hello 2.3.90 - en to sv translation catalogue (9 entries)

en: Hello, world!
sv: Hej, världen!

note: TRANSLATORS: --help output 1 (synopsis) no-wrap
en: Usage: %s [OPTION]...
sv: Användning: %s [FLAGGA]...

note: TRANSLATORS: --help output 2 (brief description) no-wrap
en: Print a friendly, customizable greeting.
sv: Skriv en vänlig, anpassningsbar hälsning.

note: TRANSLATORS: --help output 3: options 1/2 no-wrap
en:   -h, --help          display this help and exit
      -v, --version       display version information and exit
sv:   -h, --help          visa denna hjälptext och avsluta
      -v, --version       visa versionsinformation och avsluta

en: Unknown system error
sv: Okänt systemfel

en: write error
sv: skrivfel

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
sv: ”

en: '
sv: ”

en: memory exhausted
sv: minne slut
