homebank - en to br translation catalogue (453 entries)

en: Personal finance
br: Kellidoù personel

en: Free, easy, personal accounting for everyone
br: Jederezh personel, digoust hag aes evit an holl

en: finance;accounting;budget;personal;money;
br: kellidoù;kontoù;kellidsteuñv;personel;arc'hant;

en: HomeBank is a free software (as in "free speech" and also as in "free beer") that will assist you to manage your personal accounting.
br: Ur meziant digor ha digoust eo HomeBank a roy skoazell deoc'h da verañ ho jederezh personel.

en: It is designed to easy to use and be able to analyse your personal finance in detail using powerful filtering tools and beautiful graphs.
br: Ergrafet eo bet da vezañ aes d'ober gantañ ha da vezañ gouest da zielfennañ ho kellidoù personel dre ar munud dre arver binvioù silañ kreñv ha diervadoù brav.

en: If you are looking for a completely free and easy way to manage your personal accounting then HomeBank should be the software of choice.
br: Mard emaoc'h o klask un doare aes ha digoust evit merañ ho jederezh personel e tlefe Homebank bezañ ar meziant da zibab.

en: No inconsistency found !
br: Digempoellder ebet bet kavet !

en: Every transaction amount will be divided by %.6f.
br: Pep sav treuzgread a vo rannet dre %.6f.

en: _Convert
br: _Amdreiñ

en: No transaction changed
br: N'eus treuzgread ebet bet kemmet

en: transaction changed: %d
br: treuzgread bet kemmet : %d

en: _Create
br: _Krouiñ

en: _Delete
br: _Dilemel

en: Are you sure you want to change the status to None?
br: Ha sur oc'h hoc'h eus c'hoant da gemmañ ar stad da 'Tra ebet' ?

en: Some transaction in your selection are already Reconciled.
br: Treuzgreadoù e-kreiz ho tiuzad zo bet reizhaet endeo.

en: _Change
br: Kemmañ

en: Are you sure you want to toggle the status Reconciled?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h trec'haoliñ ar stad da Reishaet ?

en: _Toggle
br: _Trec'haoliñ

en: _Add...
br: _Ouzhpennañ...

en: _Inherit...
br: _Hêrezhiñ...

en: _Edit...
br: Daskemmañ

en: _Multiple Edit...
br: _Embann lies...

en: _Status
br: _Stad

en: _None
br: _Tra ebet

en: _Cleared
br: _Skarzhet

en: _Reconciled
br: Ad_unvanet

en: Create template...
br: Krouiñ ur patrom...

en: _Delete...
br: _Diverkañ...

en: A_ccount
br: K_ont

en: Export QIF...
br: Ezporzhiañ ar restr mod QIF...

en: Export CSV...
br: Ezporzhiañ ar restr mod CSV...

en: _Close
br: _Serriñ

note: #1818052 wish: copy/paste one/multiple transaction(s)
en: _Edit
br: K_emmañ

en: Transacti_on
br: Treuz_gread

en: _Tools
br: _Binvioù

en: _Filter...
br: _Silañ...

en: Convert to Euro...
br: Amdreiñ da Euro...

en: Add
br: Ouzhpennañ

en: Add a new transaction
br: Ouzhpennañ un treuzgread all

en: Inherit
br: Hêrezhiñ

en: Inherit from the active transaction
br: Hêrezhiñ diouzh an treuzgread oberiant

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic(_("_Edit"));
en: Edit
br: Kemmañ

en: Edit the active transaction
br: Daskemmañ an treuzgread oberiant

note: Cleared
en: Cleared
br: Skarzhet

en: Toggle cleared for selected transaction(s)
br: Trec'haoliñ da wiriet an treuzgread(où) bet diuzet

note: Reconciled
en: Reconciled
br: Reishaet

en: Toggle reconciled for selected transaction(s)
br: Trec'haoliñ da reizhaet an treuzgread(où) bet diuzet

en: Edit multiple transaction
br: Embann meur a dreuzgread

en: Create template
br: Krouiñ ur patrom

en: Delete selected transaction(s)
br: Diverkañ an treuzgread(où) bet diuzet

note: info bar for duplicate
en: _Refresh
br: _Azgrenaat

en: _Range:
br: _Ledad :

en: _Type:
br: _Rizh :

en: _Status:
br: _Stad :

en: Open the list filter
br: Digeriñ sil ar roll

en: Refresh results
br: Azbevaat an disoc'hoù

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("Reset _filters"));
en: _Reset
br: Adde_raouekaat

note: TRANSLATORS: this is for Euro specific users, a toggle to display in 'Minor' currency
en: Euro _minor
br: Moneiz _vroadel kent an euro

en: Today:
br: Hiziv :

en: Future:
br: Dazont :

en: Revert unsaved changes to file '%s'?
br: Tuginañ ar c'hemmoù nad int ket bet enrollet er restr '%s' ?

en: - Changes made to the file will be permanently lost
    - File will be reloaded from the last save (.xhb~)
br: - Kollet e vo ar c'hemmoù graet d'ar restr da vat
    - Diouzh an enrolladenn diwezhañ e vo adkarget ar restr (.xhb~)

en: _Revert
br: _Tuginañ

en: Are you sure you want to anonymize the file?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h dilemel anv ar restr ?

en: Proceeding will anonymize any text, 
    like 'account x', 'payee y', 'memo z', ...
br: Mar bez graet e vo lakaet an testennoù da bezañ dizanv, 
    evel 'kont x', 'emvataer y', 'krounskrid z' ...

en: _Anonymize
br: _Lakaat da zizanv

en: Welcome to HomeBank
br: Donemat e Homebank

en: Create a _new file
br: Krouiñ ur restr _nevez

en: _Open an existing file
br: _Digeriñ ur restr ez eus anezhi

en: Open the _example file
br: Digeriñ ar restr skou_er

en: Read HomeBank _Manual
br: Lenn dornlevr Ho_mebank

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
br: N'haller ket digeriñ '%s', n'eus ket eus ar restr-mañ.

en: I/O error for file '%s'.
br: Fazi enankañ/ec'hankañ evit ar restr '%s'.

en: The file '%s' is not a valid HomeBank file.
br: Ar restr '%s' n'eo ket ur restr mod Homebank talvoudek.

en: The file '%s' was saved with a higher version of HomeBank
    and cannot be loaded by the current version.
br: Gant un handelv nevesoc'h eus Homebank eb bet enrollet ar restr '%s'
    ha n'hall ket bezañ karget gant an handelv vremanel.

en: File error
br: Fazi gant ar restr

en: _File
br: _Restr

en: _New
br: _Nevez

en: _Open...
br: _Digeriñ...

en: _Save
br: _Enrollañ

en: Save _As...
br: _Enrollañ evel...

en: Revert
br: Distreiñ

en: Properties...
br: Perzhioù...

en: _Quit
br: _Kuitaat

en: Preferences...
br: Gwellvezioù...

en: _View
br: G_welout

en: _Toolbar
br: Barrenn_Ostilhoù

en: Euro minor
br: Moneiz vroadel kent an euro

en: _Manage
br: _Ardeiñ

en: Acc_ounts...
br: Kont_où...

en: _Payees...
br: _Emvataerion...

en: Categories...
br: Rummadoù...

en: Scheduled/Template...
br: Steuñvet/Patrom...

en: Budget...
br: Kellidsteuñv...

en: Assignments...
br: Derannadurioù...

en: Currencies...
br: Teulennoù...

en: _Transactions
br: _Treuzgreadoù

en: Add...
br: Ouzhpennañ

en: Show...
br: Diskouez...

en: Set scheduler...
br: Arventennañ ar steuñverez...

en: Post scheduled
br: Kas ar re steuñvet

en: _Reports
br: _Danevelloù

en: _Statistics...
br: _Stadegoù...

en: _Trend Time...
br: _Tuadur dre an amzer...

en: B_udget...
br: Kellidste_uñv...

en: _Vehicle cost...
br: Kost ar _c'harbed...

en: Show welcome dialog...
br: Diskouez boestad emziviz Donemat...

en: File statistics...
br: Stadegoù ar restr...

en: Anonymize...
br: Lakaat da zizanv...

en: _Help
br: _Skoazell

en: _Contents
br: Endal_c'hadoù

en: Report a Problem...
br: Danevellañ ur gudenn...

en: Translate this Application...
br: Treiñ an arload-mañ...

en: _About
br: _A-zivout

en: Create a new file
br: Krouiñ ur restr nevez

en: Open a file
br: Digeriñ ur restr

en: Open a recently used file
br: Digeriñ ur restr nevez-implijet

en: Save the current file
br: Enrollañ ar restr vremanel

note: g_string_append (node, "account" ); 5.2 Account is always created but not visible for BOOK column : Account gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, _("Transaction")); gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, genacc->name); header
en: Account
br: Kont

note: g_string_append (node, "payee" ); column: Payee column : Payee payee header { REPORT_SRC_SUBCATEGORY,	N_("Subcategory") },
en: Payee
br: Emvataer

note: g_string_append (node, "category" ); column: Category column : Category category header = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
en: Category
br: Rummad

note: column: Income
en: Budget
br: Kellidsteuñv

en: Assignment
br: Dezverkadur

en: Shows selected account transactions
br: Diskouez a ra treuzgreadoù ar gont diuzet

en: Add transactions
br: Ouzhpennañ treuzgreadoù

en: Open the Statistics report
br: Digeriñ danevell ar stadegoù

en: Open the Trend Time report
br: Digeriñ danevell evit an tuadur dre an amzer

note: g_string_append (node, "balance" ); column: Balance
en: Balance
br: Mentelad

en: Open the Balance report
br: Digeriñ danevell ar ventelad

en: Open the Budget report
br: Digeriñ danevell ar c'hellidsteuñv

en: Vehicle cost
br: Koust ar c'harbed

en: Open the Vehicle cost report
br: Digeriñ danevell koust ar c'harbed

en: Scheduled
br: Steuñvet

note: Future
en: Future
br: Dazont

en: Remind
br: Evezh

en: (no category)
br: (rummad ebet)

en: invalid CSV format
br: mentrezh mod CSV didalvoudek

en: Unknown
br: Dianav

en: (no payee)
br: (emvataer ebet)

en: Output version information and exit
br: Ec'hankañ stlennoù an handelv ha mont kuit

en: [FILE]
br: [RESTR]

en: Browser error.
br: Fazi digant ar merdeer.

en: Could not display the URL '%s'
br: N'haller ket skrammañ an URL '%s'

en: HomeBank options
br: Dibarzhioù Homebank

en: Your accounts
br: Ho kontoù

en: Expand all
br: Astenn pep tra

en: Collapse all
br: Diskar pep tra

en: No transaction to add
br: Treuzgread ebet da ouzhpennañ

en: transaction added: %d
br: treuzgread ouzhpennet : %d

en: Check scheduled transactions result
br: Gwiriañ disoc'hoù an treuzgreadoù steuñvet

en: maximum post date
br: deiziad pellañ ar c'has

note: column: Total
en: Total
br: Hollad

note: TRANSLATORS: Posting a scheduled transaction is the action to materialize it into its target account. TRANSLATORS: Before that action the automated transaction occurrence is pending and not yet really existing.
en: _Post
br: _Kas

en: Other
br: All

en: Grand total
br: Hollad diwezhel

en: Accounts
br: Kontoù

note: Today
en: Today
br: Hiziv

en: - split -
br: - marz -

note: g_string_append (node, "date" ); header
en: Date
br: Deiziad

note: g_string_append (node, "info" );
en: Info
br: Titouroù

note: g_string_append (node, "memo" ); column: Memo memo
en: Memo
br: Kounger

note: g_string_append (node, "amount" ); column: Amount amount header 5.7.1
en: Amount
br: Savad

note: g_string_append (node, "tags" );
en: Tags
br: Klavioù

note: header
en: Status
br: Stad

note: column: Expense
en: Expense
br: Ezkefiad

note: column: Income
en: Income
br: Enkefiad

note: column: Result
en: Result
br: Disoc'h

note: TRANSLATORS: title of list column to inform the scheduled transaction is Late
en: Late
br: Diwezhat

en: Next date
br: Deiziad da zont

note: //TRANSLATORS: count of transaction in overdrawn / count of total transaction under overdrawn amount threshold
en: %d/%d under %s
br: %d/%d dindan %s

en: List
br: Roll

en: View results as list
br: Gwelout an disoc'hoù evel ur roll

en: Line
br: Linenn

en: View results as lines
br: Gwelout an disoc'hoù evel linennoù

en: Detail
br: Munud

en: Toggle detail
br: Trec'haoliñ ar munudoù

en: Refresh
br: Azbevaat

en: Balance report
br: Danevell ar ventelad

en: Display
br: Skrammañ

en: _Zoom X:
br: _Zoum X :

en: Date filter
br: Sil dre an deiziad

en: _From:
br: _Eus :

en: _To:
br: _Da :

en: All
br: An holl anezho

en: None
br: Tra ebet

en: Invert
br: Tuginañ

note: column: Expense
en: Spent
br: Dispignet

en: Month
br: Miz

en:  over
br:  dreist

en:  left
br:  o chom

en:  under
br:  dindan

en: View results as stack bars
br: Gwelout an disoc'hoù dre stumm ur bern

en: No account is defined to be part of the budget.
br: N'eus kont ebet bet despizet da vezañ lakaet er c'hellidsteuñv.

en: You should include some accounts from the account dialog.
br: Gwell e vefe deoc'h enlakaat kontoù dre voestad emziviz ar c'hontoù.

en: Budget report
br: Danevell ar c'hellidsteuñv

en: Result:
br: Disoc'h :

en: Budget:
br: Kellidsteuñv :

en: Spent:
br: Dispignet :

note: TRANSLATORS: example 'Expense by Category' TRANSLATORS: example 'Category by Month'
en: %s by %s
br: %s dre %s

en: View results as column
br: Gwelout an disoc'oùh dre stumm ur bann

en: View results as donut
br: Gwelout an disoc'hoù dre stumm un donut

en: Toggle legend
br: Trec'haoliñ al leadell

en: Toggle rate
br: Trec'haoliñ ar feur

en: Statistics Report
br: Danevell ar stadegoù

en: _View by:
br: _Gwelout dre :

en: Income:
br: Enkefiad :

en: Expense:
br: Ezkefiad :

en: Average: %s
br: Keitad : %s

en: Trend Time Report
br: Danevell an tuadur dre an amzer

en: _Cumulate
br: _Dassammañ

en: Time slice
br: Trovezh

note: LST_CAR_DATE, LST_CAR_MEMO, LST_CAR_METER, LST_CAR_FUEL, LST_CAR_PRICE, LST_CAR_AMOUNT, LST_CAR_DIST, LST_CAR_100KM column: Memo column = gtk_tree_view_column_new(); gtk_tree_view_column_set_title(column, _("Memo")); gtk_tree_view_append_column (GTK_TREE_VIEW(view), column); renderer = gtk_cell_rend
en: Meter
br: Pellder

note: column: Fuel load
en: Fuel
br: Trelosk

note: column: Price by unit
en: Price
br: Priz

note: column: Distance done
en: Dist.
br: Pellder

en: Export as CSV
br: Ezporzhiañ evel restr mod CSV...

en: Vehicle cost report
br: Danevelloù a-fet koust ar c'harbed

note: label = make_label_widget(_("Vehi_cle:")); #2001566 make label consistent with properties dialog
en: _Category:
br: _Rummad :

en: Meter:
br: Pellder :

en: Consumption:
br: Bevezerezh :

en: Fuel cost:
br: Koust ar strilheoul :

en: Other cost:
br: Koustoù all :

en: Total cost:
br: Koust hollek :

note: setting wrap causes O(n^2) performance regression because after every insert the drop-down list size is re-computed. gtk_combo_box_set_wrap_width(GTK_COMBO_BOX(data->CY_template), 0); populate template
en: (none)
br: (tra ebet)

en: Visible
br: Hewel

en: Account name
br: Anv ar gont

en: Error
br: Fazi

en: Cannot add an account '%s',
    this name already exists.
br: N'haller ket ouzhpennañ ur gont '%s',
    an anv-mañ zo anezhañ endeo.

en: Cannot delete account '%s'
br: N'haller ket diverkañ ar gont '%s'

en: Are you sure you want to permanently delete '%s'?
br: Ha fellout a ra deoc'h diverkañ '%s' da vat ?

en: If you delete an account, it will be permanently lost.
br: Mar bez diverket ur gont e vo kollet da vat.

en: Cannot rename this Account,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
br: N'haller ket adenvel ar gont-mañ,
    eus '%s' da '%s',
    an anv zo anezhañ endeo.

en: Manage Accounts
br: Ardeiñ kontoù

en: General
br: Hollek

en: N_umber:
br: Ni_ver :

en: Start _balance:
br: Kregiñ gant ar _ventelad :

en: _Currency:
br: _Teulenn :

en: this account was _closed
br: serret e oa bet ar gont-mañ

en: Notes:
br: Notennoù :

en: Report exclusion
br: Lakaat an ezlakadenn en danevell

en: exclude from account _summary
br: ezlakaat diouzh _berrskrid ar gont

en: exclude from the _budget
br: ezlakaat diouzh ar c'hellid_steuñv

en: exclude from any _reports
br: ezlakaat diouzh an holl _zanevelloù

en: Current check number
br: Niver ar chekenn vremanel

en: Checkbook _1:
br: Karned chekennoù _1 :

en: Checkbook _2:
br: Karned chekennoù _2 :

en: If you delete a scheduled/template, it will be permanently lost.
br: Mar bez diverket ur gwezhiadur steuñvet/ur patrom e vo kollet da vat.

en: Next _date:
br: Deiziad _da zont :

en: Ever_y:
br: Be_p :

en: Week end:
br: Dibenn sizhun :

en: _Stop after:
br: _Arsaviñ goude :

en: posts
br: a gasoù

en: Manage scheduled/template transactions
br: Ardeiñ an treuzgreadoù steuñvet pe batrom

en: Template
br: Patrom

en: Disabled
br: Diweredekaet

en: If empty
br: Mar goullo

en: Overwrite
br: Flastrañ

note: GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_OPEN,
en: _Cancel
br: _Nullañ

en: _OK
br: _Mat eo

en: Condition
br: Diferadenn

en: _Payee:
br: _Emvataer :

en: Pay_ment:
br: Tala_dur :

en: If you delete an assignment, it will be permanently lost.
br: Mar bez diverket un dezverkadur e vo kollet da vat.

en: Manage Assignments
br: Ardeiñ an derannadurioù

en: _Add
br: _Ouzhpennañ

en: Not found
br: N'eo ket bet kavet

en: Preset file:
br: Ragarventennañ ar restr :

en: _Name:
br: _Anv :

en: Name
br: Anv

en: _Open
br: _Digeriñ

en: Known files
br: Restroù anavezet

en: QIF files
br: Restroù mod QIF

en: OFX/QFX files
br: Restroù mod OFX/QFX

en: CSV files
br: Restroù mod CSV

en: All files
br: An holl restroù

en: Date order:
br: Urzh an deiziad :

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days of date tolerance TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days
br: a zeizioù

en: The match is done in order: by account, amount and date.
    A date tolerance of 0 day means an exact match
br: Graet eo ar genglotadenn en urzh-mañ : dre ar gont, ar savad hag an deiziad.
    Un aotrevarz o kevatal da 0 a dalv d'ur genglotadenn rik

en: Welcome
br: Donemat

note: gtk_assistant_set_page_type (GTK_ASSISTANT (assistant), page, GTK_ASSISTANT_PAGE_PROGRESS);
en: Import
br: Enporzhiañ

en: Confirmation
br: Kadarnaat

en: File format error
br: Fazi mentrezh ar restr

en: Are you sure you want to clear input?
br: Sur oc'h e fell deoc'h skarzhañ an enankad ?

en: If you proceed, every amount will be set to 0.
br: Mar bez graet, pep sav a vo lalaket da 0.

en: _Clear
br: _Skarzhañ

en: Budget for %s
br: Kellidsteuñv evit %s

note: create window
en: Manage Budget
br: Ardeiñ ar c'hellidsteuñv

en: _Import CSV
br: E_nporzhiañ ar restr mod CSV

en: E_xport CSV
br: E_zporzhiañ ar restr mod CSV

en: Balance:
br: Mentelad :

en: _Clear input
br: _Skarzhañ an enankad

en: Options
br: Dibarzhioù

note: Force monitoring
en: _Force monitoring this category
br: _Bountañ war ouarnerezh ar rummad-mañ

en: Jan
br: Gen

en: Feb
br: C'hwe

en: Mar
br: Meu

en: Apr
br: Ebr

en: May
br: Mae

en: Jun
br: Mez

en: Jul
br: Gou

en: Aug
br: Eos

en: Oct
br: Her

en: Nov
br: Du

en: Dec
br: Ker

en: This category is used.
    Any transaction using that category will be set to (no category)
br: War arver emañ ar rummad-mañ.
    An holl dreuzgreadoù o'h ober gant ar rummad-mañ a vo lakaet da (rummad ebet)

en: _Delete the category '%s'
br: _Dilemel ar rummad '%s'

en: Merge
br: Toueziañ

en: _Income
br: _Enkefiad

en: Cannot rename this Category,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
br: N'haller ket adenvel ar rummad-mañ,
    eus '%s' da '%s',
    an anv zo anezhañ endeo.

en: Merge category '%s'
br: Toueziañ ar rummad '%s'

en: Transactions assigned to this category,
    will be moved to the category selected below.
br: An treuzgreadoù dezverket ouzh ar rummad-mañ
    a vo dilec'hiet e-barzh ar rummad bet diuzet amañ dindan.

en: Manage Categories
br: Ardeiñ ar rummadoù

en: new category
br: rummad nevez

en: new subcategory
br: isrummad nevez

en: Symbol
br: Arouez

en: Currency
br: Teulenn

en: Format
br: Mentrezh

en: _Customize
br: _Personelaat

en: _Symbol:
br: _Arouez :

en: _Frac digits:
br: Si_froù goude ar skej :

en: File statistics
br: Stadegoù ar restr

en: Transaction
br: Treuzgread

note: header
en: Tag
br: Klav

en: Upgrade
br: Hiziavaat

en: Currency:
br: Teulenn :

en: Export as QIF
br: Ezporzhiañ evel restr mod QIF...

en: Import from CSV
br: Enporzhiañ diouzh ur restr mod CSV

en: HomeBank files
br: Restroù mod Homebank

en: Save changes to the file before closing?
br: Enrollañ ar c'hemmoù graet d'ar restr kent serriñ ?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
    Number of changes: %d.
br: Ma n'enrollot ket e vo kollet ar c'hemmoù da vat.
    Niver a gemmoù : %d.

en: Close _without saving
br: Serriñ _hep enrollañ

en: HomeBank has found some transaction that may be the associated transaction for the internal transfer.
br: Treuzgreadoù a c'hallfe bezañ an treuzgread kevredet evit an treuzkas diabarzh zo bet kavet gant Homebank.

en: _Memo:
br: _Kounger

en: _Info:
br: _Keloù :

en: Case _sensitive
br: Teurel e_vezh ouzh an direnneg

en: Transfer
br: Treuzkas

en: File properties
br: Perzhioù ar restr

en: Scheduled transactions
br: Treuzgreadoù steuñvet

en: Pa_yment:
br: Tal_adur :

en: Cannot rename this Payee,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
br: N'haller ket adenvel an emvataer-mañ,
    eus '%s' da '%s',
    an anv zo anezhañ endeo.

en: Merge payee '%s'
br: Toueziñ an emvataer '%s'

en: Transactions assigned to this payee,
    will be moved to the payee selected below.
br: An treuzgreadoù dezverket ouzh an emvataer-mañ
    a vo dilec'hiet betek an trede bet diuzet amañ dindan.

en: _Delete the payee '%s'
br: _Dilemel an emvataer '%s'

en: This payee is used.
    Any transaction using that payee will be set to (no payee)
br: War arver emañ an emvataer.
    Pep treuzgreag oc'h ober gant an emvataer-mañ a vo lakaet da (emvataer ebet)

en: Manage Payees
br: Ardeiñ an emvataerion

en: new payee
br: emvataer nevez

en: Interface
br: Ketal

en: Transactions
br: Treuzgreadoù

en: Import/Export
br: Enporzhiañ/Ezporzhiañ

en: Report
br: Danevell

en: System defaults
br: Arventennoù dre ziouer ar reizhiad

en: Icons only
br: Arlunioù hepken

en: Text only
br: Testenn hepken

en: Text under icons
br: Testenn dindan an arlunioù

en: Text beside icons
br: Testenn e-kichen an arlunioù

en: Horizontal
br: A-blaen

en: Vertical
br: A-serzh

en: Both
br: An eil hag egile

en: Tango light
br: Tango sklaer

en: Tango medium
br: Tango etre

en: Tango dark
br: Tango teñval

en: m-d-y
br: m-d-b

en: d-m-y
br: d-m-b

en: y-m-d
br: b-m-d

en: Ignore
br: Leuskel a-gostez

en: Append to Info
br: Ouzhpennañ da Stlennoù

en: Append to Memo
br: Ouzhpennañ da Kounger

en: System Language
br: Yezh ar reizhiad

en: Choose a default HomeBank files folder
br: Dibab ur c'havlec'hiad restroù mod Homebank dre ziouer

en: Choose a default import folder
br: Dibab ur c'havlec'hiad enporzhiañ dre ziouer

en: Choose a default export folder
br: Dibab ur c'havlec'hiad ezporzhiañ dre ziouer

en: OFX/QFX options
br: Dibarzhioù ar restroù mod OFX/QFX

en: Initial filter
br: Sil deraouiñ

en: Charts options
br: Dibarzhioù an diervadoù

en: Statistics options
br: Dibarzhioù ar stadegoù

en: Show by _amount
br: Diskouez dre s_avad

en: Show _rate column
br: Diskouez bann ar feu_r

en: Show _details
br: Diskouez ar munu_doù

en: Budget options
br: Dibarzhioù ar c'hellidsteuñv

en: _Enable
br: _Gweredekaat

note: row++;
en: _Preset:
br: _Ragarventennañ :

en: _Language:
br: _Yezh :

en: _Format:
br: _Mentrezh :

en: Fiscal year
br: Bloavezh kemedel

note: TRANSLATORS: (fiscal year) starts on
en: Starts _on:
br: Kre_giñ a ra d'an/ar :

en: Measurement units
br: Unanennoù muzuliañ

en: Use _miles for meter
br: Ober gant _mileoù evit ar pellder

en: Use _gallon for fuel
br: Arverañ ar _gallon evit ar strilheoul

en: _Toolbar:
br: _Barrennad ostilhoù :

en: Amount colors
br: Livioù ar savadoù

en: Uses custom colors
br: Arverañ a ra al livioù personelaet

en: _Expense:
br: E_zkefiad :

en: _Income:
br: E_nkefiad :

en: _Warning:
br: _Evezh :

en: _Import:
br: E_nporzhiañ :

en: _Export:
br: _Ezporzhiañ :

en: Program start
br: Loc'hadur ar goulev

en: Show splash screen
br: Diskouez ar skeudenn ginnig

en: Load last opened file
br: Kargañ ar restr digoret da ziwezhañ

en: Post pending scheduled transactions
br: Kas an treuzgreadoù steuñvet o c'hortoz

en: Main window reports
br: Danevelloù ar prenestr pennañ

en: Preferences
br: Gwellvezioù

en: You will have to restart HomeBank
    for the language change to take effect.
br: Ret eo deoc'h adloc'h Homebank
    a-benn ma vo efedus ar c'hemm yezh.

en: Transaction splits
br: Treuzgread kroueriet

en: Transaction amount:
br: Savad an treuzgread :

en: Unassigned:
br: Anderannet :

en: Sum of splits:
br: Sammad ar marzioù

en: A_ccount:
br: Ko_nt :

en: Add transaction
br: Ouzhpennañ un treuzgread

en: Inherit transaction
br: Treuzgread dre hêrezh

en: _Date:
br: _Deiziad :

en: M_emo:
br: Koung_er :

en: Multiple edit transactions
br: Embannadur treuzgreadoù lies

en: Year
br: Bloaz

en: Day
br: Deiz

en: Week
br: Sizhun

en: Quarter
br: Trimiziad

en: Include
br: Enlakaat

en: Exclude
br: Ezlakaat

en: (no type)
br: (rizh ebet)

en: Cash
br: Arc'hant liñvel

en: Asset
br: Fred

en: Credit card
br: Kartenn gred

en: Liability
br: Diwan

en: Possible
br: Gallout a ra bezañ

en: Before
br: Kent

en: After
br: Goude

en: Exp. & Inc.
br: Ezk. & Enk.

en: Any Type
br: Ne vern pe rizh

en: Any Status
br: Ne vern pe stad

en: Uncleared
br: Diskarzhet

en: Unreconciled
br: Digompez

en: Uncategorized
br: Dirummad

en: January
br: Genver

en: February
br: C'hwevrer

en: March
br: Meurzh

en: April
br: Ebrel

en: June
br: Mezheven

en: July
br: Gouere

en: August
br: Eost

en: September
br: Gwengolo

en: October
br: Here

en: November
br: Du

en: December
br: Kerzu

en: Sep
br: Gwe

en: Search...
br: Klask...

en: Check
br: Chekenn

en: Debit card
br: Kartenn dle

en: Standing order
br: Urzh treuzkas

en: Electronic payment
br: Taladur elektronek

en: Deposit
br: Fiziad

note: TRANSLATORS: Financial institution fee
en: FI fee
br: Mizoù arc'hant un ensavadur

en: Direct Debit
br: Dle dihanterat
