hitori master - en to gl translation catalogue (41 entries)

note: Translators: the brief summary of the application as it appears in a software center.
en: Play the Hitori puzzle game
gl: Xogue ao xogo de crebacabezas Hitori

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localise the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: puzzle;game;logic;grid;
gl: quebracabezas;xogo;lóxica;grella;

note: Translators: These are the application description paragraphs in the AppData file.
en: Hitori is a logic game similar to the popular game of Sudoku.
gl: Hitori é un xogo de lóxica similar ao popular xogo de Sudoku.

en: You play the game against the clock, aiming to eliminate all the duplicate numbers in each row and column in the fastest time. Multiple sizes of game board are supported, and you can place markers on cells to help work out the solution. If you get stuck, the game can give you a hint.
gl: Vostede xoga contra o reloxo co fin de eliminar todos os números duplicados en cada fila e columna no mellor tempo posíbel. Conta con taboleiros de xogo de varios tamaños e pode dispor marcadores nas celas que lle axuden a acadar unha solución. Se se atasca, o xogo daralle un consello.

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
gl: Iniciar un novo xogo

[ctx: shortcut window]
en: Tag a cell
gl: Etiquetar unha cela

[ctx: shortcut window]
en: Undo your last move
gl: Desfacer o último movemento

[ctx: shortcut window]
en: Redo a move
gl: Refacer un movemento

[ctx: shortcut window]
en: Get a hint for your next move
gl: Obter unha suxestión para o seu novo movemento

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
gl: Mostrar axuda

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
gl: Mostrar os atallos de teclado

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Menu
gl: Trocar menú

en: _New Game
gl: _Novo xogo

en: Board _Size
gl: _Tamaño do taboleiro

en: _Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de _teclado

en: _Help
gl: _Axuda

en: _About Hitori
gl: Sobre _Hitori

en: Undo your last move
gl: Desfacer o último movemento

en: Redo a move
gl: Refacer un movemento

en: Get a hint for your next move
gl: Obter unha suxestión para o seu novo movemento

en: Board size
gl: Tamaño do taboleiro

en: The size of the board, in cells.
gl: O tamaño do taboleiro, en celas.

en: Window maximized state
gl: Estado da xanela maximizada

en: Whether the window is maximized.
gl: Indica se a xanela está maximizada.

en: Window position
gl: Posición da xanela

en: Window position (x and y).
gl: Posición da xanela (x e y).

en: Window size
gl: Tamaño da xanela

en: Window size (width and height).
gl: Tamaño da xanela (ancho e alto).

en: The help contents could not be displayed
gl: Non foi posíbel mostrar os contidos da axuda

en: A logic puzzle originally designed by Nikoli
gl: Un crebacabezas lóxico orixinalmente deseñado por Nikoli

en: Hitori Website
gl: Páxina web de Hitori

en: Enable debug mode
gl: Activar modo de depuración

note: Translators: This means to choose a number as the "seed" for random number generation used when creating a board
en: Seed the board generation
gl: Alimentar a xeración de taboleiros

note: Options
en: - Play a game of Hitori
gl: - Xogar un xogo de Hitori

note: Print an error
en: Command line options could not be parsed: %s
gl: Non se puideron analizar as opcións de liña de ordes: %s

en: Do you want to stop the current game?
gl: Quere deter o xogo actual?

en: Keep _Playing
gl: Seguir _xogando

note: Translators: The first parameter is the number of minutes which have elapsed since the start of the game; the second parameter is * the number of seconds.
en: You’ve won in a time of %02u:%02u!
gl: Gañou cun tempo de %02u:%02u!

en: _Quit
gl: _Saír

en: _Play Again
gl: _Xogar de novo
