heaptrack - en to ca translation catalogue (199 entries)

en: Location
ca: Ubicació

en: Allocations (Self)
ca: Assignacions (Pròpies)

en: Temporary (Self)
ca: Temporals (Pròpies)

en: Peak (Self)
ca: Pics (Propis)

en: Leaked (Self)
ca: Perduts (Propis)

en: Allocations (Incl.)
ca: Assignacions (Incl.)

en: Temporary (Incl.)
ca: Temporals (Incl.)

en: Peak (Incl.)
ca: Pics (Incl.)

en: Leaked (Incl.)
ca: Perduts (Incl.)

en: <qt>The parent symbol that called an allocation function. The function name may be unresolved when debug information is missing.</qt>
ca: <qt>El símbol pare que ha cridat una funció d'assignació. Pot ser no resolta si manca la informació de depuració.</qt>

en: <qt>The number of times an allocation function was directly called from this location.</qt>
ca: <qt>El nombre de vegades que una funció d'assignació s'ha cridat directament des d'aquesta ubicació.</qt>

en: <qt>The number of direct temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
ca: <qt>El nombre d'assignacions temporals directes. Aquestes assignacions són seguides de forma directa per un arbre sense cap altra assignació entremig.</qt>

en: <qt>The maximum heap memory in bytes consumed from allocations originating directly at this location. This takes deallocations into account.</qt>
ca: <qt>La memòria en monticles màxima en bytes consumida de les assignacions originades directament en aquesta ubicació. Això té en compte les desassignacions.</qt>

en: <qt>The bytes allocated directly at this location that have not been deallocated.</qt>
ca: <qt>Els bytes assignats directament en aquesta ubicació que no s'han desassignat.</qt>

en: <qt>The inclusive number of times an allocation function was called from this location or any functions called from here.</qt>
ca: <qt>El nombre inclusiu de vegades que una funció d'assignació s'ha cridat des d'aquesta ubicació.</qt>

en: <qt>The number of inclusive temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
ca: <qt>El nombre d'assignacions temporals inclusives. Aquestes assignacions són seguides de forma directa per un arbre sense cap altra assignació entremig.</qt>

en: <qt>The inclusive maximum heap memory in bytes consumed from allocations originating at this location or from functions called from here. This takes deallocations into account.</qt>
ca: <qt>La memòria en monticles màxima inclusiva en bytes consumida de les assignacions originades en aquesta ubicació. Això té en compte les desassignacions.</qt>

en: <qt>The bytes allocated at this location that have not been deallocated.</qt>
ca: <qt>Els bytes assignats en aquesta ubicació que no s'han desassignat.</qt>

en: Caller
ca: Cridador

en: Callee
ca: Cridat

en: Peak
ca: Pic

en: Leaked
ca: Perduts

en: Allocations
ca: Assignacions

en: Temporary
ca: Temporals

en: The location of the %1. The function name may be unresolved when debug information is missing.
ca: La ubicació de la %1. La funció d'assignació pot ser no resolta si manca la informació de depuració.

en: <qt>The source code location that called an allocation function. May be unknown when debug information is missing.</qt>
ca: <qt>La ubicació del codi font que ha cridat una funció d'assignació. Pot ser desconeguda si manca la informació de depuració.</qt>

en: Memory Allocations
ca: Assignacions de memòria

en: Memory Consumed
ca: Memòria consumida

en: Temporary Allocations
ca: Assignacions temporals

en: Elapsed Time
ca: Temps transcorregut

en: Total Memory Allocations
ca: Assignacions de memòria en total

en: Total Memory Consumption
ca: Consum total de la memòria

en: Total Temporary Allocations
ca: Assignacions temporals en total

en: <qt>%1 allocations in total after %2</qt>
ca: <qt>%1 assignacions en total després de %2</qt>

en: <qt>%1 temporary allocations in total after %2</qt>
ca: <qt>%1 assignacions temporals en total després de %2</qt>

en: <qt>%1 consumed in total after %2</qt>
ca: <qt>%1 consumits en total després de %2</qt>

en: <qt>%2 allocations after %3 from:<p style='margin-left:10px;'>%1</p></qt>
ca: <qt>%2 assignacions després de %3 des de:<p style='margin-left:10px;'>%1</p></qt>

en: <qt>%2 temporary allocations after %3 from:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>
ca: <qt>%2 assignacions temporals després de %3 des de:<p style='margin-left:10px;'>%1</p></qt>

en: <qt>%2 consumed after %3 from:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>
ca: <qt>%2 consumits després de %3 des de:<p style='margin-left:10px;'>%1</p></qt>

en: Export As...
ca: Exporta com a...

en: Show legend
ca: Mostra la llegenda

en: Show total cost graph
ca: Mostra la gràfica del cost total

en: Show detailed cost graph
ca: Mostra la gràfica del cost detallat

en: Stacked diagrams:
ca: Diagrames apilats:

en: Filter In On Selection
ca: Filtre en la selecció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuFilter)
en: Reset Filter
ca: Reinicia el filtratge

en: Save %1
ca: Desa %1

en: Raster Image (*.png *.jpg *.tiff);;Vector Image (*.svg)
ca: Imatge ràster (*.png *.jpg *.tiff);;Imatge vectorial (*.svg)

en: Failed to save the image to %1
ca: Ha fallat en desar la imatge a %1

en: <tr><th></th><th>Start</th><th>End</th><th>Delta</th></tr>
ca: <tr><th></th><th>Inici</th><th>Final</th><th>Delta</th></tr>

en: <tr><th>Time</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
ca: <tr><th>Hora</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Consumed</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
ca: <tr><th>Consum</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Allocations</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
ca: <tr><th>Assignacions</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Temporary Allocations</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
ca: <tr><th>Assignacions temporals</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <qt>Shows the heap memory consumption over time.<br>Click and drag to select a time range for filtering.</qt>
ca: <qt>Mostra el consum de memòria en monticles al llarg del temps.<br>Feu clic i arrossegueu per a seleccionar un interval de temps per al filtratge.</qt>

en: <qt>Shows number of memory allocations over time.<br>Click and drag to select a time range for filtering.</qt>
ca: <qt>Mostra el nombre d'assignacions de memòria al llarg del temps.<br>Feu clic i arrossegueu per a seleccionar un interval de temps per al filtratge.</qt>

en: <qt>Shows number of temporary memory allocations over time. A temporary allocation is one that is followed immediately by its corresponding deallocation, without other allocations happening in-between.<br>Click and drag to select a time range for filtering.</qt>
ca: <qt>Mostra el nombre d'assignacions temporals de memòria al llarg del temps. Una assignació temporal és aquella que segueix immediatament la seva desassignació corresponent, sense cap altra assignació entremig.<br>Feu clic i arrossegueu per a seleccionar un interval de temps per al filtratge.</qt>

en: %1 (filtered from %2 to %3, Δ%4)
ca: %1 (filtrat des de %2 a %3, Δ%4)

en: %1 (filtered delta)
ca: %1 (delta filtrada)

en: Click and drag to select time range for filtering.
ca: Feu clic i arrossegueu per a seleccionar un interval de temps per al filtratge.

en: T = %1, Consumed: %2. Click and drag to select time range for filtering.
ca: T = %1, Consum: %2. Feu clic i arrossegueu per a seleccionar un interval de temps per al filtratge.

en: T = %1, Allocations: %2. Click and drag to select time range for filtering.
ca: T = %1, Assignacions: %2. Feu clic i arrossegueu per a seleccionar un interval de temps per al filtratge.

en: T = %1, Temporary Allocations: %2. Click and drag to select time range for filtering.
ca: T = %1, Assignacions temporals: %2. Feu clic i arrossegueu per a seleccionar un interval de temps per al filtratge.

en: %1 allocations in total
ca: %1 assignacions en total

en: %1 temporary allocations in total
ca: %1 assignacions temporals en total

en: %1 peak memory consumption
ca: %1 pics de consum de memòria

en: %1 leaked in total
ca: %1 perduts en total

[ctx: %1: number of allocations, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) allocations in %3 and below.
ca: %1 (%2%) assignacions a %3 i a sota.

[ctx: %1: number of temporary allocations, %2: relative number, %3 function label]
en: %1 (%2%) temporary allocations in %3 and below.
ca: %1 (%2%) assignacions temporals a %3 i a sota.

[ctx: %1: peak consumption in bytes, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) contribution to peak consumption in %3 and below.
ca: %1 (%2%) contribució al pic de consum a %3 i a sota.

[ctx: %1: leaked bytes, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) leaked in %3 and below.
ca: %1 (%2%) perduts a %3 i a sota.

en: Memory Peak
ca: Pic de memòria

en: Show a flame graph over the contributions to the peak heap memory consumption of your application.
ca: Mostra un gràfic de flames sobre les contribucions al pic de consum de memòria en monticles de l'aplicació.

en: Show a flame graph over the leaked heap memory of your application. Memory is considered to be leaked when it never got deallocated.
ca: Mostra un gràfic de flames sobre la memòria en monticles perduda de l'aplicació. Es considera que la memòria es perd quan no es desassigna mai.

en: Show a flame graph over the number of allocations triggered by functions in your code.
ca: Mostra un gràfic de flames sobre el nombre d'assignacions desencadenades per funcions en el codi.

en: Show a flame graph over the number of temporary allocations triggered by functions in your code. Allocations are marked as temporary when they are immediately followed by their deallocation.
ca: Mostra un gràfic de flames sobre el nombre d'assignacions temporals desencadenades per funcions en el codi. Les assignacions es marquen com a temporals quan estan seguides immediatament per la seva desassignació.

en: Select the data source that should be visualized in the flame graph.
ca: Seleccioneu l'origen de dades que s'ha de visualitzar en el gràfic de flames.

en: Bottom-Up View
ca: Vista de baix cap a dalt

en: Enable the bottom-up flame graph view. When this is unchecked, the top-down view is enabled by default.
ca: Activa la vista de baix cap a dalt del gràfic de flames. Quan això no està activat, per defecte està activada la vista de dalt cap a baix.

en: Collapse Recursion
ca: Redueix la recursivitat

en: Collapse stack frames for functions calling themselves. When this is unchecked, recursive frames will be visualized separately.
ca: Redueix els marcs de la pila per a les funcions que es criden a si mateixes. Quan això no està activat, els marcs amb recursivitat es visualitzaran per separat.

en: Cost Threshold:
ca: Llindar del cost:

en: <qt>The cost threshold defines a fractional cut-off value. Items with a relative cost below this value will not be shown in the flame graph. This is done as an optimization to quickly generate graphs for large data sets with low memory overhead. If you need more details, decrease the threshold value, or set it to zero.</qt>
ca: <qt>El llindar del cost defineix un valor fraccional de retall. Els elements amb un cost relatiu inferior a aquest valor no es mostraran en el gràfic de flames. Això es fa com una optimització per a generar ràpidament gràfics per a conjunts de dades grans amb una sobrecàrrega de memòria baixa. Si calen més detalls, reduïu el valor del llindar o definiu-lo a zero.</qt>

en: Search...
ca: Cerca...

en: <qt>Search the flame graph for a symbol.</qt>
ca: <qt>Carca un símbol al gràfic de flames.</qt>

en: Reset View
ca: Restaura la vista

en: View Caller/Callee
ca: Vista del Cridador / Cridat

en: generating flame graph...
ca: s'està generant el gràfic de flames...

en: %1 (%2% of total of %3) allocations matched by search.
ca: %1 (%2% d'un total de %3) assignacions coincideixen a la cerca.

en: %1 (%2% of total of %3) matched by search.
ca: %1 (%2% d'un total de %3) coincideixen a la cerca.

en: Heaptrack GUI
ca: IGU del Heaptrack

en: A visualizer for heaptrack data files.
ca: Un visualitzador pels fitxers de dades del «heaptrack».

en: Original author, maintainer
ca: Autor original, mantenidor

en: Base profile data to compare other files to.
ca: Dades d'anàlisi de rendiment base a comparar amb altres fitxers.

en: Load list of leak suppressions from the specified file. Specify one suppression per line, and start each line with 'leak:', i.e. use the LSAN suppression file format.
ca: Carrega la llista de supressions de fuites des del fitxer especificat. Especifiqueu una supressió per línia i comenceu cada línia amb «leak:», és a dir, useu el format de fitxer per a la supressió LSAN.

en: Ignore suppression definitions that are embedded into the heaptrack data file. By default, heaptrack will copy the suppressions optionally defined via a `const char *__lsan_default_suppressions()` symbol in the debuggee application.  These are then always applied when analyzing the data, unless this feature is explicitly disabled using this command line option.
ca: Ignora les definicions de supressió que estan incrustades en el fitxer de dades del Heaptrack. De manera predeterminada, el Heaptrack copiarà les supressions definides de manera opcional mitjançant un símbol «const char *__lsan_default_suppressions()» a l'aplicació de depuració. Aquestes s'aplicaran sempre en analitzar les dades, llevat que s'inhabiliti explícitament aquesta característica mitjançant aquesta opció de la línia d'ordres.

en: Ignore suppression definitions that are built into heaptrack. By default, heaptrack will suppress certain known leaks in common system libraries.
ca: Ignora les definicions de supressió que estan integrades en el Heaptrack. De manera predeterminada, el Heaptrack suprimirà certes pèrdues conegudes en les biblioteques habituals del de sistema.

en: Files to load
ca: Fitxers a carregar

en: [FILE...]
ca: [FITXER...]

en: %1 allocations from %2, totalling %3 allocated with an average of %4 per allocation
ca: %1 assignacions de %2, amb un total de %3 assignades amb una mitjana de %4 per assignació

en: Requested Allocation Size
ca: Mida de l'assignació requerida

en: Number of Allocations
ca: Nombre d'assignacions

en: Open file in editor
ca: Obre el fitxer a l'editor

en: <dt><b>debuggee</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1 <i>(attached)</i></dd>
ca: <dt><b>depuració</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1 <i>(annexat)</i></dd>

en: <dt><b>debuggee</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1</dd>
ca: <dt><b>depuració</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1</dd>

en: <dt><b>total runtime</b>:</dt><dd>%1, filtered from %2 to %3 (%4)</dd>
ca: <dt><b>temps total d'execució</b>:</dt><dd>%1, filtrat des de %2 a %3 (%4)</dd>

en: <dt><b>total runtime</b>:</dt><dd>%1</dd>
ca: <dt><b>temps total d'execució</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>total system memory</b>:</dt><dd>%1</dd>
ca: <dt><b>memòria total del sistema</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>calls to allocation functions</b>:</dt><dd>%1 (%2/s)</dd>
ca: <dt><b>crides a funcions d'assignació</b>:</dt><dd>%1 (%2/s)</dd>

en: <dt><b>temporary allocations</b>:</dt><dd>%1 (%2%, %3/s)</dd>
ca: <dt><b>assignacions temporals</b>:</dt><dd>%1 (%2%, %3/s)</dd>

en: <dt><b>peak heap memory consumption</b>:</dt><dd>%1 after %2</dd>
ca: <dt><b>pic de consum de memòria en monticles</b>:</dt><dd>%1 després %2</dd>

en: <dt><b>peak RSS</b> (including heaptrack overhead):</dt><dd>%1</dd>
ca: <dt><b>pic RSS</b> (incloent-hi la sobrecàrrega del «heaptrack»):</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>memory consumption delta</b>:</dt><dd>%1</dd>
ca: <dt><b>delta de consum de memòria en monticles</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>total memory leaked</b>:</dt><dd>%1 (%2 suppressed)</dd>
ca: <dt><b>memòria total perduda</b>:</dt><dd>%1 (%2 suprimida)</dd>

en: <dt><b>total memory leaked</b>:</dt><dd>%1</dd>
ca: <dt><b>memòria total perduda</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: Failed to parse file %1.
ca: Ha fallat en analitzar el fitxer %1.

en: Consumed
ca: Consumida

en: Sizes
ca: Mides

en: Input data %1 does not exist.
ca: La dada d'entrada %1 no existeix.

en: Input data %1 is not a file.
ca: La dada d'entrada %1 no és cap fitxer.

en: Input data %1 is not readable.
ca: La dada d'entrada %1 no es pot llegir.

en: Failed to parse suppression file.
ca: Ha fallat en analitzar la supressió del fitxer.

en: Disable Embedded Suppressions
ca: Inhabilita les supressions incrustades

en: Disable Builtin Suppressions
ca: Inhabilita les supressions integrades

en: Ignore suppression definitions that are built into heaptrack. By default, heaptrack will suppress certain known leaks from common system libraries.
ca: Ignora les definicions de supressió que estan integrades en el Heaptrack. De manera predeterminada, el Heaptrack suprimirà certes pèrdues conegudes de les biblioteques habituals del de sistema.

en: Loading file %1, please wait...
ca: S'està carregant el fitxer %1. Si us plau, espereu...

[ctx: %1, %2: file names that are open]
en: Heaptrack - %1 compared to %2
ca: Heaptrack - %1 comparat amb %2

en: Reparsing file, please wait...
ca: S'està tornant a analitzar el fitxer. Espereu...

en: Code Navigation
ca: Navegació pel codi

en: Custom...
ca: Personalitzada...

en: Automatic (No Line numbers)
ca: Automàtic (Sense nombre de línies)

en: Custom Code Navigation
ca: Navegació personalitzada pel codi

en: Specify command to use for code navigation, '%f' will be replaced by the file name, '%l' by the line number and '%c' by the column number.
ca: Especifiqueu l'ordre a usar per a la navegació pel codi, «%f» se substituirà pel nom de fitxer, «%l» pel número de línia i «%c» pel número de columna.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindow)
en: MainWindow
ca: Finestra principal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QMainWindow, MainWindow) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, suppressionsLabel)
en: Path to a file containing leak suppression rules in the LSAN format.
ca: Camí cap a un fitxer que conté les regles per a la supressió de fuites en el format LSAN.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Open Heaptrack Data
ca: Obre les dades del Heaptrack

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, openFile)
en: <qt><p>This field specifies the primary heaptrack data file. These files are called <tt>heaptrack.$APP.$PID.gz</tt> or <tt>heaptrack.$APP.$PID.zst</tt>. You can produce such a file by profiling your application, e.g. via:</p>
    <pre><code>heaptrack &lt;yourapplication&gt; ...</code></pre>
    <p>Or, alternatively, you can attach to a running process via</p>
    <pre><code>heaptrack --pid $(pidof &lt;yourapplication&gt;)</code></pre></qt>
ca: <qt><p>Aquest camp especifica el fitxer de dades primàries de «heaptrack». Aquests fitxers s'anomenen <tt>heaptrack.$APP.$PID.gz</tt> o <tt>heaptrack.$APP.$PID.zst</tt>. Podeu crear aquests fitxers amb l'anàlisi del rendiment de l'aplicació, p. ex. via:</p>
    <pre><code>heaptrack &lt;aplicació&gt; ...</code></pre>
    <p>O, alternativament, podeu annexar un procés en execució via</p>
    <pre><code>heaptrack --pid $(pidof &lt;aplicació&gt;)</code></pre></qt>

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, openFile) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, compareTo)
en: path/to/heaptrack.$APP.$PID.{gz,zst}
ca: camí/a/heaptrack.$APP.$PID.{gz,zst}

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, compareTo)
en: <qt>You can optionally specify a second heaptrack data file to compare to. If set, this file will be used as a base and its cost gets subtracted from the primary data costs.</qt>
ca: <qt>Opcionalment, podeu especificar un segon fitxer de dades «heaptrack» per a comparar-lo. Si es defineix, aquest fitxer s'utilitzarà com a base i el seu cost es restarà dels costos de dades primaris.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, openFileLabel)
en: Profile &Data:
ca: &Dades d'anàlisi del rendiment:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compareToLabel)
en: Compare to:
ca: Compara amb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suppressionsLabel)
en: Suppressions:
ca: Supressions:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, suppressions)
en: path/to/lsan_suppressions.txt
ca: camí/a/supressions_lsan.txt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: Summary
ca: Resum

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topPeakLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topPeak)
en: List of functions that allocated the most memory at a given time.
ca: Llista de funcions que assignen la majoria de la memòria en un moment donat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topPeakLabel)
en: Peak Contributions
ca: Contribucions al pic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topLeakedLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topLeaked)
en: List of functions that leak the most memory.
ca: Llista de funcions que perden la majoria de la memòria.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLeakedLabel)
en: Largest Memory Leaks
ca: Pèrdues més grans de memòria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topAllocationsLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topAllocations)
en: List of functions that allocate memory most often.
ca: Llista de funcions que assignen la memòria més sovint.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topAllocationsLabel)
en: Most Memory Allocations
ca: Assignacions de memòria més freqüents

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topTemporaryLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topTemporary)
en: List of functions that produced the most temporary memory allocations.
ca: Llista de funcions que produeixen la majoria de les assignacions temporals de memòria.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topTemporaryLabel)
en: Most Temporary Allocations
ca: Assignacions temporals més freqüents

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, suppressionBox)
en: Suppressions
ca: Supressions

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bottomUpTab)
en: Bottom-Up
ca: De baix a dalt

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterFunction) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, callerCalleeFilterFunction) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterFunction)
en: filter by function...
ca: filtra per funció...

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterFile) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterFile)
en: filter by file...
ca: filtra per fitxer...

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterModule) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, callerCalleeFilterModule) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterModule)
en: filter by module...
ca: filtra per mòdul...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callerCalleeTab)
en: Caller / Callee
ca: Cridador / Cridat

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topDownTab)
en: Top-Down
ca: De dalt a baix

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (FlameGraph, flameGraphTab)
en: Flame Graph
ca: Gràfic de flames

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, stacksDock)
en: S&tacks
ca: &Piles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stackSpinnerLabel)
en: Selected Stack:
ca: Pila seleccionada:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menu_File)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menu_Settings)
en: Setti&ngs
ca: Co&nfiguració

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuFilter)
en: Filter
ca: Filtre

en: merging allocations... %1%
ca: s'estan fusionant les assignacions... %1%

en: 0B to 8B
ca: 0B a 8B

en: 9B to 16B
ca: 9B a 16B

en: 17B to 32B
ca: 17B a 32B

en: 33B to 64B
ca: 33B a 64B

en: 65B to 128B
ca: 65B a 128B

en: 129B to 256B
ca: 129B a 256B

en: 257B to 512B
ca: 257B a 512B

en: 512B to 1KB
ca: 512B a 1KB

en: more than 1KB
ca: més que 1KB

en: reparsing data
ca: s'està tornant a analitzar les dades

en: parsing data
ca: s'estan analitzant les dades

en: %1 pass: %2/%3  spent: %4  remaining: %5
ca: %1 aprovat: %2/%3 gastat: %4 resta: %5

en: merging allocations...
ca: s'estan fusionant les assignacions...

en: building size histogram...
ca: s'està construint l'histograma...

en: building charts...
ca: s'estan construint les taules...

en: Backtrace
ca: Traça inversa

en: <qt>The number of times an allocation function was called from this location.</qt>
ca: <qt>El nombre de vegades que una funció d'assignació s'ha cridat des d'aquesta ubicació.</qt>

en: <qt>The number of temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
ca: <qt>El nombre d'assignacions temporals. Aquestes assignacions són seguides de forma directa per un arbre sense cap altra assignació entremig.</qt>

en: <qt>The contributions from a given location to the maximum heap memory consumption in bytes. This takes deallocations into account.</qt>
ca: <qt>Les contribucions des d'una ubicació donada al consum en bytes de la memòria en monticles màxima. Això té en compte les desassignacions.</qt>

en: <qt>The location from which an allocation function was called. Function symbol and file information may be unknown when debug information was missing when heaptrack was run.</qt>
ca: <qt>La ubicació des de la qual s'ha cridat una funció d'assignació. El símbol de la funció i la informació del fitxer poden ser desconeguts si manca la informació de depuració quan es va executar el «heaptrack».</qt>

[ctx: 1: function, 2: module, 3: module path]
en: %1
      in %2 (%3)
ca: %1
      a %2 (%3)

en: peak contribution: %1 (%2% of total)
ca: contribució al pic: %1 (%2% del total)

en: leaked: %1 (%2% of total)
ca: perduts: %1 (%2% del total)

en: allocations: %1 (%2% of total)
ca: assignacions: %1 (%2% del total)

en: temporary: %1 (%2% of allocations, %3% of total)
ca: temporals: %1 (%2% de les assignacions, %3% del total)

en: backtrace:
ca: Traça inversa:

en: called from one location | called from %1 locations
ca[0]: cridat des d'una ubicació
ca[1]: cridat des de %1 ubicacions

en: %1: %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
ca: %1: %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% d'un total de %3

en: %1 (self): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
ca: %1 (propi): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% d'un total de %3

en: %1 (inclusive): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
ca: %1 (inclusiu): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% d'un total de %3

en: symbol: <tt>%1</tt><br/>binary: <tt>%2 (%3)</tt>
ca: símbol: <tt>%1</tt><br/>binari: <tt>%2 (%3)</tt>

[ctx: %1: function name, %2: binary basename]
en: %1 in %2
ca: %1 a %2

en: <unresolved function>
ca: <fu nció no resolta>
