heaptrack - en to nn translation catalogue (193 entries)

en: Location
nn: Område

en: Allocations (Self)
nn: Reserveringar (sjølv)

en: Temporary (Self)
nn: Mellombelse (sjølv)

en: Peak (Self)
nn: Topp (sjølv)

en: Leaked (Self)
nn: Leke (sjølv)

en: Allocations (Incl.)
nn: Reserveringar (inkl.)

en: Temporary (Incl.)
nn: Mellombelse (inkl.)

en: Peak (Incl.)
nn: Topp (inkl.)

en: Leaked (Incl.)
nn: Leke (inkl.)

en: <qt>The parent symbol that called an allocation function. The function name may be unresolved when debug information is missing.</qt>
nn: <qt>Foreldersymbolet som kalla ein reserverings­funksjon. Funksjons­namnet kan vera ukjent dersom det manglar feilsøkingsinformasjon.</qt>

en: <qt>The number of times an allocation function was directly called from this location.</qt>
nn: <qt>Kor mange gongar ein reserverings­funksjon vart kalla direkte frå dette området.</qt>

en: <qt>The number of direct temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
nn: <qt>Talet på direkte minnereserveringar. Desse reserveringane vart direkte kalla av avreserveringar, utan nokon andre reserveringar innimellom.</qt>

en: <qt>The maximum heap memory in bytes consumed from allocations originating directly at this location. This takes deallocations into account.</qt>
nn: <qt>Maks heap-minne, målt i byte, brukt av reserveringar som kjem frå dette området. Dette tek omsyn til avreserveringar.</qt>

en: <qt>The bytes allocated directly at this location that have not been deallocated.</qt>
nn: <qt>Bytane som vart reserverte direkte her og som ikkje vart avreserverte.</qt>

en: <qt>The inclusive number of times an allocation function was called from this location or any functions called from here.</qt>
nn: <qt>Inklusive gongar ein reserveringsfunksjon var kalla frå dette området eller frå andre funksjonar kalla frå området.</qt>

en: <qt>The number of inclusive temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
nn: <qt>Talet på inklusive mellombelse minnereserveringar. Desse reserveringane vart direkte kalla av ei avreservering, utan nokon andre reserveringar innimellom.</qt>

en: <qt>The inclusive maximum heap memory in bytes consumed from allocations originating at this location or from functions called from here. This takes deallocations into account.</qt>
nn: <qt>Inklusivt maks heap-minne, målt i byte, brukt av reserveringar som kjem frå dette området eller frå funksjonar kalla frå området. Dette tek omsyn til avreserveringar.</qt>

en: <qt>The bytes allocated at this location that have not been deallocated.</qt>
nn: <qt>Bytane som vart reserverte her og som ikkje vart avreserverte.</qt>

en: Caller
nn: Kallar

en: Callee
nn: Kalla

en: Peak
nn: Topp

en: Leaked
nn: Leke

en: Allocations
nn: Reserveringar

en: Temporary
nn: Mellombelse

en: The location of the %1. The function name may be unresolved when debug information is missing.
nn: Kor %1 er. Funksjons­namnet kan vera ukjent dersom det manglar feilsøkingsinformasjon.

en: <qt>The source code location that called an allocation function. May be unknown when debug information is missing.</qt>
nn: <qt>Kjeldekodelinja som kalla ein reserveringsfunksjon. Kan vera ukjend dersom det manglar feilsøkingsinformasjon.</qt>

en: Memory Allocations
nn: Minnereserveringar

en: Memory Consumed
nn: Minne brukt

en: Temporary Allocations
nn: Mellombelse reserveringar

en: Elapsed Time
nn: Tid gått

en: Total Memory Allocations
nn: Minnereserveringar til saman

en: Total Memory Consumption
nn: Minneforbruk til saman

en: Total Temporary Allocations
nn: Mellombelse reserveringar til saman

[ctx: %1: the formatted byte size, e.g. "1.2KB", %2: the raw byte size, e.g. "1300"]
en: %1 (%2 bytes)
nn: %1 (%2 byte)

en: <qt>%1 allocations in total after %2</qt>
nn: <qt>Til saman %1 reserveringar etter %2</qt>

en: <qt>%1 temporary allocations in total after %2</qt>
nn: <qt>Til saman %1 mellombelse reserveringar etter %2</qt>

en: <qt>%1 consumed in total after %2</qt>
nn: <qt>Til saman %1 brukt etter %2</qt>

en: <qt>%2 allocations after %3 from:<p style='margin-left:10px;'>%1</p></qt>
nn: <qt>%2 reserveringar etter %3 frå:<p style='margin-left:10px;'>%1</p></qt>

en: <qt>%2 temporary allocations after %3 from:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>
nn: <qt>%2 mellombelse reserveringar etter %3 frå:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>

en: <qt>%2 consumed after %3 from:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>
nn: <qt>%2 brukt etter %3 frå:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>

en: Export As...
nn: Eksporter som …

en: Show legend
nn: Vis forklaring

en: Show total cost graph
nn: Vis graf for totalkostnad

en: Show detailed cost graph
nn: Vis detaljert kostnadsgraf

en: Stacked diagrams:
nn: Stabla diagram:

en: Filter In On Selection
nn: Filtrer inn på utval

note: i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuFilter)
en: Reset Filter
nn: Fjern filter

en: Save %1
nn: Lagra %1

en: Raster Image (*.png *.jpg *.tiff);;Vector Image (*.svg)
nn: Punktbilete (*.png *.jpg *.tiff);;Vektorbilete (*.svg)

en: Failed to save the image to %1
nn: Klarte ikkje lagra biletet til %1

en: <tr><th></th><th>Start</th><th>End</th><th>Delta</th></tr>
nn: <tr><th></th><th>Start</th><th>Slutt</th><th>Delta</th></tr>

en: <tr><th>Time</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
nn: <tr><th>Tid</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Consumed</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
nn: <tr><th>Brukt</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Allocations</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
nn: <tr><th>Reserveringar</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Temporary Allocations</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
nn: <tr><th>Mellombelse reserveringar</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <qt>Shows the heap memory consumption over time.<br>Click and drag to select a time range for filtering.</qt>
nn: <qt>Vis bruk av heap-minne over tid.<br>Trykk og dra for å velja eit tidsområde for filtrering.</qt>

en: <qt>Shows number of memory allocations over time.<br>Click and drag to select a time range for filtering.</qt>
nn: <qt>Viser talet på minnereserveringar over tid.<br>Trykk og dra for å velja eit tidsområde for filtrering.</qt>

en: <qt>Shows number of temporary memory allocations over time. A temporary allocation is one that is followed immediately by its corresponding deallocation, without other allocations happening in-between.<br>Click and drag to select a time range for filtering.</qt>
nn: <qt>Viser talet på mellombelse minnereserveringar over tid. Ei mellombels reservering er ei reservering som vert følgd direkte av ei avreservering, utan nokon andre reserveringar i mellomtida.<br>Trykk og dra for å velja eit tidsområde for filtrering.</qt>

en: %1 (filtered from %2 to %3, Δ%4)
nn: %1 (filtrert frå %2 til %3, Δ%4)

en: %1 (filtered delta)
nn: %1 (filtrert delta)

en: Click and drag to select time range for filtering.
nn: Trykk og dra for å velja eit tidsområde for filtrering.

en: T = %1, Consumed: %2. Click and drag to select time range for filtering.
nn: T = %1, brukt: %2. Trykk og dra for å velja eit tidsområde for filtrering.

en: T = %1, Allocations: %2. Click and drag to select time range for filtering.
nn: T = %1, reserveringar: %2. Trykk og dra for å velja eit tidsområde for filtrering.

en: T = %1, Temporary Allocations: %2. Click and drag to select time range for filtering.
nn: T = %1, mellombelse reserveringar: %2. Trykk og dra for å velja eit tidsområde for filtrering.

en: %1 allocations in total
nn: %1 reserveringar til saman

en: %1 temporary allocations in total
nn: %1 mellombelse reserveringar til saman

en: %1 peak memory consumption
nn: %1 topp for minnebruk

en: %1 leaked in total
nn: %1 leke til saman

[ctx: %1: number of allocations, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) allocations in %3 and below.
nn: %1 (%2 %) reserveringar i %3 og nedanfor.

[ctx: %1: number of temporary allocations, %2: relative number, %3 function label]
en: %1 (%2%) temporary allocations in %3 and below.
nn: %1 (%2 %) mellombelse reserveringar i %3 og nedanfor.

[ctx: %1: peak consumption in bytes, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) contribution to peak consumption in %3 and below.
nn: %1 (%2 %) bidrag til toppbruk i %3 og nedanfor.

[ctx: %1: leaked bytes, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) leaked in %3 and below.
nn: %1 (%2 %) leke i %3 og nedanfor.

en: Memory Peak
nn: Minnetopp

en: Show a flame graph over the contributions to the peak heap memory consumption of your application.
nn: Vis flammegraf over bidrag til heap-minnebruk-toppen til programmet.

en: Show a flame graph over the leaked heap memory of your application. Memory is considered to be leaked when it never got deallocated.
nn: Vis flammegraf over leken heap-minne til programmet. Minne vert rekna som leke dersom det aldri vart avreservert.

en: Show a flame graph over the number of allocations triggered by functions in your code.
nn: Vis flammegraf over talet på reserveringar utløyste av funksjonar i programkoden.

en: Show a flame graph over the number of temporary allocations triggered by functions in your code. Allocations are marked as temporary when they are immediately followed by their deallocation.
nn: Vis flammegraf over talet på mellombelse reserveringar utløyste av funksjonar i programkoden. Reserveringar vert merkte som mellombelse når dei vert direkte etterfølgde av tilhøyrande avreserveringar.

en: Select the data source that should be visualized in the flame graph.
nn: Vel datakjelda som skal visualiserast i flammegrafen.

en: Bottom-Up View
nn: Nedanfrå og opp-vising

en: Enable the bottom-up flame graph view. When this is unchecked, the top-down view is enabled by default.
nn: Bruk nedanfrå og opp-vising av flammegrafen. Når det ikkje er kryssa av her, vert standardvisinga (ovanfrå og ned) brukt i staden for.

en: Collapse Recursion
nn: Fald saman rekursjonar

en: Collapse stack frames for functions calling themselves. When this is unchecked, recursive frames will be visualized separately.
nn: Fald saman stabelrammer for funksjonar som kallar seg sjølve. Når det ikkje er kryssa av her, vert rekursive rammer viste for seg sjølve.

en: Cost Threshold:
nn: Kostnadsgrense:

en: <qt>The cost threshold defines a fractional cut-off value. Items with a relative cost below this value will not be shown in the flame graph. This is done as an optimization to quickly generate graphs for large data sets with low memory overhead. If you need more details, decrease the threshold value, or set it to zero.</qt>
nn: <qt>Kostnadsgrensa definerer ei relativ grense for at element skal takast med. Element med relativ kostnad under denne grensa vert ikkje viste i flammegrafen. Dette vert gjort for å kunna teikna opp grafar for store datasett raskt og med lite minnebruk. Viss du treng fleire detaljar, reduser kostnadsgrensa, eventuelt heilt ned til null.</qt>

en: Search...
nn: Søk …

en: <qt>Search the flame graph for a symbol.</qt>
nn: <qt>Søkjer i flammegrafen etter eit symbol.</qt>

en: Reset View
nn: Tilbakestill visinga

en: View Caller/Callee
nn: Vis kallar / kalla

en: generating flame graph...
nn: Lagar flammegraf …

en: %1 (%2% of total of %3) allocations matched by search.
nn: %1 (%2 % av til saman %3) reserveringar i samsvar med søket.

en: %1 (%2% of total of %3) matched by search.
nn: %1 (%2 % av til saman %3) i samsvar med søket.

en: Heaptrack GUI
nn: Heaptrack-grensesnitt

en: A visualizer for heaptrack data files.
nn: Visualiseringsprogram for data frå «heaptrack»-verktøyet.

en: Copyright 2015, Milian Wolff <mail@milianw.de>
nn: © 2015 Milian Wolff <mail@milianw.de>

en: Original author, maintainer
nn: Opphavsperson og vedlikehaldar

en: Base profile data to compare other files to.
nn: Grunnprofildata som andre filer skal samanliknast med.

en: Files to load
nn: Filer som skal opnast

en: [FILE...]
nn: [FIL …]

en: Requested Allocation Size
nn: Førespurd reserveringsstorleik

en: Number of Allocations
nn: Talet på reserveringar

en: Open file in editor
nn: Opna fil i skriveprogram

en: <dt><b>debuggee</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1 <i>(attached)</i></dd>
nn: <dt><b>Feilsøkt</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1 <i>(vedlagd)</i></dd>

en: <dt><b>debuggee</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1</dd>
nn: <dt><b>Feilsøkt</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1</dd>

en: <dt><b>total runtime</b>:</dt><dd>%1, filtered from %2 to %3 (%4)</dd>
nn: <dt><b>Køyretid til saman</b>:</dt><dd>%1, filtrert frå %2 til %3 (%4)</dd>

en: <dt><b>total runtime</b>:</dt><dd>%1</dd>
nn: <dt><b>Køyretid til saman</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>total system memory</b>:</dt><dd>%1</dd>
nn: <dt><b>Systemminne til saman</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>calls to allocation functions</b>:</dt><dd>%1 (%2/s)</dd>
nn: <dt><b>Kall til reserveringsfunksjonar</b>:</dt><dd>%1 (%2/s)</dd>

en: <dt><b>temporary allocations</b>:</dt><dd>%1 (%2%, %3/s)</dd>
nn: <dt><b>Mellombelse reserveringar</b>:</dt><dd>%1 (%2 %, %3/s)</dd>

en: <dt><b>peak heap memory consumption</b>:</dt><dd>%1 after %2</dd>
nn: <dt><b>Topp for heap-minnebruk</b>:</dt><dd>%1 etter %2</dd>

en: <dt><b>peak RSS</b> (including heaptrack overhead):</dt><dd>%1</dd>
nn: <dt><b>Topp-RSS</b> (medrekna heaptrack-tillegg):</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>memory consumption delta</b>:</dt><dd>%1</dd>
nn: <dt><b>Minnebruk-delta</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>total memory leaked</b>:</dt><dd>%1 (%2 suppressed)</dd>
nn: <dt><b>Minne leke til saman</b>:</dt><dd>%1 (%2 undertrykt)</dd>

en: <dt><b>total memory leaked</b>:</dt><dd>%1</dd>
nn: <dt><b>Minne leke til saman</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: Failed to parse file %1.
nn: Klarte ikkje tolka fila %1.

en: Consumed
nn: Brukt

en: Sizes
nn: Storleikar

en: Input data %1 does not exist.
nn: Inndataa %1 finst ikkje.

en: Input data %1 is not a file.
nn: Inndataa %1 er ikkje ei fil.

en: Input data %1 is not readable.
nn: Inndataa %1 er ikkje lesbare.

en: Loading file %1, please wait...
nn: Opnar fila %1. Vent litt …

[ctx: %1: file name that is open]
en: Heaptrack - %1
nn: Heaptrack – %1

[ctx: %1, %2: file names that are open]
en: Heaptrack - %1 compared to %2
nn: Heaptrack – %1 samanlikna med %2

en: Reparsing file, please wait...
nn: Tolkar fil på nytt. Vent litt …

en: Code Navigation
nn: Kodenavigering

en: Custom...
nn: Tilpassa …

en: Automatic (No Line numbers)
nn: Automatisk (utan linjenummer)

en: Custom Code Navigation
nn: Tilpassa kodenavigering

en: Specify command to use for code navigation, '%f' will be replaced by the file name, '%l' by the line number and '%c' by the column number.
nn: Vel kommando som skal brukast til kodenavigering. Plasshaldaren «%f» vert bytt ut med filnamnet, «%l» med linjenummeret og «%c» med kolonnenummeret.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindow)
en: MainWindow
nn: Hovudvindauge

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Open Heaptrack Data
nn: Opna Heaptrack-data

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, openFile)
en: <qt><p>This field specifies the primary heaptrack data file. These files are called <tt>heaptrack.$APP.$PID.gz</tt> or <tt>heaptrack.$APP.$PID.zst</tt>. You can produce such a file by profiling your application, e.g. via:</p>
    <pre><code>heaptrack &lt;yourapplication&gt; ...</code></pre>
    <p>Or, alternatively, you can attach to a running process via</p>
    <pre><code>heaptrack --pid $(pidof &lt;yourapplication&gt;)</code></pre></qt>
nn: <qt><p>Dette feltet definerer hovuddatafil frå heaptrack. Desse filene har filnamn <tt>heaptrack.$PROGRAM.$PID.gz</tt> eller <tt>heaptrack.$PROGRAM.$PID.zst</tt>. Du kan laga slike filer ved å profilera eit program, for eksempel slik:</p>
    <pre><code>heaptrack &lt;programmet-ditt&gt; …</code></pre>
    <p>Du kan òg kopla heaptrack til ein prosess som køyrer:</p>
    <pre><code>heaptrack --pid $(pidof &lt;programmet-ditt&gt;)</code></pre></qt>

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, openFile) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, compareTo)
en: path/to/heaptrack.$APP.$PID.{gz,zst}
nn: adresse/til/heaptrack.$PROGRAM.$PID.{gz,zst}

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, compareTo)
en: <qt>You can optionally specify a second heaptrack data file to compare to. If set, this file will be used as a base and its cost gets subtracted from the primary data costs.</qt>
nn: <qt>Du kan òg velja ei anna heaptrack-datafil å samanlikna fila med. Fila vert då brukt som grunnlag, og kostnaden hennar vert trekt vekk frå kostnaden til hovudfila.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, openFileLabel)
en: Profile &Data:
nn: Profil&data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compareToLabel)
en: Compare to:
nn: Samanlikna med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suppressionsLabel)
en: Suppressions:
nn: Undertrykking:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, suppressions)
en: path/to/lsan_suppressions.txt
nn: adresse/til/lsan_undertrykking.txt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: Summary
nn: Samandrag

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topPeakLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topPeak)
en: List of functions that allocated the most memory at a given time.
nn: Oversikt over funksjonane som reserverte mest minne på éin gong.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topPeakLabel)
en: Peak Contributions
nn: Bidrag til topp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topLeakedLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topLeaked)
en: List of functions that leak the most memory.
nn: Oversikt over funksjonane som lak mest minne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLeakedLabel)
en: Largest Memory Leaks
nn: Største minnelekkasjar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topAllocationsLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topAllocations)
en: List of functions that allocate memory most often.
nn: Oversikt over funksjonane som oftast reserverte minne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topAllocationsLabel)
en: Most Memory Allocations
nn: Flest minnereserveringar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topTemporaryLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topTemporary)
en: List of functions that produced the most temporary memory allocations.
nn: Oversikt over funksjonane som produserte dei fleste minnereserveringane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topTemporaryLabel)
en: Most Temporary Allocations
nn: Flest mellombelse reserveringar

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, suppressionBox)
en: Suppressions
nn: Undertrykkingar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bottomUpTab)
en: Bottom-Up
nn: Nedanfrå og opp

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterFunction) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, callerCalleeFilterFunction) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterFunction)
en: filter by function...
nn: Filtrer etter funksjon …

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterFile) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterFile)
en: filter by file...
nn: Filtrer etter fil …

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterModule) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, callerCalleeFilterModule) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterModule)
en: filter by module...
nn: Filtrer etter modul …

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callerCalleeTab)
en: Caller / Callee
nn: Kallar / kalla

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topDownTab)
en: Top-Down
nn: Ovanfrå og ned

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (FlameGraph, flameGraphTab)
en: Flame Graph
nn: Flammegraf

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, stacksDock)
en: S&tacks
nn: &Stablar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stackSpinnerLabel)
en: Selected Stack:
nn: Vald stabel:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menu_File)
en: &File
nn: &Fil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menu_Settings)
en: Setti&ngs
nn: &Innstillingar

en: merging allocations... %1%
nn: Slår saman reserveringar … %1 %

en: total
nn: Til saman

en: 0B to 8B
nn: 0 B til 8 B

en: 9B to 16B
nn: 9 B til 16 B

en: 17B to 32B
nn: 17 B til 32 B

en: 33B to 64B
nn: 33 B til 64 B

en: 65B to 128B
nn: 65 B til 128 B

en: 129B to 256B
nn: 129 B til 256 B

en: 257B to 512B
nn: 257 B til 512 B

en: 512B to 1KB
nn: 512 B til 1 KiB

en: more than 1KB
nn: Meir enn 1 KiB

en: reparsing data
nn: tolkar data på nytt

en: parsing data
nn: tolkar data

en: %1 pass: %2/%3  spent: %4  remaining: %5
nn: %1 runde: %2/%3  brukt: %4  att: %5

en: merging allocations...
nn: Slår saman reserveringar …

en: building size histogram...
nn: Lagar storleikshistogram …

en: building charts...
nn: Lagar diagram …

en: Backtrace
nn: Tilbakelogg

en: <qt>The number of times an allocation function was called from this location.</qt>
nn: <qt>Kor mange gongar ein reserveringsfunksjon vart kalla frå området.</qt>

en: <qt>The number of temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
nn: <qt>Talet på mellombelse minnereserveringar. Desse reserveringane vart direkte etterfølgde av tilhøyrande avreserveringar, utan nokon andre reserveringar i mellomtida.</qt>

en: <qt>The contributions from a given location to the maximum heap memory consumption in bytes. This takes deallocations into account.</qt>
nn: <qt>Bidraga frå eit gjeve område til maks heap-minnebruk, målt i byte. Dette tek omsyn til avreserveringar.</qt>

en: <qt>The location from which an allocation function was called. Function symbol and file information may be unknown when debug information was missing when heaptrack was run.</qt>
nn: <qt>Området som reserverings­funksjonen vart kalla frå. Funksjonssymbol og filinformasjon kan vera ukjende dersom det mangla feilsøkingsinformasjon då heaptrack vart køyrd.</qt>

[ctx: 1: function, 2: module, 3: module path]
en: %1
      in %2 (%3)
nn: %1
      i %2 (%3)

en: peak contribution: %1 (%2% of total)
nn: Toppbidrag: %1 (%2 % av totalen)

en: leaked: %1 (%2% of total)
nn: Leke: %1 (%2 % av totalen)

en: allocations: %1 (%2% of total)
nn: Reserveringar: %1 (%2 % av totalen)

en: temporary: %1 (%2% of allocations, %3% of total)
nn: Mellombelse: %1 (%2 % av alle reserveringar, %3 % av totalen)

en: backtrace:
nn: Tilbakelogg:

en: called from one location | called from %1 locations
nn[0]: Kalla frå eitt område
nn[1]: Kalla frå %1 område

en: %1: %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
nn: %1: %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4 % av totalt %3

en: %1 (self): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
nn: %1 (sjølv): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4 % av totalt %3

en: %1 (inclusive): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
nn: %1 (inklusiv): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4 % av totalt %3

en: symbol: <tt>%1</tt><br/>binary: <tt>%2 (%3)</tt>
nn: symbol: <tt>%1</tt><br/>programfil: <tt>%2 (%3)</tt>

[ctx: %1: function name, %2: binary basename]
en: %1 in %2
nn: %1 i %2

en: <unresolved function>
nn: <ukjend funksjon>
