homebank - en to eu translation catalogue (802 entries)

en: Personal finance
eu: Finantza pertsonalak

en: Free, easy, personal accounting for everyone
eu: Kontabilitate pertsonala doan eta erraz edonorentzat

en: finance;accounting;budget;personal;money;
eu: finantzak;kontabilitatea;aurrekontua;pertsonala;dirua;

en: HomeBank is a free software (as in "free speech" and also as in "free beer") that will assist you to manage your personal accounting.
eu: HomeBank zure kontabilitate pertsonala kudeatzen lagunduko dizun software libre eta doakoa da.

en: It is designed to easy to use and be able to analyse your personal finance in detail using powerful filtering tools and beautiful graphs.
eu: Erraz erabili eta finantza pertsonalak iragazketa tresna indartsuen eta grafiko txukunen bidez xeheki aztertzeko diseinatuta dago.

en: If you are looking for a completely free and easy way to manage your personal accounting then HomeBank should be the software of choice.
eu: Zure kontabilitate pertsonala kudeatzeko era erabat libre eta erraz baten bila bazabiltza, Homebank da zure aukerako softwarea.

en: All transactions
eu: Transakzio guztiak

en: There is %d group of similar transactions
eu: Antzeko %d transakzio-talde daude

en: No similar transaction were found !
eu: Ez da antzeko transakziorik aurkitu!

en: Check internal transfer result
eu: Egiaztatu barne-transferentziaren emaitza

en: No inconsistency found !
eu: Ez da inkoherentziarik aurkitu!

en: Inconsistency were found: %d
    do you want to review and fix?
eu: Inkoherentziak aurkitu dira: %d
    berrikusi eta konpondu nahi dituzu?

en: Every transaction amount will be divided by %.6f.
eu: Transakzio guztien zenbatekoa zati %.6f egingo da.

en: _Convert
eu: _Bihurtu

en: No transaction changed
eu: Ez da transakziorik aldatu

en: transaction changed: %d
eu: transakzio aldatua: %d

en: Automatic assignment result
eu: Esleipen automatikoaren emaitza

en: _Create
eu: _Sortu

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: Are you sure you want to change the status to None?
eu: Ziur egoera 'Bat ere ez'era aldatu nahi duzula?

en: Some transaction in your selection are already Reconciled.
eu: Hautatutako transakzioren bat ja berdinkatua dago.

en: _Change
eu: _Aldatu

en: Are you sure you want to toggle the status Reconciled?
eu: Ziur egoera berdinkatura aldatu nahi duzula?

en: _Toggle
eu: _Aldatu

en: %d transactions
eu: %d transakzio

en: %d transactions, %d selected, avg: %s, sum: %s (%s - %s)
eu: %d transakzio, %d hautatuta, batezbestekoa: %s, batura: %s (%s - %s)

en: _Add...
eu: _Gehitu...

en: _Inherit...
eu: _Jarauntsi...

en: _Edit...
eu: _Editatu...

en: _Multiple Edit...
eu: Editatu _zenbait...

en: _Status
eu: _Egoera

en: _None
eu: _Bat ere ez

en: _Cleared
eu: _Konpentsatua

en: _Reconciled
eu: _Berdinkatua

en: View _Split
eu: Ikusi _zatiak

en: Create template...
eu: Sortu txantiloia...

en: Create assignment...
eu: Sortu esleipena...

en: _Delete...
eu: _Ezabatu...

en: _Up
eu: _Igo

en: _Down
eu: _Jaitsi

en: A_ccount
eu: _Kontua

en: Export QIF...
eu: Esportatu QIFera...

en: Export CSV...
eu: Esportatu CSVra...

en: Print...
eu: Inprimatu...

en: _Close
eu: _Itxi

note: #1818052 wish: copy/paste one/multiple transaction(s)
en: _Edit
eu: _Editatu

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Paste (today)
eu: Itsatsi (gaur)

en: Transacti_on
eu: Transakzi_oa

en: _Find
eu: _Bilatu

en: _Tools
eu: _Tresnak

en: Mark duplicate...
eu: Markatu bikoiztuak...

en: Check internal transfer
eu: Egiaztatu barne-transferentziak

en: Auto. assignments
eu: Esleipen automatikoak

en: _Filter...
eu: _Iragazkia...

en: Convert to Euro...
eu: Bihurtu eurotara...

en: Add
eu: Gehitu

en: Add a new transaction
eu: Gehitu transakzio berri bat

en: Inherit
eu: Jarauntsi

en: Inherit from the active transaction
eu: Jarauntsi transakzio aktibotik

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic(_("_Edit"));
en: Edit
eu: Editatu

en: Edit the active transaction
eu: Editatu transakzio aktiboa

note: Cleared
en: Cleared
eu: Konpentsatua

en: Toggle cleared for selected transaction(s)
eu: Aldatu egoera konpentsatura hautatutako transakzio(et)an

note: Reconciled
en: Reconciled
eu: Berdinkatua

en: Toggle reconciled for selected transaction(s)
eu: Aldatu egoera berdinkatura hautatutako transakzio(et)an

en: Edit Multiple
eu: Editatu zenbait

en: Edit multiple transaction
eu: Editatu zenbait transakzio

en: Create template
eu: Sortu txantiloia

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete selected transaction(s)
eu: Ezabatu hautatutako transakzioa(k)

en: Up
eu: Igo

en: Move transaction up
eu: Mugitu transakzioa gora

en: Down
eu: Jaitsi

en: Move transaction down
eu: Mugitu transakzioa behera

en: (closed)
eu: (itxia)

note: info bar for duplicate
en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: _Range:
eu: Data-_tartea:

en: _Type:
eu: _Mota:

en: _Status:
eu: _Egoera:

en: Open the list filter
eu: Ireki iragazki-zerrenda

en: Refresh results
eu: Freskatu emaitzak

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("Reset _filters"));
en: _Reset
eu: _Berrezarri

en: Print
eu: Inprimatu

note: TRANSLATORS: this is for Euro specific users, a toggle to display in 'Minor' currency
en: Euro _minor
eu: Euro _ehunena

note: account name
en: Reconciled:
eu: Berdinkatua:

en: Cleared:
eu: Konpentsatua:

en: Today:
eu: Gaur:

en: Future:
eu: Etorkizuna:

en: Revert unsaved changes to file '%s'?
eu: Desegin %s fitxategian gorde gabeko aldaketak?

en: - Changes made to the file will be permanently lost
    - File will be reloaded from the last save (.xhb~)
eu: - Fitxategiari egindako aldaketak behin betiko galduko dira.
    - Azkena gordetako fitxategia kargatuko da (.xhb~)

en: _Revert
eu: _Desegin

en: Are you sure you want to anonymize the file?
eu: Ziur fitxategia anonimizatu nahi duzula?

en: Proceeding will anonymize any text, 
    like 'account x', 'payee y', 'memo z', ...
eu: Jarraituz gero edozein testu anonimizatuko da, 
    adibidez: 'x kontua', 'y onuraduna', 'z memoa', etab.

en: _Anonymize
eu: _Anonimizatu

en: Welcome to HomeBank
eu: Ongi etorri HomeBankera

note: label = make_label (_("What do you want to do:"), 0, 0); gimp_label_set_attributes(GTK_LABEL(label), PANGO_ATTR_WEIGHT, PANGO_WEIGHT_BOLD, -1); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (mainvbox), label, FALSE, FALSE, 0);
en: Open _last opened file
eu: Ireki _azkena irekitako fitxategia

en: Create a _new file
eu: _Sortu fitxategi berri bat

en: _Open an existing file
eu: _Ireki badagoen fitxategi bat

en: Open the _example file
eu: Ireki _adibide-fitxategia

en: Read HomeBank _Manual
eu: Irakurri HomeBanken _eskuliburua

en: Configure _preferences
eu: Konfiguratu _hobespenak

en: Show this window next time
eu: Erakutsi leiho hau hurrengo aldian

en: You are about to open the backup file '%s'.
    
    Are you sure you want to do this?
eu: '%s' babeskopia fitxategia irekitzera zoaz.
    
    Ziur hau egin nahi duzula?

en: Open the backup file?
eu: Ireki babeskopia fitxategia?

en: _Open backup
eu: _Ireki babeskopia

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
eu: Ezin da '%s' ireki. Fitxategia ez da existitzen.

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: I/O error for file '%s'.
eu: S/I errorea '%s' fitxategiarentzat.

en: The file '%s' is not a valid HomeBank file.
eu: '%s' fitxategia ez da baliozko HomeBank fitxategi bat.

en: The file '%s' was saved with a higher version of HomeBank
    and cannot be loaded by the current version.
eu: '%s' fitxategia HomeBank bertsio berriago batekin gorde zen
    eta ezin da uneko bertsioarekin kargatu.

en: File error
eu: Fitxategi-errorea

en: The file has been modified since reading it.
eu: Fitxategia aldatua izan da irakurri denetik.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
eu: Gordetzen baduzu, kanpoko aldaketa guztiak gal litezke. Gorde hala ere?

en: S_ave Anyway
eu: _Gorde halere

en: Clear
eu: Garbitu

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _New
eu: _Berria

en: _Open...
eu: _Ireki...

en: Open _Recent
eu: Ireki _azkenetakoa

en: _Save
eu: _Gorde

en: Save _As...
eu: Gorde _honela...

en: Import...
eu: Inportatu...

en: Export as QIF...
eu: Esportatu QIF gisa...

en: Revert
eu: Desegin

en: Restore backup
eu: Itzuli babeskopiara

en: Properties...
eu: Propietateak...

en: _Quit
eu: _Irten

en: Preferences...
eu: Hobespenak...

en: _View
eu: I_kusi

en: _Toolbar
eu: _Tresna-barra

en: _Bottom Lists
eu: _Beheko zerrendak

en: Euro minor
eu: Euro ehunena

en: _Manage
eu: _Kudeatu

en: Acc_ounts...
eu: Kon_tuak...

en: _Payees...
eu: _Onuradunak...

en: Categories...
eu: Kategoriak...

en: Scheduled/Template...
eu: Programatua/Txantiloia...

en: Budget...
eu: Aurrekontua...

en: Budget (table view)...
eu: Aurrekontua (taula ikuspegia)...

en: Assignments...
eu: Esleipenak...

en: Currencies...
eu: Monetak...

en: Tags...
eu: Etiketak...

en: _Transactions
eu: _Transakzioak

en: Add...
eu: Gehitu...

en: Show...
eu: Erakutsi...

en: Show all...
eu: Erakutsi guztiak...

en: Set scheduler...
eu: Ezarri programagailua...

en: Post scheduled
eu: Idatzi programatutakoa

en: _Reports
eu: _Txostenak

en: _Statistics...
eu: _Estatistikak...

en: _Trend Time...
eu: _Joera denboran...

en: _Balance...
eu: _Saldoa...

en: B_udget...
eu: A_urrekontua...

en: _Vehicle cost...
eu: _Ibilgailu-kostua...

en: Show welcome dialog...
eu: Erakutsi ongi etorri elkarrizketa...

en: File statistics...
eu: Fitxategi-estatistikak...

en: Anonymize...
eu: Anonimizatu...

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Contents
eu: _Aurkibidea

en: Get Help Online...
eu: Lortu laguntza online...

en: Check for updates...
eu: Egiaztatu eguneraketarik baden...

en: Release Notes
eu: Bertsio-oharrak

en: Report a Problem...
eu: Eman arazo baten berri...

en: Translate this Application...
eu: Itzuli aplikazio hau...

en: _About
eu: Honi _buruz

en: New
eu: Berria

en: Create a new file
eu: Sortu fitxategi berri bat

en: Open
eu: Ireki

en: Open a file
eu: Ireki fitxategi bat

en: Open a recently used file
eu: Ireki berriki erabilitako fitxategi bat

en: Save
eu: Gorde

en: Save the current file
eu: Gorde uneko fitxategia

note: g_string_append (node, "account" ); 5.2 Account is always created but not visible for BOOK column : Account gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, _("Transaction")); gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, genacc->name); header
en: Account
eu: Kontua

en: Manage the accounts
eu: Kudeatu kontuak

note: g_string_append (node, "payee" ); column: Payee column : Payee payee header { REPORT_SRC_SUBCATEGORY,	N_("Subcategory") },
en: Payee
eu: Onuraduna

en: Manage the payees
eu: Kudeatu onuradunak

note: g_string_append (node, "category" ); column: Category column : Category category header = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
en: Category
eu: Kategoria

en: Manage the categories
eu: Kudeatu kategoriak

en: Scheduled/Template
eu: Programatua/Txantiloia

en: Manage the scheduled/template transactions
eu: Kudeatu programatua/txantiloia transakzioak

note: column: Income
en: Budget
eu: Aurrekontua

en: Manage the budget
eu: Kudeatu aurrekontua

en: Assignment
eu: Esleipena

en: Manage the automatic assignments
eu: Kudeatu esleipen-automatikoak

en: Show
eu: Erakutsi

en: Shows selected account transactions
eu: Erakutsi hautatutako kontuaren transakzioak

en: Add transactions
eu: Gehitu transakzioak

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Open the Statistics report
eu: Ireki estatistika-txostena

en: Trend time
eu: Joera denboran

en: Open the Trend Time report
eu: Ireki joera denboran txostena

note: g_string_append (node, "balance" ); column: Balance
en: Balance
eu: Saldoa

en: Open the Balance report
eu: Ireki saldo-txostena

en: Open the Budget report
eu: Ireki aurrekontu-txostena

en: Vehicle cost
eu: Ibilgailu-kostua

en: Open the Vehicle cost report
eu: Ireki ibilgailu-kostu txostena

en: Help
eu: Laguntza

en: Donate
eu: Egin dohaintza

en: Donate to HomeBank project
eu: Egin dohaintza HomeBank proiektuari

en: Scheduled
eu: Programatua

note: Future
en: Future
eu: Etorkizuna

en: Remind
eu: Gogoratu

en: _Today
eu: _Gaur

en: (no memo)
eu: (memorik ez)

en: (no category)
eu: (kategoriarik ez)

en: invalid CSV format
eu: CSV formatu baliogabea

en: Unknown
eu: Ezezaguna

note: TRANSLATORS: format a liter number with l/L as abbreviation
en: %.2f l
eu: %.2f L

note: TRANSLATORS: miles per liter
en: mi./l
eu: mi/l

en: (no payee)
eu: (onuradunik ez)

en: (no group)
eu: (talderik ez)

note: todo: will be innacurrate here if fiscal year start not 1/jan TRANSLATORS: printf string for year of quarter Q, ex. 2019-Q4 for quarter 4 of 2019
en: %d-q%d
eu: %d-%dH

en: Output version information and exit
eu: Atera bertsio-informazioa eta irten

en: [FILE]
eu: [FITXATEGIA]

en: Browser error.
eu: Arakatzaile-errorea.

en: Could not display the URL '%s'
eu: Ezin izan da bistaratu `%s' URLa

en: HomeBank options
eu: HomeBanken aukerak

en: (no institution)
eu: (erakunderik ez)

en: Your accounts
eu: Zure kontuak

en: Show all
eu: Erakutsi guztiak

en: Expand all
eu: Zabaldu guztiak

en: Collapse all
eu: Tolestu guztiak

en: No transaction to add
eu: Transakziorik ez gehitzeko

en: transaction added: %d
eu: gehitutako transakzioak: %d

en: Check scheduled transactions result
eu: Egiaztatu programatutako transakzioen emaitzak

en: maximum post date
eu: gehienezko idazte data

note: column: Total
en: Total
eu: Guztira

en: _Skip
eu: Saltatu

en: Edit & P_ost
eu: Editatu eta _idatzi

note: TRANSLATORS: Posting a scheduled transaction is the action to materialize it into its target account. TRANSLATORS: Before that action the automated transaction occurrence is pending and not yet really existing.
en: _Post
eu: _Idatzi

en: Other
eu: Besteak

en: imported account
eu: kontu inportatua

en: Grand total
eu: Guztizkoa

en: last reconciled
eu: azken berdinkatzea

en: until overdraft
eu: zorpetze arte

en: before maximum
eu: maximo aurretik

en: Accounts
eu: Kontuak

note: Today
en: Today
eu: Gaur

en: - split -
eu: - zatitua -

en: - this needs a category -
eu: - honek kategoria bat behar du -

note: g_string_append (node, "date" ); header
en: Date
eu: Data

note: g_string_append (node, "info" );
en: Info
eu: Informazioa

note: g_string_append (node, "memo" ); column: Memo memo
en: Memo
eu: Memoria

note: g_string_append (node, "amount" ); column: Amount amount header 5.7.1
en: Amount
eu: Zenbatekoa

note: g_string_append (node, "tags" );
en: Tags
eu: Etiketak

en: Match
eu: Bat etorri

note: header
en: Status
eu: Egoerak

note: column: Expense
en: Expense
eu: Gastua

note: column: Income
en: Income
eu: Irabazia

note: column: Result
en: Result
eu: Emaitza

en: Average
eu: Batazbestekoa

note: TRANSLATORS: title of list column to inform the scheduled transaction is Late
en: Late
eu: Berandu

note: TRANSLATORS: title of list column to inform how many occurence remain to post for limited scheduled txn
en: Still
eu: Oraindik

en: Next date
eu: Hurrengo data

note: //TRANSLATORS: count of transaction in overdrawn / count of total transaction under overdrawn amount threshold
en: %d/%d under %s
eu: %d/%d  %s azpitik

en: List
eu: Zerrenda

en: View results as list
eu: Ikusi emaitzak zerrendan

en: Line
eu: Lerroa

en: View results as lines
eu: Ikusi emaitzak lerro gisa

en: Detail
eu: Xehetasunak

en: Toggle detail
eu: Erakutsi xehetasunak

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Balance report
eu: Saldo-txostena

en: Display
eu: Bistaratu

en: Inter_val:
eu: _Bitartea:

en: Show empty line
eu: Erakutsi lerro hutsak

en: _Zoom X:
eu: _Zooma Xn:

en: Date filter
eu: Data-iragazkia

en: _From:
eu: Non_dik:

en: _To:
eu: No_ra:

en: Account filter
eu: Kontu iragazkia

en: Select:
eu: Hautatu:

en: All
eu: Guztiak

en: None
eu: Bat ere ez

en: Invert
eu: Alderantzikatu

note: column: Expense
en: Spent
eu: Gastatua

en: Month
eu: Hil

en:  over
eu:  gainean

en:  left
eu:  ezkerrean

en:  under
eu:  azpitik

en: Stack
eu: Pilatu

en: View results as stack bars
eu: Ikusi emaitzak barra-pilatu gisa

note: gtk_widget_set_halign (menu, GTK_ALIGN_END);
en: _Result to clipboard
eu: _Emaitza arbelera

en: _Result to CSV
eu: _Emaitza CSVra

en: _Detail to clipboard
eu: _Xehetasunak arbelera

en: _Detail to CSV
eu: _Xehetasunak CSVra

en: No account is defined to be part of the budget.
eu: Ez dago aurrekontuaren zati izateko konturik definituta.

en: You should include some accounts from the account dialog.
eu: Kontuaren elkarrizketatik kontu batzuk sartu behar dituzu.

en: Budget report
eu: Aurrekontu-txostena

en: Mode:
eu: Modua:

en: Only out of budget
eu: Aurrekontuz kanpokoak soilik

en: Result:
eu: Emaitza:

en: Budget:
eu: Aurrekontua:

en: Spent:
eu: Gastatua:

note: TRANSLATORS: example 'Expense by Category' TRANSLATORS: example 'Category by Month'
en: %s by %s
eu: %s %s-(e)ko

en: Too much columns to display
eu: Zutabe gehiegi bistaratzeko

en: Please select a wider interval and / or a narrower date range
eu: Hautatu bitarte zabalago bat eta/edo data-tarte estuago bat

en: Column
eu: Zutabea

en: View results as column
eu: Ikusi emaitzak zubate gisa

en: Donut
eu: Eraztuna

en: View results as donut
eu: Ikusi emaitzak eraztun gisa

en: View results as stack
eu: Ikusi emaitzak pila gisa

en: Stack 100%
eu: Pila % 100

en: View results as stack 100%
eu: Ikusi emaitzak pila % 100 gisa

en: Legend
eu: Legenda

en: Toggle legend
eu: Txandakatu legenda

en: Rate
eu: Tasa

en: Toggle rate
eu: Erakutsi tasa

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Edit filter
eu: Editatu iragazkia

en: Statistics Report
eu: Estatistika-txostena

en: _View by:
eu: _Ikusi:

en: Sort by _amount
eu: Sailkatu _zenbatekoz

en: Compare Exp. & Inc.
eu: Alderatu gastuak eta irabaziak

en: Total:
eu: Guztira:

en: Income:
eu: Irabazia:

en: Expense:
eu: Gastua:

en: Average: %s
eu: Batezbestekoa: %s

en: Trend Time Report
eu: Joera denboran txostena

en: _Cumulate
eu: _Metatu

en: Time slice
eu: Denbora-zatia

note: LST_CAR_DATE, LST_CAR_MEMO, LST_CAR_METER, LST_CAR_FUEL, LST_CAR_PRICE, LST_CAR_AMOUNT, LST_CAR_DIST, LST_CAR_100KM column: Memo column = gtk_tree_view_column_new(); gtk_tree_view_column_set_title(column, _("Memo")); gtk_tree_view_append_column (GTK_TREE_VIEW(view), column); renderer = gtk_cell_rend
en: Meter
eu: Kilometro-kontagailua

note: column: Fuel load
en: Fuel
eu: Erregaia

note: column: Price by unit
en: Price
eu: Salneurria

note: column: Distance done
en: Dist.
eu: DIstantzia

en: Export
eu: Esportatu

en: Export as CSV
eu: Esportatu CSV gisa

en: Vehicle cost report
eu: Ibilgailu-kostu txostena

note: label = make_label_widget(_("Vehi_cle:")); #2001566 make label consistent with properties dialog
en: _Category:
eu: _Kategoria:

en: Meter:
eu: Kilometro-kontagailua

en: Consumption:
eu: Kontsumoa:

en: Fuel cost:
eu: Erregai-kostua:

en: Other cost:
eu: Beste kostuak:

en: Total cost:
eu: Kostua guztira:

note: setting wrap causes O(n^2) performance regression because after every insert the drop-down list size is re-computed. gtk_combo_box_set_wrap_width(GTK_COMBO_BOX(data->CY_template), 0); populate template
en: (none)
eu: (bat ere ez)

en: Visible
eu: Ikusgai

en: Account name
eu: Kontuaren izena

en: Error
eu: Errorea

en: Cannot add an account '%s',
    this name already exists.
eu: Ezin da '%s' kontua gehitu,
    izen hau ja badago.

en: Cannot delete account '%s'
eu: Ezin da '%s' kontua ezabatu

en: Are you sure you want to permanently delete '%s'?
eu: Ziur '%s' behin betiko ezabatu nahi duzula?

en: If you delete an account, it will be permanently lost.
eu: Kontu bat ezabatzen baduzu, behin betiko galduko da.

en: Cannot rename this Account,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
eu: Kontu honi ezin izena aldatu
    '%s'(e)tik '%s'(e)ra,
    izen hau ja badago.

en: Manage Accounts
eu: Kudeatu kontuak

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: General
eu: Orokorra

en: _Group:
eu: _Taldea:

en: _Institution:
eu: _Erakundea:

en: N_umber:
eu: Z_enbakia:

en: Start _balance:
eu: Hasierako _saldoa:

en: _Currency:
eu: _Moneta:

en: this account was _closed
eu: kontu hau _itxi egin zen

en: Notes:
eu: Oharrak:

en: Behaviour
eu: Jokabidea

en: Automation
eu: Automatizazioa

en: Default _Template:
eu: _Txantiloi lehenetsia:

en: Report exclusion
eu: Txostenetatik baztertzeak

en: exclude from account _summary
eu: baztertu _emaitza-kontutik

en: exclude from the _budget
eu: baztertu _aurrekontutik

en: exclude from any _reports
eu: baztertu edozein _txostenetik

en: Misc.
eu: Hainbat

en: Current check number
eu: Uneko txeke-zenbakia

en: Checkbook _1:
eu: _1. txeketegia:

en: Checkbook _2:
eu: _2. txeketegia:

en: Balance limits
eu: Saldo mugak

en: _Overdraft at:
eu: _Zorpetzea:

en: Max_imum:
eu: _Maximoa:

en: If you delete a scheduled/template, it will be permanently lost.
eu: Programatua/txantiloia ezabatzen baduzu, behin betiko galduko da.

en: Next _date:
eu: Hurrengo _data:

en: Ever_y:
eu: Zenbatean _behin:

en: More options
eu: Aukera gehiago

en: Week end:
eu: Asteburua:

en: _Stop after:
eu: _Gelditu ondoren:

en: posts
eu: idazte

en: Manage scheduled/template transactions
eu: Kudeatu progamatua/txantiloia transakzioak

en: Template
eu: Txantiloia

en: _Schedule
eu: _Programatu

en: Disabled
eu: Desgaitua

en: If empty
eu: Hutsa badago

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

note: column : Search
en: Search
eu: Bilatu

note: column : Notes
en: Notes
eu: Oharrak

en: This search text already exists at position %d
eu: Bilaketa testu hau ja existitzen da %d posizioan

note: GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_OPEN,
en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _OK
eu: _Ados

en: Condition
eu: Baldintza

note: label = make_label_widget(_("Con_tains:"));
en: _Search:
eu: _Bilatu:

en: Case sensitive
eu: Bereizi maiuskula/minuskula

en: Regular expression
eu: Adierazpen erregularra

en: _In:
eu: _Non:

note: gtk_box_pack_start(GTK_BOX(bbox), widget, FALSE, FALSE, 0);
en: Amou_nt:
eu: _Zenbatekoa:

note: label = make_label_group(_("Assign payee"));
en: Assignments
eu: Esleipenak

en: _Payee:
eu: _Onuraduna:

en: Pay_ment:
eu: O_rdainketa:

en: (rule %d)
eu: (%d araua)

en: If you delete an assignment, it will be permanently lost.
eu: Esleipena ezabatzen baduzu, behin betiko galduko da.

en: Manage Assignments
eu: Kudeatu esleipenak

en: This assistant will help you setup a minimum configuration
    for a new HomeBank file.
eu: Laguntzaile honek HomeBank fitxategi berri batentzat
    gutxieneko konfigurazioa sortzen lagunduko dizu.

en: All the elements you setup here can be changed later if required.
eu: Hemen konfiguratutako elementu guztiak beranduago ere aldatu daitezke.

en: No changes will be made until you click "Apply"
    at the end of this assistant.
eu: Laguntzaile honen amaieran "Aplikatu"n klik egin arte
    ez da aldaketarik egingo.

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank will display a title for the main window,
    it can be a free label or your name.
eu: HomeBankek izenburu bat bistaratuko du leiho nagusian,
    edozein etiketa edo zure izena izan daiteke.

en: _Title:
eu: _Izenburua:

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank support multiple currencies. The base currency is
    the default for new accounts and reports.
eu: HomeBankek hainbat moneta onartzen ditu. Oinarrizko moneta
    kontu eta txosten berrietarako lehenetsia da.

en: Base:
eu: Oinarrizkoa:

en: Setup additional currencies
eu: Konfiguratu moneta gehigarriak

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank can prefill the categories for your language
    if a CSV file is available and provided by the community.
eu: HomeBankek automatikoki osatzen ditu zure hizkuntzarako kategoriak
    komunitateak hornitutako CVS fitxategi bat eskuragarri badago.

en: Setup categories for my language
eu: Konfiguratu kategoriak nire hizkuntzarako

en: Preset file:
eu: Fitxategi aurrezarria:

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank enables to import your accounts from downloaded
    financial institution files, or you can create your account manually.
eu: HomeBankek zure kontuak finantza-erakundeen fitxategietatik
    inportatzea ahalbidetzen du, edo kontua eskuz sortu dezakezu.

en: Create my first account
eu: Sotu nire lehen kontua

en: _Name:
eu: _Izena:

en: This is a confirmation page,
    
    press 'Apply' to apply changes
eu: Hau berrespen orri bat da,
    
    sakatu 'Aplikatu' aldaketak aplikatzeko

en: Start File Setup
eu: Hasi fitxategi-konfigurazioa

en: File Options
eu: Fitxategi-aukerak

en: Choose Currencies
eu: Aukeratu Monetak

en: Choose Categories
eu: Aukeratu Kategoriak

en: Create Account
eu: Sortu Kontua

en: Finish File Setup
eu: Bukatu fitxategi-konfigurazioa

en: <New account (global)>
eu: <Kontu berria (globala)>

en: <New account>
eu: <Kontu berria>

en: <Skip this account>
eu: <Saltatu kontu hau>

en: Valid
eu: Baliozkoa

en: Name
eu: Izena

en: _Open
eu: _Ireki

en: Known files
eu: Fitxategi ezagunak

en: QIF files
eu: QIF fitxategiak

en: OFX/QFX files
eu: OFX/QFX fitxategiak

en: CSV files
eu: CSV fitxategiak

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: new global account
eu: kontu global berria

en: new account
eu: kontu berria

en: skipped
eu: saltatua

en: , %d of %d transactions
eu: , %d-(e)tik %d transakzio

en: %d transaction(s), %d similar, %d existing, %d selected
eu: %d transakzio, %d antzeko, %d badaude, %d hautatu

en: %d transaction(s), %d selected
eu: %d transakzio, %d hautatu

en: Some date cannot be converted. Please try to change the date order to continue.
eu: Dataren bat ezin da bihurtu. Jarraitzeko saiatu dataren formatua aldatzen.

note: label = g_strdup_printf(_("'%s' - %s"), genacc->name, hb_import_filetype_char_get(genacc));
en: Import <b>%s</b> in_to:
eu: Inportatu <b>%s</b> _hona:

en: this file
eu: fitxategi hau

en: this account
eu: kontu hau

en: Name: %s
    Number: %s
    File: %s
    Encoding: %s
eu: Izena: %s
    Zenbakia: %s
    Fitxategia: %s
    Kodeketa: %s

en: Import transactions from bank or credit card
eu: Inportatu transakzioak bankutik edo kreditu-txarteletik

en: With this assistant you will be guided through the process of importing one or several
    downloaded statements from your bank or credit card, in the following formats:
eu: Laguntzaile honek banku edo kreditu-txartel bat edo batzuen mugimendu
    deskargatuak inportatzeko prozesuan gidatuko zaitu, ondorengo formatuetan:

en: <b>Recommended:</b> .OFX or .QFX
    <i>(Sometimes named Money™ or Quicken™)</i>
    <b>Supported:</b> .QIF
    <i>(Common Quicken™ file)</i>
    <b>Advanced users only:</b> .CSV
    <i>(format is specific to HomeBank, see the documentation)</i>
eu: <b>Gomendatua:</b> .OFX edo .QFX
    <i>(Batzuetan Money™ edo Quicken™ izendatua)</i>
    <b>Onartua:</b> .QIF
    <i>(Quicken™ fitxategi komuna)</i>
    <b>Erabiltzaile aurreratuak soilik:</b> .CSV
    <i>(formatua HomeBankena da espresuki, ikusi dokumentazioa)</i>

en: No changes will be made until you click "Apply" at the end of this assistant.
eu: Laguntzaile honen amaieran "Aplikatu"n klik egin arte ez da aldaketarik egingo.

en: Don't show this again
eu: Ez erakutsi hau berriro

en: Drag&Drop one or several files to import.
    You can also use the add/delete buttons of the list.
eu: Arrastatu eta jaregin fitxategi bat edo batzuk inportatzeko.
    Zerrendako gehitu/ezabatu botoiak ere erabili ditzakezu.

en: There is too much account in the files you choose,
    please use the back button to select less files.
eu: Kontu gehiegi daude aukeratu dituzun fitxategietan,
    erabili Atzera botoia fitxategi gutxiago hautatzeko.

en: Target account identification by name or number failed.
eu: Helburuko kontuaren izen edo zenbaki bidezko identifikazioak huts egin du.

en: Date order:
eu: Data-ordena:

en: _Import memos
eu: _Inportatu memoriak

en: _Swap memos with payees
eu: _Trukatu memoriak onuradunekin

en: OFX _Name:
eu: OFX _izena:

en: OFX _Memo:
eu: OFX _memoria:

en: Sentence _case memo/payee
eu: _Maiuskulaz hasi memoria/onuraduna

en: _Toggle amount
eu: _Aldatu zenbatekoa

en: Similar transaction in target account (possible duplicate)
eu: Antzeko transakzioa helburuko kontuan (beharbada bikoiztua)

en: Date _gap:
eu: Data _bitartea:

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days of date tolerance TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days
eu: egun

en: The match is done in order: by account, amount and date.
    A date tolerance of 0 day means an exact match
eu: Bat etortzea ordena honetan egiten da: kontuz, zenbatekoz eta dataz.
    0 eguneko data-tolerantziak bat etortzea zehatza dela esan nahi du

en: Run automation
eu: Exekutatu automatikoki

en: 1) Enrich with _payee default
eu: 1) Bete lehenetsitako _onuradunarekin

en: 2) Run automatic _assigment rules
eu: 2) Exekutau _esleipen-automatikoen arauak

en: Click "Apply" to update your accounts.
eu: Egin klik 'Aplikatu'n kontuak eguneratzeko.

en: Welcome
eu: Ongi etorri

en: Select file(s)
eu: Hautatu fitxategia(k)

note: gtk_assistant_set_page_type (GTK_ASSISTANT (assistant), page, GTK_ASSISTANT_PAGE_PROGRESS);
en: Import
eu: Inportatu

en: Confirmation
eu: Berrespena

en: File format error
eu: Fitxategi-formatu errorea

en: The CSV file must contains the exact numbers of column,
    separated by a semi-colon, please see the help for more details.
eu: CSV fitxategiak zutabe kopuru zehatza eduki behar du,
    puntu eta komarekin bereizita, ikusi laguntza xehetasun gehiagorako.

en: Are you sure you want to clear input?
eu: Ziur idatzitakoa garbitu nahi duzula?

en: If you proceed, every amount will be set to 0.
eu: Jarraituz gero, zenbateko guztiak 0ra ezarriko dira.

en: _Clear
eu: _Garbitu

en: Budget for %s
eu: Aurrekontua %s-(r)entzat

note: create window
en: Manage Budget
eu: Kudeatu aurrekontua

en: _Import CSV
eu: _Inportatu CSVtik

en: E_xport CSV
eu: _Esportatu CSVra

en: Balance:
eu: Saldoa:

en: is the same each month
eu: berdina da hil guztietan

en: _Clear input
eu: _Garbitu idatzitakoa

en: is different per month
eu: desberdina da hil bakoitzean

en: Options
eu: Aukerak

note: Force monitoring
en: _Force monitoring this category
eu: _Behartu kategoria hau monitorizatzera

en: Jan
eu: Urtarrila

en: Feb
eu: Otsaila

en: Mar
eu: Martxoa

en: Apr
eu: Apirila

en: May
eu: Maiatza

en: Jun
eu: Ekaina

en: Jul
eu: Uztaila

en: Aug
eu: Abuztua

en: Sept
eu: Iraila

en: Oct
eu: Urria

en: Nov
eu: Azaroa

en: Dec
eu: Abendua

en: Summary
eu: Laburpena

en: Totals
eu: Guztizkoak

en: Monthly
eu: Hilero

en: Add a category
eu: Gehitu kategoria bat

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: Parent category
eu: Kategoria nagusia

en: Category name
eu: Kategoria izena

en: This category is used.
    Any transaction using that category will be set to (no category)
eu: Kategoria honek erabilera du.
    Kategoria hau darabilten transakzio guztiei (kategoriarik ez) ezarriko zaie

en: Merge categories
eu: Konbinatu kategoriak

en: Transactions assigned to category '%s', will be moved to the category selected below.
eu: '%s' kategoriara esleitutako transakzioan behean hautatutako kategoriara mugituko dira.

en: Target category
eu: Helburuko kategoria

en: _Delete the category '%s'
eu: _Ezabatu '%s' kategoria

en: Are you sure you want to clear inputs for '%s'?
eu: Ziur '%s'(e)rako idatzitakoak garbitu nahi dituzula?

note: Add / Remove / Merge
en: Add category
eu: Gehitu kategoria

en: Remove category
eu: Kendu kategoria

en: Merge
eu: Konbinatu

note: Clear Input
en: Clear input
eu: Garbitu idatzitakoa

note: TRANSLATORS: 'txn' is abbrevation for transaction
en: # txn
eu: # trn

note: TRANSLATORS: 'cfg' is abbrevation for configuration TRANSLATORS: 'txn' is abbrevation for configuration
en: # cfg
eu: # kfg

en: Delete unused categories
eu: Ezabatu erabili gabeko kategoriak

en: Are you sure you want to permanently
    delete unused categories?
eu: Ziur erabili gabeko kategoriak 
    behin betiko ezabatu nahi dituzula?

en: _Income
eu: _Irabazia

en: Cannot rename this Category,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
eu: Kategoria honi ezin izena aldatu
    '%s'(e)tik '%s'(e)ra,
    izen hau ja badago.

en: Merge category '%s'
eu: Konbinatu '%s' kategoria

en: Transactions assigned to this category,
    will be moved to the category selected below.
eu: Kategoria honi esleitutako transakzioak
    behean hautatutako kategoriara mugituko dira.

en: Include _subcategories
eu: Sartu _azpikategoriak

en: Manage Categories
eu: Kudeatu kategoriak

en: _Delete unused
eu: _Ezabatu erabili gabeak

en: Move/Merge
eu: Mugitu/Konbinatu

en: new category
eu: kategoria berria

en: new subcategory
eu: azpikategoria berria

en: Base currency
eu: Oinarrizko moneta

en: Symbol
eu: Ikurra

en: Exchange rate
eu: Truke-tasa

en: Last modified
eu: Azken aldaketa

en: Edit currency
eu: Editatu moneta

en: Currency
eu: Moneta

en: Format
eu: Formateatu

en: _Customize
eu: _Pertsonalizatu

en: _Symbol:
eu: _Ikurra:

en: Is pre_fix
eu: _Aurretik doa

en: _Decimal char:
eu: _Dezimal-bereizlea:

en: _Frac digits:
eu: _Dezimal kopurua:

en: _Grouping char:
eu: _Milako-bereizlea:

en: Select base currency
eu: Hautatu oinarrizko moneta

en: Select currency
eu: Hautatu moneta

en: ISO Code
eu: ISO Kodea

en: Add a custom _currency
eu: Gehitu _moneta pertsonalizatu bat

en: Update online error
eu: Online eguneratze errorea

en: If you delete a currency, it will be permanently lost.
eu: Moneta bat ezabatzen baduzu, behin betiko galdiko da.

en: Change the base currency
eu: Aldatu oinarri moneta

en: If you proceed, rates of other currencies
    will be set to 0, don't forget to update it
eu: Jarraituz gero, beste moneten tasak
    0ra ezarriko dira, ez ahaztu eguneratzea

en: Currencies
eu: Monetak

en: Update online
eu: Eguneratu online

en: Set as base
eu: Ezarri oinarrizko gisa

en: File statistics
eu: Fitxategi-estatistikak

en: Transaction
eu: Transakzioa

note: header
en: Tag
eu: Etiketa

en: Upgrade
eu: Bertsio-berritu

en: Select a base currency
eu: Hautatu oinarri moneta

en: Starting v5.1, HomeBank can manage several currencies
    if the currency below is not correct, please change it:
eu: v5.1 hasten, HomeBankek hainbat moneta kudeatu ditzake
    azpiko moneta ez bada zuzena, aldatu ezazu:

en: Currency:
eu: Moneta:

en: Export as QIF
eu: Esportatu QIF gisa

en: Import from CSV
eu: Inportatu CSVtik

en: Open HomeBank file
eu: Ireki HomeBank fitxategia

en: Open HomeBank backup file
eu: Ireki HomeBanken babeskopia fitxategia

en: Save HomeBank file as
eu: Gorde HomeBank fitxategia honela

en: HomeBank files
eu: HomeBank fitxategiak

en: File backup
eu: Fitxategien babeskopia

en: All backups
eu: Babeskopia guztiak

en: Save changes to the file before closing?
eu: Gorde aldaketak fitxategian itxi baino lehen?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
    Number of changes: %d.
eu: Ez badituzu gordetzen, aldaketak behin betiko galduko dira.
    Aldaketa kopurua: %d.

en: Close _without saving
eu: Itxi _gorde gabe

en: Export as _CSV
eu: Esportatu _CSV gisa

en: Folder:
eu: Karpeta:

en: Pick a Folder
eu: Aukeratu karpeta bat

en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

en: Add Status column
eu: Gehitu Egoera zutabea

en: Detail split lines
eu: Zehaztu zatitutako lerroak

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: The file will not be in HomeBank CSV format, because you export
    from 'All transaction', or you selected an option.
eu: Fitxategia ez da HomeBank CSV formatuan egongo, aukera bat hautatu duzulako,
    edo 'Transakzio guztiak'etik esportatu duzu eta.

en: Export as PDF
eu: Esportatu PDF gisa

en: Export as _PDF
eu: Esportatu _PDF gisa

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: With HomeBank, printing is oriented towards an eco-responsible
    attitude towards the most widespread digital format: PDF format.
eu: HomeBanken inprimatzea jarrera ekologiko batera dago orientatua
    formatu digital zabalduenarekin: PDF formatua.

en: HomeBank has found some transaction that may be the associated transaction for the internal transfer.
eu: HomeBankek barne-transferentziari erlazionatuta egon daitekeen transakzio bat aurkitu du.

en: _Memo:
eu: _Memoria:

en: _Info:
eu: _Informazioa:

en: Case _sensitive
eu: Bereizi _maiuskula/minuskula

en: Transfer
eu: Transferentzia

en: Void
eu: Hutsa

en: File properties
eu: Fitxategi propietateak

en: Scheduled transactions
eu: Programatutako transakzioak

en: Delete unused payee
eu: Ezabatu erabili gabeko onuradunak

en: Are you sure you want to
    permanently delete unused payee?
eu: Ziur erabili gabeko onuradunak
    behin betiko ezabatu nahi dituzula?

en: Pa_yment:
eu: _Ordainketa:

en: Cannot rename this Payee,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
eu: Onuradun honi ezin izena aldatu
     '%s'(e)tik '%s'(e)ra,
    izen hau ja badago.

en: Merge payee '%s'
eu: Konbinatu '%s' onuraduna

en: Transactions assigned to this payee,
    will be moved to the payee selected below.
eu: Onuradun honi esleitutako transakzioak,
    behean hautatutako onuradunera mugituko dira.

en: _Delete the payee '%s'
eu: _Ezabatu '%s' onuraduna

en: This payee is used.
    Any transaction using that payee will be set to (no payee)
eu: Onuradun honek erabilera du.
    Onuradun hau darabilten transakzio guztiei (onuradunik ez) ezarriko zaie

en: Manage Payees
eu: Kudeatu onuradunak

en: new payee
eu: onuradun berria

en: Interface
eu: Interfazea

en: Locale
eu: Tokikoa

en: Transactions
eu: Transakzioak

en: Import/Export
eu: Inportatu/Esportatu

en: Report
eu: Txostena

en: Backup
eu: Babeskopia

en: Folders
eu: Karpetak

en: System defaults
eu: Sistemaren lehenetsiak

en: Icons only
eu: Ikonoak soilik

en: Text only
eu: Testua soilik

en: Text under icons
eu: Testua ikonoen azpian

en: Text beside icons
eu: Testua ikonoen ondoan

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Both
eu: Biak

en: Tango light
eu: Tango argia

en: Tango medium
eu: Tango ertaina

en: Tango dark
eu: Tango iluna

en: m-d-y
eu: h-e-u

en: d-m-y
eu: e-h-u

en: y-m-d
eu: u-h-e

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Append to Info
eu: Erantsi informaziora

en: Append to Memo
eu: Erantsi memoriara

en: Append to Payee
eu: Erantsi onuradunera

en: Tab
eu: Tabulazioa

en: Comma
eu: Koma

en: Semicolon
eu: Puntu eta koma

en: Space
eu: Zuriunea

en: System Language
eu: Sistemaren hizkuntza

en: Choose a default HomeBank files folder
eu: Aukeratu HomeBank fitxategientzat karpeta lehenetsi bat

en: Choose a default HomeBank backup files folder
eu: Aukeratu HomeBank babeskopia fitxategientzat kapeta lehenetsi bat

en: Choose a default import folder
eu: Aukeratu inportatzeko karpeta lehenetsi bat

en: Choose a default export folder
eu: Aukeratu esportatzeko karpeta lehenetsi bat

en: General options
eu: Aukera orokorrak

en: OFX/QFX options
eu: OFX/QFX aukerak

en: QIF options
eu: QIF aukerak

en: CSV options
eu: CSV aukerak

en: (transaction import only)
eu: (transakzio inportatua soilik)

en: Separator:
eu: Bereizlea:

en: Initial filter
eu: Hasierako iragazkia

en: Charts options
eu: Diagrama-aukerak

en: Color scheme:
eu: Kolore-eskema:

en: Smaller legend _font
eu: Leganda letra-tamaina txikiagoa

en: Statistics options
eu: Estatistika-aukerak

en: Show by _amount
eu: Erakutsi _zenbatekoz

en: Show _rate column
eu: Erakutsi _tasa-zutabea

en: Show _details
eu: Erakutsi _xehetasunak

en: Budget options
eu: Aurrekontu-aukerak

en: _Enable
eu: _Gaitu

note: row++;
en: _Preset:
eu: _Aurrezarria:

en: User interface
eu: Erabiltzaile-interfazea

en: _Language:
eu: _Hizkuntza:

en: _Date display:
eu: _Data bistaratzea:

en: _Format:
eu: _Formatua:

en: %a locale's abbreviated weekday name.
    %A locale's full weekday name. 
    %b locale's abbreviated month name. 
    %B locale's full month name. 
    %c locale's appropriate date and time representation. 
    %C century number (the year divided by 100 and truncated to an integer) as a decimal number [00-99]. 
    %d day of the month as a decimal number [01,31]. 
    %D same as %m/%d/%y. 
    %e day of the month as a decimal number [1,31]; a single digit is preceded by a space. 
    %j day of the year as a decimal number [001,366]. 
    %m month as a decimal number [01,12]. 
    %p locale's appropriate date representation. 
    %y year without century as a decimal number [00,99]. 
    %Y year with century as a decimal number.
eu: %a tokiko asteko egunen izen laburtua.
    %A tokiko asteko egunen izen osoa. 
    %b tokiko hil izen laburtua. 
    %B tokiko hil izen osoa. 
    %c tokiko dataren eta orduaren adierazpen egokia. 
    %C mende zenbakia (urtea zati 100 eta osokora moztua) zenbaki dezimal gisa [00-99]. 
    %d hileko eguna zenbaki dezimal gisa [01,31]. 
    %D %m/%d/%y-ren baliokidea. 
    %e hileko eguna zenbaki dezimal gisa [1,31]; digitu bakarra aurretik zuriune batekin. 
    %j urteko eguna zenbaki dezimal gisa [001,366]. 
    %m hila zenbaki dezimal gisa [01,12]. 
    %p tokiko dataren adierazpen egokia. 
    %y urtea menderik gabe zenbaki dezimal gisa [00,99]. 
    %Y urtea mendearekin zenbaki dezimal gisa.

en: Fiscal year
eu: Zerga-urtea

note: TRANSLATORS: (fiscal year) starts on
en: Starts _on:
eu: _Hasiera:

en: Measurement units
eu: Neurketa unitateak

en: Use _miles for meter
eu: Erabili _miliak distantzietarako

en: Use _gallon for fuel
eu: Erabili _galoiak erregairako

note: label = make_label_group(_("Transaction window"));
en: Transaction list
eu: Transakzio zerrenda

en: _Show future:
eu: _Erakutsi etorkizuna:

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days ahead
eu: egun lehenago

en: Hide reconciled
eu: Ezkutatu berdinkatuak

en: Always show remind
eu: Erakutsi beti gogoratuak

en: Always show void
eu: Erakutsi beti hutsak

en: Transaction dialog
eu: Transakzio elkarrizketa

en: Transfer target date tolerance:
eu: Transferitu helburuko data-tolerantzia:

en: Enable _memo autocomplete with
eu: Gaitu _memoria automatikoki osatzea honekin

en: rolling days
eu: egun segidan

en: Show add confirmation text for 5s
eu: Erakutsi gehitzean berrespen-testua 5 s-z

en: _Toolbar:
eu: _Tresna-barra:

note: widget = gtk_check_button_new_with_mnemonic (_("Enable rows in alternating colors")); data->CM_ruleshint = widget;
en: _Grid line:
eu: _Sareta-marra:

en: Gtk settings
eu: GTK ezarpenak

en: Override
eu: Gainidatzi

en: Font _size:
eu: Letra-_tamaina:

en: Dark theme
eu: Gai iluna

en: Amount colors
eu: Zenbatekoen koloreak

en: Uses custom colors
eu: Erabili kolore pentsonalizatuak

en: _Expense:
eu: _Gastua:

en: _Income:
eu: _Irabazia:

en: _Warning:
eu: _Abisua:

en: _Enable automatic backups
eu: _Gaitu babeskopia automatikoak

en: _Number of backups to keep:
eu: Mantendu beharreko babeskopia _kopurua:

en: Backup frequency is once a day
eu: Babeskopia egunean behin egiten da

en: _Wallets:
eu: _Zorroak:

en: _Backups:
eu: _Babeskopiak:

en: Exchange files
eu: Partekatu fitxategiak

en: _Import:
eu: _Inportatu:

en: _Export:
eu: _Esportatu:

en: Program start
eu: Programa-hasiera

en: Show splash screen
eu: Erakutsi harrera-pantaila

en: Load last opened file
eu: Kargatu azkena irekitako fitxategia

en: Post pending scheduled transactions
eu: Idatzi berandututako transakzio programatuak

en: Update currencies online
eu: Eguneratu monetak online

en: Main window reports
eu: Leiho nagusiko txostenak

note: removed 5.7 label = make_label(_("_Range:"), 0, 0.5); gtk_grid_attach (GTK_GRID (group_grid), label, 1, row, 1, 1); widget = make_daterange(label, DATE_RANGE_CUSTOM_HIDDEN); data->CY_daterange_wal = widget; gtk_grid_attach (GTK_GRID (group_grid), widget, 2, row, 1, 1); row++;
en: Max _items:
eu: _Elementu maximoak:

en: Reset All Preferences
eu: Berrezarri hobespen guztiak

en: Do you really want to reset
    all preferences to default
    values?
eu: Hobespen guztiak
    lehenetsitako balioetara
    berrezarri nahi dituzu?

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: You will have to restart HomeBank
    for the language change to take effect.
eu: HomeBank berrabiarazi beharko duzu
    hizkuntza aldaketak eragina izan dezan.

en: The backup directory has changed,
    you may need to copy the '.bak' file to this new location.
eu: Babeskopiaren direktorioa aldatu egin da,
    kokaleku berrira '.bak' fitxategia kopiatu beharko zenuke.

en: Transaction splits
eu: Transakzio-zatiak

en: Delete all
eu: Ezabatu guztiak

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Transaction amount:
eu: Transakzioen zenbatekoa:

en: Unassigned:
eu: Esleitu gabe:

en: Sum of splits:
eu: Zatien batura:

en: Warning: sum of splits and transaction type don't match
eu: Abisua: zatien batura eta transakzio mota ez datoz bat

en: Warning: sum of splits and transaction amount don't match
eu: Abisua: zatien batura eta transakzioaren zenbatekoa ez datoz bat

en: Cannot rename this Tag,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
eu: Etiketa honi ezin izena aldatu
     '%s'(e)tik '%s'(e)ra,
    izen hau ja badago.

en: Merge tag '%s'
eu: Konbinatu '%s' etiketa

en: Transactions assigned to this tag,
    will be moved to the tag selected below.
eu: Etiketa honi esleitutako transakzioak,
    behean hautatutako etiketara mugituko dira.

en: _Delete the tag '%s'
eu: _Ezabatu '%s' etiketa

en: This tag is used.
    That tag will be deleted from any transaction using it.
eu: Etiketa erabilita dago.
    Etiketa hori erabiltzen duten transakzioetatik ezabatuko da.

en: Manage Tags
eu: Kudeatu etiketak

en: new tag
eu: etiketa berria

en: A_ccount:
eu: Kontu_a:

en: Transaction of %s created.
eu: %s-(e)ko transakzioa sortua.

en: Do you want to break the internal transfer?
    
    Proceeding will delete the target transaction.
eu: Barne-transferentzia hautsi nahi duzu?
    
    Jarraituz gero helburu transakzioa ezabatuko da.

en: _Break
eu: _Hautsi

en: Show _scheduled
eu: Erakutsi _programatuak

en: Show _all accounts
eu: Erakutsi kontu _guztiak

en: Use a template
eu: Erabili txantiloi bat

en: Add & _Keep
eu: Gehitu eta _mantendu

en: Add transaction
eu: Gehitu transakzioa

en: Add template
eu: Gehitu txantiloia

en: Inherit transaction
eu: Jarauntsi transakzioa

en: Inherit template
eu: Jarauntsi txantiloia

en: Edit transaction
eu: Editatu transakzioa

en: Edit template
eu: Editatu txantiloia

en: _Date:
eu: _Data:

note: gtk_widget_set_tooltip_text(widget, _("Date accepted here are:\nday,\nday/month or month/day,\nand complete date into your locale"));
en: - type: d, d/m, m/d a complete date
    - use arrow key + ctrl or shift
    - empty for today
eu: - idatzi: d, d/m, m/d data oso bat
    - erabili gezi teklak + KTRL edo MAIUS
    - hustu gaurko

en: T_o:
eu: Nor_i:

en: Book _2
eu: _2 liburua

note: gtk_widget_set_tooltip_text(widget, _("Autocompletion and direct seizure\nis available"));
en: - type some letter for autocompletion
    - type new text to create entry
eu: - idatzi letraren bat automatikoko osatzeko
    - idatzi testu berria sarrera sortzeko

en: Cate_gory:
eu: _Kategoria:

en: M_emo:
eu: _Memoria

en: _Tags:
eu: _Etiketak:

en: Warning: amount and category sign don't match
eu: Abisua: zenbatekoaren eta kategoriaren zeinua ez datoz bat

en: Multiple edit transactions
eu: Editatu zenbait transakzio

en: Type as
    transfer
eu: Mota aldatu
    transferentziara

en: Time
eu: Denboran

en: Year
eu: Urte

en: Day
eu: Eguna

en: Week
eu: Astea

en: Quarter
eu: Hiruhilekoa

en: Half Year
eu: Urte erdia

en: Trend
eu: Joera.

en: Include
eu: Sartu

en: Exclude
eu: Baztertu

en: (no type)
eu: (motarik ez)

en: Bank
eu: Banku-kontua

en: Cash
eu: Eskudirua

en: Asset
eu: Aktiboa

en: Credit card
eu: Kreditu-txartela

en: Liability
eu: Pasiboa

en: Checking
eu: Kontu korrontea

en: Savings
eu: Aurrezki-kontua

en: This month
eu: Hil hau

en: Next month
eu: Hurrengo hila

en: Next 30 days
eu: Hurrengo 30 egunak

en: Next 60 days
eu: Hurrengo 60 egunak

en: Next 90 days
eu: Hurrengo 90 egunak

en: Possible
eu: Posible

en: Before
eu: Lehenago

en: After
eu: Ondoren

en: Exp. & Inc.
eu: Gas. eta Ira.

en: Any Type
eu: Edozein mota

en: Any Status
eu: Edozein egoera

en: Uncleared
eu: Konpentsatu gabea

en: Unreconciled
eu: Berdinkatu gabea

en: Uncategorized
eu: Kategoriarik gabea

en: Mon
eu: Astelehena

en: Tue
eu: Asteartea

en: Wed
eu: Asteazkena

en: Thu
eu: Osteguna

en: Fri
eu: Ostirala

en: Sat
eu: Larunbata

en: Sun
eu: Igandea

en: January
eu: Urtarrila

en: February
eu: Otsaila

en: March
eu: Martxoa

en: April
eu: Apirila

en: June
eu: Ekaina

en: July
eu: Uztaila

en: August
eu: Abuztua

en: September
eu: Iraila

en: October
eu: Urria

en: November
eu: Azaroa

en: December
eu: Abendua

en: Sep
eu: Iraila

en: Search...
eu: Bilatu...

en: Check
eu: Txekea

en: Bank Transfer
eu: Banku-transferentzia

en: Debit card
eu: Zordunketa-txartela

en: Standing order
eu: Agindu iraunkorra

en: Electronic payment
eu: Ordainketa elektronikoa

en: Deposit
eu: Abonua

note: TRANSLATORS: Financial institution fee
en: FI fee
eu: Finantza-erakundearen komisioa

en: Direct Debit
eu: Zuzeneko zordunketa
