homebank - en to gl translation catalogue (893 entries)

en: Personal finance
gl: Finanzas persoais

en: Free, easy, personal accounting for everyone
gl: Contabilidade persoal, libre e fácil para todos.

en: finance;accounting;budget;personal;money;
gl: finanzas;contabilidade;orzamento;persoal;diñeiro

en: HomeBank is a free software (as in "free speech" and also as in "free beer") that will assist you to manage your personal accounting.
gl: HomeBank é un software libre e gratuíto que lle axudará a xestionar a súa contabilidade persoal.

en: It is designed to easy to use and be able to analyse your personal finance in detail using powerful filtering tools and beautiful graphs.
gl: Deseñouse para ser doado de empregar e ser capaz de analizar as túas finanzas persoais ao detalle empregando poderosas ferramentas de filtrado e fermosas gráficas.

en: If you are looking for a completely free and easy way to manage your personal accounting then HomeBank should be the software of choice.
gl: Se andas a buscar un xeito totalmente gratuíto e doado para xestionar a túa contabilidade persoal, entón HomeBank debería ser a túa elección.

en: All transactions
gl: Todas as transaccións

en: There is %d group of similar transactions
gl: Hai %d grupos de transaccións semellantes

en: No similar transaction were found !
gl: Non se atopou ningunha transacción semellante !

en: Check internal transfer result
gl: Comproba o resultado da transferencia interna

en: No inconsistency found !
gl: Non hai inconsistencias!

en: Inconsistency were found: %d
    do you want to review and fix?
gl: Atopouse unha incongruencia: %d
    Queres revisala e correxila?

en: Every transaction amount will be divided by %.6f.
gl: A cantidade de cada transacción dividirase por %.6f.

en: _Convert
gl: _Converter

en: No transaction changed
gl: Non cambiou ningunha transacción

en: transaction changed: %d
gl: transacción cambiada: %d

en: Automatic assignment result
gl: Resultado das asignacións automáticas

en: _Create
gl: _Crear

en: Create Assignment
gl: Crear Transferencia

en: Create Template
gl: Crear un modelo

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: Are you sure you want to change the status to None?
gl: Está vostede seguro que quere cambiar o estado a Ningún?

en: Some transaction in your selection are already Reconciled.
gl: Algunhas transaccións da súa selección xa estaban conciliadas.

en: _Change
gl: _Cambiar

en: Are you sure you want to toggle the status Reconciled?
gl: Está vostede seguro de cambiar o estado Conciliado?

en: _Toggle
gl: _Cambiar

en: %d transactions
gl: %d transaccións

en: %d transactions, %d selected, avg: %s, sum: %s (%s - %s)
gl: %d transaccións, %d seleccionadas, media: %s, suma: %s (%s - %s)

en: Locked. Click to unlock
gl: Bloqueado. Preme para desbloquear

en: Unlocked. Click to lock
gl: Desbloqueado. Preme para bloquear

en: _Add...
gl: _Engadir

en: _Inherit...
gl: _Herdar

en: _Edit...
gl: _Editar...

en: _Multiple Edit...
gl: Edición _múltiple

en: _Status
gl: _Estado

en: _None
gl: _Ningunha

en: _Cleared
gl: _Limpo

en: _Reconciled
gl: _Conciliado

en: View _Split
gl: Ver _Dividido

en: Copy raw amount
gl: Copiar a cantidade bruta

en: Create template...
gl: Crear modelo...

en: Create assignment...
gl: Crear traspaso...

en: _Delete...
gl: _Eliminar...

en: _Up
gl: _Subir

en: _Down
gl: _Baixar

en: A_ccount
gl: _Conta

en: Export QIF...
gl: Exportar QIF...

en: Export CSV...
gl: Exportar CSV...

en: Print...
gl: Imprimir…

en: Browse Website
gl: Navegar no sitio web

en: _Close
gl: _Pechar

note: #1818052 wish: copy/paste one/multiple transaction(s)
en: _Edit
gl: _Editar

en: Copy
gl: Copiar

en: Paste
gl: Pegar

en: Paste (today)
gl: Pegar (hoxe)

en: Transacti_on
gl: Transacci_ón

en: _Find
gl: _Procurar

en: _Tools
gl: _Ferramentas

en: Mark duplicate...
gl: Marcar duplicados...

en: Check internal transfer
gl: Comprobar transferencia interna

en: Auto. assignments
gl: Autoasignacións

en: _Filter...
gl: _Filtro...

en: Convert to Euro...
gl: Converter a Euro...

en: Add
gl: Engadir

en: Add a new transaction
gl: Engadir unha nova transacción

en: Inherit
gl: Herdar

en: Inherit from the active transaction
gl: Herdar da transacción activa

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic(_("_Edit"));
en: Edit
gl: Editar

en: Edit the active transaction
gl: Editar a transacción activa

note: Cleared
en: Cleared
gl: Limpo

en: Toggle cleared for selected transaction(s)
gl: Mudar o estado limpo das transaccións seleccionadas

note: Reconciled
en: Reconciled
gl: Conciliado

en: Toggle reconciled for selected transaction(s)
gl: Mudar o estado conciliado das transaccións seleccionadas

en: Edit Multiple
gl: Edición Múltiple

en: Edit multiple transaction
gl: Editar múltiples transaccións

en: Create template
gl: Crear modelo

en: Delete
gl: Borrar

en: Delete selected transaction(s)
gl: Borrar transacción/s escollidas

en: Up
gl: Enriba

en: Move transaction up
gl: Mover a transacción enriba

en: Down
gl: Embaixo

en: Move transaction down
gl: Mover a transacción embaixo

en: Reconciled changes is
gl: Cambios reconciliados é

en: (closed)
gl: (pechado)

note: info bar for duplicate
en: _Refresh
gl: Actualiza_r

en: _Range:
gl: Intervalo

note: #2008521 set more accurate tooltip
en: Toggle show %d days ahead
gl: Estanse a amosar %d días por adiantado

en: _Type:
gl: _Tipo:

en: _Status:
gl: E_stado:

en: Open the list filter
gl: Abrir a lista de filtros

en: Refresh results
gl: Actualizar resultados

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("Reset _filters"));
en: _Reset
gl: _Restablecer

en: Print
gl: Imprimir

note: TRANSLATORS: this is for Euro specific users, a toggle to display in 'Minor' currency
en: Euro _minor
gl: Euro_menor

note: account name
en: Reconciled:
gl: Conciliado

en: Cleared:
gl: Limpo:

en: Today:
gl: Hoxe:

en: Future:
gl: Futuro:

en: Revert unsaved changes to file '%s'?
gl: Reverter os cambios non gardados no ficheiro %s?

en: - Changes made to the file will be permanently lost
    - File will be reloaded from the last save (.xhb~)
gl: -Os cambios feitos no ficheiro perderanse definitivamente.
    -Cargarase o ficheiro gardado por última vez (.xhb~)

en: _Revert
gl: _Reverter

en: Are you sure you want to anonymize the file?
gl: Está seguro de que quere facer anónimo o ficheiro?

en: Proceeding will anonymize any text, 
    like 'account x', 'payee y', 'memo z', ...
gl: Procederase a facer anónimo calquera texto,
    como "conta x", "beneficiario y", "concepto z", ...

en: _Anonymize
gl: Facer _anónimo

en: Welcome to HomeBank
gl: Benvido/a a HomeBank

note: label = make_label (_("What do you want to do:"), 0, 0); gimp_label_set_attributes(GTK_LABEL(label), PANGO_ATTR_WEIGHT, PANGO_WEIGHT_BOLD, -1); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (mainvbox), label, FALSE, FALSE, 0);
en: Open _last opened file
gl: Abrir _último ficheiro aberto

en: Create a _new file
gl: Crear un _novo ficheiro

en: _Open an existing file
gl: _Abrir un ficheiro xa existente

en: Open the _example file
gl: Abrir o ficheiro de _exemplo

en: Read HomeBank _Manual
gl: Ler o _manual de HomeBank

en: Configure _preferences
gl: Configurar _preferencias

en: Show this window next time
gl: Mostrar esta fiestra a próxima vez

en: You are about to open the backup file '%s'.
    
    Are you sure you want to do this?
gl: Estás a piques de abrir o ficheiro de respaldo '%s'.
    
    Estás segura/o?

en: Open the backup file?
gl: Abrir o ficheiro de respaldo?

en: _Open backup
gl: Abrir c_opia de seguranza

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
gl: Non se pode abrir '%s', o ficheiro non existe.

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: I/O error for file '%s'.
gl: Erro de E/S do ficheiro '%s'.

en: The file '%s' is not a valid HomeBank file.
gl: O ficheiro '%s' non é un ficheiro HomeBank correcto.

en: The file '%s' was saved with a higher version of HomeBank
    and cannot be loaded by the current version.
gl: O ficheiro '%s' foi gardado cunha versión máis nova de HomeBank
    e non se pode abrir con esta versión.

en: File error
gl: Erro de ficheiro

en: The file has been modified since reading it.
gl: O ficheiro foi modificado dende que o leu.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
gl: Se o garda, todos os cambios externos poderían perderse. Quere gardalo de todos os modos?

en: S_ave Anyway
gl: G_ardar de todos os modos

en: Clear
gl: Limpar

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _New
gl: _Novo

en: _Open...
gl: _Abrir

en: Open _Recent
gl: Abrir _Recente

en: _Save
gl: _Gardar

en: Save _As...
gl: G_ardar como...

en: Import...
gl: Importar...

en: Export as QIF...
gl: Exportar como QIF...

en: Revert
gl: Reverter

en: Restore backup
gl: Restaurar a copia de seguridade

en: Properties...
gl: Propiedades...

en: _Quit
gl: _Saír

en: Preferences...
gl: Preferencias

en: _View
gl: _Vista

en: _Toolbar
gl: _Barra de ferramentas

en: _Bottom Lists
gl: _Listas inferiores

en: Euro minor
gl: Submúltiplo de Euro

en: _Manage
gl: _Xestionar

en: Wallet...
gl: Carteira...

en: Acc_ounts...
gl: _Contas...

en: _Payees...
gl: _Beneficiarios...

en: Categories...
gl: Categorías...

en: Scheduled/Template...
gl: Planificación/Modelos...

en: Budget...
gl: Orzamento...

en: Budget (table view)...
gl: Orzamento (vista de táboa)...

en: Assignments...
gl: Asignacións

en: Currencies...
gl: Moedas...

en: Tags...
gl: Etiquetas...

en: _Transactions
gl: _Transaccións

en: Add...
gl: Engadir...

en: Show...
gl: Mostrar...

en: Show all...
gl: Mostrar todo...

en: Set scheduler...
gl: Configurar planificador

en: Post scheduled
gl: Engadir transaccións planificadas

en: _Reports
gl: _Informes

en: _Statistics...
gl: E_statísticas

en: _Trend Time...
gl: _Tendencia Temporal...

en: B_udget...
gl: O_rzamento...

en: _Vehicle cost...
gl: Custo do _vehículo

en: Show welcome dialog...
gl: Amosar pantalla de benvida...

en: File statistics...
gl: Estatísticas de ficheiro...

en: Anonymize...
gl: Anónimo...

en: _Help
gl: A_xuda

en: _Contents
gl: _Contidos

en: Get Help Online...
gl: Obter axuda en liña...

en: Check for updates...
gl: Comprobar se hai actualizacións...

en: Release Notes
gl: Notas da versión

en: Report a Problem...
gl: Informar dun problema...

en: Translate this Application...
gl: Traducir este aplicativo...

en: _About
gl: Acerca de

en: New
gl: Novo

en: Create a new file
gl: Crear un novo ficheiro

en: Open
gl: Abrir

en: Open a file
gl: Abrir un ficheiro

en: Open a recently used file
gl: Abrir un ficheiro usado recentemente

en: Save
gl: Gardar

en: Save the current file
gl: Gardar o ficheiro actual

note: g_string_append (node, "account" ); 5.2 Account is always created but not visible for BOOK column : Account gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, _("Transaction")); gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, genacc->name); header
en: Account
gl: Conta

en: Manage the accounts
gl: Xestionar as contas

note: g_string_append (node, "payee" ); column: Payee column : Payee payee header { REPORT_SRC_SUBCATEGORY,	N_("Subcategory") },
en: Payee
gl: Beneficiario

en: Manage the payees
gl: Xestionar os beneficiarios

note: g_string_append (node, "category" ); column: Category column : Category category header = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
en: Category
gl: Categoría

en: Manage the categories
gl: Xestionar as categorías

en: Scheduled/Template
gl: Planificado/Modelo

en: Manage the scheduled/template transactions
gl: Xestionar as transaccións planificadas/modelos

note: column: Income
en: Budget
gl: Orzamento

en: Manage the budget
gl: Xestionar o orzamento

en: Assignment
gl: Asignación

en: Manage the automatic assignments
gl: Xestionar as asignacións automáticas

en: Show
gl: Amosar

en: Shows selected account transactions
gl: Mostrar transacción de contas escollidas

en: Add transactions
gl: Engadir transaccións

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Open the Statistics report
gl: Abrir o informe de estatísticas

en: Trend time
gl: Tendencia temporal

en: Open the Trend Time report
gl: Abrir informe de tendencia temporal

en: Open the Balance report
gl: Abrir o informe do balance

en: Open the Budget report
gl: Abrir o informe do orzamento

en: Vehicle cost
gl: Custe do vehículo

en: Open the Vehicle cost report
gl: Abrir o informe de custo do vehículo

en: Help
gl: Axuda

en: Donate
gl: Doar

en: Donate to HomeBank project
gl: Doar ao proxecto HomeBank

en: Scheduled
gl: Planificación

note: Future
en: Future
gl: Futuro

en: Remind
gl: Recordatorio

en: _Today
gl: _Hoxe

en: (no memo)
gl: (sen memo)

en: (copy)
gl: (copiar)

en: (no category)
gl: (sen categoría)

en: invalid CSV format
gl: formato CSV incorrecto

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: (no payee)
gl: (sen beneficiario)

en: (no group)
gl: (sen grupo)

en: (no tag)
gl: (sen etiqueta)

note: TRANSLATORS: printf string for year of week W, ex. 2019-W52 for week 52 of 2019
en: %d-w%02d
gl: %d-s%02d

note: #2007712 TRANSLATORS: printf string for half-year H, ex. 2019-H1 for 1st half-year of 2019
en: %d-h%d
gl: %d-m%d

en: Output version information and exit
gl: Mostrar información da versión e saír

en: [FILE]
gl: [FICHEIRO]

en: Browser error.
gl: Erro de explorador.

en: Could not display the URL '%s'
gl: Non se puido amosar a URL '%s'

en: HomeBank options
gl: Opcións de HomeBank

en: (no institution)
gl: (sen entidade)

en: Your accounts
gl: As súas contas

en: type
gl: tipo

en: group
gl: grupo

en: institution
gl: institución

en: Show all
gl: Amosar todo

en: Expand all
gl: Expandir todo

en: Collapse all
gl: Ocultar todo

note: TRANSLATORS: example 'sum: 3 (-1 + 4)'
en: sum: %s (%s + %s)
gl: suma: %s (%s + %s)

en: No transaction to add
gl: Ningunha transacción para engadir

en: transaction added: %d
gl: transacción engadida: %d

en: Check scheduled transactions result
gl: Resultado das transaccións planificadas

en: Post when program start
gl: Mostrar cando o programa arrinque

en: On
gl: Acendido

en: Off
gl: Apagado

en: maximum post date
gl: Data máxima de asento

en: _Skip
gl: _Omitir

en: Edit & P_ost
gl: Editar & P_ublicar

note: TRANSLATORS: Posting a scheduled transaction is the action to materialize it into its target account. TRANSLATORS: Before that action the automated transaction occurrence is pending and not yet really existing.
en: _Post
gl: _Asentar

en: Top %d Spending / Category
gl: Máximo %d Gasto / Categoría

en: Top %d Spending / Payee
gl: Máximo %d Gasto / Beneficiario

en: Top %d Spending / Account
gl: Máximo %d Gasto / Conta

en: Account Balance
gl: Saldo da conta

en: Other
gl: Outro

en: Total chart
gl: Gráfico total

en: Spending by Month
gl: Gastos por mes

en: Global Balance
gl: Saldo Global

en: Time chart
gl: Gráfico temporal

en: Spending/Month
gl: Gastos/Mes

en: imported account
gl: conta importada

en: Grand total
gl: Suma total

en: last reconciled
gl: derradeira conciliada

en: until overdraft
gl: ata o descuberto

en: before maximum
gl: antes do máximo

en: Accounts
gl: Contas

note: Today
en: Today
gl: Hoxe

en: - split -
gl: -dividir-

en: - this needs a category -
gl: - isto precisa dunha categoría -

note: g_string_append (node, "date" ); header
en: Date
gl: Data

note: g_string_append (node, "paymode" ); header TRANSLATORS: this is abbreviation for Payment
en: Payment
gl: Pago

note: g_string_append (node, "info" );
en: Info
gl: Información

note: g_string_append (node, "memo" ); column: Memo memo
en: Memo
gl: Concepto

note: g_string_append (node, "amount" ); column: Amount amount header 5.7.1
en: Amount
gl: Cantidade

note: g_string_append (node, "tags" );
en: Tags
gl: Etiquetas

en: Match
gl: Coincidir

note: header
en: Status
gl: Estado

note: column: Expense
en: Expense
gl: Gasto

note: column: Income
en: Income
gl: Ingreso

note: column: Result
en: Result
gl: Resultado

en: Average
gl: Media

note: TRANSLATORS: title of list column to inform the scheduled transaction is Late
en: Late
gl: Atrasado

note: TRANSLATORS: title of list column to inform how many occurence remain to post for limited scheduled txn
en: Still
gl: Restantes

en: Next date
gl: Seguinte día

note: TRANSLATORS: example 'Balance by Month'
en: Balance by %s
gl: Balance por %s

note: //TRANSLATORS: count of transaction in overdrawn / count of total transaction under overdrawn amount threshold
en: %d/%d under %s
gl: %d/%d baixo %s

en: List
gl: Listaxe

en: View results as list
gl: Ver resultado como lista

en: Line
gl: Liña

en: View results as lines
gl: Ver resultados como liñas

en: Detail
gl: Detalle

en: Toggle detail
gl: Amosar detalles

en: Refresh
gl: Recargar

en: Balance report
gl: Informe do balance

en: Display
gl: Pantalla

en: Inter_val:
gl: Inter_valo

en: Show empty line
gl: Amosar liña en branco

en: _Zoom X:
gl: _Ampliar X:

en: Date filter
gl: Filtro de data

en: _From:
gl: _De:

en: _To:
gl: _Ata:

en: Account filter
gl: Filtro da conta

en: Select:
gl: Seleccionar:

en: All
gl: Todos

en: None
gl: Ningún

en: Invert
gl: Invertir

note: column: Expense
en: Spent
gl: Gasto

en: Fulfilled
gl: Completado

en: Month
gl: Mes

en: Budget by category
gl: Orzamento por categoría

en: Budget by month
gl: Orzamento por mes

en:  over
gl:  supera

en:  left
gl:  queda

en:  under
gl:  baixo

en: Stack
gl: Barras

en: View results as stack bars
gl: Ver os resultados en barras

note: gtk_widget_set_halign (menu, GTK_ALIGN_END);
en: _Result to clipboard
gl: _Resultado ó portapapeis

en: _Result to CSV
gl: _Resultado a CSV

en: _Detail to clipboard
gl: _Detalle ó portapapeis

en: _Detail to CSV
gl: _Detalle a CSV

en: No account is defined to be part of the budget.
gl: Ningunha conta está definida para ser parte do orzamento

en: You should include some accounts from the account dialog.
gl: Debe incluir algunhas contas dende o menú de contas.

en: Budget report
gl: Informe do orzamento

en: Mode:
gl: Modo:

en: Only out of budget
gl: Só fóra de orzamento

en: Result:
gl: Resultado:

en: Budget:
gl: Orzamento:

en: Spent:
gl: Gastado:

note: TRANSLATORS: example 'Expense by Category' TRANSLATORS: example 'Category by Month'
en: %s by %s
gl: %s por %s

en: Too much columns to display
gl: Demasiadas columnas a amosar

en: Please select a wider interval and / or a narrower date range
gl: Por favor, selecciona un intervalo máis amplo e / ou un rango de datos máis pequeno

en: Column
gl: Columna

en: View results as column
gl: Ver resultados en columnas

en: View results as donut
gl: Ver resultados en gráfico circular

en: View results as stack
gl: Ver os resultados en morea

en: Stack 100%
gl: Amorear 100%

en: View results as stack 100%
gl: Ver os resultados como unha morea 100%

en: Legend
gl: Lenda

en: Toggle legend
gl: Amosar lenda

en: Rate
gl: Taxa

en: Toggle rate
gl: Amosar taxa

en: Filter
gl: Filtro

en: Edit filter
gl: Editar o filtro

en: Statistics Report
gl: Informe de estatísticas

en: _View by:
gl: _Ver por:

en: _Balance mode
gl: Modo _Balance

en: _Forecast
gl: _Predición

en: Sort by _amount
gl: Ordenar por _cantidade

en: Compare Exp. & Inc.
gl: Comparar Gastos & Ingresos

en: Income:
gl: Ingresos:

en: Expense:
gl: Gastos:

en: Average: %s
gl: Promedio: %s

en: Trend Time Report
gl: Informe de tendencia temporal

en: _Cumulate
gl: A_cumulado

en: Item filter
gl: Filtrar elemento

en: Time slice
gl: Fracción de tempo

note: LST_CAR_DATE, LST_CAR_MEMO, LST_CAR_METER, LST_CAR_FUEL, LST_CAR_PRICE, LST_CAR_AMOUNT, LST_CAR_DIST, LST_CAR_100KM column: Memo column = gtk_tree_view_column_new(); gtk_tree_view_column_set_title(column, _("Memo")); gtk_tree_view_append_column (GTK_TREE_VIEW(view), column); renderer = gtk_cell_rend
en: Meter
gl: Contador

note: column: Fuel load
en: Fuel
gl: Combustible

note: column: Price by unit
en: Price
gl: Prezo

en: Export
gl: Exportar

en: Export as CSV
gl: Exportar como CSV

en: Vehicle cost report
gl: Informe do custo do vehículo

note: label = make_label_widget(_("Vehi_cle:")); #2001566 make label consistent with properties dialog
en: _Category:
gl: _Categoría

en: Meter:
gl: Metro:

en: Consumption:
gl: Consumo:

en: Fuel cost:
gl: Custe carburante:

en: Other cost:
gl: Outros custos:

en: Total cost:
gl: Custo total:

note: setting wrap causes O(n^2) performance regression because after every insert the drop-down list size is re-computed. gtk_combo_box_set_wrap_width(GTK_COMBO_BOX(data->CY_template), 0); populate template
en: (none)
gl: (ningún)

en: Account name
gl: Nome da Conta

en: Error
gl: Erro

en: Cannot add an account '%s',
    this name already exists.
gl: Non se pode engadir a conta '%s',
    este nome xa existe.

en: Cannot delete account '%s'
gl: Non se pode eliminar a conta '%s'

en: It has transaction
gl: Ten transacción

en: Are you sure you want to permanently delete '%s'?
gl: Está seguro de que quere eliminar definitivamente '%s'?

en: If you delete an account, it will be permanently lost.
gl: Se elimina unha conta, non se poderá recuperar.

en: Cannot rename this Account,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
gl: Non se pode mudar o nome á conta
    «%s» como «%s» porque xa existe
    outra conta con ese nome.

en: Manage Accounts
gl: Xestionar contas

en: Rename
gl: Renomear

en: Move up
gl: Mover para arriba

en: Move down
gl: Mover para abaixo

en: General
gl: Xeral

en: _Group:
gl: _Grupo:

en: _Institution:
gl: _Institución

en: N_umber:
gl: N_úmero

en: Start _balance:
gl: Saldo _inicial:

en: _Currency:
gl: _Moeda:

en: this account was _closed
gl: esta conta foi pe_chada

en: Website:
gl: Sitio web

en: Notes:
gl: Notas:

en: Behaviour
gl: Comportamento

en: Automation
gl: Automatización

en: Default _Template:
gl: _Modelo por defecto:

en: Report exclusion
gl: Exclusión dos informes

en: exclude from account _summary
gl: excluir do resumo de _contas

en: outflow into summary
gl: Gastos no resumo

en: exclude from the _budget
gl: excluir do _orzamento

en: exclude from any _reports
gl: excluír de calquera info_rme

en: Misc.
gl: Varios

en: Current check number
gl: Número de cheque actual

en: Checkbook _1:
gl: Chequeira _1:

en: Checkbook _2:
gl: Chequeira _2:

en: Balance limits
gl: Límites do balance

en: _Overdraft at:
gl: _Descuberto en:

en: Max_imum:
gl: Máx_imo:

en: If you delete a scheduled/template, it will be permanently lost.
gl: Se elimina unha planificación/modelo, non se poderá recuperar.

en: Next _date:
gl: Próxima _data:

en: Ever_y:
gl: Ca_da

en: More options
gl: Máis opcións

en: Week end:
gl: Fin de semana:

en: _Stop after:
gl: _Parar despois de:

en: posts
gl: anotacións

en: Manage scheduled/template transactions
gl: Xestionar a planificación/modelos de transaccións.

en: Template
gl: Modelo

en: _Schedule
gl: _Planificar

en: Disabled
gl: Deshabilitada

en: If empty
gl: Se está baleiro

en: Overwrite
gl: Sobrescribir

note: column : Search
en: Search
gl: Buscar

note: column : Notes
en: Notes
gl: Notas

en: This search text already exists at position %d
gl: Este texto de búsqueda xa existe na posición %d

note: GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_OPEN,
en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _OK
gl: _Aceptar

en: Condition
gl: Condición

note: label = make_label_widget(_("Con_tains:"));
en: _Search:
gl: _Buscar:

en: Case sensitive
gl: Sensíbel a maiúsculas

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: _In:
gl: _En

en: _AND
gl: _E

note: gtk_box_pack_start(GTK_BOX(bbox), widget, FALSE, FALSE, 0);
en: Amou_nt:
gl: _Cantidade:

note: label = make_label_group(_("Assign payee"));
en: Assignments
gl: Asignacións

en: _Payee:
gl: _Beneficiarios:

en: Pay_ment:
gl: _Pagamento

en: (rule %d)
gl: (regra %d)

en: If you delete an assignment, it will be permanently lost.
gl: Se elimina unha asignación, non se poderá recuperar.

en: Move to...
gl: Mover a...

en: Move rule
gl: Mover regra

en: Move
gl: Mover

en: Manage Assignments
gl: Administrar asignacións

en: This assistant will help you setup a minimum configuration
    for a new HomeBank file.
gl: Este asistente axudarache a establecer a configuración mínima para un novo arquivo HomeBank.

en: All the elements you setup here can be changed later if required.
gl: Todos os elementos que configures aquí poden ser modificados máis tarde se o precisas.

en: No changes will be made until you click "Apply"
    at the end of this assistant.
gl: Non se levarán a cabo os cambios que realices ata que premas en "Aplicar"
    ao remate deste asistente.

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank will display a title for the main window,
    it can be a free label or your name.
gl: HomeBank amosará un título para a xanela principal,
    pode ser o que queiras ou o teu nome.

en: _Title:
gl: _Título:

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank support multiple currencies. The base currency is
    the default for new accounts and reports.
gl: HomeBank admite múltiples moedas. A moeda de base é
    a empregada por defecto para novas contas e informes.

en: Setup additional currencies
gl: Configurar moedas adicionais

en: _Add
gl: Eng_adir

en: Not found
gl: Non se atopou

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank can prefill the categories for your language
    if a CSV file is available and provided by the community.
gl: HomeBank pode encher as categorías no teu idioma
    se hai un arquivo CSV dispoñible e proporcionado pola comunidade.

en: Setup categories for my language
gl: Configurar as categorías para o meu idioma

en: Preset file:
gl: Ficheiro predeterminado:

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank enables to import your accounts from downloaded
    financial institution files, or you can create your account manually.
gl: HomeBank permite importar as túas contas dende os arquivos descargados
    da túa institución financieira, ou podes crear a túa conta de xeito manual.

en: Create my first account
gl: Crear a miña primeira conta

en: _Name:
gl: _Nome:

en: This is a confirmation page,
    
    press 'Apply' to apply changes
gl: Esta é unha páxina de confirmación,
    
    preme "Aplicar" para aplicar os cambios.

en: Start File Setup
gl: Comezar a configuración do arquivo

en: File Options
gl: Opcións do arquivo

en: Choose Currencies
gl: Escoller moedas

en: Choose Categories
gl: Escoller categorías

en: Create Account
gl: Crear Conta

en: Finish File Setup
gl: Rematar a configuración do arquivo

en: <New account (global)>
gl: <Conta nova (global)>

en: <New account>
gl: <Conta nova>

en: <Skip this account>
gl: <Omitir esta conta>

en: Valid
gl: Válido

en: Name
gl: Nome

en: _Open
gl: _Abrir

en: Known files
gl: Ficheiros coñecidos

en: QIF files
gl: Ficheiros QIF

en: OFX/QFX files
gl: Ficheiros OFX/QFX

en: CSV files
gl: Ficheiros CSV

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: new global account
gl: nova conta global

en: new account
gl: conta nova

en: skipped
gl: omitido

en: , %d of %d transactions
gl: , %d de %d transaccións

en: %d transaction(s), %d similar, %d existing, %d selected
gl: %d transacción(s), %d similar, %d existente, %d seleccionada

en: %d transaction(s), %d selected
gl: %d transacción (s) %d seleccionada

en: Some date cannot be converted. Please try to change the date order to continue.
gl: Algunhas datas non se poden converter. Intente cambiar o formato da data para continuar.

note: label = g_strdup_printf(_("'%s' - %s"), genacc->name, hb_import_filetype_char_get(genacc));
en: Import <b>%s</b> in_to:
gl: Impor_tar <b>%s</b> in:

en: this file
gl: este ficheiro

en: this account
gl: esta conta

en: Name: %s
    Number: %s
    File: %s
    Encoding: %s
gl: Nome: %s
    Número: %s
    Ficheiro: %s
    Codificación: %s

en: Import transactions from bank or credit card
gl: Importar transaccións dende banco ou tarxeta de crédito

en: With this assistant you will be guided through the process of importing one or several
    downloaded statements from your bank or credit card, in the following formats:
gl: Con este asistente guiaráselle durante o proceso de importación dun ou varios
    extractos descargados do seu banco ou tarxeta de crédito, nos seguintes formatos:

en: <b>Recommended:</b> .OFX or .QFX
    <i>(Sometimes named Money™ or Quicken™)</i>
    <b>Supported:</b> .QIF
    <i>(Common Quicken™ file)</i>
    <b>Advanced users only:</b> .CSV
    <i>(format is specific to HomeBank, see the documentation)</i>
gl: <b>Recomendado:</b> .OFX or .QFX
    <i>(Ás veces denominado Money™ ou Quicken™)</i>
    <b>Compatíbel:</b> .QIF
    <i>(Ficheiro Quicken™ común)</i>
    <b>Só usuarios avanzados:</b> .CSV
    <i>(formato específico de HomeBank, véxase a documentación)</i>

en: No changes will be made until you click "Apply" at the end of this assistant.
gl: Non se farán cambios ata que faga clic en "Aplicar" ao final deste asistente.

en: Don't show this again
gl: Non mostrar isto máis

en: Drag&Drop one or several files to import.
    You can also use the add/delete buttons of the list.
gl: Arrastra e solta un ou varios arquivos para importar.
    Tamén podes empregar os botóns engadir/eliminar da lista.

en: There is too much account in the files you choose,
    please use the back button to select less files.
gl: Hai demasiadas contas nos arquives que escolliches,
    por favor emprega o botón de retorno para escoller menos arquivos.

en: Target account identification by name or number failed.
gl: Fallou a identificación por nome ou número da conta destino.

en: Date order:
gl: Formato de data:

en: _Import memos
gl: _Importar conceptos

en: _Swap memos with payees
gl: _Intercambiar conceptos e beneficiarios

en: OFX _Name:
gl: _Nome OFX:

en: OFX _Memo:
gl: _Concepto OFX:

en: Sentence _case memo/payee
gl: Axustar _maiúsculas nos campos concepto/beneficiario

en: _Toggle amount
gl: Inverter _cantidade

en: Similar transaction in target account (possible duplicate)
gl: Transacción similar na conta de destino (posible duplicado)

en: Date _gap:
gl: Intervalo de _datas:

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days of date tolerance TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days
gl: días

en: The match is done in order: by account, amount and date.
    A date tolerance of 0 day means an exact match
gl: A concordancia farase na seguinte orde: conta, importe, data.
    Unha tolerancia de data de 0 días implica unha concordancia exacta.

en: Run automation
gl: Executar automatismo

en: 1) Enrich with _payee default
gl: Cubrir co benefeciario por defecto

en: 2) Run automatic _assigment rules
gl: 2) Executar regras de asignación automática

en: Click "Apply" to update your accounts.
gl: Preme en "Aplicar" para actualizar as túas contas.

en: Welcome
gl: Benvido/a

en: Select file(s)
gl: Seleccionar ficheiro(s)

note: gtk_assistant_set_page_type (GTK_ASSISTANT (assistant), page, GTK_ASSISTANT_PAGE_PROGRESS);
en: Import
gl: Importar

en: Confirmation
gl: Confirmación

en: File format error
gl: Erro no formato do ficheiro

en: The CSV file must contains the exact numbers of column,
    separated by a semi-colon, please see the help for more details.
gl: O ficheiro CSV debe ter o número exacto de columnas,
    separadas por un punto e coma. Consulte a axuda para máis detalles.

en: Are you sure you want to clear input?
gl: Está seguro de que quere limpar a entrada?

en: If you proceed, every amount will be set to 0.
gl: Se continua, todas as cantidades poranse a 0.

en: _Clear
gl: _Limpar

en: Budget for %s
gl: Orzamento para %s

note: create window
en: Manage Budget
gl: Xestionar orzamento

en: _Import CSV
gl: _Importar CSV

en: E_xport CSV
gl: E_xportar CSV

en: Balance:
gl: Balance

en: is the same each month
gl: é o mesmo cada mes

en: _Clear input
gl: _Limpar entrada

en: is different per month
gl: é diferente por mes

en: Options
gl: Opcións

note: Force monitoring
en: _Force monitoring this category
gl: _Forzar monitorización de esta categoría

en: Jan
gl: Xan

en: Apr
gl: Abr

en: May
gl: Maio

en: Jun
gl: Xuñ

en: Jul
gl: Xul

en: Aug
gl: Ago

en: Sept
gl: Set

en: Oct
gl: Out

en: Summary
gl: Resumo

en: Totals
gl: Totais

note: gtk_tree_view_column_set_title(col, _("Annual Total"));
en: Annual
    Total
gl: Anual
    Total

note: gtk_tree_view_column_set_title(col, _("Monthly Average"));
en: Monthly
    Average
gl: Mensualmente
    Media

en: Monthly
gl: Mensual

en: Add a category
gl: Engadir unha categoría

en: _Apply
gl: _Aplicar

en: Parent category
gl: Categoría pai

en: Category name
gl: Nome da categoría

en: This category is used.
    Any transaction using that category will be set to (no category)
gl: Esta categoría utilízase.
    Calquera transacción que a empregue cambiarase a (sen categoría).

en: Merge categories
gl: Combinar categorías

en: Transactions assigned to category '%s', will be moved to the category selected below.
gl: As transaccións asignadas á categoría '%s', serán movidas á categoría seleccionada abaixo.

en: Target category
gl: Categoría de destino

en: _Delete the category '%s'
gl: _Eliminar a categoría '%s'

en: Are you sure you want to clear inputs for '%s'?
gl: Estás seguro/a que queres descartar os datos introducidos para '%s'?

note: Add / Remove / Merge
en: Add category
gl: Engadir categoría

en: Remove category
gl: Eliminar categoría

en: Merge
gl: Combinar

note: Clear Input
en: Clear input
gl: Descartar a entrada

note: TRANSLATORS: 'txn' is abbrevation for transaction
en: # txn
gl: #txn

note: TRANSLATORS: 'cfg' is abbrevation for configuration TRANSLATORS: 'txn' is abbrevation for configuration
en: # cfg
gl: #cfg

en: Delete unused categories
gl: Eliminar as categorías non utilizadas

en: Are you sure you want to permanently
    delete unused categories?
gl: Está seguro de que quere eliminar
    permanentemente as categorías que
    non se utilizan?

en: Edit Category
gl: Editar Categoría

en: Change Type
gl: Cambiar Tipo

en: _Income
gl: _Ingresos

en: Propagate to _children
gl: Expandir a _fillos

en: Cannot rename this Category,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
gl: Non se pode volver nomear esta categoría.
    desde '%s' ata '%s',
    este nome xa existe.

en: Merge category '%s'
gl: Combinar categoría '%s'

en: Transactions assigned to this category,
    will be moved to the category selected below.
gl: As transaccións asignadas a esta categoría,
    moveranse á categoría seleccionada abaixo.

en: Include _subcategories
gl: Inclúe_subcategorías

en: Manage Categories
gl: Xestionar categorías

note: test headerbar content = gtk_dialog_get_header_bar(GTK_DIALOG (dialog));
en: Show Hidden
gl: Amosar non visibles

note: test headerbar content = gtk_dialog_get_header_bar(GTK_DIALOG (dialog));
en: Show Usage
gl: Amosar uso

en: _Delete unused
gl: _Eliminar non utilizadas

en: Move/Merge
gl: Move/Mestura

en: Show/Hide
gl: Amosar/Esconder

en: new category
gl: nova categoría

en: new subcategory
gl: nova subcategoría

en: Base currency
gl: Moeda principal

en: Symbol
gl: Símbolo

en: Exchange rate
gl: Tipo de cambio

en: Last modified
gl: Última modificación

en: Edit currency
gl: Editar moeda

en: Currency
gl: Moeda

en: Format
gl: Formato

en: _Customize
gl: _Personalizar

en: _Symbol:
gl: _Símbolo:

en: Is pre_fix
gl: É pre_fixo

en: _Decimal char:
gl: Separador _decimais:

en: _Frac digits:
gl: Número de _decimais

en: _Grouping char:
gl: Separador de _miles:

en: Select base currency
gl: Seleccionar a moeda principal

en: Select currency
gl: Seleccionar moeda

en: ISO Code
gl: Código ISO

en: Add a custom _currency
gl: Engadir unha moeda personalizada

en: Update online error
gl: Actualizar erro en liña

en: If you delete a currency, it will be permanently lost.
gl: Se elimina una moeda, non se poderá recuperar.

en: Change the base currency
gl: Cambiar a moeda principal

en: If you proceed, rates of other currencies
    will be set to 0, don't forget to update it
gl: Se continúa, os tipos de cambio das outras moedas
    poranse a 0, non se esqueza de actualizalos.

en: Currencies
gl: Moedas

en: Update online
gl: Actualizar por rede

en: Set as base
gl: Pór como principal

en: File statistics
gl: Estatísticas de ficheiro

en: Transaction
gl: Transacción

note: header
en: Tag
gl: Etiqueta

en: Upgrade
gl: Anovar

en: Select a base currency
gl: Seleccionar a moeda principal

en: Starting v5.1, HomeBank can manage several currencies
    if the currency below is not correct, please change it:
gl: A partires da v5.1, HomeBank pode xestionar varias moedas
    se a moeda de abaixo non é a correcta, cámbiaa.

en: Currency:
gl: Moeda:

en: Export as QIF
gl: Exportar como QIF

en: Import from CSV
gl: Importar desde CSV

en: Open HomeBank file
gl: Abrir ficheiro de HomeBank

en: Open HomeBank backup file
gl: Abrir copia de seguranza de HomeBank

en: Save HomeBank file as
gl: Gardar fichero de HomeBank como

en: HomeBank files
gl: Ficheiros de HomeBank

en: File backup
gl: Copia de seguranza

en: All backups
gl: Todas as copias de seguranza

en: Save changes to the file before closing?
gl: Gardar os cambios no ficheiro antes de pechar?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
    Number of changes: %d.
gl: Se non garda, os cambios perderanse para sempre.
    Número de cambios: %d.

en: Close _without saving
gl: Pechar _sen gardar

en: Export as _CSV
gl: Exportar como _CSV

en: Folder:
gl: Cartafol:

en: Pick a Folder
gl: Escolla un cartafol

en: Filename:
gl: Nome do ficheiro:

en: Add Status column
gl: Engadir columna de Estado

en: Detail split lines
gl: Fragmento por liña nas transaccións divididas

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: The file will not be in HomeBank CSV format, because you export
    from 'All transaction', or you selected an option.
gl: O arquivo non estará no formato CSV de HomeBank, debido a que é exportado
    dende "Todas as transaccións", ou foi seleccionada unha opción.

en: Export as PDF
gl: Exportar como PDF

en: Export as _PDF
gl: Exportar como _PDF

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: With HomeBank, printing is oriented towards an eco-responsible
    attitude towards the most widespread digital format: PDF format.
gl: En HomeBank, imprimir está orientado cara a unha actitude ecolóxica,
    utilizando o formato dixital máis común: PDF.

en: Select action for target creation
gl: Selecciona unha acción para a creación do obxectivo

en: Create _New
gl: Crear _novo

en: Use _Selection
gl: Usa _Selección

en: Source transfer
gl: Transferir fonte

note: target listview
en: Target association suggested
gl: Asociación de obxectivo suxerida

en: HomeBank has found some transaction that may be the associated transaction for the internal transfer.
gl: HomeBank atopou algunha transacción que pode ser a asociada á transferencia interna.

note: header
en: Text
gl: Texto

en: _Memo:
gl: _Concepto:

en: _Info:
gl: _Info

en: Case _sensitive
gl: _Diferenciar maiúsculas e minúsculas

note: header
en: Type
gl: Tipo

en: Transfer
gl: Transferir

en: _Use
gl: _Uso

en: Amount/Text
gl: Cantidade/Texto

en: Always show
gl: Amosar sempre

en: Void
gl: Nulo

en: Added
gl: Engadido

en: Edited
gl: Editado

en: Due Date
gl: Data de Vencemento

en: Next Payout
gl: Seguinte pagamento

en: In Advance
gl: Por adiantado

en: File properties
gl: Propiedades do ficheiro

en: Scheduled transactions
gl: Transaccións planificadas

en: Automatic post:
gl: Publicación automática:

en: of each
gl: de cada

en: month
gl: mes

en: Delete unused payee
gl: Eliminar os beneficiarios non utilizados

en: Are you sure you want to
    permanently delete unused payee?
gl: Está seguro de que quere eliminar
    permanentemente os beneficiarios non utilizados?

en: Edit Payee
gl: Editar beneficiario

en: Default Fill
gl: Completar por defecto

en: Pa_yment:
gl: Pagamento

en: Cannot rename this Payee,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
gl: Non se pode renomear este beneficiario,
    desde '%s' ata '%s',
    este nome xa existe.

en: Merge payee '%s'
gl: Combinar beneficiario '%s'

en: Transactions assigned to this payee,
    will be moved to the payee selected below.
gl: As transaccións asignadas a este beneficiario
    moveranse ó beneficiario seleccionado abaixo.

en: _Delete the payee '%s'
gl: Eliminar o beneficiario '%s'

en: This payee is used.
    Any transaction using that payee will be set to (no payee)
gl: Este beneficiario utilízase.
    As operacións que o empreguen, cambiaranse a (sen beneficiario)

en: Manage Payees
gl: Xestionar beneficiarios

en: new payee
gl: novo beneficiario

en: Locale
gl: Configuración rexional

en: Transactions
gl: Transaccións

en: Import/Export
gl: Importar/Exportar

en: Report
gl: Informe

en: Forecast
gl: Predición

en: Backup
gl: Copia de seguranza

en: Folders
gl: Cartafoles

en: System defaults
gl: Parámetros do sistema por defecto

en: Icons only
gl: Só iconas

en: Text only
gl: Só texto

en: Text under icons
gl: Texto debaixo das iconas

en: Text beside icons
gl: Texto a carón das iconas

en: Both
gl: Ambos

en: Tango light
gl: Tango lixeiro

en: Tango medium
gl: Tango medio

en: Tango dark
gl: Tango escuro

en: m-d-y
gl: m-d-a

en: d-m-y
gl: d-m-a

en: y-m-d
gl: a-m-d

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Append to Info
gl: Engadir á información

en: Append to Memo
gl: Engadir ao Concepto

en: Append to Payee
gl: Engadir a beneficiario

en: Tab
gl: Tabulación

en: Comma
gl: Coma

en: Semicolon
gl: Punto e coma

en: Space
gl: Espazo

en: System Language
gl: Idioma do sistema

en: Choose a default HomeBank files folder
gl: Elexir o cartafol de HomeBank por defecto

en: Choose a default HomeBank backup files folder
gl: Escolle unha carpeta por defecto para os arquivos de respaldo de HomeBank

en: Choose a default import folder
gl: Elexir o cartafol de importación por defecto

en: Choose a default export folder
gl: Elexir o cartafol de exportación por defecto

en: General options
gl: Opcións xerais

en: OFX/QFX options
gl: Opcións OFX/QFX

en: QIF options
gl: Opcións QIF

en: CSV options
gl: Opcións para o CSV

en: (transaction import only)
gl: (só importación da transacción)

en: Separator:
gl: Separador:

en: Initial filter
gl: Filtro inicial

en: Charts options
gl: Opcións de gráficos

en: Color scheme:
gl: Esquema de cores:

en: Smaller legend _font
gl: _Fonte da lenda máis pequena

en: Statistics options
gl: Opcións de estatísticas

en: Show by _amount
gl: Amosar por _importe

en: Show _rate column
gl: Amosar columnas de _taxas

en: Show _details
gl: Amosar _detalles

en: Include _transfer
gl: Incluír _transferencia

en: Budget options
gl: Opcións de orzamentos

en: Enable _forecast
gl: Permitir _predición

en: Month number:
gl: Mes número:

en: _Enable
gl: _Activar

note: row++;
en: _Preset:
gl: Predefinido

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: _Language:
gl: _Lingua:

en: _Date display:
gl: Mostrar _Datas:

en: _Format:
gl: _Formato:

en: %a locale's abbreviated weekday name.
    %A locale's full weekday name. 
    %b locale's abbreviated month name. 
    %B locale's full month name. 
    %c locale's appropriate date and time representation. 
    %C century number (the year divided by 100 and truncated to an integer) as a decimal number [00-99]. 
    %d day of the month as a decimal number [01,31]. 
    %D same as %m/%d/%y. 
    %e day of the month as a decimal number [1,31]; a single digit is preceded by a space. 
    %j day of the year as a decimal number [001,366]. 
    %m month as a decimal number [01,12]. 
    %p locale's appropriate date representation. 
    %y year without century as a decimal number [00,99]. 
    %Y year with century as a decimal number.
gl: %a nome do día da semana abreviado. 
    %A nome do día da semana completo. 
    %b nome do mes abreviado. 
    %B nome do mes completo. 
    %c representación de data e hora de acordo á localización do sistema. 
    %C número do século (ano dividido por 100 e truncado a un enteiro) como número decimal [00-99]. 
    %d día do mes como número decimal [01,31]. 
    %D igual a %m/%d/%y. 
    %e día do mes como número decimal [1,31]; un so díxito é precedido por un espazo. 
    %j día do ano como número decimal [001,366]. 
    %m mes como número decimal [01,12]. 
    %p representación da data de acordo á localización do sistema.
    %y ano sen século como número decimal [00,99]. 
    %Y ano con século como número decimal.

en: Fiscal year
gl: Exercicio fiscal

note: TRANSLATORS: (fiscal year) starts on
en: Starts _on:
gl: Comeza o:

en: Measurement units
gl: Unidades métricas

en: Use _miles for meter
gl: Usar _millas para metros

en: Use _gallon for fuel
gl: Usar _galón para combustíbel

note: label = make_label_group(_("Transaction window"));
en: Transaction list
gl: Lista de transaccións

en: _Show future:
gl: _Mostrar futuro

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days ahead
gl: días cara adiante

en: Hide reconciled
gl: Agochar conciliadas

en: Always show remind
gl: Mostrar sempre recordatorios

en: Always show void
gl: Mostrar sempre nulos

en: Include remind into balance and report
gl: Incluír recordatorio no balance e no informe

en: Lock reconciled for any changes
gl: Bloquear calquera cambio no reconciliado

en: Transaction dialog
gl: Diálogo de transacción

en: _Keep the last date when multiple add or inherit
gl: _Manter a última data cando se engadiron ou herdaron múltiples

en: Transfer target date tolerance:
gl: Tolerancia da transacción destino:

en: Sync transfer Status
gl: Sincronizar o Estado da transferencia

en: Enable _memo autocomplete with
gl: Autocompletado de concepto cos

en: rolling days
gl: últimos días

en: Show add confirmation text for 5s
gl: Amosar o texto de confirmación de nova entrada durante 5s

en: _Toolbar:
gl: Barra de _ferramentas

note: widget = gtk_check_button_new_with_mnemonic (_("Enable rows in alternating colors")); data->CM_ruleshint = widget;
en: _Grid line:
gl: Liñas de _grade:

en: Gtk settings
gl: Configuración de gtk

en: Override
gl: Substituir

en: Font _size:
gl: _Tamaño da fonte:

en: Dark theme
gl: Tema escuro

en: Amount colors
gl: Cores de cantidades

en: Uses custom colors
gl: Utiliza cores personalizadas

en: _Expense:
gl: _Gasto:

en: _Income:
gl: _Ingreso:

en: _Warning:
gl: _Atención

en: _Enable automatic backups
gl: _Habilitar copias de seguranza automáticas

en: _Number of backups to keep:
gl: _Número de copias de seguranza a manter:

en: Backup frequency is once a day
gl: As copia de seguridade faise unha vez ó día

en: _Wallets:
gl: _Carteiras:

en: _Backups:
gl: _Respaldos

en: Exchange files
gl: Arquivos de intercambio

en: _Import:
gl: _Importar

en: _Export:
gl: _Exportar

en: Program start
gl: Inicio do programa

en: Show splash screen
gl: Mostrar a pantalla de benvida

en: Load last opened file
gl: Cargar o último ficheiro aberto

en: Post pending scheduled transactions
gl: Asentar as transaccións planificadas pendentes

en: Update currencies online
gl: Actualizar moedas pola rede

en: Main window reports
gl: Ventá principal de informes

note: removed 5.7 label = make_label(_("_Range:"), 0, 0.5); gtk_grid_attach (GTK_GRID (group_grid), label, 1, row, 1, 1); widget = make_daterange(label, DATE_RANGE_CUSTOM_HIDDEN); data->CY_daterange_wal = widget; gtk_grid_attach (GTK_GRID (group_grid), widget, 2, row, 1, 1); row++;
en: Max _items:
gl: Máximo de _ítems:

en: Reset All Preferences
gl: Restablecer todas as preferencias

en: Do you really want to reset
    all preferences to default
    values?
gl: Está seguro de que quere restablecer
    todas as preferencias ao valor por defecto?

en: Preferences
gl: Preferencias

en: You will have to restart HomeBank
    for the language change to take effect.
gl: Debe reiniciar HomeBank para
    aplicar o cambio de lingua

en: The backup directory has changed,
    you may need to copy the '.bak' file to this new location.
gl: O directorio/carpeta de respaldo cambiou,
    é posible que precises copiar o arquivo '.bak' a esta nova localización.

en: Transaction splits
gl: Dividir transacción

en: Delete all
gl: Borrar todo

en: Apply
gl: Aplicar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Transaction amount:
gl: Importe da transacción

en: Unassigned:
gl: Sen asignar:

en: Sum of splits:
gl: Suma dos fragmentos:

en: Warning: sum of splits and transaction type don't match
gl: Atención: o signo da suma dos fragmentos e o tipo de transacción non coinciden

en: Warning: sum of splits and transaction amount don't match
gl: Atención: a suma dos fragmentos e a cantidade da transacción non coinciden

en: Edit Tag
gl: Editar Etiqueta

en: Cannot rename this Tag,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
gl: Non se pode renomear esta Etiqueta, 
    de '%s' a '%s',
    este nome xa existe.

en: Merge tag '%s'
gl: Combinar etiqueta '%s'

en: Transactions assigned to this tag,
    will be moved to the tag selected below.
gl: As transaccións asignadas a esta etiqueta, 
    serán movidas á etiqueta seleccionada abaixo.

en: _Delete the tag '%s'
gl: _Eliminar esta etiqueta '%s'

en: This tag is used.
    That tag will be deleted from any transaction using it.
gl: Esta etiqueta está sendo empregada. 
    A devandita etiqueta será eliminada de calquera outra transacción que a use.

en: Manage Tags
gl: Xestionar Etiquetas

en: new tag
gl: nova etiqueta

en: A_ccount:
gl: _Conta

en: Transaction of %s created.
gl: Transacción de %s creada.

en: Do you want to break the internal transfer?
    
    Proceeding will delete the target transaction.
gl: Queres fragmentar a transferencia interna? 
    
    Este proceso eliminará a transacción actual.

en: _Break
gl: _Fragmentar

en: Show _scheduled
gl: Mostrar _planificación

en: Show _all accounts
gl: Mostrar todas as contas

en: Use a template
gl: Empregar un modelo

en: Add & _Keep
gl: Engadir e _Manter

en: Add transaction
gl: Engadir transacción

en: Add template
gl: Engadir modelo

en: Inherit transaction
gl: Herdar transacción

en: Inherit template
gl: Herdar modelo

en: Edit transaction
gl: Editar transacción

en: Edit template
gl: Editar modelo

en: _Date:
gl: _Data:

note: gtk_widget_set_tooltip_text(widget, _("Date accepted here are:\nday,\nday/month or month/day,\nand complete date into your locale"));
en: - type: d, d/m, m/d a complete date
    - use arrow key + ctrl or shift
    - empty for today
gl: - escribe: d, d/m, m/d para completar a data
    - use as frechas + crtl ou maiús.
    - deixar en branco para hoxe

en: No rate available to auto fill
gl: Non hai unha taxa dispoñible para auto-completar

en: T_o:
gl: _Para:

en: Book _2
gl: Libro_2

note: gtk_widget_set_tooltip_text(widget, _("Autocompletion and direct seizure\nis available"));
en: - type some letter for autocompletion
    - type new text to create entry
gl: - escribe algunha letra para activar o autocompletado
    - escribe novo texto para crear unha entrada

en: Cate_gory:
gl: Cate_goría:

en: M_emo:
gl: Conc_epto

en: _Tags:
gl: _Etiquetas

en: Warning: amount and category sign don't match
gl: Atención: os signos da cantidade e a categoría non coinciden

en: Multiple edit transactions
gl: Edición múltiple de transaccións

en: Type as
    transfer
gl: Escribe como
    transferencia

en: Time
gl: Tempo

en: Year
gl: Ano

en: Day
gl: Día

en: Week
gl: Semana

en: Fortnight
gl: Quincena

en: Quarter
gl: Trimestre

en: Half Year
gl: Medio ano

en: Trend
gl: Tendencia

en: Include
gl: Incluír

en: Exclude
gl: Excluír

en: (no type)
gl: (sen tipo)

en: Bank
gl: Banco

en: Cash
gl: Efectivo

en: Asset
gl: Activo

en: Credit card
gl: Tarxeta de crédito

en: Liability
gl: Pasivo

en: Checking
gl: Comprobación

en: Savings
gl: Aforros

en: Yesterday
gl: Onte

en: Tomorrow
gl: Mañá

en: Last Week
gl: Última Semana

en: This Week
gl: Esta Semana

en: Next Week
gl: Vindeira Semana

en: Last Fortnight
gl: Última Quincena

en: This Fortnight
gl: Esta Quincena

en: Next Fortnight
gl: Vindeira Quincena

en: Last Month
gl: Último Mes

en: This Month
gl: Este Mes

en: Next Month
gl: Vindeiro Mes

en: Last Quarter
gl: Último Trimestre

en: This Quarter
gl: Este Trimestre

en: Next Quarter
gl: Vindeiro Trimestre

en: Last Year
gl: Último Ano

en: This Year
gl: Este Ano

en: Next Year
gl: Vindeiro Ano

en: Last 30 Days
gl: Últimos 30 Días

en: Last 60 Days
gl: Últimos 60 Días

en: Last 90 Days
gl: Últimos 90 Días

en: Last 12 Months
gl: Últimos 12 Meses

en: 30 Days Around
gl: Arredor de 30 Días

en: All Date
gl: Todas as Datas

en: This month
gl: Este mes

en: Next month
gl: Seguinte mes

en: Next 30 days
gl: Seguintes 30 días

en: Next 60 days
gl: Seguintes 60 días

en: Next 90 days
gl: Seguintes 90 días

en: Possible
gl: Posíbel

en: Before
gl: Antes

en: After
gl: Despois

note: added 5.6
en: Skip
gl: Saltar

en: Exp. & Inc.
gl: Gasto e Ingreso

en: Any Type
gl: Calquera tipo

en: Any Status
gl: Calquera estado

en: Uncleared
gl: Pendente

en: Unreconciled
gl: Non conciliado

en: Uncategorized
gl: Sen categoría

en: Mon
gl: Luns

en: Tue
gl: Mar

en: Wed
gl: Mér

en: Thu
gl: Xov

en: Fri
gl: Ven

en: Sat
gl: Sáb

en: Sun
gl: Dom

en: January
gl: Xaneiro

en: February
gl: Febreiro

en: March
gl: Marzo

en: April
gl: Abril

en: June
gl: Xuño

en: July
gl: Xullo

en: August
gl: Agosto

en: September
gl: Setembro

en: October
gl: Outubro

en: November
gl: Novembro

en: December
gl: Decembro

en: Sep
gl: Set

en: Search...
gl: Buscar...

en: Check
gl: Comprobar

en: Bank Transfer
gl: Transferencia bancaria

en: Debit card
gl: Tarxeta de débito

en: Standing order
gl: Orden de posición

en: Electronic payment
gl: Pago electrónico

en: Deposit
gl: Depósito

note: TRANSLATORS: Financial institution fee
en: FI fee
gl: Honorarios FI

en: Direct Debit
gl: Cargo directo
