homebank - en to pl translation catalogue (886 entries)

en: Personal finance
pl: Zarządzanie finansami osobistymi

en: Free, easy, personal accounting for everyone
pl: Bezpłatna i łatwa księgowość osobista dla każdego

en: finance;accounting;budget;personal;money;
pl: finanse;księgowość;budżet;osobiste;pieniądze;

en: HomeBank is a free software (as in "free speech" and also as in "free beer") that will assist you to manage your personal accounting.
pl: HomeBank to wolny (w znaczeniu jak "wolność słowa") i darmowy program, który pomoże ci zarządzać finansami osobistymi.

en: It is designed to easy to use and be able to analyse your personal finance in detail using powerful filtering tools and beautiful graphs.
pl: Prosty w użyciu, pozwala analizować szczegóły twoich osobistych finansów przy użyciu zaawansowanych filtrów i pięknych wykresów.

en: If you are looking for a completely free and easy way to manage your personal accounting then HomeBank should be the software of choice.
pl: Jeśli szukasz całkiem darmowego i łatwego sposobu zarządzania twoimi finansami powinieneś wybrać HomeBank .

en: All transactions
pl: Wszystkie transakcje

en: There is %d group of similar transactions
pl: Jest %d podobnych transakcji

en: No similar transaction were found !
pl: Nie znaleziono podobnych transakcji!

en: Check internal transfer result
pl: Sprawdź wynik przelewu wewnętrznego

en: No inconsistency found !
pl: Nie znaleziono niezgodności!

en: Inconsistency were found: %d
    do you want to review and fix?
pl: Stwierdzono niespójność: %d
    chcesz ją przejrzeć i naprawić?

en: Every transaction amount will be divided by %.6f.
pl: Kwota każdej transakcji zostanie podzielona przez %.6f.

en: _Convert
pl: _Przelicz

en: No transaction changed
pl: Żadna transakcja nie została zmieniona

en: transaction changed: %d
pl: transakcja zmieniona: %d

en: Automatic assignment result
pl: Wynik automatycznego przypisywania

en: _Create
pl: _Utwórz

en: Create Assignment
pl: Utwórz przypisanie

en: Create Template
pl: Utwórz szablon

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Are you sure you want to change the status to None?
pl: Czy na pewno wyzerować status?

en: Some transaction in your selection are already Reconciled.
pl: Niektóre z zaznaczonych transakcji są już uzgodnione.

en: _Change
pl: _Zmień

en: Are you sure you want to toggle the status Reconciled?
pl: Czy na pewno zamienić status Uzgodnione?

en: _Toggle
pl: _Przełącz

en: %d transactions
pl: %d transakcji

en: %d transactions, %d selected, avg: %s, sum: %s (%s - %s)
pl: %d transakcji, %d zaznaczono, śr.: %s, suma: %s (%s - %s)

en: Locked. Click to unlock
pl: Zablokowane. Kliknij aby odblokować

en: Unlocked. Click to lock
pl: Odblokowane. Kliknij aby zablokować

en: _Add...
pl: Dod_aj...

en: _Inherit...
pl: _Powiel...

en: _Edit...
pl: _Edytuj...

en: _Multiple Edit...
pl: Z_mień wiele...

en: _None
pl: _Brak

en: _Cleared
pl: Rozli_czone

en: _Reconciled
pl: _Uzgodnione

en: View _Split
pl: Wyświetl podział

en: Create template...
pl: Utwórz szablon...

en: Create assignment...
pl: Utwórz przypisanie...

en: _Delete...
pl: _Usuń...

en: _Up
pl: W górę

en: _Down
pl: W _dół

en: A_ccount
pl: Ko_nto

en: Export QIF...
pl: Eksportuj QIF...

en: Export CSV...
pl: Eksportuj CSV...

en: Print...
pl: Drukuj...

en: Browse Website
pl: Przeglądaj stronę internetową

en: _Close
pl: _Zamknij

note: #1818052 wish: copy/paste one/multiple transaction(s)
en: _Edit
pl: _Edycja

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste (today)
pl: Wklej (dziś)

en: Transacti_on
pl: Transak_cja

en: _Find
pl: _Znajdź

en: _Tools
pl: Narzędz_ia

en: Mark duplicate...
pl: Zaznacz duplikaty...

en: Check internal transfer
pl: Sprawdź przelew wewnętrzny

en: Auto. assignments
pl: Automatyczne przypisania

en: _Filter...
pl: _Filtruj...

en: Convert to Euro...
pl: Przelicz na Euro...

en: Add
pl: Dodaj

en: Add a new transaction
pl: Dodaj nową transakcję

en: Inherit
pl: Powiel

en: Inherit from the active transaction
pl: Powiel zaznaczoną transakcję

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic(_("_Edit"));
en: Edit
pl: Zmień

en: Edit the active transaction
pl: Zmień zaznaczoną transakcję

note: Cleared
en: Cleared
pl: Rozliczone

en: Toggle cleared for selected transaction(s)
pl: Oznacz wybrane transakcje jako rozliczone

note: Reconciled
en: Reconciled
pl: Uzgodnione

en: Toggle reconciled for selected transaction(s)
pl: Oznacz wybrane transakcje jako uzgodnione

en: Edit Multiple
pl: Edytuj wiele

en: Edit multiple transaction
pl: Zmień jednocześnie wszystkie zaznaczone transakcje

en: Create template
pl: Utwórz szablon

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete selected transaction(s)
pl: Usuń zaznaczone transakcje

en: Up
pl: W górę

en: Move transaction up
pl: Przenieś transakcję w górę

en: Down
pl: W dół

en: Move transaction down
pl: Przenieś transakcję w dół

en: Reconciled changes is
pl: Zmiany w uzgodnionych są

en: (closed)
pl: (zamknięte)

note: info bar for duplicate
en: _Refresh
pl: _Odśwież

en: _Range:
pl: _Zakres

note: #2008521 set more accurate tooltip
en: Toggle show %d days ahead
pl: Przełącz wyświetlanie %d dni do przodu

en: _Type:
pl: _Rodzaj:

en: Open the list filter
pl: Otwórz filtr listy

en: Refresh results
pl: Odśwież raport

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("Reset _filters"));
en: _Reset
pl: _Resetuj

en: Print
pl: Drukuj

note: TRANSLATORS: this is for Euro specific users, a toggle to display in 'Minor' currency
en: Euro _minor
pl: Euro-centy

note: account name
en: Reconciled:
pl: Uzgodnione:

en: Cleared:
pl: Rozliczone:

en: Today:
pl: Dzisiaj:

en: Future:
pl: Przyszłość:

en: Revert unsaved changes to file '%s'?
pl: Cofnąć niezapisane zmiany w pliku '%s'?

en: - Changes made to the file will be permanently lost
    - File will be reloaded from the last save (.xhb~)
pl: - Zmiany wprowadzone w tym pliku zostaną utracone
    - Plik zostanie przywrócony do ostatniego zapisanego stanu (.xhb~)

en: _Revert
pl: P_rzywróć

en: Are you sure you want to anonymize the file?
pl: Czy na pewno przekształcić plik w wersję anonimową?

en: Proceeding will anonymize any text, 
    like 'account x', 'payee y', 'memo z', ...
pl: Anonimizacja zmieni wszystkie teksty na anonimowe,
    jak 'konto x', 'odbiorca y', 'opis z', ...

en: _Anonymize
pl: _Anonimizuj

en: Welcome to HomeBank
pl: Witamy w HomeBank

note: label = make_label (_("What do you want to do:"), 0, 0); gimp_label_set_attributes(GTK_LABEL(label), PANGO_ATTR_WEIGHT, PANGO_WEIGHT_BOLD, -1); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (mainvbox), label, FALSE, FALSE, 0);
en: Open _last opened file
pl: Otwórz ostatnio otwarty p_lik

en: Create a _new file
pl: Utwórz _nowy plik

en: _Open an existing file
pl: _Otwórz istniejący plik

en: Open the _example file
pl: _Otwórz przykładowy plik

en: Read HomeBank _Manual
pl: Przeczytaj podręcznik programu HomeBank

en: Configure _preferences
pl: Konfiguracja preferencji

en: Show this window next time
pl: Pokaż to okno następnym razem

en: You are about to open the backup file '%s'.
    
    Are you sure you want to do this?
pl: Otwierasz plik kopii zapasowej '%s'.
    
    Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: Open the backup file?
pl: Otworzyć plik kopii zapasowej?

en: _Open backup
pl: _Otwórz kopię zapasową

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
pl: Nie można otworzyć '%s', plik nie istnieje.

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: I/O error for file '%s'.
pl: Błąd wejścia/wyjścia (I/O) dla pliku %s.

en: The file '%s' is not a valid HomeBank file.
pl: Plik '%s' nie jest poprawnym plikiem programu HomeBank.

en: The file '%s' was saved with a higher version of HomeBank
    and cannot be loaded by the current version.
pl: Plik '%s' był używany przez nowszą wersję programu HomeBank
    i nie może być używany przez obecną wersję.

en: File error
pl: Błąd pliku

en: The file has been modified since reading it.
pl: Plik został zmodyfikowany od czasu jego odczytania.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
pl: Zapis może spowodować utratę wszystkich zewnętrznych zmian. Zapisać mimo to?

en: S_ave Anyway
pl: Z_apisz mimo to

en: Clear
pl: Wyczyść

en: _File
pl: _Portfel

en: _New
pl: _Nowy

en: _Open...
pl: _Otwórz...

en: Open _Recent
pl: Ostatnio _używane

en: _Save
pl: Zapi_sz

en: Save _As...
pl: Z_apisz jako...

en: Import...
pl: Importuj...

en: Export as QIF...
pl: Eksportuj jako QIF...

en: Revert
pl: Przywróć

en: Restore backup
pl: Przywróć kopię zapasową

en: Properties...
pl: Właściwości...

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: Preferences...
pl: Preferencje…

en: _View
pl: _Widok

en: _Toolbar
pl: _Pasek narzędzi

en: T_otal Chart
pl: Wykres sumaryczny

en: T_ime Chart
pl: Wykres czasowy

en: _Bottom Lists
pl: Dolne listy

en: Euro minor
pl: Przeliczanie euro

en: _Manage
pl: _Zarządzaj

en: Wallet...
pl: Portfel...

en: Acc_ounts...
pl: _Konta...

en: _Payees...
pl: Odbiorcy...

en: Categories...
pl: Kategorie...

en: Scheduled/Template...
pl: Zaplanowane/Szablony...

en: Budget...
pl: Budżet...

en: Budget (table view)...
pl: Budżet (tabela)...

en: Assignments...
pl: Przypisania...

en: Currencies...
pl: Waluty...

en: Tags...
pl: Etykiety...

en: _Transactions
pl: _Transakcje

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Show...
pl: Pokaż...

en: Show all...
pl: Pokaż wszystkie...

en: Set scheduler...
pl: Ustawienia zaplanowanych transakcji...

en: Post scheduled
pl: Zaksięguj zaplanowane

en: _Reports
pl: _Raporty

en: _Statistics...
pl: _Statystyki...

en: _Trend Time...
pl: _Trendy...

en: _Balance...
pl: S_aldo...

en: B_udget...
pl: B_udżet...

en: _Vehicle cost...
pl: _Koszt pojazdu...

en: Show welcome dialog...
pl: Pokaż okno powitalne...

en: File statistics...
pl: Statystyka pliku...

en: Anonymize...
pl: Anonimizuj...

en: _Help
pl: P_omoc

en: _Contents
pl: _Zawartość

en: Get Help Online...
pl: Uzyskaj pomoc online...

en: Check for updates...
pl: Sprawdź aktualizacje...

en: Release Notes
pl: Informacje o wydaniu

en: Report a Problem...
pl: Zgłoś błąd w programie...

en: Translate this Application...
pl: Przetłumacz ten program...

en: _About
pl: _O programie

en: New
pl: Nowy

en: Create a new file
pl: Utwórz nowy plik

en: Open
pl: Otwórz

en: Open a file
pl: Otwórz plik

en: Open a recently used file
pl: Otwórz ostatnio używany plik

en: Save
pl: Zapisz

en: Save the current file
pl: Zapisz bieżący plik

note: g_string_append (node, "account" ); 5.2 Account is always created but not visible for BOOK column : Account gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, _("Transaction")); gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, genacc->name); header
en: Account
pl: Konto

en: Manage the accounts
pl: Zarządzaj kontami

note: g_string_append (node, "payee" ); column: Payee column : Payee payee header { REPORT_SRC_SUBCATEGORY,	N_("Subcategory") },
en: Payee
pl: Odbiorca

en: Manage the payees
pl: Zarządzaj odbiorcami

note: g_string_append (node, "category" ); column: Category column : Category category header = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
en: Category
pl: Kategoria

en: Manage the categories
pl: Zarządzaj kategoriami

en: Scheduled/Template
pl: Zaplanowane/Szablony

en: Manage the scheduled/template transactions
pl: Zarządzaj transakcjami Zaplanowanymi/Szablonami

note: column: Income
en: Budget
pl: Budżet

en: Manage the budget
pl: Zarządzaj budżetem

en: Assignment
pl: Przypisania

en: Manage the automatic assignments
pl: Zarządzaj automatycznymi przypisaniami

en: Show
pl: Pokaż

en: Shows selected account transactions
pl: Pokaż transakcje z wybranego konta

en: Add transactions
pl: Dodaj transakcje

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Open the Statistics report
pl: Pokaż raport statystyczny

en: Trend time
pl: Trendy

en: Open the Trend Time report
pl: Otwórz raport trendów

note: g_string_append (node, "balance" ); column: Balance
en: Balance
pl: Saldo

en: Open the Balance report
pl: Otwórz raport salda

en: Open the Budget report
pl: Otwórz raport budżetu

en: Vehicle cost
pl: Koszty pojazdu

en: Open the Vehicle cost report
pl: Otwórz raport kosztów pojazdu

en: Help
pl: Pomoc

en: Donate
pl: Wspomóż

en: Donate to HomeBank project
pl: Wspomóż projekt HomeBank

en: Scheduled
pl: Zaplanowane

note: Future
en: Future
pl: Przyszłość

en: Remind
pl: Przypomnij

en: _Today
pl: _Dziś

en: (no memo)
pl: (brak opisu)

en: (copy)
pl: (kopia)

en: (no category)
pl: (brak kategorii)

en: invalid CSV format
pl: Niewłaściwy format CSV

en: Unknown
pl: Nieznany

note: TRANSLATORS: miles per liter
en: mi./l
pl: mi/l

en: (no payee)
pl: (brak odbiorcy)

en: (no group)
pl: (brak grupy)

en: (no tag)
pl: (bez etykiety)

en: Output version information and exit
pl: Wyświetla informację o wersji i kończy działanie

en: [FILE]
pl: [PLIK]

en: Browser error.
pl: Błąd przeglądarki.

en: Could not display the URL '%s'
pl: Nie można wyświetlić adresu '%s'

en: HomeBank options
pl: Opcje HomeBank

en: (no institution)
pl: (brak instytucji)

en: Your accounts
pl: Twoje konta

en: Copy to clipboard
pl: Kopiuj do schowka

en: Group by
pl: Grupuj według

en: group
pl: grupa

en: institution
pl: instytucja

en: Show all
pl: Pokaż wszystkie

en: Expand all
pl: Rozwiń wszystkie

en: Collapse all
pl: Zwiń wszystkie

note: TRANSLATORS: example 'sum: 3 (-1 + 4)'
en: sum: %s (%s + %s)
pl: suma: %s (%s + %s)

en: No transaction to add
pl: Brak transakcji do dodania

en: transaction added: %d
pl: transakcja dodana: %d

en: Check scheduled transactions result
pl: Status księgowania zaplanowanych transakcji

en: maximum post date
pl: Maksymalny termin księgowania

note: column: Total
en: Total
pl: Razem

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: Edit & P_ost
pl: _Edytuj i zaksięguj

note: TRANSLATORS: Posting a scheduled transaction is the action to materialize it into its target account. TRANSLATORS: Before that action the automated transaction occurrence is pending and not yet really existing.
en: _Post
pl: _Zaksięguj

en: Top %d Spending / Category
pl: Największe %d wydatków / Kategoria

en: Top %d Spending / Payee
pl: Największe %d wydatków / Odbiorca

en: Top %d Spending / Account
pl: Największe %d wydatków / Konto

en: Account Balance
pl: Saldo konta

en: Account Group Balance
pl: Saldo grupy kont

en: Other
pl: Pozostałe

en: Total chart
pl: Wykres sumaryczny

en: Account group
pl: Grupa kont

en: Spending by Month
pl: Wydatki według miesiąca

en: Global Balance
pl: Saldo globalne

en: Time chart
pl: Wykres czasowy

en: Spending/Month
pl: Wydatki/Miesiąc

en: imported account
pl: konto importowane

en: Grand total
pl: Całkowita suma

en: last reconciled
pl: ostatnia uzgodniona

en: before maximum
pl: przed maksimum

en: Accounts
pl: Konta

note: Today
en: Today
pl: Dzisiaj

en: - split -
pl: - różne -

en: - this needs a category -
pl: - to wymaga kategorii -

note: g_string_append (node, "date" ); header
en: Date
pl: Data

note: g_string_append (node, "paymode" ); header TRANSLATORS: this is abbreviation for Payment
en: Payment
pl: Płatność

note: g_string_append (node, "info" );
en: Info
pl: Informacja

note: g_string_append (node, "memo" ); column: Memo memo
en: Memo
pl: Opis

note: g_string_append (node, "amount" ); column: Amount amount header 5.7.1
en: Amount
pl: Kwota

note: g_string_append (node, "tags" );
en: Tags
pl: Etykiety

note: column: Expense
en: Expense
pl: Wydatek

note: column: Income
en: Income
pl: Przychód

note: column: Result
en: Result
pl: Wynik

en: Average
pl: Średnia

note: TRANSLATORS: title of list column to inform the scheduled transaction is Late
en: Late
pl: Opóźnione

note: TRANSLATORS: title of list column to inform how many occurence remain to post for limited scheduled txn
en: Still
pl: Pozostało

en: Next date
pl: Następna data

note: TRANSLATORS: example 'Balance by Month'
en: Balance by %s
pl: Wydatki według %s

note: //TRANSLATORS: count of transaction in overdrawn / count of total transaction under overdrawn amount threshold
en: %d/%d under %s
pl: %d/%d poniżej %s

en: List
pl: Lista

en: View results as list
pl: Pokaż wyniki jako listę

en: Line
pl: Linia

en: View results as lines
pl: Pokaż wyniki na wykresie liniowym

en: Detail
pl: Transakcje

en: Toggle detail
pl: Pokaż/ukryj transakcje

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Balance report
pl: Raport salda

en: Display
pl: Wyświetl

en: Inter_val:
pl: Okres:

en: Show empty line
pl: Pokaż pustą linię

en: _Zoom X:
pl: _Przybliż oś X

en: Date filter
pl: Filtr dat

en: _From:
pl: _Od:

en: _To:
pl: _Do:

en: Account filter
pl: Filtr kont

en: Select:
pl: Wybierz:

en: All
pl: Wszystkie

en: None
pl: Brak

en: Invert
pl: Odwróć

note: column: Expense
en: Spent
pl: Wydatki

en: Month
pl: Miesiąc

en: Budget by category
pl: Budżet według kategorii

en: Budget by month
pl: Budżet według miesiąca

en:  over
pl:  przekroczone

en:  left
pl:  dostępne

en:  under
pl:  niezrealizowane

en: Stack
pl: Stos

en: View results as stack bars
pl: Pokaż wyniki na wykresie słupkowym skumulowanym

note: gtk_widget_set_halign (menu, GTK_ALIGN_END);
en: _Result to clipboard
pl: _Wynik do schowka

en: _Result to CSV
pl: _Wynik do CSV

en: _Detail to clipboard
pl: _Szczegóły do schowka

en: _Detail to CSV
pl: _Szczegóły do CSV

en: No account is defined to be part of the budget.
pl: Nie zdefiniowano kont będących częścią budżetu.

en: You should include some accounts from the account dialog.
pl: Powinieneś dołączyć jakieś konta do budżetu za pomocą okna zarządzania kontami.

en: Budget report
pl: Raport budżetu

en: Mode:
pl: Tryb:

en: Only out of budget
pl: Tylko poza budżetem

en: Result:
pl: Wynik:

en: Budget:
pl: Budżet:

en: Spent:
pl: Wydatki:

note: TRANSLATORS: example 'Expense by Category' TRANSLATORS: example 'Category by Month'
en: %s by %s
pl: %s według %s

en: Too much columns to display
pl: Zbyt wiele kolumn do wyświetlenia

en: Please select a wider interval and / or a narrower date range
pl: Wybierz szerszy przedział i/lub węższy zakres dat

en: Column
pl: Kolumna

en: View results as column
pl: Pokaż wyniki na wykresie kolumnowym

en: Donut
pl: Pączek

en: View results as donut
pl: Pokaż wyniki na wykresie pierścieniowym

en: View results as stack
pl: Wyświetl wyniki jako stos

en: Stack 100%
pl: Stos 100%

en: View results as stack 100%
pl: Wyświetl wyniki jako stos 100%

en: Legend
pl: Legenda

en: Toggle legend
pl: Pokaż objaśnienia obok wykresu

en: Rate
pl: Stawka

en: Toggle rate
pl: Pokaż/ukryj udział procentowy

en: Filter
pl: Filtr

en: Edit filter
pl: Edytuj filtr

en: Statistics Report
pl: Raport statystyczny

en: _View by:
pl: _Wyświetl według

en: _Balance mode
pl: _Tryb salda

en: _Forecast
pl: _Prognoza

en: Sort by _amount
pl: _Sortuj wg kwot

en: Compare Exp. & Inc.
pl: Porównaj wyd. i przy.

en: Total:
pl: Suma:

en: Income:
pl: Przychód:

en: Expense:
pl: Wydatek:

en: Average: %s
pl: Średnia: %s

en: Trend Time Report
pl: Raport trendów

en: _Cumulate
pl: _Kumuluj

en: Item filter
pl: Filtr pozycji

en: Time slice
pl: Wycinek czasu

note: LST_CAR_DATE, LST_CAR_MEMO, LST_CAR_METER, LST_CAR_FUEL, LST_CAR_PRICE, LST_CAR_AMOUNT, LST_CAR_DIST, LST_CAR_100KM column: Memo column = gtk_tree_view_column_new(); gtk_tree_view_column_set_title(column, _("Memo")); gtk_tree_view_append_column (GTK_TREE_VIEW(view), column); renderer = gtk_cell_rend
en: Meter
pl: Licznik

note: column: Fuel load
en: Fuel
pl: Paliwo

note: column: Price by unit
en: Price
pl: Cena

note: column: Distance done
en: Dist.
pl: Odl.

en: Export
pl: Eksport

en: Export as CSV
pl: Eksportuj jako CSV

en: Vehicle cost report
pl: Raport kosztów pojazdu

note: label = make_label_widget(_("Vehi_cle:")); #2001566 make label consistent with properties dialog
en: _Category:
pl: _Kategoria:

en: Meter:
pl: Licznik:

en: Consumption:
pl: Zużycie paliwa:

en: Fuel cost:
pl: Koszty paliwa:

en: Other cost:
pl: Inne koszty:

en: Total cost:
pl: Łączne koszty:

note: setting wrap causes O(n^2) performance regression because after every insert the drop-down list size is re-computed. gtk_combo_box_set_wrap_width(GTK_COMBO_BOX(data->CY_template), 0); populate template
en: (none)
pl: (brak)

en: Visible
pl: Widoczny

en: Account name
pl: Nazwa konta

en: Error
pl: Błąd

en: Cannot add an account '%s',
    this name already exists.
pl: Nie można dodać konta '%s',
    taka nazwa już istnieje.

en: Cannot delete account '%s'
pl: Nie można usunąć konta '%s'

en: Are you sure you want to permanently delete '%s'?
pl: Czy na pewno chcesz trwale usunąć '%s'?

en: If you delete an account, it will be permanently lost.
pl: Jeśli usuniesz konto, nie będzie można go odzyskać.

en: Cannot rename this Account,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
pl: Nie można zmienić nazwy tego konta,
    z '%s' do '%s',
    taka nazwa już istnieje.

en: Manage Accounts
pl: Zarządzaj kontami

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Move up
pl: Przesuń w górę

en: Move down
pl: Przesuń w dół

en: General
pl: Ogólne

en: _Group:
pl: _Grupa:

en: _Institution:
pl: _Instytucja:

en: N_umber:
pl: N_umer:

en: Start _balance:
pl: Saldo _początkowe:

en: _Currency:
pl: _Waluta

en: this account was _closed
pl: to konto zostało _zamknięte

en: Website:
pl: Strona internetowa:

en: Notes:
pl: Notatki:

en: Behaviour
pl: Zachowanie

en: Automation
pl: Automatyzacja

en: Default _Template:
pl: Domyślny szablon

en: Report exclusion
pl: Raport wykluczeń

en: exclude from account _summary
pl: wyklucz z podsumowania _kont

en: exclude from the _budget
pl: wyklucz z _budżetu

en: exclude from any _reports
pl: wyklucz ze wszystkich _raportów

en: Misc.
pl: Różne

en: Current check number
pl: Aktualny numer książeczki czekowej

en: Checkbook _1:
pl: Książeczka czekowa _1:

en: Checkbook _2:
pl: Książeczka czekowa _2:

en: Balance limits
pl: Limity salda

en: _Overdraft at:
pl: Debet przy:

en: Max_imum:
pl: Maks_imum:

en: If you delete a scheduled/template, it will be permanently lost.
pl: Jeśli usuniesz szablon, nie będzie można go odzyskać.

en: Next _date:
pl: Następna data

en: Ever_y:
pl: _Co:

en: More options
pl: Więcej opcji

en: Week end:
pl: Koniec tygodnia

en: _Stop after:
pl: _Zatrzymaj po:

en: posts
pl: wpisów

en: Manage scheduled/template transactions
pl: Zarządzaj zaplanowanymi transakcjami

en: Template
pl: Szablon

en: _Schedule
pl: Zaplanuj

en: Disabled
pl: Wyłączony

en: If empty
pl: Jeżeli puste

en: Overwrite
pl: Zastąp

note: column : Search
en: Search
pl: Szukaj

note: column : Notes
en: Notes
pl: Notatki

en: This search text already exists at position %d
pl: Ten wyszukiwany tekst już istnieje na pozycji %d

note: GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_OPEN,
en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: Condition
pl: Warunek

note: label = make_label_widget(_("Con_tains:"));
en: _Search:
pl: _Szukaj:

en: Case sensitive
pl: Rozróżnianie wielkości liter

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: _In:
pl: W:

en: _AND
pl: _I

note: gtk_box_pack_start(GTK_BOX(bbox), widget, FALSE, FALSE, 0);
en: Amou_nt:
pl: Kwota

note: label = make_label_group(_("Assign payee"));
en: Assignments
pl: Przypisania

en: _Payee:
pl: _Odbiorca:

en: Pay_ment:
pl: Pł_atność:

en: Cannot duplicate this Assignment,
    '%s' already exists.
pl: Nie można zduplikować tego przypisania,
    '%s' już istnieje.

en: (rule %d)
pl: (reguła%d)

en: If you delete an assignment, it will be permanently lost.
pl: Jeśli usuniesz przypisanie, nie będzie można go odzyskać.

en: Move to...
pl: Przenieś do...

en: Move rule
pl: Reguła przenoszenia

en: Move
pl: Przenieś

en: Manage Assignments
pl: Zarządzaj przypisaniami

en: Duplicate
pl: Powiel

en: This assistant will help you setup a minimum configuration
    for a new HomeBank file.
pl: Ten asystent pomoże Ci w podstawowej konfiguracji
    nowego pliku HomeBank.

en: All the elements you setup here can be changed later if required.
pl: Wszystkie ustawienia mogą być później, w razie potrzeby, zmienione.

en: No changes will be made until you click "Apply"
    at the end of this assistant.
pl: Żadne zmiany nie będą wprowadzone dopóki nie klikniesz "Zastosuj"
    na końcu tego asystenta.

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank will display a title for the main window,
    it can be a free label or your name.
pl: HomeBank wyświetli tytuł w oknie głównym,
    może to być dowolna nazwa lub Twoje imię.

en: _Title:
pl: _Tytuł:

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank support multiple currencies. The base currency is
    the default for new accounts and reports.
pl: HomeBank obsługuje wiele walut. Bazowa waluta jest
    domyślną dla nowych kont i raportów.

en: Base:
pl: Baza:

en: Setup additional currencies
pl: Skonfiguruj dodatkowe waluty

en: _Add
pl: Dod_aj

en: Not found
pl: Nie znaleziono

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank can prefill the categories for your language
    if a CSV file is available and provided by the community.
pl: HomeBank może wstępnie wypełnić kategorie w Twoim języku
    jeżeli plik CSV jest dostępny i dostarczony przez społeczność.

en: Setup categories for my language
pl: Skonfiguruj kategorie dla mojego języka

en: Preset file:
pl: Plik ustawień

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank enables to import your accounts from downloaded
    financial institution files, or you can create your account manually.
pl: HomeBank umożliwia importowanie Twoich kont z plików pobranych
    z instytucji finansowych lub możesz utworzyć swoje konto ręcznie.

en: Create my first account
pl: Utwórz moje pierwsze konto

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: This is a confirmation page,
    
    press 'Apply' to apply changes
pl: To jest strona potwierdzenia,
    
    naciśnij „Zastosuj” aby zastosować zmiany

en: Start File Setup
pl: Rozpocznij konfigurację

en: File Options
pl: Opcje pliku

en: Choose Currencies
pl: Wybierz waluty

en: Choose Categories
pl: Wybierz kategorie

en: Create Account
pl: Utwórz konto

en: Finish File Setup
pl: Zakończ konfigurację pliku

en: <New account (global)>
pl: <Nowe konto (łączne)>

en: <New account>
pl: <Nowe konto>

en: <Skip this account>
pl: <Pomiń to konto>

en: Valid
pl: Prawidłowy

en: Name
pl: Nazwa

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Known files
pl: Rozpoznawane pliki

en: QIF files
pl: Pliki QIF

en: OFX/QFX files
pl: Pliki OFX/QFX

en: CSV files
pl: Pliki CSV

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: new global account
pl: nowe konto łączne

en: new account
pl: nowe konto

en: skipped
pl: pominięto

en: , %d of %d transactions
pl: , %d z %d transakcji

en: %d transaction(s), %d similar, %d existing, %d selected
pl: %d transakcji, %d podobnych, %d istniejących, %d wybranych

en: %d transaction(s), %d selected
pl: %d transakcji, %d wybranych

en: Some date cannot be converted. Please try to change the date order to continue.
pl: Niektóre daty nie mogły być przetworzone. Spróbuj zmienić format daty (kolejność) aby kontynuować.

note: label = g_strdup_printf(_("'%s' - %s"), genacc->name, hb_import_filetype_char_get(genacc));
en: Import <b>%s</b> in_to:
pl: Impor_tuj <b>%s</b> do:

en: this file
pl: ten plik

en: this account
pl: to konto

en: Name: %s
    Number: %s
    File: %s
    Encoding: %s
pl: Nazwa: %s
    Liczba: %s
    Plik: %s
    Kodowanie: %s

en: Import transactions from bank or credit card
pl: Importuj transkacje z banku lub karty kredytowej

en: With this assistant you will be guided through the process of importing one or several
    downloaded statements from your bank or credit card, in the following formats:
pl: Ten asystent poprowadzi Cię przez proces importu jednego lub kilku pobranych 
    wyciągów bankowych lub z karty kredytowej, w następujących formatach:

en: <b>Recommended:</b> .OFX or .QFX
    <i>(Sometimes named Money™ or Quicken™)</i>
    <b>Supported:</b> .QIF
    <i>(Common Quicken™ file)</i>
    <b>Advanced users only:</b> .CSV
    <i>(format is specific to HomeBank, see the documentation)</i>
pl: <b>Rekomendowany:</b> .OFX lub .QFX
    <i>(Czasem nazywane Money™ lub Quicken™)</i>
    <b>Obsługiwany:</b> .QIF
    <i>(Plik Quicken™)</i>
    <b>Tylko dla zaawansowanych użytkowników:</b> .CSV
    <i>(format specyficzny dla HomeBank, sprawdź dokumentację)</i>

en: No changes will be made until you click "Apply" at the end of this assistant.
pl: Żadne zmiany nie zostaną wprowadzone dopóki nie klikniesz "Zastosuj" na końcu tego asystenta.

en: Don't show this again
pl: Nie pokazuj ponownie

en: Drag&Drop one or several files to import.
    You can also use the add/delete buttons of the list.
pl: Przeciągnij i upuść jeden lub kilka plików do zaimportowania.
    Możesz także użyć przycisków dodawania/usuwania listy.

en: There is too much account in the files you choose,
    please use the back button to select less files.
pl: W wybranych przez Ciebie plikach jest za dużo kont,
    użyj przycisku Wstecz, aby wybrać mniej plików.

en: Target account identification by name or number failed.
pl: Identyfikacja konta docelowego według nazwy lub numeru nie powiodła się.

en: Date order:
pl: Format daty:

en: _Import memos
pl: _Importuj opisy

en: _Swap memos with payees
pl: Zamień opi_sy z odbiorcami

en: OFX _Name:
pl: OFX _Nazwa:

en: OFX _Memo:
pl: OFX _Notatka:

en: Sentence _case memo/payee
pl: Opis/Odbiorca wielką literą

en: _Toggle amount
pl: _Przełącz kwotę

en: Similar transaction in target account (possible duplicate)
pl: podobne transakcje na koncie docelowym (możliwy duplikat)

en: Date _gap:
pl: Przedział dat

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days of date tolerance TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days
pl: dni

en: The match is done in order: by account, amount and date.
    A date tolerance of 0 day means an exact match
pl: Dopasowanie jest realizowane w kolejności: wg konta, kwoty oraz daty.
    Tolerancja daty równa zero oznacza dokładne dopasowanie

en: Run automation
pl: Uruchom automatyzację

en: 1) Enrich with _payee default
pl: 1) Wzbogać się o domyślną opcję _payee

en: 2) Run automatic _assigment rules
pl: 2) Uruchom automatyczne reguły _przydziału

en: Click "Apply" to update your accounts.
pl: Kliknij przycisk „Zastosuj” aby zaktualizować swoje konta.

en: Welcome
pl: Witaj

en: Select file(s)
pl: Wybierz plik(-i)

note: gtk_assistant_set_page_type (GTK_ASSISTANT (assistant), page, GTK_ASSISTANT_PAGE_PROGRESS);
en: Import
pl: Importuj

en: Confirmation
pl: Potwierdzenie

en: File format error
pl: Błąd formatu pliku

en: The CSV file must contains the exact numbers of column,
    separated by a semi-colon, please see the help for more details.
pl: Plik CSV musi zawierać określoną liczbę kolumn,
    oddzielonych średnikami, sprawdź pomoc aby uzyskać więcej szczegółów

en: Are you sure you want to clear input?
pl: Czy na pewno wyczyścić pole?

en: If you proceed, every amount will be set to 0.
pl: Kontynuacja wyzeruje wszystkie kwoty.

en: _Clear
pl: _Wyczyść

en: Budget for %s
pl: Budżet dla %s

note: create window
en: Manage Budget
pl: Zarządanie budżetem

en: _Import CSV
pl: Importuj plik CSV

en: E_xport CSV
pl: Eksportuj CSV

en: Balance:
pl: Saldo:

en: is the same each month
pl: jest taki sam w każdym miesiącu

en: _Clear input
pl: Wyczyść pole

en: is different per month
pl: jest inny w każdym miesiącu

en: Options
pl: Ustawienia

note: Force monitoring
en: _Force monitoring this category
pl: _Wymuszaj monitorowanie tej kategorii

en: Jan
pl: Sty

en: Feb
pl: Lut

en: Apr
pl: Kwi

en: May
pl: Maj

en: Jun
pl: Cze

en: Jul
pl: Lip

en: Aug
pl: Sie

en: Sept
pl: Wrz

en: Oct
pl: Paź

en: Nov
pl: Lis

en: Dec
pl: Gru

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Totals
pl: Sumy

note: gtk_tree_view_column_set_title(col, _("Annual Total"));
en: Annual
    Total
pl: Suma
    roczna

note: gtk_tree_view_column_set_title(col, _("Monthly Average"));
en: Monthly
    Average
pl: Średnia
    miesięczna

en: Monthly
pl: Miesięcznie

en: Add a category
pl: Dodaj kategorię

en: _Apply
pl: Z_astosuj

en: Parent category
pl: Kategoria nadrzędna

en: Category name
pl: Nazwa kategorii

en: This category is used.
    Any transaction using that category will be set to (no category)
pl: Kategoria jest używana.
    Transakcje należące do tej kategorii zostaną zmienione na nieskategoryzowane

en: Merge categories
pl: Scal kategorie

en: Transactions assigned to category '%s', will be moved to the category selected below.
pl: Transakcje przypisane do kategorii '%s', zostaną przesunięte do kategorii wybranej poniżej.

en: Target category
pl: Kategoria docelowa

en: _Delete the category '%s'
pl: Usuń kategorię '%s'

en: Are you sure you want to clear inputs for '%s'?
pl: Czy na pewno chcesz wyczyścić dane wejściowe dla '%s'?

note: Add / Remove / Merge
en: Add category
pl: Dodaj kategorię

en: Remove category
pl: Usuń kategorię

en: Merge
pl: Scal

note: Clear Input
en: Clear input
pl: Wyczyść pole

en: Delete unused categories
pl: Usuń nieużywane kategorie

en: Are you sure you want to permanently
    delete unused categories?
pl: Jesteś pewien, że chcesz bezpowrotnie
    usunąć nieużywane kategorie?

en: Edit Category
pl: Edytuj kategorię

en: Change Type
pl: Zmień typ

en: _Income
pl: _Przychód

en: Propagate to _children
pl: Rozszerzyć do _children

en: Cannot rename this Category,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
pl: Nie można zmienić nazwy tej kategorii
    z '%s' na '%s',
    ponieważ taka nazwa już istnieje.

en: Merge category '%s'
pl: Scal kategorię '%s'

en: Transactions assigned to this category,
    will be moved to the category selected below.
pl: Transakcje przypisane do tej kategorii,
    zostaną przeniesione do kategorii zaznaczonej poniżej.

en: Include _subcategories
pl: Uwzględnij _podkategorie

en: Manage Categories
pl: Zarządzaj kategoriami

note: test headerbar content = gtk_dialog_get_header_bar(GTK_DIALOG (dialog));
en: Show Hidden
pl: Pokaż ukryte

note: test headerbar content = gtk_dialog_get_header_bar(GTK_DIALOG (dialog));
en: Show Usage
pl: Pokaż użycie

en: _Delete unused
pl: Usuń nieużywane

en: Move/Merge
pl: Przenieś/Scal

en: Show/Hide
pl: Pokaż/Ukryj

en: new category
pl: nowa kategoria

en: new subcategory
pl: nowa podkategoria

en: Base currency
pl: Waluta bazowa

en: Exchange rate
pl: Kurs wymiany

en: Last modified
pl: Ostatnia modyfikacja

en: Edit currency
pl: Edytuj walutę

en: Currency
pl: Waluta

en: _Customize
pl: _Dostosuj

en: _Symbol:
pl: _Symbol

en: Is pre_fix
pl: Umieść przed kwotą

en: _Decimal char:
pl: Separator _dziesiętny:

en: _Frac digits:
pl: Miejsca dziesiętne:

en: _Grouping char:
pl: Separator _grup cyfr:

en: Select base currency
pl: Wybierz walutę bazową

en: Select currency
pl: Wybierz walutę

en: ISO Code
pl: Kod ISO

en: Add a custom _currency
pl: Dodaj niestandardową walutę

en: Update online error
pl: Błąd aktualizacji online

en: If you delete a currency, it will be permanently lost.
pl: Jeśli usuniesz walutę, nie będzie można jej odzyskać.

en: Change the base currency
pl: Zmień walutę bazową

en: If you proceed, rates of other currencies
    will be set to 0, don't forget to update it
pl: Jeśli będziesz kontynuował, kursy innych walut
    zostaną ustawione na 0, nie zapomnij ich uaktualnić

en: Currencies
pl: Waluty

en: Update online
pl: Aktualizuj online

en: Set as base
pl: Ustaw jako bazową

en: File statistics
pl: Statystyka pliku

en: Transaction
pl: Transakcja

note: header
en: Tag
pl: Etykieta

en: Upgrade
pl: Uaktualnij

en: Select a base currency
pl: Wybierz walutę bazową

en: Starting v5.1, HomeBank can manage several currencies
    if the currency below is not correct, please change it:
pl: Od wersji 5.1, HomeBank potrafi obsługiwać wiele walut,
    jeśli poniższa waluta nie jest poprawna, zmień ją:

en: Currency:
pl: Waluta:

en: Export as QIF
pl: Eksportuj jako QIF

en: Import from CSV
pl: Importuj z pliku CSV

en: Open HomeBank file
pl: Otwórz plik HomeBank

en: Open HomeBank backup file
pl: Otwórz plik kopii zapasowej HomeBank

en: Save HomeBank file as
pl: Zapisz plik HomeBank jako

en: HomeBank files
pl: Pliki HomeBank

en: File backup
pl: Plik kopii zapasowej

en: All backups
pl: Wszystkie kopie zapasowe

en: Save changes to the file before closing?
pl: Zapisać zmiany przed zamknięciem?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
    Number of changes: %d.
pl: Jeśli nie zapiszesz zmian, zostaną one bezpowrotnie utracone.
    Liczba zmian: %d.

en: Close _without saving
pl: Zamknij bez zapisywania

en: Export as _CSV
pl: Eksportuj jako _CSV

en: Folder:
pl: Katalog:

en: Pick a Folder
pl: Wybierz katalog

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Add Status column
pl: Dodaj kolumne ze statusem

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: The file will not be in HomeBank CSV format, because you export
    from 'All transaction', or you selected an option.
pl: Plik nie będzie w formacie HomeBank CSV, ponieważ eksportujesz
    z „Wszystkie transakcje” lub wybrałeś opcję.

en: Export as PDF
pl: Eksportuj jako PDF

en: Export as _PDF
pl: Eksportuj jako _PDF

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: With HomeBank, printing is oriented towards an eco-responsible
    attitude towards the most widespread digital format: PDF format.
pl: Z HomeBank, drukowanie jest nastawione na odpowiedzialność ekologiczną
    w kierunku najbardziej rozpowszechnionego formatu cyfrowego: formatu PDF.

en: Create _New
pl: Utwórz _nowy

en: Use _Selection
pl: Użyj _wyboru

en: Source transfer
pl: Źródło transferu

note: target listview
en: Target association suggested
pl: Sugerowane skojarzenie docelowe

en: HomeBank has found some transaction that may be the associated transaction for the internal transfer.
pl: HomeBank znalazł transakcje, które mogą być powiązanymi transakcjami przelewu wewnętrznego.

note: header
en: Text
pl: Tekst

en: _Memo:
pl: _Opis:

en: _Info:
pl: _Informacja:

en: Case _sensitive
pl: Rozróżnianie wielkości _liter

note: header
en: Type
pl: Typ

en: Transfer
pl: Przelew

en: _Use
pl: _Użyj

en: Amount/Text
pl: Kwota/Tekst

en: Always show
pl: Zawsze pokazuj

en: Void
pl: Nieważne

en: Added
pl: Dodane

en: Edited
pl: Zmodyfikowane

en: Due Date
pl: Termin płatności

en: Next Payout
pl: Następna wypłata

en: In Advance
pl: Z góry

en: File properties
pl: Właściwości pliku

en: Scheduled transactions
pl: Zaplanowane transakcje

en: of each
pl: z każdego

en: month
pl: miesiąc

en: Delete unused payee
pl: Usuń nieużywanych odbiorców

en: Are you sure you want to
    permanently delete unused payee?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz
    trwale usunąć nieużywanych odbiorców?

en: Edit Payee
pl: Edytuj odbiorcę płatności

en: Default Fill
pl: Domyślne wypełnienie

en: Pa_yment:
pl: Płatność:

en: Cannot rename this Payee,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
pl: Nie można zmienić nazwy tego odbiorcy
    z '%s' na '%s',
    ponieważ taka nazwa już istnieje.

en: Merge payee '%s'
pl: Scal odbiorcę '%s'

en: Transactions assigned to this payee,
    will be moved to the payee selected below.
pl: Transakcje przypisane do tego odbiorcy,
    zostaną przeniesione na wskazanego poniżej.

en: _Delete the payee '%s'
pl: Usuń odbiorcę '%s'

en: This payee is used.
    Any transaction using that payee will be set to (no payee)
pl: Ten odbiorca jest aktualnie używany.
    Wszystkie transakcje z jego udziałem zostaną zmienione na nieposiadające odbiorcy.

en: Manage Payees
pl: Zarządzaj odbiorcami

en: new payee
pl: nowy odbiorca

en: Interface
pl: Interfejs

en: Locale
pl: Ustawienia regionalne

en: Transactions
pl: Transakcje

en: Import/Export
pl: Importuj/Eksportuj

en: Report
pl: Raport

en: Forecast
pl: Prognoza

en: Backup
pl: Kopia zapasowa

en: Folders
pl: Foldery

en: System defaults
pl: Domyślne

en: Icons only
pl: Tylko ikony

en: Text only
pl: Tylko tekst

en: Text under icons
pl: Tekst pod ikonami

en: Text beside icons
pl: Tekst obok ikon

en: Horizontal
pl: Pozioma

en: Vertical
pl: Pionowa

en: Both
pl: Obie

en: Tango light
pl: Tango jasne

en: Tango medium
pl: Tango pośrednie

en: Tango dark
pl: Tango ciemne

en: m-d-y
pl: m-d-r

en: d-m-y
pl: d-m-r

en: y-m-d
pl: r-m-d

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Append to Info
pl: Dołącz do informacji

en: Append to Memo
pl: Dołącz do opisu

en: Append to Payee
pl: Dołącz do odbiorcy

en: Tab
pl: Tabulator

en: Comma
pl: Przecinek

en: Semicolon
pl: Średnik

en: Space
pl: Spacja

en: System Language
pl: Język systemu

en: Choose a default HomeBank files folder
pl: Wybierz domyślny katalog dla plików HomeBank

en: Choose a default HomeBank backup files folder
pl: Wybierz domyślny folder plików kopii zapasowych HomeBank

en: Choose a default import folder
pl: Wybierz domyślny katalog importu

en: Choose a default export folder
pl: Wybierz domyślny katalog eksportu

en: General options
pl: Ustawienia ogólne

en: OFX/QFX options
pl: Opcje OFX/QFX

en: QIF options
pl: Opcje QIF

en: CSV options
pl: Opcje CSV

en: (transaction import only)
pl: (tylko import transakcji)

en: Initial filter
pl: Domyślny filtr

en: Charts options
pl: Ustawienia wykresów

en: Color scheme:
pl: Schemat kolorów:

en: Smaller legend _font
pl: Mniejsza czcionka legendy

en: Statistics options
pl: Opcje statystyk

en: Show by _amount
pl: Pok_aż wg kwoty

en: Show _rate column
pl: Pokaż udział p_rocentowy

en: Show _details
pl: Pokaż _szczegóły

en: Include _transfer
pl: Uwzględnij _transfer

en: Budget options
pl: Opcje budżetu

en: Enable _forecast
pl: Włącz _prognozę

en: Month number:
pl: Numer miesiąca:

en: _Enable
pl: _Włącz

note: row++;
en: _Preset:
pl: _Ustawienie:

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: _Language:
pl: _Język:

en: _Date display:
pl: Wyświetlanie _daty:

en: %a locale's abbreviated weekday name.
    %A locale's full weekday name. 
    %b locale's abbreviated month name. 
    %B locale's full month name. 
    %c locale's appropriate date and time representation. 
    %C century number (the year divided by 100 and truncated to an integer) as a decimal number [00-99]. 
    %d day of the month as a decimal number [01,31]. 
    %D same as %m/%d/%y. 
    %e day of the month as a decimal number [1,31]; a single digit is preceded by a space. 
    %j day of the year as a decimal number [001,366]. 
    %m month as a decimal number [01,12]. 
    %p locale's appropriate date representation. 
    %y year without century as a decimal number [00,99]. 
    %Y year with century as a decimal number.
pl: %a skrócona nazwa tygodnia dla regionu.
    %A pełna nazwa tygodnia dla regionu. 
    %b skrócona nazwa miesiąca dla regionu.
    %B pełna nazwa miesiąca dla regionu. 
    %c odpowiednia reprezentacja daty i godziny dla regionu. 
    %C numer wieku (rok podzielony przez 100 i skrócony do liczby całkowitej) jako liczba dziesiętna [00-99]. 
    %d dzień miesiąca jako liczba dziesiętna [01,31]. 
    %D to samo co %m/%d/%y. 
    %e dzień miesiąca jako liczba dziesiętna [1,31]; pojedyncza cyfra jest poprzedzona spacją. 
    %j dzień roku jako liczba dziesiętna [001,366]. 
    %m miesiąc jako liczba dziesiętna [01,12]. 
    %p odpowiednia reprezentacja daty dla regionu. 
    %y rok bez wieku jako liczba dziesiętna [00,99].
    %Y rok z wiekiem jako liczbą dziesiętną.

en: Fiscal year
pl: Rok podatkowy

note: TRANSLATORS: (fiscal year) starts on
en: Starts _on:
pl: Rozpoczyna się:

en: Measurement units
pl: Jednostki miary

en: Use _miles for meter
pl: Używaj _mil dla odległości

en: Use _gallon for fuel
pl: Używaj _galonów dla objętości

note: label = make_label_group(_("Transaction window"));
en: Transaction list
pl: Lista transakcji

en: _Show future:
pl: Pokaż przy_szłe:

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days ahead
pl: dni

en: Hide reconciled
pl: Ukryj uzgodnione

en: Always show remind
pl: Zawsze pokazuj przypomnienie

en: Always show void
pl: Zawsze pokazuj unieważnione

en: Include remind into balance and report
pl: Uwzględnij przypomnienia w bilansie i raporcie

en: Lock reconciled for any changes
pl: Blokada zmian w uzgodnionych

en: Transaction dialog
pl: Okno dialogowe transakcji

en: Transfer target date tolerance:
pl: Tolerancja daty przelewu:

en: Enable _memo autocomplete with
pl: Włącz autouzupełnianie opisów za pomocą

en: rolling days
pl: ostatnich dni

en: Show add confirmation text for 5s
pl: Pokaż tekst potwierdzenia dodania przez 5sek

en: _Toolbar:
pl: Paski _narzędzi:

note: widget = gtk_check_button_new_with_mnemonic (_("Enable rows in alternating colors")); data->CM_ruleshint = widget;
en: _Grid line:
pl: Linie siatki

en: Gtk settings
pl: Ustawienia Gtk

en: Override
pl: Nadpisz

en: Font _size:
pl: _Rozmiar czcionki:

en: Dark theme
pl: Ciemny motyw

en: Amount colors
pl: Kolory kwot

en: Uses custom colors
pl: Użyj własnych kolorów

en: _Expense:
pl: _Wydatek:

en: _Income:
pl: _Przychód:

en: _Warning:
pl: _Ostrzeżenia:

en: _Enable automatic backups
pl: Włącz automatyczn_e kopie zapasowe

en: _Number of backups to keep:
pl: Liczba kopii do zachowa_nia:

en: Backup frequency is once a day
pl: Częstotliwość tworzenia kopii zapasowej to raz dziennie

en: _Wallets:
pl: _Portfele

en: _Backups:
pl: Kopie zapasowe:

en: Exchange files
pl: Pliki wymiany

en: _Export:
pl: _Eksport:

en: Program start
pl: Start programu

en: Show splash screen
pl: Pokazuj ekran startowy

en: Load last opened file
pl: Otwórz ostatnio otwarty plik

en: Post pending scheduled transactions
pl: Księguj oczekujące zaplanowane transakcje

en: Update currencies online
pl: Aktualizuj waluty online

en: Main window reports
pl: Raporty w oknie głównym

en: Reset All Preferences
pl: Resetuj wszystkie preferencje

en: Do you really want to reset
    all preferences to default
    values?
pl: Czy na pewno chcesz przywrócić
    wszystkie preferencje do wartości
    domyślnych?

en: Preferences
pl: Preferencje

en: You will have to restart HomeBank
    for the language change to take effect.
pl: Aby zmienić język, należy ponownie uruchomić HomeBank.

en: The backup directory has changed,
    you may need to copy the '.bak' file to this new location.
pl: Katalog kopii zapasowych zmienił się,
    może być konieczne skopiowanie plików „.bak” do tej nowej lokalizacji.

en: Transaction splits
pl: Podział transakcji

en: Delete all
pl: Usuń wszystko

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Transaction amount:
pl: Kwota transakcji:

en: Unassigned:
pl: Kwota nieprzydzielona:

en: Sum of splits:
pl: Suma rozdzielonych kwot:

en: Warning: sum of splits and transaction type don't match
pl: Ostrzeżenie: suma podziałów i typ transakcji nie zgadzają się

en: Warning: sum of splits and transaction amount don't match
pl: Uwaga: suma kwot podziału oraz łączna kwota transakcji nie są równe

en: Edit Tag
pl: Modyfikuj etykietę

en: Cannot rename this Tag,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
pl: Nie mogę zmienić nazwy tej etykiety
    z '%s' na '%s',
    ta nazwa już istnieje.

en: Merge tag '%s'
pl: Scal etykietę '%s'

en: Transactions assigned to this tag,
    will be moved to the tag selected below.
pl: Transakcje przypisane do tej etykiety,
    zostaną przeniesione do etykiety wybranej poniżej.

en: _Delete the tag '%s'
pl: _Usuń etykietę '%s'

en: This tag is used.
    That tag will be deleted from any transaction using it.
pl: Ta etykieta jest używana.
    Ta etykieta zostanie usunięta z każdej transakcji, która jej używa.

en: Manage Tags
pl: Zarządzaj etykietami

en: new tag
pl: nowa etykieta

en: A_ccount:
pl: _Konto:

en: Transaction of %s created.
pl: Utworzono transakcję na %s.

en: Do you want to break the internal transfer?
    
    Proceeding will delete the target transaction.
pl: Czy chcesz przerwać przelew wewnętrzny?
    
    Kontynuacja spowoduje usunięcie transakcji docelowej.

en: _Break
pl: _Przerwa

en: Show _scheduled
pl: Pokaż zaplanowane

en: Show _all accounts
pl: Pok_aż wszystkie konta

en: Use a template
pl: Użyj szablonu

en: Add & _Keep
pl: Dodaj i zachowaj

en: Add transaction
pl: Dodaj transakcję

en: Add template
pl: Dodaj szablon

en: Inherit transaction
pl: Powiel transakcję

en: Inherit template
pl: Odziedzicz szablon

en: Edit transaction
pl: Edytuj transakcję

en: Edit template
pl: Edytuj szablon

en: _Date:
pl: _Data:

note: gtk_widget_set_tooltip_text(widget, _("Date accepted here are:\nday,\nday/month or month/day,\nand complete date into your locale"));
en: - type: d, d/m, m/d a complete date
    - use arrow key + ctrl or shift
    - empty for today
pl: Można:
    - wpisać: d, d/m lub kompletną datę
    - użyć klawiszy strzałek + ctrl lub shift
    - pozostawić puste = dziś

en: No rate available to auto fill
pl: Brak dostępnych stawek do automatycznego wypełnienia

en: T_o:
pl: _Do:

note: gtk_widget_set_tooltip_text(widget, _("Autocompletion and direct seizure\nis available"));
en: - type some letter for autocompletion
    - type new text to create entry
pl: - wpisz kilka znaków dla autouzupełniania
    - wpisz nowy tekst aby utworzyć nowy wpis

en: Cate_gory:
pl: Kate_goria:

en: M_emo:
pl: O_pis:

en: _Tags:
pl: E_tykiety

en: Warning: amount and category sign don't match
pl: Uwaga: znak (+/-) kwoty nie pasuje do kategorii

en: Multiple edit transactions
pl: Zmień wiele transakcji

en: Type as
    transfer
pl: Rodzaj jako
    transfer

en: Time
pl: Czas

en: Account Group
pl: Grupa Kont

en: Year
pl: Rok

en: Day
pl: Dzień

en: Week
pl: Tydzień

en: Fortnight
pl: Dwa tygodnie

en: Quarter
pl: Kwartał

en: Half Year
pl: Półrocze

en: Include
pl: Dołącz

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: (no type)
pl: (brak rodzaju)

en: Cash
pl: Gotówka

en: Asset
pl: Kapitał

en: Credit card
pl: Karta kredytowa

en: Liability
pl: Zobowiązanie

en: Checking
pl: Sprawdzanie

en: Savings
pl: Oszczędności

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: Tomorrow
pl: Jutro

en: Last Week
pl: Poprzedni tydzień

en: This Week
pl: Bieżący tydzień

en: Next Week
pl: Następny tydzień

en: Last Fortnight
pl: Poprzednie dwa tygodnie

en: This Fortnight
pl: Bieżące dwa tygodnie

en: Next Fortnight
pl: Następne dwa tygodnie

en: Last Month
pl: Poprzedni miesiąc

en: This Month
pl: Bieżący miesiąc

en: Next Month
pl: Następny miesiąc

en: Last Quarter
pl: Poprzedni kwartał

en: This Quarter
pl: Bieżący kwartał

en: Next Quarter
pl: Następny kwartał

en: Last Year
pl: Poprzedni rok

en: This Year
pl: Bieżący rok

en: Next Year
pl: Następny rok

en: Last 30 Days
pl: Ostatnie 30 dni

en: Last 60 Days
pl: Ostatnie 60 dni

en: Last 90 Days
pl: Ostatnie 90 dni

en: Last 12 Months
pl: Ostatnie 12 miesięcy

en: All Date
pl: Wszystkie daty

en: Last 6 Months
pl: Ostatnie 6 miesięcy

note: 5.7 added back
en: Custom
pl: Niestandardowe

en: This month
pl: Bieżący miesiąc

en: Next month
pl: Następny miesiąc

en: Next 30 days
pl: Następne 30 dni

en: Next 60 days
pl: Następne 60 dni

en: Next 90 days
pl: Następne 90 dni

en: Possible
pl: Możliwe

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

note: added 5.6
en: Skip
pl: Pomiń

en: Exp. & Inc.
pl: Wydatek i przychód

en: Any Type
pl: Jakikolwiek rodzaj

en: Any Status
pl: Jakikolwiek status

en: Uncleared
pl: Nierozliczone

en: Unreconciled
pl: Nieuzgodnione

en: Uncategorized
pl: Brak statusu

en: Mon
pl: Pon

en: Tue
pl: Wt

en: Wed
pl: Śr

en: Thu
pl: Czw

en: Fri
pl: Pt

en: Sat
pl: Sob

en: Sun
pl: Nd

en: January
pl: Styczeń

en: February
pl: Luty

en: March
pl: Marzec

en: April
pl: Kwiecień

en: June
pl: Czerwiec

en: July
pl: Lipiec

en: August
pl: Sierpień

en: September
pl: Wrzesień

en: October
pl: Październik

en: November
pl: Listopad

en: December
pl: Grudzień

en: Sep
pl: Wrz

en: Search...
pl: Szukaj...

en: Check
pl: Czek

en: Bank Transfer
pl: Przelew Bankowy

en: Debit card
pl: Karta debetowa

en: Standing order
pl: Zlecenie stałe

en: Electronic payment
pl: Płatność elektroniczna

en: Deposit
pl: Depozyt

note: TRANSLATORS: Financial institution fee
en: FI fee
pl: Prowizja / opłata bankowa

en: Direct Debit
pl: Polecenie Zapłaty
