heaptrack - en to sk translation catalogue (143 entries)

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Allocations (Self)
sk: Alokácie (vlastné)

en: Temporary (Self)
sk: Dočasné (vlastné)

en: Peak (Self)
sk: Vrch (vlastné)

en: Leaked (Self)
sk: Uniknuté (vlastné)

en: Allocations (Incl.)
sk: Alokácie (vrátane)

en: Temporary (Incl.)
sk: Dočasné (vrátane)

en: Peak (Incl.)
sk: Vrch (vrátane)

en: Leaked (Incl.)
sk: Uniknuté (vrátane)

en: <qt>The number of times an allocation function was directly called from this location.</qt>
sk: <qt>Koľko krát sa alokačná funkcia volala z tohto miesta.</qt>

en: <qt>The number of direct temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
sk: <qt>Počet priamych dočasných alokácií. Tieto alokácie môžu priamo nasledovať uvoľnenia bez alokácií medzi nimi.</qt>

en: <qt>The maximum heap memory in bytes consumed from allocations originating directly at this location. This takes deallocations into account.</qt>
sk: <qt>Maximálna pamäť haldy v bajtoch spotrebovaná alokáciami z tohto miesta. Berie do úvahy dealokácie.</qt>

en: <qt>The bytes allocated directly at this location that have not been deallocated.</qt>
sk: <qt>Bajty alokované priamo z tohto miesta, ktoré neboli dealokované.</qt>

en: <qt>The inclusive number of times an allocation function was called from this location or any functions called from here.</qt>
sk: <qt>Kompletný počet koľkokrát bola alokačná funkia volaná z tohto miesta alebo ľubovoľné funkcie volané odtiaľto.</qt>

en: <qt>The number of inclusive temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
sk: <qt>Počet celkových dočasných alokácií. Tieto alokácie priamo nasleduje uvoľnenie bez iných alokácií medzi tým.</qt>

en: <qt>The inclusive maximum heap memory in bytes consumed from allocations originating at this location or from functions called from here. This takes deallocations into account.</qt>
sk: <qt>Celková maximálna pamäť haldy v bajtoch spotrebovaná z alokácií z tohto miesta alebo z funkcií z tohto miesta. Berie do úvahy dealokáce.</qt>

en: <qt>The bytes allocated at this location that have not been deallocated.</qt>
sk: <qt>Bajty alokované na tomto mieste, ktoré neboli dealokované.</qt>

en: Caller
sk: Volajúci

en: Callee
sk: Volaný

en: Peak
sk: Vrch

en: Leaked
sk: Uniknuté

en: Allocations
sk: Alokácie

en: Temporary
sk: Dočasné

en: Memory Allocations
sk: Alokácie pamäte

en: Memory Consumed
sk: Spotrebovaná pamäť

en: Temporary Allocations
sk: Dočasné alokácie

en: Elapsed Time
sk: Uplynutý čas

[ctx: %1: the formatted byte size, e.g. "1.2KB", %2: the raw byte size, e.g. "1300"]
en: %1 (%2 bytes)
sk: %1 (%2 bajtov)

en: <qt>%1 allocations in total after %2</qt>
sk: <qt>%1 alokácií celkovo po %2</qt>

en: <qt>%1 temporary allocations in total after %2</qt>
sk: <qt>%1 dočasných alokácií celkovo po %2</qt>

en: <qt>%1 consumed in total after %2</qt>
sk: <qt>%1 spotrebované celkovo po %2</qt>

en: <qt>%2 allocations after %3 from:<p style='margin-left:10px;'>%1</p></qt>
sk: <qt>%2 alokácií po %3 od:<p style='margin-left:10px;'>%1</p></qt>

en: <qt>%2 temporary allocations after %3 from:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>
sk: <qt>%2 pamäťových alokácií po %3 od:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>

en: <qt>%2 consumed after %3 from:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>
sk: <qt>%2 spotrebované po %3 od:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>

en: <tr><th>Time</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
sk: <tr><th>Čas</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Consumed</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
sk: <tr><th>Použité</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Allocations</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
sk: <tr><th>Alokácie</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Temporary Allocations</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
sk: <tr><th>Dočasné alokácie</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: %1 allocations in total
sk: %1 alokácií celkovo

en: %1 temporary allocations in total
sk: %1 dočasných alokácií celkovo

en: %1 peak memory consumption
sk: %1 vrchol spotreby pamäte

en: %1 leaked in total
sk: %1 celkovo uniknutých

[ctx: %1: number of allocations, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) allocations in %3 and below.
sk: %1 (%2%) alokácií v %3 a menej.

[ctx: %1: number of temporary allocations, %2: relative number, %3 function label]
en: %1 (%2%) temporary allocations in %3 and below.
sk: %1 (%2%) dočasných alokácií v %3 a menej.

[ctx: %1: peak consumption in bytes, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) contribution to peak consumption in %3 and below.
sk: %1 (%2%) príspevok do vrcholnej spotreby v %3 a nižšie.

[ctx: %1: leaked bytes, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) leaked in %3 and below.
sk: %1 (%2%) uniknuté v %3 a menej.

en: Memory Peak
sk: Pamäťový vrchol

en: Show a flame graph over the contributions to the peak heap memory consumption of your application.
sk: Zobraziť plamenný graf cez príspevky vrcholu spotreby pamäte haldy vašej aplikácie.

en: Show a flame graph over the leaked heap memory of your application. Memory is considered to be leaked when it never got deallocated.
sk: Zobraziť plamenný graf cez uniknutý pamäť haldy vašej aplikácie. Pamäť sa považuje za uniknutú, keď sa nikdy neuvoľní.

en: Show a flame graph over the number of allocations triggered by functions in your code.
sk: Zobraziť plamenný graf cez počet alokácií spustených funkciami vo vašom kóde.

en: Show a flame graph over the number of temporary allocations triggered by functions in your code. Allocations are marked as temporary when they are immediately followed by their deallocation.
sk: Zobraziť plamenný graf cez počet dočasných alokácií spustených funkciami vo vašom kóde. Alokácie sú označené ako dočasné, keď ihneď nasleduje ich dealokácia.

en: Select the data source that should be visualized in the flame graph.
sk: Vybrať zdroj údajov, ktorý sa má vizualizovať v plamennom grafe.

en: Collapse Recursion
sk: Zbaliť rekurziu

en: Collapse stack frames for functions calling themselves. When this is unchecked, recursive frames will be visualized separately.
sk: Zbaliť snímky stohov pre funkcie volajúce seba. Ak je odznačené, rekurzívne snímky sa budú vizualizovať oddelene.

en: Cost Threshold:
sk: Rozptyl ceny:

en: <qt>The cost threshold defines a fractional cut-off value. Items with a relative cost below this value will not be shown in the flame graph. This is done as an optimization to quickly generate graphs for large data sets with low memory overhead. If you need more details, decrease the threshold value, or set it to zero.</qt>
sk: <qt>Cenový prah definuje desatinnú hodnotu. Položky s relatívnou cenou pod tohto hodnotou sa nezobrazia v plamennom grafe. Toto sa robí ako optimalizácia na rýchle vygenerovanie grafov pre veľké dátové sady s malými pamäťovými zdvihmi. Ak potrebujete viac detailov, znížte hodnotu prahu alebo ju nastavte na nulu.</qt>

en: Search...
sk: Hľadať...

en: <qt>Search the flame graph for a symbol.</qt>
sk: <qt>Hľadať symbol v plamennom grafe.</qt>

en: Reset View
sk: Znovunastaviť pohľad

en: View Caller/Callee
sk: Zobraziť Volajúci/volaný

en: generating flame graph...
sk: generujem plamenný graf...

en: %1 (%2% of total of %3) allocations matched by search.
sk: %1 (%2% z celkovo %3) alokácií vyhovuje hľadaniu.

en: %1 (%2% of total of %3) matched by search.
sk: %1 (%2% z celkovo %3) vyhovuje hľadaniu.

en: A visualizer for heaptrack data files.
sk: Vizualizátor pre dátové súbory Heaptrack.

en: Original author, maintainer
sk: Pôvodný autor, správca

en: Base profile data to compare other files to.
sk: Údaje základného profilu na porvnanie ostatných súborov.

en: Files to load
sk: Súbory na načítanie

en: [FILE...]
sk: [SÚBOR...]

en: Requested Allocation Size
sk: Vyžadovaná veľkosť alokácie

en: Number of Allocations
sk: Počet alokácií

en: Open file in editor
sk: Otvoriť súbor v editore

en: <dt><b>debuggee</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1 <i>(attached)</i></dd>
sk: <dt><b>ladený</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1 <i>(pripojený)</i></dd>

en: <dt><b>debuggee</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1</dd>
sk: <dt><b>ladený</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1</dd>

en: <dt><b>total system memory</b>:</dt><dd>%1</dd>
sk: <dt><b>celková pamäť systému</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>calls to allocation functions</b>:</dt><dd>%1 (%2/s)</dd>
sk: <dt><b>volania alokačných funkcií</b>:</dt><dd>%1 (%2/s)</dd>

en: <dt><b>temporary allocations</b>:</dt><dd>%1 (%2%, %3/s)</dd>
sk: <dt><b>dočasné alokácie</b>:</dt><dd>%1 (%2%, %3/s)</dd>

en: <dt><b>peak RSS</b> (including heaptrack overhead):</dt><dd>%1</dd>
sk: <dt><b>vrchol RSS</b> (vrátane overheadu heaptrack):</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>total memory leaked</b>:</dt><dd>%1</dd>
sk: <dt><b>celková uniknutá pamäť</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: Failed to parse file %1.
sk: Zlyhalo spracovanie súboru %1.

en: Consumed
sk: Použité

en: Sizes
sk: Veľkosti

en: Input data %1 does not exist.
sk: Vstupné dáta %1 neexistujú.

en: Input data %1 is not a file.
sk: Vstupné dáta %1 nie sú súbor.

en: Input data %1 is not readable.
sk: Vstupné dáta %1 nie sú čitateľné.

en: Loading file %1, please wait...
sk: Načítavam súbor %1, prosím čakajte...

[ctx: %1, %2: file names that are open]
en: Heaptrack - %1 compared to %2
sk: Heaptrack - %1 porovnané s %2

en: Custom...
sk: Vlastné...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Open Heaptrack Data
sk: Otvoriť údaje Heaptrack

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, openFile)
en: <qt><p>This field specifies the primary heaptrack data file. These files are called <tt>heaptrack.$APP.$PID.gz</tt> or <tt>heaptrack.$APP.$PID.zst</tt>. You can produce such a file by profiling your application, e.g. via:</p>
    <pre><code>heaptrack &lt;yourapplication&gt; ...</code></pre>
    <p>Or, alternatively, you can attach to a running process via</p>
    <pre><code>heaptrack --pid $(pidof &lt;yourapplication&gt;)</code></pre></qt>
sk: <qt><p>Toto pole určuje hlavný dátový súbor heaptrack. Tieto súbory sú pomenované <tt>heaptrack.$APP.$PID.gz</tt>. Takýto súbor môžete vytvoriť profilovaním vašej aplikácie, teda cez:</p>
    <pre><code>heaptrack &lt;vašaaplikácia&gt; ...</code></pre>
    <p>Alebo alternatívne môžete pripoiť k bežiacemu procesu cez</p>
    <pre><code>heaptrack --pid $(pidvašej &lt;aplikácie&gt;)</code></pre></qt>

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, openFile) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, compareTo)
en: path/to/heaptrack.$APP.$PID.{gz,zst}
sk: cesta/ku/heaptrack.$APP.$PID.gz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, compareTo)
en: <qt>You can optionally specify a second heaptrack data file to compare to. If set, this file will be used as a base and its cost gets subtracted from the primary data costs.</qt>
sk: <qt>Voliteľne môžete určiť druhý heaptrack dátový súbor na porovnanie. Ak je nastavený, tento súbor sa použije ako základ a jeho ceny sa odčítajú od primárnych dátových cien.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, openFileLabel)
en: Profile &Data:
sk: Údane profilu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compareToLabel)
en: Compare to:
sk: Porovnať s:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: Summary
sk: Súhrn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topPeakLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topPeak)
en: List of functions that allocated the most memory at a given time.
sk: Zoznam funkcií, ktoré alokovali najviac pamäte v danom čase.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topPeakLabel)
en: Peak Contributions
sk: Vrcholové príspevky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topLeakedLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topLeaked)
en: List of functions that leak the most memory.
sk: Zoznam funkcií, ktorým uniklo najviac pamäte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLeakedLabel)
en: Largest Memory Leaks
sk: Najväčšie pamätové úniky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topAllocationsLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topAllocations)
en: List of functions that allocate memory most often.
sk: Zoznam funkcií, ktoré alokujú pamäť najčastejšie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topAllocationsLabel)
en: Most Memory Allocations
sk: Najviac alokácií pamäte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topTemporaryLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topTemporary)
en: List of functions that produced the most temporary memory allocations.
sk: Zoznam funkcií, ktoré vytvárajú najviac dočasných pamäťových alokácií.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topTemporaryLabel)
en: Most Temporary Allocations
sk: Najviac dočasných alokácií

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bottomUpTab)
en: Bottom-Up
sk: Dole-hore

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterFunction) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, callerCalleeFilterFunction) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterFunction)
en: filter by function...
sk: filtrovať podľa funkcie...

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterFile) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterFile)
en: filter by file...
sk: filtrovať podľa súboru...

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterModule) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, callerCalleeFilterModule) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterModule)
en: filter by module...
sk: filtrovať podľa modulu...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callerCalleeTab)
en: Caller / Callee
sk: Volajúci / volaný

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topDownTab)
en: Top-Down
sk: Hore-dolu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (FlameGraph, flameGraphTab)
en: Flame Graph
sk: Plameňový graf

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, stacksDock)
en: S&tacks
sk: Stohy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stackSpinnerLabel)
en: Selected Stack:
sk: Vybraný zásobník

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menu_File)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menu_Settings)
en: Setti&ngs
sk: Nastavenia

en: merging allocations... %1%
sk: zlučujem alokácie... %1%

en: total
sk: celkom

en: 0B to 8B
sk: 0B do 8B

en: 9B to 16B
sk: 9B do 16B

en: 17B to 32B
sk: 17B do 32B

en: 33B to 64B
sk: 33B do 64B

en: 65B to 128B
sk: 65B do 128B

en: 129B to 256B
sk: 129B do 256B

en: 257B to 512B
sk: 257B do 512B

en: 512B to 1KB
sk: 512B do 1KB

en: more than 1KB
sk: viac ako 1KB

en: parsing data
sk: spracúvam údaje

en: merging allocations...
sk: zlučujem alokácie...

en: building size histogram...
sk: zostavujem histogram veľkosti...

en: building charts...
sk: zostavujem grafy...

en: <qt>The number of times an allocation function was called from this location.</qt>
sk: <qt>Počet volaní alokačnej funkcie z tohto miesta.</qt>

en: <qt>The number of temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
sk: <qt>Počet dočasných alokáicií. Tieto alokácie priamo nasleduje uvoľnenie bez iných alokácií medzi nimi.</qt>

en: <qt>The contributions from a given location to the maximum heap memory consumption in bytes. This takes deallocations into account.</qt>
sk: <qt>Príspevky z daného miesta do maximálnej spotreby pamäte v bajtoch. Berie do úvahy dealokácie.</qt>

en: <qt>The location from which an allocation function was called. Function symbol and file information may be unknown when debug information was missing when heaptrack was run.</qt>
sk: <qt>Miesto, z ktorého bola volaná alokačná funkcia. Symbol funkcie a informácia o súbore môže byť neznáma, ak chýbali ladiace informácie počas behu heaptracku.</qt>

[ctx: 1: function, 2: module, 3: module path]
en: %1
      in %2 (%3)
sk: %1
      v %2 (%3)

en: peak contribution: %1 (%2% of total)
sk: vrcholný príspevok: %1 (%2% celkovo)

en: leaked: %1 (%2% of total)
sk: uniknuté: %1 (%2% celkovo)

en: allocations: %1 (%2% of total)
sk: alokácie: %1 (%2% celkovo)

en: temporary: %1 (%2% of allocations, %3% of total)
sk: dočasné: %1 (%2% alokácií, %3% celkovo)

en: called from one location | called from %1 locations
sk[0]: volané z jedného miesta
sk[1]: volané z %1 miest
sk[2]: volané z %1 miest

en: %1: %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
sk: %1: %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% z %3 celkovo

en: %1 (self): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
sk: %1 (vlastné): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% z %3 celkovo

en: %1 (inclusive): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
sk: %1 (vrátane): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% z %3 celkovo

[ctx: %1: function name, %2: binary basename]
en: %1 in %2
sk: %1 v %2

en: <unresolved function>
sk: <nevyriešená funkcia>
