Strojno dekodiranje

[ctx: @option:check]
en: Enabled
sl: Omogočeno

[ctx: @option:check]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

[ctx: @label:spinbox]
en: Remember time position
sl: Zapomni si trenutek v času

[ctx: @info]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

[ctx: @info]
en: For all files
sl: Za vse datoteke

[ctx: @info]
en: For files longer than %1 minute | For files longer than %1 minutes
sl[0]: Za datoteke, daljše od %1 minute
sl[1]: Za datoteke, daljše od %1 minut
sl[2]: Za datoteke, daljše od %1 minut
sl[3]: Za datoteke, daljše od %1 minut

[ctx: @info]
en: Save position every %1 second | Save position every %1 seconds
sl[0]: Shrani položaj vsako %1 sekundo
sl[1]: Shrani položaj vsaki %1 sekundi
sl[2]: Shrani položaj vsake %1 sekunde
sl[3]: Shrani položaj vsakih %1 sekund

[ctx: @label]
en: Skip chapters
sl: Preskoči poglavja

[ctx: @option:check]
en: Show osd message on skip
sl: Prikaži sporočilo osd ob preskoku

[ctx: @label:textbox]
en: Skip words
sl: Preskoči besede

[ctx: placeholder text]
en: op, ed, chapter 1
sl: op, ed, poglavje 1

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip chapters containing these words. Comma separated list.
sl: Preskoči poglavja, ki vsebujejo naslednje besede. Seznam besed, ločenih z vejico.

en: Format selection
sl: Izbira formata

[ctx: @info:tooltip]
en: Selects the best video with a height lower than or equal to the selected value.
sl: Izbere najboljši video z višino, ki je manjša ali enaka izbrani vrednosti.

[ctx: @label:listbox]
en: Position
sl: Položaj

[ctx: @label:listbox]
en: Playlist style
sl: Slog seznama predvajanja

[ctx: @option:check]
en: Overlay video
sl: Prekrij video

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist goes on top of the video
    When unchecked the video is resized
sl: Kadar je odkljukano, je seznam predvajanj na vrhu videov
    Kadar ni odkljukano, ima video spremenjeno velikost

[ctx: @option:check]
en: Show media title instead of file name
sl: Pokaži naslov videa namesto imena datoteke

[ctx: @option:check]
en: Auto load videos from same folder
sl: Samodejno naloži videoposnetke iz iste mape

[ctx: @option:check]
en: Repeat
sl: Ponovi

[ctx: @option:check]
en: Show row number
sl: Pokaži številko vrstice

[ctx: @option:check]
en: Toggle with mouse
sl: Preklopi z miško

[ctx: @option:check]
en: Increase font size when fullscreen
sl: Povečaj velikost pisave v celozaslonskem načinu

[ctx: @option:check]
en: Remember last playlist state
sl: Zapomni si zadnje stanje seznama predvajanja

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist state (visible/hidden) is remembered across launches
sl: Kadar je odkljukano, je stanje seznama predvajanja (vidno/skrito) zapomnjeno med izvajanji

[ctx: @title:window]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: @action]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @action]
en: Playback
sl: Predvajanje

[ctx: @action]
en: Audio
sl: Zvok

[ctx: @action]
en: Subtitles
sl: Podnaslovi

[ctx: @action]
en: Mouse
sl: Miška

[ctx: @action]
en: Shortcuts
sl: Bližnjice

[ctx: @action]
en: Custom commands
sl: Ukazi po meri

[ctx: @action]
en: Debug
sl: Razhroščevanje

[ctx: @action]
en: About
sl: O programu

[ctx: @title:window]
en: Help
sl: Pomoč

[ctx: @option:check]
en: Allow subtitles in black borders
sl: Dovoli podnaslove v črnih okvirih

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the subtitles can be rendered outside the video, in the black borders. Might not work for all .ass subtitles.
sl: Kadar je odkljukano so podnaslovi upodobljeni izven videa v črnih okvirih. Lahko, da ne deluje za vse podnaslove .ass.

[ctx: @title]
en: Styling
sl: Slogi

[ctx: @label:listbox]
en: Font family
sl: Družina pisav

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
sl: Velikost pisave

[ctx: @label]
en: Font style
sl: Slog pisave

[ctx: @option:check]
en: Bold
sl: Krepko

[ctx: @option:check]
en: Italic
sl: Ležeče

[ctx: @label:textbox]
en: Font color
sl: Barva pisave

[ctx: @info:tooltip]
en: Set default value
sl: Nastavi privzeto vrednost

[ctx: @label:textbox]
en: Shadow color
sl: Barva sence

[ctx: @label:spinbox]
en: Shadow offset
sl: Odmik sence

[ctx: @info:tooltip]
en: Set to 0 (zero) to disable.
sl: Vnesite 0 (nič) za onemogočenje.

[ctx: @label:textbox]
en: Border color
sl: Barva roba

[ctx: @label:spinbox]
en: Border width
sl: Širina roba

[ctx: @label:listbox]
en: Default cover
sl: Privzeti ovitek

[ctx: placeholder text]
en: path to image
sl: pot do slike

[ctx: @info:tooltip]
en: Used for music files that don't have a video track, an embedded cover image or a cover/folder image in the same folder as the played file.
sl: Uporabljeno za glasbene datoteke, ki nimajo video posnetka, vdelano sliko ovitka ali sliko ovitka/mape v isti mapi kot predvajana datoteka.

[ctx: @title]
en: Screenshots
sl: Posnetki zaslona

[ctx: @label:listbox]
en: Format
sl: Zapis

[ctx: @label:textbox]
en: Template
sl: Predloga

[ctx: @title]
en: Image adjustments
sl: Prilagoditve slike

[ctx: @label:slider]
en: Contrast
sl: Kontrast

[ctx: @label:slider]
en: Brightness
sl: Svetlost

[ctx: @label:slider]
en: Gamma
sl: Gama

[ctx: @label:slider]
en: Saturation
sl: Nasičenost

[ctx: @info]
en: Middle click on the sliders to reset them
sl: Srednji klik drsnikov za njihovo ponovno nastavitev
