help2man 1.47.17 - en to eo translation catalogue (49 entries)

en: GNU %s %s
    
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009,
    2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2020, 2021, 2022 Free Software
    Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    
    Written by Brendan O'Dea <bod@debian.org>
eo: GNU %s %s
    
    Kopirajto (C) 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009,
    2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2020, 2021, 2022Free Software
    Foundation, Inc.
    Tio ĉi estas libera programaro; rigardu la fontkodon por kopi-kondiĉoj. Estas NENIU
    garantio; eĉ ne por MERKATIGEBLO aŭ TAŬGECO POR SPECIFA CELO.
    
    Verkita de Brendan O'Dea <bod@debian.org>

en: `%s' generates a man page out of `--help' and `--version' output.
    
    Usage: %s [OPTION]... EXECUTABLE
    
     -n, --name=STRING       description for the NAME paragraph
     -s, --section=SECTION   section number for manual page (1, 6, 8)
     -m, --manual=TEXT       name of manual (User Commands, ...)
     -S, --source=TEXT       source of program (FSF, Debian, ...)
     -L, --locale=STRING     select locale (default "C")
     -i, --include=FILE      include material from `FILE'
     -I, --opt-include=FILE  include material from `FILE' if it exists
     -o, --output=FILE       send output to `FILE'
     -p, --info-page=TEXT    name of Texinfo manual
     -N, --no-info           suppress pointer to Texinfo manual
     -l, --libtool           exclude the `lt-' from the program name
         --help              print this help, then exit
         --version           print version number, then exit
    
    EXECUTABLE should accept `--help' and `--version' options and produce output on
    stdout although alternatives may be specified using:
    
     -h, --help-option=STRING     help option string
     -v, --version-option=STRING  version option string
     --version-string=STRING      version string
     --no-discard-stderr          include stderr when parsing option output
    
    Report bugs to <bug-help2man@gnu.org>.
eo: '%s' generas man-paĝon el eligoj de '--help' kaj '--version'.
    
    Uzmaniero: %s [MODIFILO]... PLENUMEBLAĴO
    
     -n, --name=ĈENO           priskribo por la alineo NAME (NOMO)
     -s, --section=SEKCIO      sekci-numero por man-paĝo (1, 6, 8)
     -m, --manual=TEKSTO       nomo de la manlibro (Uzant-Komandoj, ...)
     -S, --source=TEKSTO       fonto de la programo (FSF, Debian, ...)
     -L, --locale=ĈENO         elekti lokaĵaron (aprioras "C")
     -i, --include=DOSIERO     inkluzivigi materialon el 'DOSIERO'
     -I, --opt-include=DOSIERO inkluzivigi materialon el 'DOSIERO' se ĝi ekzistas
     -o, --output=DOSIERO      sendi eligon al 'DOSIERO'
     -p, --info-page=TEKSTO    nomo de manlibro Texinfo
     -N, --no-info             formeti referencon al manlibro Texinfo
     -l, --libtool             forviŝi la 'lt-' el la program-nomo
         --help                montri tiun ĉi helpon, kaj eliri
         --version             montri versio-numeron, kaj eliri
    
    PLENUMEBLAĴO devas akcepti modifilojn '--help' kaj '--version' kaj eligi al
    ĉefeligujo kvankam alternativoj povas esti indikataj uzante:
    
     -h, --help-option=ĈENO    help-elektila ĉeno
     -v, --version-option=ĈENO versi-elektila ĉeno
     --version-string=ĈENO     versia ĉeno
     --no-discard-stderr       inkluzivigi ĉeferarujo dum analizado de elektil-eligo
    
    Raportu program-misojn al <bug-help2man@gnu.org>.

en: %s: can't open `%s' (%s)
eo: %s: ne eblas malfermi '%s' (%s)

note: Translators: "NAME", "SYNOPSIS" and other one or two word strings in all upper case are manual page section headings.  The man(1) manual page in your language, if available should provide the conventional translations.
en: NAME
eo: NOMO

en: SYNOPSIS
eo: RESUMO

en: %s: no valid information found in `%s'
eo: %s: neniu valida informo estis trovata en '%s'

note: Translators: the following message is a strftime(3) format string, which in the English version expands to the month as a word and the full year.  It is used on the footer of the generated manual pages.  If in doubt, you may just use %x as the value (which should be the full locale-specific date).
en: %B %Y
eo: %Y-%m

en: %s: can't unlink %s (%s)
eo: %s: ne eblas malligi %s (%s)

en: %s: can't create %s (%s)
eo: %s: ne eblas krei %s (%s)

en: %s \- manual page for %s %s
eo: %s \- man-paĝo por %s %s

en: System Administration Utilities
eo: Sistem-administradaj utilaĵoj

en: Games
eo: Ludoj

en: User Commands
eo: Uzant-komandoj

note: Translators: "Usage" and "or" here are patterns (regular expressions) which are used to match the usage synopsis in program output.  An example from cp (GNU coreutils) which contains both strings: Usage: cp [OPTION]... [-T] SOURCE DEST or:  cp [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY or:  cp [OPTION]... -t D
en: Usage
eo: Uzado|Uzmaniero

en: or
eo: aŭ

en: DESCRIPTION
eo: PRISKRIBO

note: Translators: patterns are used to match common program output. In the source these strings are all of the form of "my $PAT_something = _('...');" and are regular expressions.  If there is more than one commonly used string, you may separate alternatives with "|".  Spaces in these expressions are wri
en: Report +(?:[\w-]+ +)?bugs|Email +bug +reports +to
eo: Raportu +(?:[\w-]+ +)?misojn|Raportu +(?:[\w-]+ +)?cimojn|Sendu +cim?raportojn +al

en: Written +by
eo: Verkita +de|Verkite +de

en: Options
eo: Elektiloj|Modifiloj

en: Environment
eo: Medio

en: Files
eo: Dosieroj

en: Examples
eo: Ekzemploj

en: This +is +free +software
eo: Tio +ĉi +estas +libera +programaro

en: OPTIONS
eo: ELEKTILOJ|MODIFILOJ

en: ENVIRONMENT
eo: MEDIO

en: FILES
eo: DOSIEROJ

en: EXAMPLES
eo: EKZEMPLOJ

en: COPYRIGHT
eo: KOPIRAJTO

en: REPORTING BUGS
eo: RAPORTO DE PROGRAM-MISOJ

en: AUTHOR
eo: AŬTORO

en: SEE ALSO
eo: KONSULTU ANKAŬ

en: The full documentation for
    .B %s
    is maintained as a Texinfo manual.  If the
    .B info
    and
    .B %s
    programs are properly installed at your site, the command
    .IP
    .B info %s
    .PP
    should give you access to the complete manual.
eo: La kompleta dokumentaro por
    .B %s
    estas tenata kiel manlibro Texinfo.  Se la programoj
    .B info
    kaj
    .B %s
    estas ĝuste instalitaj en via sistemo, la komando
    .IP
    .B info %s
    .PP
    devos doni al vi aliron al la kompleta manlibro.

en: %s: error writing to %s (%s)
eo: %s: eraro dum skribado al %s (%s)

en: %s: can't get `%s' info from %s%s
eo: %s: ne eblas preni '%s'-info el %s%s

en: Try `--no-discard-stderr' if option outputs to stderr
eo: Provu '--no-discard-stderr' se la elektilo eligas al la ĉeferarujo

en: Include file for help2man man page
eo: Inkluzivigi dosieron por man-paĝo help2man

en: help2man \- generate a simple manual page
eo: help2man \- generas simplan man-paĝon

en: INCLUDE FILES
eo: INKLUZIV-DOSIEROJ

en: Additional material may be included in the generated output with the
    .B \-\-include
    and
    .B \-\-opt\-include
    options.  The format is simple:
    
        [section]
        text
    
        /pattern/
        text
eo: Kroma materialo povos esti enmetata en la generota eligo per la elektiloj
    .B \-\-include
    kaj
    .B \-\-opt\-include
    La formo estas simpla:
    
        [sekcio]
        teksto
    
        /ŝablono/
        teksto

en: Blocks of verbatim *roff text are inserted into the output either at
    the start of the given
    .BI [ section ]
    (case insensitive), or after a paragraph matching
    .BI / pattern /\fR.
eo: Pecoj de netuŝita teksto *roff estos enmetataj en la eligo en
    la komenco de la donita
    .BI [ sekcio ]
    (iu ajn uskleco), aŭ post alineo kongruanta al
    .BI / ŝablono /\fR.

en: Patterns use the Perl regular expression syntax and may be followed by
    the
    .IR i ,
    .I s
    or
    .I m
    modifiers (see
    .BR perlre (1)).
eo: Ŝablonoj uzas la sintakson de regul-esprimoj Perl kaj povas esti sekvataj de
    la modifiloj
    .IR i ,
    .I s
    aŭ
    .I m
    (konsultu
    .BR perlre (1)).

en: Lines before the first section or pattern which begin with `\-' are
    processed as options.  Anything else is silently ignored and may be
    used for comments, RCS keywords and the like.
eo: Linioj antaŭ la unua sekcio aŭ ŝablono komencantaj per '\-' estas
    traktataj kiel modifiloj.  Ĉio alia estas silente preteratentata kaj
    povas esti uzata por komentoj, ŝlosilvortoj RCS kaj simile.

en: The section output order (for those included) is:
eo: La sekci-eliga ordo (por tiuj enmetitaj) estas:

en: other
eo: alia

en: Any
    .B [NAME]
    or
    .B [SYNOPSIS]
    sections appearing in the include file will replace what would have
    automatically been produced (although you can still override the
    former with
    .B \-\-name
    if required).
eo: Iu ajn sekcio
    .B [NOMO]
    aŭ
    .B [RESUMO]
    aperantaj en la inkluziv-dosiero anstataŭigos kion ajn estus
    aŭtomate produktite (kvankam vi ankoraŭ povas preterpasi la
    NOMOn per
    .B \-\-name
    se bezonate).

en: Other sections are prepended to the automatically produced output for
    the standard sections given above, or included at
    .I other
    (above) in the order they were encountered in the include file.
eo: Aliaj sekcioj estos antaŭmetataj al la aŭtomate produktota eligo por
    la normaj sekcioj montrataj supre, aŭ inkluzivataj ĉe
    .I alia
    (supre) laŭ la ordo kiel ili estis trovataj en la inkluziv-dosiero.

en: Placement of the text within the section may be explicitly requested by using
    the syntax
    .RI [< section ],
    .RI [= section ]
    or
    .RI [> section ]
    to place the additional text before, in place of, or after the default
    output respectively.
eo: Almeto de teksto en la sekcion povas esti malimplice petata uzante
    la sintakson
    .RI [< sekcio ],
    .RI [= sekcio ]
    aŭ
    .RI [> sekcio ]
    por meti la kroman tekston antaŭ, ĉe, aŭ post la ordinara
    eligo, respektive.

en: AVAILABILITY
eo: DISPONEBLECO

en: The latest version of this distribution is available on-line from:
eo: La lasta versio de tiu ĉi eldono disponeblas retkonekte el:
