heaptrack - en to sl translation catalogue (200 entries)

en: Location
sl: Mesto

en: Allocations (Self)
sl: Dodelitve (sebi)

en: Temporary (Self)
sl: Začasno (sebi)

en: Peak (Self)
sl: Vrhunec (sebe)

en: Leaked (Self)
sl: Uhajanja (sebi)

en: Allocations (Incl.)
sl: Dodelitve (vklj.)

en: Temporary (Incl.)
sl: Začasno (vklj.)

en: Peak (Incl.)
sl: Vrhunec (vklj.)

en: Leaked (Incl.)
sl: Uhajanja (vklj.)

en: <qt>The parent symbol that called an allocation function. The function name may be unresolved when debug information is missing.</qt>
sl: <qt>Nadrejeni simbol, ki je klical funkcijo dodelitve. Ime funkcije je morda nerazrešeno, če manjkajo informacije o razhroščevanju.</qt>

en: <qt>The number of times an allocation function was directly called from this location.</qt>
sl: <qt>Število neposrednih klicev funkcije dodeljevanja neposredno s tega mesta.</qt>

en: <qt>The number of direct temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
sl: <qt>Število neposrednih začasnih dodelitev. Tem dodelitvam neposredno sledi sprostitev brez drugih vmesnih dodelitev.</qt>

en: <qt>The maximum heap memory in bytes consumed from allocations originating directly at this location. This takes deallocations into account.</qt>
sl: <qt>Največji pomnilnik kopice v bajtih, porabljenih iz dodelitev, ki izvirajo neposredno na tem mestu. Pri tem se upoštevajo raz-dodelitve.</qt>

en: <qt>The bytes allocated directly at this location that have not been deallocated.</qt>
sl: <qt>Bajti, dodeljeni neposredno na tem mestu, ki niso bili odrazporejeni.</qt>

en: <qt>The inclusive number of times an allocation function was called from this location or any functions called from here.</qt>
sl: <qt>Vključujoče število, kolikokrat je bila funkcija dodelitve klicana s tega mesta ali iz poljubnih funkcij, klicanih odtod.</qt>

en: <qt>The number of inclusive temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
sl: <qt>Število vključujočih začasnih dodelitev. Tem dodelitvam neposredno sledi sprostitev brez drugih vmesnih dodelitev.</qt>

en: <qt>The inclusive maximum heap memory in bytes consumed from allocations originating at this location or from functions called from here. This takes deallocations into account.</qt>
sl: <qt>Vključujoči največji pomnilnik v bajtih, porabljenih iz dodelitev s poreklom s tega mesta ali iz funkcij, klicanih odtod. Pri tem se upoštevajo preklici dodelitev.</qt>

en: <qt>The bytes allocated at this location that have not been deallocated.</qt>
sl: <qt>Bajti, dodeljeni na tem mestu, ki niso bili razporejeni.</qt>

en: Caller
sl: Klicatelj

en: Callee
sl: Klicani

en: Peak
sl: Vrhunec

en: Leaked
sl: Uhajanja

en: Allocations
sl: Dodelitve

en: Temporary
sl: Začasno

en: The location of the %1. The function name may be unresolved when debug information is missing.
sl: Lokacija %1. Ime funkcije je morda nerešeno, če manjkajo informacije razhroščevanja.

en: <qt>The source code location that called an allocation function. May be unknown when debug information is missing.</qt>
sl: <qt>Mesto izvorne kode, ki je klicalo funkcijo dodelitve. Lahko ni znano, kadar manjkajo informacije razhroščevanja.</qt>

en: Memory Allocations
sl: Dodelitve pomnilnika

en: Memory Consumed
sl: Porabljen pomnilnik

en: Temporary Allocations
sl: Začasne dodelitve

en: Elapsed Time
sl: Pretečeni čas

en: Total Memory Allocations
sl: Skupna dodelitev pomnilnika

en: Total Memory Consumption
sl: Skupna poraba pomnilnika

en: Total Temporary Allocations
sl: Skupne začasne dodelitve

[ctx: %1: the formatted byte size, e.g. "1.2KB", %2: the raw byte size, e.g. "1300"]
en: %1 (%2 bytes)
sl: %1 (%2 bajtov)

en: <qt>%1 allocations in total after %2</qt>
sl: <qt>%1 dodelitev skupaj po %2</qt>

en: <qt>%1 temporary allocations in total after %2</qt>
sl: <qt>%1 začasnih dodelitev skupaj po %2</qt>

en: <qt>%1 consumed in total after %2</qt>
sl: <qt>%1 skupaj porabljenega po %2</qt>

en: <qt>%2 allocations after %3 from:<p style='margin-left:10px;'>%1</p></qt>
sl: <qt>%2 dodelitev po %3 iz:<p style='margin-left:10px;'>%1</p></qt>

en: <qt>%2 temporary allocations after %3 from:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>
sl: <qt>%2 začasnih dodelitev po %3 iz:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>

en: <qt>%2 consumed after %3 from:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>
sl: <qt>%2 porabljenega po %3 f iz:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>

en: Export As...
sl: Izvozi kot...

en: Show legend
sl: Prikaži legendo

en: Show total cost graph
sl: Prikaži graf skupnih stroškov

en: Show detailed cost graph
sl: Prikaži graf podrobnih stroškov

en: Stacked diagrams:
sl: Naloženi diagrami:

en: Filter In On Selection
sl: Filtriraj v izboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuFilter)
en: Reset Filter
sl: Ponastavi filter

en: Save %1
sl: Shrani %1

en: Raster Image (*.png *.jpg *.tiff);;Vector Image (*.svg)
sl: Rastrska slika (*.png *.jpg *.tiff);;Vektorska slika (*.svg)

en: Failed to save the image to %1
sl: Shranjevanje slike na %1 ni uspelo

en: <tr><th></th><th>Start</th><th>End</th><th>Delta</th></tr>
sl: <tr><th> Začetek </th><th>Konec</th><th>Delta</th></tr>

en: <tr><th>Time</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
sl: <tr><th>Čas</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Consumed</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
sl: <tr><th>Porabljeno</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Allocations</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
sl: <tr><th>Dodelitve</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Temporary Allocations</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
sl: <tr><th>Začasne dodelitve</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <qt>Shows the heap memory consumption over time.<br>Click and drag to select a time range for filtering.</qt>
sl: <qt>Prikazuje porabo pomnilnika kopice skozi čas.<br>Kliknite in povlecite, da izberete časovni obseg za filtriranje.</qt>

en: <qt>Shows number of memory allocations over time.<br>Click and drag to select a time range for filtering.</qt>
sl: <qt>Prikaže število dodelitev pomnilnika skozi čas.<br>Kliknite in povlecite, da izberete časovni obseg za filtriranje.</qt>

en: <qt>Shows number of temporary memory allocations over time. A temporary allocation is one that is followed immediately by its corresponding deallocation, without other allocations happening in-between.<br>Click and drag to select a time range for filtering.</qt>
sl: <qt>Prikaže število začasnih dodelitev pomnilnika skozi čas. Začasna dodelitev je začasna dodelitev, ki ji takoj sledi ustrezna sprostitev dodelitve, ne da bi se druga dodelitev zgodila vmes.<br>Kliknite in povlecite, da izberete časovni obseg za filtriranje.</qt>

en: %1 (filtered from %2 to %3, Δ%4)
sl: %1 (filtrirano od %2 do %3, Δ%4)

en: %1 (filtered delta)
sl: %1 (filtrirana delta)

en: Click and drag to select time range for filtering.
sl: Kliknite in povlecite, da izberete časovni obseg za filtriranje.

en: T = %1, Consumed: %2. Click and drag to select time range for filtering.
sl: T = %1, Porabljeno: %2. Kliknite in povlecite, da izberete časovni obseg za filtriranje.

en: T = %1, Allocations: %2. Click and drag to select time range for filtering.
sl: T = %1, Dodelitve: %2. Kliknite in povlecite, da izberete časovni obseg za filtriranje.

en: T = %1, Temporary Allocations: %2. Click and drag to select time range for filtering.
sl: T = %1, Začasne dodelitve: %2. Kliknite in povlecite, da izberete časovni obseg za filtriranje.

en: %1 allocations in total
sl: %1 dodelitev skupaj

en: %1 temporary allocations in total
sl: %1 začasnih dodelitev skupaj

en: %1 peak memory consumption
sl: %1 vrhuncev porabe pomnilnika

en: %1 leaked in total
sl: %1 uhajanj skupaj

[ctx: %1: number of allocations, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) allocations in %3 and below.
sl: %1 (%2%) dodelitev v %3 in pod njim.

[ctx: %1: number of temporary allocations, %2: relative number, %3 function label]
en: %1 (%2%) temporary allocations in %3 and below.
sl: %1 (%2%) začasnih dodelitev v %3 in pod njim.

[ctx: %1: peak consumption in bytes, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) contribution to peak consumption in %3 and below.
sl: %1 (%2%) prispevkov k vrhu porabe v %3 in pod njim.

[ctx: %1: leaked bytes, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) leaked in %3 and below.
sl: %1 (%2%) uhajanj v %3 in pod njim.

en: Memory Peak
sl: Vrhunec pomnilnika

en: Show a flame graph over the contributions to the peak heap memory consumption of your application.
sl: Pokaže plamenski grafikon nad prispevki za vrh porabe pomnilnika kopice v vašem programu.

en: Show a flame graph over the leaked heap memory of your application. Memory is considered to be leaked when it never got deallocated.
sl: Pokaže plamenski grafikon prek izpustov pomnilnika kopice za vaš program. Za izpust pomnilnika šteje, ko dodelitev nikoli ni sproščena.

en: Show a flame graph over the number of allocations triggered by functions in your code.
sl: Pokaže plamenski grafikon nad številom dodelitev, ki jih sprožijo funkcije v kodi.

en: Show a flame graph over the number of temporary allocations triggered by functions in your code. Allocations are marked as temporary when they are immediately followed by their deallocation.
sl: Pokaže plamenski grafikon nad številom začasnih dodelitev, ki jih sprožijo funkcije v kodi. Dodelitev se označi kot začasna, ko ji takoj sledi njena sprostitev.

en: Select the data source that should be visualized in the flame graph.
sl: Izberite vir podatkov, ki ga želite vizualizirati v plamenskem grafikonu.

en: Bottom-Up View
sl: Pogled od spodaj navzgor

en: Enable the bottom-up flame graph view. When this is unchecked, the top-down view is enabled by default.
sl: Omogočite pogled plamenskega grafikona od spodaj navzgor. Ko to ni mogoče, je pogled od zgoraj navzdol privzeto omogočen.

en: Collapse Recursion
sl: Strni rekurzijo

en: Collapse stack frames for functions calling themselves. When this is unchecked, recursive frames will be visualized separately.
sl: Strni okvirje sklada za funkcije, ki kličejo same sebe. Če to ni potrjeno, se rekurzivni okvirji ponazorijo ločeno.

en: Cost Threshold:
sl: Prag stroškov:

en: <qt>The cost threshold defines a fractional cut-off value. Items with a relative cost below this value will not be shown in the flame graph. This is done as an optimization to quickly generate graphs for large data sets with low memory overhead. If you need more details, decrease the threshold value, or set it to zero.</qt>
sl: <qt>Prag stroškov določa ulompljeno vrednost porezave. Elementi z relativnim stroškom pod to vrednostjo ne bodo prikazani v plamenskem grafikonu. To se izvede kot optimizacija za hitro ustvarjanje grafikonov za velike nize podatkov z nizkim pomnilnikom za režijske zahteve. Če potrebujete več podrobnosti, zmanjšajte vrednost praga ali jo nastavite na nič.</qt>

en: Search...
sl: Poišči ...

en: <qt>Search the flame graph for a symbol.</qt>
sl: <qt>Preiščite plamenski graf za simbol.</qt>

en: Reset View
sl: Ponastavi pogled

en: View Caller/Callee
sl: Pokaži klicatelja/klicanega

en: generating flame graph...
sl: tvorjenje plamenskega grafikona ...

en: %1 (%2% of total of %3) allocations matched by search.
sl: %1 (%2% od skupaj %3) dodelitev, ki se ujemajo z iskanjem.

en: %1 (%2% of total of %3) matched by search.
sl: %1 (%2% od skupaj %3), ki se ujemajo z iskanjem.

en: Heaptrack GUI
sl: Grafični uporabniški vmesnik Heaptrack

en: A visualizer for heaptrack data files.
sl: Vizualizator za podatkovne datoteke heaptrack.

en: Original author, maintainer
sl: Izvirni avtor, vzdrževalec

en: Base profile data to compare other files to.
sl: Osnovni podatki profila za primerjavo z drugimi datotekami.

en: Load list of leak suppressions from the specified file. Specify one suppression per line, and start each line with 'leak:', i.e. use the LSAN suppression file format.
sl: Nalaganje seznama zatrtih puščanj za navedeno datoteko. Navedite eno zatiranje na vrstico in začnite vsako vrstico z »leak:«, t.j. uporabite obliko datoteke za zatiranje LSAN.

en: Ignore suppression definitions that are embedded into the heaptrack data file. By default, heaptrack will copy the suppressions optionally defined via a `const char *__lsan_default_suppressions()` symbol in the debuggee application.  These are then always applied when analyzing the data, unless this feature is explicitly disabled using this command line option.
sl: Prezrite definicije zatiranja, ki so vdelane v podatkovno datoteko heaptrack. Privzeto bo heaptrack kopiral zatiranja, ki so izbirno opredeljena prek simbola »const char *__lsan_default_suppressions()« v programu za razhroščevanje.  Te se nato vedno uporabljajo pri analizi podatkov, razen če je ta funkcija izrecno onemogočena z uporabo te možnosti ukazne vrstice.

en: Ignore suppression definitions that are built into heaptrack. By default, heaptrack will suppress certain known leaks in common system libraries.
sl: Prezri definicije zatiranj, ki so vgrajene v heaptrack. Privzeto bo heaptrack zatrl nekatera znana uhajanja v skupnih sistemskih knjižnicah.

en: Files to load
sl: Datoteke za nalaganje

en: [FILE...]
sl: [DATOTEKA…]

en: %1 allocations from %2, totalling %3 allocated with an average of %4 per allocation
sl: %1 dodelitev iz %2, skupaj %3 dodeljenih s povprečjem %4 na dodelitev

en: Requested Allocation Size
sl: Zahtevana velikost dodelitev

en: Number of Allocations
sl: Število dodelitev

en: Open file in editor
sl: Odpri datoteko v urejevalniku

en: <dt><b>debuggee</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1 <i>(attached)</i></dd>
sl: <dt><b>razhroščevanec:</b></dt><dd style='font-family:monospace;'>%1 <i>(priloženo)</i></dd>

en: <dt><b>debuggee</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1</dd>
sl: <dt><b>razhroščevanec:</b></dt><dd style='font-family:monospace;'>%1</dd>

en: <dt><b>total runtime</b>:</dt><dd>%1, filtered from %2 to %3 (%4)</dd>
sl: <dt><b>skupni čas izvajanja:</b></dt><dd>%1, filtrirano od %2 do %3 (%4)</dd>

en: <dt><b>total runtime</b>:</dt><dd>%1</dd>
sl: <dt><b>skupni čas izvajanja:</b></dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>total system memory</b>:</dt><dd>%1</dd>
sl: <dt><b>skupni sistemski pomnilnik:</b></dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>calls to allocation functions</b>:</dt><dd>%1 (%2/s)</dd>
sl: <dt><b>klici funkcij dodelitev:</b></dt><dd>%1 (%2/s)</dd>

en: <dt><b>temporary allocations</b>:</dt><dd>%1 (%2%, %3/s)</dd>
sl: <dt><b>začasne dodelitve:</b></dt><dd>%1 ( %2% , %3/s)</dd>

en: <dt><b>peak heap memory consumption</b>:</dt><dd>%1 after %2</dd>
sl: <dt><b>vrh porabe pomnilnika kopice</b>:</dt><dd>%1 po %2</dd>

en: <dt><b>peak RSS</b> (including heaptrack overhead):</dt><dd>%1</dd>
sl: <dt><b>vrh RSS</b> (vključno z režijskimi stroški heaptrack):</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>memory consumption delta</b>:</dt><dd>%1</dd>
sl: <dt><b>delta porabe pomnilnika</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>total memory leaked</b>:</dt><dd>%1 (%2 suppressed)</dd>
sl: <dt><b>skupno uhajanje pomnilnika</b>:</dt><dd>%1 (%2 zatrto)</dd>

en: <dt><b>total memory leaked</b>:</dt><dd>%1</dd>
sl: <dt><b>skupno uhajanje pomnilnika</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: Failed to parse file %1.
sl: Razčlenjevanje datoteke %1 ni uspelo.

en: Consumed
sl: Porabljeno

en: Sizes
sl: Velikosti

en: Input data %1 does not exist.
sl: Vhodni podatki %1 ne obstajajo.

en: Input data %1 is not a file.
sl: Vhodni podatki %1 niso datoteka.

en: Input data %1 is not readable.
sl: Vhodni podatki %1 niso berljivi.

en: Failed to parse suppression file.
sl: Datoteke za zatiranje ni bilo mogoče razčleniti.

en: Disable Embedded Suppressions
sl: Onemogoči vdelana zatiranja

en: Disable Builtin Suppressions
sl: Onemogoči vgrajena zatiranja

en: Ignore suppression definitions that are built into heaptrack. By default, heaptrack will suppress certain known leaks from common system libraries.
sl: Prezri definicije zatiranja, ki so vgrajene v heaptrack. Privzeto bo heaptrack zatiral nekatera znana uhajanja iz skupnih sistemskih knjižnic.

en: Loading file %1, please wait...
sl: Nalaganje datoteke %1, počakajte ...

[ctx: %1, %2: file names that are open]
en: Heaptrack - %1 compared to %2
sl: Heaptrack - %1, primerjano z %2

en: Reparsing file, please wait...
sl: Ponovno razčlenjevanje datoteke, počakajte ...

en: Code Navigation
sl: Krmarjenje po kodi

en: Custom...
sl: Po meri …

en: Automatic (No Line numbers)
sl: Samodejno (brez številk vrstic)

en: Custom Code Navigation
sl: Krmarjenje po kodi po meri

en: Specify command to use for code navigation, '%f' will be replaced by the file name, '%l' by the line number and '%c' by the column number.
sl: Določite ukaz, ki ga želite uporabiti za krmarjenje po kodi, »%f« bo nadomeščen z imenom datoteke, »%l« s številko vrstice in »%c« s številko stolpca.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindow)
en: MainWindow
sl: Glavno okno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QMainWindow, MainWindow) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, suppressionsLabel)
en: Path to a file containing leak suppression rules in the LSAN format.
sl: Pot do datoteke, ki vsebuje pravila za zatiranje uhajanja v obliki LSAN.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Open Heaptrack Data
sl: Odpri podatke o heaptracku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, openFile)
en: <qt><p>This field specifies the primary heaptrack data file. These files are called <tt>heaptrack.$APP.$PID.gz</tt> or <tt>heaptrack.$APP.$PID.zst</tt>. You can produce such a file by profiling your application, e.g. via:</p>
    <pre><code>heaptrack &lt;yourapplication&gt; ...</code></pre>
    <p>Or, alternatively, you can attach to a running process via</p>
    <pre><code>heaptrack --pid $(pidof &lt;yourapplication&gt;)</code></pre></qt>
sl: <qt><p>V polju je navedena primarna podatkovna datoteka heaptrack. Te datoteke se imenujejo <tt>heaptrack.$APP.$PID.gz</tt> ali <tt>heaptrack.$APP.$PID.zst</tt>. Takšno datoteko lahko izdelate tako, da profilirate svoj program, npr.</p>
    <pre><code>heaptrack &lt;vašprogram&gt; ...</code></pre>
    <p>Lahko pa se priključite na tekoči postopek prek</p>
    <pre><code>heaptrack --pid $(pidof &lt;vašprogram&gt;)</code></pre></qt>

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, openFile) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, compareTo)
en: path/to/heaptrack.$APP.$PID.{gz,zst}
sl: pot/do/heaptrack.$APP.$PID. {gz,zst}

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, compareTo)
en: <qt>You can optionally specify a second heaptrack data file to compare to. If set, this file will be used as a base and its cost gets subtracted from the primary data costs.</qt>
sl: <qt>Po želji lahko določite drugo podatkovno datoteko heaptrack za primerjavo. Če je nastavljena, bo ta datoteka uporabljena kot osnova in njen strošek se odšteje od primarnih stroškov podatkov.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, openFileLabel)
en: Profile &Data:
sl: Po&datki profila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compareToLabel)
en: Compare to:
sl: Primerjaj z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suppressionsLabel)
en: Suppressions:
sl: Zatiranja:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, suppressions)
en: path/to/lsan_suppressions.txt
sl: pot/do/lsan_suppressions.txt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: Summary
sl: Povzetek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topPeakLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topPeak)
en: List of functions that allocated the most memory at a given time.
sl: Seznam funkcij, ki so dodelile največ pomnilnika v danem času.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topPeakLabel)
en: Peak Contributions
sl: Vrh prispevkov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topLeakedLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topLeaked)
en: List of functions that leak the most memory.
sl: Seznam funkcij, ki puščajo največ pomnilnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLeakedLabel)
en: Largest Memory Leaks
sl: Največji izpusti pomnilnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topAllocationsLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topAllocations)
en: List of functions that allocate memory most often.
sl: Seznam funkcij, ki najpogosteje dodelijo pomnilnik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topAllocationsLabel)
en: Most Memory Allocations
sl: Večina dodelitev pomnilnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topTemporaryLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topTemporary)
en: List of functions that produced the most temporary memory allocations.
sl: Seznam funkcij, ki so ustvarile največ začasnih dodelitev pomnilnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topTemporaryLabel)
en: Most Temporary Allocations
sl: Večina začasnih dodelitev

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, suppressionBox)
en: Suppressions
sl: Zatiranja

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bottomUpTab)
en: Bottom-Up
sl: Od spodaj navzgor

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterFunction) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, callerCalleeFilterFunction) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterFunction)
en: filter by function...
sl: filtriranje po funkciji ...

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterFile) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterFile)
en: filter by file...
sl: filtriranje po datoteki ...

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterModule) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, callerCalleeFilterModule) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterModule)
en: filter by module...
sl: filtriranje po modulu ...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callerCalleeTab)
en: Caller / Callee
sl: Klicatelj / klicani

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topDownTab)
en: Top-Down
sl: Od zgoraj navzdol

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (FlameGraph, flameGraphTab)
en: Flame Graph
sl: Plamenski graf

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, stacksDock)
en: S&tacks
sl: S&kladi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stackSpinnerLabel)
en: Selected Stack:
sl: Izbrani sklad:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menu_File)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menu_Settings)
en: Setti&ngs
sl: &Nastavitve

en: merging allocations... %1%
sl: spajanje dodelitev ... %1%

en: total
sl: skupaj

en: 0B to 8B
sl: 0 B do 8 B

en: 9B to 16B
sl: 9 B do 16 B

en: 17B to 32B
sl: 17 B do 32 B

en: 33B to 64B
sl: 33 B do 64 B

en: 65B to 128B
sl: 65 B do 128 B

en: 129B to 256B
sl: 129 B do 256 B

en: 257B to 512B
sl: 257 B do 512 B

en: 512B to 1KB
sl: 512 B do 1 KB

en: more than 1KB
sl: več kot 1 KB

en: reparsing data
sl: ponovno razčlenjevanje podatkov

en: parsing data
sl: razčlenjevanje podatkov

en: %1 pass: %2/%3  spent: %4  remaining: %5
sl: %1 podano: %2/%3  porabljeno: %4  preostaja: %5

en: merging allocations...
sl: spajanje dodelitev ...

en: building size histogram...
sl: gradnja histograma velikosti …

en: building charts...
sl: gradnja grafikonov ...

en: Backtrace
sl: Povratno sledenje klicev

en: <qt>The number of times an allocation function was called from this location.</qt>
sl: <qt>Število klicev funkcije dodelitev s tega mesta.</qt>

en: <qt>The number of temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
sl: <qt>Število začasnih dodelitev. Tem dodelitvam neposredno sledi sprostitev dodelitve brez drugih vmesnih dodelitev.</qt>

en: <qt>The contributions from a given location to the maximum heap memory consumption in bytes. This takes deallocations into account.</qt>
sl: <qt>Prispevki z danega mesta k največji porabi pomnilnika kopice v bajtih. Pri tem se upoštevajo sprostitve dodelitev.</qt>

en: <qt>The location from which an allocation function was called. Function symbol and file information may be unknown when debug information was missing when heaptrack was run.</qt>
sl: <qt>Mesto, s katerega je bila poklicana funkcija dodelitve. Simbol funkcije in podatki o datoteki so morda neznani, ko so ob zagonu heaptrack manjkali podatki o napakah.</qt>

[ctx: 1: function, 2: module, 3: module path]
en: %1
      in %2 (%3)
sl: %1
      v %2 (%3)

en: peak contribution: %1 (%2% of total)
sl: vrh prispevka: %1 (%2% od skupnega)

en: leaked: %1 (%2% of total)
sl: uhajanja: %1 (%2% vseh)

en: allocations: %1 (%2% of total)
sl: dodelitev: %1 (%2% vseh)

en: temporary: %1 (%2% of allocations, %3% of total)
sl: začasno: %1 (%2% dodelitev, %3% vseh)

en: backtrace:
sl: zgodovina klicev:

en: called from one location | called from %1 locations
sl[0]: klicano s/z %1 mesta
sl[1]: klicano s/z %1 mest
sl[2]: klicano s/z %1 mest
sl[3]: klicano s/z %1 mest

en: %1: %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
sl: %1: %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% od skupaj %3

en: %1 (self): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
sl: %1 (sebe): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% od skupaj %3

en: %1 (inclusive): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
sl: %1 (vključno): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% od skupaj %3

en: symbol: <tt>%1</tt><br/>binary: <tt>%2 (%3)</tt>
sl: simbol: <tt>%1</tt><br/>binarno: <tt>%2 (%3)</tt>

[ctx: %1: function name, %2: binary basename]
en: %1 in %2
sl: %1 v %2

en: <unresolved function>
sl: <nerazrešena funkcija>
