homebank - en to sr translation catalogue (896 entries)

en: HomeBank
sr: Кућна Банка

en: Personal finance
sr: Личне финансије

en: Free, easy, personal accounting for everyone
sr: Бесплатно, лако, лично рачуноводство за свакога

en: finance;accounting;budget;personal;money;
sr: финансије;обрачун;буџет;лично;новац;

en: HomeBank is a free software (as in "free speech" and also as in "free beer") that will assist you to manage your personal accounting.
sr: Кућна Банка је слободан софтвер (слободан за преузимање, мењање и расподељивање, тј. са доступним изворним кȏдом) који ће вам помоћи при вођењу вашег личног рачуноводства.

en: It is designed to easy to use and be able to analyse your personal finance in detail using powerful filtering tools and beautiful graphs.
sr: Осмишљен је да буде лак за коришћење и да може проучити ваше личне финансије детаљно користећи моћне алате за издвајање и приказивање прелепих графика.

en: If you are looking for a completely free and easy way to manage your personal accounting then HomeBank should be the software of choice.
sr: Ако тражите потпуно бесплатно и једноставно решење за рад са вашим личним финансијама онда би Кућна Банка требала бити најбољи избор.

en: All transactions
sr: Све трансакције

en: There is %d group of similar transactions
sr: Постоји група %d са сличним трансакцијама

en: No similar transaction were found !
sr: Ниједна слична трансакција није нађена !

en: Check internal transfer result
sr: Проверите резултат унутрашњег преноса

en: No inconsistency found !
sr: Нисам нашао недоследност !

en: Inconsistency were found: %d
    do you want to review and fix?
sr: Нашао сам недоследност: %d
    да ли желите да прегледате и поправите?

en: Every transaction amount will be divided by %.6f.
sr: Сваки износ трансакције биће подељен са %.6f.

en: _Convert
sr: _Претвори

en: No transaction changed
sr: Нема измењених трансакција

en: transaction changed: %d
sr: измењених трансакција: %d

en: Automatic assignment result
sr: Резултат аутоматске доделе

en: _Create
sr: _Направи

en: Create Assignment
sr: Направи задатак

en: Create Template
sr: Направи шаблон

en: _Delete
sr: О_бриши

en: Are you sure you want to change the status to None?
sr: Да ли сигурно желите да промените стање у „Ништа“?

en: Some transaction in your selection are already Reconciled.
sr: Неке трансакције у вашем избору су већ измирене.

en: _Change
sr: _Промени

en: Are you sure you want to toggle the status Reconciled?
sr: Да ли сигурно желите да измените стање „Измирено“?

en: _Toggle
sr: _Промени приказ

en: %d transactions
sr: %d трансакција

en: %d transactions, %d selected, avg: %s, sum: %s (%s - %s)
sr: Трансакција – %d, одабраних – %d, просек: %s, укупно: %s (%s – %s)

en: Locked. Click to unlock
sr: Закључано. Кликните за откључавање

en: Unlocked. Click to lock
sr: Откључано. Кликните за закључавање

en: _Add...
sr: _Додај...

en: _Inherit...
sr: _Наследи...

en: _Edit...
sr: _Уреди...

en: _Multiple Edit...
sr: Вишес_труко уређивање...

en: _Status
sr: _Стање

en: _None
sr: _Ништа

en: _Cleared
sr: _Очишћено

en: _Reconciled
sr: _Измирено

en: View _Split
sr: Прикажи _поделу

en: Copy raw amount
sr: Копирај сирови износ

en: Create template...
sr: Направи шаблон...

en: Create assignment...
sr: Направи доделу...

en: _Delete...
sr: _Обриши...

en: _Up
sr: _Горе

en: _Down
sr: _Доле

en: A_ccount
sr: _Налог

en: Export QIF...
sr: Извези КуИФ...

en: Export CSV...
sr: Извези ЦСВ...

en: Print...
sr: Штампај...

en: Browse Website
sr: Отвори веб сајт

en: _Close
sr: _Затвори

note: #1818052 wish: copy/paste one/multiple transaction(s)
en: _Edit
sr: _Уреди

en: Copy
sr: Умножи

en: Paste
sr: Убаци

en: Paste (today)
sr: Убаци (данас)

en: Transacti_on
sr: _Трансакција

en: _Find
sr: _Нађи

en: _Tools
sr: _Алати

en: Mark duplicate...
sr: Направи дупликат...

en: Check internal transfer
sr: Проверите унутрашњи пренос

en: Auto. assignments
sr: Самододељивања

en: _Filter...
sr: _Издвој...

en: Convert to Euro...
sr: Претвори у евро...

en: Add
sr: Додај

en: Add a new transaction
sr: Додајте нову трансакцију

en: Inherit
sr: Пренеси

en: Inherit from the active transaction
sr: Пренесите из активне трансакције

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic(_("_Edit"));
en: Edit
sr: Уреди

en: Edit the active transaction
sr: Уредите активну трансакцију

note: Cleared
en: Cleared
sr: Очишћено

en: Toggle cleared for selected transaction(s)
sr: Промените приказ очишћеног за изабрану трансакцију(е)

note: Reconciled
en: Reconciled
sr: Измирено

en: Toggle reconciled for selected transaction(s)
sr: Промените приказ измиреног за изабрану трансакцију(е)

en: Edit Multiple
sr: Уреди вишеструку

en: Edit multiple transaction
sr: Уредите вишеструку трансакцију

en: Create template
sr: Направите шаблон

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete selected transaction(s)
sr: Обришите изабрану трансакцију(е)

en: Up
sr: Горе

en: Move transaction up
sr: Преместите трансакцију горе

en: Down
sr: Доле

en: Move transaction down
sr: Преместите трансакцију доле

en: Reconciled changes is
sr: Измирене промене су

en: (closed)
sr: (затворене)

en: %s - HomeBank
sr: %s – Кућна Банка

note: info bar for duplicate
en: _Refresh
sr: _Освежи

en: _Range:
sr: _Опсег:

note: #2008521 set more accurate tooltip
en: Toggle show %d days ahead
sr: Промени стање приказа %d дана унапред

en: _Type:
sr: _Врста:

en: _Status:
sr: _Стање:

en: Open the list filter
sr: Отвори списак филтера

en: Refresh results
sr: Освежите резултате

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("Reset _filters"));
en: _Reset
sr: _Поврати

en: Print
sr: Штампај

note: TRANSLATORS: this is for Euro specific users, a toggle to display in 'Minor' currency
en: Euro _minor
sr: Евро _споредна

note: account name
en: Reconciled:
sr: Измирене:

en: Cleared:
sr: Очишћене:

en: Today:
sr: Данас:

en: Future:
sr: Будуће:

en: Revert unsaved changes to file '%s'?
sr: Да повратим несачуване измене у датотеку „%s“?

en: - Changes made to the file will be permanently lost
    - File will be reloaded from the last save (.xhb~)
sr: — Измене учињене у датотеци биће трајно изгубљене
    — Датотека ће бити поново учитана из последњег чувања (.xhb~)

en: _Revert
sr: _Поврати

en: Are you sure you want to anonymize the file?
sr: Да ли сигурно желите да анонимизирате датотеку?

en: Proceeding will anonymize any text, 
    like 'account x', 'payee y', 'memo z', ...
sr: Ако наставите тада ће се анонимизирати сав текст, 
    нпр. „налог ш“, „поверилац ђ“, „белешке ч“ ...

en: _Anonymize
sr: _Анонимизирај

en: Welcome to HomeBank
sr: Добро дошли у Кућну Банку

note: label = make_label (_("What do you want to do:"), 0, 0); gimp_label_set_attributes(GTK_LABEL(label), PANGO_ATTR_WEIGHT, PANGO_WEIGHT_BOLD, -1); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (mainvbox), label, FALSE, FALSE, 0);
en: Open _last opened file
sr: Да отворите _последњу отворену датотеку

en: Create a _new file
sr: Да _направите нову датотеку

en: _Open an existing file
sr: Да отворите _постојећу датотеку

en: Open the _example file
sr: Да отворите датотеку _примера

en: Read HomeBank _Manual
sr: Да прочитате _упутство за Кућну Банку

en: Configure _preferences
sr: Да подесите _поставке

en: Show this window next time
sr: Прикажи овај прозор следећи пут

en: You are about to open the backup file '%s'.
    
    Are you sure you want to do this?
sr: Отворићете датотеку резерве „%s“.
    
    Да ли сигурно желите да урадите то?

en: Open the backup file?
sr: Да отворим датотеку резерве?

en: _Open backup
sr: _Отвори резерву

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
sr: Не могу да отворим „%s“, датотека не постоји.

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: I/O error for file '%s'.
sr: У/И грешка за датотеку „%s“.

en: The file '%s' is not a valid HomeBank file.
sr: Датотека „%s“ није исправна датотека Кућне Банке.

en: The file '%s' was saved with a higher version of HomeBank
    and cannot be loaded by the current version.
sr: Датотека „%s“ је сачувана новијим издањем Кућне Банке
    и не може бити учитана текућим издањем.

en: File error
sr: Грешка датотеке

en: The file has been modified since reading it.
sr: Датотека је измењена након читања.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
sr: Ако је сачувате, све спољне измене могу бити изгубљене. Да је ипак сачувам?

en: S_ave Anyway
sr: Ип_ак сачувај

en: Clear
sr: Очисти

en: _File
sr: _Датотека

en: _New
sr: _Ново

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: Open _Recent
sr: Отвори ско_рашње

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Import...
sr: Увези...

en: Export as QIF...
sr: Извези као КуИФ...

en: Revert
sr: Врати

en: Restore backup
sr: Врати резерву

en: Properties...
sr: Својства...

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Preferences...
sr: Поставке...

en: _View
sr: _Преглед

en: _Toolbar
sr: Трака _алата

en: T_otal Chart
sr: _Општи графикон

en: T_ime Chart
sr: Временск_и графикон

en: _Bottom Lists
sr: _Доњи спискови

en: Euro minor
sr: Евро споредни

en: _Manage
sr: У_прављање

en: Wallet...
sr: Новчаник…

en: Acc_ounts...
sr: _Налози...

en: _Payees...
sr: _Повериoци...

en: Categories...
sr: _Категорије...

en: Scheduled/Template...
sr: Заказано/Шаблон...

en: Budget...
sr: Буџет...

en: Budget (table view)...
sr: Буџет (табела)...

en: Assignments...
sr: Додељивања...

en: Currencies...
sr: Валуте...

en: Tags...
sr: Ознаке...

en: _Transactions
sr: _Трансакције

en: Add...
sr: Додај...

en: Show...
sr: Прикажи...

en: Show all...
sr: Прикажи све...

en: Set scheduler...
sr: Подеси заказивача...

en: Post scheduled
sr: Објави заказано

en: _Reports
sr: _Извештаји

en: _Statistics...
sr: _Статистика...

en: _Trend Time...
sr: _Временско очекивање...

en: _Balance...
sr: _Биланс...

en: B_udget...
sr: _Буџет...

en: _Vehicle cost...
sr: _Издатак возила...

en: Show welcome dialog...
sr: Прикажи прозорче добродошлице...

en: File statistics...
sr: Статистика датотеке...

en: Anonymize...
sr: Анонимизирај...

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Get Help Online...
sr: Нађите помоћ на мрежи...

en: Check for updates...
sr: Потражи ажурирања...

en: Release Notes
sr: Белешке о издању

en: Report a Problem...
sr: Пријавите проблем...

en: Translate this Application...
sr: Преведите овај програм...

en: _About
sr: _О програму

en: New
sr: Ново

en: Create a new file
sr: Направите нову датотеку

en: Open
sr: Отвори

en: Open a file
sr: Отворите датотеку

en: Open a recently used file
sr: Отворите недавно коришћену датотеку

en: Save
sr: Сачувај

en: Save the current file
sr: Сачувајте текућу датотеку

note: g_string_append (node, "account" ); 5.2 Account is always created but not visible for BOOK column : Account gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, _("Transaction")); gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, genacc->name); header
en: Account
sr: Налог

en: Manage the accounts
sr: Управљајте налозима

note: g_string_append (node, "payee" ); column: Payee column : Payee payee header { REPORT_SRC_SUBCATEGORY,	N_("Subcategory") },
en: Payee
sr: Поверилац

en: Manage the payees
sr: Управљајте повериоцима

note: g_string_append (node, "category" ); column: Category column : Category category header = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
en: Category
sr: Категорија

en: Manage the categories
sr: Управљајте категоријама

en: Scheduled/Template
sr: Заказано/Шаблон

en: Manage the scheduled/template transactions
sr: Управљајте трансакцијама заказаног/шаблона

note: column: Income
en: Budget
sr: Буџет

en: Manage the budget
sr: Управљајте буџетом

en: Assignment
sr: Додељивање

en: Manage the automatic assignments
sr: Управљајте аутоматским додељивањима

en: Show
sr: Прикажи

en: Shows selected account transactions
sr: Прикажите трансакције изабраног налога

en: Add transactions
sr: Додајте трансакције

en: Statistics
sr: Статистика

en: Open the Statistics report
sr: Отворите статистички извештај

en: Trend time
sr: Временско очекивање

en: Open the Trend Time report
sr: Отворите извештај временског очекивања

note: g_string_append (node, "balance" ); column: Balance
en: Balance
sr: Биланс

en: Open the Balance report
sr: Отворите извештај биланса

en: Open the Budget report
sr: Отворите извештај буџета

en: Vehicle cost
sr: Издатак возила

en: Open the Vehicle cost report
sr: Отворите извештај трошкова возила

en: Help
sr: Помоћ

en: Donate
sr: Донирајте

en: Donate to HomeBank project
sr: Донирајте пројекту Кућне Банке

en: Scheduled
sr: Заказано

note: Future
en: Future
sr: Будуће

en: Remind
sr: Подсећање

en: _Today
sr: _Данас

en: (no memo)
sr: (без напомена)

en: (copy)
sr: (копија)

en: (no category)
sr: (без категорије)

en: invalid CSV format
sr: неисправан ЦСВ формат

en: Unknown
sr: Непознато

en: (no payee)
sr: (нема поверилаца)

en: (no group)
sr: (нема групе)

en: (no tag)
sr: (без ознаке)

note: todo: will be innacurrate here if fiscal year start not 1/jan TRANSLATORS: printf string for year of quarter Q, ex. 2019-Q4 for quarter 4 of 2019
en: %d-q%d
sr: %d-кв.%d

en: Output version information and exit
sr: Исписује обавештење о издању и излази

en: [FILE]
sr: [ДАТОТЕКА]

en: Browser error.
sr: Грешка разгледача.

en: Could not display the URL '%s'
sr: Не могу да прикажем адресу „%s“

en: HomeBank options
sr: Опције Кућне Банке

en: (no institution)
sr: (нема институције)

en: Your accounts
sr: Ваши налози

en: Copy to clipboard
sr: Копирај у оставу

en: Group by
sr: Групиши по

en: type
sr: врста

en: group
sr: група

en: institution
sr: институција

en: Show all
sr: Прикажи све

en: Expand all
sr: Раширите све

en: Collapse all
sr: Скупите све

note: TRANSLATORS: example 'sum: 3 (-1 + 4)'
en: sum: %s (%s + %s)
sr: збир: %s (%s + %s)

en: No transaction to add
sr: Нема трансакције за додавање

en: transaction added: %d
sr: додата трансакција: %d

en: Check scheduled transactions result
sr: Резултат провере заказаних трансакција

en: On
sr: Укљ.

en: Off
sr: Искљ.

en: maximum post date
sr: крајњи датум слања је

note: column: Total
en: Total
sr: Укупно

en: _Skip
sr: _Прескочи

en: Edit & P_ost
sr: Уреди и _објави

note: TRANSLATORS: Posting a scheduled transaction is the action to materialize it into its target account. TRANSLATORS: Before that action the automated transaction occurrence is pending and not yet really existing.
en: _Post
sr: _Објави

en: Top %d Spending / Category
sr: Највећих %d расхода / категорија

en: Top %d Spending / Payee
sr: Највећих %d расхода / платилац

en: Top %d Spending / Account
sr: Највећих %d расхода / налог

en: Account Balance
sr: Стање на рачуну

en: Other
sr: Друго

en: Total chart
sr: Графикон укупног

en: Spending by Month
sr: Трошак по месецу

en: Global Balance
sr: Опште стање

en: Time chart
sr: Временски графикон

en: Spending/Month
sr: Расходи по месецу

en: imported account
sr: увезени налог

en: Grand total
sr: Целокупни износ

en: last reconciled
sr: последње измирење

en: Accounts
sr: Налози

note: Today
en: Today
sr: Данас

en: - split -
sr: — подели —

en: - this needs a category -
sr: – ово треба категорију –

note: g_string_append (node, "date" ); header
en: Date
sr: Датум

note: g_string_append (node, "paymode" ); header TRANSLATORS: this is abbreviation for Payment
en: Payment
sr: Плаћање

note: g_string_append (node, "info" );
en: Info
sr: Подаци

note: g_string_append (node, "memo" ); column: Memo memo
en: Memo
sr: Белешке

note: g_string_append (node, "amount" ); column: Amount amount header 5.7.1
en: Amount
sr: Износ

note: g_string_append (node, "tags" );
en: Tags
sr: Ознаке

en: Match
sr: Поклопи

note: header
en: Status
sr: Стање

note: column: Expense
en: Expense
sr: Расход

note: column: Income
en: Income
sr: Приход

note: column: Result
en: Result
sr: Резултат

en: Average
sr: Просек

note: TRANSLATORS: title of list column to inform the scheduled transaction is Late
en: Late
sr: Касни

note: TRANSLATORS: title of list column to inform how many occurence remain to post for limited scheduled txn
en: Still
sr: Још увек

en: Next date
sr: Следећи датум

note: TRANSLATORS: example 'Balance by Month'
en: Balance by %s
sr: Стање по %s

note: //TRANSLATORS: count of transaction in overdrawn / count of total transaction under overdrawn amount threshold
en: %d/%d under %s
sr: %d/%d испод %s

en: List
sr: Списак

en: View results as list
sr: Прикажите резултате у облику списка

en: Line
sr: Траке

en: View results as lines
sr: Прикажите резултате у тракама

en: Detail
sr: Детаљи

en: Toggle detail
sr: Промените приказ детаља

en: Refresh
sr: Освежи

en: Balance report
sr: Извештај биланса

en: Display
sr: Приказ

en: Inter_val:
sr: Интер_вал:

en: Show empty line
sr: Прикажи празну линију

en: _Zoom X:
sr: Х _увећање:

en: Date filter
sr: Филтер датума

en: _From:
sr: _Од:

en: _To:
sr: _До:

en: Account filter
sr: Филтер налога

en: Select:
sr: Изабери:

en: All
sr: Све

en: None
sr: Ништа

en: Invert
sr: Окрени

note: column: Expense
en: Spent
sr: Потрошња

en: Month
sr: Месец

en: Budget by category
sr: Буџет по категорији

en: Budget by month
sr: Буџет по месецу

en:  over
sr:  преко

en:  left
sr:  преостало

en:  under
sr:  испод

en: Stack
sr: Спремник

en: View results as stack bars
sr: Прикажите резултате као на хрпи

note: gtk_widget_set_halign (menu, GTK_ALIGN_END);
en: _Result to clipboard
sr: _Резултат у оставу

en: _Result to CSV
sr: _Резултат у ЦСВ

en: _Detail to clipboard
sr: Поје_диности у оставу

en: _Detail to CSV
sr: Поје_диности у ЦСВ

en: No account is defined to be part of the budget.
sr: Ниједан налог није дефинисан да би био део буџета.

en: You should include some accounts from the account dialog.
sr: Можете да укључите неке налоге из прозорчета налога.

en: Budget report
sr: Извештај о буџету

en: Mode:
sr: Режим:

en: Only out of budget
sr: Само ван буџета

en: Result:
sr: Резултат:

en: Budget:
sr: Буџет:

en: Spent:
sr: Потрошња:

note: TRANSLATORS: example 'Expense by Category' TRANSLATORS: example 'Category by Month'
en: %s by %s
sr: %s по %s

en: Too much columns to display
sr: Превише колона за приказивање

en: Please select a wider interval and / or a narrower date range
sr: Изаберите дужи период и / или скупите опсег датума

en: Column
sr: Колона

en: View results as column
sr: Прикажите резултате у облику усправних трака

en: Donut
sr: Крофна

en: View results as donut
sr: Прикажите резултате у облику кружног графикона

en: View results as stack
sr: Прикажи резултате као стек

en: Stack 100%
sr: 100% стек

en: View results as stack 100%
sr: Прикажи резултате као 100% стек

en: Legend
sr: Легенда

en: Toggle legend
sr: Промените приказ легенде

en: Rate
sr: Камата

en: Toggle rate
sr: Промените приказ камате

en: Filter
sr: Филтер

en: Edit filter
sr: Уредите филтер

en: Statistics Report
sr: Статистички извештај

en: _View by:
sr: За _преглед:

en: _Balance mode
sr: Режим с_тања

en: _Forecast
sr: Проце_на

en: Sort by _amount
sr: Поређај према _износу

en: Compare Exp. & Inc.
sr: Упореди расход и приход

en: Total:
sr: Укупно:

en: Income:
sr: Приход:

en: Expense:
sr: Расход:

en: Average: %s
sr: Просечно: %s

en: Trend Time Report
sr: Извештај временског очекивања

en: _Cumulate
sr: _Збирно

en: Item filter
sr: Филтер ставки

en: Time slice
sr: Исечак времена

note: LST_CAR_DATE, LST_CAR_MEMO, LST_CAR_METER, LST_CAR_FUEL, LST_CAR_PRICE, LST_CAR_AMOUNT, LST_CAR_DIST, LST_CAR_100KM column: Memo column = gtk_tree_view_column_new(); gtk_tree_view_column_set_title(column, _("Memo")); gtk_tree_view_append_column (GTK_TREE_VIEW(view), column); renderer = gtk_cell_rend
en: Meter
sr: Мерач

note: column: Fuel load
en: Fuel
sr: Гориво

note: column: Price by unit
en: Price
sr: Цена

note: column: Distance done
en: Dist.
sr: Растојање

en: Export
sr: Извези

en: Export as CSV
sr: Извези као ЦСВ

en: Vehicle cost report
sr: Извештај трошкова возила

note: label = make_label_widget(_("Vehi_cle:")); #2001566 make label consistent with properties dialog
en: _Category:
sr: _Категорија:

en: Meter:
sr: Мерач:

en: Consumption:
sr: Потрошња:

en: Fuel cost:
sr: Утрошак горива:

en: Other cost:
sr: Остали трошкови:

en: Total cost:
sr: Укупан трошак:

note: setting wrap causes O(n^2) performance regression because after every insert the drop-down list size is re-computed. gtk_combo_box_set_wrap_width(GTK_COMBO_BOX(data->CY_template), 0); populate template
en: (none)
sr: (ништа)

en: Visible
sr: Видљива

en: Account name
sr: Назив налога

en: Error
sr: Грешка

en: Cannot add an account '%s',
    this name already exists.
sr: Не могу да додам налог „%s“,
    налог са овим називом већ постоји.

en: Cannot delete account '%s'
sr: Не могу да обришем налог „%s“

en: Are you sure you want to permanently delete '%s'?
sr: Да ли сигурно желите трајно да обришете „%s“?

en: If you delete an account, it will be permanently lost.
sr: Ако обришете овај налог, биће трајно изгубљен.

en: Cannot rename this Account,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
sr: Не могу да преименујем овај налог,
    са „%s“ у „%s“,
    овај назив већ постоји.

en: Manage Accounts
sr: Управљајте налозима

en: Rename
sr: Преименуј

en: Move up
sr: Помери горе

en: Move down
sr: Помери доле

en: General
sr: Опште

en: _Group:
sr: _Група:

en: _Institution:
sr: _Институција:

en: N_umber:
sr: Б_рој:

en: Start _balance:
sr: Почетни _биланс:

en: _Currency:
sr: _Валута:

en: this account was _closed
sr: овај налог је _затворен

en: Website:
sr: Веб страница:

en: Notes:
sr: Напомене:

en: Behaviour
sr: Понашање

en: Automation
sr: Аутоматизација

en: Default _Template:
sr: Подразумевани ша_блон:

en: Report exclusion
sr: Пријави изузеће

en: exclude from account _summary
sr: искључи из _сажетка налога

en: exclude from the _budget
sr: искључи из _буџета

en: exclude from any _reports
sr: искључи из било ког _извештаја

en: Misc.
sr: Разно

en: Current check number
sr: Тренутни број чека

en: Checkbook _1:
sr: Чековна књижица _1:

en: Checkbook _2:
sr: Чековна књижица _2:

en: Balance limits
sr: Ограничења биланса

en: _Overdraft at:
sr: _Препиши са:

en: Max_imum:
sr: Нај_више:

en: If you delete a scheduled/template, it will be permanently lost.
sr: Ако обришете заказано/шаблон, биће трајно изгубљено.

en: Next _date:
sr: Следећи _датум:

en: Ever_y:
sr: Сва_ког:

en: More options
sr: Још опција

en: Week end:
sr: Викенд:

en: _Stop after:
sr: Зау_стави након:

en: posts
sr: чланака

en: Manage scheduled/template transactions
sr: Управљајте трансакцијама заказаног/шаблона

en: Template
sr: Шаблон

en: _Schedule
sr: _Закажи

en: Disabled
sr: Искључено

en: If empty
sr: Ако је празно

en: Overwrite
sr: Препиши

note: column : Search
en: Search
sr: Тражи

note: column : Notes
en: Notes
sr: Напомене

note: GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_OPEN,
en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _OK
sr: У _реду

en: Condition
sr: Услов

note: label = make_label_widget(_("Con_tains:"));
en: _Search:
sr: _Тражи:

en: Case sensitive
sr: Разликуј величину слова

en: Regular expression
sr: Регуларни израз

en: _In:
sr: _У:

note: gtk_box_pack_start(GTK_BOX(bbox), widget, FALSE, FALSE, 0);
en: Amou_nt:
sr: Из_нос:

note: label = make_label_group(_("Assign payee"));
en: Assignments
sr: Додељивања

en: _Payee:
sr: _Поверилац:

en: Pay_ment:
sr: П_лаћање:

en: (rule %d)
sr: (правило %d)

en: If you delete an assignment, it will be permanently lost.
sr: Ако обришете додељивање, биће трајно изгубљено.

en: Move to...
sr: Помери у...

en: Move rule
sr: Помери правило

en: Move
sr: Помери

en: Manage Assignments
sr: Управљајте додељивањем

en: Duplicate
sr: Удвостручи

en: This assistant will help you setup a minimum configuration
    for a new HomeBank file.
sr: Овај помоћник ће вам помоћи да поставите најмање довољно подешавање
    за нову датотеку Кућне Банке.

en: All the elements you setup here can be changed later if required.
sr: Све елементе које овде поставите можете касније да измените ако је потребно.

en: No changes will be made until you click "Apply"
    at the end of this assistant.
sr: Никакве измене се неће учинити све док не кликнете „Примени“
    на крају овог помоћника.

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank will display a title for the main window,
    it can be a free label or your name.
sr: Кућна Банка ће приказати наслов за главни прозор,
    може бити произвољан натпис или ваше име.

en: _Title:
sr: _Наслов:

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank support multiple currencies. The base currency is
    the default for new accounts and reports.
sr: Кућна Банка подржава више валута. Основна валута је
    подразумевана за нове налоге и извештаје.

en: Base:
sr: Основа:

en: Setup additional currencies
sr: Поставите додатне валуте

en: _Add
sr: _Додај

en: Not found
sr: Нисам нашао

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank can prefill the categories for your language
    if a CSV file is available and provided by the community.
sr: Кућна Банка може унапред да попуни категорије за ваш језик
    ако је ЦСВ датотека доступна и обезбеђује је заједница.

en: Setup categories for my language
sr: Постави категорије за мој језик

en: Preset file:
sr: Датотека претподешавања:

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank enables to import your accounts from downloaded
    financial institution files, or you can create your account manually.
sr: Кућна Банка омогућава увоз ваших налога из преузетих датотека
    финансијских институција, или можете ручно да направите ваш налог.

en: Create my first account
sr: Направи мој први налог

en: _Name:
sr: _Назив:

en: This is a confirmation page,
    
    press 'Apply' to apply changes
sr: Ово је страница за потврђивање,
    
    притисните „Примени“ да примените измене

en: Start File Setup
sr: Покрени поставке датотеке

en: File Options
sr: Опције датотеке

en: Choose Currencies
sr: Изаберите валуте

en: Choose Categories
sr: Изаберите категорије

en: Create Account
sr: Направите налог

en: Finish File Setup
sr: Заврши поставке датотеке

en: <New account (global)>
sr: <Нови налог (општи)>

en: <New account>
sr: <Нови налог>

en: <Skip this account>
sr: <Прескочи овај налог>

en: Valid
sr: Исправно

en: Name
sr: Назив

en: _Open
sr: _Отвори

en: Known files
sr: Познате датотеке

en: QIF files
sr: КуИФ датотеке

en: OFX/QFX files
sr: ОФИкс/КуФИкс датотеке

en: CSV files
sr: ЦСВ датотеке

en: All files
sr: Све датотеке

en: new global account
sr: нови општи налог

en: new account
sr: нови налог

en: skipped
sr: прескочено

en: , %d of %d transactions
sr: , %d од %d трансакција

en: %d transaction(s), %d similar, %d existing, %d selected
sr: трансакција – %d, сличних – %d, постојећих – %d, изабраних – %d

en: %d transaction(s), %d selected
sr: трансакција – %d, изабраних – %d

en: Some date cannot be converted. Please try to change the date order to continue.
sr: Неки ддатуми не могу бити претворени. Покушајте да измените редослед датума да бисте наставили.

note: label = g_strdup_printf(_("'%s' - %s"), genacc->name, hb_import_filetype_char_get(genacc));
en: Import <b>%s</b> in_to:
sr: Увези <b>%s</b> _у:

en: this file
sr: ову датотеку

en: this account
sr: овај налог

en: Name: %s
    Number: %s
    File: %s
    Encoding: %s
sr: Назив: %s
    Број: %s
    Датотека: %s
    Кодни распоред: %s

en: Import transactions from bank or credit card
sr: Увези трансакције из банке или са кредитне картице

en: With this assistant you will be guided through the process of importing one or several
    downloaded statements from your bank or credit card, in the following formats:
sr: Овај помоћник ће вас водити кроз поступак увоза једног или неколико
    преузетих стања из ваше банке или са кредитне картице, у следећим форматима:

en: <b>Recommended:</b> .OFX or .QFX
    <i>(Sometimes named Money™ or Quicken™)</i>
    <b>Supported:</b> .QIF
    <i>(Common Quicken™ file)</i>
    <b>Advanced users only:</b> .CSV
    <i>(format is specific to HomeBank, see the documentation)</i>
sr: <b>Препоручени:</b> .OFX или .QFX
    <i>(Понекад их називају Money™ или Quicken™)</i>
    <b>Подржани:</b> .QIF
    <i>(Општа Quicken™ датотека)</i>
    <b>Само за напредне кориснике:</b> .CSV
    <i>(формат је специфичан за Кућну Банку, видите документацију)</i>

en: No changes will be made until you click "Apply" at the end of this assistant.
sr: Никакве измене се неће учинити све док не кликнете „Примени“ на крају овог помоћника.

en: Don't show this again
sr: Не приказуј ово поново

en: Drag&Drop one or several files to import.
    You can also use the add/delete buttons of the list.
sr: Превуците и убаците једну или неколико датотека за увоз.
    Можете такође да користите дугме додај/обриши са списка.

en: There is too much account in the files you choose,
    please use the back button to select less files.
sr: Има превише налога у датотекама које сте изабрали,
    користите дугме „Назад“ да изаберете мање датотека.

en: Target account identification by name or number failed.
sr: Препознавање циљног налога по називу или броју није успело.

en: Date order:
sr: Запис датума:

en: _Import memos
sr: _Увези белешке

en: _Swap memos with payees
sr: _Размени белешке са повериоцима

en: OFX _Name:
sr: ОФИкс _назив:

en: OFX _Memo:
sr: ОФИкс _белешка:

en: Sentence _case memo/payee
sr: Величина _слова слога белешка/поверилац

en: _Toggle amount
sr: _Окини износ

en: Similar transaction in target account (possible duplicate)
sr: Слична трансакција у циљном налогу (могући дупликат)

en: Date _gap:
sr: _Јаз датума:

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days of date tolerance TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days
sr: дана

en: The match is done in order: by account, amount and date.
    A date tolerance of 0 day means an exact match
sr: Поређење је извршено следећим редом: налог, износ и датум.
    Толеранција датума од 0 дана значи тачно поређење

en: Run automation
sr: Покрени аутоматизацију

en: 1) Enrich with _payee default
sr: 1) Обогати са основношћу _повериоца

en: 2) Run automatic _assigment rules
sr: 2) Покрени аутоматска правила _додељивања

en: Click "Apply" to update your accounts.
sr: Кликните „Примени“ да освежите ваше налоге.

en: Welcome
sr: Добро дошли

en: Select file(s)
sr: Изабери датотеку

note: gtk_assistant_set_page_type (GTK_ASSISTANT (assistant), page, GTK_ASSISTANT_PAGE_PROGRESS);
en: Import
sr: Увези

en: Confirmation
sr: Потврђивање

en: File format error
sr: Грешка формата датотеке

en: The CSV file must contains the exact numbers of column,
    separated by a semi-colon, please see the help for more details.
sr: ЦСВ датотека мора да садржи тачан број колона, које су
    раздвојене запетачком, погледајте помоћ за више о томе.

en: Are you sure you want to clear input?
sr: Да ли сигурно желите да очистите улаз?

en: If you proceed, every amount will be set to 0.
sr: Ако наставите, сваки износ биће постављен на 0.

en: _Clear
sr: _Очисти

en: Budget for %s
sr: Буџет за %s

note: create window
en: Manage Budget
sr: Управљајте буџетом

en: _Import CSV
sr: _Увези ЦСВ

en: E_xport CSV
sr: _Извези ЦСВ

en: Balance:
sr: Биланс:

en: is the same each month
sr: је исти сваког месеца

en: _Clear input
sr: _Очисти унос

en: is different per month
sr: је другачији по месецу

en: Options
sr: Опције

note: Force monitoring
en: _Force monitoring this category
sr: _Присили праћење ове категорије

en: Jan
sr: Јан

en: Feb
sr: Феб

en: Mar
sr: Мар

en: Apr
sr: Апр

en: May
sr: Мај

en: Jun
sr: Јун

en: Jul
sr: Јул

en: Aug
sr: Авг

en: Sept
sr: Сеп

en: Oct
sr: Окт

en: Nov
sr: Нов

en: Dec
sr: Дец

en: Summary
sr: Сажетак

en: Totals
sr: Укупно

note: gtk_tree_view_column_set_title(col, _("Annual Total"));
en: Annual
    Total
sr: Годишње
    Укупно

note: gtk_tree_view_column_set_title(col, _("Monthly Average"));
en: Monthly
    Average
sr: Месечно
    Просек

en: Monthly
sr: Месечно

en: Add a category
sr: Додајте категорију

en: _Apply
sr: _Примени

en: Parent category
sr: Полазна категорија

en: Category name
sr: Назив категорије

en: This category is used.
    Any transaction using that category will be set to (no category)
sr: Ова категорија је у употреби.
    Свака трансакција унутар ове категорије биће постављена на (без категорије)

en: Merge categories
sr: Споји категорије

en: Transactions assigned to category '%s', will be moved to the category selected below.
sr: Трансакције додељене категорији „%s“, биће премештене у доле изабрану категорију.

en: Target category
sr: Циљна категорија

en: _Delete the category '%s'
sr: О_бриши категорију „%s“

en: Are you sure you want to clear inputs for '%s'?
sr: Да ли сигурно желите да очистите уносе за „%s“?

note: Add / Remove / Merge
en: Add category
sr: Додај категорију

en: Remove category
sr: Уклони категорију

en: Merge
sr: Споји

note: Clear Input
en: Clear input
sr: Очисти унос

note: TRANSLATORS: 'txn' is abbrevation for transaction
en: # txn
sr: # трс

note: TRANSLATORS: 'cfg' is abbrevation for configuration TRANSLATORS: 'txn' is abbrevation for configuration
en: # cfg
sr: # под

en: Delete unused categories
sr: Обришите некоришћене категорије

en: Are you sure you want to permanently
    delete unused categories?
sr: Да ли сигурно желите трајно да обришете
    категорије које се не користе?

en: Edit Category
sr: Уреди категорију

en: Change Type
sr: Промени врсту

en: _Income
sr: _Приход

en: Propagate to _children
sr: Примени на де_цу

en: Cannot rename this Category,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
sr: Не могу да преименујем ову категорију,
    из „%s“ у „%s“,
    овај назив већ постоји.

en: Merge category '%s'
sr: Споји категорију „%s“

en: Transactions assigned to this category,
    will be moved to the category selected below.
sr: Трансакције додељене овој категорији
    биће померене у категорију изабрану испод.

en: Include _subcategories
sr: Обухвати _подкатегорије

en: Manage Categories
sr: Управљајте категоријама

note: test headerbar content = gtk_dialog_get_header_bar(GTK_DIALOG (dialog));
en: Show Hidden
sr: Прикажи сакривено

note: test headerbar content = gtk_dialog_get_header_bar(GTK_DIALOG (dialog));
en: Show Usage
sr: Прикажи употребу

en: _Delete unused
sr: _Обриши некоришћене

en: Move/Merge
sr: Премести/Споји

en: Show/Hide
sr: Прикажи или сакриј

en: new category
sr: нова категорија

en: new subcategory
sr: нова подкатегорија

en: Base currency
sr: Основна валута

en: Symbol
sr: Симбол

en: Exchange rate
sr: Однос размене

en: Last modified
sr: Последња измена

en: Edit currency
sr: Уредите валуту

en: Currency
sr: Валута

en: Format
sr: Формат

en: _Customize
sr: _Прилагоди

en: _Symbol:
sr: _Симбол:

en: Is pre_fix
sr: Јесте пре_фикс

en: _Decimal char:
sr: Знак _децимала:

en: _Frac digits:
sr: _Број децимала:

en: _Grouping char:
sr: Знак _груписања:

en: Select base currency
sr: Изаберите валуту основе

en: Select currency
sr: Изаберите валуту

en: ISO Code
sr: ИСО кȏд

en: Add a custom _currency
sr: Додај произвољну ва_луту

en: _ISO:
sr: _ИСО:

en: Update online error
sr: Грешка мрежног освежавања

en: If you delete a currency, it will be permanently lost.
sr: Ако обришете валуту, биће трајно изгубљена.

en: Change the base currency
sr: Измените валуту основе

en: If you proceed, rates of other currencies
    will be set to 0, don't forget to update it
sr: Ако наставите, односи других валута биће
    постављени на 0, не заборавите да освежите

en: Currencies
sr: Валуте

en: Update online
sr: Освежите на мрежи

en: Set as base
sr: Поставите као основу

en: File statistics
sr: Статистика датотеке

en: Transaction
sr: Трансакција

note: header
en: Tag
sr: Ознака

en: Upgrade
sr: Надогради

en: Select a base currency
sr: Изаберите валуту основе

en: Starting v5.1, HomeBank can manage several currencies
    if the currency below is not correct, please change it:
sr: Покрећем в5.1, Кућна Банка може управљати са неколико
    валута. Ако валута испод није тачна, измените је:

en: Currency:
sr: Валута:

en: Export as QIF
sr: Извези као КуИФ

en: Import from CSV
sr: Увези из ЦСВ-а

en: Open HomeBank file
sr: Отворите датотеку Кућне Банке

en: Open HomeBank backup file
sr: Отворите датотеку резерве Кућне Банке

en: Save HomeBank file as
sr: Сачувајте датотеку Кућне Банке као

en: HomeBank files
sr: Датотеке Кућне Банке

en: File backup
sr: Датотека резерве

en: All backups
sr: Све резерве

en: Save changes to the file before closing?
sr: Да сачувам измене у датотеку пре затварања?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
    Number of changes: %d.
sr: Ако не сачувате, измене ће бити трајно изгубљене.
    Број измена: %d.

en: Close _without saving
sr: Затвори _без чувања

en: Export as _CSV
sr: Извези као _ЦСВ

en: Folder:
sr: Фасцикла:

en: Pick a Folder
sr: Изабери фасциклу

en: Filename:
sr: Назив датотеке:

en: Add Status column
sr: Додај колону стања

en: Detail split lines
sr: Детаљне линије поделе

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: The file will not be in HomeBank CSV format, because you export
    from 'All transaction', or you selected an option.
sr: Датотека неће бити сачувана у CSV формату Кућне банке, јер сте извезли
    из дела „Све трансакције“, или сте одабрали опцију.

en: Export as PDF
sr: Извези као ПДФ

en: Export as _PDF
sr: Извези као _ПДФ

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: With HomeBank, printing is oriented towards an eco-responsible
    attitude towards the most widespread digital format: PDF format.
sr: Уз Кућну Банку, штампање је оријентисано ка еколошки одговорном
    односу према најраспрострањенијем дигиталном формату: ПДФ формат.

en: Create _New
sr: Направи _нов

en: Use _Selection
sr: И_скористи одабрано

en: Source transfer
sr: Изворишни пренос

en: HomeBank has found some transaction that may be the associated transaction for the internal transfer.
sr: Кућна Банка је пронашла неке трансакције које би могле бити придружене трансакције за унутрашњи пренос.

note: header
en: Text
sr: Текст

en: _Memo:
sr: _Белешкe:

en: _Info:
sr: П_одаци:

en: Case _sensitive
sr: Разликуј величину _слова

note: header
en: Type
sr: Врста

en: Transfer
sr: Пренос

en: _Use
sr: _Употреби

en: Amount/Text
sr: Износ/текст

en: Always show
sr: Увек показуј

en: Void
sr: Поништено

en: Added
sr: Додато

en: Edited
sr: Измењено

en: Due Date
sr: Крајњи рок

en: Next Payout
sr: Ново плаћање

en: In Advance
sr: Унапред

en: File properties
sr: Својства датотеке

en: Scheduled transactions
sr: Заказане трансакције

en: month
sr: месец

en: Delete unused payee
sr: Обриши некоришћеног повериоца

en: Are you sure you want to
    permanently delete unused payee?
sr: Да ли сигурно желите трајно да обришете
    повериоце који се не користе?

en: Edit Payee
sr: Измени платиоца

en: Pa_yment:
sr: _Плаћање:

en: Cannot rename this Payee,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
sr: Не могу да преименујем овог повериоца,
    из „%s“ у „%s“,
    ово име већ постоји.

en: Merge payee '%s'
sr: Споји повериоца „%s“

en: Transactions assigned to this payee,
    will be moved to the payee selected below.
sr: Трансакције додељене овом повериоцу
    биће померене на повериоца изабраног испод.

en: _Delete the payee '%s'
sr: О_бриши повериоца „%s“

en: This payee is used.
    Any transaction using that payee will be set to (no payee)
sr: Овај поверилац је у употреби. Свака трансакција која
    користи овог повериоца биће подешена на (нема поверилаца)

en: Manage Payees
sr: Управљајте повериоцима

en: new payee
sr: нови поверилац

en: Interface
sr: Сучеље

en: Locale
sr: Језик

en: Transactions
sr: Трансакције

en: Import/Export
sr: Увоз/извоз

en: Report
sr: Извештај

en: Forecast
sr: Процена

en: Backup
sr: Резерва

en: Folders
sr: Фасцикле

en: System defaults
sr: Основности система

en: Icons only
sr: Само иконице

en: Text only
sr: Само текст

en: Text under icons
sr: Текст испод иконица

en: Text beside icons
sr: Текст поред иконица

en: Horizontal
sr: Водоравно

en: Vertical
sr: Усправно

en: Both
sr: Оба

en: Tango light
sr: Танго светла

en: Tango medium
sr: Танго средња

en: Tango dark
sr: Танго тамна

en: m-d-y
sr: м.д.г.

en: d-m-y
sr: д.м.г.

en: y-m-d
sr: г.м.д.

en: Ignore
sr: Занемари

en: Append to Info
sr: Прикачи на инфо

en: Append to Memo
sr: Додај на белешке

en: Append to Payee
sr: Додај на повериоца

en: Tab
sr: Језичак

en: Comma
sr: Запета

en: Semicolon
sr: Запетачка

en: Space
sr: Размак

en: System Language
sr: Језик система

en: Choose a default HomeBank files folder
sr: Изаберите основну фасциклу са датотекама Кућне Банке

en: Choose a default HomeBank backup files folder
sr: Изаберите основну фасциклу са датотекама резерве Кућне Банке

en: Choose a default import folder
sr: Изаберите основну фасциклу за увоз

en: Choose a default export folder
sr: Изаберите основну фасциклу за извоз

en: General options
sr: Опште опције

en: OFX/QFX options
sr: ОФИкс/КуФИкс опције

en: QIF options
sr: КуИФ опције

en: CSV options
sr: ЦСВ опције

en: (transaction import only)
sr: (само увоз трансакције)

en: Separator:
sr: Раздвојник:

en: Initial filter
sr: Почетни филтер

en: Charts options
sr: Опције графикона

en: Color scheme:
sr: Шема боје:

en: Smaller legend _font
sr: Мања _слова легенде

en: Statistics options
sr: Опције статистике

en: Show by _amount
sr: Прикажи према _износу

en: Show _rate column
sr: Прикажи колону _односа

en: Show _details
sr: Прикажи _детаље

en: Budget options
sr: Опције буџета

en: Month number:
sr: Број месеца:

en: _Enable
sr: _Омогући

note: row++;
en: _Preset:
sr: _Претподешавање:

en: User interface
sr: Корисничко сучеље

en: _Language:
sr: _Језик:

en: _Date display:
sr: Приказ _датума:

en: _Format:
sr: _Формат:

en: %a locale's abbreviated weekday name.
    %A locale's full weekday name. 
    %b locale's abbreviated month name. 
    %B locale's full month name. 
    %c locale's appropriate date and time representation. 
    %C century number (the year divided by 100 and truncated to an integer) as a decimal number [00-99]. 
    %d day of the month as a decimal number [01,31]. 
    %D same as %m/%d/%y. 
    %e day of the month as a decimal number [1,31]; a single digit is preceded by a space. 
    %j day of the year as a decimal number [001,366]. 
    %m month as a decimal number [01,12]. 
    %p locale's appropriate date representation. 
    %y year without century as a decimal number [00,99]. 
    %Y year with century as a decimal number.
sr: %a – назив дана у седмици.
    %A – пун назив дана у седмици. 
    %b – скраћени назив месеца. 
    %B – пун назив месеца. 
    %c – за језик одговарајуће представљање датума и времена. 
    %C – број века (година се дели са 100 и скраћује на цео број) као двоцифрени број [00-99]. 
    %d – дан у месецу као двоцифрени број [01,31]. 
    %D – исто као %m/%d/%y. 
    %e – дан у месецу као цео број [1,31]; испред једноцифреног броја не иде нула. 
    %j – дан у години као цео број [001,366]. 
    %m – месец као цео број [01,12]. 
    %p – за језик одговарајуће представљање датума. 
    %y – година без века као двоцифрени број [00,99]. 
    %Y – година са веком као цео број.

en: Fiscal year
sr: Фискална година

note: TRANSLATORS: (fiscal year) starts on
en: Starts _on:
sr: _Почиње:

en: Measurement units
sr: Мерне јединице

en: Use _miles for meter
sr: Користи _миље за даљину

en: Use _gallon for fuel
sr: Користи _галоне за гориво

note: label = make_label_group(_("Transaction window"));
en: Transaction list
sr: Списак трансакције

en: _Show future:
sr: _Прикажи будуће:

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days ahead
sr: дана унапред

en: Hide reconciled
sr: Сакриј измирене

en: Always show remind
sr: Увек прикажи подсетник

en: Always show void
sr: Увек прикажи поништено

en: Lock reconciled for any changes
sr: Закључај промене измиреног

en: Transaction dialog
sr: Прозорче трансакције

en: Transfer target date tolerance:
sr: Прихватљивост циљног датума преноса:

en: Enable _memo autocomplete with
sr: Укључи самодовршавање _белешки са

en: rolling days
sr: променљиви дани

en: Show add confirmation text for 5s
sr: Прикажи текст потврде додавања за 5 сек.

en: _Toolbar:
sr: Трака _алата:

note: widget = gtk_check_button_new_with_mnemonic (_("Enable rows in alternating colors")); data->CM_ruleshint = widget;
en: _Grid line:
sr: _Линија мреже:

en: Gtk settings
sr: Гтк поставке

en: Override
sr: Препиши

en: Font _size:
sr: Величина _слова:

en: Dark theme
sr: Тамна тема

en: Amount colors
sr: Боје износа

en: Uses custom colors
sr: Користи произвољну боју

en: _Expense:
sr: _Расход:

en: _Income:
sr: _Приход:

en: _Warning:
sr: _Упозорење:

en: _Enable automatic backups
sr: _Укључи самостално прављење резерве

en: _Number of backups to keep:
sr: _Број резерви за чување:

en: Backup frequency is once a day
sr: Учесталост прављења резерве је један дан

en: _Wallets:
sr: _Новчаници:

en: _Backups:
sr: _Резерве:

en: Exchange files
sr: Датотеке размене

en: _Import:
sr: _Увоз:

en: _Export:
sr: _Извоз:

en: Program start
sr: Покретање програма

en: Show splash screen
sr: Прикажи уводни екран

en: Load last opened file
sr: Учитај последњу отворену датотеку

en: Post pending scheduled transactions
sr: Објави заказане трансакције на чекању

en: Update currencies online
sr: Освежи валуте на мрежи

en: Main window reports
sr: Главни прозор извештава

note: removed 5.7 label = make_label(_("_Range:"), 0, 0.5); gtk_grid_attach (GTK_GRID (group_grid), label, 1, row, 1, 1); widget = make_daterange(label, DATE_RANGE_CUSTOM_HIDDEN); data->CY_daterange_wal = widget; gtk_grid_attach (GTK_GRID (group_grid), widget, 2, row, 1, 1); row++;
en: Max _items:
sr: Највише _ставки:

en: Reset All Preferences
sr: Поврати све поставке

en: Do you really want to reset
    all preferences to default
    values?
sr: Да ли желите да вратите
    све поставке на основен
    вредности?

en: Preferences
sr: Поставке

en: You will have to restart HomeBank
    for the language change to take effect.
sr: Морате поново да покренете Кућну Банку
    да би промена језика ступила на снагу.

en: The backup directory has changed,
    you may need to copy the '.bak' file to this new location.
sr: Директоријум резерве је измењен,
    требало би да умножите „.bak“ датотеку на ово ново место.

en: Transaction splits
sr: Поделите трансакције

en: Delete all
sr: Обриши све

en: Apply
sr: Примени

en: Cancel
sr: Откажи

en: Transaction amount:
sr: Износ трансакције:

en: Unassigned:
sr: Недодељено:

en: Sum of splits:
sr: Збир подела:

en: Warning: sum of splits and transaction type don't match
sr: Упозорење: збир подела и врсте трансакције се не поклапа

en: Warning: sum of splits and transaction amount don't match
sr: Упозорење: збир подела и износа трансакције се не поклапа

en: Edit Tag
sr: Уреди ознаку

en: Cannot rename this Tag,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
sr: Не могу да преименујем ову ознаку,
    из „%s“ у „%s“,
    овај назив већ постоји.

en: Merge tag '%s'
sr: Споји ознаку „%s“

en: Transactions assigned to this tag,
    will be moved to the tag selected below.
sr: Трансакције додељене овој ознаци
    биће премештене на повериоца изабраног испод.

en: _Delete the tag '%s'
sr: О_бриши ознаку „%s“

en: This tag is used.
    That tag will be deleted from any transaction using it.
sr: Ова ознака се користи.
    Та ознака ће бити обрисана из свих трансакција које је користе.

en: Manage Tags
sr: Управљајте ознакама

en: new tag
sr: нова ознака

en: A_ccount:
sr: _Налог:

en: Transaction of %s created.
sr: Трансакција „%s“ је направљена.

en: Do you want to break the internal transfer?
    
    Proceeding will delete the target transaction.
sr: Да ли желите да прекинете унутрашњи пренос?
    
    Ако наставите обрисаће се циљна трансакција.

en: _Break
sr: _Прекини

en: Show _scheduled
sr: Прикажи _заказано

en: Show _all accounts
sr: Прикажи _све налоге

en: Use a template
sr: Користи шаблон

en: Add & _Keep
sr: Додај и _задржи

en: Add transaction
sr: Додајте трансакцију

en: Add template
sr: Додајте шаблон

en: Inherit transaction
sr: Пренесите трансакцију

en: Inherit template
sr: Пренесите шаблон

en: Edit transaction
sr: Уредите трансакцију

en: Edit template
sr: Уредите шаблон

en: _Date:
sr: _Датум:

note: gtk_widget_set_tooltip_text(widget, _("Date accepted here are:\nday,\nday/month or month/day,\nand complete date into your locale"));
en: - type: d, d/m, m/d a complete date
    - use arrow key + ctrl or shift
    - empty for today
sr: – упишите: д, д/м, м/д потпун датум
    – користите тастер стрелице + ктрл или промени
    – празно за данас

en: T_o:
sr: Д_о:

en: Book _2
sr: Књига _2

note: gtk_widget_set_tooltip_text(widget, _("Autocompletion and direct seizure\nis available"));
en: - type some letter for autocompletion
    - type new text to create entry
sr: – упишите неко слово за самодовршавање
    – упишите нови текст да направите унос

en: Cate_gory:
sr: Кате_горија:

en: M_emo:
sr: _Белешке:

en: _Tags:
sr: _Ознаке:

en: Warning: amount and category sign don't match
sr: Упозорење: знак износа и категорије нису исти

en: Multiple edit transactions
sr: Вишеструко уређивање трансакција

en: Type as
    transfer
sr: Упиши као
    пренос

en: Time
sr: Време

en: Year
sr: Година

en: Day
sr: Дан

en: Week
sr: Недеља

en: Fortnight
sr: Две недеље

en: Quarter
sr: Тромесечје

en: Half Year
sr: Полугодишње

en: Trend
sr: Очекивање

en: Include
sr: Укључи

en: Exclude
sr: Искључи

en: (no type)
sr: (нема врсте)

en: Bank
sr: Банка

en: Cash
sr: Готовина

en: Asset
sr: Добро

en: Credit card
sr: Кредитна картица

en: Liability
sr: Одговорност

en: Checking
sr: Провере

en: Savings
sr: Чувања

en: Yesterday
sr: Јуче

en: Tomorrow
sr: Сутра

en: Last Week
sr: Прошле недеље

en: This Week
sr: Ове недеље

en: Next Week
sr: Следеће недеље

en: Last Fortnight
sr: Прошле две недеље

en: This Fortnight
sr: Ове две недеље

en: Next Fortnight
sr: Наредне две недеље

en: Last Month
sr: Прошлог месеца

en: This Month
sr: Овог месеца

en: Next Month
sr: Следећег месеца

en: Last Quarter
sr: Претходног квартала

en: This Quarter
sr: Овог квартала

en: Next Quarter
sr: Следећег квартала

en: Last Year
sr: Прошле године

en: This Year
sr: Ове године

en: Next Year
sr: Следеће године

en: Last 30 Days
sr: Последњих 30 дана

en: Last 60 Days
sr: Последњих 60 дана

en: Last 90 Days
sr: Последњих 90 дана

en: Last 12 Months
sr: Последњих 12 месеци

en: 30 Days Around
sr: 30 дана унаоколо

en: All Date
sr: Сви датуми

en: This month
sr: Овог месеца

en: Next month
sr: Следећег месеца

en: Next 30 days
sr: Следећих 30 дана

en: Next 60 days
sr: Следећих 60 дана

en: Next 90 days
sr: Следећих 90 дана

en: Possible
sr: Могуће

en: Before
sr: Пре

en: After
sr: После

note: added 5.6
en: Skip
sr: Прескочи

en: Exp. & Inc.
sr: Расход и приход

en: Any Type
sr: Било које врсте

en: Any Status
sr: Било које стање

en: Uncleared
sr: Неочишћено

en: Unreconciled
sr: Неизмирено

en: Uncategorized
sr: Неразврстано

en: Mon
sr: Пон

en: Tue
sr: Уто

en: Wed
sr: Сре

en: Thu
sr: Чет

en: Fri
sr: Пет

en: Sat
sr: Суб

en: Sun
sr: Нед

en: January
sr: Јануар

en: February
sr: Фебруар

en: March
sr: Март

en: April
sr: Април

en: June
sr: Јун

en: July
sr: Јул

en: August
sr: Август

en: September
sr: Септембар

en: October
sr: Октобар

en: November
sr: Новембар

en: December
sr: Децембар

en: Sep
sr: Сеп

en: Search...
sr: Тражи...

en: Check
sr: Чек

en: Bank Transfer
sr: Банковни пренос

en: Debit card
sr: Картица задуживања

en: Standing order
sr: Трајна наруџбина

en: Electronic payment
sr: Електронско плаћање

en: Deposit
sr: Улог

note: TRANSLATORS: Financial institution fee
en: FI fee
sr: ФИ накнада

en: Direct Debit
sr: Директно задуживање
