hitori master - en to an translation catalogue (25 entries)

note: Translators: the brief summary of the application as it appears in a software center.
en: Play the Hitori puzzle game
an: Chugar a o chuego de puzle Hitori

en: puzzle;game;logic;grid;
an: puzle;chuego;lochica;reixeta;tablero;

note: Translators: These are the application description paragraphs in the AppData file.
en: Hitori is a logic game similar to the popular game of Sudoku.
an: Hitori ye un chuego de lochica semellant a o Sudoku.

en: You play the game against the clock, aiming to eliminate all the duplicate numbers in each row and column in the fastest time. Multiple sizes of game board are supported, and you can place markers on cells to help work out the solution. If you get stuck, the game can give you a hint.
an: Puede chugar contra o reloch, prebando d'eliminar totz os numeros duplicaus en cada ringlera y columna lo mas ascape posible. Se suportan quantas grandarias de tablero y puede colocar marcadors en as celdas ta aduyar-le a trobar a solución. Si tiene problemas, o chuego puede dar-le una pista.

en: _New Game
an: Chuego _nuevo

en: Board _Size
an: _Grandaria d'o tablero

en: _Help
an: Ad_uya

en: _About
an: _Arredol de

en: _Quit
an: _Salir

en: Undo your last move
an: Desfer o zaguer movimiento

en: Redo a move
an: Refer un movimiento

en: Get a hint for your next move
an: Obtener una pista ta o siguient movimiento

en: Board size
an: Grandaria d'o tablero

en: The size of the board, in cells.
an: A grandaria d'o tablero, en caixetas.

en: The help contents could not be displayed
an: No se podió amostrar o conteniu de la aduya

en: A logic puzzle originally designed by Nikoli
an: Un puzle de lochica diseñado orichinalment por Nikoli

en: Hitori Website
an: Pachina web d'Hitori

en: Enable debug mode
an: Activar modo de depuración

en: Seed the board generation
an: Alimentar a cheneración de tablers

en: - Play a game of Hitori
an: - Chugar una partida d'Hitori

en: Command line options could not be parsed: %s
an: No se podioron analisar as opcions d'a linia de comandos: %s

en: Do you want to stop the current game?
an: Quiere aturar a partida actual?

en: Keep _Playing
an: Seguir _chugando

en: You’ve won in a time of %02u:%02u!
an: Ha ganau con un tiempo de %02u:%02u!

en: _Play Again
an: Chugar _unatra vegada
