homebank - en to ms translation catalogue (232 entries)

en: Personal finance
ms: Kewangan peribadi

en: Free, easy, personal accounting for everyone
ms: Perakaunan peribadi untuk semua orang yang mudah dan percuma

en: finance;accounting;budget;personal;money;
ms: kewangan;perakaunan;bajet;peribadi;wang;

en: _Convert
ms: T_ukar

en: No transaction changed
ms: Tiada transaksi berubah

en: _Change
ms: _Ubah

en: _Toggle
ms: _Togol

en: _Add...
ms: T_ambah...

en: _Inherit...
ms: _Warisi...

en: _Edit...
ms: _Sunting...

en: _None
ms: _Tiada

en: Create template...
ms: Cipta templat...

en: _Delete...
ms: _Padam...

en: A_ccount
ms: A_kaun

en: Export QIF...
ms: Eksport QIF...

en: Export CSV...
ms: Eksport CSV...

en: _Close
ms: _Tutup

note: #1818052 wish: copy/paste one/multiple transaction(s)
en: _Edit
ms: _Sunting

en: Transacti_on
ms: Transaks_i

en: _Tools
ms: A_lat

en: _Filter...
ms: _Penapis...

en: Convert to Euro...
ms: Tukar ke Euro...

en: Add
ms: Tambah

en: Add a new transaction
ms: Tambah transaksi baru

en: Inherit
ms: Warisi

en: Inherit from the active transaction
ms: Warisi dari transaksi aktif

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic(_("_Edit"));
en: Edit
ms: Sunting

en: Edit the active transaction
ms: Sunting transaksi aktif

en: Create template
ms: Cipta templat

en: _Range:
ms: _Julat:

en: _Type:
ms: _Jenis:

en: Open the list filter
ms: Buka senarai penapis

en: Refresh results
ms: Segar semula keputusan

en: Today:
ms: Hari Ini:

en: Future:
ms: Masa Depan:

en: Welcome to HomeBank
ms: Selamat Datang ke HomeBank

en: Open the _example file
ms: Buka fail _contoh

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
ms: Tidak boleh membuka '%s', fail tidak wujud.

en: File error
ms: Ralat fail

en: _File
ms: _Fail

en: _New
ms: _Baru

en: _Open...
ms: _Buka...

en: _Save
ms: _Simpan

en: Save _As...
ms: Simpan Seb_agai...

en: Revert
ms: Kembali Semula

en: Properties...
ms: Sifat...

en: _Quit
ms: _Keluar

en: Preferences...
ms: Keutamaan...

en: _View
ms: _Papar

en: _Toolbar
ms: _Palang Alat

en: _Manage
ms: _Urus

en: Acc_ounts...
ms: Aka_un...

en: _Payees...
ms: _Penerima...

en: Categories...
ms: Kategori...

en: Budget...
ms: Bajet...

en: Assignments...
ms: Pemindahan...

en: Currencies...
ms: Matawang...

en: _Transactions
ms: _Transaksi

en: Add...
ms: Tambah...

en: Show...
ms: Papar...

en: _Reports
ms: _Laporan

en: _Statistics...
ms: _Statistik...

en: _Trend Time...
ms: _Arah Aliran Masa...

en: B_udget...
ms: B_ajet...

en: Show welcome dialog...
ms: Papar dialog aluan...

en: File statistics...
ms: Statistik fail...

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: Report a Problem...
ms: Laporkan Masalah...

en: Translate this Application...
ms: Terjemahkan Aplikasi Ini...

en: _About
ms: _Perihal

en: Create a new file
ms: Cipta fail baharu

en: Open a file
ms: Buka fail

en: Open a recently used file
ms: Buka fail kebelakangan diguna

en: Save the current file
ms: Simpan fail semasa

note: g_string_append (node, "account" ); 5.2 Account is always created but not visible for BOOK column : Account gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, _("Transaction")); gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, genacc->name); header
en: Account
ms: Akaun

note: g_string_append (node, "payee" ); column: Payee column : Payee payee header { REPORT_SRC_SUBCATEGORY,	N_("Subcategory") },
en: Payee
ms: Penerima

note: g_string_append (node, "category" ); column: Category column : Category category header = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
en: Category
ms: Kategori

note: column: Income
en: Budget
ms: Bajet

en: Shows selected account transactions
ms: Papar akaun transaksi pilihan

en: Open the Statistics report
ms: Buka laporan Statistik

en: Open the Trend Time report
ms: Buka laporan Arah Aliran Masa

note: g_string_append (node, "balance" ); column: Balance
en: Balance
ms: Imbangan

en: Open the Balance report
ms: Buka laporan Imbangan

en: Open the Budget report
ms: Buka laporan Bajet

note: Future
en: Future
ms: Masa depan

en: Output version information and exit
ms: output maklumat versi dan keluar

en: [FILE]
ms: [FAIL]

en: Could not display the URL '%s'
ms: Tidak dapat papar URL '%s'

en: HomeBank options
ms: Pilihan homebank

note: column: Total
en: Total
ms: Jumlah

note: Today
en: Today
ms: Hari ini

note: g_string_append (node, "date" ); header
en: Date
ms: Tarikh

note: g_string_append (node, "info" );
en: Info
ms: Maklumat

note: g_string_append (node, "amount" ); column: Amount amount header 5.7.1
en: Amount
ms: Amaun

note: g_string_append (node, "tags" );
en: Tags
ms: Tag

note: column: Expense
en: Expense
ms: Perbelanjaan

note: column: Income
en: Income
ms: Pendapatan

note: column: Result
en: Result
ms: Keputusan

note: //TRANSLATORS: count of transaction in overdrawn / count of total transaction under overdrawn amount threshold
en: %d/%d under %s
ms: %d/%d dibawah %s

en: List
ms: Senarai

en: View results as list
ms: Papar keputusan dalam senarai

en: Line
ms: Baris

en: View results as lines
ms: Papar keputusan dalam baris

en: Detail
ms: Terperinci

en: Toggle detail
ms: Togol perincian

en: Refresh
ms: Segar Semula

en: Balance report
ms: Laporan imbangan

en: _Zoom X:
ms: _Zum X:

en: _From:
ms: _Dari:

en: _To:
ms: _Hingga:

en: All
ms: Semua

en: None
ms: Tiada

en: Invert
ms: Songsang

note: column: Expense
en: Spent
ms: Digunakan

en: Month
ms: Bulan

en: Budget report
ms: Laporan bajet

en: Budget:
ms: Bajet:

en: Spent:
ms: Digunakan:

en: Toggle legend
ms: Togol petunjuk

en: Toggle rate
ms: Togol kadar

en: Statistics Report
ms: Laporan Statistik

en: _View by:
ms: _Papar berdasarkan:

en: Income:
ms: Pendapatan:

en: Expense:
ms: Perbelanjaan:

en: Trend Time Report
ms: Laporkan Arah Aliran Masa

en: _Cumulate
ms: _Kumpul

en: Time slice
ms: Hirisan masa

note: column: Fuel load
en: Fuel
ms: Bahan Api

note: column: Price by unit
en: Price
ms: Harga

note: column: Distance done
en: Dist.
ms: Jarak

en: Export as CSV
ms: Eksport sebagai CSV

en: Vehicle cost report
ms: Laporan kos kenderaan

note: label = make_label_widget(_("Vehi_cle:")); #2001566 make label consistent with properties dialog
en: _Category:
ms: _Kategori:

en: Consumption:
ms: Penggunaan:

en: Fuel cost:
ms: Kos bahan api:

en: Other cost:
ms: Kos lain:

en: Total cost:
ms: Jumlah kos:

note: setting wrap causes O(n^2) performance regression because after every insert the drop-down list size is re-computed. gtk_combo_box_set_wrap_width(GTK_COMBO_BOX(data->CY_template), 0); populate template
en: (none)
ms: (tiada)

en: Visible
ms: Tampak

en: Error
ms: Ralat

en: Cannot rename this Account,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
ms: Tidak dapat menamakan semula Akaun ini,
    dari '%s' ke '%s',
    nama ini sudah wujud.

en: Manage Accounts
ms: Urus Akaun

en: General
ms: Am

en: N_umber:
ms: N_ombor:

en: Ever_y:
ms: Setia_p:

note: GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_OPEN,
en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Payee:
ms: _Penerima:

en: Pay_ment:
ms: Pem_bayaran:

en: Manage Assignments
ms: Urus Pemindahan

en: Not found
ms: Tidak ditemui

en: Preset file:
ms: Praset fail:

en: _Name:
ms: _Nama:

en: QIF files
ms: Fail QIF

en: OFX/QFX files
ms: Fail OFX/QFX

en: CSV files
ms: Fail CSV

en: All files
ms: Semua fail

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days of date tolerance TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days
ms: hari

en: The match is done in order: by account, amount and date.
    A date tolerance of 0 day means an exact match
ms: Padanan dilakukan mengikut tertib: berdasarkan akaun, amaun dan tarikh.
    Toleransi tarikh bagi 0 hari bermaksud padanan tepat

en: Confirmation
ms: Pengesahan

en: File format error
ms: Ralat format fail

note: create window
en: Manage Budget
ms: Urus Bajet

en: Balance:
ms: Imbangan:

note: Force monitoring
en: _Force monitoring this category
ms: _Paksa pemantauan kategori ini

en: Mar
ms: Mac

en: May
ms: Mei

en: Aug
ms: Ogo

en: Oct
ms: Okt

en: Dec
ms: Dis

en: _Income
ms: Pen_dapatan

en: Cannot rename this Category,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
ms: Tidak dapat menamakan semula Kategori,
    dari '%s' ke '%s',
    nama ini sudah wujud.

en: Manage Categories
ms: Urus Kategori

en: _Frac digits:
ms: Bilangan digit:

en: Export as QIF
ms: Eksport sebagai QIF

en: Import from CSV
ms: Import dari CSV

en: HomeBank files
ms: Fail homebank

en: _Info:
ms: _Maklumat:

en: Case _sensitive
ms: _Sensitif huruf

en: Transfer
ms: Pemindahan

en: Cannot rename this Payee,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
ms: Tidak dapat menamakan semula Penerima ini,
    dari '%s' ke '%s',
    nama ini sudah wujud.

en: Manage Payees
ms: Urus Penerima

en: Interface
ms: Antaramuka

en: System defaults
ms: Sistem lalai

en: Icons only
ms: Ikon sahaja

en: Text only
ms: Teks sahaja

en: Text under icons
ms: Teks dibawah ikon

en: Text beside icons
ms: Teks bersebelahan ikon

en: Tango light
ms: Tango cerah

en: Tango medium
ms: Tango sederhana

en: Tango dark
ms: Tango gelap

en: Ignore
ms: Abaikan

en: Show by _amount
ms: Papar berdasarkan _amaun

en: Show _rate column
ms: Papar lajur kada_r

en: Show _details
ms: Papar per_incian

en: _Enable
ms: _Dibenarkan

note: row++;
en: _Preset:
ms: Praset:

en: _Toolbar:
ms: Pa_lang Alat:

en: Uses custom colors
ms: Guna warna suai

en: _Expense:
ms: Perbelan_jaan:

en: _Income:
ms: Pen_dapatan:

en: _Warning:
ms: _Amaran:

en: _Export:
ms: _Eksport:

en: Load last opened file
ms: Muat fail terakhir dibuka

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: A_ccount:
ms: A_kaun:

en: Add transaction
ms: Tambah transaksi

en: Inherit transaction
ms: Warisi transaksi

en: _Date:
ms: _Tarikh:

en: Year
ms: Tahun

en: Day
ms: Hari

en: Week
ms: Minggu

en: Quarter
ms: Suku

en: Include
ms: Termasuk

en: Exclude
ms: Kecualikan

en: Cash
ms: Tunai

en: Asset
ms: Aset

en: Credit card
ms: Kad Kredit

en: Liability
ms: Liabiliti

en: Exp. & Inc.
ms: Perbelanjaan & Pendapatan

en: January
ms: Januari

en: February
ms: Februari

en: March
ms: Mac

en: June
ms: Jun

en: July
ms: Julai

en: August
ms: Ogos

en: October
ms: Oktober

en: December
ms: Disember

en: Check
ms: Cek

en: Debit card
ms: Kad debit

en: Standing order
ms: Arahan tersedia

en: Electronic payment
ms: Pembayaran elektronik

note: TRANSLATORS: Financial institution fee
en: FI fee
ms: Fi FI
