hello 2.9 - en to gl translation catalogue (27 entries)

en: Hello, world!
gl: Ola, mundo!

en: hello, world
gl: ola, mundo

note: TRANSLATORS: --help output 1 (synopsis) no-wrap
en: Usage: %s [OPTION]...
gl: Modo de uso: %s [OPCIÓN]...

note: TRANSLATORS: --help output 2 (brief description) no-wrap
en: Print a friendly, customizable greeting.
gl: Mostra un saúdo amigábel e personalizábel.

note: TRANSLATORS: --help output 3: options 1/2 no-wrap
en:   -h, --help          display this help and exit
      -v, --version       display version information and exit
gl:   -h, --help          mostrar esta axuda e saír
      -v, --version       mostrar información sobre a versión e saír

note: TRANSLATORS: --help output 5+ (reports) TRANSLATORS: the placeholder indicates the bug-reporting address for this application.  Please add _another line_ with the address for translation bugs. no-wrap
en: Report bugs to: %s
gl: Envíe os informes de fallo no programa a %s.
    Envíe os informes de fallo na tradución a proxecto@trasno.net.

en: Report %s bugs to: %s
gl: Envíe os informes de fallo en %s a %s.
    Envíe os informes de fallo na tradución a proxecto@trasno.net.

en: %s home page: <%s>
gl: Páxina web de %s: <%s>

en: %s home page: <http://www.gnu.org/software/%s/>
gl: %s páxina web: <http://www.gnu.org/software/%s/>

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
gl: Axuda xeral ao usar software GNU: <http://www.gnu.org/gethelp/>

en: Copyright (C) %d Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
gl: Copyright (C) %d Free Software Foundation, Inc.
    Licenza GPLv3+: GNU GPL versión 3 ou posterior <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Isto é software libre: ten a liberdade para cambialo e redistribuílo.
    Non hai GARANTÍAS, ata onde o permita a lei.

en: Unknown system error
gl: Erro de sistema descoñecido

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
gl: %s: a opción «%s» é ambigua; as posibilidades son:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción «--%s» non permite un argumento

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción «%c%s» non permite un argumento

en: %s: option '--%s' requires an argument
gl: %s: a opción «--%s» precisa dun argumento

en: %s: unrecognized option '--%s'
gl: %s: opción «--%s» non recoñecida

en: %s: unrecognized option '%c%s'
gl: %s: opción «%c%s» non recoñecida

en: %s: invalid option -- '%c'
gl: %s: opción incorrecta -- «%c»

en: %s: option requires an argument -- '%c'
gl: %s: a opción require un argumento -- «%c»

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
gl: %s: a opción «-W %s» é ambigua

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción «-W %s» non permite un argumento

en: %s: option '-W %s' requires an argument
gl: %s: a opción «-W %s» require un argumento

en: write error
gl: erro de escritura

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
gl: «

en: '
gl: »

en: memory exhausted
gl: esgotouse a memoria
