homebank - en to be translation catalogue (237 entries)

en: Personal finance
be: Асабістыя фінансы

en: Free, easy, personal accounting for everyone
be: Бясплатны, просты, асабісты ўлік для ўсіх

en: finance;accounting;budget;personal;money;
be: фінансы;ўлік; бюджэт; асабістае; грошы;

en: HomeBank is a free software (as in "free speech" and also as in "free beer") that will assist you to manage your personal accounting.
be: HomeBank - гэта свабоднае праграмнае забеспячэнне, якое дапаможа вам кіраваць асабістымі фінансамі.

en: It is designed to easy to use and be able to analyse your personal finance in detail using powerful filtering tools and beautiful graphs.
be: Просты ў выкарыстанні і дазваляе дэталёва аналізаваць вашыя асабістыя фінансы з дапамогай магутных інструментаў фільтрацыі і прыгожых графікаў.

en: If you are looking for a completely free and easy way to manage your personal accounting then HomeBank should be the software of choice.
be: Калі вы шукаеце цалкам свабодны і просты спосаб кіравання вашай асабістай бухгалтэрыяй, то HomeBank – гэта Ваш выбар.

en: All transactions
be: Усе транзакцыі

en: There is %d group of similar transactions
be: Існуе %d група падобных транзакцый

en: No similar transaction were found !
be: Падобных транзакцый не знойдзена!

en: Check internal transfer result
be: Праверце вынік ўнутранага пераводу

en: No inconsistency found !
be: Cупярэчнасці незнойдзеныя!

en: Inconsistency were found: %d
    do you want to review and fix?
be: Знайшліся супярэчнасці: %d
    ці хочаце Вы праглядзець і паправіць іх?

en: Every transaction amount will be divided by %.6f.
be: Сума кожнай транзакцыі будзе падзеленая на %.6f.

en: Are you sure you want to convert this account to Euro as Major currency?
be: Вы ўпэўненыя, што хочаце змяніць асноўную валюту гэтага рахунку на Еўра?

en: _Convert
be: _Змяніць

en: No transaction changed
be: Ніводная транзакцыя не была змененая

en: transaction changed: %d
be: змененыя транзакцыі: %d

en: Automatic assignment result
be: Вынік аўтаматычнага прызначэння

en: Are you sure you want to create assignment from the %d selected transaction?
be: Вы ўпэўненыя, што хочаце стварыць прызначэнне з %d абраных транзакцый?

en: _Create
be: _Стварыць

en: Create Assignment
be: Стварыць Прызначэнне

en: %d created with a prefilled icon
be: Створана: %d

en: Are you sure you want to create template from the %d selected transaction?
be: Вы ўпэўненыя, што хочаце стварыць шаблон з %d абраных транзакцый?

en: Create Template
be: Стварыць Шаблон

en: Are you sure you want to delete the %d selected transaction?
be: Вы ўпэўненыя, што хочаце выдаліць  %d  абраных транзакцый?

en: If you delete a transaction, it will be permanently lost.
be: Калі вы выдаліце транзакцыю, яе нельга будзе аднавіць.

en: _Delete
be: _Выдаліць

en: Are you sure you want to change the status to None?
be: Вы ўпэўненыя, што хочаце змяніць стан на Ніякі?

en: Some transaction in your selection are already Reconciled.
be: Некаторыя з абраных транзакцый ужо Пацверджаныя

en: _Change
be: _Змяніць

en: Are you sure you want to toggle the status Reconciled?
be: Вы ўпэўненыя, што хочаце пераключыць стан Пацвярджэння?

en: _Toggle
be: _Пераключыць

en: %d transactions
be: %d транзакцый

en: %d transactions, %d selected, avg: %s, sum: %s (%s - %s)
be: %d транзакцый, %d абрана,  сярэд.: %s, сума: %s (%s - %s)

en: Locked. Click to unlock
be: Замкнутыя. Націсніце, каб адамкнуць

en: Unlocked. Click to lock
be: Адамкнутыя. Націсніце, каб замкнуць

en: _Add...
be: _Дадаць...

en: _Inherit...
be: _Успадкаваць...

en: _Edit...
be: _Рэдагаваць...

en: _Multiple Edit...
be: _Рэдагаваць Некалькі...

en: _Status
be: _Стан

en: _None
be: _Ніякі

en: _Cleared
be: _Ачышчаны

en: _Reconciled
be: _Пацверджаны

en: Create template...
be: Стварыць шаблон...

en: Create assignment...
be: Стварыць прызначэнне...

en: _Delete...
be: _Выдаліць...

en: _Up
be: _Угору

en: _Down
be: _Уніз

en: A_ccount
be: Ра_хунак

en: Export QIF...
be: Экспартаваць QIF...

en: Export CSV...
be: Экспартаваць CSV...

en: Print...
be: _Надрукаваць...

en: Browse Website
be: Агледзець Вэб-старонку

en: _Close
be: _Зачыніць

note: #1818052 wish: copy/paste one/multiple transaction(s)
en: _Edit
be: _Рэдагаваць

en: Transacti_on
be: _Транзакцыя

en: _Tools
be: _Прылады

en: _Filter...
be: _Фільтр...

en: Add
be: Дадаць

en: Add a new transaction
be: Дадаць транзакцыю

en: Inherit
be: Успадкавать

en: Inherit from the active transaction
be: Успадкаваць ад бягучай транзакцыі

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic(_("_Edit"));
en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Edit the active transaction
be: Кіраваць бягучую транзакцыю

en: _Range:
be: _Дыяпазон:

en: _Type:
be: _Тып:

en: Open the list filter
be: Адкрыць спіс фільтраў

en: Refresh results
be: Абнавіць вынікі

en: Today:
be: Сёння:

en: Future:
be: Будучыня:

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
be: Не атрымалася адкрыць '%s', файл не існуе.

en: File error
be: Памылка файла

en: _File
be: _Файл

en: _New
be: _Новы

en: _Open...
be: _Адкрыць

en: _Save
be: _Захаваць

en: Revert
be: Адкаціць

en: _Quit
be: _Выйсці

en: Preferences...
be: Налады...

en: _View
be: _Выгляд

en: _Toolbar
be: _Панэль прыладаў

en: _Manage
be: _Кіраванне

en: Acc_ounts...
be: _Рахункі...

en: _Payees...
be: _Атрымальнікі плацяжу...

en: Categories...
be: Катэгорыі...

en: Budget...
be: Бюджэт...

en: Assignments...
be: Заданні...

en: _Transactions
be: _Транзакцыі

en: Add...
be: Дадаць...

en: Show...
be: Паказаць...

en: _Reports
be: _Справаздачы

en: _Statistics...
be: _Статыстыка...

en: B_udget...
be: _Бюджэт...

en: _Help
be: _Дапамога

en: _Contents
be: Змест

en: Report a Problem...
be: Паведаміць аб праблеме...

en: Translate this Application...
be: Перавесці гэтае прыкладанне...

en: _About
be: Аб праграме

en: Open a file
be: Адкрыць файл

en: Open a recently used file
be: Адкрыць адзін з папярэдніх файлаў

note: g_string_append (node, "account" ); 5.2 Account is always created but not visible for BOOK column : Account gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, _("Transaction")); gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, genacc->name); header
en: Account
be: Рахунак

note: g_string_append (node, "payee" ); column: Payee column : Payee payee header { REPORT_SRC_SUBCATEGORY,	N_("Subcategory") },
en: Payee
be: Атрымальнік плацяжу

note: g_string_append (node, "category" ); column: Category column : Category category header = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
en: Category
be: Катэгорыя

note: column: Income
en: Budget
be: Бюджэт

en: Shows selected account transactions
be: Паказаць транзакцыі ў абраных рахунках

en: Open the Statistics report
be: Адкрыць статыстычную справаздачу

note: g_string_append (node, "balance" ); column: Balance
en: Balance
be: Баланс

en: Open the Budget report
be: Адкрыць бюджэтную справаздачу

note: Future
en: Future
be: Будучыня

en: Output version information and exit
be: Паказаць інфармацыю аб версіі і выйсці

en: [FILE]
be: [Файл]

en: Could not display the URL '%s'
be: Не атрымалася адлюстраваць URL '%s'

en: HomeBank options
be: Налады HomeBank

note: column: Total
en: Total
be: Разам

note: Today
en: Today
be: Сёння

note: g_string_append (node, "date" ); header
en: Date
be: Дата

note: g_string_append (node, "info" );
en: Info
be: Інфармацыя

note: g_string_append (node, "amount" ); column: Amount amount header 5.7.1
en: Amount
be: Сума

note: g_string_append (node, "tags" );
en: Tags
be: Пазнакі

note: column: Expense
en: Expense
be: Выдатак

note: column: Income
en: Income
be: Прыбытак

note: column: Result
en: Result
be: Вынік

note: //TRANSLATORS: count of transaction in overdrawn / count of total transaction under overdrawn amount threshold
en: %d/%d under %s
be: %d/%d пад %s

en: List
be: Спіс

en: View results as list
be: Вынікі спісам

en: Line
be: Лінія

en: View results as lines
be: Вынікі ў выглядзе ліній

en: Detail
be: Дэталі

en: Toggle detail
be: Паказаць дэталі

en: Refresh
be: Абнавіць

en: _From:
be: _З:

en: _To:
be: _Да:

en: All
be: Усе

en: None
be: Нічога

en: Invert
be: Інвертаваць

note: column: Expense
en: Spent
be: Выдаткавана

en: Month
be: Месяц

en: Budget report
be: Справаздача па бюджэце

en: Budget:
be: Бюджэт:

en: Spent:
be: Выдаткавана:

en: Toggle legend
be: Паказаць легенду

en: Toggle rate
be: Змяніць стаўку

en: Statistics Report
be: Справаздача па статыстыцы

en: Income:
be: Прыбытак:

en: Expense:
be: Выдатак:

note: LST_CAR_DATE, LST_CAR_MEMO, LST_CAR_METER, LST_CAR_FUEL, LST_CAR_PRICE, LST_CAR_AMOUNT, LST_CAR_DIST, LST_CAR_100KM column: Memo column = gtk_tree_view_column_new(); gtk_tree_view_column_set_title(column, _("Memo")); gtk_tree_view_append_column (GTK_TREE_VIEW(view), column); renderer = gtk_cell_rend
en: Meter
be: Лічыльнік

note: column: Fuel load
en: Fuel
be: Паліва

note: column: Price by unit
en: Price
be: Кошт

note: column: Distance done
en: Dist.
be: Адлегл.

en: Export as CSV
be: Экспарт у CSV

note: label = make_label_widget(_("Vehi_cle:")); #2001566 make label consistent with properties dialog
en: _Category:
be: _Катэгорыя:

en: Meter:
be: Лічыльнік:

en: Consumption:
be: Спажыванне:

en: Fuel cost:
be: Кошт паліва:

en: Other cost:
be: Іншыя выдаткі:

en: Total cost:
be: Агульны кошт:

note: setting wrap causes O(n^2) performance regression because after every insert the drop-down list size is re-computed. gtk_combo_box_set_wrap_width(GTK_COMBO_BOX(data->CY_template), 0); populate template
en: (none)
be: (пуста)

en: Visible
be: Бачны

en: Error
be: Памылка

en: Cannot rename this Account,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
be: Не магу пераназваць гэты Акаўнт.
    з '%s' у '%s',
    гэтае імя ўжо выкарыстоўваецца.

en: Manage Accounts
be: Кіраванне рахункамі

en: General
be: Агульны

en: Ever_y:
be: Кож_ны:

en: _Payee:
be: Атрымальнік плаця_жу:

en: Pay_ment:
be: П_лацёж:

en: _Name:
be: _Імя:

en: QIF files
be: Файлы QIF

en: OFX/QFX files
be: OFX/QFX файлы

en: CSV files
be: Файлы CSV

en: All files
be: Усе файлы

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days of date tolerance TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days
be: дзён

en: The match is done in order: by account, amount and date.
    A date tolerance of 0 day means an exact match
be: Супастаўленне вырабляецца ў наступным парадку: па рахунку, па суме і па даце.
    Розніца ў датах "0" дзён азначае дакладнае супадзенне.

en: File format error
be: Памылка фармату файла

note: create window
en: Manage Budget
be: Кіраванне бюджэтам

en: Balance:
be: Баланс:

en: May
be: Травень

en: _Income
be: _Прыбыткі

en: Cannot rename this Category,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
be: Немагчыма пераназваць катэгорыю
    з '%s' у '%s',
    гэтае імя ўжо выкарыстоўваецца.

en: Manage Categories
be: Кіраванне катэгорыямі

en: _Frac digits:
be: Лі_чбаў пасля коскі:

note: header
en: Tag
be: Пазнака

en: Export as QIF
be: Экспартаваць як QIF

en: Import from CSV
be: Імпарт з CSV

en: HomeBank files
be: Файлы HomeBank

en: _Info:
be: _Інфармацыя

en: Case _sensitive
be: З _улікам рэгістру

en: Transfer
be: Перадача

en: Cannot rename this Payee,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
be: Немагчыма пераназваць гэтага Атрымальніка,
    з '%s' у '%s',
    гэтае імя ўжо выкарыстоўваецца.

en: Manage Payees
be: Кіраванне Атрымальнікамі

en: Interface
be: Вонкавы выгляд

en: System defaults
be: Па змаўчанні

en: Icons only
be: Толькі значкі

en: Text only
be: Толькі тэкст

en: Text under icons
be: Тэкст пад значкамі

en: Text beside icons
be: Тэкст побач са значкамі

en: Tango light
be: Tango лёгкі

en: Tango medium
be: Tango ўмераны

en: Tango dark
be: Tango цёмны

en: Show by _amount
be: Паказаць па _суме

en: Show _rate column
be: Паказаць слупок курсу

en: Show _details
be: Паказаць _дэталі

note: row++;
en: _Preset:
be: _Прадусталяванне:

en: _Toolbar:
be: Панэль пр_ылад

en: Uses custom colors
be: Выкарыстаньне карыстацкіх колераў

en: _Expense:
be: Вы_датак:

en: _Income:
be: Пры_бытак:

en: _Warning:
be: Пап_ярэджанне:

en: _Import:
be: І_мпарт

en: _Export:
be: _Экспарт

en: Load last opened file
be: Загрузіць апошні адчынены файл

en: Preferences
be: Налады

en: A_ccount:
be: _Рахунак

en: Add transaction
be: Дадаць транзакцыю

en: Inherit transaction
be: Успадкаваць транзакцыю

en: _Date:
be: _Дата:

en: Year
be: Год

en: Day
be: Дзень

en: Week
be: Тыдзень

en: Include
be: Улу_чыць

en: Exclude
be: Выкл_ючыць

en: Bank
be: Банк

en: Cash
be: Гатоўка

en: Credit card
be: Крэдытная карта

en: Exp. & Inc.
be: Выд. і прыб.

en: January
be: Студзень

en: February
be: Люты

en: March
be: Сакавік

en: April
be: Красавік

en: June
be: Чэрвень

en: July
be: Ліпень

en: August
be: Жнівень

en: September
be: Верасень

en: October
be: Кастрычнік

en: November
be: Лістапад

en: December
be: Снежань

en: Check
be: Спраўдзіць
