hitori master - en to ms translation catalogue (43 entries)

note: Translators: the brief summary of the application as it appears in a software center.
en: Play the Hitori puzzle game
ms: Main permainan teka-teki Hitori

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localise the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: puzzle;game;logic;grid;
ms: teka-teki;permainan;logik;grid;

note: Translators: the name of the application as it appears in a software center
en: GNOME Hitori
ms: Hitori GNOME

note: Translators: These are the application description paragraphs in the AppData file.
en: Hitori is a logic game similar to the popular game of Sudoku.
ms: Hitori ialah sebuah permainan logik seakan dengan permainan terkenal Sudoku.

en: You play the game against the clock, aiming to eliminate all the duplicate numbers in each row and column in the fastest time. Multiple sizes of game board are supported, and you can place markers on cells to help work out the solution. If you get stuck, the game can give you a hint.
ms: Anda bermain mengatasi jam, dengan matlamat untuk hapuskan semua nombor pendua dalam setiap baris dan lajur dan masa terpantas. Papan permainan dengan pelbagai saiz disokong, dan anda boleh letak penanda di atas sel untuk memudahkan penyelesaian. Jika anda tersangkut ketika bermain, anda boleh dapatkan satu pembayang.

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
ms: Mulakan satu permainan baharu

[ctx: shortcut window]
en: Highlight a cell
ms: Sorot satu sel

[ctx: shortcut window]
en: Undo your last move
ms: Buat asal tindakan terakhir anda

[ctx: shortcut window]
en: Redo a move
ms: Buat semula satu gerakan

[ctx: shortcut window]
en: Get a hint for your next move
ms: Dapatkan satu pembayang untuk gerakan berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
ms: Tunjuk Bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
ms: Tunjuk Pintasan Papan Kekunci

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ms: Keluar

en: _New Game
ms: Permainan _Baharu

en: Board _Size
ms: _Saiz Papan

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Hitori
ms: Perih_al Hitori

en: Undo your last move
ms: Buat asal tindakan terakhir anda

en: Redo a move
ms: Buat semula satu gerakan

en: Get a hint for your next move
ms: Dapatkan satu pembayang untuk gerakan berikutnya

en: Board size
ms: Saiz papan

en: The size of the board, in cells.
ms: Saiz papan, dalam sel.

en: Window maximized state
ms: Keadaan tetingkap dimaksimumkan

en: Whether the window is maximized.
ms: Sama ada tetingkap dimaksimumkan.

en: Window position
ms: Kedudukan tetingkap

en: Window position (x and y).
ms: Kedudukan tetingkap (x dan y).

en: Window size
ms: Saiz tetingkap

en: Window size (width and height).
ms: Saiz tetingkap (lebar dan tinggi).

en: The help contents could not be displayed
ms: Kandungan bantuan tidak dapat dipaparkan

en: Copyright © 2007–2010 Philip Withnall
ms: Hak cipta © 2007–2010 Philip Withnall

en: A logic puzzle originally designed by Nikoli
ms: Sebuah teka-teki logik yang asalnya direka oleh Nikoli

en: Hitori Website
ms: Tapak Sesawang Hitori

en: Enable debug mode
ms: Benarkan mod nyahpepijat

note: Translators: This means to choose a number as the "seed" for random number generation used when creating a board
en: Seed the board generation
ms: Semai penjanaan papan

note: Options
en: - Play a game of Hitori
ms: - Main satu permainan Hitori

note: Print an error
en: Command line options could not be parsed: %s
ms: Pilihan baris perintah tidak dapat dihuraikan: %s

en: Do you want to stop the current game?
ms: Anda pasti mahu hentikan permainan semasa?

en: Keep _Playing
ms: _Terus Bermain

note: Translators: The first parameter is the number of minutes which have elapsed since the start of the game; the second parameter is * the number of seconds.
en: You’ve won in a time of %02u:%02u!
ms: Anda telah menang dalam tempoh %02u:%02u!

en: _Quit
ms: _Keluar

en: _Play Again
ms: _Main Lagi
