homebank - en to ckb translation catalogue (220 entries)

en: HomeBank
ckb: ماڵەبانک

en: Personal finance
ckb: دارایی تاکەکەسی

en: Free, easy, personal accounting for everyone
ckb: خۆڕایی، ئاسان ، ژمێریاری تاکەکەسی بۆ هەمووان

en: finance;accounting;budget;personal;money;
ckb: دارایی;ژمێریاری;موچە;کەسایەتی;پارە;

en: HomeBank is a free software (as in "free speech" and also as in "free beer") that will assist you to manage your personal accounting.
ckb: ماڵەبانک نەرماڵەیەکی خۆڕاییە (کە وەکو "free speech" و "free beer" ) یارمەتیت دەدا بۆ بەڕێوەبردنی کاروباریە ژمێریاری و داراییەکانت.

en: It is designed to easy to use and be able to analyse your personal finance in detail using powerful filtering tools and beautiful graphs.
ckb: بە ئاسانی دیزاین کراوە بۆ بەکارهێنان و توانای شیکردنەوەی دارایی تایبەتی خۆت بە وردی بە بەکارهێنانی ئامرازەکانی پاڵێوکردنی بەهێز و هێڵکاری جوان.

en: If you are looking for a completely free and easy way to manage your personal accounting then HomeBank should be the software of choice.
ckb: ئەگەر تۆ بە دوای ڕێگایەکی تەواو ئازاد و ئاساندا دەگەڕێیت بۆ بەڕێوەبردنی ژمێریاری تایبەتی خۆت ئەوا ماڵەبانک دەبێت بەرنامەی هەڵبژاردن بێت.

en: There is %d group of similar transactions
ckb: %d گروپی مامەڵە هاوشێوەکان هەیە

en: No similar transaction were found !
ckb: هیچ مامەڵەیەکی هاوشێوە نەدۆزرایەوە!

en: Check internal transfer result
ckb: ئەنجامی گواستنەوەی ناوەکی بپشکنە

en: _Convert
ckb: +گۆڕین

en: Automatic assignment result
ckb: ئەنجامی ئەرک بە ئۆتۆماتیکی

en: _Delete
ckb: _سڕینەوە

en: _Change
ckb: _گۆڕین

en: _Add...
ckb: _زیادکردن...

en: _Edit...
ckb: _ڕێکخستن

en: _Status
ckb: _ڕەوش

en: _None
ckb: _هیچ

en: _Cleared
ckb: _پاککرایەوە

en: Create template...
ckb: دروستکردنی ڕووکار...

en: _Delete...
ckb: _سڕینەوە...

en: A_ccount
ckb: هەژمار

en: Export CSV...
ckb: هەناردەکردنی CSV

en: _Close
ckb: _داخستن

note: #1818052 wish: copy/paste one/multiple transaction(s)
en: _Edit
ckb: _ڕێکخستن

en: Transacti_on
ckb: مامەڵە

en: _Tools
ckb: _ئامرازەکان

en: Convert to Euro...
ckb: گۆڕین بۆ یۆرۆ...

en: Add
ckb: زیادکردن

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic(_("_Edit"));
en: Edit
ckb: ڕێکخستن

note: Cleared
en: Cleared
ckb: پاککرایەوە

en: Create template
ckb: دروستکردنی ڕووکار

note: info bar for duplicate
en: _Refresh
ckb: _نوێکردنەوە

en: _Type:
ckb: _جۆر:

en: _Status:
ckb: _ڕەوش

en: Refresh results
ckb: نوێکردنەوەی دەرئەنجامەکان

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("Reset _filters"));
en: _Reset
ckb: _نوێکردنەوە

en: Today:
ckb: ئەمڕۆ:

en: Future:
ckb: داهاتوو:

en: _Revert
ckb: _گێڕانەوە

en: Are you sure you want to anonymize the file?
ckb: دڵنیای لەوەی دەتەوێ پەڕگەکە بێ ناسنامە بکەیت؟

en: Welcome to HomeBank
ckb: بەخێرهاتی بۆ ماڵەبانک

en: Create a _new file
ckb: دروستکردنی پەڕگەی _نوێ

en: File error
ckb: پەڕگە هەڵەیە

en: _File
ckb: _پەڕگە

en: _New
ckb: _نوێ

en: _Open...
ckb: _کردنەوە...

en: _Save
ckb: _هەڵگرتن

en: Save _As...
ckb: هەڵگرتن_وەک...

en: Revert
ckb: گێراندنەوە

en: Properties...
ckb: ڕێکخستنەکان...

en: _Quit
ckb: _دەرچوون

en: Preferences...
ckb: ڕێکخستنەکان...

en: _View
ckb: _بینین

en: _Toolbar
ckb: _ئامراز

en: _Manage
ckb: _بەڕێوەبردن

en: Acc_ounts...
ckb: هەژمارەکان

en: Categories...
ckb: هاوپۆلەکان...

en: Currencies...
ckb: دراوەکان...

en: _Transactions
ckb: _مامەڵەکان

en: Add...
ckb: زیادکردن

en: Show...
ckb: نیشاندان...

en: _Reports
ckb: _ڕاپۆرتەکان

en: _Statistics...
ckb: _ئامارەکان...

en: _Vehicle cost...
ckb: تێچووی ئۆتۆمبێل

en: Show welcome dialog...
ckb: نیشاندانی پەنجەرەی پێشوازی

en: File statistics...
ckb: پەڕگەی ئامارەکان...

en: _Help
ckb: _یارمەتی

en: _Contents
ckb: _ناوەڕۆک

en: Report a Problem...
ckb: ڕاپۆرت بدە هەڵەیەک هەیە...

en: Translate this Application...
ckb: وەرگێڕانی ئەم  نەرماڵەیە...

en: _About
ckb: _دەربارە

en: Create a new file
ckb: دروستکردنی پەڕگەی نوێ

en: Open a file
ckb: کردنەوەی پەڕگە

en: Save the current file
ckb: هەڵگرتنی پەڕگەی بەردەست

note: g_string_append (node, "account" ); 5.2 Account is always created but not visible for BOOK column : Account gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, _("Transaction")); gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, genacc->name); header
en: Account
ckb: هەژمار

note: g_string_append (node, "category" ); column: Category column : Category category header = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
en: Category
ckb: هاوپۆل

en: Shows selected account transactions
ckb: نیشاندانی هەژماری مامەڵەی هەڵبژێردراو

en: Add transactions
ckb: زیادکردنی مامەڵە

en: Open the Statistics report
ckb: کردنەوەی ڕاپۆرتی ئامارەکان

en: Vehicle cost
ckb: تێچووی ئۆتۆمبێل

en: Open the Vehicle cost report
ckb: کردنەوەی ڕاپۆرتی تێچووی ئۆتۆمبێل

note: Future
en: Future
ckb: داهاتوو

en: Remind
ckb: بیرهێنەرەوە

en: Unknown
ckb: نەزانراو

note: TRANSLATORS: kilometer per liter
en: km/l
ckb: کیلۆمەتر\لتر

note: TRANSLATORS: miles per liter
en: mi./l
ckb: میل\لتر

en: Browser error.
ckb: هەڵەی وێبگەڕ

en: Your accounts
ckb: هەژمارەکانی تۆ

en: Show all
ckb: نیشاندانی هەموو

en: No transaction to add
ckb: هیچ مامەڵەیەک نیە بۆ زیادکردن

en: transaction added: %d
ckb: مامەڵەکە زیادکرا : %d

note: column: Total
en: Total
ckb: سەرجەم

en: Other
ckb: ئەوانی تر

note: Today
en: Today
ckb: ئەمڕۆ

note: g_string_append (node, "date" ); header
en: Date
ckb: بەروار

note: g_string_append (node, "info" );
en: Info
ckb: زانیاری

note: g_string_append (node, "amount" ); column: Amount amount header 5.7.1
en: Amount
ckb: بڕ

note: g_string_append (node, "tags" );
en: Tags
ckb: نیشانکردن

note: header
en: Status
ckb: ڕەوش

note: column: Income
en: Income
ckb: دەستکەوت

note: column: Result
en: Result
ckb: دەرئەنجام

en: Next date
ckb: بەرواری داهاتوو

en: List
ckb: لیست

en: View results as list
ckb: دەرئەنجامەکان بەشێوەی لیست نیشان بدە

en: Line
ckb: هێڵ

en: View results as lines
ckb: دەرئەنجامەکان بەشیوەی هێڵ نیشان بدە

en: Detail
ckb: زانیاری تەواو

en: Refresh
ckb: نوێکردنەوە

en: Display
ckb: نیشاندان

en: _From:
ckb: _لە:

en: _To:
ckb: _بۆ:

en: All
ckb: هەموو

en: None
ckb: هیچ

note: column: Expense
en: Spent
ckb: بەکارهێنراو

en: Month
ckb: مانگ

en: Result:
ckb: دەرئەنجام:

en: Spent:
ckb: بەکارهاتوو:

note: TRANSLATORS: example 'Expense by Category' TRANSLATORS: example 'Category by Month'
en: %s by %s
ckb: %s له‌ لایەن %s

en: View results as column
ckb: نیشاندانی دەرئەنجام بەشێوەی ستوون

en: _View by:
ckb: _نیشاندان بەپێی:

en: Income:
ckb: دەستهاتوو:

en: Expense:
ckb: بەکارهاتوو:

note: column: Fuel load
en: Fuel
ckb: بەنزین

note: column: Price by unit
en: Price
ckb: نرخ

note: column: Distance done
en: Dist.
ckb: دووری

en: Export as CSV
ckb: هەناردەکردن بەشێوەی CSV

en: Vehicle cost report
ckb: ڕاپۆرتی تێچووی ئۆتۆمبێل

note: label = make_label_widget(_("Vehi_cle:")); #2001566 make label consistent with properties dialog
en: _Category:
ckb: _هاوپۆل:

en: Fuel cost:
ckb: تێچووی بەنزین:

en: Other cost:
ckb: تیچووی شتی تر:

en: Total cost:
ckb: تێچووی گشتی:

note: setting wrap causes O(n^2) performance regression because after every insert the drop-down list size is re-computed. gtk_combo_box_set_wrap_width(GTK_COMBO_BOX(data->CY_template), 0); populate template
en: (none)
ckb: (هیچ)

en: Visible
ckb: دیار

en: Account name
ckb: ناوی هەژمار

en: Error
ckb: هەڵە

en: Manage Accounts
ckb: بەرێوەبردنی هەژمارەکان

en: General
ckb: گشتی

en: _Currency:
ckb: _دراو:

en: Notes:
ckb: تێبینییەکان:

en: Template
ckb: ڕووکار

en: Disabled
ckb: ناچالاککراو

en: If empty
ckb: ئەگەر بەتاڵ بوو

note: GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_OPEN,
en: _Cancel
ckb: _پاشگەزبونەوە

en: _OK
ckb: _باشە

en: Condition
ckb: مەرج

en: _Add
ckb: _زیادکردن

en: Preset file:
ckb: فایلی پێشوەختە:

en: _Name:
ckb: _ناو:

en: Name
ckb: ناو

en: _Open
ckb: _کردنەوە

en: Known files
ckb: پەڕگە ناسراوەکان

en: QIF files
ckb: پەڕگەی QIF

en: All files
ckb: هەموو پەڕگەکان

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days of date tolerance TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days
ckb: ڕۆژ

en: Welcome
ckb: بەخێرهاتی

note: gtk_assistant_set_page_type (GTK_ASSISTANT (assistant), page, GTK_ASSISTANT_PAGE_PROGRESS);
en: Import
ckb: هاوردەکردن

en: _Clear
ckb: _پاککردنەوە

en: Options
ckb: هەڵبژاردەکان

en: May
ckb: ئایار

en: Merge
ckb: یەکخستن

en: Delete unused categories
ckb: سڕینەوەی هاوپۆلە بەکارنەهاتووەکان

en: _Income
ckb: _دەستهاتوو

en: Manage Categories
ckb: بەڕێوەبردنی هاوپۆلەکان

en: _Delete unused
ckb: _سڕینەوەی بەکارنەهاتووەکان

en: new category
ckb: هاوپۆلی نوێ

en: new subcategory
ckb: هاوپۆلی لاوەکی نوێ

en: Base currency
ckb: دراوی بنەڕەتی

en: Symbol
ckb: هێما

en: Edit currency
ckb: دەستکاری دراو

en: Currency
ckb: دراو

en: Format
ckb: شێواز

en: _Symbol:
ckb: _هێما:

en: Select currency
ckb: دراوێک هەڵبژێرە

note: header
en: Tag
ckb: نیشان

en: Upgrade
ckb: نوێکردنەوە

en: Select a base currency
ckb: دراوی بنەڕەتی هەڵبژێرە

en: Currency:
ckb: دراو:

en: Close _without saving
ckb: داخستن_بەبێ هەڵگرتن

en: _Info:
ckb: _زانیاری:

en: Transfer
ckb: گواستنەوە

en: File properties
ckb: ڕێکخستنەکانی پەڕگە

en: Transactions
ckb: مامەڵە

en: System defaults
ckb: وادانراوەکانی سیستەم

en: Icons only
ckb: تەنها وێنۆچکە

en: Text only
ckb: تەنها دەق

en: Text under icons
ckb: دەق لەژێر وێنۆچکە

en: Text beside icons
ckb: دەق لەتەنیشت وێنۆچکە

en: Horizontal
ckb: ئاسۆیی

en: Vertical
ckb: ستوونی

en: Both
ckb: هەردووک

en: Statistics options
ckb: ڕێکخستنەکانی ئامار

en: Show by _amount
ckb: نیشاندان بەپێی _بڕ

en: _Enable
ckb: _چالاککردن

en: _Language:
ckb: _زمان:

en: _Income:
ckb: _دەستهاتوو:

en: Transaction amount:
ckb: بڕی مامەڵە

en: Add transaction
ckb: زیادکردنی مامەڵە

en: _Date:
ckb: _بەروار:

en: Year
ckb: ساڵ

en: Day
ckb: ڕۆژ

en: Week
ckb: هەفتە

en: (no type)
ckb: (هیچ جۆرێک)

en: This month
ckb: ئەم مانگە

en: Before
ckb: بەرلەوە

en: After
ckb: دواتر

en: Any Status
ckb: هەر ڕەوشێک

en: January
ckb: کانونی دووەم

en: February
ckb: شوبات

en: March
ckb: ئازار

en: April
ckb: نیسان

en: June
ckb: حوزه‌یران

en: July
ckb: ته‌مموز

en: August
ckb: ئاب

en: September
ckb: ئه‌یلول

en: October
ckb: تشرینی یه‌كه‌م

en: November
ckb: تشرینی دووه‌م

en: December
ckb: كانونی یه‌كه‌م

en: Search...
ckb: گەڕان...

en: Check
ckb: پشکنین
