homebank - en to sk translation catalogue (281 entries)

en: Personal finance
sk: Osobné financie

en: Free, easy, personal accounting for everyone
sk: Jednoduché, osobné účtovníctvo zdarma pre každého

en: finance;accounting;budget;personal;money;
sk: financie;účtovníctvo;rozpočet;osobné;peniaze;

en: HomeBank is a free software (as in "free speech" and also as in "free beer") that will assist you to manage your personal accounting.
sk: HomeBank je slobodný a otvorený softvér, ktorý vám pomôže spravovat vaše osobné účtovníctvo.

en: It is designed to easy to use and be able to analyse your personal finance in detail using powerful filtering tools and beautiful graphs.
sk: Je navrhnutý tak, aby sa jednoducho používal a bol schopný podrobne analyzovať vaše osobné financie pomocou výkonných filtračných nástrojov a pekných grafov.

en: If you are looking for a completely free and easy way to manage your personal accounting then HomeBank should be the software of choice.
sk: Ak hľadáte bezplatný a jednoduchý spôsob, ako spravovať svoje osobné účtovníctvo, potom by ste mali použiť HomeBank.

en: All transactions
sk: Všetky transakcie

en: No similar transaction were found !
sk: Nenájdené žiadne podobné transakcie!

en: No inconsistency found !
sk: Nebola nájdená žiadna nezrovnalosť!

en: Inconsistency were found: %d
    do you want to review and fix?
sk: Nájdená nezrovnalosť: %d
    želáte si ju skontrolovať a opraviť?

en: _Convert
sk: _Previesť

en: No transaction changed
sk: Žiadna zmenená transakcia

en: transaction changed: %d
sk: transakcia zmenená: %d

en: Automatic assignment result
sk: Výsledok automatického priradenia

en: _Create
sk: _Vytvoriť

en: _Delete
sk: _Odstrániť

en: Are you sure you want to change the status to None?
sk: Nazaj chete zmeniť status na Žiadny?

en: _Change
sk: _Zmeniť

en: _Toggle
sk: _Prepnúť

en: %d transactions
sk: %d transakcií

en: %d transactions, %d selected, avg: %s, sum: %s (%s - %s)
sk: %d transakcií, %d vybraných, priemer: %s, súčet: %s (%s - %s)

en: _Add...
sk: _Pridať...

en: _Inherit...
sk: _Zdediť...

en: _Edit...
sk: _Upraviť...

en: _Multiple Edit...
sk: _Viacnásobná úprava…

en: _None
sk: _Žiadny

en: _Reconciled
sk: _Vysporiadané

en: Create template...
sk: Vytvoriť šablónu...

en: _Delete...
sk: O_dstrániť...

en: _Up
sk: _Hore

en: _Down
sk: _Dolu

en: A_ccount
sk: Úč_et

en: Export QIF...
sk: Exportovať QIF...

en: Export CSV...
sk: Exportovať do CSV...

en: Print...
sk: Tlačiť…

en: _Close
sk: _Zatvoriť

note: #1818052 wish: copy/paste one/multiple transaction(s)
en: _Edit
sk: _Upraviť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste
sk: Vložiť

en: Paste (today)
sk: Vložiť (dnes)

en: Transacti_on
sk: _Transakcia

en: _Find
sk: _Hľadať

en: _Tools
sk: Nás_troje

en: Mark duplicate...
sk: Označit duplicity…

en: Auto. assignments
sk: Automatické priradenie

en: _Filter...
sk: _Filtrovať...

en: Convert to Euro...
sk: Zmeniť na Euro...

en: Add
sk: Pridať

en: Add a new transaction
sk: Pridať novú transakciu

en: Inherit
sk: Preberanie

en: Inherit from the active transaction
sk: Zdediť zo zvolenej transakcie

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic(_("_Edit"));
en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit the active transaction
sk: Upraviť aktívnu transkaciu

en: Edit Multiple
sk: Upraviť viacero

en: Edit multiple transaction
sk: Upraviť viacero transakcií

en: Create template
sk: Vytvoriť šablónu

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete selected transaction(s)
sk: Odstrániť vybrané transakcie

en: Up
sk: Posunúť vyššie

en: Move transaction up
sk: Posunúť transakciu vyššie

en: Down
sk: Posunúť nižšie

en: Move transaction down
sk: Posunúť transakciu nižšie

en: %s - HomeBank
sk: %s – HomeBank

note: info bar for duplicate
en: _Refresh
sk: _Obnoviť

en: _Range:
sk: _Rozsah:

en: _Type:
sk: _Typ:

en: Open the list filter
sk: Otvor zoznam filtrov

en: Refresh results
sk: Obnoviť výsledky

en: Today:
sk: Dnes:

en: Future:
sk: Budúcnosť:

en: Welcome to HomeBank
sk: Vitajte v HomeBank

note: label = make_label (_("What do you want to do:"), 0, 0); gimp_label_set_attributes(GTK_LABEL(label), PANGO_ATTR_WEIGHT, PANGO_WEIGHT_BOLD, -1); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (mainvbox), label, FALSE, FALSE, 0);
en: Open _last opened file
sk: Otvoriť napos_ledy otvorený súbor

en: Create a _new file
sk: Vytvoriť _nový súbor

en: _Open an existing file
sk: _Otvoriť existujúci súbor

en: Configure _preferences
sk: _Konfigurovať nastavenia

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
sk: Nie je možné otvoriť „%s“, súbor neexistuje.

en: File error
sk: Chyba súboru

en: _File
sk: _Súbor

en: _New
sk: _Nový

en: _Open...
sk: _Otvoriť...

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Revert
sk: Obnoviť

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: Preferences...
sk: Predvoľby...

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Toolbar
sk: _Panel nástrojov

en: _Manage
sk: _Spravovať

en: Acc_ounts...
sk: Úč_ty...

en: _Payees...
sk: _Príjemcovia...

en: Categories...
sk: Kategórie...

en: Scheduled/Template...
sk: Plánované/Šablóny...

en: Budget...
sk: Rozpočet...

en: Assignments...
sk: Pridelenie...

en: Currencies...
sk: Meny...

en: _Transactions
sk: _Transakcie

en: Add...
sk: Pridať...

en: Show...
sk: Zobraziť...

en: Set scheduler...
sk: Nastav plánovač...

en: _Reports
sk: _Zostavy

en: _Statistics...
sk: Štatistiky...

en: _Trend Time...
sk: _Trend Času..

en: B_udget...
sk: R_ozpočet...

en: _Vehicle cost...
sk: _Náklady na auto...

en: Show welcome dialog...
sk: Ukázať uvítací dialóg...

en: Anonymize...
sk: Anonymizovať...

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Contents
sk: _Obsah

en: Report a Problem...
sk: Nahlásiť Problém...

en: Translate this Application...
sk: Preložiť túto aplikáciu...

en: _About
sk: _O aplikácii

en: Create a new file
sk: Vytvoriť nový súbor

en: Open a file
sk: Otvoriť­ súbor

en: Open a recently used file
sk: Otvoriť nedávno použitý súbor

en: Save the current file
sk: Uložiť aktuálny súbor

note: g_string_append (node, "account" ); 5.2 Account is always created but not visible for BOOK column : Account gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, _("Transaction")); gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, genacc->name); header
en: Account
sk: Účet

note: g_string_append (node, "payee" ); column: Payee column : Payee payee header { REPORT_SRC_SUBCATEGORY,	N_("Subcategory") },
en: Payee
sk: Príjemca

note: g_string_append (node, "category" ); column: Category column : Category category header = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
en: Category
sk: Kategória

note: column: Income
en: Budget
sk: Rozpočet

en: Shows selected account transactions
sk: Zobrazí transakcie na zvolenom účte

en: Open the Statistics report
sk: Štatistika

en: Open the Trend Time report
sk: Časové trendy

note: g_string_append (node, "balance" ); column: Balance
en: Balance
sk: Zostatok

en: Open the Balance report
sk: Pohyby

en: Open the Budget report
sk: Rozpočet

en: Open the Vehicle cost report
sk: Otvor report nákladov na auto

note: Future
en: Future
sk: Budúci

en: Output version information and exit
sk: Vypíš označenie verzie a skonči

en: [FILE]
sk: [SÚBOR]

en: Could not display the URL '%s'
sk: Nemôžem zobraziť URL '%s'

en: HomeBank options
sk: HomeBank nastavenia

note: column: Total
en: Total
sk: Celkom

note: Today
en: Today
sk: Dnes

note: g_string_append (node, "date" ); header
en: Date
sk: Dátum

note: g_string_append (node, "info" );
en: Info
sk: Informácie

note: g_string_append (node, "amount" ); column: Amount amount header 5.7.1
en: Amount
sk: Suma

note: g_string_append (node, "tags" );
en: Tags
sk: Štítky

note: column: Expense
en: Expense
sk: Výdavky

note: column: Income
en: Income
sk: Príjem

note: column: Result
en: Result
sk: Výsledok

note: //TRANSLATORS: count of transaction in overdrawn / count of total transaction under overdrawn amount threshold
en: %d/%d under %s
sk: %d/%d pod %s

en: List
sk: Zoznam

en: View results as list
sk: Zobraz výsledky ako zoznam

en: Line
sk: Riadok

en: View results as lines
sk: Zobraz výsledky ako riadky

en: Detail
sk: Podrobnosti

en: Toggle detail
sk: Zobraziť/skryť podrobnosti

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: _Zoom X:
sk: _Zväčšiť X:

en: _From:
sk: _Od:

en: _To:
sk: _Do:

en: All
sk: Všetko

en: None
sk: Žiadne

en: Invert
sk: Invertovať

note: column: Expense
en: Spent
sk: Minuté

en: Month
sk: Mesiac

en: Budget report
sk: Správa rozpočtu

en: Budget:
sk: Rozpočet:

en: Spent:
sk: Minuté:

en: Toggle legend
sk: Zapnúť/vypnúť vysvetlivky

en: Toggle rate
sk: Prepínač sadzieb

en: Statistics Report
sk: Štatistika

en: _View by:
sk: _Zobraziť podľa:

en: Income:
sk: Príjem:

en: Expense:
sk: Výdaj:

en: _Cumulate
sk: _Kumulované

note: column: Fuel load
en: Fuel
sk: Palivo

note: column: Price by unit
en: Price
sk: Cena

en: Export as CSV
sk: Exportovať do formátu CSV

note: label = make_label_widget(_("Vehi_cle:")); #2001566 make label consistent with properties dialog
en: _Category:
sk: _Kategória:

en: Consumption:
sk: Spotreba:

en: Fuel cost:
sk: Cena paliva:

en: Other cost:
sk: Iná cena:

en: Total cost:
sk: Celková cena:

note: setting wrap causes O(n^2) performance regression because after every insert the drop-down list size is re-computed. gtk_combo_box_set_wrap_width(GTK_COMBO_BOX(data->CY_template), 0); populate template
en: (none)
sk: (žiadne)

en: Visible
sk: Viditeľný

en: Error
sk: Chyba

en: Cannot rename this Account,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
sk: Nemôžem premenovať tento Účet,
    z '%s' na '%s',
    nakoľko taký už existuje.

en: Manage Accounts
sk: Spravovať účty

en: General
sk: Všeobecné

en: N_umber:
sk: Č_íslo

en: Ever_y:
sk: Každ_ý:

note: GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_OPEN,
en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Payee:
sk: _Príjemca

en: Pay_ment:
sk: Plat_ba:

en: Manage Assignments
sk: Spravovať Pridelenia

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Preset file:
sk: Prednastavený súbor:

en: _Name:
sk: _Meno

en: QIF files
sk: QIF súbory

en: OFX/QFX files
sk: OFX/QFX súbory

en: CSV files
sk: CSV súbory

en: All files
sk: Všetky súbory

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days of date tolerance TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days
sk: dní

en: File format error
sk: Chyba formátu súboru

note: create window
en: Manage Budget
sk: Spravovať rozpočet

en: Balance:
sk: Zostatok

note: Force monitoring
en: _Force monitoring this category
sk: _Vynútiť sledovanie tejto kategórie

en: May
sk: Máj

en: Jul
sk: Júl

en: _Income
sk: _Príjem

en: Cannot rename this Category,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
sk: Nemôžem premenovať túto Kategóriu,
    od '%s' do '%s',

en: Manage Categories
sk: Spravovať Kategórie

en: Base currency
sk: Základná mena

en: Edit currency
sk: Upraviť menu

en: Currency
sk: Mena

en: Select base currency
sk: Vyber základnú menu

en: Currencies
sk: Meny

note: header
en: Tag
sk: Štítok

en: Currency:
sk: Mena:

en: Export as QIF
sk: Exportovať ako QIF

en: Import from CSV
sk: Importovať z CSV

en: HomeBank files
sk: HomeBank súbory

en: _Info:
sk: _Informácia:

en: Case _sensitive
sk: Rozlišovať _veľkosť písmen

en: Transfer
sk: Prevod

en: Pa_yment:
sk: Pl_atba:

en: Cannot rename this Payee,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
sk: Nemôžem premenovať tohoto Príjemcu,
    od '%s' do '%s',
    pod týmto názvom už existuje.

en: Manage Payees
sk: Spravovať Príjemcov

en: Interface
sk: Rozhranie

en: System defaults
sk: Predvolené v systéme

en: Icons only
sk: Iba ikony

en: Text only
sk: Iba text

en: Text under icons
sk: Text pod ikonami

en: Text beside icons
sk: Text vedľa ikon

en: Tango light
sk: Tango svetlé

en: Tango medium
sk: Tango stredné

en: Tango dark
sk: Tango tmavé

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Show by _amount
sk: Zobraziť podľa sumy

en: Show _details
sk: Zobraziť _podrobnosti

en: _Enable
sk: _Povoliť

note: row++;
en: _Preset:
sk: _Prednastaviť:

en: _Toolbar:
sk: _Panel s nástrojmi:

en: Uses custom colors
sk: Použiť vlastné farby

en: _Expense:
sk: _Výdavok:

en: _Income:
sk: _Príjem:

en: _Warning:
sk: _Varovanie:

en: Load last opened file
sk: Načítať naposledy otvorený súbor

en: Update currencies online
sk: Akutalizovať meny online

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: A_ccount:
sk: Ú_čet

en: Add transaction
sk: Pridať transakciu

en: Inherit transaction
sk: Zdediť transakciu

en: _Date:
sk: _Dátum:

en: Year
sk: Rok

en: Day
sk: Deň

en: Week
sk: Týždeň

en: Include
sk: Zahrnúť

en: Exclude
sk: Vypustiť

en: Bank
sk: Banka

en: Cash
sk: Hotovosť

en: Asset
sk: Aktíva

en: Credit card
sk: Kreditná karta

en: Liability
sk: Pasíva

en: Before
sk: Pred

en: After
sk: Po

en: Exp. & Inc.
sk: Príjmy a výdaje

en: Uncategorized
sk: Bez kategórie

en: Mon
sk: Pon

en: Tue
sk: Uto

en: Wed
sk: Str

en: Thu
sk: Štv

en: Fri
sk: Pia

en: Sat
sk: Sob

en: Sun
sk: Ned

en: January
sk: Január

en: February
sk: Február

en: March
sk: Marec

en: April
sk: Apríl

en: June
sk: Jún

en: July
sk: Júl

en: October
sk: Október

en: Search...
sk: Hľadať...

en: Check
sk: Skontrolovať

en: Bank Transfer
sk: Bankový prevod

en: Debit card
sk: Debetná karta

en: Standing order
sk: Trvalý príkaz

en: Electronic payment
sk: Elektronická platba

en: Deposit
sk: Vklad

note: TRANSLATORS: Financial institution fee
en: FI fee
sk: Bankový poplatok

en: Direct Debit
sk: Inkaso
