homebank - en to bg_BG translation catalogue (468 entries)

en: Personal finance
bg_BG: Лични финанси

en: All transactions
bg_BG: Всички операции

en: No similar transaction were found !
bg_BG: Не бяха намерени подобни транзакции !

en: No inconsistency found !
bg_BG: Не бяха открити несъответствия !

en: Every transaction amount will be divided by %.6f.
bg_BG: Сумата на всяка транзакция ще бъде разделена на %.6f.

en: _Convert
bg_BG: _Конвертирай

en: No transaction changed
bg_BG: Няма променена операция

en: transaction changed: %d
bg_BG: Транзакцията беше променена: %d

en: _Create
bg_BG: _Създаване

en: _Delete
bg_BG: _Изтриване

en: _Change
bg_BG: _Промени

en: _Toggle
bg_BG: Превключване

en: %d transactions
bg_BG: %d операции

en: %d transactions, %d selected, avg: %s, sum: %s (%s - %s)
bg_BG: %d операции, %d избрани, средно: %s, сума: %s (%s - %s)

en: _Add...
bg_BG: _Добавяне...

en: _Inherit...
bg_BG: _Наследяване...

en: _Edit...
bg_BG: _Редактиране...

en: _Status
bg_BG: _Състояние

en: _None
bg_BG: _Без

en: _Cleared
bg_BG: _Изчистено

en: _Reconciled
bg_BG: Потвърдена

en: Create template...
bg_BG: Създай шаблон...

en: _Delete...
bg_BG: _Изтриване…

en: Export QIF...
bg_BG: Запиши като QIF

en: Export CSV...
bg_BG: Запиши като CSV

en: _Close
bg_BG: _Затваряне

note: #1818052 wish: copy/paste one/multiple transaction(s)
en: _Edit
bg_BG: _Редактиране

en: Copy
bg_BG: Копирай

en: Paste
bg_BG: Постави

en: Paste (today)
bg_BG: Постави (днес)

en: Transacti_on
bg_BG: _Операция

en: _Find
bg_BG: _Търсене

en: _Tools
bg_BG: _Инструменти

en: _Filter...
bg_BG: _Филтър...

en: Convert to Euro...
bg_BG: Преобразувай в Евро

en: Add
bg_BG: Добавяне

en: Add a new transaction
bg_BG: Добавяне на нова операция

en: Inherit
bg_BG: Наследяване

en: Inherit from the active transaction
bg_BG: Наследяване от текущата операция

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic(_("_Edit"));
en: Edit
bg_BG: Редактиране

en: Edit the active transaction
bg_BG: Редактиране на текущата операция

note: Cleared
en: Cleared
bg_BG: Осчетоводени

note: Reconciled
en: Reconciled
bg_BG: Приета

en: Create template
bg_BG: Създаване на шаблон

en: Delete
bg_BG: Изтриване

en: Delete selected transaction(s)
bg_BG: Изтриване на избраните операции

en: Up
bg_BG: Нагоре

en: Move transaction up
bg_BG: Премесети операцията нагоре

en: Down
bg_BG: Надолу

en: Move transaction down
bg_BG: Премести операцията надолу

en: (closed)
bg_BG: (затворен)

note: info bar for duplicate
en: _Refresh
bg_BG: _Обновяване

en: _Range:
bg_BG: _Обхват:

en: _Type:
bg_BG: _Тип:

en: _Status:
bg_BG: _Състояние:

en: Open the list filter
bg_BG: Отваряне на последния филтър

en: Refresh results
bg_BG: Обновяване на резултатите

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("Reset _filters"));
en: _Reset
bg_BG: _Изчистване

en: Print
bg_BG: Печат

en: Today:
bg_BG: Днес:

en: Future:
bg_BG: Бъдеще:

en: Revert unsaved changes to file '%s'?
bg_BG: Отхвърляне на незапазените промени по файл '%s'?

en: _Revert
bg_BG: _Върни

en: Welcome to HomeBank
bg_BG: Добре дошли в HomeBank

note: label = make_label (_("What do you want to do:"), 0, 0); gimp_label_set_attributes(GTK_LABEL(label), PANGO_ATTR_WEIGHT, PANGO_WEIGHT_BOLD, -1); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (mainvbox), label, FALSE, FALSE, 0);
en: Open _last opened file
bg_BG: Отваряне на _последно отворения файл

en: Create a _new file
bg_BG: Създаване на _нов файл

en: _Open an existing file
bg_BG: _Отваряне на съществуващ файл

en: Open the _example file
bg_BG: Отваряне на _примерния файл

en: Read HomeBank _Manual
bg_BG: Прочетете _ръководството на HomeBank

en: Configure _preferences
bg_BG: Конфигуриране на _настройките

en: Show this window next time
bg_BG: Показване на прозореца всеки път

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
bg_BG: Грешка при отваряне на "%s", файлът не съществува.

en: Unknown error
bg_BG: Непозната грешка

en: I/O error for file '%s'.
bg_BG: Грешка при четене или записване на файла '%s'.

en: The file '%s' is not a valid HomeBank file.
bg_BG: Файлът '%s' не е във валиден формат за HomeBank.

en: The file '%s' was saved with a higher version of HomeBank
    and cannot be loaded by the current version.
bg_BG: Файлът '%s' е бил запазен с по-нова версия на HomeBank
    и не може да бъде зареден с текущата версия.

en: File error
bg_BG: Грешка във файл

en: The file has been modified since reading it.
bg_BG: Файлът е бил променен след като беше отворен.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
bg_BG: Ако го запазите, всички външни промени може да се загубят. Запазване въпреки това?

en: S_ave Anyway
bg_BG: _Запазване въпреки това

en: Clear
bg_BG: Изчисти

en: _File
bg_BG: _Файл

en: _New
bg_BG: _Нов

en: _Open...
bg_BG: _Отваряне...

en: _Save
bg_BG: _Запазване

en: Save _As...
bg_BG: Съхраняване като...

en: Import...
bg_BG: Импортиране...

en: Revert
bg_BG: Връщане

en: Properties...
bg_BG: Свойства...

en: _Quit
bg_BG: _Спиране на програмата

en: Preferences...
bg_BG: Настройки...

en: _View
bg_BG: _Изглед

en: _Toolbar
bg_BG: _Лента с инструменти

en: Euro minor
bg_BG: Второстепенна валута

en: _Manage
bg_BG: _Управление

en: Acc_ounts...
bg_BG: _Сметки...

en: _Payees...
bg_BG: _Получатели...

en: Categories...
bg_BG: Категории...

en: Scheduled/Template...
bg_BG: График/Шаблон...

en: Budget...
bg_BG: Бюджет...

en: Budget (table view)...
bg_BG: Бюджет (табличен вид)

en: Assignments...
bg_BG: Назначения

en: Currencies...
bg_BG: Валути...

en: Tags...
bg_BG: Етикети...

en: _Transactions
bg_BG: _Операции

en: Add...
bg_BG: Добавяне....

en: Show...
bg_BG: Показване...

en: Show all...
bg_BG: Покажи всички

en: Set scheduler...
bg_BG: Настройка на графика...

en: _Reports
bg_BG: _Отчети

en: _Statistics...
bg_BG: _Статистики...

en: _Trend Time...
bg_BG: Отчет _тенденции

en: _Balance...
bg_BG: _Баланс...

en: B_udget...
bg_BG: _Бюджет...

en: _Vehicle cost...
bg_BG: _Разходи за автомобил...

en: Show welcome dialog...
bg_BG: Показване на инициализиращия екран

en: Anonymize...
bg_BG: Анонимен документ...

en: _Help
bg_BG: _Помощ

en: _Contents
bg_BG: _Ръководство

en: Report a Problem...
bg_BG: Докладване за проблем...

en: Translate this Application...
bg_BG: Превеждане на програмата...

en: _About
bg_BG: _Относно

en: New
bg_BG: Нов

en: Create a new file
bg_BG: Създаване на нов файл

en: Open
bg_BG: Отвoри

en: Open a file
bg_BG: Отваряне на файл

en: Open a recently used file
bg_BG: Отваряне на скоро използван файл

en: Save
bg_BG: Запис

en: Save the current file
bg_BG: Запазване на текущия файл

note: g_string_append (node, "account" ); 5.2 Account is always created but not visible for BOOK column : Account gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, _("Transaction")); gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, genacc->name); header
en: Account
bg_BG: Сметка

en: Manage the accounts
bg_BG: Управление на сметките

note: g_string_append (node, "payee" ); column: Payee column : Payee payee header { REPORT_SRC_SUBCATEGORY,	N_("Subcategory") },
en: Payee
bg_BG: Получател

en: Manage the payees
bg_BG: Управление на получатели

note: g_string_append (node, "category" ); column: Category column : Category category header = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
en: Category
bg_BG: Категория

en: Manage the categories
bg_BG: Управление на категории

en: Manage the scheduled/template transactions
bg_BG: Управление на операции по график и шаблони

note: column: Income
en: Budget
bg_BG: Бюджет

en: Manage the budget
bg_BG: Управление на бюджета

en: Assignment
bg_BG: Назначение

en: Manage the automatic assignments
bg_BG: Управление на назначенията

en: Show
bg_BG: Покажи

en: Shows selected account transactions
bg_BG: Показва операциите на избраната сметка

en: Add transactions
bg_BG: Добавяне на транзакция

en: Statistics
bg_BG: Статистики

en: Open the Statistics report
bg_BG: Зареждане доклада със статистики

en: Open the Trend Time report
bg_BG: Отваряне Отчет тенденции

note: g_string_append (node, "balance" ); column: Balance
en: Balance
bg_BG: Баланс

en: Open the Balance report
bg_BG: Отваряне на балансов отчет

en: Open the Budget report
bg_BG: Зареждане доклада за бюджета

en: Vehicle cost
bg_BG: Разходи за автомобил

en: Open the Vehicle cost report
bg_BG: Отваряне на отчет за разходи за автомобил

en: Help
bg_BG: Помощ

en: Donate
bg_BG: Дарение

en: Scheduled
bg_BG: Планирано

note: Future
en: Future
bg_BG: Бъдеще

en: Remind
bg_BG: Напомняне

en: _Today
bg_BG: _Днес

en: (no category)
bg_BG: (без категория)

en: Unknown
bg_BG: Неизвестно

en: (no payee)
bg_BG: (без получател)

en: Output version information and exit
bg_BG: Показване данни за версията и спиране

en: [FILE]
bg_BG: [ФАЙЛ]

en: Browser error.
bg_BG: Грешка в браузъра

en: Could not display the URL '%s'
bg_BG: Грешка при показване на адреса "%s"

en: HomeBank options
bg_BG: Настройки на HomeBank

en: Your accounts
bg_BG: Вашите сметки

en: Show all
bg_BG: Покажи всички

en: Expand all
bg_BG: Разширяване на всички

en: Collapse all
bg_BG: Свиване на всички

en: No transaction to add
bg_BG: Няма операции за добавяне

en: transaction added: %d
bg_BG: операцията е добавена: %d

en: Check scheduled transactions result
bg_BG: Проверка на резултат от операции по график

note: column: Total
en: Total
bg_BG: Общо

en: _Skip
bg_BG: _Пропусни

en: Other
bg_BG: Друго

en: Grand total
bg_BG: Обща сума

en: Accounts
bg_BG: Сметки

note: Today
en: Today
bg_BG: Днес

en: - split -
bg_BG: - разделяне -

note: g_string_append (node, "date" ); header
en: Date
bg_BG: Дата

note: g_string_append (node, "info" );
en: Info
bg_BG: Данни

note: g_string_append (node, "memo" ); column: Memo memo
en: Memo
bg_BG: Записка

note: g_string_append (node, "amount" ); column: Amount amount header 5.7.1
en: Amount
bg_BG: Сума

note: g_string_append (node, "tags" );
en: Tags
bg_BG: Етикети

en: Match
bg_BG: Съвпадение

note: header
en: Status
bg_BG: Състояние

note: column: Expense
en: Expense
bg_BG: Разход

note: column: Income
en: Income
bg_BG: Приход

note: column: Result
en: Result
bg_BG: Резултат

en: Average
bg_BG: Усреднен

en: Next date
bg_BG: Следваща дата

note: //TRANSLATORS: count of transaction in overdrawn / count of total transaction under overdrawn amount threshold
en: %d/%d under %s
bg_BG: %d/%d под %s

en: List
bg_BG: Списък

en: View results as list
bg_BG: Преглед на резултатите като списък

en: Line
bg_BG: Линия

en: View results as lines
bg_BG: Преглед на резултатите като линии

en: Detail
bg_BG: Подробно

en: Toggle detail
bg_BG: Включване на подробности

en: Refresh
bg_BG: Обновяване

en: Balance report
bg_BG: Доклад на баланса

en: Display
bg_BG: Показване

en: _Zoom X:
bg_BG: _Мащабиране X:

en: Date filter
bg_BG: Филтриране на дата

en: _From:
bg_BG: _От:

en: _To:
bg_BG: _До:

en: Select:
bg_BG: Избор:

en: All
bg_BG: Всичко

en: None
bg_BG: Без

en: Invert
bg_BG: Обръщане

note: column: Expense
en: Spent
bg_BG: Изразходвано

en: Month
bg_BG: Месец

en: No account is defined to be part of the budget.
bg_BG: Няма дефинирани сметки в бюджета

en: You should include some accounts from the account dialog.
bg_BG: Трябва да включите поне една сметка от диалоговия прозорец за сметки.

en: Budget report
bg_BG: Доклад за бюджета

en: Mode:
bg_BG: Режим:

en: Result:
bg_BG: Резултат:

en: Budget:
bg_BG: Бюджет:

en: Spent:
bg_BG: Изразходвано:

note: TRANSLATORS: example 'Expense by Category' TRANSLATORS: example 'Category by Month'
en: %s by %s
bg_BG: %s от %s

en: Column
bg_BG: Колона

en: Legend
bg_BG: Легенда

en: Toggle legend
bg_BG: Включване на легенда

en: Rate
bg_BG: Валутен курс

en: Toggle rate
bg_BG: Включване на процент

en: Filter
bg_BG: Филтър

en: Edit filter
bg_BG: Редактиране на филтър

en: Statistics Report
bg_BG: Статистика

en: _View by:
bg_BG: Преглед по:

en: Total:
bg_BG: Общо:

en: Income:
bg_BG: Приход:

en: Expense:
bg_BG: Разход:

en: Trend Time Report
bg_BG: Отчет тенденции

en: _Cumulate
bg_BG: _Натрупване

en: Time slice
bg_BG: Времеви отрязък

note: LST_CAR_DATE, LST_CAR_MEMO, LST_CAR_METER, LST_CAR_FUEL, LST_CAR_PRICE, LST_CAR_AMOUNT, LST_CAR_DIST, LST_CAR_100KM column: Memo column = gtk_tree_view_column_new(); gtk_tree_view_column_set_title(column, _("Memo")); gtk_tree_view_append_column (GTK_TREE_VIEW(view), column); renderer = gtk_cell_rend
en: Meter
bg_BG: Километраж

note: column: Fuel load
en: Fuel
bg_BG: Гориво

note: column: Price by unit
en: Price
bg_BG: Цена

note: column: Distance done
en: Dist.
bg_BG: Разстояние

en: Export
bg_BG: Експортиране

en: Export as CSV
bg_BG: Изнасяне като CSV-файл

en: Vehicle cost report
bg_BG: Отчет за разходи за автомобил

note: label = make_label_widget(_("Vehi_cle:")); #2001566 make label consistent with properties dialog
en: _Category:
bg_BG: _Категория:

en: Meter:
bg_BG: Километраж:

en: Consumption:
bg_BG: Разход:

en: Fuel cost:
bg_BG: Цена на гориво:

en: Other cost:
bg_BG: Друг разход:

en: Total cost:
bg_BG: Обща цена:

note: setting wrap causes O(n^2) performance regression because after every insert the drop-down list size is re-computed. gtk_combo_box_set_wrap_width(GTK_COMBO_BOX(data->CY_template), 0); populate template
en: (none)
bg_BG: (без)

en: Visible
bg_BG: Видимо

en: Account name
bg_BG: Име на сметката

en: Error
bg_BG: Грешка

en: Cannot add an account '%s',
    this name already exists.
bg_BG: Не може да се добави сметка '%s',
    името вече съществува.

en: Cannot rename this Account,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
bg_BG: Тази сметка не може да бъде преименувана
    от '%s' на '%s',
    Това име вече съществува.

en: Manage Accounts
bg_BG: Управление на сметките

en: Rename
bg_BG: Преименуване

en: General
bg_BG: Общи

en: _Group:
bg_BG: _Група:

en: N_umber:
bg_BG: _Номер:

en: Start _balance:
bg_BG: Начално салдо:

en: _Currency:
bg_BG: _Валути

en: this account was _closed
bg_BG: тази сметка е _затворена

en: Notes:
bg_BG: Бележки:

en: Behaviour
bg_BG: Действия

en: Automation
bg_BG: Автоматизация

en: exclude from account _summary
bg_BG: изключване от _отчет на сметките

en: exclude from the _budget
bg_BG: изключване от _бюджета

en: exclude from any _reports
bg_BG: изключване от _всички отчети

en: Misc.
bg_BG: Разни

en: Current check number
bg_BG: Номер на текущия чек

en: Checkbook _1:
bg_BG: Чекова книжка _1:

en: Checkbook _2:
bg_BG: Чекова книжка _2:

en: Balance limits
bg_BG: Балансови лимити

en: Next _date:
bg_BG: Следваща _дата:

en: Ever_y:
bg_BG: На _всеки:

en: Week end:
bg_BG: Край на седмицата:

en: _Stop after:
bg_BG: _Спиране след:

en: Manage scheduled/template transactions
bg_BG: Управление на операции по график и шаблони

en: Template
bg_BG: Шаблон

en: _Schedule
bg_BG: _Разписание

en: Disabled
bg_BG: Изключен

en: Overwrite
bg_BG: Припокриване

note: column : Search
en: Search
bg_BG: Търсене

note: column : Notes
en: Notes
bg_BG: Бележки

note: GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_OPEN,
en: _Cancel
bg_BG: _Отказ

en: _OK
bg_BG: _Добре

en: Condition
bg_BG: Условие

note: label = make_label_widget(_("Con_tains:"));
en: _Search:
bg_BG: _Търсене:

en: Case sensitive
bg_BG: Зачитане на главни/малки

en: _Payee:
bg_BG: _Получател:

en: Pay_ment:
bg_BG: _Плащане:

en: Manage Assignments
bg_BG: Управление на назначенията

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank support multiple currencies. The base currency is
    the default for new accounts and reports.
bg_BG: HomeBank поддържа различни валути

en: Setup additional currencies
bg_BG: Настройка на допълнителни валути

en: _Add
bg_BG: _Добави

en: Not found
bg_BG: Не е открит

en: Preset file:
bg_BG: Файл с шаблон:

en: _Name:
bg_BG: _Име:

en: File Options
bg_BG: Настройки на файла

en: Choose Currencies
bg_BG: Избери валути

en: Create Account
bg_BG: Създаване на сметка

en: Valid
bg_BG: Валиден

en: Name
bg_BG: Име

en: _Open
bg_BG: _Отваряне

en: Known files
bg_BG: Познати файлове

en: QIF files
bg_BG: QIF файлове

en: OFX/QFX files
bg_BG: OFX/QFX файлове

en: CSV files
bg_BG: CSV-файлове

en: All files
bg_BG: Всички файлове

en: new account
bg_BG: нова сметка

en: skipped
bg_BG: пропуснато

en: Don't show this again
bg_BG: Без повторно показване

en: Date order:
bg_BG: Подредба по дата:

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days of date tolerance TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days
bg_BG: дни

en: The match is done in order: by account, amount and date.
    A date tolerance of 0 day means an exact match
bg_BG: Съвпадането се прави в следния ред: по сметка, сума и дата.
    Толерантност на датата 0 означава точно съвпадение

en: Welcome
bg_BG: Добре дошли

note: gtk_assistant_set_page_type (GTK_ASSISTANT (assistant), page, GTK_ASSISTANT_PAGE_PROGRESS);
en: Import
bg_BG: Импортиране

en: Confirmation
bg_BG: Потвърждение

en: File format error
bg_BG: Грешка във формата на файла

note: create window
en: Manage Budget
bg_BG: Управление на бюджета

en: Balance:
bg_BG: Баланс:

en: _Clear input
bg_BG: Изчистване

en: Options
bg_BG: Настройки

note: Force monitoring
en: _Force monitoring this category
bg_BG: Наблюдение на тази категория на_сила

en: Jan
bg_BG: Яну

en: Feb
bg_BG: Фев

en: Mar
bg_BG: Мар

en: Apr
bg_BG: Апр

en: May
bg_BG: Май

en: Jun
bg_BG: Юни

en: Jul
bg_BG: Юли

en: Aug
bg_BG: Авг

en: Oct
bg_BG: Окт

en: Nov
bg_BG: Ноем

en: Dec
bg_BG: Дек

en: _Income
bg_BG: _Приход

en: Cannot rename this Category,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
bg_BG: Тази категория не може да се преименува,
    от '%s' на '%s',
    името вече съществува.

en: Manage Categories
bg_BG: Управление на категориите

en: _Frac digits:
bg_BG: _Десетични позиции:

en: If you proceed, rates of other currencies
    will be set to 0, don't forget to update it
bg_BG: Ако продължите, валутните курсове ще бъдат нулирани. Не забравяйте да ги обновите

en: Currencies
bg_BG: Валути

note: header
en: Tag
bg_BG: Етикет

en: Export as QIF
bg_BG: Изнасяне като QIF

en: Import from CSV
bg_BG: Внасяне от CSV-файл

en: HomeBank files
bg_BG: Файлове на HomeBank

en: HomeBank has found some transaction that may be the associated transaction for the internal transfer.
bg_BG: HomeBank откри някои операции, които може да са асоциирани с вътрешния трансфер.

en: _Memo:
bg_BG: _Записка:

en: _Info:
bg_BG: _Данни:

en: Case _sensitive
bg_BG: _Различаване на главни и малки

en: Transfer
bg_BG: Трансфер

en: File properties
bg_BG: Атрибути на файл

en: Scheduled transactions
bg_BG: Операции по график

en: Pa_yment:
bg_BG: Плащане:

en: Cannot rename this Payee,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
bg_BG: Този получател не може да се преименува
    от '%s' на '%s'.
    Името вече съществува.

en: Manage Payees
bg_BG: Управление на получатели

en: Interface
bg_BG: Интерфейс

en: Transactions
bg_BG: Операции

en: Import/Export
bg_BG: Внасяне/Изнасяне

en: Report
bg_BG: Отчет

en: System defaults
bg_BG: По подразбиране за системата

en: Icons only
bg_BG: Само икони

en: Text only
bg_BG: Само текст

en: Text under icons
bg_BG: Текст под иконите

en: Text beside icons
bg_BG: Текст край иконите

en: m-d-y
bg_BG: м-д-г

en: d-m-y
bg_BG: д-м-г

en: y-m-d
bg_BG: г-м.д

en: Ignore
bg_BG: Пренебрегване

en: Append to Info
bg_BG: Добавяме към информация

en: Append to Memo
bg_BG: Добавяне към записка

en: System Language
bg_BG: Системен език

en: Choose a default HomeBank files folder
bg_BG: Изберете стандартна папка за файлове на  HomeBank

en: Choose a default import folder
bg_BG: Изберете стандартна папка за внасяне

en: Choose a default export folder
bg_BG: Изберете стандартна папка за изнасяне

en: OFX/QFX options
bg_BG: Настройки на OFX/QFX

en: Initial filter
bg_BG: Начален филтър

en: Charts options
bg_BG: Настройки на графиките

en: Statistics options
bg_BG: Настройки на статистиката

en: Show by _amount
bg_BG: Показване по _количество:

en: Show _rate column
bg_BG: Показване на колоната про_цент

en: Show _details
bg_BG: Показване на _подробности

en: Budget options
bg_BG: Настройки на бюджета

en: _Enable
bg_BG: _Включване

note: row++;
en: _Preset:
bg_BG: _Шаблон

en: _Language:
bg_BG: _Език:

en: Fiscal year
bg_BG: Фискална година

note: TRANSLATORS: (fiscal year) starts on
en: Starts _on:
bg_BG: Започва на:

en: Measurement units
bg_BG: Мерни единици

en: Use _miles for meter
bg_BG: Използване на _мили за километража

en: Always show remind
bg_BG: Винаги показвай напомнянията

en: _Toolbar:
bg_BG: Лента с _инструменти:

en: Amount colors
bg_BG: Цветове за сумите

en: Uses custom colors
bg_BG: Използва потребителски цветове

en: _Expense:
bg_BG: _Разход:

en: _Income:
bg_BG: _Приход:

en: _Warning:
bg_BG: Пре_дупреждение:

en: _Import:
bg_BG: _Внасяне:

en: _Export:
bg_BG: _Изнасяне:

en: Program start
bg_BG: Стартиране на програмата

en: Show splash screen
bg_BG: Показване на начален екран

en: Load last opened file
bg_BG: Зареждане на последно отваряния файл

en: Update currencies online
bg_BG: Обнови валутните курсове онлайн

en: Preferences
bg_BG: Настройки

en: You will have to restart HomeBank
    for the language change to take effect.
bg_BG: За да влезе промяната на езики в сила
    трябва да рестартирате HomeBank.

en: Transaction amount:
bg_BG: Сума по операцията:

en: Unassigned:
bg_BG: Без назначение:

en: Sum of splits:
bg_BG: Брой разбивки:

en: A_ccount:
bg_BG: _Сметка:

en: Add & _Keep
bg_BG: Добави и остани

en: Add transaction
bg_BG: Добавяне на операция

en: Inherit transaction
bg_BG: Наследяване на операция

en: _Date:
bg_BG: _Дата:

en: M_emo:
bg_BG: _Записка:

en: _Tags:
bg_BG: _Етикети:

en: Time
bg_BG: Време

en: Year
bg_BG: Година

en: Day
bg_BG: Ден

en: Week
bg_BG: Седмица

en: Quarter
bg_BG: Тримесечие

en: Half Year
bg_BG: Полугодие

en: Include
bg_BG: Включване

en: Exclude
bg_BG: Изключване

en: (no type)
bg_BG: (без тип)

en: Bank
bg_BG: Банка

en: Cash
bg_BG: В брой

en: Asset
bg_BG: Притежание

en: Credit card
bg_BG: Кредитна карта

en: Liability
bg_BG: Задължение

en: Savings
bg_BG: Спестявания

en: This month
bg_BG: Този месец

en: Next month
bg_BG: Следващия месец

en: Next 30 days
bg_BG: Следващите 30 дни

en: Next 60 days
bg_BG: Следващите 60 дни

en: Next 90 days
bg_BG: Следващите 90 дни

en: Before
bg_BG: Преди

en: After
bg_BG: След

en: Exp. & Inc.
bg_BG: Разход и приход

en: Any Type
bg_BG: Който и да е тип

en: Any Status
bg_BG: Какъвто и да е статус

en: Unreconciled
bg_BG: Непотвърден

en: Uncategorized
bg_BG: Без категория

en: Mon
bg_BG: Пон.

en: Tue
bg_BG: Вт.

en: Wed
bg_BG: Ср.

en: Thu
bg_BG: Четв.

en: Fri
bg_BG: Пет.

en: Sat
bg_BG: Съб.

en: Sun
bg_BG: Нед.

en: January
bg_BG: Януари

en: February
bg_BG: Февруари

en: March
bg_BG: Март

en: April
bg_BG: Април

en: June
bg_BG: Юни

en: July
bg_BG: Юли

en: August
bg_BG: Август

en: September
bg_BG: Септември

en: October
bg_BG: Октомври

en: November
bg_BG: Ноември

en: December
bg_BG: Декември

en: Sep
bg_BG: Септ

en: Search...
bg_BG: Търсене...

en: Check
bg_BG: Чек

en: Bank Transfer
bg_BG: Банков превод

en: Debit card
bg_BG: Дебитна карта

en: Standing order
bg_BG: Постоянно плащане

en: Electronic payment
bg_BG: Електронно разплащане

en: Deposit
bg_BG: Депозит

note: TRANSLATORS: Financial institution fee
en: FI fee
bg_BG: FI такса

en: Direct Debit
bg_BG: Директен дебит
