homebank - en to nb translation catalogue (276 entries)

en: HomeBank
nb: HjemmeBank

en: Personal finance
nb: Personlig Økonomi

en: Free, easy, personal accounting for everyone
nb: Gratis, enkelt, personlig regnskap for alle

en: finance;accounting;budget;personal;money;
nb: økonomi;regnskap;budsjett;personlig;penger;

en: HomeBank is a free software (as in "free speech" and also as in "free beer") that will assist you to manage your personal accounting.
nb: Homebank er fri programvare (fri som i fri tale og gratis som i gratis øl) som vil hjelpe deg til å administrere ditt personlige regnskap

en: It is designed to easy to use and be able to analyse your personal finance in detail using powerful filtering tools and beautiful graphs.
nb: Det er utviklet for å være enkelt å bruke og gi deg muligheten til å analysere din personlige økonomi i detalj ved hjelp av kraftige filtreringsverktøy og vakre grafer.

en: If you are looking for a completely free and easy way to manage your personal accounting then HomeBank should be the software of choice.
nb: Hvis du er på utkikk etter en fullstendig gratis og enkel måte å administrere ditt personlige regnskap på, bør Homebank være ditt førstevalg av programvare.

en: There is %d group of similar transactions
nb: Det finnes %d lignende transaksjoner

en: No similar transaction were found !
nb: Ingen lignende transaksjoner ble funnet!

en: Check internal transfer result
nb: Sjekk resultatet av intern overføring

en: _Convert
nb: _Konverter

en: No transaction changed
nb: Ingen transaksjoner endret

en: Are you sure you want to change the status to None?
nb: Er du sikker på at du vil endre status til Ingen?

en: Some transaction in your selection are already Reconciled.
nb: Noen transaksjoner i ditt utvalg er allerede  Bilagt.

en: _Change
nb: _Endre

en: Are you sure you want to toggle the status Reconciled?
nb: Er du sikker på at du vil veksle visningsmodus av statusen Bilagt?

en: _Toggle
nb: _Veksle visningsmodus

en: _Add...
nb: _Legg til...

en: _Inherit...
nb: _Arv...

en: _Edit...
nb: _Rediger...

en: _Multiple Edit...
nb: _Redigere Flere...

en: _None
nb: _Ingen

en: _Cleared
nb: _Klarert

en: _Reconciled
nb: _Bilagt

en: Create template...
nb: Lage mal...

en: _Delete...
nb: _Slett...

en: Export QIF...
nb: Eksporter QIF...

en: Export CSV...
nb: Eksporter CSV...

en: _Close
nb: _Lukk

note: #1818052 wish: copy/paste one/multiple transaction(s)
en: _Edit
nb: _Rediger

en: Transacti_on
nb: Transaksj_on

en: _Tools
nb: _Verktøy

en: _Filter...
nb: _Filtrer...

en: Add
nb: Legg til

en: Add a new transaction
nb: Legg til ny transaksjon

en: Inherit
nb: Arv

en: Inherit from the active transaction
nb: Arv fra aktive transaksjon

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic(_("_Edit"));
en: Edit
nb: Endre

en: Edit the active transaction
nb: Rediger aktive transaksjon

en: Toggle reconciled for selected transaction(s)
nb: Veksle visningsmodus til bilagt for valgte transaksjon(er)

en: Edit multiple transaction
nb: Redigere flere transaksjoner

en: Create template
nb: Lage mal

en: Delete selected transaction(s)
nb: Slette valgte transaksjon(er)

en: _Range:
nb: Område

en: Open the list filter
nb: Åpne liste filtret

en: Refresh results
nb: Oppdater resultat

en: Today:
nb: Idag:

en: Future:
nb: Fremtidig:

en: Revert unsaved changes to file '%s'?
nb: Tlbakestill ulagrede endringer i fil '%s'?

en: - Changes made to the file will be permanently lost
    - File will be reloaded from the last save (.xhb~)
nb: -Endringer gjort i filen vil bli tapt for alltid
    -Filen blir lastet inn fra siste lagring (.xhb~)

en: _Revert
nb: _Tilbakestill

en: Are you sure you want to anonymize the file?
nb: Er du sikker på at du vil anonymisere filen?

en: Proceeding will anonymize any text, 
    like 'account x', 'payee y', 'memo z', ...
nb: Fortsett og du vil anonymisere all tekst,
    som'konto x','betalingsmottaker y', 'memo z',...

en: _Anonymize
nb: _Anonymiser

en: Welcome to HomeBank
nb: Velkommen til HomeBank

en: Create a _new file
nb: Lag en_ny fil

en: _Open an existing file
nb: _Åpne en eksisterende fil

en: Open the _example file
nb: Åpne eksempelfilen

en: Read HomeBank _Manual
nb: Les Homebank_Manual

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
nb: Får ikke åpnet '%s', filen finnes ikke.

en: I/O error for file '%s'.
nb: I/O feil i fil '%s'.

en: The file '%s' is not a valid HomeBank file.
nb: Filen '%s' er ikke en gyldig HomeBank fil.

en: The file '%s' was saved with a higher version of HomeBank
    and cannot be loaded by the current version.
nb: Filen '%s' ble lagret med en nyere versjon av HomeBank
    og kan ikke bli lastet inn i gjeldende versjon.

en: File error
nb: Filfeil

en: _File
nb: _Fil

en: _New
nb: _Ny

en: _Open...
nb: _Åpne

en: _Save
nb: _Lagre

en: Revert
nb: Tilbakestill

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: Preferences...
nb: Innstillinger...

en: _View
nb: _Vis

en: _Toolbar
nb: _Verktøylinje

en: _Manage
nb: _Behandle

en: Acc_ounts...
nb: Kon_toer...

en: _Payees...
nb: _Betalingsmottakere...

en: Categories...
nb: Kategorier...

en: Scheduled/Template...
nb: Planlagte/Mal...

en: Budget...
nb: Budsjett...

en: Assignments...
nb: Oppgaver

en: _Transactions
nb: _Transaksjoner

en: Add...
nb: Legg til...

en: Show...
nb: Vis...

en: Set scheduler...
nb: Lag planlegger...

en: Post scheduled
nb: Send planlagte

en: _Reports
nb: _Rapporter

en: _Statistics...
nb: _Statistikk

en: B_udget...
nb: B_udsjett...

en: _Vehicle cost...
nb: _Kjøretøykostnad...

en: Show welcome dialog...
nb: Vis velkomst dialogen

en: File statistics...
nb: Filstatistikk...

en: Anonymize...
nb: Anonymiser...

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Contents
nb: _Innhold

en: Report a Problem...
nb: Rapporter et problem…

en: Translate this Application...
nb: Oversett dette programmet…

en: _About
nb: _Om

en: Create a new file
nb: Opprett en ny fil

en: Open a file
nb: Åpne en fil

en: Open a recently used file
nb: Åpne en nylig brukt fil

en: Save the current file
nb: Lagre gjeldende fil

note: g_string_append (node, "account" ); 5.2 Account is always created but not visible for BOOK column : Account gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, _("Transaction")); gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, genacc->name); header
en: Account
nb: Konto

note: g_string_append (node, "payee" ); column: Payee column : Payee payee header { REPORT_SRC_SUBCATEGORY,	N_("Subcategory") },
en: Payee
nb: Betalingsmottaker

note: g_string_append (node, "category" ); column: Category column : Category category header = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
en: Category
nb: Kategori

note: column: Income
en: Budget
nb: Budsjett

en: Shows selected account transactions
nb: Viser valgte kontos bevegelser

en: Add transactions
nb: Legg til transaksjoner

en: Open the Statistics report
nb: Åpne Statistikkrapport

en: Open the Trend Time report
nb: Åpne Trend Time rapport

note: g_string_append (node, "balance" ); column: Balance
en: Balance
nb: Saldo

en: Open the Balance report
nb: Åpne Saldorapporten

en: Open the Budget report
nb: Åpne Budsjettrapport

en: Vehicle cost
nb: Kjøretøykostnad

en: Open the Vehicle cost report
nb: Åpne kostnadsrapport for kjøretøy

note: Future
en: Future
nb: Fremtidig

en: (no category)
nb: (ingen kategori)

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Output version information and exit
nb: Vis versjoninformasjon og avslutt

en: [FILE]
nb: [FIL]

en: Browser error.
nb: Nettleserfeil.

en: Could not display the URL '%s'
nb: Kunne ikke vise URL '%s'

en: HomeBank options
nb: HomeBank valg

en: Your accounts
nb: Dine konti

en: No transaction to add
nb: Ingen transaksjoner å legge til

en: transaction added: %d
nb: transaksjon lagt til: %d

en: Check scheduled transactions result
nb: Sjekk resultat av transaksjoner lagt i planlegger

en: maximum post date
nb: senseste forfallsdato

note: column: Total
en: Total
nb: Sum

en: Other
nb: Annet

en: Grand total
nb: Total sum

en: Accounts
nb: Konti

note: Today
en: Today
nb: I dag

note: g_string_append (node, "date" ); header
en: Date
nb: Dato

note: g_string_append (node, "memo" ); column: Memo memo
en: Memo
nb: Notat

note: g_string_append (node, "amount" ); column: Amount amount header 5.7.1
en: Amount
nb: Beløp

note: g_string_append (node, "tags" );
en: Tags
nb: Merker

note: column: Expense
en: Expense
nb: Utgift

note: column: Income
en: Income
nb: Inntekt

note: column: Result
en: Result
nb: Resultat

note: TRANSLATORS: title of list column to inform the scheduled transaction is Late
en: Late
nb: Forsinket

en: Next date
nb: Neste dato

en: List
nb: Liste

en: View results as list
nb: Vis resultat som liste

en: Line
nb: Linje

en: View results as lines
nb: Vis resultat som linjer

en: Detail
nb: Detalj

en: Toggle detail
nb: Bytte detalj

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Balance report
nb: Saldorapport

en: Display
nb: Vis

en: Date filter
nb: Datofilter

en: _From:
nb: _Fra:

en: _To:
nb: _Til:

en: All
nb: Alle

en: None
nb: ingen

en: Invert
nb: Inverter

note: column: Expense
en: Spent
nb: Brukt

en: Month
nb: Måned

en:  left
nb:  venstre

en: No account is defined to be part of the budget.
nb: Ingen konto er valgt som del av budsjettet.

en: You should include some accounts from the account dialog.
nb: Du burde inkludere noen konti fra kontodialogen.

en: Budget report
nb: Budsjettrapport

en: Result:
nb: Resultat:

en: Budget:
nb: Budsjett:

en: Spent:
nb: Brukt:

en: View results as column
nb: Vis resultat som kolonne

en: View results as donut
nb: Vis resultat som smultringdiagram

en: Toggle legend
nb: Aktiver forklaring

en: Toggle rate
nb: Aktiver rente

en: Statistics Report
nb: Statistikk Rapport

en: Income:
nb: Inntekt

en: Expense:
nb: Utgift

note: LST_CAR_DATE, LST_CAR_MEMO, LST_CAR_METER, LST_CAR_FUEL, LST_CAR_PRICE, LST_CAR_AMOUNT, LST_CAR_DIST, LST_CAR_100KM column: Memo column = gtk_tree_view_column_new(); gtk_tree_view_column_set_title(column, _("Memo")); gtk_tree_view_append_column (GTK_TREE_VIEW(view), column); renderer = gtk_cell_rend
en: Meter
nb: Måler

note: column: Fuel load
en: Fuel
nb: Drivstoff

note: column: Price by unit
en: Price
nb: Pris

note: column: Distance done
en: Dist.
nb: Distanse.

en: Export as CSV
nb: Eksporter som CVS

note: label = make_label_widget(_("Vehi_cle:")); #2001566 make label consistent with properties dialog
en: _Category:
nb: _Kategori:

en: Meter:
nb: Meter

en: Consumption:
nb: Forbruk

en: Fuel cost:
nb: Drivstoffkostnad

en: Other cost:
nb: Andre kostnader

en: Total cost:
nb: Total kostnad:

note: setting wrap causes O(n^2) performance regression because after every insert the drop-down list size is re-computed. gtk_combo_box_set_wrap_width(GTK_COMBO_BOX(data->CY_template), 0); populate template
en: (none)
nb: (ingen)

en: Visible
nb: Synlig

en: Error
nb: Feil

en: Cannot rename this Account,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
nb: Kan ikke bytte navn på denne kontoen.
    fra '%s' til '%s',
    navnet finnes allerede

en: Manage Accounts
nb: Behandle kontoer

en: General
nb: Generell

en: N_umber:
nb: Nummer

en: Ever_y:
nb: Hver:

note: GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_OPEN,
en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Payee:
nb: _Betalingsmottaker

en: Pay_ment:
nb: Betaling

en: Not found
nb: Ikke funnet

en: _Name:
nb: _Navn:

en: _Open
nb: _Åpne

en: QIF files
nb: QIF filer

en: OFX/QFX files
nb: OFX/QFX filer

en: CSV files
nb: CVS filer

en: All files
nb: Alle filer

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days of date tolerance TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days
nb: dager

en: Confirmation
nb: Bekreftelse

en: File format error
nb: Filformat feil

en: Budget for %s
nb: Budsjett for %s

note: create window
en: Manage Budget
nb: Budsjett behandler

en: Balance:
nb: Balanse:

en: Jan
nb: jan

en: May
nb: Mai.

en: Oct
nb: Okt

en: Dec
nb: Des

en: _Income
nb: _Inntekt

en: Manage Categories
nb: Behandle Kategorier

en: _Frac digits:
nb: _Fraktaltall:

note: header
en: Tag
nb: Merke

en: Export as QIF
nb: Eksporter som QIF

en: Import from CSV
nb: Importere fra CSV

en: HomeBank files
nb: HomeBank filer

en: _Info:
nb: _Informasjon:

en: Case _sensitive
nb: _Skill mellom store/små bokstaver

en: Transfer
nb: Overfør

en: Scheduled transactions
nb: Planlagte transaksjoner

en: Pa_yment:
nb: Betaling

en: Cannot rename this Payee,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
nb: Kan ikke endre navn på denne betaleren,
    fra '%s' til '%s',
    dette navet finnes allerede.

en: Manage Payees
nb: Behandle betalere

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: System defaults
nb: System standarder

en: Icons only
nb: Bare ikoner

en: Text only
nb: Bare tekst

en: Text under icons
nb: Tekst under ikoner

en: Text beside icons
nb: Tekst ved siden av ikoner

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Show by _amount
nb: Vis av _beløp

en: Show _rate column
nb: Vis _kurs kolonne

en: Show _details
nb: Vis _detaljer

en: _Enable
nb: Aktiver

en: _Toolbar:
nb: _Verktøylinje:

en: Uses custom colors
nb: Bruk egendefinerte farger

en: _Expense:
nb: _Utgift:

en: _Income:
nb: _Inntekt

en: _Warning:
nb: _Advarsel

en: _Export:
nb: _Eksporter:

en: Load last opened file
nb: Last siste åpnet fil

en: Post pending scheduled transactions
nb: Send ventende transaksjoner i planlegger

en: Preferences
nb: Brukervalg...

en: A_ccount:
nb: _Konto

en: Add transaction
nb: Legg til transaksjon

en: Inherit transaction
nb: Arv transaksjonen

en: _Date:
nb: _Dato:

en: Multiple edit transactions
nb: Redigere flere transaksjoner

en: Year
nb: År

en: Day
nb: Dag

en: Week
nb: Uke

en: Quarter
nb: En firedel

en: Include
nb: Inkludér

en: Exclude
nb: Ekskludér

en: Cash
nb: Kontant

en: Asset
nb: Eiendel

en: Credit card
nb: Kreditkort

en: Liability
nb: Gjeld

en: Exp. & Inc.
nb: Utgifter & Inntekter

en: January
nb: januar

en: February
nb: februar

en: March
nb: mars

en: April
nb: april

en: June
nb: juni

en: July
nb: juli

en: August
nb: august

en: September
nb: september

en: October
nb: oktober

en: November
nb: november

en: December
nb: desember

en: Check
nb: Sjekk

en: Debit card
nb: Kreditt kort

en: Electronic payment
nb: Elektronisk betaling

en: Deposit
nb: Innskudd
