help2man 1.47.17 - en to pl translation catalogue (47 entries)

en: GNU %s %s
    
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009,
    2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2020, 2021, 2022 Free Software
    Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    
    Written by Brendan O'Dea <bod@debian.org>
pl: GNU %s %s
    
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009,
    2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2020, 2021, 2022 Free Software
    Foundation, Inc.
    Ten program jest wolnodostępny; warunki kopiowania są opisane w źródłach.
    Autorzy nie dają ŻADNYCH gwarancji, w tym również gwarancji PRZYDATNOŚCI
    DO SPRZEDAŻY LUB DO KONKRETNYCH CELÓW.
    
    Program napisał Brendan O'Dea <bod@debian.org>

en: `%s' generates a man page out of `--help' and `--version' output.
    
    Usage: %s [OPTION]... EXECUTABLE
    
     -n, --name=STRING       description for the NAME paragraph
     -s, --section=SECTION   section number for manual page (1, 6, 8)
     -m, --manual=TEXT       name of manual (User Commands, ...)
     -S, --source=TEXT       source of program (FSF, Debian, ...)
     -L, --locale=STRING     select locale (default "C")
     -i, --include=FILE      include material from `FILE'
     -I, --opt-include=FILE  include material from `FILE' if it exists
     -o, --output=FILE       send output to `FILE'
     -p, --info-page=TEXT    name of Texinfo manual
     -N, --no-info           suppress pointer to Texinfo manual
     -l, --libtool           exclude the `lt-' from the program name
         --help              print this help, then exit
         --version           print version number, then exit
    
    EXECUTABLE should accept `--help' and `--version' options and produce output on
    stdout although alternatives may be specified using:
    
     -h, --help-option=STRING     help option string
     -v, --version-option=STRING  version option string
     --version-string=STRING      version string
     --no-discard-stderr          include stderr when parsing option output
    
    Report bugs to <bug-help2man@gnu.org>.
pl: `%s' generuje stronę podręcznika z wyjścia `--help' i `--version'.
    
    Składnia: %s [OPCJA]... PROGRAM
    
     -n, --name=ŁAŃCUCH      opis akapitu NAZWA
     -s, --section=SEKCJA    numer sekcji dla strony podręcznika (1, 6, 8)
     -m, --manual=TEKST      nazwa podręcznika (Polecenia użytkownika, ...)
     -S, --source=TEKST      pochodzenie programu (FSF, Debian, ...)
     -L, --locale=ŁAŃCUCH    ustawienie lokalizacji (domyślnie "C")
     -i, --include=PLIK      dołączenie materiału z `PLIKU'
     -I, --opt-include=PLIK  dołączenie materiału z `PLIKU', jeśli takowy istnieje
     -o, --output=PLIK       zapisanie wyjścia do `PLIKU'
     -p, --info-page=TEKST   nazwa podręcznika Texinfo
     -N, --no-info           pominięcie wskazania do podręcznika Texinfo
     -l, --libtool           pominięcie `lt-' z nazwy programu
         --help              wyświetlenie tego opisu i zakończenie pracy
         --version           wyświetlenie numeru wersji i zakończenie pracy
    
    PROGRAM powinien przyjmować opcje `--help' oraz `--version' i wypisywać
    informacje na standardowe wyjście, aczkolwiek można podać alternatywne
    sposoby działania przy pomocy:
    
     -h, --help-option=ŁAŃCUCH     łańcuch opcji pomocy
     -v, --version-option=ŁAŃCUCH  łańcuch opcji wersji
     --version-string=ŁAŃCUCH      łańcuch wersji
     --no-discard-stderr           dołączenie stderr przy analizie wyjścia
    
    Błędy prosimy zgłaszać na adres <bug-help2man@gnu.org>.

en: %s: can't open `%s' (%s)
pl: %s: nie można otworzyć `%s' (%s)

note: Translators: "NAME", "SYNOPSIS" and other one or two word strings in all upper case are manual page section headings.  The man(1) manual page in your language, if available should provide the conventional translations.
en: NAME
pl: NAZWA

en: SYNOPSIS
pl: SKŁADNIA

en: %s: no valid information found in `%s'
pl: %s: nie znaleziono poprawnej informacji w `%s'

en: %s: can't unlink %s (%s)
pl: %s: nie można usunąć %s (%s)

en: %s: can't create %s (%s)
pl: %s: nie można utworzyć %s (%s)

en: %s \- manual page for %s %s
pl: %s \- strona podręcznika dla %s %s

en: System Administration Utilities
pl: Narzędzia administracyjne

en: Games
pl: Gry

en: User Commands
pl: Polecenia użytkownika

note: Translators: "Usage" and "or" here are patterns (regular expressions) which are used to match the usage synopsis in program output.  An example from cp (GNU coreutils) which contains both strings: Usage: cp [OPTION]... [-T] SOURCE DEST or:  cp [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY or:  cp [OPTION]... -t D
en: Usage
pl: Składnia|Użycie

en: or
pl: lub|albo

en: DESCRIPTION
pl: OPIS

note: Translators: patterns are used to match common program output. In the source these strings are all of the form of "my $PAT_something = _('...');" and are regular expressions.  If there is more than one commonly used string, you may separate alternatives with "|".  Spaces in these expressions are wri
en: Report +(?:[\w-]+ +)?bugs|Email +bug +reports +to
pl: Błędy +(w +[\w-]+ +)?+(proszę|prosimy) +zgłaszać +na +adres|Raporty +o +błędach +wysyłaj +do

en: Written +by
pl: Napisany +przez|Program +napisa(ła?|li)

en: Options
pl: Opcje

en: Environment
pl: Środowisko

en: Files
pl: Pliki

en: Examples
pl: Przykłady

en: This +is +free +software
pl: Ten +program +jest +(darmowy|wolnodostępny)

en: OPTIONS
pl: OPCJE

en: ENVIRONMENT
pl: ŚRODOWISKO

en: FILES
pl: PLIKI

en: EXAMPLES
pl: PRZYKŁADY

en: REPORTING BUGS
pl: ZGŁASZANIE BŁĘDÓW

en: AUTHOR
pl: AUTOR

en: SEE ALSO
pl: ZOBACZ TAKŻE

en: The full documentation for
    .B %s
    is maintained as a Texinfo manual.  If the
    .B info
    and
    .B %s
    programs are properly installed at your site, the command
    .IP
    .B info %s
    .PP
    should give you access to the complete manual.
pl: Pełna dokumentacja dla programu
    .B %s
    jest utrzymywana jako podręcznik Texinfo. Jeśli programy
    .B info
    oraz
    .B %s
    są właściwie zainstalowane, polecenie
    .IP
    .B info %s
    .PP
    powinno udostępnić kompletny podręcznik.

en: %s: error writing to %s (%s)
pl: %s: błąd zapisu do %s (%s)

en: %s: can't get `%s' info from %s%s
pl: %s: nie można uzyskać informacji `%s' z %s%s

en: Try `--no-discard-stderr' if option outputs to stderr
pl: Opcja `--no-discard-stderr' pomoże, jeśli program wypisuje opis na stderr

en: Include file for help2man man page
pl: Plik dołączany do strony podręcznika help2man

en: help2man \- generate a simple manual page
pl: help2man \- generowanie prostej strony podręcznika

en: INCLUDE FILES
pl: DOŁĄCZANE PLIKI

en: Additional material may be included in the generated output with the
    .B \-\-include
    and
    .B \-\-opt\-include
    options.  The format is simple:
    
        [section]
        text
    
        /pattern/
        text
pl: Do generowanego pliku można dołączyć dodatkowy materiał przy pomocy
    opcji
    .B \-\-include
    i
    .BR \-\-opt\-include .
    Format jest prosty:
    
        [sekcja]
        tekst
    
        /wzorzec/
        tekst

en: Blocks of verbatim *roff text are inserted into the output either at
    the start of the given
    .BI [ section ]
    (case insensitive), or after a paragraph matching
    .BI / pattern /\fR.
pl: Bloki sformatowanego tekstu *roff są wstawiane do wyjścia na początku
    podanej
    .BI [ sekcji ]
    (bez rozróżniania wielkości liter) lub po akapicie pasującym do
    .BI / wzorca /\fR.

en: Patterns use the Perl regular expression syntax and may be followed by
    the
    .IR i ,
    .I s
    or
    .I m
    modifiers (see
    .BR perlre (1)).
pl: Wzorce zapisuje się przy użyciu składni perlowych wyrażeń regularnych
    i można je zakończyć modyfikatorami
    .IR i ,
    .I s
    lub
    .I m
    (patrz
    .BR perlre (1)).

en: Lines before the first section or pattern which begin with `\-' are
    processed as options.  Anything else is silently ignored and may be
    used for comments, RCS keywords and the like.
pl: Linie przed pierwszą sekcją lub wzorzec zaczynający się od `\-' są
    przetwarzane jako opcje. Cała reszta jest po cichu ignorowana i może
    być używana jako komentarze, słowa kluczowe RCS itp.

en: The section output order (for those included) is:
pl: Kolejność sekcji na wyjściu to:

en: other
pl: inne

en: Any
    .B [NAME]
    or
    .B [SYNOPSIS]
    sections appearing in the include file will replace what would have
    automatically been produced (although you can still override the
    former with
    .B \-\-name
    if required).
pl: Każda sekcja
    .B [nazwa]
    lib
    .B [składnia]
    występująca w pliku dołączanym zastępuje to, co zostałoby automatycznie
    wyprodukowane (aczkolwiek można w razie potrzeby obejść to zachowanie przez
    .B \-\-name
    ).

en: Other sections are prepended to the automatically produced output for
    the standard sections given above, or included at
    .I other
    (above) in the order they were encountered in the include file.
pl: Inne sekcje są dołączane do automatycznie generowanego wyjścia
    w przypadku standardowych, wyżej wymienionych sekcji lub włączane
    w miejscu
    .I inne
    (jak wyżej) w kolejności, w jakiej wystąpiły w dołączanym pliku.

en: Placement of the text within the section may be explicitly requested by using
    the syntax
    .RI [< section ],
    .RI [= section ]
    or
    .RI [> section ]
    to place the additional text before, in place of, or after the default
    output respectively.
pl: Umieszczenie tekstu wewnątrz sekcji może być explicite wymuszone poprzez
    użycie składni:
    .RI [< sekcja ],
    .RI [= sekcja ]
    lub
    .RI [> sekcja ]
    w celu umieszczenia dodatkowego tekstu odpowiednio przed, zamiast lub za
    domyślnym wyjściem.

en: AVAILABILITY
pl: DOSTĘPNOŚĆ

en: The latest version of this distribution is available on-line from:
pl: Najnowsza wersja tego oprogramowania jest dostępna pod:
