hello 2.9 - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: Hello, world!
hu: Helló, világ!

en: hello, world
hu: helló, világ

note: TRANSLATORS: --help output 1 (synopsis) no-wrap
en: Usage: %s [OPTION]...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]…

note: TRANSLATORS: --help output 2 (brief description) no-wrap
en: Print a friendly, customizable greeting.
hu: Egy kedves, testre szabható üdvözletet ír ki.

note: TRANSLATORS: --help output 3: options 1/2 no-wrap
en:   -h, --help          display this help and exit
      -v, --version       display version information and exit
hu:   -h, --help          e súgó megjelenítése és kilépés
      -v, --version       verzióinformáció megjelenítése és kilépés

note: TRANSLATORS: --help output 5+ (reports) TRANSLATORS: the placeholder indicates the bug-reporting address for this application.  Please add _another line_ with the address for translation bugs. no-wrap
en: Report bugs to: %s
hu: A program hibáit a következő címen jelentheti: %s
    A fordítással kapcsolatos észrevételeket a 
    <translation-team-hu@lists.sourceforge.net> címre várjuk.

en: Report %s bugs to: %s
hu: A program %s hibáit a következő címen jelentheti: %s

en: %s home page: <%s>
hu: %s weblap: <%s>

en: %s home page: <http://www.gnu.org/software/%s/>
hu: %s weblap: <http://www.gnu.org/software/%s/>

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
hu: Általános segítség a GNU programokkal kapcsolatban: <http://www.gnu.org/gethelp/>

en: Copyright (C) %d Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hu: Copyright (C) %d Free Software Foundation, Inc.
    GPLv3+ licenc: GNU GPL 3. verziója vagy későbbi változat <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Ez szabad szoftver: szabadon módosíthatja és továbbadhatja.
    NINCS GARANCIA, már amennyire ezt a törvény engedi.

en: Unknown system error
hu: Ismeretlen rendszerhiba

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
hu: %s: a(z) „%s” kapcsoló nem egyértelmű; lehetőségek:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
hu: %s: a(z) „--%s” kapcsoló nem fogad el argumentumot

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
hu: %s: a „%c%s” kapcsoló nem fogad el argumentumot

en: %s: option '--%s' requires an argument
hu: %s: a(z) „--%s” kapcsolóhoz argumentum szükséges

en: %s: unrecognized option '--%s'
hu: %s: ismeretlen kapcsoló: „--%s”

en: %s: unrecognized option '%c%s'
hu: %s: ismeretlen kapcsoló: „%c%s”

en: %s: invalid option -- '%c'
hu: %s: érvénytelen kapcsoló -- „%c”

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hu: %s: a kapcsolóhoz argumentum szükséges -- „%c”

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
hu: %s: a „-W %s” kapcsoló nem egyértelmű

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
hu: %s: a „-W %s” kapcsoló nem fogad el argumentumot

en: %s: option '-W %s' requires an argument
hu: %s: a „-W %s” kapcsolóhoz argumentum szükséges

en: write error
hu: íráshiba

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
hu: U+201E

en: '
hu: U+201d

en: memory exhausted
hu: memória elfogyott
