HexChat - en to hu translation catalogue (1081 entries)

en: IRC Client
hu: IRC kliens

note: 0 means unlimited STRINGS
en: I'm busy
hu: Elfoglalt vagyok

en: Leaving
hu: Távozom

en: Network
hu: Hálózat

en: <none>
hu: <nincs>

en: Channel
hu: Csatorna

en: Waiting
hu: Várakozás

note: black
en: Active
hu: Aktív

note: cyan
en: Failed
hu: Sikertelen

note: red
en: Done
hu: Kész

note: green
en: Connect
hu: Kapcsolódás

note: black
en: Aborted
hu: Megszakítva

en: Cannot access %s
hu: %s nem érhető el

note: ! if (osvi.dwMajorVersion >= 5) fallback to error number
en: Error
hu: Hiba

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
hu: %s felajánlja a következőt: "%s". El kívánja fogadni?

en: No active DCCs
hu: Nincs aktív DCC

en: _Open Dialog Window
hu: Párbeszédablak _nyitása

en: _Send a File
hu: _Fájl küldése

en: _User Info (WhoIs)
hu: Felhasz_nálóinformációk (WHOIS)

en: _Add to Friends List
hu: Hozzá_adás a barátok listájához

en: _Ignore
hu: _Mellőzés

en: O_perator Actions
hu: O_perátori műveletek

en: Give Ops
hu: Op-jog adása

en: Take Ops
hu: Op-jog elvétele

en: Give Voice
hu: Voice jog adása

en: Take Voice
hu: Voice jog elvétele

en: Kick/Ban
hu: Kirúgás/kitiltás

en: Kick
hu: Kirúgás

en: Ban
hu: Kitiltás

en: KickBan
hu: Kirúgás és kitiltás

en: Leave Channel
hu: Csatorna elhagyása

en: Join Channel...
hu: Csatlakozás csatornához...

en: Enter Channel to Join:
hu: Írja be a csatorna nevét, amelyhez csatlakozni akar:

en: Server Links
hu: Kiszolgáló hivatkozások

en: Ping Server
hu: Kiszolgáló pingelése

en: Hide Version
hu: Verzió elrejtése

en: bye
hu: viszlát

en: Enter reason to kick %s:
hu: Adja meg %s kirúgásának okát:

en: Dialog
hu: Párbeszéd

en: Send
hu: Küldés

en: Chat
hu: Csevegés

en: Clear
hu: Összes törlése

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
hu: * Rootként IRC-zni nem okos dolog! Hozzon létre
      egy felhasználót és úgy lépjen be.

en: YES
hu: IGEN

en: NO
hu: NEM

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
hu: %s CTCP floodol, %s figyelmen kívül lesz hagyva

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_autoopen_dialog OFF.
hu: %s MSG floodol, automatikus ablakmegnyitás kikapcsolva.

en: No channel joined. Try /join #<channel>
hu: Nincs benn egy csatornán sem. Próbálja meg a /join #<csatorna> parancsot.

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
hu: Nincs kapcsolat. Próbálja ezt: /server <host> [<port>]

en: Server %s already exists on network %s.
hu: A %s szerver már létezik a %s hálózaton.

en: Added server %s to network %s.
hu: A %s szerver a %s hálózathoz hozzáadva.

en: Already marked away: %s
hu: Már megjelölve távollévőként: %s

en: Already marked back.
hu: Már megjelölve visszatértként.

en: I need /bin/sh to run!
hu: A /bin/sh-ra szükség van a futáshoz!

en: Commands Available:
hu: Elérhető parancsok:

en: User defined commands:
hu: Felhasználó által megadott parancsok:

en: Plugin defined commands:
hu: Bővítmény által megadott parancsok:

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
hu: További információkért adja ki a /HELP <parancs> vagy /HELP -l parancsot

en: Unknown arg '%s' ignored.
hu: "%s" ismeretlen argumentum, mellőzve.

note: error
en: No such plugin found.
hu: Nem található ilyen bővítmény.

en: That plugin is refusing to unload.
hu: Ezt a bővítményt nem lehet kikapcsolni.

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
hu: ADDBUTTON <név> <akció>, a felhasználólista alá helyez el egy gombot

en: ADDSERVER <NewNetwork> <newserver/6667>, adds a new network with a new server to the network list
hu: ADDSERVER <ÚjHálózat> <újszerver/6667>, létrehoz egy új hálózatot egy új szerverrel a hálózatlistában

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
hu: ALLCHAN <parancs>, parancs küldése minden csatornára, ahol benn van

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels on the current server
hu: ALLCHANL <parancs>, parancs küldése minden csatornára az aktuális kiszolgálón

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
hu: ALLSERV <parancs>, parancs küldése minden kiszolgálóra, ahol benn van

en: BACK, sets you back (not away)
hu: BACK, visszatértnek (nem távollévőnek) jelöli

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
hu: BAN <maszk> [<kitiltástípus>], kitilt mindenkit, akire illik a maszk az adott csatornán. Ha már benn vannak a csatornán, nem rúgja ki őket (ehhez chanop-jog kell)

en: CHANOPT [-quiet] <variable> [<value>]
hu: CHANOPT [-quiet] <változó> [<érték>]

en: CHARSET [<encoding>], get or set the encoding used for the current connection
hu: CHARSET [<kódolás>], a jelenlegi kapcsolat karakterkódolásának lekérdezése vagy beállítása

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
hu: COUNTRY [-s] <kód|helyettesítőkarakter>, országkód keresése, például au = Ausztrália

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
hu: CTCP <becenév> <üzenet>, CTCP üzenet küldése a becenévnek, gyakori üzenetek: VERSION és USERINFO

en: CYCLE [<channel>], parts the current or given channel and immediately rejoins
hu: CYCLE [<csatorna>], kilép és azonnal visszalép az aktuális vagy a megadott csatornára

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
hu: 
    DCC GET <becenév>                     - küldött fájl elfogadása
    DCC SEND [-maxcps=#] <becenév> [fájl] - fájlküldés
    DCC PSEND [-maxcps=#] <becenév> [fájl] - fájlküldés passzív módban
    DCC LIST                           - DCC lista mutatása
    DCC CHAT <becenév>                    - DCC CHAT meghívás
    DCC PCHAT <becenév>                   - DCC CHAT meghívás passzív módban
    DCC CLOSE <típus> <becenév> <fájl>         DCC átvitel bezárása; példa:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
hu: DEHOP <becenév>, elveszi a fél-op státuszt az adott csatornán a becenévtől (op-jog szükséges)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
hu: DELBUTTON <név>, gomb törlése a felhasználólista alól

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
hu: DEOP <becenév>, op-jog megvonása a becenévtől az adott csatornán (op-jog szükséges)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
hu: DEVOICE <becenév>, megvonja a voice státuszt a becenévtől az adott csatornán (op-jog szükséges)

en: DISCON, Disconnects from server
hu: DISCON, bontja a kapcsolatot a kiszolgálóval

en: ECHO <text>, Prints text locally
hu: ECHO <szöveg>, szöveg helyi megjelenítése

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
hu: EXEC [-o] <parancs>, parancs futtatása. Ha -o -val használja, a kimenet az aktuális csatornára megy, egyébként az aktuális szövegdobozba

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
hu: EXECCONT, SIGCONT küldése a folyamatnak

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
hu: EXECKILL [-9], futó exec kilövése az aktuális munkafolyamatban. Ha a -9 kapcsolóval használja, a folyamat SIGKILL szignált kap

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
hu: EXECSTOP, SIGSTOP küldése a folyamatnak

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
hu: EXECWRITE, adatok küldése a folyamat szabványos bemenetére

en: EXPORTCONF, exports HexChat settings
hu: EXPORTCONF, HexChat beállítások exportálása

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
hu: FLUSHQ, törli az aktuális kiszolgáló küldési várakozási sorát

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
hu: GATE <kiszolgáló> [<port>], a kiszolgáló beállítása proxyként, az alapértelmezett portszám a 23

en: GHOST <nick> [password], Kills a ghosted nickname
hu: GHOST <becenév> <jelszó>, Egy ghost-olt becenév kilövése

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
hu: HOP <becenév>, fél-op státuszt ad a becenévnek (op-jog szükséges)

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
hu: ID <jelszó>, azonosítja a becenév-kiszolgáló felé

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
hu: IGNORE <maszk> <típusok..> <opciók..>
        maszk - a mellőzendő gépek maszkja, például *!*@*.aol.com
        típusok - a mellőzendő adatok típusa, a következők legalább egyike:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        opciók - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
hu: INVITE <becenév> [<csatorna>], meghívja a becenevet egy csatornára, alapértelmezésben az aktuálisra (op-jog szükséges)

en: JOIN <channel>, joins the channel
hu: JOIN <csatorna>, belépés a csatornára

en: LAGCHECK, forces a new lag check
hu: LAGCHECK, új lag ellenőrzés kikényszerítése

en: LASTLOG [-h] [-m] [-r] [--] <string>, searches for a string in the buffer
        Use -h to highlight the found string(s)
        Use -m to match case
        Use -r when string is a Regular Expression
        Use -- (double hyphen) to end options when searching for, say, the string '-r'
hu: LASTLOG [-h] [-m] [-r] [--] <szöveg>, szöveg keresése a pufferben
        Használd a -h kapcsolót a találat(ok) kiemeléséhez
        Használd az -m kapcsolót a kis/nagybetű érzékenységhez
        Használd az -r kapcsolót reguláris kifejezés használatához
        Használd a -- (dupla kötőjel) kapcsolót az opciók lezárásához, például ha az '-r' szövegre keresel

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
hu: LOAD [-e] <fájl>, bővítmény vagy parancsfájl betöltése

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
hu: MDEHOP, minden fél-op-tól elveszi a fél-op jogot az adott csatornán (op-jog szükséges)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
hu: MDEOP, minden op-tól elveszi az op-jogot az adott csatornán (op-jog szükséges)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
hu: ME <akció>, az adott tevékenységet az aktuális csatornára küldi (az igék 3. személyben írandók, például: /me ugrál)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
hu: MKICK, tömegesen kirúg mindenkit az adott csatornáról, kivéve Önt (op-jog szükséges)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
hu: MOP, tömeges op-jog adása mindenkinek az adott csatornán (op-jog szükséges)

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
hu: NCTCP <becenév> <üzenet>, CTCP figyelmeztetés küldése

en: NEWSERVER [-noconnect] <hostname> [<port>]
hu: NEWSERVER [-noconnect] <kiszolgálónév> [<port>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
hu: NICK <becenév>, beállítja a becenevét

en: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], displays your notify list or adds someone to it
hu: NOTIFY [-n hálózat1[,hálózat2,...]] [<becenév>], megjeleníti az értesítési listát vagy hozzáad valakit

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
hu: OP <becenév>, op-jogot ad a becenévnek (op-jog szükséges)

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
hu: PART [<csatorna>] [<indoklás>], kilép a csatornáról, alapértelmezésben az aktuálisról

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
hu: PING <becenév | csatorna>, CTCP-pingeli a becenevet vagy a csatornát

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
hu: QUIT [<indoklás>], bontja a kapcsolatot az aktuális kiszolgálóval

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
hu: QUOTE <szöveg>, nyers formában küldi a szöveget a kiszolgálóra

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
hu: RECONNECT [-ssl] [<kiszolgáló>] [<port>] [<jelszó>], Ugyanúgy használható, mint a /RECONNECT (újracsatlakozás az aktuális kiszolgálóhoz) vagy /RECONNECT ALL (minden nyitott kiszolgálóhoz csatlakozik)

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
hu: RECONNECT [<host>] [<port>] [<jelszó>], Ugyanúgy használható, mint a /RECONNECT (újracsatlakozás az aktuális kiszolgálóhoz) vagy /RECONNECT ALL (minden nyitott kiszolgálóhoz csatlakozik)

en: RECV <text>, send raw data to HexChat, as if it was received from the IRC server
hu: RECV <szöveg>, nyers adatok küldése a HexChat-nek, mintha az IRC kiszolgálótól érkezett volna

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
hu: SAY <szöveg>, szöveget küld az aktuális ablakban lévő objektumba

en: SEND <nick> [<file>]
hu: SEND <becenév> [<fájl>]

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
hu: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <csatorna>, csatlakozik és belép egy adott csatornára

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
hu: SERVCHAN <host> <port> <csatorna>, csatlakozik és belép az adott csatornára

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 6697 for ssl connections
hu: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<jelszó>], csatlakozik a kiszolgálóhoz, az alapértelmezett port 6667 normál kapcsolathoz, és 6697 SSL kapcsolathoz

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
hu: SERVER <host> [<port>] [<jelszó>], csatlakozik az adott kiszolgálóhoz, az alapértelmezett port a 6667

en: SET [-e] [-off|-on] [-quiet] <variable> [<value>]
hu: SET [-e] [-off|-on] [-quiet] <változó> [<érték>]

en: SETCURSOR [-|+]<position>, reposition the cursor in the inputbox
hu: SETCURSOR [-|+]<pozíció>, a kurzor átmozgatása a beviteli mezőben

en: SETTAB <new name>, change a tab's name, tab_trunc limit still applies
hu: SETTAB <új név>, egy fül nevének megváltoztatása, a tab_trunc korlát továbbra is érvényes

en: SETTEXT <new text>, replace the text in the input box
hu: SETTEXT <új szöveg>, a beviteli mező szövegének cseréje

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
hu: TOPIC [<téma>], beállítja a témát, ha megadja, vagy megmutatja az aktuális témát

en: 
    TRAY -f <timeout> <file1> [<file2>] Blink tray between two icons.
    TRAY -f <filename>                  Set tray to a fixed icon.
    TRAY -i <number>                    Blink tray with an internal icon.
    TRAY -t <text>                      Set the tray tooltip.
    TRAY -b <title> <text>              Set the tray balloon.
hu: 
    TRAY -f <időkorlát> <fájl1> [<fájl2>] Villogjon a tálcán a két ikon között.
    TRAY -f <fájlnév>                  A tálca beállítása rögzített ikonra.
    TRAY -i <szám>                    Tálca villogtatása belső ikonnal.
    TRAY -t <szöveg>                      A tálca gyorstippjének beállítása.
    TRAY -b <cím> <szöveg>              A tálca feliratának beállítása.

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
hu: UNBAN <maszk> [<maszk>...], kitiltás feloldása az adott maszkokra.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
hu: UNIGNORE <maszk> [QUIET] az adott maszk mellőzésének megszüntetése

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
hu: UNLOAD <név>, kikapcsol egy bővítményt vagy parancsfájlt

en: URL <url>, opens a URL in your browser
hu: URL <url>, megnyitja az adott URL-t a böngészőben

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
hu: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> stb, kiemeli a beceneve(ke)t a csatorna felhasználólistájában

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
hu: VOICE <becenév>, voice státuszt ad valakinek (op-jog szükséges)

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
hu: WALLCHAN <üzenet>, kiírja az üzenetet az összes csatornára

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
hu: WALLCHOP <üzenet>, elküldi az üzenetet az aktuális csatorna összes opjának

en: Usage: %s
hu: Használat: %s

en: 
    No help available on that command.
hu: 
    Ehhez a parancshoz nincs súgó.

en: No such command.
hu: Nincs ilyen parancs.

en: Bad arguments for user command.
hu: Hibás argumentum a felhasználói parancs mellett.

en: Too many recursive usercommands, aborting.
hu: Túl sok rekurzív felhasználói parancs, kilépek.

en: No hexchat_plugin_init symbol; is this really a HexChat plugin?
hu: Nem találom a hexchat_plugin_init szimbólumot; biztos, hogy ez egy HexChat plugin?

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
hu: Biztos, hogy ez SSL-re képes kiszolgáló és port?

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
hu: Nem lehet feloldani a(z) %s gépnevet
    Ellenőrizze az IP-beállításait!

en: Proxy traversal failed.
hu: Nem sikerült átjutni a proxyn.

en: Cycling to next server in %s...
hu: Ugrás a következő kiszolgálóra %s múlva...

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
hu: Figyelem: a "%s" karakterkészlet ismeretlen. Nem lesz konverzió a(z) %s hálózaton.

en: %C18*%O$t%C18$1%O added to notify list.
hu: %C18*%O$t%C18$1%O az értesítési listához adva.

en: %C22*%O$tCannot join %C22$1 %O(%C20You are banned%O).
hu: %C22*%O$tNem tudok csatlakozni ide: %C22$1 %O(%C20Ki vagy tiltva%O).

en: %C29*%O$tCapabilities acknowledged: %C29$2%O
hu: %C29*%O$tJóváhagyott képességek: %C29$2%O

en: %C23*%O$tCapabilities supported: %C29$2%O
hu: %C23*%O$tTámogatott képességek: %C29$2%O

en: %C23*%O$tCapabilities requested: %C29$1%O
hu: %C23*%O$tIgényelt képességek: %C29$1%O

en: %C24*%O$t%C28$1%O is now known as %C18$2%O
hu: %C24*%O$t%C28$1%O mostantól a %C18$2%O néven ismert

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets ban on %C18$2%O
hu: %C22*%O$t%C26$1%O beállítja %C18$2%O tiltását

en: %C22*%O$tChannel %C22$1%O created on %C24$2%O
hu: %C22*%O$tA(z) %C22$1%O csatorna létrehozva ekkor: %C24$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel half-operator status from %C18$2%O
hu: %C22*%O$t%C26$1%O elveszi %C18$2%O féloperátor jogát

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel operator status from %C18$2%O
hu: %C22*%O$t%C26$1%O elveszi %C18$2%O operátor jogát

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes voice from %C18$2%O
hu: %C22*%O$t%C26$1%O elveszi %C18$2%O hangját

en: %C22*%O$t%C26$1%C sets exempt on %C18$2%O
hu: %C22*%O$t%C26$1%C felmenti %C18$2%O-t

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel half-operator status to %C18$2%O
hu: %C22*%O$t%C26$1%O féloperátor jogot ad %C18$2%O részére

en: %UChannel          Users   Topic
hu: %UCsatorna          Felhasználók   Téma

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets mode %C24$2$3%O on %C22$4%O
hu: %C22*%O$t%C26$1%O beállítja a %C24$2$3%O módot ezen: %C22$4%O

en: %C22*%O$tChannel %C22$1%O modes: %C24$2
hu: %C22*%O$t%C22$1%O csatorna módjai: %C24$2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel operator status to %C18$2%O
hu: %C22*%O$t%C26$1%O operátor jogot ad %C18$2%O részére

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes exempt on %C18$2%O
hu: %C22*%O$t%C26$1%O törli %C18$2%O felmentését

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel keyword
hu: %C22*%O$t%C26$1%O törli a csatorna kulcsszavát

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes user limit
hu: %C22*%O$t%C26$1%O megszünteti a létszámkorlátot

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets channel keyword to %C24$2%O
hu: %C22*%O$t%C26$1%O beállítja a csatorna kulcsszavát (%C24$2%O)

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets channel limit to %C24$2%O
hu: %C22*%O$t%C26$1%O beállítja a csatorna létszámkorlátját ennyire: %C24$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes ban on %C18$2%O
hu: %C22*%O$t%C26$1%O törli %C18$2%O tiltását

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives voice to %C18$2%O
hu: %C22*%O$t%C26$1%O hangot ad %C18$2%O részére

en: %C23*%O$tConnected. Now logging in.
hu: %C23*%O$tKapcsolódva. Most bejelentkezem.

en: %C23*%O$tConnecting to %C29$1%C (%C23$2:$3%O)
hu: %C23*%O$tCsatlakozás ide: %C29$1%C (%C23$2:$3%O)

en: %C20*%O$tConnection failed (%C20$1%O)
hu: %C20*%O$tCsatlakozás sikertelen (%C20$1%O)

en: %C24*%O$tReceived a CTCP %C24$1%C from %C18$2%O
hu: %C24*%O$tCTCP %C24$1%C érkezett %C18$2%O felől

en: %C24*%C$tReceived a CTCP %C24$1%C from %C18$2%C (to %C22$3%C)%O
hu: %C24*%C$tCTCP %C24$1%C érkezett %C18$2%C felől (%C22$3%C szobában)%O

en: %C24*%O$tReceived a CTCP Sound %C24$1%C from %C18$2%O
hu: %C24*%O$tCTCP Sound %C24$1%C érkezett %C18$2%O felől

en: %C24*%O$tReceived a CTCP Sound %C24$1%C from %C18$2%C (to %C22$3%O)
hu: %C24*%O$tCTCP Sound %C24$1%C érkezett %C18$2%C felől (%C22$3%O szobában)

en: %C23*%O$tDCC CHAT to %C18$1%O aborted.
hu: %C23*%O$t%C18$1%O DCC CHAT-je megszakítva.

en: %C24*%O$tDCC CHAT connection established to %C18$1%C %C30[%C24$2%C30]%O
hu: %C24*%OLétrejött a DCC CHAT kapcsolat $t%C18$1%C felé %C30[%C24$2%C30]%O

en: %C20*%O$tDCC CHAT to %C18$1%O lost (%C20$4%O)
hu: %C20*%O$tA %C18$1%O felé nyitott DCC CHAT megszakadt (%C20$4%O)

en: %C24*%O$tReceived a DCC CHAT offer from %C18$1%O
hu: %C24*%O$t%C18$1%O DCC CHAT felkérést küldött

en: %C24*%O$tOffering DCC CHAT to %C18$1%O
hu: %C24*%O$tDCC CHAT kezdeményezése %C18$1%O felé

en: %C24*%O$tAlready offering CHAT to %C18$1%O
hu: %C24*%O$tMár kezdeményeztél CHAT-et %C18$1%O felé

en: %C20*%O$tDCC $1 connect attempt to %C18$2%O failed (%C20$3%O)
hu: %C20*%OA kezdeményezett $tDCC $1 kapcsolódási kísérlet kudarcba fulladt %C18$2%O felé (%C20$3%O)

en: %C23*%O$tReceived '%C23$1%C' from %C18$2%O
hu: %C23*%O$t'%C23$1%C' érkezett %C18$2%O felől

en: %C20*%O$tReceived a malformed DCC request from %C18$1%O.$a010%C23*%O$tContents of packet: %C23$2%O
hu: %C20*%O$tÉrvénytelen formátumú DCC kérés érkezett %C18$1%O felől.$a010%C23*%O$tA csomag tartalma: %C23$2%O

en: %C24*%O$tOffering '%C24$1%O' to %C18$2%O
hu: %C24*%O$t'%C24$1%O' felajánlása %C18$2%O részére

en: %C23*%O$tNo such DCC offer.
hu: %C23*%O$tNincs ilyen DCC ajánlat.

en: %C23*%O$tDCC RECV '%C23$2%O' to %C18$1%O aborted.
hu: %C23*%O$t%C18$1%O felé küldött DCC RECV '%C23$2%O' megszakítva.

en: %C24*%O$tDCC RECV '%C23$1%O' from %C18$3%O complete %C30[%C24$4%O cps%C30]%O
hu: %C24*%O$tDCC RECV '%C23$1%O' %C18$3%O felől befejeződött %C30[%C24$4%O cps%C30]%O

en: %C24*%O$tDCC RECV connection established to %C18$1 %C30[%O%C24$2%C30]%O
hu: %C24*%O$tA DCC RECV kapcsolat létrejött %C18$1 felé %C30[%O%C24$2%C30]%O

en: %C20*%O$tDCC RECV '%C23$1%O' from %C18$3%O failed (%C20$4%O)
hu: %C20*%O$t%C18$3%O felől érkező DCC RECV '%C23$1%O' sikertelen (%C20$4%O)

en: %C20*%O$tDCC RECV: Cannot open '%C23$1%C' for writing (%C20$2%O)
hu: %C20*%O$tDCC RECV: '%C23$1%C' írása sikertelen (%C20$2%O)

en: %C23*%O$tThe file '%C24$1%C' already exists, saving it as '%C23$2%O' instead.
hu: %C23*%O$tMár létezik '%C24$1%C' nevű fájl, mentés '%C23$2%O' néven.

en: %C24*%O$t%C18$1%C has requested to resume '%C23$2%C' from %C24$3%O.
hu: %C24*%O$t%C18$1%C '%C23$2%C' folytatását kérte innen: %C24$3%O.

en: %C23*%O$tDCC SEND '%C23$2%C' to %C18$1%O aborted.
hu: %C23*%O$t%C18$1%O felé küldött DCC SEND '%C23$2%C' megszakítva.

en: %C24*%O$tDCC SEND '%C23$1%C' to %C18$2%C complete %C30[%C24$3%C cps%C30]%O
hu: %C24*%O$tDCC SEND '%C23$1%C' %C18$2%C felé befejeződött %C30[%C24$3%C cps%C30]%O

en: %C24*%O$tDCC SEND connection established to %C18$1 %C30[%O%C24$2%C30]%O
hu: %C24*%O$tDCC SEND kapcsolat kiépítve %C18$1 felé %C30[%O%C24$2%C30]%O

en: %C20*%O$tDCC SEND '%C23$1%C' to %C18$2%C failed (%C20$3%O)
hu: %C20*%O$tDCC SEND '%C23$1%C' %C18$2%C felé sikertelen (%C20$3%O)

en: %C24*%O$t%C18$1%C has offered '%C23$2%C' (%C24$3%O bytes)
hu: %C24*%O$t%C18$1%C felajánlotta: '%C23$2%C' (%C24$3%O bájt)

en: %C20*%O$tDCC $1 '%C23$2%C' to %C18$3%O stalled, aborting.
hu: %C20*%O$tDCC $1 '%C23$2%C' %C18$3%O felé megakadt, leállítás.

en: %C20*%O$tDCC $1 '%C23$2%C' to %C18$3%O timed out, aborting.
hu: %C20*%O$tDCC $1 '%C23$2%C' %C18$3%O felé túllépte az időkorlátot, leállítás.

en: %C24*%O$t%C18$1%O deleted from notify list.
hu: %C24*%O$t%C18$1%O törölve az értesítési listáról.

en: %C20*%O$tDisconnected (%C20$1%O)
hu: %C20*%O$tLecsatlakozva (%C20$1%O)

en: %C24*%O$tFound your IP: %C30[%C24$1%C30]%O
hu: %C24*%O$tMegtaláltam az IP címed: %C30[%C24$1%C30]%O

en: %O%C18$1%O added to ignore list.
hu: %O%C18$1%O a mellőzési listához adva.

en: %OIgnore on %C18$1%O changed.
hu: %O%C18$1%O mellőzési beállításai megváltoztak.

en: %O%C18$1%O removed from ignore list.
hu: %O%C18$1%O törölve a mellőzési listáról.

en: %OIgnore list is empty.
hu: %OA mellőzési lista üres.

en: %C20*%O$tCannot join %C22$1%C (%C20Channel is invite only%O)
hu: %C20*%O$t%C22$1%C szobához csatlakozás sikertelen (%C20Meghívás szükséges%O)

en: %C24*%O$tYou have been invited to %C22$1%O by %C18$2%O (%C29$3%O)
hu: %C24*%O$t%C18$2%O meghívott téged a %C22$1%O szobába (%C29$3%O)

en: %C20*%O$tCannot join %C22$1%C (%C20Requires keyword%O)
hu: %C20*%O$tNem tudok a %C22$1%C szobába belépni (%C20kulcsszó szükséges%O)

en: %C22*%O$t%C26$1%C has kicked %C18$2%C from %C22$3%C (%C24$4%O)
hu: %C22*%O$t%C18$2%C ki lett rúgva %C26$1%C által a %C22$3%C szobából (%C24$4%O)

en: %C19*%O$t%C19You have been killed by %C26$1%C (%C20$2%O)
hu: %C19*%O$t%C19%C26$1%C legyilkolt téged (%C20$2%O)

en: %C29*%O$t%C29MOTD Skipped%O
hu: %C29*%O$t%C29MOTD kihagyva%O

en: %C20*%O$tNo such DCC.
hu: %C20*%O$tNincs ilyen DCC.

en: %C23*%O$tNo process is currently running
hu: %C23*%O$tJelenleg nem futnak folyamatok

en: $tNotify list is empty.
hu: $tAz értesítési lista üres.

en: %C23*%O$t%C23$1%O users in notify list.
hu: %C23*%O$t%C23$1%O felhasználó az értesítési listán.

en: %C23*%O$tNotify: %C18$1%C is offline (%C29$3%O)
hu: %C23*%O$tÉrtesítés: %C18$1%C kijelentkezett (%C29$3%O)

en: %C23*%O$tNotify: %C18$1%C is online (%C29$3%O)
hu: %C23*%O$tÉrtesítés: %C18$1%C bejelentkezett (%C29$3%O)

en: %C24*%O$tPing reply from %C18$1%C: %C24$2%O second(s)
hu: %C24*%O$tPing válasz %C18$1%C felől: %C24$2%O másodperc

en: %C20*%O$tNo ping reply for %C24$1%O seconds, disconnecting.
hu: %C20*%O$tNem érkezett ping válasz %C24$1%O másodpercig, szétkapcsolódás.

en: %C24*%O$tA process is already running
hu: %C24*%O$tMár fut egy folyamat

en: %C24*$t$1 has quit ($2)
hu: %C24*$t$1 kijelentkezett ($2)

en: %C24*%O$t%C26$1%C sets modes %C30[%C24$2%C30]%O
hu: %C24*%O$t%C26$1%C beállítja a módokat %C30[%C24$2%C30]%O

en: %C24*%O$tLooking up IP number for %C18$1%O...
hu: %C24*%O$t%C18$1%O IP címének megkeresése...

en: %C29*%O$tConnected.
hu: %C29*%O$tKapcsolódva.

en: %C29*%O$tLooking up %C29$1%O
hu: %C29*%O$t%C29$1%O megkeresése

en: %C23*%O$tStopped previous connection attempt (%C24$1%O)
hu: %C23*%O$tElőző kapcsolódási kísérlet félbehagyva (%C24$1%O)

en: %C22*%O$tTopic for %C22$1%C is: $2%O
hu: %C22*%O$t%C22$1%C csatorna témája: $2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%C has changed the topic to: $2%O
hu: %C22*%O$t%C26$1%C megváltoztatta a csatorna témáját erre: $2%O

en: %C22*%O$tTopic for %C22$1%C set by %C26$2%C (%C24$3%O)
hu: %C22*%O$t%C22$1%C témája beállítva %C26$2%C által (%C24$3%O)

en: %C20*%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
hu: %C20*%O$tIsmeretlen gép. Talán elírtad?

en: %C20*%O$tCannot join %C22$1%C (%C20User limit reached%O)
hu: %C20*%O$tSikertelen a csatlakozás %C22$1%C szobához (%C20Túllépett létszámkorlát%O)

en: %C22*%O$tUsers on %C22$1%C: %C24$2%O
hu: %C22*%O$t%C22$1%C felhasználói: %C24$2%O

en: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%C is away %C30(%C23$2%O%C30)%O
hu: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%C távol van %C30(%C23$2%O%C30)%O

en: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28] %OEnd of WHOIS list.
hu: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28] %OWHOIS lista vége.

en: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%O idle %C23$2%O
hu: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%O %C23$2%O óta tétlen

en: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%O idle %C23$2%O, signon: %C23$3%O
hu: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%O %C23$2%O óta tétlen, belépett: %C23$3%O

en: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%O Real Host: %C23$2%O, Real IP: %C30[%C23$3%C30]%O
hu: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%O Valódi gépnév: %C23$2%O, Valódi IP: %C30[%C23$3%C30]%O

en: %C19*%O$tNow talking on %C22$2%O
hu: %C19*%O$tMostantól a %C22$2%O csatornán beszélgetsz

en: %C19*%O$tYou have been kicked from %C22$2%C by %C26$3%O (%C20$4%O)
hu: %C19*%O$t%C26$3%O kirúgott a %C22$2%C csatornából (%C20$4%O)

en: %C19*%O$tYou have left channel %C22$3%O
hu: %C19*%O$tElhagytad a %C22$3%O csatornát

en: %C19*%O$tYou have left channel %C22$3%C (%C24$4%O)
hu: %C19*%O$tElhagytad a %C22$3%C csatornát (%C24$4%O)

en: %C20*%O$tYou've invited %C18$1%O to %C22$2%O (%C24$3%O)
hu: %C20*%O$tMeghívtad %C18$1%O-t a %C22$2%O csatornába (%C24$3%O)

en: %C20*%O$tYou are now known as %C18$2%O
hu: %C20*%O$tMostantól a %C18$2%O néven beszélgetsz

en: Loaded log from
hu: Napló betöltve

en: **** ENDING LOGGING AT %s
hu: **** NAPLÓZÁS BEFEJEZÉSE EKKOR: %s

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
hu: **** NAPLÓZÁS KEZDETE EKKOR: %s

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
    permissions on %s
hu: * Nem lehet írni a naplófájl(oka)t. Ellenőrizd a
     jogokat a(z) %s fájlon

en: Left message
hu: Bal oldali üzenet

en: Right message
hu: Jobb oldali üzenet

en: IP address
hu: IP cím

en: Username
hu: Felhasználónév

en: The nick of the joining person
hu: A csatlakozó személy beceneve

en: The channel being joined
hu: A csatorna, amelyre belép

en: The host of the person
hu: A személy gépe

en: Nickname
hu: Becenév

en: The action
hu: A művelet

en: Mode char
hu: Mód karakter

en: Identified text
hu: Azonosított szöveg

en: The text
hu: A szöveg

en: The message
hu: Az üzenet

en: Server Name
hu: Kiszolgáló neve

en: Acknowledged Capabilities
hu: Jóváhagyott képességek

en: Server Capabilities
hu: Szerver képességek

en: Requested Capabilities
hu: Igényelt képességek

en: Old nickname
hu: Régi becenév

en: New nickname
hu: Új becenév

en: Nick of person who changed the topic
hu: A témát megváltoztató személy beceneve

en: Topic
hu: Téma

en: The nickname of the kicker
hu: A kirúgó beceneve

en: The person being kicked
hu: A kirúgott személy

en: The channel
hu: A csatorna

en: The reason
hu: Az indoklás

en: The nick of the person leaving
hu: A kilépő személy beceneve

en: The time
hu: Az idő

en: The creator
hu: A létrehozó

en: Nick
hu: Becenév

en: Reason
hu: Indoklás

en: Host
hu: Kiszolgáló

en: Who it's from
hu: Kitől jött

en: The time in x.x format (see below)
hu: Az idő x.x formátumban (lásd lejjebb)

en: The Channel it's going to
hu: A csatorna, amelyre megy

en: The sound
hu: A hang

en: The nick of the person
hu: A személy beceneve

en: The CTCP event
hu: A CTCP esemény

en: The nick of the person who set the key
hu: A személy beceneve, aki a kulcsot beállította

en: The key
hu: A kulcs

en: The nick of the person who set the limit
hu: A személy beceneve, aki beállította a limitet

en: The limit
hu: A limit

en: The nick of the person who did the op'ing
hu: Annak a beceneve, aki az op-jogot adta

en: The nick of the person who has been op'ed
hu: Annak a beceneve, aki op-jogot kapott

en: The nick of the person who has been halfop'ed
hu: Annak a beceneve, aki fél-op jogot kapott

en: The nick of the person who did the halfop'ing
hu: Annak a beceneve, aki a fél-op jogot adta

en: The nick of the person who did the voice'ing
hu: Annak a beceneve, aki voice jogot adott

en: The nick of the person who has been voice'ed
hu: Annak a beceneve, aki voice jogot kapott

en: The nick of the person who did the banning
hu: Annak a beceneve, aki a kitiltást végezte

en: The ban mask
hu: A kitiltásmaszk

en: The nick who removed the key
hu: Annak a beceneve, aki eltávolította a kulcsot

en: The nick who removed the limit
hu: Annak a beceneve, aki eltávolította a limitet

en: The nick of the person who has been deop'ed
hu: Annak a beceneve, akitől elvették az op-jogot

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
hu: Annak a beceneve, akitől elvették a fél-op jogot

en: The nick of the person who has been devoice'ed
hu: Annak a beceneve, akitől megvonták a voice jogot

en: The nick of the person who did the exempt
hu: Annak a beceneve, aki a kivételezést beállította

en: The exempt mask
hu: A kivételezés maszkja

en: The nick of the person removed the exempt
hu: Annak a beceneve, aki a kivételezést eltávolította

en: The nick of the person who did the invite
hu: Annak a beceneve, aki a meghívást küldte

en: The invite mask
hu: A meghívás maszkja

en: The nick of the person removed the invite
hu: Annak a beceneve, aki a meghívást visszavonta

en: The nick of the person setting the mode
hu: Annak a beceneve, aki a módot beállította

en: The mode's sign (+/-)
hu: A mód előjele (+/-)

en: The mode letter
hu: A mód betűjele

en: The channel it's being set on
hu: A csatorna, amelyre beállítják

en: Full name
hu: Teljes név

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
hu: Csatornatagság/"IRC operátor"

en: Server Information
hu: Kiszolgálóinformáció

en: Idle time
hu: Tétlenség ideje

en: Signon time
hu: Bejelentkezés ideje

en: Away reason
hu: Távollét oka

en: Message
hu: Üzenet

en: Account
hu: Fiók

en: Real user@host
hu: Valós user@host

en: Real IP
hu: Valós IP

en: Channel Name
hu: Csatorna neve

en: Raw Numeric or Identifier
hu: Nyers szám vagy azonosító

en: Text
hu: Szöveg

en: Nick of person who invited you
hu: Annak a beceneve, aki meghívta

en: Users
hu: Felhasználók

en: Nickname in use
hu: A becenév használatban van

en: Nick being tried
hu: Próbált becenév

en: Modes string
hu: Módok karakterlánca

en: DCC Type
hu: DCC típus

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Destination filename
hu: Cél fájlnév

en: Pathname
hu: Elérési út

en: Position
hu: Pozíció

en: Size
hu: Méret

en: DCC String
hu: DCC karakterlánc

en: Number of notify items
hu: Az értesítési bejegyzések száma

en: Old Filename
hu: Régi fájlnév

en: New Filename
hu: Új fájlnév

en: Receiver
hu: Címzett

en: Hostmask
hu: Kiszolgálómaszk

en: Hostname
hu: Kiszolgálónév

en: The Packet
hu: A csomag

en: Seconds
hu: másodperc

en: Nick of person who have been invited
hu: Annak a beceneve, akit meghívtak

en: Banmask
hu: Kitiltásmaszk

en: Who set the ban
hu: Ki állította be a kitiltást

en: Ban time
hu: Kitiltás ideje

en: Cannot read sound file:
    %s
hu: Nem lehet olvasni ezt a hangfájlt:
    %s

en: Remote host closed socket
hu: A távoli gép lezárta a foglalatot

en: Connection refused
hu: Kapcsolódás elutasítva

en: No route to host
hu: Nincs útvonal a kiszolgálóhoz

en: Connection timed out
hu: Időtúllépés miatt a kapcsolat megszakadt

en: Cannot assign that address
hu: Ezt a címet nem lehet kiosztani

en: Connection reset by peer
hu: A kapcsolatot a túloldali gép visszaállította

en: Ascension Island
hu: Ascension-sziget

en: United Arab Emirates
hu: Egyesült Arab Emirátusok

en: Aviation-Related Fields
hu: Repüléssel kapcsolatos területek

en: Afghanistan
hu: Afganisztán

en: Antigua and Barbuda
hu: Antigua és Barbuda

en: Albania
hu: Albánia

en: Armenia
hu: Örményország

en: Netherlands Antilles
hu: Holland Antillák

en: Antarctica
hu: Antarktisz

en: Argentina
hu: Argentína

en: Reverse DNS
hu: Fordított DNS

en: American Samoa
hu: Amerikai Szamoa

en: Asia-Pacific Region
hu: Ázsia-Csendes-óceáni térség

en: Austria
hu: Ausztria

en: Nato Fiel
hu: NATO

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Aland Islands
hu: Aland-szigetek

en: Azerbaijan
hu: Azerbajdzsán

en: Bosnia and Herzegovina
hu: Bosznia-Hercegovina

en: Bangladesh
hu: Banglades

en: Bulgaria
hu: Bulgária

en: Bahrain
hu: Bahrein

en: Businesses
hu: Üzleti

en: Brunei Darussalam
hu: Brunei Szultánátus

en: Bolivia
hu: Bolívia

en: Brazil
hu: Brazília

en: Bahamas
hu: Bahama-szigetek

en: Bhutan
hu: Bhután

en: Bouvet Island
hu: Bouvet-sziget

en: Belarus
hu: Fehéroroszország

en: Belize
hu: Belizé

en: Canada
hu: Kanada

en: Catalan
hu: Katalán

en: Cocos Islands
hu: Kókusz-szigetek

en: Democratic Republic of Congo
hu: Kongói Demokratikus Köztársaság

en: Central African Republic
hu: Közép-Afrikai Köztársaság

en: Congo
hu: Kongó

en: Switzerland
hu: Svájc

en: Cote d'Ivoire
hu: Elefántcsont-part

en: Cook Islands
hu: Cook-szigetek

en: Cameroon
hu: Kamerun

en: China
hu: Kína

en: Colombia
hu: Kolumbia

en: Internic Commercial
hu: Internic kereskedelmi

en: Cooperatives
hu: Együttműködők

en: Serbia and Montenegro
hu: Szerbia és Montenegro

en: Cuba
hu: Kuba

en: Christmas Island
hu: Karácsony-szigetek

en: Cyprus
hu: Ciprus

en: Czech Republic
hu: Cseh Köztársaság

en: East Germany
hu: Kelet-Németország

en: Germany
hu: Németország

en: Djibouti
hu: Dzsibuti

en: Denmark
hu: Dánia

en: Dominica
hu: Dominika

en: Dominican Republic
hu: Dominikai Köztársaság

en: Algeria
hu: Algéria

en: Educational Institution
hu: Oktatási intézmény

en: Estonia
hu: Észtország

en: Egypt
hu: Egyiptom

en: Western Sahara
hu: Nyugat-Szahara

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Ethiopia
hu: Etiópia

en: European Union
hu: Európai Unió

en: Finland
hu: Finnország

en: Fiji
hu: Fidzsi

en: Falkland Islands
hu: Falkland-szigetek

en: Faroe Islands
hu: Faroe-szigetek

en: France
hu: Franciaország

en: Great Britain
hu: Nagy-Britannia

en: Georgia
hu: Grúzia

en: French Guiana
hu: Francia Guyana

en: British Channel Isles
hu: Brit Csatorna-szigetek

en: Ghana
hu: Ghána

en: Gibraltar
hu: Gibraltár

en: Greenland
hu: Grönland

en: Government
hu: Kormányzat

en: Equatorial Guinea
hu: Egyenlítői Guinea

en: Greece
hu: Görögország

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
hu: Szt. György- és S. Sandwich-szigetek

en: Guinea-Bissau
hu: Bissau-Guinea

en: Heard and McDonald Islands
hu: Heard- és McDonald-szigetek

en: Croatia
hu: Horvátország

en: Hungary
hu: Magyarország

en: Indonesia
hu: Indonézia

en: Ireland
hu: Írország

en: Israel
hu: Izrael

en: Isle of Man
hu: Man szigete

en: Informational
hu: Információs tartomány

en: International
hu: Nemzetközi

en: British Indian Ocean Territory
hu: Brit Indiai-óceáni terület

en: Iraq
hu: Irak

en: Iran
hu: Irán

en: Iceland
hu: Izland

en: Italy
hu: Olaszország

en: Jordan
hu: Jordánia

en: Company Jobs
hu: Céges állások

en: Japan
hu: Japán

en: Kyrgyzstan
hu: Kirgizisztán

en: Cambodia
hu: Kambodzsa

en: Comoros
hu: Comore-szigetek

en: St. Kitts and Nevis
hu: St. Kitts és Nevis

en: North Korea
hu: Észak-Korea

en: South Korea
hu: Dél-Korea

en: Kuwait
hu: Kuvait

en: Cayman Islands
hu: Kajmán-szigetek

en: Kazakhstan
hu: Kazahsztán

en: Laos
hu: Laosz

en: Lebanon
hu: Libanon

en: Liberia
hu: Libéria

en: Lithuania
hu: Litvánia

en: Luxembourg
hu: Luxemburg

en: Latvia
hu: Lettország

en: Libya
hu: Líbia

en: Morocco
hu: Marokkó

en: Montenegro
hu: Montenegró

en: United States Medical
hu: Egyesült Államok (egészségügy)

en: Madagascar
hu: Madagaszkár

en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

en: Military
hu: Katonai

en: Macedonia
hu: Macedónia

en: Myanmar
hu: Mianmar

en: Mongolia
hu: Mongólia

en: Macau
hu: Makaó

en: Mobile Devices
hu: Mobil eszközök

en: Northern Mariana Islands
hu: Északi Mariana-szigetek

en: Mauritania
hu: Mauritánia

en: Malta
hu: Málta

en: Museums
hu: Múzeumok

en: Maldives
hu: Maldív-szigetek

en: Mexico
hu: Mexikó

en: Malaysia
hu: Malajzia

en: Mozambique
hu: Mozambik

en: Namibia
hu: Namíbia

en: Individual's Names
hu: Magánszemélyek nevei

en: New Caledonia
hu: Új-Kaledónia

en: Internic Network
hu: Internic hálózat

en: Norfolk Island
hu: Norfolk-szigetek

en: Nigeria
hu: Nigéria

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: Norway
hu: Norvégia

en: Nepal
hu: Nepál

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: Internic Non-Profit Organization
hu: Internic non-profit szervezet

en: French Polynesia
hu: Francia Polinézia

en: Papua New Guinea
hu: Pápua Új-Guinea

en: Philippines
hu: Fülöp-szigetek

en: Pakistan
hu: Pakisztán

en: Poland
hu: Lengyelország

en: St. Pierre and Miquelon
hu: St. Pierre és Miquelon

en: Professions
hu: Mesterségek

en: Palestinian Territory
hu: Palesztin terület

en: Portugal
hu: Portugália

en: Qatar
hu: Katar

en: Reunion
hu: Réunion

en: Romania
hu: Románia

en: Old School ARPAnet
hu: Régimódi ARPAnet

en: Serbia
hu: Szerbia

en: Russian Federation
hu: Orosz Föderáció

en: Rwanda
hu: Ruanda

en: Saudi Arabia
hu: Szaúd-Arábia

en: Solomon Islands
hu: Salamon-szigetek

en: Seychelles
hu: Seychelle-szigetek

en: Sudan
hu: Szudán

en: Sweden
hu: Svédország

en: Singapore
hu: Szingapúr

en: St. Helena
hu: Szt. Ilona

en: Slovenia
hu: Szlovénia

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
hu: Svalbard és Jan Mayen szigetek

en: Slovak Republic
hu: Szlovák Köztársaság

en: Senegal
hu: Szenegál

en: Somalia
hu: Szomália

en: South Sudan
hu: Dél-Szudán

en: Sao Tome and Principe
hu: Sao Tome és Principe

en: Former USSR
hu: Korábbi Szovjetunió

en: Syria
hu: Szíria

en: Swaziland
hu: Szváziföld

en: Turks and Caicos Islands
hu: Turks és Caicos szigetek

en: Chad
hu: Csád

en: Internet Communication Services
hu: Internetes kommunikációs szolgáltatások

en: French Southern Territories
hu: Déli Francia Területek

en: Togo
hu: Togó

en: Thailand
hu: Thaiföld

en: Tajikistan
hu: Tadzsikisztán

en: East Timor
hu: Kelet-Timor

en: Turkmenistan
hu: Türkmenisztán

en: Tunisia
hu: Tunézia

en: Turkey
hu: Törökország

en: Travel and Tourism
hu: Utazás és turizmus

en: Trinidad and Tobago
hu: Trinidad és Tobago

en: Taiwan
hu: Tajvan

en: Tanzania
hu: Tanzánia

en: Ukraine
hu: Ukrajna

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United States of America
hu: Amerikai Egyesült Államok

en: Uzbekistan
hu: Üzbegisztán

en: Vatican City State
hu: Vatikán Állam

en: St. Vincent and the Grenadines
hu: St. Vincent és a Grenadines

en: British Virgin Islands
hu: Brit Virgin-szigetek

en: US Virgin Islands
hu: USA Virgin-szigetek

en: Wallis and Futuna Islands
hu: Wallis és Futuna szigetek

en: Samoa
hu: Szamoa

en: Adult Entertainment
hu: Felnőtt tartalmak

en: Yemen
hu: Jemen

en: Yugoslavia
hu: Jugoszlávia

en: South Africa
hu: Dél-Afrika

en: Couldn't connect to session bus
hu: Nem lehet csatlakozni a munkamenet buszhoz

en: Failed to complete NameHasOwner
hu: Nem sikerült a NameHasOwner befejezése

en: Failed to complete Command
hu: Nem sikerült a parancs végrehajtása

en: remote access
hu: távoli elérés

en: plugin for remote access using DBUS
hu: DBUS-t használó bővítmény távoli eléréshez

en: Couldn't connect to session bus: %s
hu: Nem lehet csatlakozni a munkamenetbuszhoz: %s

en: Failed to acquire %s: %s
hu: A(z) %s lekérése nem sikerült: %s

en: Character Chart
hu: Karaktertábla

en: Bans
hu: Tiltások

en: Exempts
hu: Felmentettek

en: Exempt
hu: Felmentett

en: Invites
hu: Meghívások

en: Invite
hu: Meghívás

en: Quiets
hu: Némítások

en: Quiet
hu: Némítás

en: Not connected.
hu: Nincs kapcsolat.

en: You must select some bans.
hu: Ki kell választania néhány kitiltást.

en: Are you sure you want to remove all listed items in %s?
hu: Biztosan törölni akarod %s összes kilistázott elemét?

en: Type
hu: Típus

en: Mask
hu: Maszk

en: From
hu: Kitől

en: Date
hu: Dátum

en: You can only open the Ban List window while in a channel tab.
hu: Csak a csatornafülön nyithatja meg a kitiltáslistát.

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Crop
hu: Levágás

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Displaying %d/%d users on %d/%d channels.
hu: %d/%d felhasználó megjelenítése %d/%d csatornán.

en: Select an output filename
hu: Válasszon egy kimeneti fájlnevet

en: _Join Channel
hu: Belépés _csatornára

en: _Copy Channel Name
hu: Csatornané_v másolása

en: Copy _Topic Text
hu: Té_ma szövegének másolása

en: _Search
hu: _Keresés

en: _Download List
hu: _Lista letöltése

en: Save _List...
hu: List_a mentése...

note: =============================================================
en: Show only:
hu: Megjelenítés:

en: channels with
hu: csak a(z)

en: to
hu: és

en: users.
hu: közötti felhasználószámú csatornák.

note: =============================================================
en: Look in:
hu: Keresés:

en: Channel name
hu: Csatorna neve

note: =============================================================
en: Search type:
hu: Keresés típusa:

en: Simple Search
hu: Egyszerű keresés

en: Pattern Match (Wildcards)
hu: Mintaillesztés (helyettesítő karakterek)

en: Regular Expression
hu: Reguláris kifejezés

note: =============================================================
en: Find:
hu: Keresés:

en: Send file to %s
hu: Fájl küldése %s számára

note: unknown error
en: That file is not resumable.
hu: Ezt a fájlt nem lehet folytatni.

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
hu: Nem lehet hozzáférni a következő fájlhoz: %s
    %s.
    A folytatás nem lehetséges.

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
hu: A letöltési könyvtárban lévő fájl nagyobb, mint a felkínált. A folytatás nem lehetséges.

en: Cannot resume the same file from two people.
hu: Nem lehet ugyanazt a fájlt két embertől folytatni.

en: Status
hu: Állapot

en: File
hu: Fájl

en: Both
hu: Mindkettő

en: Uploads
hu: Feltöltések

en: Downloads
hu: Letöltések

en: Details
hu: Részletek

en: File:
hu: Fájl:

en: Address:
hu: Cím:

en: Abort
hu: Megszakítás

en: Accept
hu: Elfogadás

en: Resume
hu: Folytatás

en: Open Folder...
hu: Mappa megnyitása...

en: Recv
hu: Bejövő

en: Sent
hu: Elküldött

en: Start Time
hu: Kezdés időpontja

en: Delete
hu: Törlés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Save
hu: Mentés

en: Don't auto connect to servers
hu: Ne csatlakozzon újra automatikusan a kiszolgálókra

en: Use a different config directory
hu: Másik konfigurációs könyvtár használata

en: Don't auto load any plugins
hu: Ne töltsön be automatikusan egy bővítményt sem

en: Show plugin/script auto-load directory
hu: Az automatikusan betöltődő bővítmények mappájának mutatása

en: Show user config directory
hu: Mutassa a felhasználói konfigurációs könyvtárat

en: Execute command:
hu: Parancs végrehajtása:

en: Open URL or execute command in an existing HexChat
hu: URL megnyitása vagy parancs végrehajtása egy már futó HexChat-ben

en: Begin minimized. Level 0=Normal 1=Iconified 2=Tray
hu: Indítás minimalizálva. Lehetséges értékek: 0=normál, 0=ikonméret 2=tálca

en: level
hu: szint

en: Show version information
hu: Mutassa a verzióinformációt

en: Failed to open font:
    
    %s
hu: Nem sikerült a következő betűkészlet megnyitása:
    
    %s

en: Search buffer is empty.
hu: A keresési puffer üres.

en: %d bytes
hu: %d bájt

en: Network send queue: %d bytes
hu: Hálózati küldési sor: %d bájt

en: The Change Page command switches between pages in the notebook. Set Data 1 to the page you want to switch to. If Data 2 is set to anything then the switch will be relative to the current position. Set Data 1 to auto to switch to the page with the most recent and important activity (queries first, then channels with hilight, channels with dialogue, channels with other data)
hu: Az "Oldal váltása" parancs a noteszlapok közt vált. Állítsd be az Adat1-et arra az oldalra, amelyre váltani akarsz. Ha az Adat2 bármire be van állítva, akkor a váltás a jelenlegi pozícióhoz képest megy végbe. Adat1 automatikusra állításával a legújabb és legfontosabb aktivitáshoz fogsz ugrani (először lekérdezések, majd csatornák kiemeléssel, csatornák beszélgetéssel, csatornák egyéb tartalommal).

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
hu: A "Beszúrás a pufferbe" parancs az Adat1 tartalmát szúrja be az aktuális kurzorpozícióba, ahol a billentyűkombinációt lenyomta

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
hu: A "Puffer beállítása" parancs a billentyűlenyomáskor bevitt adatokat adja hozzá az Adat1 tartalmához

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
hu: Az "Utolsó parancs" az utoljára bevitt parancsot állítja be - ugyanaz, mint amikor egy parancsértelmezőben megnyomja a felfelé nyilat

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
hu: A "Következő parancs"  a következő bevitt parancsot jeleníti meg - ugyanaz, mint amikor egy parancsértelmezőben megnyomja a lefelé nyilat

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
hu: Ez a parancs kiegészíti a megkezdett becenevet vagy parancsot. Ha az Adat1 be van állítva, akkor a TAB kétszeri lenyomása az utolsó becenevet választja ki, nem a következőt

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
hu: Ez a parancs fel- vagy lefelé görgeti a becenevek listáját. Ha az Adat1 bármire be van állítva, akkor felfelé görget, egyéb esetben lefelé

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
hu: Ez a parancs összehasonlítja az utolsó bevitt szót a cserelista tartalmával és lecseréli, ha egyezést talál

en: This command moves the front tab left by one
hu: Ez a parancs eggyel balra mozgatja az első fület

en: This command moves the front tab right by one
hu: Ez a parancs eggyel jobbra mozgatja az első fület

en: This command moves the current tab family to the left
hu: Ez a parancs az aktuális fülek csoportját balra mozgatja

en: This command moves the current tab family to the right
hu: Ez a parancs az aktuális fülek csoportját jobbra mozgatja

en: Push input line into history but doesn't send to server
hu: A beviteli mező tartalmát hozzáadja az előzményekhez, de nem küldi el a kiszolgálónak

en: There was an error loading key bindings configuration
hu: Hiba történt a billentyűkombinációk betöltésekor

en: Cannot write to that file.
hu: Nem lehet írni ezt a fájlt.

en: Cannot read that file.
hu: Nem lehet olvasni ezt a fájlt.

note: duplicate, ignore
en: That mask already exists.
hu: Ez a maszk már létezik.

en: Private
hu: Privát üzenet

en: Notice
hu: Figyelmeztetés

en: Unignore
hu: Mellőzés megszüntetése

en: Are you sure you want to remove all ignores?
hu: Biztosan törölni szeretnéd az összes mellőzést?

en: Enter mask to ignore:
hu: Írja be a mellőzendő maszkot:

en: Ignore Stats:
hu: Mellőzési statisztika:

en: Channel:
hu: Csatorna:

en: Private:
hu: Privát:

en: Notice:
hu: Figyelmeztetés:

en: Invite:
hu: Meghívás:

en: Add...
hu: Hozzáadás...

en: Channel name too short, try again.
hu: A csatornanév túl rövid, próbálja újra.

en: Connection to %s complete.
hu: A kapcsolódás kész a következőhöz: %s.

en: What would you like to do next?
hu: Mit szeretne tenni ezután?

en: _Nothing, I'll join a channel later.
hu: _Semmit, később lépek be egy csatornára.

en: _Join this channel:
hu: _Belépés erre a csatornára:

en: If you know the name of the channel you want to join, enter it here.
hu: Ha tudja a csatorna nevét, amelyre be kíván lépni, adja meg itt.

en: _Always show this dialog after connecting.
hu: _Mindig jelenjen meg ez a párbeszédablak csatlakozás után.

en: Dialog with
hu: Párbeszéd

en: Topic for %s is: %s
hu: A(z) %s témája: %s

en: No topic is set
hu: Nincs beállítva téma

en: This server still has %d channels or dialogs associated with it. Close them all?
hu: Ehhez a kiszolgálóhoz még %d csatorna vagy párbeszéd van társítva. Az összeset bezárja?

en: Quit HexChat?
hu: Kilépsz a HexChat-ből?

en: Don't ask next time.
hu: Ne kérdezze újra.

en: You are connected to %i IRC networks.
hu: %i IRC hálózathoz van kapcsolódva.

en: Are you sure you want to quit?
hu: Biztos, hogy ki szeretne lépni?

en: Some file transfers are still active.
hu: Még vannak aktív fájlátvitelek.

en: _Minimize to Tray
hu: _Minimalizálás a tálcára

en: Insert Attribute or Color Code
hu: Attribútum vagy színkód beszúrása

en: <b>Bold</b>
hu: <b>Félkövér</b>

en: <u>Underline</u>
hu: <u>Aláhúzott</u>

en: Normal
hu: Normál

en: Colors 0-7
hu: Színek 0-7

en: Colors 8-15
hu: Színek 8-15

en: _Settings
hu: _Beállítások

en: _Log to Disk
hu: _Naplózás

en: _Reload Scrollback
hu: Visszatekintés új_ratöltése

en: _Hide Join/Part Messages
hu: A csatlakozási/távozási üzenetek elre_jtése

en: _Extra Alerts
hu: _Extra figyelmeztetések

en: Beep on _Message
hu: Üzenetkor _csipog

en: Blink Tray _Icon
hu: _Tálcaikon villogtatása

en: Blink Task _Bar
hu: _Feladatsáv villogtatása

en: _Detach
hu: _Leválasztás

en: _Close
hu: Be_zárás

en: User limit must be a number!
hu: A felhasználó-limit egy szám legyen!

en: No outside messages
hu: Nincs külső üzenet

en: Topic Protection
hu: Témavédelem

en: Invite Only
hu: Csak meghívásra

en: Moderated
hu: Moderált

en: Ban List
hu: Kitiltási lista

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: User Limit
hu: Felhasználó-limit

en: Enter new nickname:
hu: Írja be az új becenevet:

en: _Highlight all
hu: _Mind kiemelése

en: Host unknown
hu: Ismeretlen gépnév

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Real Name:
hu: Valódi név:

en: User:
hu: Felhasználó:

en: Country:
hu: Ország:

en: Server:
hu: Kiszolgáló:

en: %u minutes ago
hu: %u perccel ezelőtt

en: Last Msg:
hu: Utolsó üzenet:

en: Away Msg:
hu: Távol üzenet:

en: %d nicks selected.
hu: %d becenév kiválasztva.

en: Open Link in Browser
hu: Hivatkozás megnyitása böngészőben

en: Copy Selected Link
hu: Kijelölt hivatkozás másolása

en: Join Channel
hu: Belépés csatornára

en: Part Channel
hu: Kilépés a csatornáról

en: Cycle Channel
hu: Ki- és belépés a csatornára

en: User Commands - Special codes:
    
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %t  =  time/date
    %v  =  HexChat version
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
    
    eg:
    /cmd john hello
    
    %2 would be "john"
    &2 would be "john hello".
hu: Felhasználói parancsok - Speciális kódok:
    
    %c  =  jelenlegi csatorna
    %e  =  jelenlegi hálózat neve
    %m  =  gép információ
    %n  =  a beceneved
    %t  =  idő/dátum
    %v  =  HexChat verzió
    %2  =  2. szó
    %3  =  3. szó
    &2  =  2. szótól a sor végéig
    &3  =  3. szótól a sor végéig
    
    pl.:
    /cmd john hello
    
    %2 lenne "john"
    &2 lenne "john hello".

en: CTCP Replies - Special codes:
    
    %d  =  data (the whole ctcp)
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %s  =  nick who sent the ctcp
    %t  =  time/date
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
hu: CTCP válaszok - Különleges kódok:
    
    %d  =  adatok (a teljes ctcp)
    %e  =  jelenlegi hálózat neve
    %m  =  gép infó
    %s  =  a ctcp-t küldő becenév
    %t  =  idő/dátum
    %2  =  2. szó
    %3  =  3. szó
    &2  =  2. szótól a sor végéig
    &3  =  3. szótól a sor végéig

en: URL Handlers - Special codes:
    
    %s  =  the URL string
    
    Putting a ! in front of the command
    indicates it should be sent to a
    shell instead of HexChat
hu: URL kezelők - Speciális kódok:
    
    %s = az URL szöveg
    
    A parancs elé !-t téve a HexChat
    helyett egy shell kapja meg

en: Replace with
hu: Csere

en: _New
hu: Ú_j

en: _Quit
hu: _Kilépés

note: 15
en: _View
hu: _Nézet

en: _Menu Bar
hu: _Menüsáv

en: _Topic Bar
hu: _Témasáv

en: _User List
hu: _Felhasználólista

en: M_ode Buttons
hu: _Mód gombok

en: _Channel Switcher
hu: _Csatornaváltó

en: _Tabs
hu: _Fülek

en: T_ree
hu: F_a

en: _Network Meters
hu: _Hálózatfigyelők

en: Off
hu: Ki

en: Graph
hu: Grafikon

en: _Server
hu: _Kiszolgáló

en: _Disconnect
hu: _Szétkapcsolás

en: _Reconnect
hu: Ú_jrakapcsolódás

en: _Usermenu
hu: _Felhasználói menü

note: 40
en: S_ettings
hu: B_eállítások

en: _Preferences
hu: _Beállítások

note: 52
en: _Window
hu: _Ablak

en: Reset Marker Line
hu: Jelzővonal visszaállítása

en: _Copy Selection
hu: _Kijelölés másolása

en: C_lear Text
hu: Szöveg _törlése

en: Search
hu: Keresés

en: Search Next
hu: Következő találat

en: Search Previous
hu: Előző keresése

en: _Help
hu: _Súgó

note: 74
en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Attach
hu: _Csatolás

en: Name
hu: Név

en: Last Seen
hu: Utolsó jelenléte

en: Never
hu: Soha

en: %d minutes ago
hu: %d perccel ezelőtt

en: Online
hu: Online dokumentáció

en: Enter nickname to add:
hu: Írja be a hozzáadandó becenevet:

en: Notify on these networks:
hu: Értesítés ezeken a hálózatokon:

en: Comma separated list of networks is accepted.
hu: Hálózatok vesszőkkel elválasztott listája adható meg.

en: Open Dialog
hu: Megnyitás párbeszédablak

en: _Restore Window
hu: Ablak _helyreállítása

en: _Hide Window
hu: Ablak _elrejtése

en: _Blink on
hu: _Villogjon

en: Channel Message
hu: Csatornaüzenet esetén

en: Private Message
hu: Privát üzenet esetén

en: Highlighted Message
hu: Kiemelt üzenet esetén

note: blink_item (BIT_FILEOFFER, submenu, _("File Offer"));
en: _Change status
hu: Álla_pot módosítása

en: _Away
hu: _Távol

en: _Back
hu: _Vissza

en: Version
hu: Verzió

en: Description
hu: Leírás

en: Select a Plugin or Script to load
hu: Válassza ki a betöltendő bővítményt vagy parancsfájlt

en: _Load...
hu: _Betöltés...

en: Save As...
hu: Mentés másként...

en: Clear Raw Log
hu: Nyers napló törlése

en: New Network
hu: Új hálózat

en: Really remove network "%s" and all its servers?
hu: Valóban törli a(z) "%s" hálózatot és összes kiszolgálóját?

en: Key (Password)
hu: Kulcs (Jelszó)

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: Connect to selected server only
hu: Csak a kiválasztott kiszolgálókhoz kapcsolódjon

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
hu: Ne járja körbe a kiszolgálókat, ha nem sikerül a kapcsolódás.

en: Bypass proxy server
hu: Ne használjon proxy kiszolgálót

en: Use SSL for all the servers on this network
hu: SSL használata a hálózat összes kiszolgálójához

en: Use global user information
hu: Használja a globális felhasználói információkat

en: _Nick name:
hu: Be_cenév:

en: Second choice:
hu: Második lehetőség:

en: Rea_l name:
hu: Való_di név:

en: _User name:
hu: _Felhasználónév:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Character set:
hu: Karakterkészlet:

en: User Information
hu: Felhasználói információk

en: Third choice:
hu: Harmadik lehetőség:

en: Networks
hu: Hálózatok

en: Skip network list on startup
hu: Ne jelenjen meg a hálózatlista indításkor

en: Show favorites only
hu: Csak a kedvencek mutatása

en: _Edit...
hu: _Szerkesztés...

en: _Sort
hu: _Rendezés

en: _Favor
hu: _Kedvenc

en: Mark or unmark this network as a favorite.
hu: A hálózat kedvencek közé vétele

en: C_onnect
hu: K_apcsolódás

en: Afrikaans
hu: Búr

en: Albanian
hu: Albán

en: Amharic
hu: Amhara

en: Asturian
hu: Aszturleóni

en: Azerbaijani
hu: Azeri

en: Basque
hu: Baszk

en: Belarusian
hu: Fehérorosz

en: Bulgarian
hu: Bolgár

en: Chinese (Simplified)
hu: Kínai (egyszerűsített)

en: Chinese (Traditional)
hu: Kínai (hagyományos)

en: Czech
hu: Cseh

en: Danish
hu: Dán

en: Dutch
hu: Holland

en: English (British)
hu: Angol (Brit)

en: English
hu: Angol

en: Estonian
hu: Észt

en: Finnish
hu: Finn

en: French
hu: Francia

en: Galician
hu: Galiciai

en: German
hu: Német

en: Greek
hu: Görög

en: Gujarati
hu: Gudzsaráti

en: Hungarian
hu: Magyar

en: Indonesian
hu: Indonéz

en: Italian
hu: Olasz

en: Japanese
hu: Japán

en: Korean
hu: Koreai

en: Latvian
hu: Lett

en: Lithuanian
hu: Litván

en: Macedonian
hu: Macedón

en: Malay
hu: Maláj

en: Malayalam
hu: Malajálam

en: Norwegian (Bokmal)
hu: Norvég (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
hu: Norvég (Nynorsk)

en: Polish
hu: Lengyel

en: Portuguese
hu: Portugál

en: Portuguese (Brazilian)
hu: Portugál (brazil)

en: Punjabi
hu: Pandzsábi

en: Russian
hu: Orosz

en: Serbian
hu: Szerb

en: Slovak
hu: Szlovák

en: Slovenian
hu: Szlovén

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Swedish
hu: Svéd

en: Ukrainian
hu: Ukrán

en: Vietnamese
hu: Vietnami

en: Walloon
hu: Vallon

en: General
hu: Általános

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Main font:
hu: Fő betűkészlet:

en: Font:
hu: Betűtípus:

en: Text Box
hu: Szövegdoboz

en: Colored nick names
hu: Színes becenevek

en: Give each person on IRC a different color
hu: Mindenkinek külön szín

en: Indent nick names
hu: Becenevek behúzása

en: Make nick names right-justified
hu: A beceneveket jobbra igazítja

en: Show marker line
hu: Jelzővonal mutatása

en: Insert a red line after the last read text.
hu: Vörös vonalat szúr be az utolsó olvasott szöveg után.

en: Background image:
hu: Háttérkép:

en: Transparency Settings
hu: Áttetszőség beállításai

en: See the strftime MSDN article for details.
hu: Részletekért lásd az MSDN cikket.

en: See the strftime manpage for details.
hu: Lásd az strftime kézikönyvoldalát.

en: Title Bar
hu: Címsor

en: Show channel modes
hu: Csatorna módok mutatása

en: Show number of users
hu: Létszám mutatása

en: Last-spoke order
hu: Utolsó hozzászólás sorrendjében

en: Input Box
hu: Beviteli mező

en: Show nick box
hu: Névdoboz mutatása

en: Show user mode icon in nick box
hu: Felhasználói mód ikon mutatása a becenév dobozban

en: Spell checking
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Dictionaries to use:
hu: Használandó szótárak:

en: Use language codes. Separate multiple entries with commas.
hu: Használj nyelvi kódokat. Több értéket vesszővel válassz el.

en: Nick Completion
hu: Becenév-kiegészítés

en: Nick completion suffix:
hu: Becenév-kiegészítés utótagja:

en: Nick completion sorted:
hu: Becenév-kiegészítés rendezése:

en: Graphical
hu: Grafikus

en: Unsorted
hu: Rendezetlen

en: Top
hu: Felül

en: Bottom
hu: Alul

en: Hidden
hu: Rejtett

en: User List
hu: Felhasználólista

en: Show hostnames in user list
hu: A kiszolgálónevek megjelenítése a felhasználólistában

en: Use the Text box font and colors
hu: Használja a Szövegdoboz betűkészletét és színeit

en: Show icons for user modes
hu: Ikonok megjelenítése a felhasználói módokhoz

en: Use graphical icons instead of text symbols in the user list.
hu: Grafikus ikonok használata szöveges szimbólumok helyett a felhasználólistában.

en: Color nicknames in userlist
hu: Becenevek színezése a felhasználólistában

en: Will color nicknames the same as in chat.
hu: Beszínezi a neveket, mint a beszélgetőablakban.

en: Show user count in channels
hu: Létszám mutatása a csatornákban

en: User list sorted by:
hu: Felhasználólista rendezése:

en: Show user list at:
hu: Felhasználólista megjelenítése:

en: Away Tracking
hu: Távollét követés

en: On channels smaller than:
hu: Olyan csatornákon, amelyek kisebbek, mint:

en: Action Upon Double Click
hu: Művelet kettős kattintáskor

en: Extra Gadgets
hu: Extra kütyük

en: Lag meter:
hu: Késés mérő

en: Throttle meter:
hu: Lassítás mérő

en: Windows
hu: Ablakok

en: Tabs
hu: Fülek

en: Always
hu: Mindig

en: Only requested tabs
hu: Csak a kívánt fülek

en: Automatic
hu: Automatikus

en: In an extra tab
hu: Új fülön

en: In the front tab
hu: Az aktív fülön

note: 0 tabs 1 reserved
en: Tree
hu: Fastruktúra

note: {ST_HEADER,	N_("Channel Switcher"),0,0,0},
en: Switcher type:
hu: Csatornaváltó típusa:

en: Open an extra tab for server messages
hu: Nyisson új fület a kiszolgáló üzeneteihez

en: Open a new tab when you receive a private message
hu: Nyisson új fület privát üzenetek fogadásakor

en: Sort tabs in alphabetical order
hu: Fülek rendezése betűrendbe

en: Show icons in the channel tree
hu: Ikonok mutatása fa nézetben

en: Show dotted lines in the channel tree
hu: Pöttyözött vonalak mutatása a csatornafán

en: Smaller text
hu: Kisebb szöveg

en: Focus new tabs:
hu: Új fül fókuszt kap:

en: Placement of notices:
hu: Figyelmeztetések helye:

en: Show channel switcher at:
hu: A csatornaváltó megjelenítése:

en: Shorten tab labels to:
hu: Fülek címkéjének rövidítése:

en: letters.
hu: betűre.

en: Tabs or Windows
hu: Fülek vagy ablakok

en: Open channels in:
hu: Csatornák megnyitása:

en: Open dialogs in:
hu: Párbeszédablakok megnyitása:

en: Open utilities in:
hu: Segédalkalmazások megnyitása:

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
hu: A DCC, mellőzési, értesítési stb. ablakokat füleken vagy ablakokban nyissa meg?

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Scrollback
hu: Visszatekintő

en: Ask for confirmation
hu: Megerősítés kérése

en: Ask for download folder
hu: Célmappa kérése

en: Save without interaction
hu: Mentés kérdés nélkül

en: Files and Directories
hu: Fájlok és könyvtárak

en: Auto accept file offers:
hu: Fájlajánlatok automatikus elfogadása:

en: Download files to:
hu: Fájlok letöltése ide:

en: Move completed files to:
hu: Kész fájlok átmozgatása ide:

en: Save nick name in filenames
hu: A bejövő fájlokhoz fűzze hozzá a küldő becenevét

en: Auto Open DCC Windows
hu: Közvetlen csevegésablakok automatikus megnyitása

en: Send window
hu: Küldés ablak

en: Receive window
hu: Fogadás ablak

en: Chat window
hu: Csevegésablak

en: One upload:
hu: Egy feltöltés:

en: Maximum speed for one transfer
hu: Maximális sebesség egy átvitelhez

en: One download:
hu: Egy letöltés:

en: All uploads combined:
hu: Összes feltöltés együtt:

en: Maximum speed for all files
hu: Maximális sebesség az összes fájlhoz

en: All downloads combined:
hu: Az összes letöltés együtt:

en: Alerts
hu: Figyelmeztetések

en: Blink tray icon on:
hu: Tálcaikon villogtatása:

en: Blink task bar on:
hu: Feladatsáv villogtatása:

en: Make a beep sound on:
hu: Hangjelzés:

en: Omit alerts when marked as being away
hu: Értesítések mellőzése távollét alatt

en: Tray Behavior
hu: Tálca viselkedés

en: Enable system tray icon
hu: Rendszertálcaikon engedélyezése

en: Minimize to tray
hu: Minimalizálás a tálcára

en: Close to tray
hu: Becsukás a tálcára

en: Automatically mark away/back
hu: Távol/elérhető állapot beállítása automatikusan

en: Automatically change status when hiding to tray.
hu: Állapot automatikus beállítása tálcára minimalizáláskor.

en: Highlighted Messages
hu: Kiemelt üzenetek

en: Highlighted messages are ones where your nickname is mentioned, but also:
hu: Kiemelt üzenetek azokon kívül, amelyekben említik a becenevét:

en: Extra words to highlight:
hu: További kiemelendő szavak:

en: Nick names not to highlight:
hu: Nem kiemelendő becenevek:

en: Nick names to always highlight:
hu: Mindig kiemelendő becenevek:

en: Separate multiple words with commas.
    Wildcards are accepted.
hu: Több szót vesszőkkel választhat el egymástól.
    Helyettesítő karakterek használhatók.

en: Default Messages
hu: Alapértelmezett üzenetek

en: Quit:
hu: Kilépés:

en: Leave channel:
hu: Kilépés csatornáról:

en: Away:
hu: Távol:

en: Away
hu: Távol

en: Show away once
hu: Távol mutatása egyszer

en: Show identical away messages only once.
hu: Azonos távol-üzeneteket csak egyszer mutasson.

en: Automatically unmark away
hu: Automatikusan vonja vissza a távol állapotot

en: Unmark yourself as away before sending messages.
hu: Távol jelzés visszavonása üzenetküldés előtt.

en: Display MODEs in raw form
hu: A MODE-okat nyers formában mutatja

en: Sends a /WHOIS when a user comes online in your notify list.
hu: Küld egy /WHOIS-t, ha a barátlistán szereplő valamelyik felhasználó online lesz.

en: Hide join and part messages
hu: Elrejti a belépés és kilépés üzeneteket

en: Hide channel join/part messages by default.
hu: Csatorna be/kilépési üzenetekeinek elrejtése alapból.

en: Auto Copy Behavior
hu: Automatikus másolás

en: Automatically copy selected text
hu: Kijelölt szöveg automatikus másolása

en: Automatically include color information
hu: Színkódok automatikus másolása

en: Real name:
hu: Valós név:

en: Alternative fonts:
hu: Alternatív betűkészletek:

en: Display lists in compact mode
hu: Listák megjelenítése tömörített formában

en: Use less spacing between user list/channel tree rows.
hu: Kevesebb térköz használata a felhasználólista/csatornafa sorai között.

en: Auto reconnect delay:
hu: A kiszolgálóhoz újracsatlakozás késleltetése:

en: Auto join delay:
hu: Automatikus belépés késleltesése:

en: Logging
hu: Naplózás

en: Display scrollback from previous session
hu: Visszatekintés megjelenítése az előző folyamatból

en: Scrollback lines:
hu: Visszagörgethető sorok:

en: Enable logging of conversations to disk
hu: Csevegések naplózásának engedélyezése

en: Log filename:
hu: Naplófájl neve:

en: %s=Server %c=Channel %n=Network.
hu: %s=kiszolgáló %c=csatorna %n=hálózat.

en: Insert timestamps in logs
hu: Időbélyeg beillesztése a naplófájlokba

en: Log timestamp format:
hu: Napló időbélyegének formátuma:

en: URLs
hu: URL-ek

en: Enable logging of URLs to disk
hu: URL-ek lemezre naplózásának engedélyezése

en: Enable URL grabber
hu: URL elfogó engedélyezése

en: Maximum number of URLs to grab:
hu: Maximálisan elfogott URL-ek száma:

en: (Disabled)
hu: (Letiltva)

en: Your Address
hu: Saját cím

en: Bind to:
hu: Kötés:

en: Only useful for computers with multiple addresses.
hu: Csak több címmel rendelkező gépek esetén hasznos.

en: Get my address from the IRC server
hu: Saját IP lekérdezése az IRC kiszolgálótól

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
hu: Lekéri az IRC kiszolgálótól a valós IP címét. Akkor használja, ha 192.168.*.* alakú címe van!

en: DCC IP address:
hu: DCC IP  cím:

en: Claim you are at this address when offering files.
hu: Ha fájlt küld, ezt mutatja a címeként.

en: !Leave ports at zero for full range.
hu: !hagyja nullán a portokat a teljes tartomány használatához.

en: Proxy Server
hu: Proxy kiszolgáló

en: Hostname:
hu: Gép neve:

en: Type:
hu: Típus:

en: Use proxy for:
hu: Proxy használata ehhez:

en: Proxy Authentication
hu: Proxyhitelesítés

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Select an Image File
hu: Válasszon egy képfájlt

en: Select Download Folder
hu: Válasszon letöltési mappát

en: Select font
hu: Válasszon egy betűtípust

en: Browse...
hu: Tallózás...

en: Open Data Folder
hu: Adatmappa megnyitása

en: Select color
hu: Válasszon színt

en: Text Colors
hu: Szövegszín

en: mIRC colors:
hu: mIRC színek:

en: Local colors:
hu: Helyi színek:

en: Foreground:
hu: Előtér:

en: Background:
hu: Háttér:

en: Selected Text
hu: Kijelölt szöveg

en: Interface Colors
hu: Megjelenés színe

en: New data:
hu: Új adatok:

en: Marker line:
hu: Jelölő vonal:

en: New message:
hu: Új üzenet:

en: Away user:
hu: Távollévő felhasználó:

en: Highlight:
hu: Kiemelés:

en: Spell checker:
hu: Helyesírás-ellenőrző:

en: Color Stripping
hu: Színkódok eltávolítása

en: Event
hu: Esemény

en: Sound file
hu: Hangfájl

en: Select a sound file
hu: Válasszon hangfájlt

en: Sound file:
hu: Hangfájl:

en: _Browse...
hu: _Tallózás...

en: _Play
hu: _Lejátszás

en: Interface
hu: Felület

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Input box
hu: Beviteli doboz

en: User list
hu: Felhasználólista

en: Channel switcher
hu: Csatornaváltó

en: Colors
hu: Színek

en: Chatting
hu: Csevegés

en: Advanced
hu: Haladó

en: Network setup
hu: Hálózat beállítása

en: File transfers
hu: Fájlátvitel

en: Categories
hu: Kategóriák

en: You cannot place the tree on the top or bottom!
    Please change to the <b>Tabs</b> layout in the <b>View</b> menu first.
hu: Nem helyezheti alulra vagy felülre a fát!
    Először váltson a <b>Nézet</b> menü <b>Fülek</b> elrendezésére.

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
hu: Néhány beállítás érvényesítéséhez újraindítás szükséges.

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
hu: *FIGYELMEZTETÉS*
    DCC automatikus elfogadása a home könyvtárába
    veszélyes és kihasználható lehet. Például:
    Valaki küldhet Önnek egy .bash_profile-t

en: <i>(no suggestions)</i>
hu: <i>(nincs javaslat)</i>

en: More...
hu: Több...

note: + Add to Dictionary
en: Add "%s" to Dictionary
hu: "%s" hozzáadása a szótárhoz

note: - Ignore All
en: Ignore All
hu: Mind figyelmen kívül hagyása

en: Spelling Suggestions
hu: Helyesírási javaslatok

en: enchant error for language: %s
hu: enchant hiba a %s nyelvvel

en: There was an error parsing the string
hu: Hiba történt a karakterlánc feldolgozása közben

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
hu: Ez a szignál csak %d argumentumot kapott, $%d érvénytelen

en: Print Texts File
hu: Szöveges fájl nyomtatása

en: $ Number
hu: $ szám

en: Edit Events
hu: Események szerkesztése

en: Load From...
hu: Betöltés innen...

en: Test All
hu: Mindet tesztelje

en: Clear list
hu: Lista törlése

en: Copy selected URL
hu: Kijelölt URL másolása

en: Copy
hu: Másolás

en: Save list to a file
hu: Lista mentése fájlba

en: %d ops, %d total
hu: %d op, %d összesen

en: Open an irc://server:port/channel URL
hu: Egy irc://kiszolgáló:port/csatorna URL megnyitása
