help2man 1.41.2 - en to hr translation catalogue (46 entries)

en: GNU %s %s
    
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009,
    2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2020, 2021, 2022 Free Software
    Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    
    Written by Brendan O'Dea <bod@debian.org>
hr: GNU %s %s
    
    Copyright © 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010,
    2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2020, 2021, 2022 Free Software
    Foundation, Inc.
    Ovo je slobodan softver, pogledajte kod za upute o kopiranju. NEMA jamstava,
    čak ni za TRGOVINSKU PRIKLADNOST ili ODGOVARANJE ODREĐENOJ SVRSI.
    
    Napisao Brendan O'Dea <bod@debian.org>

en: `%s' generates a man page out of `--help' and `--version' output.
    
    Usage: %s [OPTION]... EXECUTABLE
    
     -n, --name=STRING       description for the NAME paragraph
     -s, --section=SECTION   section number for manual page (1, 6, 8)
     -m, --manual=TEXT       name of manual (User Commands, ...)
     -S, --source=TEXT       source of program (FSF, Debian, ...)
     -L, --locale=STRING     select locale (default "C")
     -i, --include=FILE      include material from `FILE'
     -I, --opt-include=FILE  include material from `FILE' if it exists
     -o, --output=FILE       send output to `FILE'
     -p, --info-page=TEXT    name of Texinfo manual
     -N, --no-info           suppress pointer to Texinfo manual
     -l, --libtool           exclude the `lt-' from the program name
         --help              print this help, then exit
         --version           print version number, then exit
    
    EXECUTABLE should accept `--help' and `--version' options and produce output on
    stdout although alternatives may be specified using:
    
     -h, --help-option=STRING     help option string
     -v, --version-option=STRING  version option string
     --version-string=STRING      version string
     --no-discard-stderr          include stderr when parsing option output
    
    Report bugs to <bug-help2man@gnu.org>.
hr: „%s” koristi ispis opcija „--help” i „--version” za izradu
    stranice priručnika.
    
    Uporaba: %s [OPCIJA]... IZVRŠNADATOTEKA
    
     -n, --name=NIZ          opis za odlomak IME
     -s, --section=SKUPINA   broj skupine za stranicu priručnika (1, 6, 8)
     -m, --manual=TEKST      ime priručnika (Korisničke naredbe, ...)
     -S, --source=TEKST      izvor programa (FSF, Debian, ...)
     -L, --locale=NIZ        izaberi lokalne postavke (zadano "C")
     -i, --include=DATOEKA   uključi materijal iz „DATOTEKE”
     -I, --opt-include=DATOTEKA  uključi materijal iz „DATOTEKE” ako postoji
     -o, --output=DATOTEKA   spremi izlaz u „DATOTEKU”
     -p, --info-page=TEKST   ime Texinfo priručnika
     -N, --no-info           izostavi pokazivač na Texinfo priručnik
     -l, --libtool           isključi „lt-” iz imena programa
         --help              ispiši ovu pomoć, zatim izađi
         --version           ispiši broj inačice, zatim izađi
    
    IZVRŠNADATOTEKA bi trebala prihvaćati opcije „--help” i „--version” te ispisati
    rezultat na standardni izlaz iako se mogu navesti alternative:
    
     -h, --help-option=NIZ        niz opcije pomoći
     -v, --version-option=NIZ     niz opcije inačice
     --version-string=NIZ         niz inačice
     --no-discard-stderr          uključi standardni izlaz za greške pri obradi
                                  izlaza opcija
    
    Prijavite greške na <bug-help2man@gnu.org>.

en: %s: can't open `%s' (%s)
hr: %s: ne mogu otvoriti „%s” (%s)

note: Translators: "NAME", "SYNOPSIS" and other one or two word strings in all upper case are manual page section headings.  The man(1) manual page in your language, if available should provide the conventional translations.
en: NAME
hr: IME

en: SYNOPSIS
hr: PREGLED

en: %s: no valid information found in `%s'
hr: %s: nisu pronađene ispravne informacije u „%s”

en: %s: can't unlink %s (%s)
hr: %s: ne mogu ukloniti vezu %s (%s)

en: %s: can't create %s (%s)
hr: %s: ne mogu napraviti %s (%s)

en: %s \- manual page for %s %s
hr: %s \- stranica priručnika za %s %s

en: System Administration Utilities
hr: Alati za administraciju sustava

en: Games
hr: Igre

en: User Commands
hr: Korisničke naredbe

note: Translators: "Usage" and "or" here are patterns (regular expressions) which are used to match the usage synopsis in program output.  An example from cp (GNU coreutils) which contains both strings: Usage: cp [OPTION]... [-T] SOURCE DEST or:  cp [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY or:  cp [OPTION]... -t D
en: Usage
hr: Uporaba

en: or
hr: ili

en: DESCRIPTION
hr: OPIS

note: Translators: patterns are used to match common program output. In the source these strings are all of the form of "my $PAT_something = _('...');" and are regular expressions.  If there is more than one commonly used string, you may separate alternatives with "|".  Spaces in these expressions are wri
en: Report +(?:[\w-]+ +)?bugs|Email +bug +reports +to
hr: Prijavite +(?:[\w-]+ +)?greške|Prijavite +greške +E-poštom +na

en: Written +by
hr: Napisao

en: Options
hr: Opcije

en: Environment
hr: Okolina

en: Files
hr: Datoteke

en: Examples
hr: Primjeri

en: This +is +free +software
hr: Ovo +je +slobodan +softver

en: OPTIONS
hr: OPCIJE

en: ENVIRONMENT
hr: OKOLINA

en: FILES
hr: DATOTEKE

en: EXAMPLES
hr: PRIMJERI

en: REPORTING BUGS
hr: PRIJAVA GREŠAKA

en: AUTHOR
hr: AUTOR

en: SEE ALSO
hr: TAKOĐER POGLEDAJTE

en: The full documentation for
    .B %s
    is maintained as a Texinfo manual.  If the
    .B info
    and
    .B %s
    programs are properly installed at your site, the command
    .IP
    .B info %s
    .PP
    should give you access to the complete manual.
hr: Potpuna dokumentacija za
    .B %s
    se održava kao Texinfo priručnik.  Ako su programi
    .B info
    i
    .B %s
    pravilno instalirani na vašem sustavu, naredbom
    .IP
    .B info %s
    .PP
    biste trebali dobiti pristup potpunom priručniku.

en: %s: error writing to %s (%s)
hr: %s: greška pri pisanju u %s (%s)

en: %s: can't get `%s' info from %s%s
hr: %s: ne mogu preuzeti podatke o „%s” iz %s%s

en: Try `--no-discard-stderr' if option outputs to stderr
hr: Pokušajte „--no-discard-stderr” ako opcija ispisuje na standardni izlaz za greške

en: Include file for help2man man page
hr: Uključi datoteku za help2man stranicu priručnika

en: help2man \- generate a simple manual page
hr: help2man \- napravi jednostavnu stranicu priručnika

en: INCLUDE FILES
hr: UKLJUČI DATOTEKE

en: Additional material may be included in the generated output with the
    .B \-\-include
    and
    .B \-\-opt\-include
    options.  The format is simple:
    
        [section]
        text
    
        /pattern/
        text
hr: Dodatni materijali mogu se uključiti u napravljeni izlaz opcijama
    .B \-\-include
    i
    .B \-\-opt\-include
    Oblik je jednostavan:
    
        [odjeljak]
        tekst
    
        /uzorak/
        tekst

en: Blocks of verbatim *roff text are inserted into the output either at
    the start of the given
    .BI [ section ]
    (case insensitive), or after a paragraph matching
    .BI / pattern /\fR.
hr: Blokovi doslovnog *roff teksta umeću se u izlaz ili na početku zadanog
    .BI [ odjeljka ]
    (veličina slova nevažna), ili nakon odlomka koji odgovara
    .BI / uzorku /\fR.

en: Patterns use the Perl regular expression syntax and may be followed by
    the
    .IR i ,
    .I s
    or
    .I m
    modifiers (see
    .BR perlre (1)).
hr: Uzorci koriste Perl sintaksu regularnih izraza i nakon njih mogu slijediti
    .IR i ,
    .I s
    ili
    .I m
    modifikatori (pogledajte
    .BR perlre (1)).

en: Lines before the first section or pattern which begin with `\-' are
    processed as options.  Anything else is silently ignored and may be
    used for comments, RCS keywords and the like.
hr: Retci prije prvog odjeljka ili uzorka koji počinju s „\-” se
    obrađuju kao opcije. Sve ostalo se prešutno zanemaruje i može se
    koristiti za komentare, RCS ključne riječi i slično.

en: The section output order (for those included) is:
hr: Izlazni redoslijed skupina (za one uključene):

en: other
hr: ostalo

en: Any
    .B [NAME]
    or
    .B [SYNOPSIS]
    sections appearing in the include file will replace what would have
    automatically been produced (although you can still override the
    former with
    .B \-\-name
    if required).
hr: Bilo koja
    .B [IME]
    ili
    .B [PREGLED]
    skupina koja se pojavljuje u uključenoj datoteci će zamijeniti ono što
    bi se automatski stvorilo (iako to još uvijek možete zaobići s
    .B \-\-name
    ako je potrebno).

en: Other sections are prepended to the automatically produced output for
    the standard sections given above, or included at
    .I other
    (above) in the order they were encountered in the include file.
hr: Ostale skupine se dodaju prije automatski stvorenog izlaza za
    standardne gore prikazane skupine ili se dodaju u
    .I ostalo
    (iznad) redoslijedom kojim su pronađene u uključenoj datoteci.

en: AVAILABILITY
hr: DOSTUPNOST

en: The latest version of this distribution is available on-line from:
hr: Najnovija inačica ove distribucije je dostupna na internetu na:
