homebank - en to si translation catalogue (214 entries)

en: _Convert
si: පරිවර්තනය කරන්න (_C)

en: _Delete
si: මකන්න (_D)

en: _Change
si: වෙනස් කරන්න (_C)

en: _Add...
si: එක් කරන්න... (_A)

en: _Edit...
si: සංස්කරණය... (_E)

en: _Delete...
si: මකා දමන්න (_D)...

en: Export QIF...
si: QIF අපනයනය...

en: Export CSV...
si: CSV අපනයනය...

en: _Close
si: වසන්න (_C)

note: #1818052 wish: copy/paste one/multiple transaction(s)
en: _Edit
si: සැකසුම් (_E)

en: Transacti_on
si: ගනුදෙනුව (_o)

en: _Tools
si: මෙවලම් (_T)

en: _Filter...
si: පෙරහන... (_F)

en: Add
si: එක් කරන්න

en: Add a new transaction
si: නව ගනුදෙනුවක් එක් කරන්න

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic(_("_Edit"));
en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Edit the active transaction
si: සක්‍රීය ගනුදෙනුව වෙනස් කරන්න

en: Delete selected transaction(s)
si: තෝරා ඇති ගනුදෙනු(ව) මකා දමන්න

en: _Range:
si: පරාසය (_R):

en: _Type:
si: වර්ගය (_T):

en: _Status:
si: තත්වය (_S):

en: Today:
si: අද:

en: Future:
si: අනාගතය:

en: Welcome to HomeBank
si: HomeBank වෙත පිළිගනිමු

en: Create a _new file
si: නව ගොනුවක් සාදන්න (_n)

en: _Open an existing file
si: පවතින ගොනුවක් විවෘත කරන්න (_O)

en: Open the _example file
si: උදාහරණ ගොනුව විවෘත කරන්න (_e)

en: I/O error for file '%s'.
si: '%s' ගොනුවේ I/O දෝෂයක්.

en: The file '%s' is not a valid HomeBank file.
si: '%s' ගොනුව වලංගු HomeBank ගොනුවක් නොවේ.

en: File error
si: ගොනුවේ දෝෂයක්

en: _File
si: ගොනුව (_F)

en: _New
si: නව (_N)

en: _Open...
si: විවෘත කරන්න... (_O)

en: _Save
si: සුරකින්න (_S)

en: Revert
si: පෙර තත්වයට පත් කරන්න

en: _Quit
si: ඉවත් වෙන්න (_Q)

en: Preferences...
si: අභිප්‍රේත...

en: _View
si: දර්ශනය (_V)

en: _Toolbar
si: මෙවලම් තීරුව (_T)

en: _Manage
si: කලමණාකරනය (_M)

en: Acc_ounts...
si: ගිණුම් (_o)...

en: _Payees...
si: ආදායකයන් (_P)...

en: Categories...
si: වර්ග...

en: Budget...
si: අයවැය...

en: _Transactions
si: ගනුදෙනු (_T)

en: Add...
si: එක් කරන්න...

en: Show...
si: පෙන්වන්න...

en: _Reports
si: වාර්තා (_R)

en: _Statistics...
si: සංඛ්‍යා ලේඛන (_S)...

en: B_udget...
si: අයවැය (_u)...

en: _Vehicle cost...
si: වාහන වියදම (V)...

en: _Help
si: උදව් (_H)

en: _Contents
si: අන්තර්ගතයන් (_C)

en: Report a Problem...
si: ගැටළුවක් වාර්තා කරන්න...

en: Translate this Application...
si: මෙම වැඩසටහන පරිවර්තනය කරන්න...

en: _About
si: පිළිබඳ (_A)

en: Create a new file
si: නව ගොනුවක් සාදන්න

en: Open a file
si: ගොනුවක් විවෘත කරන්න

en: Open a recently used file
si: මෑතකදි භාවිතා කළ ගොනුවක් විවෘත කරන්න

en: Save the current file
si: දැනට භාවිතාවන ගොනුව සුරකින්න

note: g_string_append (node, "account" ); 5.2 Account is always created but not visible for BOOK column : Account gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, _("Transaction")); gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, genacc->name); header
en: Account
si: ගිණුම

note: g_string_append (node, "payee" ); column: Payee column : Payee payee header { REPORT_SRC_SUBCATEGORY,	N_("Subcategory") },
en: Payee
si: ආදායකයා

note: g_string_append (node, "category" ); column: Category column : Category category header = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
en: Category
si: වර්ගය

note: column: Income
en: Budget
si: අයවැය

en: Shows selected account transactions
si: තෝරා ඇති ගිණුමේ ගනුදෙනු පෙන්වයි

en: Add transactions
si: ගනුදෙනු එක් කරන්න

note: g_string_append (node, "balance" ); column: Balance
en: Balance
si: ශේෂය

en: Open the Balance report
si: ශේෂ වාර්තාව විවෘත කරන්න

en: Open the Budget report
si: අයවැය වාර්තාව විවෘත කරන්න

en: Vehicle cost
si: වාහන වියදම

en: Open the Vehicle cost report
si: වාහන වියදම් වාර්තාව විවෘත කරන්න

note: Future
en: Future
si: අනාගතය

en: Unknown
si: නොදනී

en: [FILE]
si: [ගොනුව]

en: Your accounts
si: ඔබේ ගිණුම්

en: transaction added: %d
si: ගනුදෙනුව එක් කරන ලදී: %d

note: column: Total
en: Total
si: එකතුව

en: Other
si: වෙනත්

en: Accounts
si: ගිණුම්

note: Today
en: Today
si: අද

note: g_string_append (node, "date" ); header
en: Date
si: දිනය

note: g_string_append (node, "info" );
en: Info
si: තොරතුරු

note: g_string_append (node, "amount" ); column: Amount amount header 5.7.1
en: Amount
si: ගණන

note: header
en: Status
si: තත්වය

note: column: Expense
en: Expense
si: වියදම

note: column: Income
en: Income
si: ආදායම

note: column: Result
en: Result
si: ප්‍රතිඑලය

en: Next date
si: මීලග දිනය

en: List
si: ලැයිස්තුව

en: View results as list
si: ප්‍රතිඑල ලැයිස්තුවක් ලෙස පෙන්වන්න

en: Line
si: පේළිය

en: Detail
si: විස්තරය

en: Balance report
si: ශේෂ වාර්තාව

en: _From:
si: සිට (_F):

en: _To:
si: දක්වා (_T):

en: All
si: සියල්ල

en: None
si: කිසිවක් නැත

en: Month
si: මාසය

en: Budget report
si: අයවැය වාර්තාව

en: Result:
si: ප්‍රතිඑලය:

en: Budget:
si: අයවැය:

en: Spent:
si: වියදම් කළ:

en: Statistics Report
si: සංඛ්‍යා ලේඛන වාර්තාව

en: Income:
si: ආදායම:

en: Expense:
si: වියදම:

note: column: Fuel load
en: Fuel
si: ඉන්ධන

note: column: Price by unit
en: Price
si: මිල

note: column: Distance done
en: Dist.
si: දුර

en: Export as CSV
si: CSV ලෙස අපනයනය කරන්න

en: Vehicle cost report
si: වාහන වියදම් වාර්තාව

note: label = make_label_widget(_("Vehi_cle:")); #2001566 make label consistent with properties dialog
en: _Category:
si: වර්ගය (_C):

en: Meter:
si: මීටරය:

en: Consumption:
si: පරිභෝජනය:

en: Fuel cost:
si: ඉන්ධන වියදම:

en: Other cost:
si: වෙනත් වියදම්:

en: Total cost:
si: මුලු වියදම:

note: setting wrap causes O(n^2) performance regression because after every insert the drop-down list size is re-computed. gtk_combo_box_set_wrap_width(GTK_COMBO_BOX(data->CY_template), 0); populate template
en: (none)
si: (කිසිවක් නැත)

en: Account name
si: ගිණුමේ නම

en: Error
si: දෝෂය

en: Cannot add an account '%s',
    this name already exists.
si: '%s' ගිණුම එක්කල නොහැක,
    මෙම නම දැනටමත් පවතී.

en: Cannot delete account '%s'
si: '%s' ගිණුම මකාදැමිය නොහැක

en: Manage Accounts
si: ගිණුම් කළමනාකරණය

en: General
si: පොදු

en: N_umber:
si: අංකය (_u):

en: Next _date:
si: මීලග දිනය (_d):

en: Ever_y:
si: සෑම (_y):

en: Week end:
si: සතිඅන්තය:

note: GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_OPEN,
en: _Cancel
si: අවලංගු කරන්න (_C)

en: _OK
si: හරි (_O)

en: _Payee:
si: ආදායකයා (_P):

en: Pay_ment:
si: ගෙවීම (_m):

en: _Add
si: එක් කරන්න (_A)

en: Not found
si: හමු නොවුණි

en: _Name:
si: නම (_N):

en: _Open
si: විවෘත කරන්න (_O)

en: Known files
si: දන්නා ගොනු

en: QIF files
si: QIF ගොනු

en: OFX/QFX files
si: OFX/QFX ගොනු

en: CSV files
si: CSV ගොනු

en: All files
si: සියළු ගොනු

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days of date tolerance TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days
si: දින

en: Welcome
si: ආයුබෝවන්

note: gtk_assistant_set_page_type (GTK_ASSISTANT (assistant), page, GTK_ASSISTANT_PAGE_PROGRESS);
en: Import
si: ආනයනය කරන්න

en: Confirmation
si: ස්ථිර කිරීම

en: Budget for %s
si: %s සඳහා වන අයවැය

note: create window
en: Manage Budget
si: අයවැය කලමණාකරනය

en: _Import CSV
si: CSV ආනයනය කරන්න (_I)

en: E_xport CSV
si: CSV අපනයන කරන්න (_x)

en: Balance:
si: ඉතිරිය:

en: Jan
si: ජන

en: Feb
si: පෙබ

en: Mar
si: මාර්

en: Apr
si: අප්‍රේ

en: May
si: මැයි

en: Jun
si: ජූනි

en: Jul
si: ජූලි

en: Aug
si: අගෝ

en: Oct
si: ඔක්

en: Nov
si: නොවැ

en: Dec
si: දෙසැ

en: _Income
si: ආදායම (_I)

en: Manage Categories
si: ප්‍රවර්ග කළමනාකරණය

en: Transaction
si: ගනුදෙනුව

en: Export as QIF
si: QIF ලෙස අපනයනය කරන්න

en: Import from CSV
si: CSV වෙතින් ආනයනය කරන‌්න

en: HomeBank files
si: HomeBank ගොනු

en: Close _without saving
si: සුරකින්නේ නොමැතිව වසන්න

en: Pa_yment:
si: ගෙවීම (_y):

en: _Delete the payee '%s'
si: '%s' ආදායකයා මකා දමන්න (_D)

en: Manage Payees
si: ආදායකයින් කළමනාකරණය

en: Interface
si: අතුරුමුහුණත

en: Transactions
si: ගනුදෙනු

en: Import/Export
si: ආනයනය/අපනයනය

en: Report
si: වාර්තාව

en: Icons only
si: අයිකන පමණයි

en: Ignore
si: නොසලකා හරින්න

en: System Language
si: පද්ධති හාෂාව

en: Show _details
si: විස්තර පෙන්වන්න (_d)

en: _Enable
si: සක්‍රීය කරන්න (_E)

en: _Language:
si: භාෂාව (_L):

en: _Expense:
si: වියදම (_E):

en: _Income:
si: ආදායම (_I):

en: _Warning:
si: අවවාදය (_W):

en: _Import:
si: ආනයනය (_I):

en: _Export:
si: අපනයනය (_E):

en: A_ccount:
si: ගිණුම (_c):

en: Add transaction
si: ගනුදෙනුව එක් කරන්න

en: _Date:
si: දිනය (_D):

en: Year
si: වසර

en: Day
si: දවස

en: Week
si: සතිය

en: Quarter
si: කා‍ර්තු‍ව‍

en: Bank
si: බැංකුව

en: Cash
si: මුදල්

en: Asset
si: වත්කම

en: Credit card
si: ණය කාඩ්පත

en: Before
si: පෙර

en: After
si: පසු

en: January
si: ජනවාරි

en: February
si: පෙබරවාරි

en: March
si: මාර්තු

en: April
si: අප්‍රේල්

en: June
si: ජූනි

en: July
si: ජූලි

en: August
si: අගෝස්තු

en: September
si: සැප්තැම්බර්

en: October
si: ඔක්තෝම්බර්

en: November
si: නොවැම්බර්

en: December
si: දෙසැම්බර්

en: Sep
si: සැප්

en: Check
si: පරික්ෂා කරන්න

en: Debit card
si: හර පත

en: Electronic payment
si: ඉලෙක්ට්‍රොනික ගෙවීම

en: Deposit
si: තැන්පතුව
