HexChat - en to sk translation catalogue (643 entries)

note: 0 means unlimited STRINGS
en: I'm busy
sk: Pracujem

en: Leaving
sk: Odchádzam

en: Network
sk: Sieť

en: <none>
sk: <žiadny>

en: Channel
sk: Kanál

en: Waiting
sk: Čakám

note: black
en: Active
sk: Aktívny

note: cyan
en: Failed
sk: Zlyhal

note: red
en: Done
sk: Hotovo

note: green
en: Connect
sk: Pripojiť

note: black
en: Aborted
sk: Prerušené

en: Cannot access %s
sk: Nepodaril sa prístup k %s

note: ! if (osvi.dwMajorVersion >= 5) fallback to error number
en: Error
sk: Chyba

en: No active DCCs
sk: Žiadne DCC spojenie nie je aktívne

en: Give Ops
sk: Dať op

en: Take Ops
sk: Zobrať op

en: Give Voice
sk: Dať voice

en: Take Voice
sk: Zobrať voice

en: Kick/Ban
sk: Vykopnúť/Zakázať

en: Kick
sk: Vykopnúť

en: Ban
sk: Zakázať

en: KickBan
sk: Vykopnúť a zakázať

en: Leave Channel
sk: Opustiť kanál

en: Join Channel...
sk: Prihlásiť sa na kanál...

en: Enter Channel to Join:
sk: Zadajte kanál:

en: Server Links
sk: Serverové pripojenia

en: Ping Server
sk: Ping na server

en: Hide Version
sk: Skryť verziu

en: Enter reason to kick %s:
sk: Zadajte dôvod pre vykopnutie %s:

en: Dialog
sk: Dialóg

en: Send
sk: Odoslať

en: Clear
sk: Vymazať

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
sk: * Spúšťať IRC ako root nie je dobrý nápad! Mali by ste
      si vytvoriť používateľský účet a prihlasovať sa pod ním.

en: YES
sk: ÁNO

en: NO
sk: NIE

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
sk: Ste cieľom CTCP floodu od %s, ignorujem %s

en: No channel joined. Try /join #<channel>
sk: Nie ste na žiadnom kanáli. Použite /join #<kanál>

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
sk: Nie ste pripojený. Použite /server <hostiteľ> [<port>]

en: I need /bin/sh to run!
sk: Je potrebný program /bin/sh !

en: Unknown arg '%s' ignored.
sk: Neznámy argument '%s' ignorovaný.

note: error
en: No such plugin found.
sk: Plugin sa nenašiel.

en: That plugin is refusing to unload.
sk: Plugin sa odmieta odobrať.

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
sk: ADDBUTTON <meno> <akcia>, pridá tlačidlo pod zoznam používateľov

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
sk: ALLCHAN <príkaz>, pošle príkaz do všetkých kanálov, v ktorých ste

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
sk: ALLSERV <príkaz>, pošle príkaz na všetky servery, na ktorých ste

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
sk: BAN <maska> [<typ>], zakáže každého, kto odpovedá maske, z aktuálneho kanála. Ak už sú prihlásení v kanáli, nevykopne ich to (musíte byť chanop)

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
sk: COUNTRY [-s] <kód|maska>, nájde kód krajiny, napr. sk = Slovensko

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
sk: CTCP <prezývka> <správa>, pošle správu CTCP používateľovi, obvyklé správy sú VERSION a USERINFO

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
sk: DEHOP <prezývka>, odstráni stav chanhalf-op pre prezývku v aktuálnom kanáli (vyžaduje chanop)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
sk: DELBUTTON <meno>, odstráni tlačidlo pod zoznamom používateľov

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
sk: DEOP <prezývka>, odstráni stav chanop pre prezývku v aktuálnom kanáli (vyžaduje chanop)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
sk: DEVOICE <prezývka>, odstráni stav voice pre prezývku v aktuálnom kanáli (vyžaduje chanop)

en: DISCON, Disconnects from server
sk: DISCON, odpojí od serveru

en: ECHO <text>, Prints text locally
sk: ECHO <text>, Zobrazí text lokálne

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
sk: EXEC [-o] <príkaz>, spustí príkaz. Ak je použitý prepínač -o, výstup sa posiela do aktuálneho kanálu, inak sa zobrazí do aktuálneho textového poľa

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
sk: EXECCONT, pošle procesu SIGCONT

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
sk: EXECKILL [-9], zabije programy bežiace v aktuálnom sedení. Ak je zadané -9, pošle sa signál SIGKILL

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
sk: EXECSTOP, pošle procesu SIGSTOP

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
sk: EXECWRITE, pošle procesu dáta na štandardný vstup

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
sk: FLUSHQ, vyčistí aktuálnu frontu serveru pre posielanie

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
sk: GATE <hostiteľ> [<port>], nastaví proxy na hostiteľa, port je štandardne 23

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
sk: HOP <prezývka>, nastaví stav chanhalf-op pre používateľa (vyžaduje chanop)

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
sk: IGNORE <maska> <typy..> <možnosti..>
        maska - maska ignorovaných hostiteľov, napr.: *!*@*.aol.com
        typy - typy ignorovaný dát, jedna alebo všetky z:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        možnosti - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
sk: INVITE <prezývka> [<kanál>], pozve niekoho na kanál, štandardne na aktuálny kanál (vyžaduje chanop)

en: JOIN <channel>, joins the channel
sk: JOIN <kanál>, vstúpi na kanál

en: LAGCHECK, forces a new lag check
sk: LAGCHECK, vynúti novú kontrolu lagu

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
sk: MDEHOP, hromadne zruší stav všetkým chanhalf-op v aktuálnom kanáli (vyžaduje chanop)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
sk: MDEOP, hromadne zruší stav všetkým chanop v aktuálnom kanáli (vyžaduje chanop)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
sk: ME <akcia>, pošle akciu do aktuálneho kanálu (akcie sa píšu v tretej osobe, napríklad /me skáče)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
sk: MKICK, hromadne vykopne každého okrem vás z aktuálneho kanálu (vyžaduje chanop)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
sk: MOP, hromadne nastaví stav všetkým používateľom v aktuálnom kanáli (vyžaduje chanop)

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
sk: NCTCP <prezývka> <správa>, pošle poznámku CTCP

en: NICK <nickname>, sets your nick
sk: NICK <prezývka>, nastaví vašu prezývku

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
sk: OP <prezývka>, dá stav chanop používateľovi (vyžaduje chanop)

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
sk: PART [<kanál>] [<dôvod>], opustí kanál, štandardne aktuálny

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
sk: PING <prezývka | kanál>, pošle CTCP ping používateľovi alebo na kanál

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
sk: QUIT [<dôvod>], odpojí sa od aktuálneho serveru

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
sk: QUOTE <text>, pošle text tak ako je na server

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
sk: RECONNECT [-ssl] [<hostiteľ>] [<port>] [<heslo>], môže sa použiť aj bez parametrov ako /RECONNECT pre znovupripojenie k aktuálnemu serveru alebo ako /RECONNECT ALL pre znovupripojenie ku všetkým aktívným serverom

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
sk: RECONNECT [<hostiteľ>] [<port>] [<heslo>], môže sa použiť aj bez parametrov ako /RECONNECT pre znovupripojenie k aktuálnemu serveru alebo ako /RECONNECT ALL pre znovupripojenie ku všetkým aktívnym serverom

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
sk: SAY <text>, pošle text objektu v aktuálnom okne

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
sk: SERVCHAN [-ssl] <hostiteľ> <port> <kanál>, pripojí sa a vstúpi na kanál

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
sk: SERVCHAN <hostiteľ> <port> <kanál>, pripojí sa a vstúpi kanál

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
sk: /SERVER <hostiteľ> [<port>] [<heslo>], pripojí sa na server, štandardný port je 6667

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
sk: TOPIC [<téma>], nastaví tému, ak je zadaná, inak zobrazí aktuálnu tému

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
sk: UNBAN <maska> [<maska>...], zruší zákaz pre zadané masky.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
sk: UNIGNORE <maska> [QUIET]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
sk: UNLOAD <súbor>, odoberie plugin alebo skript

en: URL <url>, opens a URL in your browser
sk: URL <adresa>, otvorí URL adresu vo vašom prehliadači

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
sk: VOICE <prezývka>, udelí niekomu stav voice (vyžaduje chanop)

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
sk: WALLCHAN <správa>, napíše správu do všetkých kanálov

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
sk: WALLCHOP <správa>, pošle správu všetkým so stavom chanop v aktuálnom kanáli

en: Usage: %s
sk: Použitie: %s

en: 
    No help available on that command.
sk: 
    Pre tento príkaz nie je žiadna pomoc.

en: No such command.
sk: Neznámy príkaz.

en: Bad arguments for user command.
sk: Chybné argumenty pre používateľský príkaz.

en: Too many recursive usercommands, aborting.
sk: Príliš veľa vnorených používateľských príkazov, končím.

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
sk: Ste si istý, že tento server podporuje SSL na tomto porte?

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
sk: Nemôžem zistiť meno hostiteľa %s
    Skontrolujte si IP nastavenia!

en: Proxy traversal failed.
sk: Spojenie cez proxy zlyhalo.

en: Cycling to next server in %s...
sk: Skúšam ďalší server v %s...

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
sk: Pozor: kódová stránka "%s" je neznáma. Na sieť %s nebude aplikovaná žiadna konverzia.

en: %UChannel          Users   Topic
sk: %UKanál           Používatelia   Téma

en: $tNotify list is empty.
sk: $tZoznam upozornení prázdny.

en: **** ENDING LOGGING AT %s
sk: **** KONIEC ZÁZNAMU %s

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
sk: **** ZAČIATOK ZÁZNAMU %s

en: Left message
sk: Ľavá správa

en: Right message
sk: Pravá správa

en: IP address
sk: IP adresa

en: Username
sk: Používateľ

en: The nick of the joining person
sk: Prezývka vstupujúcej osoby

en: The channel being joined
sk: Kanál, na ktorý sa vstupuje

en: The host of the person
sk: Hostiteľ osoby

en: Nickname
sk: Prezývka

en: The action
sk: Akcia

en: Mode char
sk: Znak módu

en: Identified text
sk: Identifikovaný text

en: The text
sk: Text

en: The message
sk: Správa

en: Server Name
sk: Názov serveru

en: Old nickname
sk: Stará prezývka

en: New nickname
sk: Nová prezývka

en: Nick of person who changed the topic
sk: Prezývka osoby ktorá zmenila tému

en: Topic
sk: Téma

en: The nickname of the kicker
sk: Prezývka kopajúceho

en: The person being kicked
sk: Osoba ktorá bola vykopnutá

en: The channel
sk: Kanál

en: The reason
sk: Dôvod

en: The nick of the person leaving
sk: Prezývka odchádzajúcej osoby

en: The time
sk: Čas

en: The creator
sk: Autor

en: Nick
sk: Prezývka

en: Reason
sk: Dôvod

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Who it's from
sk: Od koho to je

en: The time in x.x format (see below)
sk: Čas vo formáte x.x (viď nižšie)

en: The Channel it's going to
sk: Kanál, kam ide

en: The sound
sk: Zvuk

en: The nick of the person
sk: Prezývka osoby

en: The CTCP event
sk: Udalosť CTCP

en: The nick of the person who set the key
sk: Prezývka osoby, ktorá nastavila heslo

en: The key
sk: Heslo

en: The nick of the person who set the limit
sk: Prezývka osoby, ktorá nastavila limit

en: The limit
sk: Limit

en: The nick of the person who did the op'ing
sk: Prezývka osoby, ktorá nastavila operátora

en: The nick of the person who has been op'ed
sk: Prezývka osoby, ktorá sa stala operátorom

en: The nick of the person who has been halfop'ed
sk: Prezývka osoby, ktorá sa stala čiastočným operátorom

en: The nick of the person who did the halfop'ing
sk: Prezývka osoby, ktorá nastavila čiastočného operátora

en: The nick of the person who did the voice'ing
sk: Prezývka osoby, ktorá nastavila voice

en: The nick of the person who has been voice'ed
sk: Prezývka osoby, ktorá dostala voice

en: The nick of the person who did the banning
sk: Prezývka osoby, ktorá nastavila zákaz

en: The ban mask
sk: Maska zákazu

en: The nick who removed the key
sk: Prezývka osoby, ktorá odstránila heslo

en: The nick who removed the limit
sk: Prezývka osoby, ktorá odstránila limit

en: The nick of the person who has been deop'ed
sk: Prezývka osoby, ktorej bol odobratý operátor

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
sk: Prezývka osoby, ktorej bol odobratý čiastočný operátor

en: The nick of the person who has been devoice'ed
sk: Prezývka osoby, ktorej bol odobratý voice

en: The nick of the person who did the exempt
sk: Prezývka osoby, ktorá nastavila výnimku

en: The exempt mask
sk: Maska výnimky

en: The nick of the person removed the exempt
sk: Prezývka osoby, ktorá odstránila výnimku

en: The nick of the person who did the invite
sk: Prezývka osoby, ktorá pozvala

en: The invite mask
sk: Maska pozvania

en: The nick of the person removed the invite
sk: Prezývka osoby, ktorá odstránila pozvanie

en: The nick of the person setting the mode
sk: Prezývka osoby, ktorá nastavila mód

en: The mode's sign (+/-)
sk: Znamienko módu (+/-)

en: The mode letter
sk: Písmeno módu

en: The channel it's being set on
sk: Kanál, na ktorom to bolo nastavené

en: Full name
sk: Celé meno

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
sk: Členstvo v kanáli/"is an IRC operator"

en: Server Information
sk: Informácie o serveri

en: Idle time
sk: Čas nečinnosti

en: Signon time
sk: Čas prihlásenia

en: Away reason
sk: Dôvod neprítomnosti

en: Message
sk: Správa

en: Account
sk: Konto

en: Real user@host
sk: Skutočný user@host

en: Real IP
sk: Skutočná IP

en: Channel Name
sk: Názov kanálu

en: Nick of person who invited you
sk: Prezývka osoby, ktorá vás pozvala

en: Users
sk: Používatelia

en: Nickname in use
sk: Používaná prezývka

en: Nick being tried
sk: Skúšaná prezývka

en: Modes string
sk: Reťazec módov

en: DCC Type
sk: Typ DCC

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Destination filename
sk: Cieľový súbor

en: Pathname
sk: Cesta

en: Position
sk: Pozícia

en: Size
sk: Veľkosť

en: DCC String
sk: Reťazec DCC

en: Number of notify items
sk: Počet položiek upozornenia

en: Old Filename
sk: Staré meno súboru

en: New Filename
sk: Nové meno súboru

en: Receiver
sk: Príjemca

en: Hostmask
sk: Maska hostiteľa

en: Hostname
sk: Hostiteľ

en: The Packet
sk: Paket

en: Seconds
sk: Sekundy

en: Nick of person who have been invited
sk: Prezývka osoby, ktorá bola pozvaná

en: Banmask
sk: Maska zákazu

en: Who set the ban
sk: Kto nastavil zákaz

en: Ban time
sk: Čas zákazu

en: Cannot read sound file:
    %s
sk: Nemôžem prečítať zvukový súbor:
    %s

en: Remote host closed socket
sk: Vzdialený hostiteľ zatvoril soket

en: Connection refused
sk: Spojenie odmietnuté

en: No route to host
sk: Cesta k hostiteľovi neexistuje

en: Connection timed out
sk: Časový limit pre spojenie vypršal

en: Cannot assign that address
sk: Nepodarilo sa priradiť adresu

en: Connection reset by peer
sk: Spojenie zrušené druhou stranou

en: United Arab Emirates
sk: Spojené Arabské Emiráty

en: Afghanistan
sk: Afganistan

en: Antigua and Barbuda
sk: Antigua a Barbuda

en: Albania
sk: Albánsko

en: Armenia
sk: Arménsko

en: Netherlands Antilles
sk: Holandské Antily

en: Antarctica
sk: Antarktída

en: Argentina
sk: Argentína

en: Reverse DNS
sk: Reverzné DNS

en: American Samoa
sk: Americká Samoa

en: Austria
sk: Rakúsko

en: Australia
sk: Austrália

en: Azerbaijan
sk: Azerbajdžan

en: Bosnia and Herzegovina
sk: Bosna a Hercegovina

en: Bangladesh
sk: Bangladéš

en: Belgium
sk: Belgicko

en: Bulgaria
sk: Bulharsko

en: Bahrain
sk: Bahrajn

en: Businesses
sk: Obchodné

en: Bermuda
sk: Bermudy

en: Bolivia
sk: Bolívia

en: Brazil
sk: Brazília

en: Bahamas
sk: Bahamy

en: Bhutan
sk: Bhután

en: Belarus
sk: Bielorusko

en: Canada
sk: Kanada

en: Cocos Islands
sk: Kokosové ostrovy

en: Democratic Republic of Congo
sk: Demokratická republika Kongo

en: Central African Republic
sk: Stredoafrická Republika

en: Congo
sk: Kongo

en: Switzerland
sk: Švajčiarsko

en: Cote d'Ivoire
sk: Pobrežie slonoviny

en: Cook Islands
sk: Cookove ostrovy

en: Cameroon
sk: Kamerun

en: China
sk: Čína

en: Colombia
sk: Kolumbia

en: Internic Commercial
sk: Komerčné

en: Costa Rica
sk: Kostarika

en: Serbia and Montenegro
sk: Srbsko a Čierna Hora

en: Cuba
sk: Kuba

en: Cape Verde
sk: Kapverdy

en: Christmas Island
sk: Vianočné ostrovy

en: Czech Republic
sk: Česká Republika

en: Germany
sk: Nemecko

en: Djibouti
sk: Džibuti

en: Denmark
sk: Dánsko

en: Dominica
sk: Dominika

en: Dominican Republic
sk: Dominikánska Republika

en: Algeria
sk: Alžírsko

en: Ecuador
sk: Ekvádor

en: Educational Institution
sk: Školstvo

en: Estonia
sk: Estónsko

en: Western Sahara
sk: Západná Sahara

en: Spain
sk: Španielsko

en: Ethiopia
sk: Etiópia

en: Finland
sk: Fínsko

en: Fiji
sk: Fidži

en: Falkland Islands
sk: Falklandské ostrovy

en: Micronesia
sk: Mikronézia

en: Faroe Islands
sk: Faerské ostrovy

en: France
sk: Francúzsko

en: Great Britain
sk: Veľká Británia

en: Georgia
sk: Gruzínsko

en: French Guiana
sk: Francúzska guayana

en: British Channel Isles
sk: Britské ostrovy v kanáli

en: Gibraltar
sk: Gibraltár

en: Greenland
sk: Grónsko

en: Government
sk: Vládne

en: Equatorial Guinea
sk: Rovníková Guinea

en: Greece
sk: Grécko

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
sk: S. Georgia a S. Sandwich Isles

en: Guyana
sk: Guayana

en: Hong Kong
sk: Hongkong

en: Heard and McDonald Islands
sk: Heard a McDonald Islands

en: Croatia
sk: Chorvátsko

en: Hungary
sk: Maďarsko

en: Indonesia
sk: Indonézia

en: Ireland
sk: Írsko

en: Israel
sk: Izrael

en: Informational
sk: Informačné

en: International
sk: Medzinárodné

en: British Indian Ocean Territory
sk: Britské teritórium Indický oceán

en: Iraq
sk: Irak

en: Iran
sk: Irán

en: Iceland
sk: Island

en: Italy
sk: Taliansko

en: Jamaica
sk: Jamajka

en: Jordan
sk: Jordánsko

en: Japan
sk: Japonsko

en: Kenya
sk: Keňa

en: Kyrgyzstan
sk: Kirgistán

en: Cambodia
sk: Kambodža

en: Comoros
sk: Komory

en: St. Kitts and Nevis
sk: Svätý Krištof a Nevis

en: North Korea
sk: Severná Kórea

en: South Korea
sk: Južná Kórea

en: Kuwait
sk: Kuvajt

en: Cayman Islands
sk: Kajmanské ostrovy

en: Kazakhstan
sk: Kazachstan

en: Lebanon
sk: Libanon

en: Saint Lucia
sk: Svätá Lucia

en: Liechtenstein
sk: Lichtenštajnsko

en: Sri Lanka
sk: Srí Lanka

en: Liberia
sk: Libéria

en: Lithuania
sk: Litva

en: Luxembourg
sk: Luxemburgsko

en: Latvia
sk: Lotyšsko

en: Libya
sk: Líbya

en: Morocco
sk: Maroko

en: Monaco
sk: Monako

en: Moldova
sk: Moldavsko

en: United States Medical
sk: USA zdravotníctvo

en: Madagascar
sk: Madagaskar

en: Marshall Islands
sk: Marshallove ostrovy

en: Military
sk: Vojenské

en: Macedonia
sk: Makedónia

en: Myanmar
sk: Myanmar (Barma)

en: Mongolia
sk: Mongolsko

en: Macau
sk: Macao

en: Northern Mariana Islands
sk: Severné Mariánske Ostrovy

en: Martinique
sk: Martinik

en: Mauritius
sk: Maurícius

en: Maldives
sk: Maledivy

en: Mexico
sk: Mexiko

en: Malaysia
sk: Malajzia

en: Mozambique
sk: Mozambik

en: Namibia
sk: Namíbia

en: New Caledonia
sk: Nová Kaledónia

en: Internic Network
sk: Sieť Internic

en: Norfolk Island
sk: Ostrov Norfolk

en: Nigeria
sk: Nigéria

en: Nicaragua
sk: Nikaragua

en: Netherlands
sk: Holandsko

en: Norway
sk: Nórsko

en: Nepal
sk: Nepál

en: New Zealand
sk: Nový Zéland

en: Oman
sk: Omán

en: Internic Non-Profit Organization
sk: Nezisková organizácia

en: French Polynesia
sk: Francúzska Polynézia

en: Papua New Guinea
sk: Papua Nová Guinea

en: Philippines
sk: Filipíny

en: Poland
sk: Poľsko

en: St. Pierre and Miquelon
sk: St. Pierre a Miquelon

en: Puerto Rico
sk: Portoriko

en: Palestinian Territory
sk: Palestínske teritórium

en: Portugal
sk: Portugalsko

en: Paraguay
sk: Paraguaj

en: Qatar
sk: Katar

en: Romania
sk: Rumunsko

en: Old School ARPAnet
sk: Starý ARPAnet

en: Russian Federation
sk: Ruská federácia

en: Saudi Arabia
sk: Saudská Arábia

en: Solomon Islands
sk: Šalamúnove Ostrovy

en: Seychelles
sk: Seychely

en: Sudan
sk: Sudán

en: Sweden
sk: Švédsko

en: Singapore
sk: Singapur

en: St. Helena
sk: Svätá Helena

en: Slovenia
sk: Slovinsko

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
sk: Svalbard a ostrovy Jan Mayen

en: Slovak Republic
sk: Slovensko

en: Somalia
sk: Somálsko

en: Suriname
sk: Surinam

en: Sao Tome and Principe
sk: Svätý Tomáš

en: Former USSR
sk: Bývalý Sovietsky zväz

en: El Salvador
sk: Salvádor

en: Syria
sk: Sýria

en: Swaziland
sk: Svazijsko

en: Turks and Caicos Islands
sk: Turks a Kaikské Ostrovy

en: Chad
sk: Čad

en: French Southern Territories
sk: Francúzske južné teritóriá

en: Thailand
sk: Thajsko

en: Tajikistan
sk: Tadžikistan

en: East Timor
sk: Východný Timor

en: Turkmenistan
sk: Turkmenistán

en: Tunisia
sk: Tunisko

en: Turkey
sk: Turecko

en: Trinidad and Tobago
sk: Trinidad a Tobago

en: Tanzania
sk: Tanzánia

en: Ukraine
sk: Ukrajina

en: United Kingdom
sk: Spojené kráľovstvo

en: United States of America
sk: USA

en: Uruguay
sk: Uruguaj

en: Uzbekistan
sk: Uzbekistán

en: Vatican City State
sk: Vatikán

en: St. Vincent and the Grenadines
sk: Sv. Vincent a Grenada

en: British Virgin Islands
sk: Britské panenské ostrovy

en: US Virgin Islands
sk: US Panenské ostrovy

en: Vanuatu
sk: Vanuatu (Nové Hebridy)

en: Wallis and Futuna Islands
sk: Ostrovy Wallis a Futuna

en: Yemen
sk: Jemen

en: Yugoslavia
sk: Juhoslávia

en: South Africa
sk: Južná Afrika

en: Character Chart
sk: Znaková Tabuľka

en: Bans
sk: Zakázať

en: Invite
sk: Pozvať

en: You must select some bans.
sk: Musíte vybrať nejaké zákazy.

en: Mask
sk: Maska

en: From
sk: Od

en: Date
sk: Dátum

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Crop
sk: Vytiahnuť

en: Refresh
sk: Aktualizovať

en: Select an output filename
sk: Vyberte meno výstupného súboru

en: Channel name
sk: Názov kanálu

note: =============================================================
en: Find:
sk: Hľadať:

en: Send file to %s
sk: Poslať súbor používateľovi %s

note: unknown error
en: That file is not resumable.
sk: V prenose tohoto súboru nie je možné pokračovať.

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
sk: Nemôžem pristupovať k súboru: %s
    %s.
    Pokračovanie nie je možné.

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
sk: Nedokončený súbor je väčší ako ponúkaný súbor. Pokračovanie nie je možné.

en: Cannot resume the same file from two people.
sk: Nemôžem sťahovať ten istý súbor od dvoch používateľov.

en: Status
sk: Stav

en: File
sk: Súbor

en: Both
sk: Oboje

en: Abort
sk: Zrušiť

en: Accept
sk: Akceptovať

en: Resume
sk: Pokračovať

en: Recv
sk: Príjem

en: Sent
sk: Odoslané

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Save
sk: Uložiť

en: Execute command:
sk: Vykonať príkaz:

en: Failed to open font:
    
    %s
sk: Nepodarilo sa načítať písmo:
    
    %s

en: Search buffer is empty.
sk: Vyhľadávací zásobník je prázdny.

en: %d bytes
sk: %d bajtov

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
sk: Príkaz Vložiť do textu vloží obsah Data 1 do položky na aktuálnu pozíciu kurzoru, akoby boli stlačené tieto klávesy

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
sk: Príkaz Nastaviť text vyplní položku akoby boli stlačené dané klávesy podľa obsahu Data 1

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
sk: Príkaz Posledný príkaz nastaví položku, aby obsahovala posledný zadaný príkaz - rovnaké ako stlačenie šipky hore v shelle

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
sk: Príkaz Nasledujúci príkaz nastaví položku, aby obsahovala ďalší zadaný príkaz - rovnaké ako stlačenie šipky dolu v shelle

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
sk: Tento príkaz zmení text v položke tak, aby dokončil neúplné prezývky alebo príkazy. Ak je Data 1 vyplnené, použijú sa dvojité tabulátory ako posledná prezývka a nie nasledujúca

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
sk: Tento príkaz posunie hore alebo dolu v zozname prezývok. Ak je niečo vyplnené v Data 1, posun bude nahor, inak bude posun nadol

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
sk: Tento príkaz otestuje posledné zadané slovo v položke oproti zoznamu náhrad a použije náhrady, ak nájde odpovedajúce časti

en: This command moves the front tab left by one
sk: Tento príkaz posunie prednú záložku o jednu vľavo

en: This command moves the front tab right by one
sk: Tento príkaz posunie prednú záložku o jednu vpravo

en: This command moves the current tab family to the left
sk: Tento príkaz posunie aktuálnu skupinu záložiek o jednu vľavo

en: This command moves the current tab family to the right
sk: Tento príkaz posunie aktuálnu skupinu záložiek o jednu vpravo

en: Push input line into history but doesn't send to server
sk: Vloží vstupný riadok do histórie, ale neodošle ho serveru

en: There was an error loading key bindings configuration
sk: Počas načítavania konfigurácie klávesových skratiek nastala chyba

en: Cannot write to that file.
sk: Nepodaril sa zápis to súboru.

en: Cannot read that file.
sk: Nepodarilo sa čítanie súboru.

note: duplicate, ignore
en: That mask already exists.
sk: Taká maska už existuje.

en: Private
sk: Súkromné

en: Notice
sk: Poznámka

en: Unignore
sk: Prestať ignorovať

en: Enter mask to ignore:
sk: Zadajte masku pre ignorovanie:

en: Ignore Stats:
sk: Štatistika ignorovania:

en: Channel:
sk: Kanál:

en: Private:
sk: Súkromné:

en: Notice:
sk: Poznámka:

en: Invite:
sk: Pozvánka:

en: Dialog with
sk: Dialóg s

en: Topic for %s is: %s
sk: Téma pre %s je: %s

en: No topic is set
sk: Nie je nastavená téma

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: User limit must be a number!
sk: Limit používateľov musí byť číslo!

en: No outside messages
sk: Žiadne správy mimo kanál

en: Topic Protection
sk: Ochrana témy

en: Invite Only
sk: Len pozvaní

en: Moderated
sk: Moderované

en: Ban List
sk: Zoznam zákazov

en: Keyword
sk: Kľúčové slovo

en: User Limit
sk: Limit používateľov

en: Enter new nickname:
sk: Zadajte novú prezývku:

en: Host unknown
sk: Hostiteľ neznámy

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Join Channel
sk: Vstúpiť na kanál

en: Part Channel
sk: Opustiť kanál

en: Cycle Channel
sk: Cyklovať kanál

en: Off
sk: Vypnuté

en: Graph
sk: Graf

note: 40
en: S_ettings
sk: _Nastavenia

note: 52
en: _Window
sk: _Okno

en: Reset Marker Line
sk: Vynulovať značiacu čiaru

en: C_lear Text
sk: Č_istý text

en: _Help
sk: _Pomocník

note: 74
en: _Contents
sk: O_bsah

en: _About
sk: _O Programe

en: Name
sk: Názov

en: Last Seen
sk: Naposledy navštívené

en: Offline
sk: Off-line

en: Never
sk: Nikdy

en: Online
sk: On-line

en: Enter nickname to add:
sk: Zadajte prezývku:

en: Version
sk: Verzia

en: Description
sk: Popis

en: Select a Plugin or Script to load
sk: Vyberte plugin alebo skript

en: _Load...
sk: _Načítať...

en: New Network
sk: Nová sieť

en: Really remove network "%s" and all its servers?
sk: Naozaj odstrániť sieť "%s" a všetky príslušné servery?

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: Connect to selected server only
sk: Pripojiť sa len na zvolený server

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
sk: Neskúšať iné servery, ak sa pripojenie nepodarí.

en: Use SSL for all the servers on this network
sk: Použiť SSL pre všetky servery na tejto sieti

en: Use global user information
sk: Použiť spoločné informácie o používateľovi

en: _Nick name:
sk: _Prezývka:

en: Second choice:
sk: Druhá voľba:

en: Rea_l name:
sk: S_kutočné meno:

en: _User name:
sk: _Meno používateľa:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Character set:
sk: Znaková sada:

en: User Information
sk: Informácie o používateľovi

en: Third choice:
sk: Tretia voľba:

en: Networks
sk: Siete

en: _Edit...
sk: _Upraviť...

en: _Sort
sk: _Triediť

en: C_onnect
sk: _Pripojiť

en: Albanian
sk: Albánsko

en: Azerbaijani
sk: Azerbajdžan

en: Belarusian
sk: Bielorusko

en: Bulgarian
sk: Bulharsko

en: Estonian
sk: Estónsko

en: Hindi
sk: India

en: Malay
sk: Malajzia

en: Thai
sk: Thajsko

en: Vietnamese
sk: Vietnam

en: General
sk: Všeobecné

en: Font:
sk: Písmo:

en: Colored nick names
sk: Farebné prezývky

en: Give each person on IRC a different color
sk: Označiť každého na IRC inou farbou

en: Indent nick names
sk: Odsadiť prezývky

en: Make nick names right-justified
sk: Prezývky zarovnať do prava

en: Show marker line
sk: Zobrazovať značiacu čiaru

en: Insert a red line after the last read text.
sk: Zobraziť za posledným prečítaným textom červenú čiaru

en: Background image:
sk: Obrázok v pozadí:

en: Nick Completion
sk: Dopĺňanie prezývky:

en: Nick completion suffix:
sk: Prípona dokončovania prezývky:

en: Unsorted
sk: Nezotriedené

en: Top
sk: Hore

en: Bottom
sk: Dolu

en: Hidden
sk: Skryté

en: User List
sk: Zoznam používateľov

en: Show hostnames in user list
sk: Zobrazovať hostiteľov v zozname používateľov

en: Use the Text box font and colors
sk: Použiť písmo a farby z textového poľa

en: User list sorted by:
sk: Zoznam používateľov triedený podľa:

en: On channels smaller than:
sk: Na kanáloch menších ako:

en: Action Upon Double Click
sk: Akcia pri dvojkliku

en: Windows
sk: Okná

en: Tabs
sk: Záložky

en: Always
sk: Vždy

en: Only requested tabs
sk: Len požadované záložky

en: Open an extra tab for server messages
sk: Otvoriť vlastnú záložku pre správy serveru

en: Sort tabs in alphabetical order
sk: Triediť záložky v abecednom poriadku

en: Focus new tabs:
sk: Nové záložky presunúť do popredia:

en: Shorten tab labels to:
sk: Skrátiť záložky na:

en: letters.
sk: znakov.

en: Tabs or Windows
sk: Záložky alebo okná

en: Open channels in:
sk: Otvárať kanály v:

en: Open dialogs in:
sk: Otvárať dialógy v:

en: Open utilities in:
sk: Otvárať pomôcky v:

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
sk: Otvárať DCC, Ignorovanie, Upozornenie atď v záložkách alebo v oknách?

en: Files and Directories
sk: Súbory a priečinky

en: Download files to:
sk: Prijímať súbory do:

en: Move completed files to:
sk: Presunúť dokončené súbory do:

en: Save nick name in filenames
sk: Uložiť prezývku v súboroch

en: Auto Open DCC Windows
sk: Automaticky otvoriť okná pre DCC

en: Send window
sk: Okno odosielania

en: Receive window
sk: Okno príjmu

en: Chat window
sk: Okno konverzácie

en: One upload:
sk: Jeden odchodzí prenos:

en: Maximum speed for one transfer
sk: Max. rýchlosť jedného prenosu

en: One download:
sk: Jeden príchodzí prenos:

en: All uploads combined:
sk: Všetky odchodzie prenosy spolu:

en: Maximum speed for all files
sk: Max. rýchlosť pre všetky prenosy

en: All downloads combined:
sk: Všetky príchodzie prenosy spolu:

en: Alerts
sk: Upozornenia

en: Default Messages
sk: Prednastavené správy

en: Quit:
sk: Ukončiť:

en: Leave channel:
sk: Opustiť kanál:

en: Away:
sk: Neprítomný:

en: Away
sk: Neprítomný:

en: Show away once
sk: Zobrazovať AWAY iba raz

en: Automatically unmark away
sk: Automaticky zrušiť AWAY

en: Display MODEs in raw form
sk: Zobrazovať zmeny MODE v pôvodnom tvare

en: Hide join and part messages
sk: Skryť vstupy a odchody z kanálov

en: Auto reconnect delay:
sk: Oneskorenie automatického znovupripojenia:

en: Logging
sk: Logovanie

en: Scrollback lines:
sk: Počet riadkov spätného logu:

en: Insert timestamps in logs
sk: Zaznamenať čas v logoch

en: Log timestamp format:
sk: Formát zobrazovania času:

en: URLs
sk: URL

en: (Disabled)
sk: (Zakázané)

en: Your Address
sk: Vaša adresa

en: Bind to:
sk: Nastaviť na:

en: Get my address from the IRC server
sk: Získať moju adresu z IRC serveru

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
sk: Spýta sa serveru na vašu reálnu adresu. Použite toto ak máte adresu v tvare 192.168.*.* !

en: DCC IP address:
sk: IP adresa DCC:

en: Claim you are at this address when offering files.
sk: Tvrdiť že ste na tejto adrese pri ponúkaní súborov.

en: Proxy Server
sk: Proxy server

en: Hostname:
sk: Názov hostiteľa:

en: Type:
sk: Typ:

en: Username:
sk: Meno používateľa:

en: Select an Image File
sk: Vyberte obrazový súbor

en: Select font
sk: Vyberte písmo

en: Browse...
sk: Prehliadať...

en: Select color
sk: Vyberte farbu

en: Text Colors
sk: Farby textu

en: mIRC colors:
sk: Farby mIRC:

en: Foreground:
sk: Popredie:

en: Background:
sk: Pozadie:

en: Interface Colors
sk: Farby prostredia

en: New data:
sk: Nové data:

en: Marker line:
sk: Značiaca čiara:

en: New message:
sk: Nová správa:

en: Away user:
sk: Neprítomný používateľ:

en: Highlight:
sk: Zvýraznenie:

en: Event
sk: Udalosť

en: Sound file
sk: Zvukový súbor

en: Select a sound file
sk: Vyberte meno zvukového súboru

en: Sound file:
sk: Zvukový súbor:

en: _Browse...
sk: P_rehliadať...

en: _Play
sk: _Prehrať

en: Interface
sk: Používateľské prostredie

en: Input box
sk: Vstupné pole

en: User list
sk: Zoznam používateľov

en: Colors
sk: Farby

en: Chatting
sk: Rozhovor

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Network setup
sk: Nastavenie siete

en: File transfers
sk: Prenos súborov

en: Categories
sk: Kategórie

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
sk: Boli vykonané zmeny, ktoré vyžadujú spustiť aplikáciu znovu, aby sa použili.

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
sk: *VAROVANIE*
    Automatické prijatie DCC do vášho domovského
    priečinku môže byť nebezpečné. Napríklad:
    niekto by vám mohol poslať súbor .bash_profile.

en: There was an error parsing the string
sk: Počas spracovania reťazca nastala chyba

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
sk: Tento signál predal iba %d argumentov, $%d je neplatné

en: Print Texts File
sk: Vytlačiť súbor textov

en: $ Number
sk: Číslo $

en: Edit Events
sk: Upraviť udalosti

en: Test All
sk: Testovať všetky

en: Clear list
sk: Vymazať zoznam

en: Copy selected URL
sk: Kopírovať zvolenú URL

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Save list to a file
sk: Uložiť zoznam do súboru

en: %d ops, %d total
sk: %d chanop, %d celk.
