help2man-1.47.17 - en to nb_NO translation catalogue (48 entries)

en: GNU %s %s
    
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009,
    2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2020, 2021, 2022 Free Software
    Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    
    Written by Brendan O'Dea <bod@debian.org>
nb_NO: GNU %s %s
    
    Opphavsrett (C) 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010,
    2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2020, 2021, 2022 Free Software
    Foundation, Inc.
    Dette er fri programvare; se kildekoden for kopieringsbetingelser. Det er INGEN	
    garanti; ikke engang for SALGBARHET eller EGNETHET FOR ET BESTEMT FORMÅL	.
    
    Skrevet av Brendan O'Dea <bod@debian.org>

en: `%s' generates a man page out of `--help' and `--version' output.
    
    Usage: %s [OPTION]... EXECUTABLE
    
     -n, --name=STRING       description for the NAME paragraph
     -s, --section=SECTION   section number for manual page (1, 6, 8)
     -m, --manual=TEXT       name of manual (User Commands, ...)
     -S, --source=TEXT       source of program (FSF, Debian, ...)
     -L, --locale=STRING     select locale (default "C")
     -i, --include=FILE      include material from `FILE'
     -I, --opt-include=FILE  include material from `FILE' if it exists
     -o, --output=FILE       send output to `FILE'
     -p, --info-page=TEXT    name of Texinfo manual
     -N, --no-info           suppress pointer to Texinfo manual
     -l, --libtool           exclude the `lt-' from the program name
         --help              print this help, then exit
         --version           print version number, then exit
    
    EXECUTABLE should accept `--help' and `--version' options and produce output on
    stdout although alternatives may be specified using:
    
     -h, --help-option=STRING     help option string
     -v, --version-option=STRING  version option string
     --version-string=STRING      version string
     --no-discard-stderr          include stderr when parsing option output
    
    Report bugs to <bug-help2man@gnu.org>.
nb_NO: «%s» genererer en manual-side ved hjelp av utdata fra «--help» og «--version».
    
    Bruk: %s [VALG] ... KJØRBAR
    
     -n, --name=STRENG       beskrivelse for NAVN-paragraf
     -s, --section=SEKSJON   seksjonsnummer for manualside (1, 6, 8)
     -m, --manual=TEKST      navn på manual (Brukerkommandoer, ...)
     -S, --source=TEKST      kilde til program (FSF, Debian, ...)
     -L, --locale=STRENG     velg «locale» (standard «C»)
     -i, --include=FIL       inkluder materiale fra «FIL»
     -I, --opt-include=FIL   inkluder materiale fra «FIL» hvis den finnes
     -o, --output=FIL        send utdata til «FIL»
     -p, --info-page=TEKST   navn på Texinfo-manual
     -N, --no-info           undertrykk peker til Texinfo-manual
     -l, --libtool           ekskluder «lt-» fra programnavnet
         --help              skriv ut denne hjelpen og avslutt
         --version           skriv ut versjonsnummer og avslutt
    
    KJØRBAR bør akseptere «- help» og «- version» opsjoner og produsere utdata på
    standard ut selv om alternativer kan spesifiseres ved hjelp av
    
     -h, --help-option=STRENG     hjelpevalg-streng
     -v, --version-option=STRENG  versjonsvalg-streng
     --version-string=STRENG      versjonsstreng
     --no-discard-stderr          inkluder standardfeil under analysering av output-valget
    
    Rapporter feil til <bug-help2man@gnu.org>.

en: %s: can't open `%s' (%s)
nb_NO: %s: kan ikke åpne «%s» (%s)

note: Translators: "NAME", "SYNOPSIS" and other one or two word strings in all upper case are manual page section headings.  The man(1) manual page in your language, if available should provide the conventional translations.
en: NAME
nb_NO: NAVN

en: SYNOPSIS
nb_NO: OVERSIKT

en: %s: no valid information found in `%s'
nb_NO: %s: ingen gyldig informasjon funnet i «%s»

en: %s: can't unlink %s (%s)
nb_NO: %s: kan ikke delinke %s (%s)

en: %s: can't create %s (%s)
nb_NO: %s: kan ikke opprette %s (%s)

en: %s \- manual page for %s %s
nb_NO: %s \- manualside for %s %s

en: System Administration Utilities
nb_NO: Systemadministrasjonsverktøy

en: Games
nb_NO: Spill

en: User Commands
nb_NO: Brukerkommandoer

note: Translators: "Usage" and "or" here are patterns (regular expressions) which are used to match the usage synopsis in program output.  An example from cp (GNU coreutils) which contains both strings: Usage: cp [OPTION]... [-T] SOURCE DEST or:  cp [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY or:  cp [OPTION]... -t D
en: Usage
nb_NO: Bruk

en: or
nb_NO: eller

en: DESCRIPTION
nb_NO: BESKRIVELSE

note: Translators: patterns are used to match common program output. In the source these strings are all of the form of "my $PAT_something = _('...');" and are regular expressions.  If there is more than one commonly used string, you may separate alternatives with "|".  Spaces in these expressions are wri
en: Report +(?:[\w-]+ +)?bugs|Email +bug +reports +to
nb_NO: Rapporter +(?:[\w-]+ +)?feil|Email +feilrapporter +til

en: Written +by
nb_NO: Skrevet +av

en: Options
nb_NO: Valg

en: Environment
nb_NO: Miljø

en: Files
nb_NO: Filer

en: Examples
nb_NO: Eksempler

en: This +is +free +software
nb_NO: Dette +er +fri +programvare

en: OPTIONS
nb_NO: VALG

en: ENVIRONMENT
nb_NO: MILJØ

en: FILES
nb_NO: FILER

en: EXAMPLES
nb_NO: EKSEMPLER

en: COPYRIGHT
nb_NO: OPPHAVSRETT

en: REPORTING BUGS
nb_NO: RAPPORTERING AV FEIL

en: AUTHOR
nb_NO: OPPHAVSMANN

en: SEE ALSO
nb_NO: SE OGSÅ

en: The full documentation for
    .B %s
    is maintained as a Texinfo manual.  If the
    .B info
    and
    .B %s
    programs are properly installed at your site, the command
    .IP
    .B info %s
    .PP
    should give you access to the complete manual.
nb_NO: Den fullstendige dokumentasjonen for
    .B %s
    opprettholdes som en Texinfo manual. Dersom
    .B info
    og
    .B %s
    programmene er riktig installert på ditt sted burde kommandoen
    .IP
    .B info %s
    .PP
    gi deg tilgang til hele manualen.

en: %s: error writing to %s (%s)
nb_NO: %s: feil ved skriving til %s (%s)

en: %s: can't get `%s' info from %s%s
nb_NO: %s: kan ikke hente «%s»-info fra %s%s

en: Try `--no-discard-stderr' if option outputs to stderr
nb_NO: Prøv `--no-discard-stderr' Hvis opsjon skriver ut til stderr

en: Include file for help2man man page
nb_NO: Inkluder fil for help2man-manualsiden

en: help2man \- generate a simple manual page
nb_NO: help2man \- generer en enkel manualside

en: INCLUDE FILES
nb_NO: INKLUDER-FILER

en: Additional material may be included in the generated output with the
    .B \-\-include
    and
    .B \-\-opt\-include
    options.  The format is simple:
    
        [section]
        text
    
        /pattern/
        text
nb_NO: Ytterligere materiale kan være inkludert i den genererte utskriften med
    .B \-\-include
    og
    .B \-\-opt\-include
    alternativer. Formatet er enkelt
    
        [seksjon]
        tekst
    
        /mønster/
        tekst

en: Blocks of verbatim *roff text are inserted into the output either at
    the start of the given
    .BI [ section ]
    (case insensitive), or after a paragraph matching
    .BI / pattern /\fR.
nb_NO: Blokker av ordrett *roff-tekst er satt inn i utdata enten ved
    starten på den gitte
    .BI [ seksjon ]
    (små bokstaver), eller etter et avsnitt matchende
    .BI / mønster /\fR.

en: Patterns use the Perl regular expression syntax and may be followed by
    the
    .IR i ,
    .I s
    or
    .I m
    modifiers (see
    .BR perlre (1)).
nb_NO: Mønstre bruker Perl regulære uttrykk syntaks og kan bli etterfulgt av
    the
    .IR i ,
    .I s
    eller
    .I m
    modifikatorer (se
    .BR perlre (1)).

en: Lines before the first section or pattern which begin with `\-' are
    processed as options.  Anything else is silently ignored and may be
    used for comments, RCS keywords and the like.
nb_NO: Linjene før den første seksjon eller mønster som begynner med «\-» er
    behandlet som alternativer. Noe annet er stille ignorert og kan
    brukes for kommentarer, RCS-søkeord og lignende.

en: The section output order (for those included) is:
nb_NO: Seksjonsutgangsrekkefølgen (for de som er inkludert) er:

en: other
nb_NO: andre

en: Any
    .B [NAME]
    or
    .B [SYNOPSIS]
    sections appearing in the include file will replace what would have
    automatically been produced (although you can still override the
    former with
    .B \-\-name
    if required).
nb_NO: Ethvert
    .B [NAVN]
    eller
    .B [OVERSIKT]
    seksjoner som vises i include-filen vil erstatte det som ville
    automatisk ha blitt produsert (selv om du fortsatt kan overstyre
    det forrige med
    .B \-\-name
    hvis nødvendig).

en: Other sections are prepended to the automatically produced output for
    the standard sections given above, or included at
    .I other
    (above) in the order they were encountered in the include file.
nb_NO: Andre seksjoner er forvalgt i automatisk produsert utdata for
    standard seksjoner gitt ovenfor, eller inkludert ved
    .I andre
    (ovenfor) i den rekkefølgen de ble påtruffet i inkluder-filen.

en: Placement of the text within the section may be explicitly requested by using
    the syntax
    .RI [< section ],
    .RI [= section ]
    or
    .RI [> section ]
    to place the additional text before, in place of, or after the default
    output respectively.
nb_NO: Plassering av teksten innenfor seksjonen kan være eksplisitt forespurt ved hjelp av
    syntaksen
    .RI [<seksjon],
    .RI [= seksjon]
    eller
    .RI [> seksjon]
    for å plassere ytterligere tekst henholdsvis før, i stedet for
    eller etter standard utdata.

en: AVAILABILITY
nb_NO: TILGJENGELIGHET

en: The latest version of this distribution is available on-line from:
nb_NO: Den nyeste versjonen av denne distribusjonen er tilgjengelig på nettet fra:
