haruna - en to tr translation catalogue (406 entries)

en: Feature-rich command-line audio/video downloader
tr: Çok özellikli komut satırında çalışan ses/video indiricisi

[ctx: @title]
en: Media player
tr: Ortam Oynatıcısı

[ctx: @info:credit]
en: Developer
tr: Geliştirici

en: Command line video player
tr: Komut satırı için video oynatıcısı

en: Cross-platform solution to record, convert and stream audio and video
tr: Ses ve video kaydetmek, dönüştürmek ve akışını sağlamak için bir çapraz platform çözüm

[ctx: @info:shell]
en: File to open
tr: Açılacak dosya

[ctx: @info:shell]
en: Allows to temporarily override the yt-dlp format selection setting. Will be overwritten if the setting is changed through the GUI
tr: yt-dlp biçim seçim ayarını geçici olarak geçersiz kılmaya olanak tanır. Ayar, kullanıcı arayüzü üzerinden değiştirilmişse üzerine yazılacaktır.

[ctx: @info reason for blocking sleep and screen slocking]
en: Playing media file
tr: Ortam dosyası oynatılıyor

[ctx: @action]
en: Open Actions Dialog
tr: Eylemler İletişim Kutusunu Aç

[ctx: @action]
en: About Haruna
tr: Haruna Hakkında

[ctx: @action]
en: Report bug
tr: Hata Bildir

[ctx: @action]
en: Sponsor Haruna
tr: Haruna’ya Sponsor Ol

[ctx: @action]
en: Cycle Up Audio Track
tr: Ses Parçası İleri

[ctx: @action]
en: Cycle Down Audio Track
tr: Ses Parçası Geri

[ctx: @action]
en: Settings
tr: Ayarlar

[ctx: @action]
en: Configure Keyboard Shortcuts
tr: Klavye Kısayollarını Yapılandır

[ctx: @action]
en: Exit Fullscreen
tr: Tam Ekrandan Çık

[ctx: @action]
en: Step Frame Forward
tr: Kare İleri Git

[ctx: @action]
en: Step Frame Backward
tr: Kare Geri Git

[ctx: @action]
en: Load Last Played File
tr: Son Oynatılan Dosyayı Yükle

[ctx: @action]
en: Mute
tr: Sessize Al

[ctx: @action]
en: Open Context Menu
tr: Bağlam Menüsünü Aç

[ctx: @action]
en: Opens and closes the context menu at the position of the mouse pointer
tr: Bağlam menüsünü fare imleci konumunda açar ve kapatır

[ctx: @action]
en: Open File
tr: Dosya Aç

[ctx: @action]
en: Add External Subtitle…
tr: Dış Altyazı Ekle…

[ctx: @action]
en: Open URL
tr: URL Aç

[ctx: @action]
en: Increase Playback Speed
tr: Oynatma Hızını Artır

[ctx: @action]
en: Decrease Playback Speed
tr: Oynatma Hızını Azalt

[ctx: @action]
en: Reset Playback Speed
tr: Oynatma Hızını Sıfırla

[ctx: @action]
en: Play/Pause
tr: Oynat/Duraklat

[ctx: @action]
en: Play Next
tr: Sonrakini Oynat

[ctx: @action]
en: Play Previous
tr: Öncekini Oynat

[ctx: @action]
en: Quit
tr: Çık

[ctx: @action]
en: Restart Playback
tr: Oynatmayı Yeniden Başlat

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Forward
tr: İleri Kısa Adım At

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Backward
tr: Geri Kısa Adım At

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Forward
tr: İleri Orta Adım At

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Backward
tr: Geri Orta Adım At

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Forward
tr: İleri Uzun Adım At

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Backward
tr: Geri Uzun Adım At

[ctx: @action]
en: Seek To Next Chapter
tr: Sonraki Fasıla Git

[ctx: @action]
en: Seek To Previous Chapter
tr: Önceki Fasıla Git

[ctx: @action]
en: Seek To Next Subtitle
tr: Sonraki Altyazıya Git

[ctx: @action]
en: Seek To Previous Subtitle
tr: Önceki Altyazıya Git

[ctx: @action]
en: Seek To Watch Later Position
tr: Sonra İzlenecek Konuma Git

[ctx: @action]
en: Set Loop
tr: Döngü Ayarla

[ctx: @action]
en: Screenshot
tr: Ekran Görüntüsü

[ctx: @action]
en: Toggle Subtitles
tr: Altyazıları Aç/Kapat

[ctx: @action]
en: Increase Subtitle Font Size
tr: Altyazı Yazıtipi Puntosunu Artır

[ctx: @action]
en: Decrease Subtitle Font Size
tr: Altyazı Yazıtipi Puntosunu Azalt

[ctx: @action]
en: Move Subtitle Up
tr: Altyazıyı Yukarı Taşı

[ctx: @action]
en: Move Subtitle Down
tr: Altyazıyı Aşağı Taşı

[ctx: @action]
en: Show Subtitles Earlier
tr: Altyazıyı Daha Önce Göster

[ctx: @action]
en: Show Subtitles Later
tr: Altyazı Daha Sonra Göster

[ctx: @action]
en: Cycle Up Subtitle
tr: Altyazı İleri

[ctx: @action]
en: Cycle Down Subtitle
tr: Altyazı Geri

[ctx: @action]
en: Toggle Deinterlacing
tr: Görüntü Ayrıştırmayı Aç/Kapat

[ctx: @action]
en: Toggle Fullscreen
tr: Tam Ekran Aç/Kapat

[ctx: @action]
en: Toggle Menu Bar
tr: Menü Çubuğunu Aç/Kapat

[ctx: @action]
en: Toggle Header
tr: Üstbilgiyi Aç/Kapat

[ctx: @action]
en: Playlist
tr: Oynatma Listesi

[ctx: @action]
en: Move Video Left
tr: Videoyu Sola Taşı

[ctx: @action]
en: Move Video Right
tr: Videoyu Sağa Taşı

[ctx: @action]
en: Move Video Up
tr: Videoyu Yukarı Taşı

[ctx: @action]
en: Move Video Down
tr: Videoyu Aşağı Taşı

[ctx: @action]
en: Rotate clockwise
tr: Saat Yönünde Döndür

[ctx: @action]
en: Rotate counter clockwise
tr: Saat Yönünün Tersine Döndür

[ctx: @action]
en: Volume Up
tr: Sesi Aç

[ctx: @action]
en: Volume Down
tr: Sesi Kıs

[ctx: @action]
en: Zoom In
tr: Yakınlaştır

[ctx: @action]
en: Zoom Out
tr: Uzaklaştır

[ctx: @action]
en: Reset Zoom
tr: Yakınlaştırmayı Sıfırla

[ctx: @action]
en: Increase Contrast
tr: Karşıtlığı Artır

[ctx: @action]
en: Decrease Contrast
tr: Karşıtlığı Azalt

[ctx: @action]
en: Reset Contrast
tr: Karşıtlığı Sıfırla

[ctx: @action]
en: Increase Brightness
tr: Parlaklığı Artır

[ctx: @action]
en: Decrease Brightness
tr: Parlaklığı Azalt

[ctx: @action]
en: Reset Brightness
tr: Parlaklığı Sıfırla

[ctx: @action]
en: Increase Gamma
tr: Gamayı Artır

[ctx: @action]
en: Decrease Gamma
tr: Gamayı Azalt

[ctx: @action]
en: Reset Gamma
tr: Gamayı Sıfırla

[ctx: @action]
en: Increase Saturation
tr: Doygunluğu Artır

[ctx: @action]
en: Decrease Saturation
tr: Doygunluğu Azalt

[ctx: @action]
en: Reset Saturation
tr: Doygunluğu Sıfırla

[ctx: @info]
en: The chosen shortcut conflicts with the shortcut of the <b>%1</b> action.<br><br>Do you want to reassign the shortcut?
tr: Seçili kısayol, <b>%1</b> eylemi kısayoluyla çakışıyor.<br><br>Kısayolu yeniden atamak istiyor musunuz?

[ctx: @action:button]
en: Reassign
tr: Yeniden Ata

[ctx: @info:tooltip; %1 playlist with same name]
en: Playlists with same name is not allowed: %1
tr: Aynı adlı oynatma listelerine izin verilmez: %1

[ctx: @info:tooltip; %1 is a video title/filename]
en: Could not play: %1
tr: Oynatılamadı: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle timing: %1 seconds
tr: Altyazı zamanlaması: %1 saniye

[ctx: @info:tooltip; %1 is an absolute path]
en: File doesn't exist: %1
tr: Dosya yok: %1

[ctx: @action The "None" subtitle track is used to clear/unset selected track]
en: None
tr: Yok

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot failed
tr: Ekran görüntüsü alınamadı

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot taken
tr: Ekran görüntüsü alındı

[ctx: @info:tooltip osd; %1 is a filename with path]
en: Screenshot: %1
tr: Ekran görüntüsü: %1

[ctx: Error message when video can't be decoded/played]
en: No video track detected, most likely the video track can't be decoded/played due to missing codecs
tr: Algılanan video parçası yok; büyük olasılıkla parça eksik kod çözücüler nedeniyle oynatılamıyor.

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Skipped chapter: %1
tr: Fasıl atlandı: %1

[ctx: @info:tooltip; %1 is an ID, %2 is a language code (e.g. eng)]
en: Audio: %1 %2
tr: Ses: %1 %2

[ctx: osd message when trying to open subtitle selection dialog while no file is open]
en: Can’t load subtitle when no file is open
tr: Açık dosya yokken altyazı yüklenemez

[ctx: @info:tooltip]
en: Playback speed: %1
tr: Oynatma hızı: %1

[ctx: @info:tooltip; %1 is the timestamp where the loop starts]
en: Loop start: %1
tr: Döngü başlangıcı: %1

[ctx: @info:tooltip, use en dash for the range]
en: Loop: %1–%2
tr: Döngü: %1–%2

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop cleared
tr: Döngü temizlendi

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles off
tr: Altyazılar kapalı

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles on
tr: Altyazılar açık

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: None
tr: Altyazı: Yok

[ctx: @info:tooltip; %1 is an ID, %2 is a language code (e.g. eng)]
en: Subtitle: %1 %2
tr: Altyazı: %1 %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle scale: %1
tr: Altyazı ölçeği: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Deinterlace: %1
tr: Görüntü ayrıştırma: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: %1
tr: Yakınlaştırma: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: 0
tr: Yakınlaştırma: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: %1
tr: Karşıtlık: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: 0
tr: Karşıtlık: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: %1
tr: Parlaklık: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: 0
tr: Parlaklık: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Gamma: %1
tr: Gama: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Gamma: 0
tr: Gama: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: %1
tr: Doygunluk: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: 0
tr: Doygunluk: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Start playback
tr: Oynatmayı başlat

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause playback
tr: Oynatmayı duraklat

[ctx: @info:tooltip]
en: Play previous file
tr: Önceki dosyayı oynat

[ctx: @info:tooltip]
en: Play next file
tr: Sonraki dosyayı oynat

[ctx: @info:tooltip]
en: Open chapters menu
tr: Fasıllar menüsünü aç

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining: %1
tr: Kalan: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a color
tr: Bir renk seç

[ctx: @title:window]
en: Select Color
tr: Renk Seç

[ctx: @action:inmenu]
en: Recent Files
tr: Son Kullanılan Dosyalar

[ctx: @title:menu]
en: Primary Subtitle
tr: Birincil Altyazı

[ctx: @title:menu]
en: Secondary Subtitle
tr: İkincil Altyazı

[ctx: @title:menu]
en: Audio Track
tr: Ses Parçası

[ctx: @action:inmenu]
en: &More
tr: &Daha Fazla

[ctx: @info:placeholder]
en: No action found.
tr: Bulunan eylem yok.

[ctx: @label; Below is a list of folders containing subtitles]
en: Load subtitles from
tr: Altyazıları şuradan yükle:

[ctx: @info:tooltip;]
en: When a relative folder name starts with * (asterisk) and recursive search is enabled, all folders containing that name will be searched.
    Relative folders are relative to the playing file's folder.
tr: Göreceli bir klasör adı * (yıldız) ile başlıyorsa ve özyineli arama etkinleştirilmişse o adı içeren tüm klasörler aranır.
    Göreceli klasörler, oynatılan dosyanın klasörüne bağlıdır.

[ctx: @action:button]
en: Confirm Deletion
tr: Silmeyi Onayla

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete this folder from list
tr: Bu klasörü listeden sil

[ctx: @info:tooltip]
en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: No folder set
tr: Ayarlı klasör yok

[ctx: @action:button]
en: Add New Folder
tr: Yeni Klasör Ekle

[ctx: @info:tooltip add new subtitle folder setting]
en: Add a folder in which to look for subtitles.
tr: İçinde altyazıların aranacağı bir klasör ekleyin.

[ctx: @label:check]
en: Search subtitles recursively
tr: Altyazıları özyineli olarak ara

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles are searched recursively in the folders defined by the “%1” setting.
    Only relative folders are searched.
tr: Altyazılar, “%1” ayarı ile tanımlanan klasörlerde özyineli olarak aranır.
    Yalnızca göreceli klasörler aranır.

[ctx: @label:title name of default playlist tab]
en: Default
tr: Öntanımlı

[ctx: @action:intoolbar]
en: Subtitles
tr: Altyazılar

[ctx: @action:intoolbar]
en: Audio
tr: Ses

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Chapters
tr: Fasılları Atla

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically skips chapters containing certain words/characters.
    Check “Playback” settings for more details.
tr: Belirli sözcükleri/karakterleri içeren fasılları kendiliğinden atlar.
    Ayrıntılar için “Oynatma” ayarlarına bakın.

[ctx: @title:window]
en: Select File
tr: Dosya Seç

[ctx: @title:window]
en: Select Subtitles File
tr: Altyazı Dosyası Seç

[ctx: @action:button]
en: Open
tr: Aç

[ctx: @info]
en: Neither <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> nor <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a> was found.
tr: Ne <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> ne de <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a> bulunamadı.

[ctx: @title:menu]
en: &Audio
tr: &Ses

[ctx: @title:menu]
en: &Track
tr: &Parça

[ctx: @title:menu]
en: &File
tr: &Dosya

[ctx: @title:menu]
en: Recent Files
tr: Son Kullanılan Dosyalar

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear List
tr: Listeyi Temizle

[ctx: @title:menu]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: @title:menu]
en: &Playback
tr: &Oynatım

[ctx: @title:menu]
en: Seek
tr: Git

[ctx: @title:menu]
en: &Settings
tr: Ayar&lar

[ctx: @action:inmenu]
en: General
tr: Genel

[ctx: @action:inmenu]
en: Playback
tr: Oynatma

[ctx: @action:inmenu]
en: Audio
tr: Ses

[ctx: @action:inmenu]
en: Subtitles
tr: Altyazılar

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist
tr: Oynatma Listesi

[ctx: @action:inmenu]
en: Mouse
tr: Fare

[ctx: @action:inmenu]
en: Shortcuts
tr: Kısayollar

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Commands
tr: Özel Komutlar

[ctx: @action:inmenu]
en: Debug
tr: Hata Ayıkla

[ctx: @action:inmenu]
en: About
tr: Hakkında

[ctx: @title:menu]
en: &Subtitles
tr: A&ltyazılar

[ctx: @title:menu]
en: Adjustments
tr: İnce Ayarlar

[ctx: @title:menu]
en: &View
tr: &Görünüm

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Menubar
tr: Menü Çubuğunu Gizle

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Menubar
tr: Menü Çubuğunu Göster

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Toolbar
tr: Araç Çubuğunu Gizle

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Toolbar
tr: Araç Çubuğunu Göster

[ctx: @title:menu]
en: Playback Speed
tr: Oynatma Hızı

[ctx: @info:tooltip]
en: Volume: %1
tr: Ses düzeyi: %1

[ctx: @info:drag&drop append items]
en: Add to Playlist
tr: Oynatma listesine ekle

[ctx: @info:drag&drop play now]
en: Play Now
tr: Şimdi oynat

[ctx: @action:button]
en: Search
tr: Ara

[ctx: @action:button]
en: Add…
tr: Ekle…

[ctx: @action:button]
en: Files
tr: Dosyalar

[ctx: @action:button]
en: Playlist
tr: Oynatma Listesi

[ctx: @action:button]
en: Sort
tr: Sırala

[ctx: @action:button]
en: Name, ascending
tr: Ad, artan

[ctx: @action:button]
en: Name, descending
tr: Ad, azalan

[ctx: @action:button]
en: Duration, ascending
tr: Süre, artan

[ctx: @action:button]
en: Duration, descending
tr: Süre, azalan

[ctx: @action:button]
en: Playback
tr: Oynat

[ctx: @action:button]
en: Repeat playlist
tr: Oynatma Listesini Yinele

[ctx: @action:button]
en: Stop after last item
tr: Son Ögeden Sonra Dur

[ctx: @action:button]
en: Repeat item
tr: Ögeyi Yinele

[ctx: @action:button]
en: Stop after item
tr: Ögeden Sonra Dur

[ctx: @action:button]
en: Random Playback
tr: Rastgele Oynat

[ctx: @action:button]
en: Clear
tr: Temizle

[ctx: @action:button]
en: Save As
tr: Farklı Kaydet

[ctx: @action:button]
en: Add new playlist
tr: Yeni oynatma listesi ekle

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: @action:button]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: @placeholder]
en: playlist name
tr: Oynatma listesi adı

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Containing Folder
tr: İçeren Klasörü Aç

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in Browser
tr: Tarayıcıda Aç

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Name
tr: Adı Kopyala

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Path
tr: Yolu Kopyala

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy URL
tr: URL’yi Kopyala

[ctx: @action:inmenu]
en: Select All
tr: Tümünü Seç

[ctx: @action:inmenu]
en: Deselect All
tr: Tümünün Seçimini Kaldır

[ctx: @action:inmenu]
en: Invert Selection
tr: Seçimi Ters Çevir

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove from Playlist
tr: Oynatma Listesinden Kaldır

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Selected from Playlist
tr: Seçiliyi Oynatma Listesinden Kaldır

[ctx: @action:inmenu]
en: Scroll to Playing Item
tr: Oynatılan Ögeye Sar

[ctx: @action:inmenu]
en: Move File to Trash
tr: Dosyayı Çöp Kutusuna Taşı

[ctx: @action:inmenu]
en: Move Selected Files to Trash
tr: Seçili Dosyaları Çöp Kutusuna Taşı

[ctx: @title:window]
en: Select file
tr: Dosya Seç

[ctx: @label:textbox]
en: Preferred language
tr: Yeğlenen dil

[ctx: @label:spinbox]
en: Preferred track
tr: Yeğlenen parça

[ctx: @label:spinbox]
en: Volume step
tr: Ses düzeyi çentiği

[ctx: @label:textbox]
en: No custom commands yet
tr: Henüz eklenmiş özel bir komut yok

[ctx: @action:button]
en: &Add Command
tr: &Komut Ekle

[ctx: @info:tooltip]
en: Checked: property will be set at startup
    Unchecked: property will not be set at startup
tr: İşaretli: Özellik başlangıçta ayarlanacak
    İşaretsiz: Özellik başlangıçta ayarlanmayacak

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Add
tr: &Ekle

[ctx: @label:textbox]
en: Config folder
tr: Yapılandırma klasörü

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config folder
tr: Yapılandırma klasörünü aç

[ctx: @label:textbox]
en: Config file
tr: Yapılandırma dosyası

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config file
tr: Yapılandırma dosyasını aç

[ctx: @label:textbox]
en: Custom commands config file
tr: Özel komutlar yapılandırma dosyası

[ctx: @info:tooltip]
en: Open custom commands config file
tr: Özel komutlar yapılandırma dosyasını aç

[ctx: @info:usagetip]
en: If fields are empty that means there is no config file/folder (e.g when using the default settings).
tr: Alanlar boşsa bir yapılandırma dosyası/klasörü yok demektir (öntanımlı ayarlar kullanılır).

[ctx: @option:check]
en: Enable mpv logging
tr: mpv günlüklemesini etkinleştir

[ctx: @label:textbox]
en: Command
tr: Komut

[ctx: @info:tooltip]
en: What mpv command to run, see <a href="https://mpv.io/manual/stable/#list-of-input-commands">MPV Commands</a> for a list of available commands.<br>Not all commands will work as some are specific for mpv.<br>Most useful are the commands to manipulate properties, like <strong>set</strong>, <strong>add</strong>, <strong>cycle</strong>.<br><strong>set</strong>: sets the value of a property <strong>set volume-max 150</strong>.<br><strong>add</strong>: increases/decreases the value of a property <strong>add volume 15</strong>, increases volume by 15. To decrease the value use <strong>add volume -15</strong>.<br><strong>cycle</strong>: cycle through the values of a property <strong>cycle aid up</strong>.
tr: Çalıştırılacak mpv komutu, kullanılabilir komutların bir listesi için <a href="https://mpv.io/manual/stable/#list-of-input-commands">MPV Komutları</a> sayfasına bakın.<br>Komutların bazıları mpv’ye özel olduğundan hepsi aynı şekilde çalışmayacaktır.<br>Bunların en yararlıları, özellikleri manipüle etmekte kullanılan komutlardır; örneğin, <strong>set</strong>, <strong>add</strong> veya <strong>cycle</strong> gibi.<br><strong>set</strong>: Bir özelliğin değerini ayarlar; örneğin, <strong>set volume-max 150</strong>.<br><strong>add</strong>: Bir özelliğin değerini artırır/azaltır; örneğin, <strong>add volume 15</strong>, ses düzeyini 15 puan artırır. Ses düzeyini azaltmak için <strong>add volume −15</strong> kullanın.<br><strong>cycle</strong>: Bir özelliğin değerleri arasında gezinin; örneğin, <strong>cycle aid up</strong>.

[ctx: @label:textbox]
en: OSD Message
tr: Ekran Üzeri İleti

[ctx: placeholder text; %1 is an example of how to display an mpv property]
en: Filename: %1
tr: Dosya adı: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: An OSD message to display when triggering an action type custom command.<br>Use ${property_name} to display the value of a property <strong>Volume: ${volume}</strong>
tr: Bir eylem türü özel komutu tetiklendiğinde görüntülenecek bir Ekran Üzeri Görüntü iletisi.<br>Bir özelliğin değerini görüntülemek için ${property_name} kullanın: <strong>Ses düzeyi: ${volume}</strong>

[ctx: @label]
en: Type
tr: Tür

[ctx: @option:radio]
en: Keyboard shortcut
tr: Klavye kısayolu

[ctx: @info:tooltip]
en: The command will be triggered with a shortcut. The shortcut can be set after saving.
tr: Komut bir kısayolla tetiklenecektir. Kısayol kaydettikten sonra ayarlanabilir.

[ctx: @option:radio]
en: Run at startup
tr: Başlangıçta çalıştır

[ctx: @info:tooltip]
en: The command will be run at application startup.
tr: Komut, uygulama başlangıcında çalıştırılacaktır.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: @action:intoolbar]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Save
tr: &Kaydet

[ctx: @label:spinbox]
en: OSD font size
tr: Ekran Üzeri Görüntü yazıtipi puntosu

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum recent files
tr: En çok son kullanılan dosya sayısı

[ctx: @action:button clear (delete from database) recent files]
en: Clear
tr: Temizle

[ctx: @info:tooltip]
en: Deletes recent files from the database
tr: Veritabanından son kullanılan dosyaları siler

[ctx: @info:tooltip]
en: The number of recent files to display. Enter 0 (zero) to disable.<br>Every opened file is stored.<br>Bold entries are files opened from the open file/url actions and from external apps (command line, file manager, drag and drop etc.).
tr: Görüntülenecek son kullanılan dosyalar sayısı. Devre dışı bırakmak için 0 (sıfır) girin.<br>Her açılan dosya buraya eklenir.<br>Kalın girdiler; dosya açma/URL eylemlerinden ve dış uygulamalardan (komut satırı, dosya yöneticisi, sürükle ve bırak) gelen dosyaları belirtir.

[ctx: @option:check]
en: Allow only one instance
tr: Yalnızca bir örneğe izin ver

[ctx: @info:tooltip]
en: Trying to open another Haruna instance will do nothing.<br>Trying to open another file with Haruna will open the file in the running instance.
tr: Başka bir Haruna örneği açmaya çalışmak bir şey yapmayacaktır.<br>Haruna ile başka bir dosyayı açmaya çalışmak, dosyayı çalışan örnekte açar.

[ctx: @option:check]
en: Add file to playlist
tr: Dosyayı oynatma listesine ekle

[ctx: @info:tooltip]
en: File will be added to the end of the playlist.
tr: Dosya, oynatma listesinin sonuna eklenir.

[ctx: @option:check]
en: Play new file
tr: Yeni dosyayı oynat

[ctx: @title]
en: Interface
tr: Arayüz

[ctx: @label:spinbox]
en: Footer style
tr: Altbilgi biçemi

[ctx: @item:listbox the footer style]
en: Default
tr: Öntanımlı

[ctx: @item:listbox the footer style]
en: Floating
tr: Yüzer

[ctx: @label:listbox]
en: Show floating footer on
tr: Yüzer altbilgiyi şu durumda göster

[ctx: @item:listbox how to trigger the floating footer]
en: Every mouse movement
tr: Her fare hareketinde

[ctx: @item:listbox how to trigger the floating footer]
en: Bottom mouse movement
tr: Aşağı fare hareketinde

[ctx: @info:tooltip]
en: What action shows the footer.<br><strong>Every mouse movement</strong> — every mouse movement over the video area<br><strong>Bottom mouse movement</strong> — mouse movement on the bottom of the video area
tr: Hangi eylemin altbilgiyi göstereceği.<br><strong>Her fare hareketi</strong> — Video alanının üzerindeki her bir fare hareketi<br><strong>Alt fare hareketi</strong> — Video alanının alt kısmındaki fare hareketi

[ctx: @label:spinbox]
en: Preview thumbnail
tr: Küçük görselleri önizle

[ctx: @option:check]
en: Show preview thumbnail
tr: Küçük görsel önizlemesini göster

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows a preview while hovering the seek/progress bar.
tr: Arama/ilerleme çubuğunun üzerine gelindiğinde bir önizleme gösterir.

[ctx: @option:check]
en: Use accurate preview
tr: Doğru önizleme kullan

[ctx: @info:tooltip]
en: Generating an accurate preview is slow
tr: Doğru bir önizleme üretmek yavaştır

[ctx: @label:spinbox]
en: Thumbnail width
tr: Küçük görsel genişliği

[ctx: @label]
en: Window
tr: Pencere

[ctx: @option:check]
en: Resize to fit video
tr: Videoyu sığdırmak için yeniden boyutlandır

[ctx: @info:tooltip]
en: Not supported on Wayland.
tr: Wayland üzerinde desteklenmiyor.

[ctx: @info:tooltip]
en: The window is resized according to the video resolution.<br>The maximum size is not constrained, this is left to the operating system.
tr: Pencere, video çözünürlüğüne göre yeniden boyutlandırıldı.<br>En büyük boyut kısıtlanmaz; bu işletim sistemine bırakılmıştır.

[ctx: @option:check]
en: Start in fullscreen mode
tr: Tam ekran kipinde başlat

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter fullscreen mode when the application starts.<br>This takes precedence over Resize to fit video, and Remember window size and position settings.
tr: Uygulama başlatıldığında tam ekran kipine girin.<br>Bu, “Videoyu sığdırmak için yeniden boyutlandır” ve “Pencere boyutunu ve konumunu anımsa” ayarlarından önce gelir.

[ctx: @option:check]
en: Remember window size and position
tr: Pencere boyutunu ve konumunu anımsa

[ctx: @info:tooltip extra wayland info for the “Remember window size and position” setting]
en: <b>Restoring position is not supported on Wayland.</b><br><br>
tr: <b>Konumu geri yükleme Wayland üzerinde desteklenmiyor.</b><br><br>

[ctx: @info:tooltip]
en: Changes to the window’s size and position are saved and used for newly opened windows.<br><br>%1The “Resize to fit video” setting takes precedence.
tr: Pencerenin boyutuna ve konumuna olan değişiklikler yalnızca yeni açılan pencereler için kaydedilir ve kullanılır.<br><br>“Videoyu sığdırmak için yeniden boyutlandır” ayarı her zaman öncelik alır.

[ctx: @option:check]
en: Show menubar
tr: Menü çubuğunu göster

[ctx: @option:check]
en: Show toolbar
tr: Araç çubuğunu göster

[ctx: @option:check]
en: Show chapter markers
tr: Fasıl imleyicilerini göster

[ctx: @label:listbox]
en: Color scheme
tr: Renk şeması

[ctx: @label:listbox]
en: GUI style
tr: Grafik arabirim biçemi

[ctx: @item:listbox default GUI style]
en: Default
tr: Öntanımlı

[ctx: @label:action change action associated with mouse event]
en: Change action
tr: Eylemi Değiştir

[ctx: @label:action delete mouse event]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: @action:intoolbar add a mouse button action]
en: &Add
tr: &Ekle

[ctx: @title:window]
en: Add mouse button action
tr: Fare Düğmesi Eylemi Ekle

[ctx: @label:listbox]
en: Mouse button
tr: Fare düğmesi

[ctx: @item:listbox left mouse button]
en: Left
tr: Sol

[ctx: @item:listbox middle mouse button]
en: Middle
tr: Orta

[ctx: @item:listbox right mouse button]
en: Right
tr: Sağ

[ctx: @item:listbox forward mouse button]
en: Forward
tr: İleri

[ctx: @item:listbox back mouse button]
en: Back
tr: Geri

[ctx: @item:listbox mouse scroll up]
en: Scroll up
tr: Yukarı sar

[ctx: @item:listbox mouse scroll down]
en: Scroll down
tr: Aşağı sar

[ctx: @label:listbox]
en: Modifier key
tr: Niteleyici düğme

[ctx: @item:listbox no modifier key]
en: No modifier
tr: Niteleyici yok

[ctx: @item:listbox control modifier key]
en: Control
tr: Kontrol

[ctx: @item:listbox shift modifier key]
en: Shift
tr: Üst Karakter

[ctx: @item:listbox alt modifier key]
en: Alt
tr: Seçenek

[ctx: @label:check whether mouse button action should trigger on double click]
en: Trigger on double click
tr: Çift tıklamada tetikle

[ctx: @label]
en: Action
tr: Eylem

[ctx: @action:button select mouse button action]
en: Select action
tr: Eylem Seç

[ctx: @action:button]
en: Change action
tr: Eylemi Değiştir

[ctx: @info]
en: No action selected
tr: Seçili eylem yok

[ctx: @info]
en: Mouse button combination is already assigned to “%1”
tr: Fare düğmesi kombinasyonu halihazırda “%1” ögesine atanmış

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek small step
tr: Ufak adım at

[ctx: @info:tooltip seek small step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>
tr: İlgili eylemi tetiklerken ne kadar aranacağı. Arama kipi: <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek medium step
tr: Orta adım at

[ctx: @info:tooltip seek medium step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>.<br>This is also used for mouse wheel seeking, when mouse is over the progress bar.
tr: İlgili eylemi tetiklerken ne kadar aranacağı. Arama kipi: <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>.<br>Bu aynı zamanda fare ilerleme çubuğunun üzerindeyken fare tekerleğini aramak için de kullanılır.

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek big step
tr: Büyük adım at

[ctx: @info:tooltip seek big step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>
tr: İlgili eylemi tetiklerken ne kadar aranacağı. Arama kipi: <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>

[ctx: @label]
en: Hardware decoding
tr: Donanım kod çözümü

[ctx: @info:tooltip hardware decoding setting]
en: Specify the hardware video decoding API that should be used if possible. Whether hardware decoding is actually done depends on the video codec. If hardware decoding is not possible, mpv will fall back on software decoding.<br><br><ul><li><strong>auto</strong> tries to automatically enable hardware decoding using the first available method.</li><li><strong>auto-safe</strong> similar to auto, but allows only whitelisted methods that are considered “safe”.</li><li><strong>vaapi</strong> works with Intel and AMD GPUs only. It also requires the opengl EGL backend.</li><li><strong>nvdec</strong> the newest, and recommended method to do hardware decoding on Nvidia GPUs.</li><li><strong>cuda</strong> an older implementation of hardware decoding on Nvidia GPUs.</li><li><strong>videotoolbox</strong></li><li><strong>d3d11va</strong></li></ul><br><br>You can read more about hardware decoding here: <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec'>https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec</a><br><br>You can set another hardware decoder by creating a startup custom command <strong>set hwdec <i>decoder_name</i></strong>.
tr: Olanaklıysa kullanılması gereken donanım ile video kod çözme API’sini belirtin. Donanım ile kod çözme işleminin gerçekten yapılıp yapılmayacağı video kod çözücüsü bileşenine bağlıdır. Donanım ile kod çözümü olanaklı değilse mpv yazılım ile kod çözme işlemine başvuracaktır.<br><br><ul><li><strong>auto</strong>, var olan ilk yöntemi kullanarak donanım ile kod çözmeyi kendiliğinden etkinleştirmeye çalışır.</li><li><strong>auto-safe</strong>, auto ile benzerdir; ancak yalnızca “güvenli” olarak addedilen beyaz listedeki yöntemlere izin verir.</li><li><strong>vaapi</strong>, yalnızca Intel ve AMD GPU’larla çalışır. Ayrıca OpenGL EGL arka ucuna gereksinim duyar.</li><li><strong>nvdec</strong>, en yeni ve NVidia GPU’larda donanım ile kod çözmenin önerilen yoludur.</li><li><strong>cuda</strong>, NVidia GPU’larda donanım ile kod çözmenin eski bir yoludur.</li><li><strong>videotoolbox</strong></li><li><strong>d3d11va</strong></li></ul><br><br>Donanım ile kod çözme hakkında buradan daha fazla bilgi alabilirsiniz: <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec'>https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec</a><br><br><strong>set hwdec <i>kod_çözücü_adı</i> biçiminde bir özel başlangıç komutu kullanarak başka bir donanım kod çözücüsü ayarlayabilirsiniz</strong>.

[ctx: @option:check]
en: Open last played file on startup
tr: Başlangıçta son oynatılan dosyayı aç

[ctx: @info:tooltip open last played file setting]
en: On startup it opens the file that was playing when the application was closed.
tr: Başlangıçta, uygulama kapatıldığında oynatılan dosyayı açar.

[ctx: @option:check]
en: Pause on minimize
tr: Simge durumuna küçültüldüğünde duraklat

[ctx: @info:tooltip pause on minimize setting]
en: Pauses the player while the window is minimized, playback resumes when restored.
tr: Pencere simge durumuna küçültülmüşken oynatıcıyı duraklatır. Yeniden açıldığında oynatma sürer.

[ctx: @title]
en: Playback position
tr: Oynatma Konumu

[ctx: @option:check]
en: Restore playback position
tr: Oynatma konumunu geri yükle

[ctx: @info:tooltip save playback position]
en: Saves the file position during playback, opening the same file again will seek to the saved position.
    Position is saved every %1 second, except for the last 10 seconds of the video. | Saves the file position during playback, opening the same file again will seek to the saved position.
    Position is saved every %1 seconds, except for the last 10 seconds of the video.
tr[0]: Oynatma sırasındaki dosya konumunu kaydeder; aynı dosyayı açmak, kalınan yerden sürdürmeyi sağlar.
    Konum, videonun son 10 saniyesi dışında her %1 saniyede bir kaydedilir.
tr[1]: Oynatma sırasındaki dosya konumunu kaydeder; aynı dosyayı açmak, kalınan yerden sürdürmeyi sağlar.
    Konum, videonun son 10 saniyesi dışında her %1 saniyede bir kaydedilir.

[ctx: @option:check]
en: Start playing
tr: Oynatmayı başlat

[ctx: @info:tooltip start playing setting]
en: The file will be playing after restoring the playback position
tr: Dosya, oynatma konumunu geri yükledikten sonra oynatılır.

[ctx: @info]
en: For any duration
tr: Herhangi bir süre için

[ctx: @info]
en: If duration is longer than %1 minute | If duration is longer than %1 minutes
tr[0]: Süre %1 dakikadan daha uzunsa
tr[1]: Süre %1 dakikadan daha uzunsa

[ctx: @info:tooltip restore playback position > duration]
en: Position for remote files is restored regardless of duration.
tr: Süreden bağımsız olarak, uzak dosyalardaki konum her şekilde geri yüklenir.

[ctx: @info:tooltip restore playback position > save interval]
en: Save position every %1 second | Save position every %1 seconds
tr[0]: Konumu her %1 saniyede bir kaydet
tr[1]: Konumu her %1 saniyede bir kaydet

[ctx: @title]
en: Chapters
tr: Fasıllar

[ctx: @option:check]
en: Skip chapters
tr: Fasılları atla

[ctx: @info:tooltip skip chapters setting]
en: When enabled it automatically skips chapters containing certain words/characters.
tr: Etkinleştirildiğinde,belirli sözcükleri/karakterleri içeren fasılları kendiliğinden atlar.

[ctx: @option:check]
en: Show OSD message on skip
tr: İlerlerken EÜG iletisi göster

[ctx: @info:tooltip show OSD message on skip setting]
en: When skipping chapters an osd message will show the title of the skipped chapter.
tr: Fasılları atlarken, bir Ekran Üzeri Görüntü, atlanan faslın başlığını gösterir.

[ctx: @label:textbox]
en: Keywords
tr: Anahtar sözcükler

[ctx: placeholder text]
en: op, ed, chapter 1
tr: op., ed., fasıl 1

[ctx: @info:tooltip skip words setting]
en: Skip chapters containing these words. Comma separated list. The match is not exact, meaning <strong>op</strong> will match words containing it like <strong><u>op</u>ening</strong>.
tr: Bu sözcükleri içeren fasılları atlayın. Virgülle ayrılmış bir listedir. Eşleşme tam değildir; demek olur ki, <strong>aç</strong>, <strong><u>aç</u>ılış</strong> gibi terimlerle de eşleşir.

[ctx: @title]
en: Youtube-dl
tr: youtube-dl

en: Format selection
tr: Seçimi biçimlendir

[ctx: @item:listbox the custom youtube-dl format selection]
en: Custom
tr: Özel

[ctx: @item:listbox the default youtube-dl format selection]
en: Default
tr: Öntanımlı

[ctx: @info:tooltip format selection setting]
en: Selects a video source that is closest to the selected format.
tr: Seçili biçime en yakın olan bir video kaynağı seçer.

[ctx: @label:listbox]
en: Position
tr: Konum

[ctx: @item:listbox playlist position]
en: Left
tr: Sol

[ctx: @item:listbox playlist position]
en: Right
tr: Sağ

[ctx: @label:listbox]
en: Playlist style
tr: Oynatma listesi biçemi

[ctx: @item:listbox the style of the playlist]
en: Default
tr: Öntanımlı

[ctx: @item:listbox the style of the playlist]
en: With thumbnails
tr: Küçük görsellerle

[ctx: @item:listbox the style of the playlist]
en: Compact
tr: Sıkışık

[ctx: @label:listbox]
en: Playback behavior
tr: Oynatma davranışı

[ctx: @item:listbox the playback behavior of the playlist]
en: Repeat playlist
tr: Oynatma listesini yinele

[ctx: @item:listbox the playback behavior of the playlist]
en: Stop after last item
tr: Son ögeden sonra dur

[ctx: @item:listbox the playback behavior of the playlist]
en: Repeat item
tr: Ögeyi yinele

[ctx: @item:listbox the playback behavior of the playlist]
en: Stop after item
tr: Ögeden sonra dur

[ctx: @info:tooltip playback description]
en: <strong>Repeat playlist</strong>: playlist is repeated indefinitely<br><strong>Stop after last item</strong>: playback stops after the last item in the playlist<br><strong>Repeat item</strong>: current playing item is repeated indefinitely<br><strong>Stop after item</strong>: playback stops after the current playing item
tr: <strong>Oynatma listesini yinele</strong>: Oynatma listesi sonsuza dek yinelenir.<br><strong>Son ögeden sonra dur</strong>: Oynatma, listedeki son ögeden sonra durur.<br><strong>Ögeyi yinele</strong>: Şu anda oynatılan öge sonsuza dek yinelenir.<br><strong>Ögeden sonra dur</strong>: Oynatma, şu anda oynatılan ögeden sonra durur.

[ctx: @item:listbox the playback behavior of the playlist]
en: Random playback
tr: Rastgele oynat

[ctx: @option:check]
en: Overlay video
tr: Video üzerine getir

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist goes on top of the video
    When unchecked the video is resized
tr: İşaretlendiğinde, oynatma listesi videonun üzerine gelir.
    İşaretlenmediğinde, video yeniden boyutlandırılır.

[ctx: @option:check]
en: Show media title instead of file name
tr: Dosya adı yerine ortam başlığını göster

[ctx: @option:check]
en: Auto load videos from same folder
tr: Aynı klasördeki videoları kendiliğinden yükle

[ctx: @option:check]
en: Show row number
tr: Satır numarasını göster

[ctx: @option:check]
en: Toggle with mouse
tr: Fare ile aç/kapat

[ctx: @option:check]
en: Increase font size when fullscreen
tr: Tam ekranken yazıtipi puntosunu artır

[ctx: @option:check]
en: Remember last playlist state
tr: Son oynatma listesi durumunu anımsa

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist state (visible/hidden) is remembered across launches
tr: İşaretlendiğinde, oynatma listesi görünür/gizlenir durumu her başlatmada anımsanır.

[ctx: @option:check]
en: Open items with single click
tr: Ögeleri tek tıkla aç

[ctx: @title:window]
en: Settings
tr: Ayarlar

[ctx: @action]
en: General
tr: Genel

[ctx: @action]
en: Playback
tr: Oynatma

[ctx: @action]
en: Audio
tr: Ses

[ctx: @action]
en: Subtitles
tr: Altyazılar

[ctx: @action]
en: Mouse
tr: Fare

[ctx: @action]
en: Shortcuts
tr: Kısayollar

[ctx: @action]
en: Custom Commands
tr: Özel Komutlar

[ctx: @action]
en: Debug
tr: Hata Ayıkla

[ctx: @action]
en: About
tr: Hakkında

[ctx: @label:check]
en: Auto select track
tr: Parçayı kendiliğinden seç

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked a subtitle track will be automatically selected and displayed
tr: İşaretlendiğinde bir altyazı izi kendiliğinden seçilip görüntülenir.

[ctx: @option:check]
en: Allow subtitles in black borders
tr: Siyah kenarlıklı altyazılara izin ver

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the subtitles can be rendered outside the video, in the black borders. Might not work for all .ass subtitles.
tr: İşaretlendiğinde, altyazılar videonun dışında siyah kenarlıklarla görüntülenebilirler. Tüm .ass altyazıları için çalışmayabilir.

[ctx: @title]
en: Styling
tr: Biçemleme

[ctx: @label:listbox]
en: Font family
tr: Yazıtipi ailesi

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
tr: Yazıtipi puntosu

[ctx: @label]
en: Font style
tr: Yazıtipi biçemi

[ctx: @option:check]
en: Bold
tr: Kalın

[ctx: @option:check]
en: Italic
tr: Yatık

[ctx: @label:textbox]
en: Font color
tr: Yazıtipi rengi

[ctx: @info:tooltip]
en: Set default value
tr: Öntanımlı değeri ayarla

[ctx: @label:textbox]
en: Shadow color
tr: Gölge rengi

[ctx: @label:spinbox]
en: Shadow offset
tr: Gölge ofseti

[ctx: @info:tooltip]
en: Set to 0 (zero) to disable.
tr: Devre dışı bırakmak için 0 (sıfır) girin.

[ctx: @label:textbox]
en: Border color
tr: Kenarlık rengi

[ctx: @label:spinbox]
en: Border width
tr: Kenarlık genişliği

[ctx: @label:listbox]
en: Default cover
tr: Öntanımlı kapak

[ctx: placeholder text]
en: path to image
tr: görsel yolu

[ctx: @info:tooltip]
en: Used for music files that don’t have a video track, an embedded cover image or a cover/folder image in the same folder as the played file.
tr: Oynatılan dosyayla aynı klasörde bir kapak/klasör görseli, gömülü kapak görseli veya bir video izi olmayan müzik dosyaları için kullanılır.

[ctx: @title]
en: Screenshots
tr: Ekran Görüntüleri

[ctx: @label:listbox]
en: Format
tr: Biçim

[ctx: @label:textbox]
en: Template
tr: Şablon

[ctx: @info:tooltip]
en: Specify the filename template used to save screenshots. The template specifies the filename without file extension, and can contain format specifiers, which will be substituted when taking a screenshot. By default, the template is “%F-%n”. <br>The template can start with a relative or absolute path, in order to specify a directory location where screenshots should be saved.<br>If the final screenshot filename points to an already existing file, the file will not be overwritten. The screenshot will either not be saved, or if the template contains %n, saved using different, newly generated filename.<br>For full info checkout <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template'>https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template</a><br><br><strong>Allowed format specifiers:</strong><br><ul><li><strong>%[#][0X]n</strong> A sequence number, padded with zeros to length X.<br><li><strong>%f</strong> Filename of the currently played video.<br><li><strong>%F</strong> Same as %f, but without the file extension.<br><li><strong>%x</strong> Directory path of the currently played video. If the video is not on the filesystem (http:// urls), this expands to an empty string.<br><li><strong>%X{fallback}</strong> Same as %x, but if the video file is not on the filesystem, return the fallback string inside the {…}.<br><li><strong>%p</strong> Current playback time. The result is a string of the form “HH:MM:SS”.<br><li><strong>%P</strong> Similar to %p, but extended with the playback time in milliseconds “HH:MM:SS.mmm”.<br><li><strong>%wX</strong> Specify the current playback time using the format string X.<br>Valid format specifiers:<br><ul><li><strong>%wH</strong> hour (padded with 0 to two digits)</li><li><strong>%wh</strong> hour (not padded)</li><li><strong>%wM</strong> minutes (00–59)</li><li><strong>%wm</strong> total minutes (includes hours, unlike %wM)</li><li><strong>%wS</strong> seconds (00–59)</li><li><strong>%ws</strong> total seconds (includes hours and minutes)</li><li><strong>%wf</strong> like %ws, but as float</li><li><strong>%wT</strong> milliseconds (000–999)</li><li><strong>%%</strong> Replaced with the % character itself.</li></ul><br>
tr: Ekran görüntülerini kaydetmek için kullanılan dosya adı şablonunu belirtin. Şablon, dosya uzantısı olmadan dosya adını belirtir ve ekran görüntüsü alınırken değiştirilecek olan biçim belirteçlerini içerebilir. Öntanımlı olarak şablon “%F-%n”dir.<br>Şablon, ekran görüntülerinin kaydedileceği dizin konumunu belirtmek için göreceli veya mutlak bir yolla başlayabilir.<br>Son ekran görüntüsü dosya adı halihazırda var olan bir dosyayı gösteriyorsa dosyanın üzerine yazılmaz. Ekran görüntüsü ya kaydedilmeyecektir ya da %n ögesi bulunuyorsa şablonda yeni üretilen farklı bir dosya adı kullanılacaktır.<br>Ayrıntılı bilgiler için <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template'>https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template</a> bölümüne bakın.<br><br><strong>İzin verilen biçim belirteçleri:</strong><br><ul><li><strong>%[#][0X]n</strong> X uzunluğuna kadar sıfırlarla doldurulmuş bir sıra numarası.<br><li><strong>%f</strong> Şu anda oynatılan videonun dosya adı.<br><li><strong>%F</strong> %f ile aynı; ancak dosya uzantısı olmadan.<br><li><strong>%x</strong> Şu anda oynatılan videonun dizin yolu. Video dosya sisteminde (http:// URL’leri) değilse bu boş bir diziye genişletilir.<br><li><strong>%X{fallback}</strong> %x ile aynı; ancak video dosyası dosya sisteminde değilse geri dönüş dizisini {…} içine döndürün.<br><li><strong>%p</strong> Geçerli oynatma süresi. Sonuç, “SS:DD:SS” biçiminde bir dizidir.<br><li><strong>%P</strong> %p ile benzerdir; ancak oynatma süresi milisaniye türünden “SS:DD:SS.mmm” olarak uzatılmıştır.<br><li><strong>%wX</strong> X biçim dizisini kullanarak geçerli oynatma süresini belirtin.<br><br>Geçerli biçim belirteçleri:<br><br><ul><li><strong>%wH</strong> saat (0–2 rakamla doldurulmuş)</li><li><strong>%wh</strong> saat (dolgusuz)</li><li><strong>%wM</strong> dakika (00–59)</li><li><strong>%wm</strong> toplam dakika (%wM aksine saatleri içerir)</li><li><strong>%wS</strong> saniye (00–59)</li><li><strong>%ws</strong> toplam saniye (saatleri ve dakikaları içerir)</li><li><strong>%wf</strong> %ws gibi; ancak, kayan noktalı değer</li><li><strong>%wT</strong> milisaniye (000–999)</li><li><strong>%%</strong> % karakteriyle değiştirilir.</li></ul><br>

[ctx: @title]
en: Image adjustments
tr: Görsel İnce Ayarları

[ctx: @label:slider]
en: Contrast
tr: Karşıtlık

[ctx: @label:slider]
en: Brightness
tr: Parlaklık

[ctx: @label:slider]
en: Gamma
tr: Gama

[ctx: @label:slider]
en: Saturation
tr: Doygunluk

[ctx: @info]
en: Middle click on the sliders to reset them
tr: Sıfırlamak için sürgülerde orta tıklayın

[ctx: @info:tooltip; error when yt-dlp fails to get playlist]
en: Could not retrieve playlist with id: %1
    
    %2
tr: Şu kimliğe sahip oynatma listesi alınamadı: %1
    
    %2
