hello 2.8 - en to ca translation catalogue (25 entries)

en: Hello, world!
ca: Hola, món!

note: TRANSLATORS: --help output 1 (synopsis) no-wrap
en: Usage: %s [OPTION]...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]…

note: TRANSLATORS: --help output 2 (brief description) no-wrap
en: Print a friendly, customizable greeting.
ca: Imprimeix una salutació agradable i personalitzable.

note: TRANSLATORS: --help output 3: options 1/2 no-wrap
en:   -h, --help          display this help and exit
      -v, --version       display version information and exit
ca:   -h, --help          mostra aquest missatge d'ajuda i surt
      -v, --version       mostra informació sobre la versió i surt

note: TRANSLATORS: --help output 5+ (reports) TRANSLATORS: the placeholder indicates the bug-reporting address for this application.  Please add _another line_ with the address for translation bugs. no-wrap
en: Report bugs to: %s
ca: Informeu dels errors a: %s

en: Report %s bugs to: %s
ca: Informeu dels errors de %s a: %s

en: %s home page: <%s>
ca: Pàgina inicial de %s: <%s>

en: %s home page: <http://www.gnu.org/software/%s/>
ca: Pàgina inicial de %s: <http://www.gnu.org/software/%s/>

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
ca: Ajuda general sobre l'ús de programari GNU: <http://www.gnu.org/gethelp/>

en: Unknown system error
ca: S'ha produït un error del sistema desconegut

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
ca: %s: l'opció «%s» és ambigua; possibilitats:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «--%s» no admet arguments

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «%c%s» no admet arguments

en: %s: option '--%s' requires an argument
ca: %s: l'opció «--%s» necessita un argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
ca: %s: l'opció «--%s» no és reconeguda

en: %s: unrecognized option '%c%s'
ca: %s: l'opció «%c%s» no és reconeguda

en: %s: invalid option -- '%c'
ca: %s: l'opció «%c» no és vàlida

en: %s: option requires an argument -- '%c'
ca: %s l'opció «%c» necessita un argument

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
ca: %s: l'opció «-W %s» és ambigua

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «-W %s» no admet arguments

en: %s: option '-W %s' requires an argument
ca: %s: l'opció «-W %s» necessita un argument

en: write error
ca: s'ha produït un error d'escriptura

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
ca: «

en: '
ca: »

en: memory exhausted
ca: la memòria s'ha exhaurit
