heaptrack - en to tr translation catalogue (191 entries)

en: Location
tr: Konum

en: Allocations (Self)
tr: Ayırmalar (Öz)

en: Temporary (Self)
tr: Geçici (Öz)

en: Peak (Self)
tr: Tavan (Öz)

en: Leaked (Self)
tr: Sızan (Öz)

en: Allocations (Incl.)
tr: Ayırmalar (İçerilen)

en: Temporary (Incl.)
tr: Geçici (İçerilen)

en: Peak (Incl.)
tr: Tavan (İçerilen)

en: Leaked (Incl.)
tr: Sızan (İçerilen)

en: <qt>The parent symbol that called an allocation function. The function name may be unresolved when debug information is missing.</qt>
tr: <qt>Bir ayırma işlevini çağıran üst sembol. Hata ayıklama bilgisi eksik olduğunda işlev adı çözülemeyebilir.</qt>

en: <qt>The number of times an allocation function was directly called from this location.</qt>
tr: <qt>Bu konumdan bir ayırma işlevinin doğrudan çağrıldığı zaman sayısı.</qt>

en: <qt>The number of direct temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
tr: <qt>Doğrudan geçici ayırmaların sayısı. Bu ayırmalar, arasında başka bir ayırma olmadan doğrudan bir boşaltma ile izlenir.</qt>

en: <qt>The maximum heap memory in bytes consumed from allocations originating directly at this location. This takes deallocations into account.</qt>
tr: <qt>Doğrudan bu konumdan kaynaklı ayırmalar tarafından tüketilen en çok yığın belleği (bayt türünden). Bu, geri ayırmaları hesaba katar.</qt>

en: <qt>The bytes allocated directly at this location that have not been deallocated.</qt>
tr: <qt>Geri ayrılmamış olan doğrudan bu konumda ayrılan baytlar.</qt>

en: <qt>The inclusive number of times an allocation function was called from this location or any functions called from here.</qt>
tr: <qt>Bir ayırma işlevinin veya herhangi bir işlevin bu konumdan çağrıldığı içeren zaman sayısı.</qt>

en: <qt>The number of inclusive temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
tr: <qt>İçeren geçici ayırmaların sayısı. Bu ayırmalar, arasında başka ayırmalar olmadan doğrudan bir boşaltma ile izlenir.</qt>

en: <qt>The inclusive maximum heap memory in bytes consumed from allocations originating at this location or from functions called from here. This takes deallocations into account.</qt>
tr: <qt>Bu konumdan veya buradan çağrılan işlevlerden kaynaklı ayırmalar tarafından tüketilen içeren en çok yığın belleği (bayt türünden). Bu, geri ayırmaları hesaba katar.</qt>

en: <qt>The bytes allocated at this location that have not been deallocated.</qt>
tr: <qt>Geri ayrılmamış olan bu konumda ayrılan baytlar.</qt>

en: Caller
tr: Çağrıcı

en: Callee
tr: Çağrılan

en: Peak
tr: Tavan

en: Leaked
tr: Sızan

en: Allocations
tr: Ayırmalar

en: Temporary
tr: Geçici

en: The location of the %1. The function name may be unresolved when debug information is missing.
tr: %1 konumu. Hata ayıklama bilgisi eksik olduğunda işlev adı çözülemeyebilir.

en: <qt>The source code location that called an allocation function. May be unknown when debug information is missing.</qt>
tr: <qt>Bir ayırma işlevi çağıran kaynak kodu. Hata ayıklama bilgisi eksik olduğunda bilinmiyor olabilir.</qt>

en: Memory Allocations
tr: Bellek Ayırmaları

en: Memory Consumed
tr: Bellek Tüketimi

en: Temporary Allocations
tr: Geçici Ayırmalar

en: Elapsed Time
tr: Geçen Süre

[ctx: %1: the formatted byte size, e.g. "1.2KB", %2: the raw byte size, e.g. "1300"]
en: %1 (%2 bytes)
tr: %1 (%2 bayt)

en: <qt>%1 allocations in total after %2</qt>
tr: <qt>%2 sonrası, toplamda %1 ayırma</qt>

en: <qt>%1 temporary allocations in total after %2</qt>
tr: <qt>%2 sonrası, toplamda %1 geçici ayırma</qt>

en: <qt>%1 consumed in total after %2</qt>
tr: <qt>%2 sonrası, toplamda %1 tüketildi</qt>

en: <qt>%2 allocations after %3 from:<p style='margin-left:10px;'>%1</p></qt>
tr: <qt>Şuradan, %3 sonrası %2 ayırma:<p style='margin-left:10px;'>%1</p></qt>

en: <qt>%2 temporary allocations after %3 from:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>
tr: <qt>%3 sonrası, şuradan %2 geçici ayırma:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>

en: <qt>%2 consumed after %3 from:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>
tr: <qt>%3 sonrası, şuradan %2 tüketildi:<p style='margin-left:10px'>%1</p></qt>

en: Filter In On Selection
tr: Seçimde Süz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuFilter)
en: Reset Filter
tr: Süzgeci Sıfırla

en: <tr><th></th><th>Start</th><th>End</th><th>Delta</th></tr>
tr: <tr><th></th><th>Başlangıç</th><th>Bitiş</th><th>Delta</th></tr>

en: <tr><th>Time</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
tr: <tr><th>Süre</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Consumed</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
tr: <tr><th>Tüketilen</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Allocations</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
tr: <tr><th>Ayırmalar</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <tr><th>Temporary Allocations</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>
tr: <tr><th>Geçici Ayırmalar</th><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td></tr>

en: <qt>Shows the heap memory consumption over time.<br>Click and drag to select a time range for filtering.</qt>
tr: <qt>Zaman içindeki yığın belleği tüketimini gösterir.<br>Süzmek için tıklayın ve sürükleyerek bir zaman aralığı seçin.</qt>

en: <qt>Shows number of memory allocations over time.<br>Click and drag to select a time range for filtering.</qt>
tr: <qt>Zaman içindeki bellek ayırma sayısını gösterir.<br>Süzmek için tıklayın ve sürükleyerek bir zaman aralığı seçin.</qt>

en: <qt>Shows number of temporary memory allocations over time. A temporary allocation is one that is followed immediately by its corresponding deallocation, without other allocations happening in-between.<br>Click and drag to select a time range for filtering.</qt>
tr: <qt>Zaman içindeki geçici bellek ayırma sayısını gösterir. Geçici bir ayırma, hemen arkasından ayrılma geri ayrımı ile izleyen ve arasında başka bir ayırma işlemi olmayan bir ayırmadır.<br>Süzmek için tıklayın ve sürükleyerek bir zaman aralığı seçin.</qt>

en: %1 (filtered from %2 to %3, Δ%4)
tr: %1 (%2-%3 konumundan süzüldü, Δ%4)

en: %1 (filtered delta)
tr: %1 (süzülen delta)

en: Click and drag to select time range for filtering.
tr: Süzme zaman aralığını seçmek için tıklayın ve sürükleyin.

en: T = %1, Consumed: %2. Click and drag to select time range for filtering.
tr: T = %1, Tüketilen: %2. Süzme zaman aralığını seçmek için tıklayın ve sürükleyin.

en: T = %1, Allocations: %2. Click and drag to select time range for filtering.
tr: T = %1, Ayırmalar: %2. Süzme zaman aralığını seçmek için tıklayın ve sürükleyin.

en: T = %1, Temporary Allocations: %2. Click and drag to select time range for filtering.
tr: T = %1, Geçici Ayırmalar: %2. Süzme zaman aralığını seçmek için tıklayın ve sürükleyin.

en: %1 allocations in total
tr: Toplamda %1 ayırma

en: %1 temporary allocations in total
tr: Toplamda %1 geçici ayırma

en: %1 peak memory consumption
tr: %1 tavan bellek tüketimi

en: %1 leaked in total
tr: %1 toplamda sızan

[ctx: %1: number of allocations, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) allocations in %3 and below.
tr: %3 ve altında %1 (%​%2) ayırma.

[ctx: %1: number of temporary allocations, %2: relative number, %3 function label]
en: %1 (%2%) temporary allocations in %3 and below.
tr: %3 ve altında %1 (%​%2) geçici ayırma.

[ctx: %1: peak consumption in bytes, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) contribution to peak consumption in %3 and below.
tr: %3 ve altında tavan tüketime %1 (%​%2) katkı.

[ctx: %1: leaked bytes, %2: relative number, %3: function label]
en: %1 (%2%) leaked in %3 and below.
tr: %3 ve altında %1 (%​%2) sızma.

en: Memory Peak
tr: Bellek Tavanı

en: Show a flame graph over the contributions to the peak heap memory consumption of your application.
tr: Uygulamanızın tavan yığın bellek tüketimi üzerinden katkıların bir alev grafiğini göster.

en: Show a flame graph over the leaked heap memory of your application. Memory is considered to be leaked when it never got deallocated.
tr: Uygulamanızın sızan yığın belleği üzerinden bir alev grafiği göster. Bellek geri ayrılmazsa sızmış olarak kabul edilir.

en: Show a flame graph over the number of allocations triggered by functions in your code.
tr: Kodunuzdaki işlevler tarafından tetiklenen ayırmalar sayısı üzerinden bir alev grafiği göster.

en: Show a flame graph over the number of temporary allocations triggered by functions in your code. Allocations are marked as temporary when they are immediately followed by their deallocation.
tr: Kodunuzdaki işlevler tarafından tetiklenen geçici ayırmaların bir alev grafiğini göster. Ayırmalar, anında geri ayrılırsa geçici olarak imlenirler.

en: Select the data source that should be visualized in the flame graph.
tr: Alev grafiğinde görselleştirilmesi gereken veri kaynağını seçin.

en: Bottom-Up View
tr: Aşağıdan Yukarıya Görünüm

en: Enable the bottom-up flame graph view. When this is unchecked, the top-down view is enabled by default.
tr: Aşağıdan yukarıya alev grafiği görünümünü etkinleştir. Bu seçilmemişse yukarıdan aşağıya görünüm öntanımlı olarak etkinleştirilir.

en: Collapse Recursion
tr: Özyinelemeyi Daralt

en: Collapse stack frames for functions calling themselves. When this is unchecked, recursive frames will be visualized separately.
tr: Kendilerini çağıran

en: Cost Threshold:
tr: Maliyet Eşiği:

en: <qt>The cost threshold defines a fractional cut-off value. Items with a relative cost below this value will not be shown in the flame graph. This is done as an optimization to quickly generate graphs for large data sets with low memory overhead. If you need more details, decrease the threshold value, or set it to zero.</qt>
tr: <qt>Maliyet eşiği, bir kesirsel kesim değeri tanımlar. Bu değerin altında bir göreceli maliyetli ögeler alev grafiğinde gösterilmezler. Bu, büyük veri kümeleri için hızlıca grafikler oluşturmak için kullanılan ve düşük bellek kullanan bir eniyileme olarak yapılır. Daha fazla ayrıntıya gereksiniminiz varsa eşik değerini düşürün veya sıfır yapın.</qt>

en: Search...
tr: Ara...

en: <qt>Search the flame graph for a symbol.</qt>
tr: <qt>Alev grafiğinde bir sembol ara.</qt>

en: Reset View
tr: Görünümü Sıfırla

en: View Caller/Callee
tr: Çağıranı/Çağrılanı Görüntüle

en: generating flame graph...
tr: alev grafiği oluşturuluyor...

en: %1 (%2% of total of %3) allocations matched by search.
tr: %1 (%​%2/%3) arama tarafından eşleştirilen ayırmalar.

en: %1 (%2% of total of %3) matched by search.
tr: %1 (%​%2/%3) arama tarafından eşleştirildi.

en: Heaptrack GUI
tr: Heaptrack Kullanıcı Arayüzü

en: A visualizer for heaptrack data files.
tr: Heaptrack veri dosyaları için bir görselleştirici.

en: Copyright 2015, Milian Wolff <mail@milianw.de>
tr: Telif hakkı 2015, Milian Wolff <mail@milianw.de>

en: Original author, maintainer
tr: Özgün yazar, bakımcı

en: Base profile data to compare other files to.
tr: Diğer dosyalarla karşılaştırılacak temel profil verisi.

en: Load list of leak suppressions from the specified file. Specify one suppression per line, and start each line with 'leak:', i.e. use the LSAN suppression file format.
tr: Belirtilen dosyadan sızma bastırmaları listesini yükle. Satır başına bir bastırma belirtin ve her bir satıra 'leak' ile başlayın; örneğin LSAN bastırma dosya biçimini kullanın.

en: Ignore suppression definitions that are embedded into the heaptrack data file. By default, heaptrack will copy the suppressions optionally defined via a `const char *__lsan_default_suppressions()` symbol in the debuggee application.  These are then always applied when analyzing the data, unless this feature is explicitly disabled using this command line option.
tr: Heaptrack veri dosyasına gömülü bastırma tanımlarını yok say. Öntanımlı olarak, Heaptrack, hata ayıklanan uygulamada isteğe bağlı bir `const char *__lsan_default_suppressions()` sembolü ile tanımlanan bastırmaları kopyalayacaktır. Sonrasında, özellik açıkça komut satırı seçeneği ile devre dışı bırakılmamışsa bunlar veri çözümlenirken her zaman uygulanırlar.

en: Ignore suppression definitions that are built into heaptrack. By default, heaptrack will suppress certain known leaks in common system libraries.
tr: Heaptrack içine yapılı bastırma tanımlarını yok say. Öntanımlı olarak, Heaptrack, ortak sistem kitaplıklarındaki bilinen sızmaları bastıracaktır.

en: Files to load
tr: Yüklenecek dosyalar

en: [FILE...]
tr: [DOSYA...]

en: %1 allocations from %2, totalling %3 allocated with an average of %4 per allocation
tr: %1/%2 ayırma, toplam %3 ayrılan, ayırma başına ortalama %4

en: Requested Allocation Size
tr: İstenen Ayırma Boyutu

en: Number of Allocations
tr: Ayırma Sayısı

en: Open file in editor
tr: Dosyayı düzenleyicide aç

en: <dt><b>debuggee</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1 <i>(attached)</i></dd>
tr: <dt><b>hata ayıklanan</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1 <i>(iliştirilmiş)</i></dd>

en: <dt><b>debuggee</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1</dd>
tr: <dt><b>hata ayıklanan</b>:</dt><dd style='font-family:monospace;'>%1</dd>

en: <dt><b>total runtime</b>:</dt><dd>%1, filtered from %2 to %3 (%4)</dd>
tr: <dt><b>toplam çalışma süresi</b>:</dt><dd>%1, %2/%3 süzülen (%4)</dd>

en: <dt><b>total runtime</b>:</dt><dd>%1</dd>
tr: <dt><b>toplam çalışma süresi</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>total system memory</b>:</dt><dd>%1</dd>
tr: <dt><b>toplam sistem belleği</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>calls to allocation functions</b>:</dt><dd>%1 (%2/s)</dd>
tr: <dt><b>ayırma işlevlerine olan çağrılar</b>:</dt><dd>%1 (%2/sn)</dd>

en: <dt><b>temporary allocations</b>:</dt><dd>%1 (%2%, %3/s)</dd>
tr: <dt><b>geçici ayırmalar</b>:</dt><dd>%1 (%​%2, %3/sn)</dd>

en: <dt><b>peak heap memory consumption</b>:</dt><dd>%1 after %2</dd>
tr: <dt><b>tavan yığın bellek tüketimi</b>:</dt><dd>%2 sonrası %1</dd>

en: <dt><b>peak RSS</b> (including heaptrack overhead):</dt><dd>%1</dd>
tr: <dt><b>tavan RSS</b> (heaptrack ek yükü içerilir):</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>memory consumption delta</b>:</dt><dd>%1</dd>
tr: <dt><b>bellek tüketim verisi</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: <dt><b>total memory leaked</b>:</dt><dd>%1 (%2 suppressed)</dd>
tr: <dt><b>sızan toplam bellek</b>:</dt><dd>%1 (%2 bastırıldı)</dd>

en: <dt><b>total memory leaked</b>:</dt><dd>%1</dd>
tr: <dt><b>sızan toplam bellek</b>:</dt><dd>%1</dd>

en: Failed to parse file %1.
tr: %1 dosyası ayrıştırılamadı.

en: Consumed
tr: Tüketilen

en: Sizes
tr: Boyutlar

en: Input data %1 does not exist.
tr: Girdi verisi %1, yok.

en: Input data %1 is not a file.
tr: Girde verisi %1, bir dosya değil.

en: Input data %1 is not readable.
tr: Girdi verisi %1, okunabilir değil.

en: Failed to parse suppression file.
tr: Bastırma dosyası ayrıştırılamadı.

en: Disable Embedded Suppressions
tr: Gömülü Bastırmaları Devre Dışı Bırak

en: Disable Builtin Suppressions
tr: Yapılı Bastırmaları Devre Dışı Bırak

en: Ignore suppression definitions that are built into heaptrack. By default, heaptrack will suppress certain known leaks from common system libraries.
tr: Heaptrack içine yapılı bastırma tanımlarını yok say. Öntanımlı olarak, Heaptrack, ortak sistem kitaplıklarındaki bilinen sızmaları bastıracaktır.

en: Loading file %1, please wait...
tr: %1 dosyası yükleniyor, lütfen bekleyin...

[ctx: %1, %2: file names that are open]
en: Heaptrack - %1 compared to %2
tr: Heaptrack - %1, %2 ile karşılaştırılıyor

en: Reparsing file, please wait...
tr: Dosya yeniden ayrıştırılıyor, lütfen bekleyin...

en: Code Navigation
tr: Kod Dolaşımı

en: Custom...
tr: Özel...

en: Automatic (No Line numbers)
tr: Otomatik (Satır numaraları yok)

en: Custom Code Navigation
tr: Özel Kod Dolaşımı

en: Specify command to use for code navigation, '%f' will be replaced by the file name, '%l' by the line number and '%c' by the column number.
tr: Kod dolaşımı için kullanılacak komutu belirtin; '%f', dosya adı ile; '%l', satır numarası ile ve '%c', sütun numarası ile değiştirilir.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindow)
en: MainWindow
tr: Ana Pencere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QMainWindow, MainWindow) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, suppressionsLabel)
en: Path to a file containing leak suppression rules in the LSAN format.
tr: LSAN biçiminde sızma bastırma kurallarını içeren bir dosyaya yol.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Open Heaptrack Data
tr: Heaptrack Verisi Aç

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, openFile)
en: <qt><p>This field specifies the primary heaptrack data file. These files are called <tt>heaptrack.$APP.$PID.gz</tt> or <tt>heaptrack.$APP.$PID.zst</tt>. You can produce such a file by profiling your application, e.g. via:</p>
    <pre><code>heaptrack &lt;yourapplication&gt; ...</code></pre>
    <p>Or, alternatively, you can attach to a running process via</p>
    <pre><code>heaptrack --pid $(pidof &lt;yourapplication&gt;)</code></pre></qt>
tr: <qt><p>Bu alan, birincil yığın izleme veri dosyasını belirtir. Bu dosyalar <tt>heaptrack.$APP.$PID.gz</tt> veya <tt>heaptrack.$APP.$PID.zst</tt> olarak adlandırılırlar. Böyle bir dosyayı, örneğin uygulamanızı şunun yardımıyla profilleyerek oluşturabilirsiniz:</p>
    <pre><code>heaptrack &lt;uygulamanız&gt; ...</code></pre>
    <p>Alternatif olarak, çalışan bir süreci şununla iliştirebilirsiniz:</p>
    <pre><code>heaptrack --pid $(pidof &lt;yourapplication&gt;)</code></pre></qt>

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, openFile) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, compareTo)
en: path/to/heaptrack.$APP.$PID.{gz,zst}
tr: heaptrack/yolu/heaptrack.$APP.$PID.{gz,zst}

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, compareTo)
en: <qt>You can optionally specify a second heaptrack data file to compare to. If set, this file will be used as a base and its cost gets subtracted from the primary data costs.</qt>
tr: <qt>İsteğe bağlı olarak karşılaştırılacak ikinci bir heaptrack dosyası belirtebilirsiniz. Ayarlanırsa bu dosya temel olarak kullanılır ve maliyeti birincil veri maliyetlerinden düşülür.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, openFileLabel)
en: Profile &Data:
tr: Profil &Verisi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compareToLabel)
en: Compare to:
tr: Şununla karşılaştır:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suppressionsLabel)
en: Suppressions:
tr: Bastırmalar:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, suppressions)
en: path/to/lsan_suppressions.txt
tr: bastırmalar/yolu/lsan_bastırmaları.txt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: Summary
tr: Özet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topPeakLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topPeak)
en: List of functions that allocated the most memory at a given time.
tr: Verilen bir zamanda en çok belleği ayıran işlevler listesi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topPeakLabel)
en: Peak Contributions
tr: Tavan Katkılar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topLeakedLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topLeaked)
en: List of functions that leak the most memory.
tr: En çok belleği sızdıran işlevlerin listesi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLeakedLabel)
en: Largest Memory Leaks
tr: En Büyük Bellek Sızmaları

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topAllocationsLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topAllocations)
en: List of functions that allocate memory most often.
tr: Belleği en sık ayıran işlevler listesi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topAllocationsLabel)
en: Most Memory Allocations
tr: En Çok Bellek Ayırmalar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, topTemporaryLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, topTemporary)
en: List of functions that produced the most temporary memory allocations.
tr: En çok geçici bellek ayırmaları üreten işlevlerin listesi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topTemporaryLabel)
en: Most Temporary Allocations
tr: En Çok Geçici Ayırmalar

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, suppressionBox)
en: Suppressions
tr: Bastırmalar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bottomUpTab)
en: Bottom-Up
tr: Yukarıdan Aşağıya

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterFunction) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, callerCalleeFilterFunction) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterFunction)
en: filter by function...
tr: işlev ile süz...

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterFile) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterFile)
en: filter by file...
tr: dosya ile süz...

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, bottomUpFilterModule) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, callerCalleeFilterModule) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, topDownFilterModule)
en: filter by module...
tr: modül ile süz...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callerCalleeTab)
en: Caller / Callee
tr: Çağıran/Çağrılan

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topDownTab)
en: Top-Down
tr: Yukarıdan Aşağıya

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (FlameGraph, flameGraphTab)
en: Flame Graph
tr: Alev Grafiği

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, stacksDock)
en: S&tacks
tr: Yığı&nlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stackSpinnerLabel)
en: Selected Stack:
tr: Seçili Yığın:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menu_File)
en: &File
tr: &Dosya

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menu_Settings)
en: Setti&ngs
tr: &Ayarlar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuFilter)
en: Filter
tr: Süzgeç

en: merging allocations... %1%
tr: ayırmalar birleştiriliyor... %​%1

en: total
tr: toplam

en: 0B to 8B
tr: 0B'den 8B'ye

en: 9B to 16B
tr: 9B'den 16B'ye

en: 17B to 32B
tr: 17B'den 32B'ye

en: 33B to 64B
tr: 33B&den 64B'ye

en: 65B to 128B
tr: 65B'den 128B'ye

en: 129B to 256B
tr: 129B'den 256B'ye

en: 257B to 512B
tr: 257B'den 512B'ye

en: 512B to 1KB
tr: 512B'den 1KB'ye

en: more than 1KB
tr: 1KB'den çok

en: reparsing data
tr: veri yeniden ayrıştırılıyor

en: parsing data
tr: veri ayrıştırılıyor

en: %1 pass: %2/%3  spent: %4  remaining: %5
tr: %1 geçen: %2/%3 harcanan: %4 kalan: %5

en: merging allocations...
tr: ayırmalar birleştiriliyor...

en: building size histogram...
tr: boyut histogramı yapılıyor...

en: building charts...
tr: çizelgeler yapılıyor...

en: Backtrace
tr: Geri İz

en: <qt>The number of times an allocation function was called from this location.</qt>
tr: <qt>Bir ayırma işlevinin bu konumdan çağrılma sayısı.</qt>

en: <qt>The number of temporary allocations. These allocations are directly followed by a free without any other allocations in-between.</qt>
tr: <qt>Geçici ayırmaların sayısı. Bu ayırmalar, arasında başka bir ayırma olmadan doğrudan boşaltılırlar.</qt>

en: <qt>The contributions from a given location to the maximum heap memory consumption in bytes. This takes deallocations into account.</qt>
tr: <qt>Belirli bir konumdan bayt türünden en yüksek yığın bellek tüketimine katkılar. Bu, ayırmaları hesaba katar.</qt>

en: <qt>The location from which an allocation function was called. Function symbol and file information may be unknown when debug information was missing when heaptrack was run.</qt>
tr: <qt>Bir ayırma işlevinin çağrıldığı konum. İşlev sembolü ve dosya bilgisi, Heaptrack çalıştırıldığında hata ayıklama bilgisi eksik olduğunda bilinmiyor olabilir.</qt>

[ctx: 1: function, 2: module, 3: module path]
en: %1
      in %2 (%3)
tr: %1
      %2 içinde (%3)

en: peak contribution: %1 (%2% of total)
tr: tavan katkı: %1 (%​%2 toplam)

en: leaked: %1 (%2% of total)
tr: sızan: %1 (%​%2 toplam)

en: allocations: %1 (%2% of total)
tr: ayırmalar: %1 (%​%2 toplam)

en: temporary: %1 (%2% of allocations, %3% of total)
tr: geçici: %1 (%​%2 ayırma, %​%3 toplam)

en: backtrace:
tr: geri iz:

en: called from one location | called from %1 locations
tr[0]: bir konumdan çağrıldı
tr[1]: %1 konumdan çağrıldı

en: %1: %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
tr: %1: %2<br/>&nbsp;&nbsp;%​%4/%3 toplam

en: %1 (self): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
tr: %1 (öz): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%​%4/%3 toplam

en: %1 (inclusive): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%4% out of %3 total
tr: %1 (içeren): %2<br/>&nbsp;&nbsp;%​%4/%3 toplam

en: symbol: <tt>%1</tt><br/>binary: <tt>%2 (%3)</tt>
tr: sembol: <tt>%1</tt><br/>ikili: <tt>%2 (%3)</tt>

[ctx: %1: function name, %2: binary basename]
en: %1 in %2
tr: %2 içinde %1

en: <unresolved function>
tr: <çözülmemiş işlev>
