HexChat - en to ms translation catalogue (299 entries)

note: 0 means unlimited STRINGS
en: I'm busy
ms: Saya sibuk

en: Network
ms: Rangkaian

en: <none>
ms: <tiada>

en: Channel
ms: Saluran

en: Waiting
ms: Menunggu

note: black
en: Active
ms: Aktif

note: cyan
en: Failed
ms: Gagal

note: red
en: Done
ms: Selesai

note: green
en: Connect
ms: Sambung

note: black
en: Aborted
ms: Dibatalkan

en: Cannot access %s
ms: Tak dapat mengakses %s

note: ! if (osvi.dwMajorVersion >= 5) fallback to error number
en: Error
ms: Ralat

en: No active DCCs
ms: Tiada DCC aktif

en: Give Ops
ms: Beri Ops

en: Take Ops
ms: Ambil Ops

en: Kick/Ban
ms: Tendang/Ban

en: Kick
ms: Tendang

en: Join Channel...
ms: Sertai Saluran...

en: Server Links
ms: Pautan Pelayan

en: Ping Server
ms: Ping Pelayan

en: Hide Version
ms: Sorok Versi

en: Enter reason to kick %s:
ms: Masukkan alasan untuk tendang %s:

en: Clear
ms: Kosongkan

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
ms: * Melaksanakan IRC sebagai root adalah bodoh! Anda sepatutnya
     mencipta satu akaun pengguna dan menggunakannya untuk logmasuk

en: YES
ms: YA

en: NO
ms: TIDAK

en:   %-20s online
ms:   %-20s dalamtalian

en:   %-20s offline
ms:   %-20s luartalian

en: No channel joined. Try /join #<channel>
ms: Tiada saluran disertai. Cuba /join #<saluran>

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
ms: Tidak disambung. Cuba /server <hos [<liang>]>

en: I need /bin/sh to run!
ms: Saya perlukan /bin/sh untuk dilaksanakan!

en: Unknown arg '%s' ignored.
ms: Hujah tidak diketahui '%s' diabaikan.

note: error
en: No such plugin found.
ms: Tiada plugin dijumpai.

en: That plugin is refusing to unload.
ms: Plugin ini enggan dinyahmuatkan.

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
ms: ADDBUTTON <nama> <aksi>, tambah butang dibawah senarai-pengguna

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
ms: ALLCHAN <arahan>, hantar arahan ke semua saluran yang anda sertai

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
ms: ALLSERV <arahan>, hantar arahan ke semua pelkayan yang anda masuk

en: DISCON, Disconnects from server
ms: DISCON, Putus daripada pelayan

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
ms: SAY <teks>, hantar teks ke objek pada tetingkap semasa

en: Usage: %s
ms: Penggunaan: %s

en: 
    No help available on that command.
ms: 
    Tiada bantuan yang ada bagi larahan itu.

en: No such command.
ms: Tiada arahan sebegitu.

en: Bad arguments for user command.
ms: Hujah teruk ke arahan pengguna

en: Too many recursive usercommands, aborting.
ms: Terlalu banyak arahanpengguna rekursif, dibatalkan.

en: **** ENDING LOGGING AT %s
ms: **** AKHIR LOG PADA %s

en: IP address
ms: Alamat IP

en: Username
ms: Namapengguna

en: The nick of the joining person
ms: Gelaran bagi orang yang masuk

en: The channel being joined
ms: Saluran yang disertai

en: The host of the person
ms: Hos orang itu

en: Nickname
ms: Gelaran

en: The action
ms: Aksi

en: Mode char
ms: Aksara mod

en: The text
ms: Teks

en: The message
ms: Mesej

en: Server Name
ms: Nama Pelayan

en: Old nickname
ms: Gelaran lama

en: New nickname
ms: Gelaran baru

en: Nick of person who changed the topic
ms: Gelaran orang yang menukar topik

en: Topic
ms: Topik

en: The nickname of the kicker
ms: Namagelaran penendang

en: The person being kicked
ms: Orang yang ditendang

en: The channel
ms: Saluran

en: The reason
ms: Alasan

en: The nick of the person leaving
ms: Gelaran orang yang keluar

en: The time
ms: Masa

en: The creator
ms: Pencipta

en: Nick
ms: Gelaran

en: Reason
ms: Alasan

en: Host
ms: Hos

en: The time in x.x format (see below)
ms: Masa dalam format x.x (lihat bawah)

en: The Channel it's going to
ms: Saluran ini akan

en: The sound
ms: Bunyi

en: The nick of the person
ms: Gelaran orang itu

en: The CTCP event
ms: Acara CTCP

en: The nick of the person who set the key
ms: Gelaran orang yang menetapkan kekunci

en: The key
ms: Kekunci

en: The nick of the person who set the limit
ms: Gelaran orang yang menetapkan had

en: The limit
ms: Had

en: The nick of the person who did the op'ing
ms: Gelaran orang yang memberi op

en: The nick of the person who has been halfop'ed
ms: Gelaran orang yang di'semi-op'kan

en: The nick of the person who did the halfop'ing
ms: Gelaran orang yang melakukan semi-op

en: The nick of the person who did the voice'ing
ms: Gelaran orang yang melakukan voice

en: The nick of the person who has been voice'ed
ms: Gelaran orang yang telah di'voice'kan

en: The nick who removed the key
ms: Gelaran orang yang membuang kekunci

en: Full name
ms: Nama penuh

en: Server Information
ms: Maklumat Pelayan

en: Idle time
ms: Masa leka

en: Away reason
ms: Alasan away

en: Message
ms: Mesej

en: Channel Name
ms: Nama Saluran

en: Text
ms: Teks

en: Nick of person who invited you
ms: Gelaran orang yang anda ingin jemput

en: Users
ms: Pengguna

en: Nickname in use
ms: Gelaran sudah digunakan

en: Nick being tried
ms: Gelaran sedang dicuba

en: Port
ms: Liang

en: Modes string
ms: Rentetan mod

en: DCC Type
ms: Jenis DCC

en: Filename
ms: Namafail

en: Destination filename
ms: Fail destinasi

en: Pathname
ms: Nama path

en: Position
ms: Posisi

en: Size
ms: Saiz

en: DCC String
ms: Rentetan DCC

en: Number of notify items
ms: Bilangan item makluman

en: Old Filename
ms: Namafail Lama

en: New Filename
ms: Namafail Baru

en: Receiver
ms: Penerima

en: Hostmask
ms: Hosmask

en: Hostname
ms: Namahos

en: The Packet
ms: Paket

en: Seconds
ms: Saat

en: Nick of person who have been invited
ms: TGelaran bagi siapa yang telah dijemput

en: Who set the ban
ms: Siapa yang menetapkan ban

en: Ban time
ms: Masa ban

en: Connection refused
ms: Sambungan ditolak

en: No route to host
ms: Tiada route ke hos

en: Connection timed out
ms: Sambungan melebihi hadmasa

en: Cannot assign that address
ms: Tak dapat mengumpukkan alamat

en: United Arab Emirates
ms: Emiriah Arab Bersatu

en: Antarctica
ms: Antarctika

en: Reverse DNS
ms: DNS Songsang

en: American Samoa
ms: Samoa Amerika

en: Bosnia and Herzegovina
ms: Bosnia Herzegovina

en: Canada
ms: Kanada

en: Cocos Islands
ms: Kepulauan Coco

en: Central African Republic
ms: Republik Afrika Tengah

en: Congo
ms: Kongo

en: Cook Islands
ms: Kepulauan Cook

en: Colombia
ms: Kolombia

en: Internic Commercial
ms: Internic Komersil

en: Christmas Island
ms: Kepulauan Krismas

en: Czech Republic
ms: Republik Czech

en: Germany
ms: Jerman

en: Dominican Republic
ms: Republik Dominica

en: Educational Institution
ms: Istitusi Pendidikan

en: Egypt
ms: Mesir

en: Western Sahara
ms: Sahara Barat

en: Spain
ms: Sepanyol

en: Falkland Islands
ms: Kepulauan Falkland

en: Faroe Islands
ms: Kepulauan Faroe

en: France
ms: Perancis

en: Great Britain
ms: Britain

en: Government
ms: Kerajaan

en: Equatorial Guinea
ms: Equitorial Guinea

en: Greece
ms: Greek

en: International
ms: Antarabangsa

en: Italy
ms: Itali

en: Japan
ms: Jepun

en: St. Kitts and Nevis
ms: St. Kitts dan Nevis

en: North Korea
ms: Korea Utara

en: South Korea
ms: Korea Selatan

en: Cayman Islands
ms: Kepulauan Cayman

en: United States Medical
ms: Perubatan Amerika Syarikat

en: Marshall Islands
ms: Kepulauan Marshall

en: Military
ms: Tentera

en: Internic Network
ms: Rangkaian Internic

en: Norfolk Island
ms: Kepulauan Norfolk

en: Netherlands
ms: Belanda

en: Internic Non-Profit Organization
ms: Oraganisasi bukan-komersil Internic

en: Philippines
ms: Filipina

en: St. Pierre and Miquelon
ms: St. Perre and Miquelon

en: Old School ARPAnet
ms: ARPAnet Sekolah Lama

en: Russian Federation
ms: Persekutuan Rusia

en: Saudi Arabia
ms: Arab Saudi

en: Solomon Islands
ms: Kepulauan Solomon

en: Singapore
ms: Singapura

en: Slovak Republic
ms: Republik Slovak

en: Suriname
ms: Surinam

en: Former USSR
ms: Bekas Soviet

en: Turks and Caicos Islands
ms: Kepulauan Caicos dan Turks

en: East Timor
ms: Timor Larose

en: Turkey
ms: Turki

en: Trinidad and Tobago
ms: Trinidad dan Tobago

en: United States of America
ms: Amerika Syarikat

en: US Virgin Islands
ms: Pulau Virgin Amerika Syarikat

en: Wallis and Futuna Islands
ms: Kepulauan Futuna dan Wallis

en: Yemen
ms: Yaman

en: South Africa
ms: Afrika Selatan

en: Character Chart
ms: Carta Aksara

en: Invite
ms: Jemput

en: Mask
ms: Topengan

en: From
ms: Daripada

en: Date
ms: Tarikh

en: Remove
ms: Buang

en: Refresh
ms: Segarkan

en: Select an output filename
ms: Pilih fail output

en: Channel name
ms: Nama saluran

note: =============================================================
en: Find:
ms: Cari:

en: Send file to %s
ms: Kirim fail kepada %s

en: File
ms: Fail

en: Abort
ms: Abai

en: Accept
ms: Terima

en: Resume
ms: Sambung

en: Recv
ms: Terima

en: Sent
ms: Hantar

en: Delete
ms: Padam

en: Cancel
ms: Batal

en: Save
ms: Simpan

en: Failed to open font:
    
    %s
ms: Gagal membuka font:
    
    %s

en: Search buffer is empty.
ms: Penimbal carian kosong.

en: This command moves the front tab left by one
ms: Arahan ini memindah tab hadapan ke  kiri satu langkah

en: This command moves the front tab right by one
ms: Arahan ini memindah tab hadapan ke kanan satu langkah

en: This command moves the current tab family to the left
ms: Arahan ini memindah keluarga tab semasa ke kiri

en: This command moves the current tab family to the right
ms: Arahan ini memindah keluarga tab semasa ke kanan

en: Push input line into history but doesn't send to server
ms: Tolak baris input ke sejarah tapi tidak hantar ke pelayan

en: There was an error loading key bindings configuration
ms: Terdapat ralat memuatkan konfigurasi ikatan kekunci

en: Cannot write to that file.
ms: Tidak dapat menulis ke fail itu.

en: Cannot read that file.
ms: Tidak dapat membaca fail itu.

en: Notice
ms: Notis

en: Unignore
ms: Nyah-abai

en: Ignore Stats:
ms: Abaikan Stat:

en: Channel:
ms: Saluran:

en: Notice:
ms: Notis:

en: Invite:
ms: Jemput:

en: Topic for %s is: %s
ms: Topik bagi %s ialah: %s

en: No topic is set
ms: Tiada topik ditetapkan

en: _Close
ms: _Tutup

en: Topic Protection
ms: Perlindungan Topik

en: Invite Only
ms: Jemputan Sahaja

en: Keyword
ms: katakunci

en: User Limit
ms: Had Pengguna

en: Host unknown
ms: Hos tak diketahui

en: Unknown
ms: Entah

en: Real Name:
ms: Nama Sebenar:

en: Join Channel
ms: Sertai Saluran

en: Off
ms: LuarTalian

en: Graph
ms: Graf

en: _Server
ms: _Pelayan

note: 40
en: S_ettings
ms: _Tetapan

note: 52
en: _Window
ms: _Tetingkap

en: C_lear Text
ms: Teks Je_rnih

en: _Help
ms: _Bantuan

note: 74
en: _Contents
ms: _Kandungan

en: _About
ms: _Perihal

en: Name
ms: Nama

en: Last Seen
ms: Terakhir Dilihat

en: Offline
ms: LuarTalian

en: Never
ms: Tidak sekali

en: Online
ms: DalamTalian

en: Enter nickname to add:
ms: Masukkan nama gelaran untuk ditambah:

en: Version
ms: Versi

en: Description
ms: Huraian

en: Select a Plugin or Script to load
ms: Pilih Plugin atau skrip  untuk dimuatkan

en: _Load...
ms: _Muat ...

en: New Network
ms: Rangkaian Baru

en: Networks
ms: Rangkaian

en: C_onnect
ms: S_ambung

en: Albanian
ms: Albania

en: Azerbaijani
ms: Azerbaijan

en: Belarusian
ms: Belarus

en: Bulgarian
ms: Bulgaria

en: Estonian
ms: Estonia

en: Hindi
ms: India

en: Malay
ms: Malaysia

en: Thai
ms: Thailand

en: Vietnamese
ms: Vietnam

en: General
ms: Umum

en: Background image:
ms: Imej latarbelakang:

en: Nick completion suffix:
ms: Suffik penyempurnaan gelaran

en: Unsorted
ms: Tidak Diisih

en: Top
ms: Atas

en: Bottom
ms: Bawah

en: Hidden
ms: Tersembunyi

en: User List
ms: Senarai Pengguna

en: Windows
ms: Tetingkap

en: Tabs
ms: Tab

en: Open channels in:
ms: Buka saluran pada:

en: Download files to:
ms: Muatturun fail ke:

en: Show away once
ms: Papar away sekali

en: Auto reconnect delay:
ms: Selang masa Auto ulang sambung:

en: Logging
ms: Menglog

en: Scrollback lines:
ms: Baris skrol belakang:

en: (Disabled)
ms: (Dimatikan)

en: DCC IP address:
ms: Alamat IP DCC:

en: Select font
ms: Pilih font

en: Browse...
ms: Lungsur...

en: Select color
ms: Pilih warna

en: mIRC colors:
ms: Warna mIRC:

en: Foreground:
ms: LatarDepan:

en: Background:
ms: Latar _Belakang

en: Event
ms: Acara

en: Interface
ms: Antaramuka

en: Input box
ms: kotak input

en: User list
ms: Senarai pengguna

en: Colors
ms: Warna

en: Chatting
ms: Berchat

en: Network setup
ms: Tetapan rangkaian

en: File transfers
ms: Pemindahan fail

en: Categories
ms: Kategori

en: There was an error parsing the string
ms: Terdapat ralat menghantar rentetan

en: Print Texts File
ms: Cetak Fail Teks

en: $ Number
ms: $ Nombor

en: Edit Events
ms: Edit Acara

en: Test All
ms: Uji Semua

en: Clear list
ms: Kosongkan senarai

en: Copy
ms: Salin

en: Save list to a file
ms: Simpan senarai ke satu fail
