heat-dashboard VERSION - en to pt_BR translation catalogue (21 entries)

en: Cancel
pt_BR: Cancelar

en: Check Stack | Check Stacks
pt_BR[0]: Verificar Pilha
pt_BR[1]: Verificar Pilhas

en: Checked Stack: %s. | Checked Stacks: %s.
pt_BR[0]: Pilha Verificada: %s.
pt_BR[1]: Pilhas Verificadas: %s.

en: Confirm Check Stack | Confirm Check Stacks
pt_BR[0]: Confirmar Verificação de Pilha
pt_BR[1]: Confirmar Verificação de Pilhas

en: Confirm Delete Stack | Confirm Delete Stacks
pt_BR[0]: Confirmar Exclusão de Pilha
pt_BR[1]: Confirmar Exclusão de Pilhas

en: Create Stack
pt_BR: Criar Pilha

en: Delete Resource
pt_BR: Excluir Recursos

en: Delete Stack | Delete Stacks
pt_BR[0]: Excluir Pilha
pt_BR[1]: Excluir Pilhas

en: Deleted Stack: %s. | Deleted Stacks: %s.
pt_BR[0]: Pilha Excluída: %s.
pt_BR[1]: Pilhas Excluídas: %s.

en: Download
pt_BR: Baixar

en: Heat Orchestration Template
pt_BR: Modelo de Orquestração do Heat

en: Save
pt_BR: Salvar

en: Saved Drafts
pt_BR: Rascunhos Armazenados

en: Show More Properties
pt_BR: Mostrar mais Propriedades

en: Stack %s was successfully created.
pt_BR: Pilha %s foi criada com sucesso.

en: Unable to check Stack: %s. | Unable to check Stacks: %s.
pt_BR[0]: Não é possível verificar Pilha: %s.
pt_BR[1]: Não é possível verificar Pilhas: %s.

en: Unable to delete Stack: %s. | Unable to delete Stacks: %s.
pt_BR[0]: Não é possível excluir Pilha: %s.
pt_BR[1]: Não é possível excluir Pilhas: %s.

en: You are not allowed to check stacks: %s
pt_BR: Você não tem permissão para verificar as pilhas: %s

en: You are not allowed to delete stacks: %s
pt_BR: Você não tem permissão para excluir pilhas: %s

en: You have selected "%s". | You have selected "%s".
pt_BR[0]: Você selecionou "%s".
pt_BR[1]: Você selecionou "%s".

en: You have selected "%s". Deleted stack is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted stacks are not recoverable.
pt_BR[0]: Você selecionou "%s". Pilha excluída não é recuperável.
pt_BR[1]: Você selecionou "%s". Pilhas excluídas não são recuperáveis.
