heaptrack - en to ka translation catalogue (200 entries)

en: Location
ka: მდებარეობა

en: Allocations (Self)
ka: გამოყოფები (თვით)

en: Temporary (Self)
ka: დროებითი (თვით)

en: Peak (Self)
ka: პიკი (თვით)

en: Leaked (Self)
ka: გაჟონილი (თვით)

en: Allocations (Incl.)
ka: გამოყოფები (ჩათვლ.)

en: Temporary (Incl.)
ka: დროებითი (ჩათვლ.)

en: Peak (Incl.)
ka: პიკი (ჩათვლ.)

en: Leaked (Incl.)
ka: გაჟონილი (ჩათვლ.)

en: <qt>The parent symbol that called an allocation function. The function name may be unresolved when debug information is missing.</qt>
ka: <qt>მშობელი სიმბოლო, რომელმაც გამომყოფი ფუნქცია გამოიძახა. ფუნქციის სახელი, შეიძლება, ამოხსნადი არ იყოს, როცა გამართვის ინფორმაცია აღმოჩენილი არაა.</qt>

en: <qt>The number of times an allocation function was directly called from this location.</qt>
ka: <qt>ამ მდებარეობიდან გამოყოფის ფუნქციის პირდაპირ გამოძახებების რაოდენობა.</qt>

en: <qt>The number of direct temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
ka: <qt>პირდაპირი დროებითი გამოყოფების რაოდენობა. ამ გამოყოფებს გათავისუფლება პირდაპირ მოჰყვება, შუაში სხვა გამოყოფების გარეშე.</qt>

en: <qt>The maximum heap memory in bytes consumed from allocations originating directly at this location. This takes deallocations into account.</qt>
ka: <qt>დროებითი მეხსიერების მაქსიმუმი ბაიტებში, დახარჯული გამოყოფებიდან, რომელიც ამ წერტილიდან მოდიოდა. ეს ანგარიშს უწევს ამ მეხსიერებების გათავისუფლებასაც.</qt>

en: <qt>The bytes allocated directly at this location that have not been deallocated.</qt>
ka: <qt>ბაიტები, რომლებიც გამოყოფილია პირდაპირ ამ მდებარეობაზე და რომლის გათავისუფლებაც არ მომხდარა.</qt>

en: <qt>The inclusive number of times an allocation function was called from this location or any functions called from here.</qt>
ka: <qt>რიცხვი, რამდენჯერ იქნა გამოყოფის ფუნქცია გამოძახებული ამ მდებარეობიდან, ან ფუნქციიდან, რომელიც აქედან გამოიძახეს.</qt>

en: <qt>The number of inclusive temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
ka: <qt>ინკლუზიური დროებითი გამოყოფების რაოდენობა. ამ გამოყოფებს პირდაპირ მოსდევს გათავისუფლება შუაში სხვა გამოყოფების გარეშე.</qt>

en: <qt>The inclusive maximum heap memory in bytes consumed from allocations originating at this location or from functions called from here. This takes deallocations into account.</qt>
ka: <qt>მაქსიმალური დროებითი მეხსიერების რაოდენობა ბაიტებში გამოყოფებისგან, განხორციელდა რომლებიც ამ მდებარეობიდან, ან ფუნქციებიდან, რომლებიც აქედან გამოიძახეს. ეს გათავისუფლებებსაც იღებს მხედველობაში.</qt>

en: <qt>The bytes allocated at this location that have not been deallocated.</qt>
ka: <qt>მდებარეობაზე ბაიტები გამოიყო, მაგრამ არ გათავისუფლებულა..</qt>

en: Caller
ka: გამომძახებელი

en: Callee
ka: გამოძახებული

en: Peak
ka: პიკი

en: Leaked
ka: გაჟონილი

en: Allocations
ka: გამოყოფები

en: Temporary
ka: დროებითი

en: The location of the %1. The function name may be unresolved when debug information is missing.
ka: %1-ის მდებარეობა. ფუნქციის სახელი, შეიძლება, ამოუხსნადი იყოს, როცა გამართვის ინფორმაცია აღმოჩენილი არაა.

en: <qt>The source code location that called an allocation function. May be unknown when debug information is missing.</qt>
ka: <qt>წყარო კოდის მდებარეობა, საიდანაც გამოყოფის ფუნქცია იქნა გამოძახებული. შეიძლება, უცნობი იყოს, თუ გამართვის ინფორმაცია აღმოჩენილი არ იქნება.</qt>

en: Memory Allocations
ka: მეხსიერების გამოყოფები

en: Memory Consumed
ka: დახარჯული მეხსიერება

en: Temporary Allocations
ka: დროებით გამოყოფები

en: Elapsed Time
ka: გასული დრო

en: Total Memory Allocations
ka: მეხსიერების გამოყოფები ჯამში

en: Total Memory Consumption
ka: დახარჯული მეხსიერება ჯამში

en: Total Temporary Allocations
ka: დროებით გამოყოფები ჯამში

[ctx: %1: the formatted byte size, e.g. "1.2KB", %2: the raw byte size, e.g. "1300"]
en: %1 (%2 bytes)
ka: %1 (%2 ბაიტი)

en: <qt>%1 temporary allocations in total after %2</qt>
ka: <qt>%1 გამოყოფა ჯამში %2-ის შემდეგ</qt>

en: <qt>%1 consumed in total after %2</qt>
ka: <qt>%1 დაიხარჯა სულ %2-ის შემდეგ</qt>

en: <qt>%2 allocations after %3 from:<p style='margin-left:10px;'>%1</p></qt>
ka: <qt>%2 გამოყოფა %3-ის შემდეგ, საიდან:<p style='margin-left:10px;'>%1</p></qt>

en: <qt>%2 temporary allocations after %3 from:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>
ka: <qt>%2 დროებითი გამოყოფა %3-დან. საიდან:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>

en: <qt>%2 consumed after %3 from:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>
ka: <qt>%2 დაიხარჯა %3-ის შემდეგ. საიდან:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>

en: Export As...
ka: გატანა, როგორც...

en: Show legend
ka: ახსნის ჩვენება

en: Show total cost graph
ka: ჯამური ღირებულების გრაფიკის ჩვენება

en: Show detailed cost graph
ka: დეტალური ღირებულების გრაფიკის ჩვენება

en: Stacked diagrams:
ka: მიწყობილი დიაგრამები:

en: Filter In On Selection
ka: ჩართული მონიშნულის გაფილტვრა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuFilter)
en: Reset Filter
ka: ფილტრის გასუფთავება

en: Save %1
ka: %1-ის შენახვა

en: Raster Image (*.png *.jpg *.tiff);;Vector Image (*.svg)
ka: რასტრული გამოსახულება (*.png *.jpg *.tiff);;ვექტორული გამოსახულება (*.svg)

en: Failed to save the image to %1
ka: გამოსახულების %1-ში შენახვის შეცდომა

en: <tr><th></th><th>Start</th><th>End</th><th>Delta</th></tr>
ka: <tr><th></th><th>დასაწყისი</th><th>დასასრული</th><th>დელტა</th></tr>

en: <tr><th>Time</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
ka: <tr><th>დრო</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Consumed</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
ka: <tr><th>დახარჯული</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Allocations</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
ka: <tr><th>გამოყოფები</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Temporary Allocations</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
ka: <tr><th>დროებითი გამოყოფები</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <qt>Shows the heap memory consumption over time.<br>Click and drag to select a time range for filtering.</qt>
ka: <qt>აჩვენებს დროებითი მეხსიერების ხარჯვას დროის განმავლობაში.<br>დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ გასაფილტრი დროის შუალედის მოსანიშნად.</qt>

en: <qt>Shows number of memory allocations over time.<br>Click and drag to select a time range for filtering.</qt>
ka: <qt>აჩვენებს მეხსიერების გამოყოფების რაოდენობას დროის განმავლობაში.<br>დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ გასაფილტრი დროის შუალედის მოსანიშნად.</qt>

en: <qt>Shows number of temporary memory allocations over time. A temporary allocation is one that is followed immediately by its corresponding deallocation, without other allocations happening in-between.<br>Click and drag to select a time range for filtering.</qt>
ka: <qt>აჩვენებს დროებითი მეხსიერების გამოყოფებს დროის განმავლობაში. დროებითი გამოყოფა ისეთი გამოყოფაა, რომელსაც გათავისუფლება პირდაპირ, შუაში სხვა გამოყოფების გარეშე ხდება.<br>დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ გასაფილტრი დროის შუალედის მოსანიშნად.</qt>

en: %1 (filtered from %2 to %3, Δ%4)
ka: %1 (გაფილტრულია %2-დან %3-მდე, Δ%4)

en: %1 (filtered delta)
ka: %1 (გაფილტრული დელტა)

en: Click and drag to select time range for filtering.
ka: დააჭირეთ და გადაათრიეთ გასაფილტრი დროის შუალედის მოსანიშნად.

en: T = %1, Consumed: %2. Click and drag to select time range for filtering.
ka: T = %1, დახარჯულია: %2. დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ გასაფილტრი დროის შუალედის მოსანიშნად.

en: T = %1, Allocations: %2. Click and drag to select time range for filtering.
ka: T = %1, გამოყოფები: %2. დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ გასაფილტრი დროის შუალედის მოსანიშნად.

en: T = %1, Temporary Allocations: %2. Click and drag to select time range for filtering.
ka: T = %1, დროებითი გამოყოფები: %2. დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ გასაფილტრი დროის შუალედის მოსანიშნად.

en: %1 allocations in total
ka: %1 გამოყოფები სულ

en: %1 temporary allocations in total
ka: %1 დროებითი გამოყოფები სულ

en: %1 peak memory consumption
ka: %1 პიკური მეხსიერების მოხმარება

en: %1 leaked in total
ka: %1 გაჟონილი სულ

[ctx: %1: number of allocations, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) allocations in %3 and below.
ka: %1 (%2%) გამოყოფა %3-ში და ქვემოთ.

[ctx: %1: number of temporary allocations, %2: relative number, %3 function label]
en: %1 (%2%) temporary allocations in %3 and below.
ka: %1 (%2%) დრეობითი გამოყოფა %3-ში და ქვემოთ.

[ctx: %1: peak consumption in bytes, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) contribution to peak consumption in %3 and below.
ka: %1 (%2%) წვლილი პიკურ ხარჯვაში %3-ში და ქვემოთ.

[ctx: %1: leaked bytes, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) leaked in %3 and below.
ka: %1 (%2%) გაჟონვა %3-ში და ქვემოთ.

en: Memory Peak
ka: პიკური მეხსიერება

en: Show a flame graph over the contributions to the peak heap memory consumption of your application.
ka: ცეცხლოვანი გრაფიკის ჩვენება თქვენი აპლიკაციის პიკური დროებითი მეხსიერების ხარჯვასთან ერთად.

en: Show a flame graph over the leaked heap memory of your application. Memory is considered to be leaked when it never got deallocated.
ka: ცეცხლოვანი გრაფიკის ჩვენება თქვენი აპლიკაციის გაჟონილი დროებითი მეხსიერების ზემოდან. მეხსიერება აღიქმება გაჟონილად, თუ ის არასდროს თავისუფლდება.

en: Show a flame graph over the number of allocations triggered by functions in your code.
ka: ცეცხლოვანი გრაფიკის ჩვენება თქვენს კოდში ფუნქციების მიერ დატრიგერებული გამოყოფების რაოდენობის მიხედვით.

en: Show a flame graph over the number of temporary allocations triggered by functions in your code. Allocations are marked as temporary when they are immediately followed by their deallocation.
ka: ცეცხლოვანი გრაფიკის ჩვენება თქვენს კოდში არსებული ფუნქციების მიერ დატრიგერებული დროებითი გამოყოფების რაოდენობის ზემოდან. გამოყოფა მოინიშნება დროებითად, როცა მისი გათავისუფლება დაუყოვნებლივ ხდება.

en: Select the data source that should be visualized in the flame graph.
ka: აირჩიე მონაცემთა წყარო, რომლის ვიზუალიზაციაც ცეცხლოვან გრაფიკში მოხდება.

en: Bottom-Up View
ka: ხედი ქვემოდან-ზემოთ

en: Enable the bottom-up flame graph view. When this is unchecked, the top-down view is enabled by default.
ka: ქვემოდან-ზემოთ ცეცხლოვანი გრაფიკის ხედის ჩართვა. როცა ეს გამორთულია, ნაგულისხმევად ჩართულია, მხოლოდ, ზემოდან-ქვემოთ ხედი.

en: Collapse Recursion
ka: რეკურსიის ჩაკეცვა

en: Collapse stack frames for functions calling themselves. When this is unchecked, recursive frames will be visualized separately.
ka: სტეკის კადრების აკეცვა ფუნქციებისთვის, რომლებიც საკუთარ თავს იძახებენ. თუ ეს გამორთულია, რეკურსიული კადრების ვიზუალიზაცია ცალკე მოხდება.

en: Cost Threshold:
ka: ღირებულების ზღვარი:

en: <qt>The cost threshold defines a fractional cut-off value. Items with a relative cost below this value will not be shown in the flame graph. This is done as an optimization to quickly generate graphs for large data sets with low memory overhead. If you need more details, decrease the threshold value, or set it to zero.</qt>
ka: <qt>ღირებულების ზღვარი განსაზღვრავს წარმოსახვითი წაკვეთის მნიშვნელობას. ელემენტები შედარებითი ღირებულებით, რომელიც ამ მნიშვნელობაზე ნაკლებია, ცეცხლოვან გრაფიკზე ნაჩვენები არ იქნება. ეს ხდება როგორც ოპტიმიზაცია, რომ გრაფიკები დიდი მონაცემებისთვის სწრაფად აიგოს, მცირე მეხსიერების გადახარჯვით. თუ გჭირდებათ მეტი დეტალები, შეამცირეთ ზღვრის მნიშვნელობა, ან საერთოდ 0-ზე დააყენეთ.</qt>

en: Search...
ka: ძებნა...

en: <qt>Search the flame graph for a symbol.</qt>
ka: <qt>სიმბოლოს მოძებნა ცეცხლოვან გრაფიკზე.</qt>

en: Reset View
ka: ხედის საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნება

en: View Caller/Callee
ka: გამოძახებული/გამომძახებლის ნახვა

en: generating flame graph...
ka: ცეცხლოვანი გრაფიკის გენერაცია...

en: %1 (%2% of total of %3) allocations matched by search.
ka: %1 (%2% სულ %3-დან) გამოყოფა დაემთხვა ძებნის პირობას.

en: %1 (%2% of total of %3) matched by search.
ka: %1 (%2% სულ %3-დან) დაემთხვა ძებნის პირობას.

en: Heaptrack GUI
ka: Heaptrack-ის ინტერფეისი

en: A visualizer for heaptrack data files.
ka: ვიზუალიზაცია heaptrack-ის მონაცემთა ფაილებისთვის.

en: Original author, maintainer
ka: ავტორი და პროექტის პირველი ხელმძღვანელი

en: Base profile data to compare other files to.
ka: საბაზისო პროფილის მონაცემები სხვა ფაილებთან შესადარებლად.

en: Load list of leak suppressions from the specified file. Specify one suppression per line, and start each line with 'leak:', i.e. use the LSAN suppression file format.
ka: გაჟონვის ჩამხშობების სიის ჩატვირთვა მითითებული ფაილიდან. მიუთითეთ ერთი ჩახშობა ერთ ხაზზე და დაიწყეთ თითოეული ხაზი სიტყვით 'leak:', ანუ გამოიყენეთ ჩახშობის ფაილის ფორმატი LSAN.

en: Ignore suppression definitions that are embedded into the heaptrack data file. By default, heaptrack will copy the suppressions optionally defined via a `const char *__lsan_default_suppressions()` symbol in the debuggee application.  These are then always applied when analyzing the data, unless this feature is explicitly disabled using this command line option.
ka: Heaptrack-ის მონაცემების ფაილში ჩაშენებული ჩახშობის აღწერების გამოტოვება. ნაგულისხმევად heaptrack დააკოპირებს ჩამხშობებს, რომლებიც არასავალდებულოდ აღწერილია სიმბოლოთი 'const char *__lsan_default_suppression()' სიმბოლოთი გასამართ აპლიკაციაში.  ესენი ყოველთვის გამოიყენება მონაცემების ანალიზისას, იმ შემთხვევის გამოკლებით, როცა ეს ფუნქცია აშკარადაა გათიშული ბრძანების სტრიქონის პარამეტრით.

en: Ignore suppression definitions that are built into heaptrack. By default, heaptrack will suppress certain known leaks in common system libraries.
ka: Heaptrack-ში ჩაშენებული ჩახშობის აღწერების გამოტოვება. ნაგულისხმევად heaptrack ჩაახშობს ზოგიერთ ცნობილ გაჟონვას საერთო სისტემურ ბიბლიოთეკებში.

en: Files to load
ka: ჩასატვირთი ფაილები

en: [FILE...]
ka: [ფაილი...]

en: %1 allocations from %2, totalling %3 allocated with an average of %4 per allocation
ka: %1 გამოყოფა %2-დან. ჯამში %3 გამოყოფა საშუალოდ %4 თითოეული გამოყოფისთვის

en: Requested Allocation Size
ka: გამოყოფის მოთხოვნილი ზომა

en: Number of Allocations
ka: გამოყოფების რაოდენობა

en: Open file in editor
ka: ფაილის რედაქტორში გახსნა

en: <dt><b>debuggee</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1 <i>(attached)</i></dd>
ka: <dt><b>გამმართველი</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1 <i>(მიმაგრებულია)</i></dd>

en: <dt><b>debuggee</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1</dd>
ka: <dt><b>გასამართი</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1</dd>

en: <dt><b>total runtime</b>:</dt><dd>%1, filtered from %2 to %3 (%4)</dd>
ka: <dt><b>სულ გაშვების დრო</b>:</dt><dd>%1, გაიფილტრა %2-დან %3-მდე (%4)</dd>

en: <dt><b>total runtime</b>:</dt><dd>%1</dd>
ka: <dt><b>სულ გაშვების დრო</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>total system memory</b>:</dt><dd>%1</dd>
ka: <dt><b>სულ სისტემური მეხსიერება</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>calls to allocation functions</b>:</dt><dd>%1 (%2/s)</dd>
ka: <dt><b>გამოძახების ფუნქციის გამოძახებები</b>:</dt><dd>%1 (%2/s)</dd>

en: <dt><b>temporary allocations</b>:</dt><dd>%1 (%2%, %3/s)</dd>
ka: <dt><b>დროებითი გამოყოფები</b>:</dt><dd>%1 (%2%, %3/წმ)</dd>

en: <dt><b>peak heap memory consumption</b>:</dt><dd>%1 after %2</dd>
ka: <dt><b>პიკური დროებითი მეხსიერების მოხმარება</b>:</dt><dd>%1 %2-ის შემდეგ</dd>

en: <dt><b>peak RSS</b> (including heaptrack overhead):</dt><dd>%1</dd>
ka: <dt><b>კიკური RSS</b> (heaptrack-ის გადახარჯვის ჩათვლით):</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>memory consumption delta</b>:</dt><dd>%1</dd>
ka: <dt><b>მეხსიერების ხარჯვის დელტა</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>total memory leaked</b>:</dt><dd>%1 (%2 suppressed)</dd>
ka: <dt><b>სულ გაჟონილი მეხსიერება</b>:</dt><dd>%1 (%2 ჩახშობილია)</dd>

en: <dt><b>total memory leaked</b>:</dt><dd>%1</dd>
ka: <dt><b>სულ გაჟონილი მეხსიერება</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: Failed to parse file %1.
ka: %1 ფაილის დამუშავების შეცდომა.

en: Consumed
ka: მოხმარებულია

en: Sizes
ka: ზომები

en: Input data %1 does not exist.
ka: შეყვანილი მონაცემი %1 არ არსებობს.

en: Input data %1 is not a file.
ka: შეყვანილი მონაცემი %1 ფაილი არაა.

en: Input data %1 is not readable.
ka: შეყვანილი მონაცემი %1 წაკითხვადი არაა.

en: Failed to parse suppression file.
ka: ჩახშობის ფაილის დამუშავების შეცდომა.

en: Disable Embedded Suppressions
ka: ჩაშენებული ჩახშობების გამორთვა

en: Disable Builtin Suppressions
ka: ჩადგმული ჩახშობების გამორთვა

en: Ignore suppression definitions that are built into heaptrack. By default, heaptrack will suppress certain known leaks from common system libraries.
ka: Heaptrack-ში ჩაშენებული ჩახშობის აღწერების გამოტოვება. ნაგულისხმევად heaptrack ჩაახშობს ზოგიერთ ცნობილ გაჟონვას საერთო სისტემურ ბიბლიოთეკებში.

en: Loading file %1, please wait...
ka: იტვირთება ფაილი %1. მოითმინეთ...

[ctx: %1, %2: file names that are open]
en: Heaptrack - %1 compared to %2
ka: Heaptrack - %1 შედარებით %2-სთან

en: Reparsing file, please wait...
ka: ფაილის თავიდან დამუშავება. გთხოვთ მოიცადოთ...

en: Code Navigation
ka: დოკუმენტის ნავიგაცია

en: Custom...
ka: ხელით...

en: Automatic (No Line numbers)
ka: ავტომატური (ხაზის ნომრების გარეშე)

en: Custom Code Navigation
ka: ხელით მითითებულ კოდში ნავიგაცია

en: Specify command to use for code navigation, '%f' will be replaced by the file name, '%l' by the line number and '%c' by the column number.
ka: მიუთითეთ ბრძანება კოდში ნავიგაციისთვის '%f' ჩანაცვლება ფაილის სახელით, '%l' ხაზის ნომრით და '%c' სვეტის ნომრით.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindow)
en: MainWindow
ka: მთავარი ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QMainWindow, MainWindow) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, suppressionsLabel)
en: Path to a file containing leak suppression rules in the LSAN format.
ka: ბილიკი ფაილამდე, რომელიც გაჟონვის ჩახშობის წესებს შეიცავს LSAN ფორმატში.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Open Heaptrack Data
ka: Heaptrack-ის მონაცემების გახსნა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, openFile)
en: <qt><p>This field specifies the primary heaptrack data file. These files are called <tt>heaptrack.$APP.$PID.gz</tt> or <tt>heaptrack.$APP.$PID.zst</tt>. You can produce such a file by profiling your application, e.g. via:</p>
    <pre><code>heaptrack &lt;yourapplication&gt; ...</code></pre>
    <p>Or, alternatively, you can attach to a running process via</p>
    <pre><code>heaptrack --pid $(pidof &lt;yourapplication&gt;)</code></pre></qt>
ka: <qt><p>ეს ველი heaptrack-ის მონაცემების მთავარ ფაილს შეიცავს. ამ ფაილებს <tt>heaptrack.$APP.$PID.gz</tt> ან <tt>heaptrack.$APP.$PID.zst</tt> ჰქვიათ. ამნაირი ფაილის შექმნა თქვენი აპლიკაციის პროფილირებით შეგიძლიათ. მაგ::</p>
    <pre><code>heaptrack &lt;თქვენიაპლიკაცია&gt; ...</code></pre>
    <p>ან შეგიძლიათ მიამაგროთ გაშვებულ პროცესს ბრძანებით</p>
    <pre><code>heaptrack --pid $(pidof &lt;თქვენიაპლიკაცია&gt;)</code></pre></qt>

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, openFile) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, compareTo)
en: path/to/heaptrack.$APP.$PID.{gz,zst}
ka: ბილილი/heaptrack.$APP.$PID.{gz,zst}

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, compareTo)
en: <qt>You can optionally specify a second heaptrack data file to compare to. If set, this file will be used as a base and its cost gets subtracted from the primary data costs.</qt>
ka: <qt>შეგიძლიათ მიუთითოთ მეორე, არასავალდებულო heaptrack-ის მონაცემების ფაილი, რომელთანაც შედარება მოხდება. თუ დაყენებულია, ეს ფაილი გამოყენებული იქნება საბაზისოდ და მისი ღირებულებები გამოაკლდება ძირითადი მონაცემების ფასებს.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, openFileLabel)
en: Profile &Data:
ka: პროფილის &მონაცემები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compareToLabel)
en: Compare to:
ka: შედარება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suppressionsLabel)
en: Suppressions:
ka: ჩახშობები:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, suppressions)
en: path/to/lsan_suppressions.txt
ka: ბილიკი/lsan_suppressions.txt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: Summary
ka: შეჯამება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topPeakLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topPeak)
en: List of functions that allocated the most memory at a given time.
ka: ფუნქციების სია, რომლებმაც ყველაზე მეტი მეხსიერება მოითხოვეს მითითებულ დროს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topPeakLabel)
en: Peak Contributions
ka: უმაღლესი წვლილი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topLeakedLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topLeaked)
en: List of functions that leak the most memory.
ka: ფუნქციების სია, რომლებიც ყველაზე მეტ მეხსიერებას ჟონავენ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLeakedLabel)
en: Largest Memory Leaks
ka: მეხსიერების ყველაზე დიდი გაჟონვები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topAllocationsLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topAllocations)
en: List of functions that allocate memory most often.
ka: ფუნქციების სია, რომლებიც მეხსიერებას ყველაზე ხშირად გამოყოფენ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topAllocationsLabel)
en: Most Memory Allocations
ka: მეხსიერების გამყოფების უმრავლესობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topTemporaryLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topTemporary)
en: List of functions that produced the most temporary memory allocations.
ka: ფუნქციების სია, რომლებმაც ყველაზე მეტი დროებითი მეხსიერების გამოყოფა მოითხოვეს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topTemporaryLabel)
en: Most Temporary Allocations
ka: დროებით გამოყოფების უმრავლესობა

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, suppressionBox)
en: Suppressions
ka: ჩახშობები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bottomUpTab)
en: Bottom-Up
ka: ბოლოთი მაღლა

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterFunction) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, callerCalleeFilterFunction) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterFunction)
en: filter by function...
ka: ფუნქციით გაფილტვრა...

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterFile) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterFile)
en: filter by file...
ka: ფაილით გაფილტვრა...

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterModule) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, callerCalleeFilterModule) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterModule)
en: filter by module...
ka: მოდულით გაფილტვრა...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callerCalleeTab)
en: Caller / Callee
ka: გამოძახებული/გამომძახებლი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topDownTab)
en: Top-Down
ka: მაღლიდან დაბლა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (FlameGraph, flameGraphTab)
en: Flame Graph
ka: ცეცხლოვანი გრაფიკი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, stacksDock)
en: S&tacks
ka: ს&ტეკები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stackSpinnerLabel)
en: Selected Stack:
ka: არჩეული სტეკი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menu_File)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menu_Settings)
en: Setti&ngs
ka: &მორგება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuFilter)
en: Filter
ka: ფილტრი

en: merging allocations... %1%
ka: გამოყოფების შერწყმა... %1%

en: total
ka: ჯამში

en: 0B to 8B
ka: 0ბ-დან 8ბმ-მდე

en: 9B to 16B
ka: 9ბ-დან 16ბ-მდე

en: 17B to 32B
ka: 17ბ-დან 32ბ-მდე

en: 33B to 64B
ka: 33ბ-დან 64ბ-მდე

en: 65B to 128B
ka: 64ბ-დან 128ბ-მდე

en: 129B to 256B
ka: 129ბ-დან 256ბ-მდე

en: 257B to 512B
ka: 257ბ-დან 512ბ-მდე

en: 512B to 1KB
ka: 512ბ-დან 1კბ-მდე

en: more than 1KB
ka: 1კბ-ზე მეტი

en: reparsing data
ka: მონაცემების თავიდან დამუშავება

en: parsing data
ka: მონაცემების დამუშავება

en: %1 pass: %2/%3  spent: %4  remaining: %5
ka: %1 გაიარა: %2/%3  დახარჯა: %4  დარჩა: %5

en: merging allocations...
ka: გამოყოფების შერწყმა...

en: building size histogram...
ka: ზომის ჰისტოგრამის აგება...

en: building charts...
ka: გრაფიკების აგება....

en: Backtrace
ka: შეცდომის მიდევნება

en: <qt>The number of times an allocation function was called from this location.</qt>
ka: <qt>გამოყოფის ფუნქციის გამოძახების რაოდენობა ამ მდებარეობიდან.</qt>

en: <qt>The number of temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
ka: <qt>დროებითი გამოყოფების რაოდენობა. ამ გამოყოფებს პირდაპირ მოსდევთ მათი გათავისუფლება, შუაში სხვა გამოყოფების გარეშე.</qt>

en: <qt>The contributions from a given location to the maximum heap memory consumption in bytes. This takes deallocations into account.</qt>
ka: <qt>წვლილი მითითებული მდებარეობიდან მაქსიმალური დროებითი მეხსიერების ხარჯვაში, ბაიტებში. ეს ასევე ითვალისწინებს მეხსიერების გათავისუფლებებსაც.</qt>

en: <qt>The location from which an allocation function was called. Function symbol and file information may be unknown when debug information was missing when heaptrack was run.</qt>
ka: <qt>მდებარეობა, საიდანაც გამოყოფის ფუნქციის გამოძახება მოხდა. ფუნქციის სიმბოლო და ფაილის ინფორმაცია, შეიძლება, უცნობი იყოს, თუ გამართვის ინფორმაცია heaptrack-ის გაშვების დროს ხელმისაწვდომი არ იყო.</qt>

[ctx: 1: function, 2: module, 3: module path]
en: %1
      in %2 (%3)
ka: %1
       %2-ში (%3)

en: peak contribution: %1 (%2% of total)
ka: პიკური წვლილი: %1 (სულ %2%)

en: leaked: %1 (%2% of total)
ka: გაჟონვა: %1 (სულ %2%)

en: allocations: %1 (%2% of total)
ka: გამოყოფები: %1 (სულ %2%)

en: temporary: %1 (%2% of allocations, %3% of total)
ka: დროებითი: %1 (გამოყოფების %2%, სულ %3%)

en: backtrace:
ka: უკუტრეისი:

en: called from one location | called from %1 locations
ka[0]: გამოძახებულია 1 მდებარეობიდან
ka[1]: გამოძახებულია %1 მდებარეობიდან

en: %1: %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
ka: %1: %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% ჯამში %3-დან

en: %1 (self): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
ka: %1 (თვით): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% ჯამში %3-დან

en: %1 (inclusive): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
ka: %1 (ჩათვლით): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% ჯამში %3-დან

en: symbol: <tt>%1</tt><br/>binary: <tt>%2 (%3)</tt>
ka: სიმბოლო: <tt>%1</tt><br/>ბინარული: <tt>%2 (%3)</tt>

[ctx: %1: function name, %2: binary basename]
en: %1 in %2
ka: %1-ი %2-ში

en: <unresolved function>
ka: <ამოუხსნელი ფუნქცია>
