HexChat - en to nb translation catalogue (1265 entries)

en: IRC Client
nb: IRC-klient

en: HexChat is an easy to use yet extensible IRC Client. It allows you to securely join multiple networks and talk to users privately or in channels using a customizable interface. You can even transfer files.
nb: HexChat er en enkel og fleksibel IRC-klient. Den gir deg muligheten til å sikkert koble deg til nettverk, ha samtaler i kanaler eller privat med brukere, og dette med et tilpassbart grensesnitt. Du kan også utføre filoverføringer.

en: HexChat supports features such as: DCC, SASL, proxies, spellcheck, alerts, logging, custom themes, and Python/Perl scripts.
nb: HexChat støtter funksjoner som: DCC, SASL, mellomtjenere, stavekontroll, varslinger, logging, tilpassbare temaer, samt Python-/Perl-skript.

en: Main Chat Window
nb: Hovedsludrevinduet

en: Chat with other people online
nb: Prat med andre folk på nettet

en: Open Safe Mode
nb: Åpne i sikker modus

en: HexChat Theme Manager
nb: Temabehandler for HexChat

note: 0 means unlimited STRINGS
en: I'm busy
nb: Jeg er opptatt

en: Leaving
nb: Forlater kanalen

en: OFF
nb: AV

en: ON
nb: PÅ

en: {unset}
nb: {fravelg}

en: Network
nb: Nettverk

en: <none>
nb: <ingen>

en: Channel
nb: Kanal

en: Waiting
nb: Venter

note: black
en: Active
nb: Aktiv

note: cyan
en: Failed
nb: Feilet

note: red
en: Done
nb: Ferdig

note: green
en: Connect
nb: Koble til

note: black
en: Aborted
nb: Avbrutt

en: Cannot access %s
nb: Kan ikke aksessere %s

note: ! if (osvi.dwMajorVersion >= 5) fallback to error number
en: Error
nb: Feil

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
nb: %s tilbyr "%s". Ønsker du å godta?

en: No active DCCs
nb: Ingen aktive DCC

en: _Open Dialog Window
nb: Åpne dial_ogvindu

en: _Send a File
nb: _Send en fil

en: _User Info (WhoIs)
nb: Br_ukerinfo (WhoIs)

en: _Add to Friends List
nb: _Legg til i vennelisten

en: _Ignore
nb: _Ignorer

en: O_perator Actions
nb: O_peratorhandlinger

en: Give Ops
nb: Gi operatørstatus

en: Take Ops
nb: Ta operatørstatus

en: Give Voice
nb: Gi stemme

en: Take Voice
nb: Ta stemme

en: Kick/Ban
nb: Spark ut/utesteng

en: Kick
nb: Spark ut

en: Ban
nb: Utesteng

en: KickBan
nb: Spark og steng ute

en: Leave Channel
nb: Forlat kanal

en: Join Channel...
nb: Bli med i kanal...

en: Enter Channel to Join:
nb: Skriv inn kanal:

en: Server Links
nb: Lenker til tjenere

en: Ping Server
nb: Ping tjener

en: Hide Version
nb: Skjul versjon

en: bye
nb: adjø

en: Enter reason to kick %s:
nb: Skriv inn årsaken til å sparke ut %s:

en: Send File
nb: Send fil

en: Clear
nb: Tøm

en: You do not have write access to %s. Nothing from this session can be saved.
nb: Du har ikke skrivetilgang til %s. Ingenting fra denne sesjonen kan lagres.

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
nb: * Det er ikke lurt å kjøre IRC som root! Du bør
      opprette en vanlig brukerkonto og bruke denne.

en: YES
nb: JA

en: NO
nb: NEI

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
nb: Du mottar en flom av CTCP-forespørsler fra %s, ignorerer %s

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_autoopen_dialog OFF.
nb: Du blir oversvømt av MSG-meldinger fra %s, Slår av gui_autoopen_dialog.

en: Resolved to %s
nb: Peker til %s

en: Not found
nb: Ikke funnet

en: Resolved to:
nb: Peker til:

en: Looking up %s...
nb: Slår opp %s...

en:   %-20s online
nb: %-20s tilkoblet

en:   %-20s offline
nb: %-20s frakoblet

en: No channel joined. Try /join #<channel>
nb: Ikke med i noe kanal. Prøv /join #<kanalnavn>

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
nb: Ikke tilkoblet. Prøv /server <tjener> [<port>]

en: Server %s already exists on network %s.
nb: Serveren %s eksisterer allerede på netverket %s.

en: Added server %s to network %s.
nb: La serveren %s til i nettverket %s.

en: Already marked away: %s
nb: Allerede markert som borte: %s

en: Already marked back.
nb: Allerede markert som tilbake.

en: I need /bin/sh to run!
nb: /bin/sh trengs for at dette skal kjøres!

en: Commands Available:
nb: Tilgjengelige kommandoer:

en: User defined commands:
nb: Brukerdefinerte kommandoer:

en: Plugin defined commands:
nb: Kommandoer definert av tillegg:

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
nb: Prøv /HELP <kommando> for mer informasjon, eller /HELP -I

en: Unknown arg '%s' ignored.
nb: Ukjent argument «%s» ble ignorert.

en: Quiet is not supported by this server.
nb: Demping er ikke støttet av denne verten.

note: error
en: No such plugin found.
nb: Tillegg ikke funnet.

en: That plugin is refusing to unload.
nb: Tillegget vil ikke lastes ut.

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
nb: ADDBUTTON <navn> <hendelse>, legger til en knapp under brukerlisten

en: ADDSERVER <NewNetwork> <newserver/6667>, adds a new network with a new server to the network list
nb: ADDSERVER <NyttNettverk> <NyVert/6667>, legger til et nytt nettverk med en ny vert i nettverkslisten

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
nb: ALLCHAN <kommando>, sender en kommando til alle kanaler du er med i

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels on the current server
nb: ALLCHANL <kommando>, sender en kommando til alle kanalene på den nåværende tjeneren

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
nb: ALLSERV <kommando>, sender en kommando til alle tilkoblede tjenere

en: AWAY [<reason>], sets you away (use /BACK to unset)
nb: AWAY [<årsak>], markerer at du er borte (bruk /BACK for å nullstille)

en: BACK, sets you back (not away)
nb: BACK, markerer deg som tilbake (ikke borte)

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
nb: BAN <maske> [<type>], utestenger alle som passer masken i den nåværende kanalen. Om de allerede er i kanalen vil de ikke bli kastet ut samtidig. (Krever chanop.)

en: CHANOPT [-quiet] <variable> [<value>]
nb: CHANOPT [-quiet] <variabel> [<verdi>]

en: CHARSET [<encoding>], get or set the encoding used for the current connection
nb: CHARSET [<tegnsett>], hent ut eller sett tegnsettet som brukes for den nåværende tilkoblingen

en: CLEAR [ALL|HISTORY|[-]<amount>], Clears the current text window or command history
nb: CLEAR [ALL|HISTORY|[-]<mengde>], Fjerner gjeldende tekstvindu eller kommandohistorie

en: CLOSE [-m], Closes the current tab, closing the window if this is the only open tab, or with the "-m" flag, closes all queries.
nb: CLOSE [-m], Lukker gjeldende fane, lukker vinduet hvis det er den eneste åpne fanen, eller med  "-m"-flagget, lukker alle forespørsler.

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
nb: COUNTRY [-s] <kode|maske>, finner en landskode, f.eks.: au = australia

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
nb: CTCP <kallenavn> <melding>, sender CTCP-meldingen til kallenavnet. Ofte brukte meldinger er VERSION og USERINFO

en: CYCLE [<channel>], parts the current or given channel and immediately rejoins
nb: CYCLE [<kanal>], forlater aktiv eller spesifisert kanal og blir øyeblikkelig med igjen

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
nb: 
    DCC GET <kallenavn> - godta tilbudt fil
    DCC SEND [-maxcps=#] <kallenavn> [<file>] - send en fil til noen
    DCC PSEND [-maxcps=#] <kallenavn> [<file>] - send en fil i passiv modus
    DCC LIST -  vis DCC-liste
    DCC CHAT <kallenavn> - tilby DCC-sludring med noen
    DCC PCHAT <kallenavn> - tilby DCC-sludring i passiv modus
    DCC CLOSE <type> <kallenavn> <file>         eksempel:
             /dcc close send olanormann fil.tar.gz

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
nb: DEHOP <kallenavn>, fjerner chanhalf-op status fra kallenavnet i den aktive kanalen (krever chanop)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
nb: DELBUTTON <navn>, fjerner en knapp under brukerlisten

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
nb: DEOP <kallenavn>, fjerner chanop status fra kallenavnet i den aktive kanalen. (Krever chanop)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
nb: DEVOICE <kallenavn>, fjerner stemme-status fra kallenavnet i den aktive kanalen. (krever chanop)

en: DISCON, Disconnects from server
nb: DISCON, kobler fra tjener

en: DNS <nick|host|ip>, Resolves an IP or hostname
nb: DNS <kallenavn|host|ip>, Løser en IP eller vertsnavn

en: DOAT <channel,list,/network> <command>
nb: DOAT <kanal,liste,/nettverk> <kommando>

en: ECHO <text>, Prints text locally
nb: ECHO <tekst>, viser tekst lokalt

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
nb: EXEC [-o] <kommando>, kjører kommandoen. Hvis -o flagget brukes, så vil utdata bli sendt til den aktive kanalen, hvis ikke vises det lokalt

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
nb: EXECCONT, sender SIGCONT til prosessen

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
nb: EXECKILL [-9] , dreper en kommando som kjører i den aktive sesjonen. Hvis -9 brukes, så vil prosessen bli SIGKILL-drept.

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
nb: EXECSTOP, sender SIGSTOP til prosessen

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
nb: EXECWRITE, sender data til prosessens stdin

en: EXPORTCONF, exports HexChat settings
nb: EXPORTCONF, eksporterer innstillingene til HexChat

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
nb: FLUSHQ, tømmer den aktive vertens sende-kø

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
nb: GATE <vert> [<port>], bruker en vert som mellommann, standard port er 23

en: GHOST <nick> [password], Kills a ghosted nickname
nb: GHOST <kallenavn> [<passord>], dreper et GHOST-et kallenavn

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
nb: HOP <kallenavn>, gir chanhalf-op status til kallenavnet i den aktive kanalen (krever chanop)

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
nb: ID <passord>, identifiserer deg til NickServ

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
nb: IGNORE <maske> <typer..> <alternativer..>
        maske - vertsmaske som skal ignoreres, f.eks.: *!*@*.aol.com
        typer - datatyper som skal ignoreres, en eller alle av:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        alternativer - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
nb: INVITER <kallenavn> [<kanal>], inviterer noen til en kanal, hvor aktiv kanal er standarden (krever chanop)

en: JOIN <channel>, joins the channel
nb: JOIN <kanal>, blir med i kanalen

en: KICK <nick> [reason], kicks the nick from the current channel (needs chanop)
nb: KICK <kallenavn> [reason], sparker kallenavn fra den aktuelle kanalen (Krever chanop)

en: KICKBAN <nick> [reason], bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
nb: KICKBAN <kallenavn> [reason], utestenger og deretter sparker kallenavn fra den aktuelle kanalen (Krever chanop)

en: LAGCHECK, forces a new lag check
nb: LAGCHECK, tvinger frem en ny sjekk av lag

en: LASTLOG [-h] [-m] [-r] [--] <string>, searches for a string in the buffer
        Use -h to highlight the found string(s)
        Use -m to match case
        Use -r when string is a Regular Expression
        Use -- (double hyphen) to end options when searching for, say, the string '-r'
nb: LASTLOG [-h] [-m] [-r] [--] <tekst>, søker etter en tekst i mellomlageret
        Bruk -h for å framheve funnet tekst
        Bruk -m for sensitivitet til store og små bokstaver
        Bruk -r når tekst er et regulært uttrykk
        Bruk -- (dobbel bindestrek) for å avslutte alternativer når du f.eks. søker etter teksten '-r'

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
nb: LOAD [-e] <fil>, laster et tillegg eller skript

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
nb: MDEHOP, fjerner samtlige chanhalf-op statuser i den aktive kanalen (krever chanop)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
nb: MDEOP, fjerner samtlige chanops i den aktive kanalen (krever chanop)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
nb: ME <handling>, sender handlingen til den aktive kanalen (handlinger skrives i tredjeperson, som f.eks. /me hoppet)

en: MHOP, Mass hop's all users in the current channel (needs chanop)
nb: MHOP <kallenavn>, gir chanhalf-op status til alle brukere i den aktive kanalen (krever chanop)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
nb: MKICK, kaster ut samtlige personer i den aktive kanalen, bortsett fra deg (krever chanop)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
nb: MOP, gir samtlige personer chanop i den aktive kanalen (krever chanop)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message, message "." to send to last nick or prefix with "=" for dcc chat
nb: MSG <kallenavn> <message>, sender en privat melding, melding «.» for å sende til siste kallenavn eller prefiks med «=» for DCC-sludring

en: NAMES [channel], Lists the nicks on the channel
nb: NAMES [channel], Lister kallenavnene i kanalen

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
nb: NCTCP <kallenavn> <melding>, sender et CTCP-varsel

en: NEWSERVER [-noconnect] <hostname> [<port>]
nb: NEWSERVER [-noconnect] <vertsnavn> [<port>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
nb: NICK <kallenavn>, endrer kallenavnet ditt

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice
nb: NOTICE <kallenavn/kanal> <melding>, sender ett varsel

en: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], displays your notify list or adds someone to it
nb: NOTIFY [-n nettverk1[,nettverk2,...]] [<kallenavn>], viser varslingslisten din eller legger noen til den

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
nb: OP <kallenavn>, gir chanop status til kallenavnet  i den aktive kanalen (krever chanop)

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
nb: PART [<kanal>] [<grunn>], forlater kanalen, som standard den aktive

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
nb: PING <kallenavn | kanal>, CTCP-pinger et kallenavn eller en kanal

en: QUERY [-nofocus] <nick> [message], opens up a new privmsg window to someone and optionally sends a message
nb: QUERY [-nofocus] <kallenavn> [message], åpner opp et nytt privmsg vindu til noen og eventuelt send en melding

en: QUIET <mask> [<quiettype>], quiet everyone matching the mask in the current channel if supported by the server.
nb: QUIET <treffmaske> [<stillhetstype>], demper alle som samsvarer med treffmasken i den nåværende kanal, hvis det støttes av tjeneren.

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
nb: QUIT [<grunn>], kobler deg fra den nåværende verten

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
nb: QUOTE <tekst>, sender teksten i rå form til verten

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
nb: RECONNECT [-ssl] [<vert>] [<port>] [<passord>], kan bli brukt som /RECONNECT for å koble til nåværende vert på ny eller med /RECONNECT ALL for å koble til alle

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
nb: RECONNECT [<vert>] [<port>] [<passord>], kan bli brukt som /RECONNECT for å koble til nåværende vert på ny eller med /RECONNECT ALL for å koble til alle

en: RECV <text>, send raw data to HexChat, as if it was received from the IRC server
nb: RECV <tekst>, send rå data til HexChat, som om det var mottatt fra IRC-verten

en: RELOAD <name>, reloads a plugin or script
nb: RELOAD <name>, laster et tillegg eller skript på nytt

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
nb: SAY <tekst>, sender teksten til objektet i det aktive vinduet

en: SEND <nick> [<file>]
nb: SEND <kallenavn> [<fil>]

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
nb: SERVCHAN [-ssl] <vert> <port> <kanal>, kobler til og blir med i en kanal

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
nb: SERVCHAN <vert> <port> <kanal>, kobler til og blir med i en kanal

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 6697 for ssl connections
nb: SERVER [-ssl] <vert> [<port>] [<passord>], kobler til en vert med standard port som 6667 for vanlige tilkoblinger, og 6697 for SSL-tilkoblinger

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
nb: SERVER <vert> [<port>] [<passord>], kobler til en vert med standard port som 6667

en: SET [-e] [-off|-on] [-quiet] <variable> [<value>]
nb: SET [-e] [-off|-on] [-quiet] <variabel> [<verdi>]

en: SETCURSOR [-|+]<position>, reposition the cursor in the inputbox
nb: SETCURSOR [-|+]<posisjon>, endre posisjonen til markøren i inndataboksen

en: SETTAB <new name>, change a tab's name, tab_trunc limit still applies
nb: SETTAB <nytt navn>, endre navnet til en fane, tab_trunc-grensen gjelder fortsatt

en: SETTEXT <new text>, replace the text in the input box
nb: SETTEXT <ny tekst>, erstatter teksten i inndataboksen

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
nb: TOPIC [<topic>], endrer kanalens emne om gitt, hvis ikke vises det nåværende emnet

en: 
    TRAY -f <timeout> <file1> [<file2>] Blink tray between two icons.
    TRAY -f <filename>                  Set tray to a fixed icon.
    TRAY -i <number>                    Blink tray with an internal icon.
    TRAY -t <text>                      Set the tray tooltip.
    TRAY -b <title> <text>              Set the tray balloon.
nb: 
    TRAY -f <tidsavbrud> <fil1> [<fil2>] Blink systemkurvikonet mellom to ikoner.
    TRAY -f <filnavn>                  Sett systemkurvikonet til et ikon.
    TRAY -i <nummer>                    Blink systemkurvikonet med et internt ikon.
    TRAY -t <tekst>                      Sett systemkurvens infoboble.
    TRAY -b <tittel> <tekst>              Sett systemkurves varslingsboble.

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
nb: UNBAN <maske> [<maske>...], fjerner utestengingen av de spesifiserte maskene.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
nb: UNIGNORE <maske> [QUIET]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
nb: UNLOAD <navn>, laster ut et tillegg eller skript

en: UNQUIET <mask> [<mask>...], unquiets the specified masks if supported by the server.
nb: UNQUIET <treffmaske> [<treffmaske>...], fjerner dempingen av de spesifiserte maskene, hvis støttet av tjeneren.

en: URL <url>, opens a URL in your browser
nb: URL <url>, åpner en URL i din nettleser

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
nb: USELECT [-a] [-s] <kallenavn1> <kallenavn2> osv, framhever kallenavn(er) i kanalens brukerliste

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
nb: VOIE <kallenavn>, gir stemme-status til kallenavnet i den aktive kanalen (krever chanop)

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
nb: WALLCHAN <melding>, sender en melding til alle åpne kanaler

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
nb: WALLCHOP <melding>, sender meldingen til alle chanops i den aktive kanalen

en: User Command for: %s
nb: Brukerkommandoer for: %s

en: Usage: %s
nb: Bruk: %s

en: 
    No help available on that command.
nb: 
    Ingen hjelp tilgjengelig for kommandoen.

en: No such command.
nb: Kommandoen finnes ikke.

en: Bad arguments for user command.
nb: Ugyldige argumenter for brukerkommandoen.

en: Too many recursive usercommands, aborting.
nb: For mange rekursive brukerkommandoer, avbryter.

en: Unknown Command %s. Try /help
nb: Ukjent kommando %s.  Forsøk /help

en: No hexchat_plugin_init symbol; is this really a HexChat plugin?
nb: Ingen startpunkt for hexchat_plugin_init; er dette egentlig et HexChat-tillegg?

en: *	Servicing ident request from %s as %s
nb: *	Betjener ident-forespørsel fra %s som %s

en: *	Error starting identd server: %s
nb: *	Feil ved oppstart av identd-tjener: %s

en: IDENTD <port> <username>
nb: IDENTD <port> <brukernavn>

en: Timer %d deleted.
nb: Tidtaker %d slettet.

en: No such ref number found.
nb: Fant intet slikt referansenummer.

en: No timers installed.
nb: Ingen tidtaker installert.

note: 00000 00000000 0000000 abc
en:  Ref#  Seconds  Repeat  Command 
nb:  Ref#  Sekunder  Repeter  Kommando 

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
nb: Sikker på at denne verten støtter SSL og porten valgt?

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
nb: Kunne ikke løse vertsnavnet %s
    Sjekk din Internett-konfigurasjon!

en: Proxy traversal failed.
nb: Proxy-traversering feilet.

en: Cycling to next server in %s...
nb: Går videre til neste vert i %s...

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
nb: Advarsel: tegnsettet «%s» er ukjent. Ingen konvertering vil bli brukt for nettverket %s.

en: %C18*%O$t%C18$1%O added to notify list.
nb: %C18*%O$t%C18$1%O er nå lagt til i varslingslisten.

en: %C22*%O$t%C22$1%O: %C18$2%O on %C24$4%O by %C26$3%O
nb: %C22*%O$t%C22$1%O: %C18$2%O på %C24$4%O av %C26$3%O

en: %C22*%O$tCannot join %C22$1 %O(%C20You are banned%O).
nb: %C22*%O$tKan ikke bli med i %C22$1 %O(%C20Du er utestengt%O).

en: %C29*%O$tCapabilities acknowledged: %C29$2%O
nb: %C29*%O$tErkjente funksjoner: %C29$2%O

en: %C29*%O$tCapabilities removed: %C29$2%O
nb: %C29*%O$tFjernede funksjoner: %C29$2%O

en: %C23*%O$tCapabilities supported: %C29$2%O
nb: %C23*%O$tStøttede funksjoner: %C29$2%O

en: %C23*%O$tCapabilities requested: %C29$1%O
nb: %C23*%O$tForespurte funksjoner: %C29$1%O

en: %C24*%O$t%C28$1%O is now known as %C18$2%O
nb: %C24*%O$t%C28$1%O er nå kjent som %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets ban on %C18$2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%O utestenger %C18$2%O

en: %C22*%O$tChannel %C22$1%O created on %C24$2%O
nb: %C22*%O$tKanal %C22$1%O opprettet den %C24$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel half-operator status from %C18$2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%O fjerner halv-operatørprivilegiet fra %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel operator status from %C18$2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%O fjerner operatørprivilegiet fra %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes voice from %C18$2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%O fjerner stemmeprivilegiet fra %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%C sets exempt on %C18$2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%C setter unntak på %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel half-operator status to %C18$2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%O gir halv-operatørprivilegiet til %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%C sets invite exempt on %C18$2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%C setter invitasjonsunntak på %C18$2%O

en: %UChannel          Users   Topic
nb: %UKanal Brukere Emne

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets mode %C24$2$3%O on %C22$4%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%O setter flagg %C24$2$3%O på %C22$4%O

en: %C22*%O$tChannel %C22$1%O modes: %C24$2
nb: %C22*%O$tKanalflagg for %C22$1%O: %C24$2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel operator status to %C18$2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%O gir operatørprivilegiet til %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets quiet on %C18$2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%O Setter demping på %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes exempt on %C18$2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%O fjerner unntak for %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes invite exempt on %C18$2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%O Fjernet invitasjonsunntak på %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel keyword
nb: %C22*%O$t%C26$1%O fjerner kanalpassord

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes user limit
nb: %C22*%O$t%C26$1%O fjerner grense på antall brukere

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets channel keyword to %C24$2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%O Setter kanalnøkkelordet til %C24$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets channel limit to %C24$2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%O setter kanalens brukergrense til %C24$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes ban on %C18$2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%O fjerner utestengelse på %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes quiet on %C18$2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%O fjerner demping på %C18$2%O

en: %C22*%O$tChannel %C22$1%O url: %C24$2
nb: %C22*%O$tKanal %C22$1%O url: %C24$2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives voice to %C18$2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%O gir stemmeprivilegiet til %C18$2%O

en: %C23*%O$tConnected. Now logging in.
nb: %C23*%O$tTilkoblet... logger nå inn.

en: %C23*%O$tConnecting to %C29$1%C (%C23$2:$3%O)
nb: %C23*%O$tKobler til %C29$1%C (%C23$2:$3%O)

en: %C20*%O$tConnection failed (%C20$1%O)
nb: %C20*%O$tTilkoblingen var ikke vellykket (%C20$1%O)

en: %C24*%O$tReceived a CTCP %C24$1%C from %C18$2%O
nb: %C24*%O$tMottok én CTCP-melding %C24$1%C fra %C18$2%O

en: %C24*%C$tReceived a CTCP %C24$1%C from %C18$2%C (to %C22$3%C)%O
nb: %C24*%C$tMottok en CTCP-melding %C24$1%C fra %C18$2%C (til %C22$3%C)%O

en: %C24*%O$tReceived a CTCP Sound %C24$1%C from %C18$2%O
nb: %C24*%O$tMottok én CTCP-lyd %C24$1%C fra %C18$2%O

en: %C24*%O$tReceived a CTCP Sound %C24$1%C from %C18$2%C (to %C22$3%O)
nb: %C24*%O$tMottok én CTCP-lyd %C24$1%C fra %C18$2%C (til %C22$3%O)

en: %C23*%O$tDCC CHAT to %C18$1%O aborted.
nb: %C23*%O$tDCC CHAT til %C18$1%O ble avbrutt.

en: %C24*%O$tDCC CHAT connection established to %C18$1%C %C30[%C24$2%C30]%O
nb: %C24*%O$tTilkobling for DCC CHAT ble etablert mot %C18$1%C %C30[%C24$2%C30]%O

en: %C20*%O$tDCC CHAT to %C18$1%O lost (%C20$4%O)
nb: %C20*%O$tDCC CHAT til %C18$1%O ble frakoblet (%C20$4%O)

en: %C24*%O$tReceived a DCC CHAT offer from %C18$1%O
nb: %C24*%O$tMottok ett DCC CHAT tilbud fra %C18$1%O

en: %C24*%O$tOffering DCC CHAT to %C18$1%O
nb: %C24*%O$tTilbyr DCC CHAT til %C18$1%O

en: %C24*%O$tAlready offering CHAT to %C18$1%O
nb: %C24*%O$tTilbyr allerede DCC CHAT til %C18$1%O

en: %C20*%O$tDCC $1 connect attempt to %C18$2%O failed (%C20$3%O)
nb: %C20*%O$tDCC $1 tilkoblingsforsøk %C18$2%O feilet (%C20$3%O)

en: %C23*%O$tReceived '%C23$1%C' from %C18$2%O
nb: %C23*%O$tMottok '%C23$1%C' fra %C18$2%O

en: %C16,17 Type  To/From    Status  Size    Pos     File
nb: %C16,17 Type  Til/fra    Status  Størrelse    Pos     Fil

en: %C20*%O$tReceived a malformed DCC request from %C18$1%O.$a010%C23*%O$tContents of packet: %C23$2%O
nb: %C20*%O$tMottok en ugyldig DCC-forespørsel fra %C18$1%O.$a010%C23*%O$tPakkeinnholdet: %C23$2%O

en: %C24*%O$tOffering '%C24$1%O' to %C18$2%O
nb: %C24*%O$tTilbyr '%C24$1%O' til %C18$2%O

en: %C23*%O$tNo such DCC offer.
nb: %C23*%O$tInget slikt DCC-tilbud.

en: %C23*%O$tDCC RECV '%C23$2%O' to %C18$1%O aborted.
nb: %C23*%O$tDCC RECV '%C23$2%O' til %C18$1%O ble avbrutt.

en: %C24*%O$tDCC RECV '%C23$1%O' from %C18$3%O complete %C30[%C24$4%O cps%C30]%O
nb: %C24*%O$tDCC RECV '%C23$1%O' fra %C18$3%O fullført %C30[%C24$4%O cps%C30]%O

en: %C24*%O$tDCC RECV connection established to %C18$1 %C30[%O%C24$2%C30]%O
nb: %C24*%O$tDCC RECV-tilkobling etablert til %C18$1 %C30[%O%C24$2%C30]%O

en: %C20*%O$tDCC RECV '%C23$1%O' from %C18$3%O failed (%C20$4%O)
nb: %C20*%O$tDCC RECV '%C23$1%O' fra %C18$3%O mislyktes (%C20$4%O)

en: %C20*%O$tDCC RECV: Cannot open '%C23$1%C' for writing (%C20$2%O)
nb: %C20*%O$tDCC RECV: Kan ikke åpne '%C23$1%C' for skriving (%C20$2%O)

en: %C23*%O$tThe file '%C24$1%C' already exists, saving it as '%C23$2%O' instead.
nb: %C23*%O$tThe file '%C24$1%C' finnes allerede, lagrer som '%C23$2%O' i stedet.

en: %C24*%O$t%C18$1%C has requested to resume '%C23$2%C' from %C24$3%O.
nb: %C24*%O$t%C18$1%C har bedt om å gjenoppta '%C23$2%C' fra %C24$3%O.

en: %C23*%O$tDCC SEND '%C23$2%C' to %C18$1%O aborted.
nb: %C23*%O$tDCC SEND '%C23$2%C' til %C18$1%O avbrutt.

en: %C24*%O$tDCC SEND '%C23$1%C' to %C18$2%C complete %C30[%C24$3%C cps%C30]%O
nb: %C24*%O$tDCC SEND '%C23$1%C' til %C18$2%C fullført %C30[%C24$3%C cps%C30]%O

en: %C24*%O$tDCC SEND connection established to %C18$1 %C30[%O%C24$2%C30]%O
nb: %C24*%O$tDCC SEND-tilkobling etablert til %C18$1 %C30[%O%C24$2%C30]%O

en: %C20*%O$tDCC SEND '%C23$1%C' to %C18$2%C failed (%C20$3%O)
nb: %C20*%O$tDCC SEND '%C23$1%C' til %C18$2%C mislyktes (%C20$3%O)

en: %C24*%O$t%C18$1%C has offered '%C23$2%C' (%C24$3%O bytes)
nb: %C24*%O$t%C18$1%C har tilbudt '%C23$2%C' (%C24$3%O bytes)

en: %C20*%O$tDCC $1 '%C23$2%C' to %C18$3%O stalled, aborting.
nb: %C20*%O$tDCC $1 '%C23$2%C' to %C18$3%O stanset opp, avbryter.

en: %C20*%O$tDCC $1 '%C23$2%C' to %C18$3%O timed out, aborting.
nb: %C20*%O$tDCC $1 '%C23$2%C' to %C18$3%O ble tidsavbrutt, avbryter.

en: %C24*%O$t%C18$1%O deleted from notify list.
nb: %C24*%O$t%C18$1%O slettet fra varslingslisten.

en: %C20*%O$tDisconnected (%C20$1%O)
nb: %C20*%O$tFrakoblet (%C20$1%O)

en: %C24*%O$tFound your IP: %C30[%C24$1%C30]%O
nb: %C24*%O$tFant din IP-adresse: %C30[%C24$1%C30]%O

en: %O%C18$1%O added to ignore list.
nb: %O%C18$1%O lagt til i ignoreringslisten.

en: %OIgnore on %C18$1%O changed.
nb: %OIgnorering av %C18$1%O ble forandret.

en: %C16,17 Hostmask                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG
nb: %C16,17 Vertsmaske                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG

en: %O%C18$1%O removed from ignore list.
nb: %O%C18$1%O ble fjernet fra ignoreringslisten.

en: %OIgnore list is empty.
nb: %OIgnoreringslisten er tom.

en: %C20*%O$tCannot join %C22$1%C (%C20Channel is invite only%O)
nb: %C20*%O$tKan ikke bli med i %C22$1%C (%C20Kanalen er i invitasjonsmodus%O)

en: %C24*%O$tYou have been invited to %C22$1%O by %C18$2%O (%C29$3%O)
nb: %C24*%O$tDu er invitert til %C22$1%O av %C18$2%O (%C29$3%O)

en: %C23*$t$1 ($3%C23) has joined
nb: %C23*$t$1 ($3%C23) har blitt med

en: %C20*%O$tCannot join %C22$1%C (%C20Requires keyword%O)
nb: %C20*%O$tKan ikke bli med i %C22$1%C (%C20Krever nøkkelord/passord%O)

en: %C22*%O$t%C26$1%C has kicked %C18$2%C from %C22$3%C (%C24$4%O)
nb: %C22*%O$t%C26$1%C har kastet ut %C18$2%C fra %C22$3%C (%C24$4%O)

en: %C19*%O$t%C19You have been killed by %C26$1%C (%C20$2%O)
nb: %C19*%O$t%C19Du ble drept av %C26$1%C (%C20$2%O)

en: %C29*%O$t%C29MOTD Skipped%O
nb: %C29*%O$t%C29MOTD hoppet over%O

en: %C23*%O$t%C28$1%C is already in use. Retrying with %C18$2%O...
nb: %C23*%O$t%C28$1%C er allerede i bruk. Forsøker igjen med %C18$2%O...

en: %C23*%O$t%C28$1%C is erroneous. Retrying with %C18$2%O...
nb: %C23*%O$t%C28$1%C er feilaktige. Forsøker igjen med %C18$2%O...

en: %C20*%O$tNickname is erroneous or already in use. Use /NICK to try another.
nb: %C20*%O$tKallenavnet er ikke støttet, eller allerede i bruk. Bruk /NICK for å velge ett annet kallenavn.

en: %C20*%O$tNo such DCC.
nb: %C20*%O$tIngen slik DCC.

en: %C23*%O$tNo process is currently running
nb: %C23*%O$tIngen prosess kjører for øyeblikket

en: %C23*%O$tNotify: %C18$1%C is away (%C24$2%O)
nb: %C23*%O$tVarsle: %C18$1%C er fraværende (%C24$2%O)

en: %C23*%O$tNotify: %C18$1%C is back
nb: %C23*%O$tVarsle: %C18$1%C er tilbake

en: $tNotify list is empty.
nb: $tVarslingsliste er tom.

en: %C16,17  Notify List
nb: %C16,17  Varsle liste

en: %C23*%O$t%C23$1%O users in notify list.
nb: %C23*%O$t%C23$1%O brukere i varslingslisten.

en: %C23*%O$tNotify: %C18$1%C is offline (%C29$3%O)
nb: %C23*%O$tVarsle: %C18$1%C er frakoblet (%C29$3%O)

en: %C23*%O$tNotify: %C18$1%C is online (%C29$3%O)
nb: %C23*%O$tVarsle: %C18$1%C er tilkoblet (%C29$3%O)

en: %C24*$t$1 ($2%C24) has left
nb: %C24*$t$1 ($2%C24) har forlatt

en: %C24*$t$1 ($2%C24) has left ($4)
nb: %C24*$t$1 ($2%C24) forlot ($4)

en: %C24*%O$tPing reply from %C18$1%C: %C24$2%O second(s)
nb: %C24*%O$tPing-svar fra %C18$1%C: %C24$2%O sekund(er)

en: %C20*%O$tNo ping reply for %C24$1%O seconds, disconnecting.
nb: %C20*%O$tIngen ping-svar etter %C24$1%O sekunder, frakobler.

en: %C24*%O$tA process is already running
nb: %C24*%O$tEn prosess kjører allerede

en: %C24*$t$1 has quit ($2)
nb: %C24*$t$1 har avsluttet ($2)

en: %C24*%O$t%C26$1%C sets modes %C30[%C24$2%C30]%O
nb: %C24*%O$t%C26$1%C setter modus %C30[%C24$2%C30]%O

en: %C24*%O$tLooking up IP number for %C18$1%O...
nb: %C24*%O$tSlår opp IP-nummer for %C18$1%O...

en: %C23*%O$tAuthenticating via SASL as %C18$1%O (%C24$2%O)
nb: %C23*%O$tAutentisering via SASL som %C18$1%O (%C24$2%O)

en: %C29*%O$tConnected.
nb: %C29*%O$tTilkoblet.

en: %C29*%O$tLooking up %C29$1%O
nb: %C29*%O$tSlår opp %C29$1%O

en: %C23*%O$tStopped previous connection attempt (%C24$1%O)
nb: %C23*%O$tStoppet forrige tilkoblingsforsøk (%C24$1%O)

en: %C22*%O$tTopic for %C22$1%C is: $2%O
nb: %C22*%O$tEmne for %C22$1%C er: $2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%C has changed the topic to: $2%O
nb: %C22*%O$t%C26$1%C endret emnet til: $2%O

en: %C22*%O$tTopic for %C22$1%C set by %C26$2%C (%C24$3%O)
nb: %C22*%O$tEnmet for %C22$1%C satt av %C26$2%C (%C24$3%O)

en: %C20*%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
nb: %C20*%O$tUkjent vert. Kanskje du feilstavet den?

en: %C20*%O$tCannot join %C22$1%C (%C20User limit reached%O)
nb: %C20*%O$tKan ikke bli med i %C22$1%C (%C20Brukergrensen er nådd%O)

en: %C22*%O$tUsers on %C22$1%C: %C24$2%O
nb: %C22*%O$tBrukere i %C22$1%C: %C24$2%O

en: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%C is away %C30(%C23$2%O%C30)%O
nb: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%C er borte %C30(%C23$2%O%C30)%O

en: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28] %OEnd of WHOIS list.
nb: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28] %OSlutt på WHOIS-liste.

en: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%O idle %C23$2%O
nb: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%O inaktiv %C23$2%O

en: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%O idle %C23$2%O, signon: %C23$3%O
nb: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%O inaktiv %C23$2%O, logget på: %C23$3%O

en: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%O Real Host: %C23$2%O, Real IP: %C30[%C23$3%C30]%O
nb: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%O Ekte vert: %C23$2%O, Ekte IP: %C30[%C23$3%C30]%O

en: %C19*%O$tNow talking on %C22$2%O
nb: %C19*%O$tSnakker nå i %C22$2%O

en: %C19*%O$tYou have been kicked from %C22$2%C by %C26$3%O (%C20$4%O)
nb: %C19*%O$tDu har blitt kastet ut fra %C22$2%C av %C26$3%O (%C20$4%O)

en: %C19*%O$tYou have left channel %C22$3%O
nb: %C19*%O$tDu har forlatt kanalen %C22$3%O

en: %C19*%O$tYou have left channel %C22$3%C (%C24$4%O)
nb: %C19*%O$tDu har forlatt kanalen %C22$3%C (%C24$4%O)

en: %C20*%O$tYou've invited %C18$1%O to %C22$2%O (%C24$3%O)
nb: %C20*%O$tInviterte %C18$1%O til %C22$2%O (%C24$3%O)

en: %C20*%O$tYou are now known as %C18$2%O
nb: %C20*%O$tDu er nå kjent som %C18$2%O

en: Loaded log from
nb: Lastet logg fra

en: **** ENDING LOGGING AT %s
nb: **** AVSLUTTER LOGGING PÅ %s

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
nb: **** BEGYNNER LOGGING PÅ %s

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
    permissions on %s
nb: * Kan ikke åpne loggfilen(e) for skriving. Sjekk
    tilgangene til %s

en: Left message
nb: Venstre melding

en: Right message
nb: Høyre melding

en: IP address
nb: IP-adresse

en: Username
nb: Brukernavn

en: The nick of the joining person
nb: Kallenavnet til brukeren som blir med

en: The channel being joined
nb: Kanalen man går inn i

en: The host of the person
nb: Personens vert

en: The account of the person
nb: Kontoen til personen

en: Nickname
nb: Kallenavn

en: The action
nb: Handlingen

en: Mode char
nb: Modus-tegn

en: Identified text
nb: Identifisert tekst

en: The text
nb: Teksten

en: The message
nb: Meldingen

en: Server Name
nb: Navn på tjener

en: Acknowledged Capabilities
nb: Erkjente funksjoner

en: Removed Capabilities
nb: Fjernede funksjoner

en: Server Capabilities
nb: Vert-funksjonalitet

en: Requested Capabilities
nb: Forespurte funksjoner

en: Old nickname
nb: Gammelt kallenavn

en: New nickname
nb: Nytt kallenavn

en: Nick of person who changed the topic
nb: Kallenavn for personen som endret emnet

en: Topic
nb: Emne

en: The nickname of the kicker
nb: Kallenavn på den som sparker

en: The person being kicked
nb: Personen som sparkes ut

en: The channel
nb: Kanalen

en: The reason
nb: Årsaken

en: The nick of the person leaving
nb: Kallenavn for personen som forlater kanalen

en: The time
nb: Tiden

en: The creator
nb: Skaperen

en: Nick
nb: Kallenavn

en: Reason
nb: Årsak

en: Host
nb: Vert

en: Who it's from
nb: Hvem er det fra

en: The time in x.x format (see below)
nb: Tiden i x.x-format (se nedenfor)

en: The Channel it's going to
nb: Kanalen det går til

en: The sound
nb: Lyden

en: The nick of the person
nb: Personens kallenavn

en: The CTCP event
nb: CTCP-hendelse

en: The nick of the person who set the key
nb: Kallenavnet til brukeren som satt nøkkelen

en: The key
nb: Nøkkelen

en: The nick of the person who set the limit
nb: Kallenavnet til personen som satt grensen

en: The limit
nb: Grensen

en: The nick of the person who did the op'ing
nb: Kallenavnet til brukeren som ga operatørstatus

en: The nick of the person who has been op'ed
nb: Kallenavnet til brukeren som fikk operatørstatus

en: The nick of the person who has been halfop'ed
nb: Kallenavnet til brukeren som fikk halv-operatørstatus

en: The nick of the person who did the halfop'ing
nb: Kallenavnet til brukeren som ga halv-operatørstatus

en: The nick of the person who did the voice'ing
nb: Kallenavnet til brukeren som ga stemmestatus

en: The nick of the person who has been voice'ed
nb: Kallenavnet til brukeren som fikk stemmestatus

en: The nick of the person who did the banning
nb: Kallenavnet til brukeren som opprettet en utestengelse

en: The ban mask
nb: Utestengelsesmasken

en: The nick of the person who did the quieting
nb: Kallenavnet til brukeren som dempet

en: The quiet mask
nb: Dempningsmasken

en: The nick who removed the key
nb: Kallenavnet som fjernet nøkkelen

en: The nick who removed the limit
nb: Kallenavnet som fjernet brukergrensen

en: The nick of the person who did the deop'ing
nb: Kallenavnet til personen som gjorde deop

en: The nick of the person who has been deop'ed
nb: Kallenavnet til brukeren som mistet operatørstatus

en: The nick of the person who did the dehalfop'ing
nb: Kallenavnet til personen som gjorde dehalfop

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
nb: Kallenavnet til brukeren som mistet halv-operatørstatus

en: The nick of the person who did the devoice'ing
nb: Kallenavnet til personen som gjorde devoice

en: The nick of the person who has been devoice'ed
nb: Kallenavnet til brukeren som mistet stemmestatus

en: The nick of the person who did the unban'ing
nb: Kallenavnet til personen som gjorde unban

en: The nick of the person who did the unquiet'ing
nb: Kallenavnet til personen som gjorde unquiet

en: The nick of the person who did the exempt
nb: Kallenavnet til brukeren som opprettet unntaket

en: The exempt mask
nb: Unntaksmasken

en: The nick of the person removed the exempt
nb: Kallenavnet til brukeren som fjernet unntaket

en: The nick of the person who did the invite
nb: Kallenavnet til brukeren som sendte en invitasjon

en: The invite mask
nb: Inviteringsmasken

en: The nick of the person removed the invite
nb: Kallenavnet til brukeren som trakk tilbake invitasjonen

en: The nick of the person setting the mode
nb: Kallenavnet til brukeren som satt modi

en: The mode's sign (+/-)
nb: Modi-tegnet (+/-)

en: The mode letter
nb: Modi-bokstaven

en: The channel it's being set on
nb: Kanalen modi blir satt i

en: Full name
nb: Fullt navn

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
nb: Kanalmedlemskap/«er en IRC-operatør»

en: Server Information
nb: Informasjon om tjener

en: Idle time
nb: Inaktiv for

en: Signon time
nb: Påloggingstid

en: Away reason
nb: Borteårsak

en: Message
nb: Melding

en: Account
nb: Konto

en: Real user@host
nb: Ekte bruker@vert

en: Real IP
nb: Ekte IP

en: Channel Name
nb: Navn på kanal

en: Mechanism
nb: Mekanisme

en: Raw Numeric or Identifier
nb: Rå-tall eller identifikator

en: Text
nb: Tekst

en: Nick of person who invited you
nb: Kallenavn for personen som inviterte deg

en: Users
nb: Brukere

en: Nickname in use
nb: Kallenavn i bruk

en: Nick being tried
nb: Kallenavn prøves

en: Modes string
nb: Modusstreng

en: DCC Type
nb: Type DCC

en: Filename
nb: Filnavn

en: Destination filename
nb: Filnavn for mål

en: Pathname
nb: Stinavn

en: Position
nb: Posisjon

en: Size
nb: Størrelse

en: DCC String
nb: DCC-streng

en: Away Reason
nb: Bortemelding

en: Number of notify items
nb: Antall varslinger

en: Old Filename
nb: Gammelt filnavn

en: New Filename
nb: Nytt filnavn

en: Receiver
nb: Mottaker

en: Hostmask
nb: Vertsmaske

en: Hostname
nb: Vertsnavn

en: The Packet
nb: Pakken

en: Seconds
nb: Sekunder

en: Nick of person who have been invited
nb: Kallenavnet til brukeren som har blitt invitert

en: Banmask
nb: Utestengelsesmaske

en: Who set the ban
nb: Hvem satte bannlysningen

en: Ban time
nb: Utestengelsesvarighet

en: Cannot read sound file:
    %s
nb: Kan ikke lese lydfil:
    %s

en: Remote host closed socket
nb: Ekstern vert lukket pluggen

en: Connection refused
nb: Tilkobling nektet

en: No route to host
nb: Ingen rute til verten

en: Connection timed out
nb: Tidsavbrudd for tilkobling

en: Cannot assign that address
nb: Kan ikke tildele den adressen

en: Connection reset by peer
nb: Tilkobling nullstillt av vert

en: Ascension Island
nb: Ascension

en: United Arab Emirates
nb: Forente arabiske emirater

en: Aviation-Related Fields
nb: Aviasjonsrelaterte felter

en: Antigua and Barbuda
nb: Antigua og Barbuda

en: Netherlands Antilles
nb: De nederlandske antiller

en: Antarctica
nb: Antarktis

en: Reverse DNS
nb: Revers DNS

en: American Samoa
nb: Amerikansk Samoa

en: Asia-Pacific Region
nb: Asia-Pacific

en: Austria
nb: Østerrike

en: Nato Fiel
nb: NATO-felt

en: Aland Islands
nb: Ålandøyene

en: Azerbaijan
nb: Aserbajdsjan

en: Bosnia and Herzegovina
nb: Bosnia og Herzegovina

en: Belgium
nb: Belgia

en: Businesses
nb: Bedrifter

en: Brazil
nb: Brasil

en: Bouvet Island
nb: Bouvetøya

en: Belarus
nb: Hviterussland

en: Canada
nb: Kanada

en: Catalan
nb: Katalansk

en: Cocos Islands
nb: Cocosøyene

en: Democratic Republic of Congo
nb: Den demokratiske republikken Kongo

en: Central African Republic
nb: Den sentralafrikanske republikk

en: Congo
nb: Kongo

en: Switzerland
nb: Sveits

en: Cote d'Ivoire
nb: Elfenbenskysten

en: Cook Islands
nb: Cook-øyene

en: Cameroon
nb: Kamerun

en: China
nb: Kina

en: Internic Commercial
nb: Internic kommersiell

en: Serbia and Montenegro
nb: Serbia og Montenegro

en: Cuba
nb: Kuba

en: Cape Verde
nb: Kapp Verde

en: Christmas Island
nb: Juleøya

en: Cyprus
nb: Kypros

en: Czech Republic
nb: Den tsjekkiske republikk

en: East Germany
nb: Øst-Tyskland

en: Germany
nb: Tyskland

en: Denmark
nb: Danmark

en: Dominican Republic
nb: Dominikanske republikk

en: Algeria
nb: Algerie

en: Ecuador
nb: Ekvador

en: Educational Institution
nb: Utdanningsinstitusjon

en: Estonia
nb: Estland

en: Western Sahara
nb: Vest-Sahara

en: Spain
nb: Spania

en: Ethiopia
nb: Etiopia

en: European Union
nb: Den Europeiske union

en: Falkland Islands
nb: Falklandsøyene

en: Micronesia
nb: Mikronesia

en: Faroe Islands
nb: Færøyene

en: France
nb: Frankrike

en: Great Britain
nb: Storbritannia

en: French Guiana
nb: Fransk Guyana

en: British Channel Isles
nb: Kanaløyene

en: Greenland
nb: Grønland

en: Government
nb: Regjering

en: Equatorial Guinea
nb: Ekvatorial-Guinea

en: Greece
nb: Hellas

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
nb: Sør-Georgia og Sør-Sandwichøyene

en: Heard and McDonald Islands
nb: Heard- og McDonaldøyene

en: Croatia
nb: Kroatia

en: Hungary
nb: Ungarn

en: Ireland
nb: Irland

en: Isle of Man
nb: Man

en: Informational
nb: Informativ

en: International
nb: Internasjonal

en: British Indian Ocean Territory
nb: Det britiske territoriet i Indiahavet

en: Iraq
nb: Irak

en: Iceland
nb: Island

en: Italy
nb: Italia

en: Company Jobs
nb: Bedriftsjobber

en: Cambodia
nb: Kambodsja

en: Comoros
nb: Komorene

en: St. Kitts and Nevis
nb: St. Kitts og Nevis

en: North Korea
nb: Nord-Korea

en: South Korea
nb: Sør-Korea

en: Cayman Islands
nb: Caymanøyene

en: Lebanon
nb: Libanon

en: Lithuania
nb: Litauen

en: Morocco
nb: Marokko

en: United States Medical
nb: United States medisinske

en: Madagascar
nb: Madagaskar

en: Marshall Islands
nb: Marshall-øyene

en: Military
nb: Militær

en: Macedonia
nb: Makedonia

en: Mobile Devices
nb: Mobile enheter

en: Northern Mariana Islands
nb: Nord-Marianene

en: Museums
nb: Museum

en: Maldives
nb: Maldivene

en: Mozambique
nb: Mosambik

en: Individual's Names
nb: Individuelle navn

en: New Caledonia
nb: Ny-Caledonia

en: Internic Network
nb: Internic nettverk

en: Norfolk Island
nb: Norfolkøya

en: Netherlands
nb: Nederland

en: Norway
nb: Norge

en: Internic Non-Profit Organization
nb: Internic ideell organisasjon

en: French Polynesia
nb: Fransk polynesia

en: Papua New Guinea
nb: Papua Ny-Guinea

en: Philippines
nb: Filippinene

en: Poland
nb: Polen

en: St. Pierre and Miquelon
nb: Saint-Pierre og Miquelon

en: Professions
nb: Profesjon

en: Palestinian Territory
nb: Palestinsk territoria

en: Old School ARPAnet
nb: Gammeldags ARPAnet

en: Russian Federation
nb: Russiske føderasjon

en: Solomon Islands
nb: Solomonøyene

en: Seychelles
nb: Seychellene

en: Sweden
nb: Sverige

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
nb: Svalbard og Jan Mayen

en: Slovak Republic
nb: Den slovakiske republikk

en: Suriname
nb: Surinam

en: South Sudan
nb: Sør-Sudan

en: Sao Tome and Principe
nb: Sao Tome og Principe

en: Former USSR
nb: Tidligere USSR

en: Turks and Caicos Islands
nb: Turks- og Caicosøyene

en: Chad
nb: Tsjad

en: French Southern Territories
nb: De franske sørterritorier

en: East Timor
nb: Øst-Timor

en: Tunisia
nb: Tunis

en: Turkey
nb: Tyrkia

en: Travel and Tourism
nb: Reiseliv og turisme

en: Trinidad and Tobago
nb: Trinidad og Tobago

en: Ukraine
nb: Ukraina

en: United Kingdom
nb: Storbritannia

en: United States of America
nb: De Forente stater

en: Uzbekistan
nb: Usbekistan

en: Vatican City State
nb: Vatikanstaten

en: St. Vincent and the Grenadines
nb: St. Vincent og Grenadinene

en: British Virgin Islands
nb: Jomfruøyene (UK)

en: US Virgin Islands
nb: Jomfruøyene (USA)

en: Wallis and Futuna Islands
nb: Wallis- og Futuna-øyene

en: Adult Entertainment
nb: Voksenunderholdning

en: Yemen
nb: Jemen

en: Yugoslavia
nb: Jugoslavia

en: South Africa
nb: Sør-Afrika

en: Couldn't connect to session bus
nb: Kunne ikke koble til sesjons-bussen

en: Failed to complete NameHasOwner
nb: NameHasOwner kunne ikke fullføres

en: Failed to complete Command
nb: Command kunne ikke fullføres

en: remote access
nb: ekstern tilgang

en: plugin for remote access using DBUS
nb: tillegg for fjerntilgang via DBUS

en: Couldn't connect to session bus: %s
nb: Kunne ikke koble til sesjons-busen: %s

en: Failed to acquire %s: %s
nb: Innhenting av %s feilet: %s

en: Character Chart
nb: Tegnkart

en: Bans
nb: Bannlys

en: Exempts
nb: Unntak

en: Exempt
nb: Unnta

en: Invites
nb: Invitasjoner

en: Invite
nb: Inviter

en: Quiets
nb: Dempninger

en: Quiet
nb: Dempet

note: poor way to get which is selected but it works
en: Copy mask
nb: Kopiér maske

en: %s on %s by %s
nb: %s på %s av %s

en: Copy entry
nb: Kopiér oppføring

en: Not connected.
nb: Ikke koblet til

en: You must select some bans.
nb: Du må velge en bannlysing.

en: Are you sure you want to remove all listed items in %s?
nb: Er du sikker på at du ønsker å fjerne alle elementene fra %s?

en: Mask
nb: Maske

en: From
nb: Fra

en: Date
nb: Dato

en: You can only open the Ban List window while in a channel tab.
nb: Listen for utestengelser kan kun åpnes opp mens du er i en kanal.

en: Ban List (%s) - %s
nb: Utestengelsesliste (%s) - %s

en: Remove
nb: Fjern

en: Crop
nb: Beskjær

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Displaying %d/%d users on %d/%d channels.
nb: Viser %d/%d brukere på %d/%d kanaler.

en: Select an output filename
nb: Velg et filnavn for utdata

en: _Join Channel
nb: _Bli med i kanal

en: _Copy Channel Name
nb: _Kopier navn på kanal

en: Copy _Topic Text
nb: Kopier emne_tekst

en: Channel List (%s) - %s
nb: Kanalliste (%s) - %s

en: _Search
nb: _Søk

en: _Download List
nb: Last ne_d liste

en: Save _List...
nb: Lagre _liste...

note: =============================================================
en: Show only:
nb: Vis kun:

en: channels with
nb: kanaler med

en: to
nb: til

en: users.
nb: brukere.

note: =============================================================
en: Look in:
nb: Se i:

en: Channel name
nb: Navn på kanal

note: =============================================================
en: Search type:
nb: Type søk:

en: Simple Search
nb: Enkelt søk

en: Pattern Match (Wildcards)
nb: Mønster-treff (wildcards)

en: Regular Expression
nb: Regulært uttrykk

note: =============================================================
en: Find:
nb: Finn:

en: Send file to %s
nb: Send fil til %s

note: unknown error
en: That file is not resumable.
nb: Filen kan ikke gjenopptas.

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
nb: Kan ikke åpne filen: %s
    %s.
     Gjenopptaking ikke mulig.

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
nb: Filen i nedlastningsmappen er større enn filen tilbudt. Gjenopptaking er ikke mulig.

en: Cannot resume the same file from two people.
nb: Kan ikke gjenoppta samme fil fra to personer.

en: Uploads and Downloads - %s
nb: Opplastinger og nedlastinger - %s

en: File
nb: Fil

en: Both
nb: Begge

en: Uploads
nb: Opplastninger

en: Downloads
nb: Nedlastninger

en: Details
nb: Detaljer

en: File:
nb: Fil:

en: Address:
nb: Adresse:

en: Abort
nb: Avbryt

en: Accept
nb: Godta

en: Resume
nb: Gjenoppta

en: Open Folder...
nb: Åpne mappe...

en: DCC Chat List - %s
nb: DCC-kanalliste - %s

en: Recv
nb: Mottatt

en: Sent
nb: Sendt

en: Start Time
nb: Starttid

en: Add
nb: Legg til

en: Delete
nb: Slett

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Save
nb: Lagre

en: Don't auto connect to servers
nb: Ikke koble til tjenere automatisk

en: Use a different config directory
nb: Bruk en annen konfigurasjonsmappe

en: Don't auto load any plugins
nb: Ikke last inn tillegg automatisk

en: Show plugin/script auto-load directory
nb: Vis mappe for automatisk lasting av tillegg/skript

en: Show user config directory
nb: Vis mappe for brukerens konfigurasjon

en: Open an irc://server:port/channel?key URL
nb: Åpne irc://-nettadresser

en: Execute command:
nb: Utfør kommando:

en: Open URL or execute command in an existing HexChat
nb: Åpne en URL eller kjør en kommando i en eksisterende HexChat

en: Begin minimized. Level 0=Normal 1=Iconified 2=Tray
nb: Start minimert. Nivå 0 er normalt, nivå 1 er ikonifisert og nivå 2 er i systemkurven

en: level
nb: nivå

en: Show version information
nb: Vis versjonsinformasjon

en: Failed to open font:
    
    %s
nb: Mislyktes med å åpne skrift:
    
    %s

en: Search buffer is empty.
nb: Søk i buffer er tomt.

en: Network send queue: %d bytes
nb: Nettverkskø for sending: %d bytes

en: The Run Command action runs the data in Data 1 as if it had been typed into the entry box where you pressed the key sequence. Thus it can contain text (which will be sent to the channel/person), commands or user commands. When run all \n characters in Data 1 are used to deliminate separate commands so it is possible to run more than one command. If you want a \ in the actual text run then enter \\
nb: Run Command-handlinga kjører dataene i data 1 som om det hadde blitt skrevet inn i boksen der du trykket tastesekvensen. Dermed kan den inneholde tekst (som vil bli sendt til kanalen/personen), kommandoer eller brukerkommandoer. Ved kjøring vil alle \n tegnene i Data 1 brukes til å dele opp separate kommandoer slik at det er mulig å kjøre mer enn en kommando. Hvis du ønsker en\ i selve teksten kjøre deretter inn\\

en: The Change Page command switches between pages in the notebook. Set Data 1 to the page you want to switch to. If Data 2 is set to anything then the switch will be relative to the current position. Set Data 1 to auto to switch to the page with the most recent and important activity (queries first, then channels with hilight, channels with dialogue, channels with other data)
nb: Change Page-kommandoen veksler mellom sidene i notatboken. Sett Data 1 til den siden du ønsker å bytte til. Hvis data 2 er satt til noe vil byttingen være i forhold til den aktuelle posisjonen. Sett Data 1 til auto for å bytte til siden med den nyeste og viktig aktiviteten (private vinduer først, deretter kanaler med Utheving, kanaler med dialog og kanaler med andre data)

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
nb: Insert in Buffer-kommandoen vil sette innholdet i data 1 i posten der tastesekvensen ble trykket ved markørposisjonen

en: The Scroll Page command scrolls the text widget up or down one page or one line. Set Data 1 to either Top, Bottom, Up, Down, +1 or -1.
nb: Scroll Page-kommandoen ruller tekstfeltet (text-widget opp eller ned en side eller en linje. Sett Data 1 til enten Top, Bottom, Up, Down, +1 eller -1.

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
nb: Set Buffer-kommandoen setter oppføringen der tastesekvensen ble oppgitt til innholdet i data 1

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
nb: Last Command-kommandoen setter oppføringen til å inneholde den forige angitte kommandoen - det samme som å trykke opp i et skall

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
nb: Next Command-kommandoen setter oppføringen til å inneholde den neste angitte kommandoen - det samme som å trykke ned i et skall

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
nb: Denne kommandoen endrer teksten i oppføringen for å fullføre et ufullstendig kallenavn eller kommando. Hvis Data 1 er satt vil dobbelt-tabbing i en streng velge det siste kallenavnet, ikke det neste

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
nb: Denne kommandoen ruller opp og ned gjennom listen over kallenavn. Hvis Data 1 er satt til noe vil det bla opp, ellers blar det ned

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
nb: Denne kommandoen sjekker det siste ordet oppgitt i oppføringen mot erstatningslisten og erstatter den hvis den finner et treff

en: This command moves the front tab left by one
nb: Kommandoen flytter front-tab ett steg til venstre

en: This command moves the front tab right by one
nb: Kommandoen flytter front-tab ett steg til høyre

en: This command moves the current tab family to the left
nb: Kommandoen flytter nåværende tab-familie til venstre

en: This command moves the current tab family to the right
nb: Kommandoen flytter nåværende tab-familie til høyre

en: Push input line into history but doesn't send to server
nb: Send inndatalinjen til historikken, men sender ikke til verten

en: There was an error loading key bindings configuration
nb: En feil oppstod under lasting av tastatursnarveiene

en: Select a row to get help information on its Action.
nb: Velg en rad for å få hjelpeinformasjon om dens handling.

en: Keyboard Shortcuts - %s
nb: Tastatursnarveier - %s

en: Cannot write to that file.
nb: Kan ikke skrive til den filen.

en: Cannot read that file.
nb: Kan ikke lese den filen.

note: duplicate, ignore
en: That mask already exists.
nb: Masken eksisterer allerede.

en: Private
nb: Privat

en: Notice
nb: Varsel

en: Unignore
nb: Stopp ignorering

en: Are you sure you want to remove all ignores?
nb: Er du sikker på at du har lyst å tømme ignoreringslisten?

en: Enter mask to ignore:
nb: Skriv ignoreringsmaske:

en: Ignore list - %s
nb: Ignoreringsliste - %s

en: Ignore Stats:
nb: Ignoreringsstatistikk:

en: Channel:
nb: Kanal:

en: Private:
nb: Privat:

en: Notice:
nb: Varsel:

en: Invite:
nb: Inviter:

en: Add...
nb: Legg til...

en: Channel name too short, try again.
nb: Kanalnavn for kort, prøv igjen.

en: Connection Complete - %s
nb: Tilkobling fullført - %s

en: Connection to %s complete.
nb: Tilkobling til %s fullført.

en: In the server list window, no channel (chat room) has been entered to be automatically joined for this network.
nb: I nettverksvinduet har ingen kanal (sludrerom) blitt satt for å automatisk bli med i for dette nettverket.

en: What would you like to do next?
nb: Hva vil du gjøre nå?

en: _Nothing, I'll join a channel later.
nb: I_ngenting, jeg blir med i en kanal senere.

en: _Join this channel:
nb: _Bli med i denne kanalen:

en: If you know the name of the channel you want to join, enter it here.
nb: Hvis du vet hvilken kanal du ønsker å bli med i, så kan du skrive inn navnet her.

en: O_pen the channel list.
nb: Å_pne kanalliste.

en: Retrieving the channel list may take a minute or two.
nb: Å hente kanallisten kan ta et minutt eller to.

en: _Always show this dialog after connecting.
nb: _Alltid vis dette vinduet etter tilkobling.

en: Dialog with
nb: Dialog med

en: Topic for %s is: %s
nb: Emne for %s er: %s

en: No topic is set
nb: Emne er ikke satt

en: This server still has %d channels or dialogs associated with it. Close them all?
nb: Denne verten har fortsatt %d kanaler eller dialoger assosiert med den. Vil du lukke alle?

en: Quit HexChat?
nb: Avslutt HexChat?

en: Don't ask next time.
nb: Ikke spør neste gang.

en: You are connected to %i IRC networks.
nb: Du er tilkoblet %i IRC-nettverk.

en: Are you sure you want to quit?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte?

en: Some file transfers are still active.
nb: Noen filoverføringer er fremdeles aktive.

en: _Minimize to Tray
nb: _Minimer til systemkurven

en: Insert Attribute or Color Code
nb: Sett inn egenskap eller fargekode

en: <b>Bold</b>
nb: <b>Fet</b>

en: <u>Underline</u>
nb: <u>Understrek</u>

en: <i>Italic</i>
nb: <i>Kursiv</i>

en: Colors 0-7
nb: Farge 0-7

en: Colors 8-15
nb: Farge 8-15

en: _Settings
nb: Inn_stillinger

en: _Log to Disk
nb: _Loggfør til harddisk

en: _Reload Scrollback
nb: Last inn tidligere _historikk

en: Strip _Colors
nb: Fjern _farger

en: _Hide Join/Part Messages
nb: S_kjul ankomst- og forlatelses-meldinger

en: _Extra Alerts
nb: _Ekstra varsler

en: Beep on _Message
nb: Bip ved _meldinger

en: Blink Tray _Icon
nb: Blink _i systemkurven

en: Blink Task _Bar
nb: _Blink oppgavelinjen

en: _Detach
nb: _Løsne

en: _Close
nb: L_ukk

en: User limit must be a number!
nb: Brukergrense må være et nummer!

en: Filter Colors
nb: Filterfarger

en: No outside messages
nb: Ingen eksterne meldinger

en: Topic Protection
nb: Emne-beskyttelse

en: Invite Only
nb: Kun ved invitasjon

en: Moderated
nb: Moderert

en: Ban List
nb: Utestengelsesliste

en: Keyword
nb: Nøkkelord

en: User Limit
nb: Brukergrense

en: Enter new nickname:
nb: Oppgi nytt kallenavn:

en: No results found.
nb: Ingen resultater funnet.

en: Search hit end or not found.
nb: Søket nådde slutten, eller fant ingen treff.

en: _Highlight all
nb: _Framhev alt

en: Highlight all occurrences, and underline the current occurrence.
nb: Framhev alle treff, og understrek nåværende treff.

en: Mat_ch case
nb: Match små og store bokstaver

en: Perform a case-sensitive search.
nb: Utfør et størrelsessensitivt søk.

en: Regard search string as a regular expression.
nb: Behandle søkestrengen som et regulært uttrykk.

en: Host unknown
nb: Ukjent vert

en: Account unknown
nb: Ukjent konto

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Real Name:
nb: Fullt navn:

en: User:
nb: Bruker:

en: Account:
nb: Konto:

en: Country:
nb: Land:

en: Server:
nb: Tjener:

en: %u minutes ago
nb: %u minutter siden

en: Last Msg:
nb: Siste melding:

en: Away Msg:
nb: Bortemelding:

en: %d nicks selected.
nb: %d kallenavn valgt.

en: The Menubar is now hidden. You can show it again by pressing Control+F9 or right-clicking in a blank part of the main text area.
nb: Menylinjen er nå skjult. For å vise den igjen kan du trykke Control+F9, eller ved å høyre-klikke i en blank del av hovedområdet for tekst.

en: Open Link in Browser
nb: Åpne lenke i nettleser

en: Copy Selected Link
nb: Kopier valgt lenke

en: Join Channel
nb: Bli med i kanal

en: Part Channel
nb: Forlat kanal

en: Cycle Channel
nb: Hopp kanal

en: _Autojoin
nb: _Automatisk bli med i kanal

en: Autojoin Channel
nb: Bli automatisk med i kanal

en: _Auto-Connect
nb: _Automatisk koble til

en: User menu - %s
nb: Brukermeny - %s

note: sep
en: Edit This Menu
nb: Rediger denne menyen

en: Marker line disabled.
nb: Markeringslinje slått av.

en: Marker line never set.
nb: Markeringslinje ikke brukt ennå.

en: Marker line reset manually.
nb: Markeringslinje ble manuelt tilbakestilt.

en: Marker line reset because exceeded scrollback limit.
nb: Markeringslinje nullstilt fordi den overskred rulleminnegrensen.

en: Marker line reset by CLEAR command.
nb: Markeringslinje nullstilt av CLEAR-kommando.

en: Marker line state unknown.
nb: Markeringslinjetilstand ukjent.

en: Retrieve channel list
nb: Hent kanalliste

en:  has been build without plugin support.
nb:  har blitt bygget uten støtte for tillegg.

en: User Commands - Special codes:
    
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %t  =  time/date
    %v  =  HexChat version
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
    
    eg:
    /cmd john hello
    
    %2 would be "john"
    &2 would be "john hello".
nb: Brukerkommandoer - spesialkoder:
    
    %c  =  gjeldende kanal
    %e  =  gjeldende nettverksnavn
    %m  =  maskininformasjon
    %n  =  kallenavnet ditt
    %t  =  tid/dato
    %v  =  HexChat-versjon
    %2  =  ord 2
    %3  =  ord 3
    &2  =  ord 2 til enden av linjen
    &3  =  ord 3 til enden av linjen
    
    f.eks.:
    /cmd john hallo
    
    %2 vil bli «john»
    &2 vil bli «john hallo».

en: Userlist Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
    %u  =  selected users account
nb: Brukerknapper - spesialkoder:
    
    %a  =  Alle valgte kallenavn
    %c  =  gjeldende kanal
    %e  =  gjeldende nettverksnavn
    %h  =  valgte kallenavns vertsnavn
    %m  =  maskininformasjon
    %n  =  kallenavnet ditt
    %s  =  valgte kallenavn
    %t  =  tid/dato
    %u  =  valgte kallenavns konto

en: Dialog Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
    %u  =  selected users account
nb: Dialogknapper - spesialkoder:
    
    %a  =  Alle valgte kallenavn
    %c  =  gjeldende kanal
    %e  =  gjeldende nettverksnavn
    %h  =  valgte kallenavns vertsnavn
    %m  =  maskininformasjon
    %n  =  kallenavnet ditt
    %s  =  valgte kallenavn
    %t  =  tid/dato
    %u  =  valgte kallenavns konto

en: CTCP Replies - Special codes:
    
    %d  =  data (the whole ctcp)
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %s  =  nick who sent the ctcp
    %t  =  time/date
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
nb: CTCP-svar - spesialkoder:
    
    %d  =  data (hele ctcp)
    %e  =  gjeldende nettverksnavn
    %m  =  maskininformasjon
    %s  =  kallenavnet som sendte ctcp-en
    %t  =  tid/dato
    %2  =  ord 2
    %3  =  ord 3
    &2  =  ord 2 til enden av linjen
    &3  =  ord 3 til enden av linjen

en: URL Handlers - Special codes:
    
    %s  =  the URL string
    
    Putting a ! in front of the command
    indicates it should be sent to a
    shell instead of HexChat
nb: URL-behandlere - spesialkoder:
    
    %s  =  URL-strengen
    
    Plassering av ! foran kommandoen
    indikerer at den skal sendes til et
    shell i steden for HexChat

en: User Defined Commands - %s
nb: Brukerdefinerte kommandoer - %s

en: Userlist Popup menu -  %s
nb: Oppsprettsmeny for brukerliste - %s

en: Replace - %s
nb: Erstatt - %s

en: Replace with
nb: Erstatt med

en: URL Handlers - %s
nb: URL-håndterere - %s

en: Userlist buttons - %s
nb: Brukerlisteknapper - %s

en: Dialog buttons - %s
nb: Dialogknapper - %s

en: CTCP Replies - %s
nb: CTCP-svar - %s

en: Network Li_st
nb: Nettverksli_ste

en: _New
nb: _Ny

en: Server Tab
nb: Tjenerfane

en: Channel Tab
nb: Kanalfane

en: Server Window
nb: Tjenervindu

en: Channel Window
nb: Kanalvindu

en: _Load Plugin or Script
nb: _Last tillegg eller skript

en: _Quit
nb: A_vslutt

note: 15
en: _View
nb: _Vis

en: _Menu Bar
nb: _Menylinje

en: _Topic Bar
nb: _Emnelinje

en: _User List
nb: Br_ukerliste

en: U_ser List Buttons
nb: B_rukerlisteknapper

en: M_ode Buttons
nb: M_odus-knapper

en: _Channel Switcher
nb: _Kanalbytter

en: _Tabs
nb: _Faner

en: T_ree
nb: T_re

en: _Network Meters
nb: _Nettverksindikatorer

en: Off
nb: Av

en: Graph
nb: Graf

en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

en: _Server
nb: _Tjener

en: _Disconnect
nb: Koble _fra

en: _Reconnect
nb: Ko_ble til igjen

en: _Join a Channel
nb: _Bli med i en kanal

en: Channel _List
nb: Kanal_liste

en: Marked _Away
nb: M_arkert som borte

en: _Usermenu
nb: Br_ukermeny

note: 40
en: S_ettings
nb: _Innstillinger

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: Auto Replace
nb: Automatisk erstatning

en: CTCP Replies
nb: CTCP-svar

en: Dialog Buttons
nb: Dialogknapper

en: Keyboard Shortcuts
nb: Tastatursnarveier

en: Text Events
nb: Teksthendelser

en: URL Handlers
nb: URL-håndterere

en: User Commands
nb: Brukerkommandoer

en: User List Buttons
nb: Brukerlisteknapper

en: User List Popup
nb: Oppsprettsbrukerliste

note: 52
en: _Window
nb: _Vindu

en: _Ban List
nb: _Utestengelsesliste

en: Direct Chat
nb: Direktesludring

en: File _Transfers
nb: Fil_overføringer

en: Friends List
nb: Venneliste

en: Ignore List
nb: Ignoreringsliste

en: _Plugins and Scripts
nb: _Tillegg og skript

en: _Raw Log
nb: _Rå logg

note: 61
en: _URL Grabber
nb: _URL-henter

en: Reset Marker Line
nb: Tilbakestill markeringslinje

en: Move to Marker Line
nb: Flytt til markeringslinje

en: _Copy Selection
nb: K_opier utvalget

en: C_lear Text
nb: Tøm tekst

en: Save Text
nb: Lagre tekst

en: Search
nb: Søk

en: Search Text
nb: Søk tekst

en: Search Next
nb: Søk etter neste

en: Search Previous
nb: Søk etter forrige

en: _Help
nb: _Hjelp

note: 74
en: _Contents
nb: _Innhold

en: _About
nb: _Om

en: _Attach
nb: _Legg ved

en: Name
nb: Navn

en: Last Seen
nb: Sist sett

en: Offline
nb: Frakoblet

en: Never
nb: Aldri

en: %d minutes ago
nb: %d minutter siden

en: An hour ago
nb: Én time siden

en: %d hours ago
nb: %d timer siden

en: Online
nb: Tilkoblet

en: Enter nickname to add:
nb: Skriv inn kallenavnet du vil legge til:

en: Notify on these networks:
nb: Varsle meg på følgende nettverk:

en: Comma separated list of networks is accepted.
nb: Komma-separert liste av nettverk aksepteres.

en: Friends List - %s
nb: Venneliste - %s

en: Open Dialog
nb: Åpne dialog

en: Highlighted message from: %s (%s)
nb: Framhevet melding fra: %s (%s)

en: Channel message from: %s (%s)
nb: Kanalmelding fra: %s (%s)

en: File offer from: %s (%s)
nb: Filtilbud fra: %s (%s)

en: Invited to channel by: %s (%s)
nb: Invitert til kanal av: %s (%s)

en: Notice from: %s (%s)
nb: Merknad fra: %s (%s)

en: Private message from: %s (%s)
nb: Privat melding fra: %s (%s)

en: Connected to %u networks and %u channels - %s
nb: Tilkoblet %u nettverk og %u kanaler - %s

en: _Restore Window
nb: Gjenopp_rett vindu

en: _Hide Window
nb: Sk_jul vindu

en: _Blink on
nb: _Blink på

en: Channel Message
nb: Kanalmelding

en: Private Message
nb: Privat melding

en: Highlighted Message
nb: Framhevet melding

note: blink_item (BIT_FILEOFFER, submenu, _("File Offer"));
en: _Change status
nb: _Endre status

en: _Away
nb: _Borte

en: _Back
nb: _Tilbake

en: Highlighted message from: %s (%s) - %s
nb: Framhevet medling fra: %s (%s) - %s

en: %u highlighted messages, latest from: %s (%s) - %s
nb: %u framhevet melding, senest fra: %s (%s) - %s

en: Channel message from: %s (%s) - %s
nb: Kanalmelding fra: %s (%s) - %s

en: %u channel messages. - %s
nb: %u kanalmeldinger. -%s

en: Private message from: %s (%s) - %s
nb: Privat melding fra: %s (%s) - %s

en: %u private messages, latest from: %s (%s) - %s
nb: %u private meldinger, senest fra: %s (%s) - %s

en: File offer from: %s (%s) - %s
nb: Filtilbud fra: %s (%s) - %s

en: %u file offers, latest from: %s (%s) - %s
nb: %u filtilbud, senest fra: %s (%s) - %s

en: Version
nb: Versjon

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Select a Plugin or Script to load
nb: Last et tillegg eller skript

en: Plugins and Scripts - %s
nb: Tillegg og skript - %s

en: _Load...
nb: _Last...

en: _Unload
nb: Last _ut

en: _Reload
nb: Last på _nytt

en: Save As...
nb: Lagre som...

en: Raw Log (%s) - %s
nb: Rå logg (%s) - %s

en: Clear Raw Log
nb: Tøm rå-loggen

en: New Network
nb: Nytt nettverk

en: Really remove network "%s" and all its servers?
nb: Virkelig fjerne nettverket «%s» og alle dens verter?

en: User name cannot be left blank.
nb: Brukernavn kan ikke være tomt.

en: You cannot have an empty nick name.
nb: Du kan ikke ha et tomt kallenavn.

en: You must have two unique nick names.
nb: Du må ha to unike kallenavn.

en: The way you identify yourself to the server. For custom login methods use connect commands.
nb: Fremgangsmåte for identifikasjon mot tjener. For egendefinerte innloggingsmetoder kan du bruke tilkoblingskommandoer.

en: Edit %s - %s
nb: Rediger %s - %s

en: Servers
nb: Tjenere

en: Autojoin channels
nb: Kanaler man automatisk blir med

en: Connect commands
nb: Tilkoblingskommandoer

en: %n=Nick name
    %p=Password
    %r=Real name
    %u=User name
nb: %n = kallenavn
    %p = passord
    %r = ekte navn
    %u = brukernavn

en: Key (Password)
nb: Nøkkel (passord)

en: _Edit
nb: R_ediger

en: Connect to selected server only
nb: Koble kun til valgt vert

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
nb: Ikke prøv neste vert i listen når tilkoblingen feiler.

en: Connect to this network automatically
nb: Koble automatisk til dette nettverket

en: Bypass proxy server
nb: Omgå proxy-tjener

en: Use SSL for all the servers on this network
nb: Bruk SSL for alle vertene på nettverket

en: Accept invalid SSL certificates
nb: Akseptér ugyldige SSL-sertifikater

en: Use global user information
nb: Bruk global brukerinformasjon

en: _Nick name:
nb: Kalle_navn:

en: Second choice:
nb: Andrevalg:

en: Rea_l name:
nb: Virke_lig navn:

en: _User name:
nb: Br_ukernavn:

en: Login method:
nb: Innloggingsmetode:

en: Password:
nb: Passord:

en: Password used for login. If in doubt, leave blank.
nb: Passord som brukes for innlogging. Ved tvil, la være blank.

en: Character set:
nb: Tegnsett:

en: Network List - %s
nb: Nettverksliste - %s

en: User Information
nb: Informasjon om bruker

en: Third choice:
nb: Tredjevalg:

en: Networks
nb: Nettverk

en: Skip network list on startup
nb: Hopp over nettverkslisten ved oppstart

en: Show favorites only
nb: Vis kun favoritter

en: _Edit...
nb: R_ediger...

en: _Sort
nb: _Sorter

en: Sorts the network list in alphabetical order. Use Shift+Up and Shift+Down keys to move a row.
nb: Sorterer nettverkslisten i alfabetisk rekkefølge. Bruk Shift+↑ og Shift+↓ -tastene for å flytte en rad.

en: _Favor
nb: _Favoritt

en: Mark or unmark this network as a favorite.
nb: Marker som, eller fjern markeringen som favoritt fra nettverket.

en: C_onnect
nb: K_oble til

en: Afrikaans
nb: afrikaans

en: Albanian
nb: albansk

en: Amharic
nb: amharisk

en: Asturian
nb: asturisk

en: Azerbaijani
nb: aserbajdsjansk

en: Basque
nb: baskisk

en: Belarusian
nb: hviterussisk

en: Bulgarian
nb: bulgarsk

en: Chinese (Simplified)
nb: Kinesisk (forenklet)

en: Chinese (Traditional)
nb: Kinesisk (tradisjonell)

en: Czech
nb: Tsjekkisk

en: Danish
nb: Dansk

en: Dutch
nb: Nederlandsk

en: English (British)
nb: Engelsk (Britisk)

en: English
nb: Engelsk

en: Estonian
nb: Estisk

en: Finnish
nb: Finsk

en: French
nb: Fransk

en: Galician
nb: Gallisk

en: German
nb: Tysk

en: Greek
nb: Gresk

en: Hungarian
nb: Ungarsk

en: Indonesian
nb: Indonesisk

en: Italian
nb: Italiensk

en: Japanese
nb: Japansk

en: Kannada
nb: Kanaresisk

en: Korean
nb: Koreansk

en: Latvian
nb: Latvisk

en: Lithuanian
nb: Litauisk

en: Macedonian
nb: Makedonsk

en: Malay
nb: Malayisk

en: Norwegian (Bokmal)
nb: Norsk (bokmål)

en: Norwegian (Nynorsk)
nb: Norsk (nynorsk)

en: Polish
nb: Polsk

en: Portuguese
nb: Portugisisk

en: Portuguese (Brazilian)
nb: Portugisisk (brasiliansk)

en: Punjabi
nb: Panjabi

en: Russian
nb: Russisk

en: Serbian
nb: Serbisk

en: Slovak
nb: Slovakisk

en: Slovenian
nb: Slovensk

en: Spanish
nb: Spansk

en: Swedish
nb: Svensk

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Ukrainian
nb: Ukrainsk

en: Vietnamese
nb: Vietnamesisk

en: Walloon
nb: Vallonsk

en: General
nb: Generelt

en: Language:
nb: Språk:

en: Main font:
nb: Skrifttype:

en: Font:
nb: Skrifttype:

en: Text Box
nb: Tekstboks

en: Colored nick names
nb: Fargede kallenavn

en: Give each person on IRC a different color
nb: Fargelegg hvert enkelt kallenavn forskjellig

en: Indent nick names
nb: Rykk inn kallenavn

en: Make nick names right-justified
nb: Høyrejuster kallenavn

en: Show marker line
nb: Vis markeringslinje

en: Insert a red line after the last read text.
nb: Sett inn en rød linje etter den sist leste teksten.

en: Background image:
nb: Bakgrunnsbilde:

en: Transparency Settings
nb: Gjennomsiktighet

en: Window opacity:
nb: Vindus-dekkevne:

en: Timestamps
nb: Tidsstempel

en: Enable timestamps
nb: Aktiver tidsstempler

en: Timestamp format:
nb: Tidsstempelformat:

en: See the strftime MSDN article for details.
nb: See MSDN-artikkelen på strftime for detaljer.

en: See the strftime manpage for details.
nb: Se manpage for strftime for detaljer.

en: Title Bar
nb: Tittellinje

en: Show channel modes
nb: Vis kanal-modi

en: Show number of users
nb: Vis antall brukere

en: A-Z
nb: A-Å

en: Last-spoke order
nb: Sist-snakket rekkefølge

en: Input Box
nb: Inndataboks

en: Use the text box font and colors
nb: Bruk skrifttypen og fargene fra tekstboksen

en: Render colors and attributes
nb: Gjengi farger og attributter

en: Show nick box
nb: Vis boks for kallenavn

en: Show user mode icon in nick box
nb: Vis ikon for brukermodus ved kallenavnet

en: Spell checking
nb: Stavekontroll

en: Dictionaries to use:
nb: Ordbøker i bruk:

en: Use language codes (as in "%LOCALAPPDATA%\enchant\myspell\dicts").
    Separate multiple entries with commas.
nb: Bruk språkkoder (som i «%LOCALAPPDATA%\enchant\myspell\dicts»).
    Skill flere oppføringer med komma.

en: Use language codes. Separate multiple entries with commas.
nb: Bruk språkkoder. Separer flere valg med komma.

en: Nick Completion
nb: Fullføring av kallenavn

en: Nick completion suffix:
nb: Suffiks for fullførte kallenavn:

en: Nick completion sorted:
nb: Prioriteringsrekkefølge til fullføring:

en: Nick completion amount:
nb: Kallenavnfullføringsmengde:

en: Threshold of nicks to start listing instead of completing
nb: Terskel for å liste kallenavn i stedet for å fullføre

en: nicks.
nb: kallenavn.

en: Graphical
nb: Grafisk

en: A-Z, ops first
nb: A-Å, operatører først

en: Z-A, ops last
nb: Å-A, operatører sist

en: Z-A
nb: Å-A

en: Unsorted
nb: Usortert

en: Left (upper)
nb: Venstre (øvre)

en: Left (lower)
nb: Venstre (nedre)

en: Right (upper)
nb: Høyre (øvre)

en: Right (lower)
nb: Høyre (nedre)

en: Top
nb: Topp

en: Bottom
nb: Bunn

en: Hidden
nb: Skjult

en: User List
nb: Brukerliste

en: Show hostnames in user list
nb: Vis vertsnavn i brukerlisten

en: Use the Text box font and colors
nb: Bruk skrifttypen og fargene fra tekstboksen

en: Show icons for user modes
nb: Vis ikoner for brukerprivilegier

en: Use graphical icons instead of text symbols in the user list.
nb: Vis grafiske ikoner i stedet for tekstsymboler i listen over brukere.

en: Color nicknames in userlist
nb: Fargelegg kallenavn i brukerlisten

en: Will color nicknames the same as in chat.
nb: Gir kallenavnene samme farge som i kanalen.

en: Show user count in channels
nb: Vis opptelling av antall brukere i kanaler

en: User list sorted by:
nb: Brukerliste sortert etter:

en: Show user list at:
nb: Vis brukerlisten ved:

en: Away Tracking
nb: Borte-sporing

en: Track the away status of users and mark them in a different color
nb: Sporer brukere med borte-status og markerer dem i en annen farge

en: On channels smaller than:
nb: På kanaler mindre enn:

en: Action Upon Double Click
nb: Handling på dobbelklikk

en: Extra Gadgets
nb: Ekstrafunksjoner

en: Lag meter:
nb: Forsinkelsesindikator:

en: Throttle meter:
nb: Begrensningsmeter:

en: Windows
nb: Vinduer

en: Tabs
nb: Faner

en: Always
nb: Alltid

en: Only requested tabs
nb: Kun forespurte faner

en: Automatic
nb: Automatisk

en: In an extra tab
nb: I en egen fane

en: In the front tab
nb: I fanen med fokus

note: 0 tabs 1 reserved
en: Tree
nb: Tre

note: {ST_HEADER,	N_("Channel Switcher"),0,0,0},
en: Switcher type:
nb: Bytte-type:

en: Open an extra tab for server messages
nb: Åpne en ekstra fane for vertsmeldinger

en: Open a new tab when you receive a private message
nb: Åpne en ny fane når du motar en privat melding

en: Sort tabs in alphabetical order
nb: Sorter faner etter alfabetisk rekkefølge

en: Show icons in the channel tree
nb: Vis ikoner i kanaltreet

en: Show dotted lines in the channel tree
nb: Vis prikket linje i kanaltreet

en: Scroll mouse-wheel to change tabs
nb: Rull musehjulet for å endre faner

en: Middle click to close tab
nb: Midtklikk for å lukke fane

en: Smaller text
nb: Mindre tekst

en: Focus new tabs:
nb: Fokuser på nye faner:

en: Placement of notices:
nb: Plasser notiser:

en: Show channel switcher at:
nb: Vis kanal-bytter ved:

en: Shorten tab labels to:
nb: Forkort fane-etiketter til:

en: letters.
nb: bokstaver.

en: Tabs or Windows
nb: Faner eller vinduer

en: Open channels in:
nb: Åpne kanaler i:

en: Open dialogs in:
nb: Åpne dialoger i:

en: Open utilities in:
nb: Åpne verktøy i:

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
nb: Åpne DCC, ignorering, varsling osv., i faner eller vinduer?

en: Messages
nb: Meldinger

en: Scrollback
nb: Samtalehistorikk

en: Ask for confirmation
nb: Spør om bekreftelse

en: Ask for download folder
nb: Spør om nedlastingsmappe

en: Save without interaction
nb: Lagre uten bekreftelse

en: Files and Directories
nb: Filer og mapper

en: Auto accept file offers:
nb: Autoaksepter fil overføringer:

en: Download files to:
nb: Last ned filer til:

en: Move completed files to:
nb: Flytt fullførte filer til:

en: Save nick name in filenames
nb: Lagre kallenavn i filnavn

en: Auto Open DCC Windows
nb: Automatisk åpne DCC-vinduer

en: Send window
nb: Sendevindu

en: Receive window
nb: Mottakelsesvindu

en: Chat window
nb: Samtalevindu

en: Maximum File Transfer Speeds (Byte per Second)
nb: Maksimum filoverføringshastighet (bytes per sekund)

en: One upload:
nb: En nedlastning:

en: Maximum speed for one transfer
nb: Maksimum overførelseshastighet for en overføring

en: One download:
nb: En nedlastning:

en: All uploads combined:
nb: Alle opplastingene satt sammen:

en: Maximum speed for all files
nb: Maksimum overføringshastighet totalt:

en: All downloads combined:
nb: Alle nedlastingene satt sammen:

en: Alerts
nb: Varslinger

en: Show notifications on:
nb: Vis merknader på:

en: Blink tray icon on:
nb: Sett systemkurvikonet til å blinke ved:

en: Blink task bar on:
nb: Blink oppgavelinjen på:

en: Make a beep sound on:
nb: Lag et beep ved:

en: Play the "Instant Message Notification" system sound upon the selected events
nb: Spill systemlyden «lynmeldingsvarsling» på de utvalgte hendelser

en: Play "message-new-instant" from the freedesktop.org sound theme upon the selected events
nb: Spill «message-new-instant» fra freedesktop.org lydtema på de utvalgte hendelser

en: Play a GTK beep upon the selected events
nb: Spill et GTK-pip på de utvalgte hendelser

en: Omit alerts when marked as being away
nb: Hopp over varsler når merket som borte

en: Omit alerts while the window is focused
nb: Ignorér varsling mens vinduet er i fokus

en: Tray Behavior
nb: Oppførsel for systemkurvikon

en: Enable system tray icon
nb: Aktiver systemkurvikon

en: Minimize to tray
nb: Minimer til systemkurv

en: Close to tray
nb: Lukk ned til systemkurv

en: Automatically mark away/back
nb: Merk borte/tilbake automatisk

en: Automatically change status when hiding to tray.
nb: Automatisk bytt status ved skjuling til systemkurv.

en: Only show notifications when hidden or iconified
nb: Vis kun merknader når skjult eller ikonifisert

en: Highlighted Messages
nb: Framhevede meldinger

en: Highlighted messages are ones where your nickname is mentioned, but also:
nb: Framhevede meldinger er de hvor kallenavnet ditt er nevnt, men også:

en: Extra words to highlight:
nb: Ekstra fremhevningsord:

en: Nick names not to highlight:
nb: Kallenavn som ikke skal fremheves:

en: Nick names to always highlight:
nb: Kallenavn som alltid skal fremheves:

en: Separate multiple words with commas.
    Wildcards are accepted.
nb: Separer flere ord med komma.
    Jokertegn kan brukes.

en: Bounce dock icon on:
nb: systemkurvikonet til å hoppe ved:

en: Default Messages
nb: Standardmeldinger

en: Leave channel:
nb: Forlat kanal:

en: Away:
nb: Borte:

en: Away
nb: Borte

en: Show away once
nb: Vis borte én gang

en: Show identical away messages only once.
nb: Kun vis identiske borte-meldinger én gang.

en: Automatically unmark away
nb: Automatisk fjern markering som borte

en: Unmark yourself as away before sending messages.
nb: Sett deg selv som tilgjengelig før meldinger sendes.

en: Miscellaneous
nb: Annet

en: Display MODEs in raw form
nb: Vis MODEs i rå-form

en: WHOIS on notify
nb: WHOIS ved mottakelse av varslingsmelding

en: Sends a /WHOIS when a user comes online in your notify list.
nb: Sender en /WHOIS når en bruker som ligger i varslingslisten din kobler seg på.

en: Hide join and part messages
nb: Skjul meldinger om brukere som blir med og forlater kanalen

en: Hide channel join/part messages by default.
nb: Skjul join/part-meldinger som standard.

en: Hide nick change messages
nb: Skjul kallenavnendringsmeldinger

en: *!*@*.host
nb: *!*@*.vert

en: *!*@domain
nb: *!*@domene

en: *!*user@*.host
nb: *!*bruker@*.vert

en: *!*user@domain
nb: *!*bruker@domene

en: Auto Copy Behavior
nb: Autokopier oppførsel

en: Automatically copy selected text
nb: Kopier valgt tekst automatisk

en: Copy selected text to clipboard when left mouse button is released. Otherwise, Ctrl+Shift+C will copy the selected text to the clipboard.
nb: Kopier valgt tekst til utklippstavlen når venstre museknappen slippes. Ellers vil Ctrl+Shift+C kopiere den markerte teksten til utklippstavlen.

en: Automatically include timestamps
nb: Inkluder tidsstempel automatisk

en: Automatically include timestamps in copied lines of text. Otherwise, include timestamps if the Shift key is held down while selecting.
nb: Inkluder tidsstempler automatisk i tekst som blir kopiert. Ellers, inkluder tidsstempler hvis Shift-tasten er nede.

en: Automatically include color information
nb: Inkluder farge informasjon automatisk

en: Automatically include color information in copied lines of text.  Otherwise, include color information if the Ctrl key is held down while selecting.
nb: Inkluder farge informasjon automatisk i tekst som blir kopiert. Ellers, inkluder farge informasjon hvis Ctrl-tasten er nede.

en: Real name:
nb: Ekte navn:

en: Alternative fonts:
nb: Alternative fonter:

en: Separate multiple entries with commas without spaces before or after.
nb: Skill flere oppføringer med komma uten mellomrom før eller etter.

en: Display lists in compact mode
nb: Viser listene i kompakt modus

en: Use less spacing between user list/channel tree rows.
nb: Bruk mindre mellomrom mellom brukerlisten og radene for kanaltreet.

en: Use server time if supported
nb: Bruk servertid hvis det støttes

en: Display timestamps obtained from server if it supports the time-server extension.
nb: Vis tidsstempler hentet fra serveren hvis den støtter «time-server»-utvidelsen.

en: Automatically reconnect to servers on disconnect
nb: Automatisk gjenopprett tilkoblinger til tjenere ved frakobling

en: Auto reconnect delay:
nb: Forsinkelse for auto-tilkobling:

en: Auto join delay:
nb: Auto-deltagelsesforsinkelse

en: Ban Type:
nb: Utestengelsestype:

en: Attempt to use this banmask when banning or quieting. (requires irc_who_join)
nb: Forsøk å bruke denne banmasken ved utestengelse eller demping. (krever irc_who_join)

en: Display scrollback from previous session
nb: Vis samtalehistorikk fra forrige sesjon

en: Scrollback lines:
nb: Samtalehistorikk:

en: Enable logging of conversations to disk
nb: Slå på loggføring av samtaler til disk

en: Log filename:
nb: Filnavn for logg:

en: %s=Server %c=Channel %n=Network.
nb: %s=Server %c=Kanal %n=Nettverk.

en: Insert timestamps in logs
nb: Bruk tidsstempling i logger

en: Log timestamp format:
nb: Format for tidsstempling i logger:

en: URLs
nb: URL-er

en: Enable logging of URLs to disk
nb: Slå på loggføring av URL-er til disk

en: Enable URL grabber
nb: Aktiver URL-logger

en: Maximum number of URLs to grab:
nb: Maksimalt antall URL-er for logging:

en: (Disabled)
nb: (Slått av)

en: Auto
nb: Automatisk

en: All connections
nb: Alle tilkoblinger

en: IRC server only
nb: Kun IRC-tjener

en: DCC only
nb: Kun DCC

en: Your Address
nb: Din adresse

en: Bind to:
nb: Binde til:

en: Only useful for computers with multiple addresses.
nb: Nyttig kun for datamaskiner med flere nettverksadresser.

en: File Transfers
nb: Filoverføringer

en: Get my address from the IRC server
nb: Hent adressen min fra IRC-verten

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
nb: Spør IRC-tjeneren for din ekte adresse. Bruk dette hvis du har en 192.168.*.* adresse!

en: DCC IP address:
nb: IP-adresse for DCC:

en: Claim you are at this address when offering files.
nb: Send påstått lokasjon ved tilbyding av filer.

en: First DCC listen port:
nb: Første DCC-lytteport:

en: Last DCC listen port:
nb: Siste DCC-lytteport:

en: !Leave ports at zero for full range.
nb: !La det stå null for portene for å bruke hele spekteret.

en: Proxy Server
nb: Proxy-tjener

en: Hostname:
nb: Vertsnavn:

en: Use proxy for:
nb: Bruk proxy for:

en: Proxy Authentication
nb: Proxy-autentisering

en: Use authentication (HTTP or SOCKS5 only)
nb: Bruk autentisering (Kun HTTP eller SOCKS5)

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Identd Server
nb: Identd-tjener

en: Enabled
nb: Aktiv

en: Server will respond with the networks username
nb: Tjener vil svare med nettverkets brukernavn

en: You must have permissions to listen on this port. If not 113 (0 defaults to this) then you must configure port-forwarding.
nb: Du må ha rettigheter til å lytte på denne porten.  Hvis det ikke er 113 (0 er forhåndsvalgt til dette) så må du sette opp port-videresending.

en: Select an Image File
nb: Velg ett bilde

en: Select Download Folder
nb: Velg nedlastningsmappe

en: Select font
nb: Velg skrift

en: Browse...
nb: Bla gjennom...

en: Open Data Folder
nb: Åpne datamappe

en: Select color
nb: Velg farge

en: Text Colors
nb: Tekstfarger

en: mIRC colors:
nb: mIRC-farger:

en: Local colors:
nb: Lokale farger:

en: Foreground:
nb: Forgrunn:

en: Background:
nb: Bakgrunn:

en: Selected Text
nb: Markert tekst

en: Interface Colors
nb: Farger for grensesnitt

en: New data:
nb: Nye data:

en: Marker line:
nb: Markeringslinje:

en: New message:
nb: Ny melding:

en: Away user:
nb: Fraværende bruker:

en: Highlight:
nb: Framhev:

en: Spell checker:
nb: Stavekontroll:

en: Color Stripping
nb: Fargefjerning

en: Event
nb: Hendelse

en: Sound file
nb: Lydfil

en: Select a sound file
nb: Velg  en lydfil

en: Sound file:
nb: Lydfil:

en: _Browse...
nb: _Bla gjennom...

en: _Play
nb: S_pill av

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Appearance
nb: Utseende

en: Input box
nb: Inndataboks

en: User list
nb: Brukerliste

en: Channel switcher
nb: Kanalbytter

en: Colors
nb: Farger

en: Chatting
nb: Sludring

en: Sounds
nb: Lyder

en: Advanced
nb: Avansert

en: Network setup
nb: Nettverksoppsett

en: File transfers
nb: Filoverføringer

en: Categories
nb: Kategorier

en: You cannot place the tree on the top or bottom!
    Please change to the <b>Tabs</b> layout in the <b>View</b> menu first.
nb: Du kan ikke plassere tre-navigasjonen på toppen eller bunnen!
    Bytt til <b>Faner</B>-oppsettet fra <b>Vis</b>-menyen først.

en: The Real name option cannot be left blank. Falling back to "realname".
nb: Alternativet for ekte navn kan ikke være tomt. Faller derfor tilbake til «realname».

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
nb: Noen innstillinger som krever en omstart for å få full effekt, ble endret.

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
nb: *ADVARSEL*
    Auto akseptere DCC til hjemmekatalogen
    kan være farlig og kan utnyttes. Eks:
    Noen kunne sende deg en .bash_profile

en: Preferences - %s
nb: Brukervalg - %s

en: <i>(no suggestions)</i>
nb: <i>(ingen forslag)</i>

en: More...
nb: Mer...

note: + Add to Dictionary
en: Add "%s" to Dictionary
nb: Legg «%s» til i ordboken

note: - Ignore All
en: Ignore All
nb: Ignorer alle

en: Spelling Suggestions
nb: Staveforslag

en: enchant error for language: %s
nb: enchant-feil for språk: %s

en: There was an error parsing the string
nb: Det oppsto en feil ved tolking av strengen

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
nb: Dette signalet sendes bare %d argumenter, $%d er ugyldig

en: Print Texts File
nb: Skriv ut tekstfil

en: $ Number
nb: $ tall

en: Edit Events
nb: Rediger hendelser

en: Load From...
nb: Last fra...

en: Test All
nb: Test alle

en: URL Grabber - %s
nb: URL-henter - %s

en: Clear list
nb: Tøm listen

en: Copy selected URL
nb: Kopier valgt URL

en: Copy
nb: Kopier

en: Save list to a file
nb: Lagre listen til en fil

en: %d ops, %d total
nb: %d operatører, %d totalt

en: Open an irc://server:port/channel URL
nb: Åpne en URL med irc://vert:port/kanal

en: Sysinfo: Failed to get info. Either not supported or error.
nb: Sysinfo: Klarte ikke få informasjon.  Enten ikke støtter eller feil.

en: Sysinfo: No info by that name
nb: Sysinfo: Ingen informasjon ved ved navnet

en: Sysinfo: %s is set to: %d
nb: Sysinfo: %s satt til: %d

en: Sysinfo: Valid settings are: announce and hide_* for each piece of information. e.g. hide_os. Without a value it will show current (or default) setting.
nb: Sysinfo: Gyldige verdier er: announce og hide_* for hver bit informasjon, f.eks. hide_os.  Uten en verdi vil den vise gjeldende (eller forhåndsvalgt) oppsett.

en: Sysinfo: Invalid variable name
nb: Sysinfo: Ugyldig variabelnavn

en: %s plugin loaded
nb: Tillegg %s lastet

en: %s plugin unloaded
nb: Tillegg %s tatt vekk
