homebank - en to hr translation catalogue (384 entries)

en: HomeBank
hr: Homebank

en: _Delete
hr: _Obriši

en: Are you sure you want to change the status to None?
hr: Jeste li sigurni da želite promijeniti status u Nijedan?

en: Some transaction in your selection are already Reconciled.
hr: Neke transakcije u vašem odabiru već su  usklađene.

en: _Change
hr: _Promijeni

en: Are you sure you want to toggle the status Reconciled?
hr: Jeste li sigurni da želite prebaciti status u Usklađen?

en: _Toggle
hr: _Prebaci

en: Every transaction amount will be divided by %.6f.
hr: Svaki iznos transakcije će biti podjeljen s  %.6f.

en: _Convert
hr: _Konvertiraj

en: No transaction changed
hr: Transakcija nije mijenjana

en: _Add...
hr: _Dodaj...

en: _Inherit...
hr: _Naslijedi...

en: _Edit...
hr: U_redi...

en: _None
hr: _Ništa

en: _Cleared
hr: Očišćeno

en: _Reconciled
hr: Usklađeno

en: None
hr: Nema

en: Create template...
hr: Kreiraj predložak...

en: _Delete...
hr: Izbriši

en: Export QIF...
hr: Izvezi QIF...

en: Export CSV...
hr: Izvezi CSV...

note: ...
en: _Edit
hr: _Uredi

note: ...
en: _Tools
hr: _Alati

en: Add a new transaction
hr: Dodaj novu transakciju

en: Add
hr: Dodaj

en: Inherit from the active transaction
hr: Naslijedi iz aktivne transakcije

en: Inherit
hr: Naslijedi

en: Edit the active transaction
hr: Uredi aktivnu transakciju

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic(_("_Edit"));
en: Edit
hr: Uredi

en: Toggle cleared for selected transaction(s)
hr: Prebaci u očišćeno odabrane transakcije

en: Toggle reconciled for selected transaction(s)
hr: Prebaci u usklađeno odabranu(e) transakciju(e)

en: Delete selected transaction(s)
hr: Izbriši označenu(e) transakciju(e)

note: 3 - info bar for duplicate
en: _Refresh
hr: _Osvježi

en: Refresh results
hr: Osvježi rezultate

en: Today:
hr: Danas:

en: Future:
hr: Budućnost:

en: Revert unsaved changes to file '%s'?
hr: Vratiti nespremljene promjene u datoteku '%s'?

en: - Changes made to the file will be permanently lost
    - File will be reloaded from the last save (.xhb~)
hr: -Promjene u datoteci bit će nepovratno izgubljene
    -Datoteka će biti pokrenuta od zadnjeg spremanja (.xhb~)

en: _Revert
hr: V_rati

en: Are you sure you want to anonymize the file?
hr: Jeste li sigurno da želite anonimizirati datoteku?

en: _Anonymize
hr: _Anonimiziraj

en: Welcome to HomeBank
hr: Dobrodošli u HomeBank

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Create a _new file
hr: Kreiraj _novu datoteku

en: _Open an existing file
hr: _Otvori postojeću datoteku

en: Open the _example file
hr: Otvori ogl_ednu datoteku

en: Read HomeBank _Manual
hr: Pročitajte Homebank priručnik

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
hr: Nemoguće otvoriti '%s', datoteka ne postoji.

en: I/O error for file '%s'.
hr: I/O greška datoteke '%s'.

en: The file '%s' is not a valid HomeBank file.
hr: Datoteka '%s' nije ispravna Homebank datoteka.

en: The file '%s' was saved with a higher version of HomeBank
    and cannot be loaded by the current version.
hr: Datoteka '%s' spremljena je novijom verzijom HomeBanka
    i ne može biti otvorena trenutnom verzijom.

en: File error
hr: Greška datoteke

en: _File
hr: _Datoteka

en: _New
hr: _Novo

en: _Open...
hr: _Otvori...

en: _Save
hr: _Spremi

en: Revert
hr: Povrati

en: _Quit
hr: _Izlaz

en: Preferences...
hr: Podešenja...

en: _View
hr: Pri_kaži

en: _Toolbar
hr: _Alatna traka

en: _Manage
hr: Ad_ministriraj

en: Acc_ounts...
hr: _Računi...

en: _Payees...
hr: _Primatelji...

en: Categories...
hr: Kategorije...

en: Scheduled/Template...
hr: Planirano/Predložak...

en: Assignments...
hr: Doznake...

en: Budget...
hr: Proračun...

en: _Transactions
hr: _Transakcije

en: Add...
hr: Dodaj...

en: Show...
hr: Prikaži...

en: Set scheduler...
hr: Namjesti planer...

en: Post scheduled
hr: Istakni planirano

en: _Reports
hr: _Izvješća

en: _Statistics...
hr: _Statistika...

en: _Trend Time...
hr: Trendovi

en: B_udget...
hr: _Proračun

en: _Vehicle cost...
hr: Putni troškovi...

en: Show welcome dialog...
hr: Prikaži dijalog dobrodošlice...

en: File statistics...
hr: Statistika o datotekama...

en: Anonymize...
hr: Anonimiziraj...

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: Report a Problem...
hr: Prijavi problem...

en: Translate this Application...
hr: Prevedite ovaj program...

en: _About
hr: _O programu

en: Create a new file
hr: Kreiraj novu datoteku

en: Open a file
hr: Otvori datoteku

en: Open a recently used file
hr: Otvori nedavno korištenu datoteku

en: Save the current file
hr: Spremi trenutnu datoteku

note: g_string_append (node, "account" ); 3 -- account 5.2 Account is always created but not visible for BOOK column: Account column : Account label = make_label_group(_("Account filter")); gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, _("Transaction")); gtk_assistant_set_page_title
en: Account
hr: Račun

note: g_string_append (node, "payee" ); column: Payee column : Payee payee header { REPORT_GRPBY_SUBCATEGORY,	N_("Subcategory") },
en: Payee
hr: Primatelj

note: g_string_append (node, "category" ); column: Category column : Category category header = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = chart
en: Category
hr: Kategorija

note: column: Income
en: Budget
hr: Proračun

en: Assignment
hr: Doznaka

en: Shows selected account transactions
hr: Prikazuje transakcije označenog računa

en: Add transactions
hr: Dodaj transakcije

en: Open the Statistics report
hr: Otvori izvješće o statistici

en: Open the Trend Time report
hr: Otvori izvješće o trendovima

note: g_string_append (node, "balance" ); column: Total/Balance
en: Balance
hr: Bilanca

en: Open the Balance report
hr: Otvori izvješće o bilanci

en: Open the Budget report
hr: Otvori izvješće o proračunu

en: Vehicle cost
hr: Putni troškovi

en: Open the Vehicle cost report
hr: Otvori izvješće o putnim troškovima

note: Future
en: Future
hr: Buduće

en: Remind
hr: Podsjeti

en: (no category)
hr: (nekategorizirano)

note: header
en: Tag
hr: Oznaka

note: g_string_append (node, "amount" ); column: Amount amount header 5.7.1
en: Amount
hr: Iznos

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: (no payee)
hr: (nema primatelja)

en: [FILE]
hr: [DATOTEKA]

en: Browser error.
hr: Greška pretraživača.

en: Could not display the URL '%s'
hr: Nemoguće prikazati URL '%s'

en: Your accounts
hr: Vaši računi

en: No transaction to add
hr: Nema transakcija za dodati

en: transaction added: %d
hr: dodane transakcije: %d

en: Check scheduled transactions result
hr: Provjeri stanje planiranih transakcija

en: maximum post date
hr: maksimalan datum isticanja

note: column: Total
en: Total
hr: Ukupno

en: Other
hr: Ostalo

note: column: Expense
en: Expense
hr: Trošak

note: column: Income
en: Income
hr: Prihod

en: Grand total
hr: Sveukupni iznos

en: Accounts
hr: Računi

note: Reconciled
en: Reconciled
hr: Usklađeno

note: Cleared
en: Cleared
hr: Očišćeno

note: Today
en: Today
hr: Danas

en: - split -
hr: -razdvoji-

note: g_string_append (node, "date" ); label = make_label_group(_("Date filter")); header
en: Date
hr: Datum

note: g_string_append (node, "tags" ); column : Tags
en: Tags
hr: Tagovi

note: column: Result
en: Result
hr: Rezultat

note: TRANSLATORS: title of list column to inform the scheduled transaction is Late
en: Late
hr: Kasni

en: Next date
hr: Sljedeći datum

note: //TRANSLATORS: count of transaction in overdrawn / count of total transaction under overdrawn amount threshold
en: %d/%d under %s
hr: %d/%d pod %s

en: List
hr: Popis

en: View results as list
hr: Pregled rezultata kao popis

en: Line
hr: Linija

en: View results as lines
hr: Pregled rezultata kao linije

en: Detail
hr: Detalj

en: Toggle detail
hr: Uključi detalj

note: button = hbtk_toolbar_add_toolbutton(GTK_TOOLBAR(toolbar), ICONNAME_HB_FILTER, _("Filter"), _("Edit filter")); data->BT_filter = button;
en: Refresh
hr: Osvježi

en: Balance report
hr: Izvješće o bilanci

en: Display
hr: Prikaži

en: _Zoom X:
hr: _Zumiraj X:

en: _Range:
hr: _Raspon:

en: _From:
hr: _Od:

note: 5.8 test
en: _To:
hr: _Do:

en: All
hr: Sve

en: Invert
hr: Preokreni

note: column: Expense
en: Spent
hr: Potrošeno

en: Month
hr: Mjesec

en:  over
hr:  preko

en:  left
hr:  lijevo

en:  under
hr:  ispod

en: View results as stack bars
hr: Prikaz rezultata kao gomile

en: No account is defined to be part of the budget.
hr: Nema računa koji bi bio dio proračuna.

en: You should include some accounts from the account dialog.
hr: Morate uključiti neke račune iz dijaloga s računima.

en: Budget report
hr: Izvještaj o proračunu

en: _Type:
hr: Vrs_ta:

en: Result:
hr: Rezultat:

en: Budget:
hr: Proračun:

en: Spent:
hr: Potrošeno:

note: TRANSLATORS: example 'Expense by Category' TRANSLATORS: example 'Category by Month'
en: %s by %s
hr: %s po %s

en: View results as column
hr: Prikaz rezultata kao stupac.

en: View results as donut
hr: Prikaz rezultata kao torta

en: Toggle legend
hr: Uključi legendu

en: Toggle rate
hr: Uključi stopu

en: Statistics Report
hr: Izvještaj o statistici

en: _View by:
hr: Prikaz prema:

en: Income:
hr: Prihod:

en: Expense:
hr: Trošak:

en: Average: %s
hr: Prosjek: %s

en: Trend Time Report
hr: Izvješće o trendovima

en: _Cumulate
hr: Skupi

en: Time slice
hr: Vremenski odsječak

note: LST_CAR_DATE, LST_CAR_MEMO, LST_CAR_METER, LST_CAR_FUEL, LST_CAR_PRICE, LST_CAR_AMOUNT, LST_CAR_DIST, LST_CAR_100KM column: Memo column = gtk_tree_view_column_new(); gtk_tree_view_column_set_title(column, _("Memo")); gtk_tree_view_append_column (GTK_TREE_VIEW(view), column); renderer = gtk_cell_rend
en: Meter
hr: Brojač

note: column: Fuel load
en: Fuel
hr: Gorivo

note: column: Price by unit
en: Price
hr: Cijena

note: column: Distance done
en: Dist.
hr: Udalj.

en: Export as CSV
hr: Izvezi kao CSV

en: Vehicle cost report
hr: Izvješće o putnim troškovima

note: label = make_label_widget(_("Vehi_cle:")); #2001566 make label consistent with properties dialog
en: _Category:
hr: _Kategorija:

en: Meter:
hr: Brojač:

en: Consumption:
hr: Potrošnja:

en: Fuel cost:
hr: Trošak za gorivo:

en: Other cost:
hr: Ostali troškovi:

en: Total cost:
hr: Ukupni troškovi:

note: setting wrap causes O(n^2) performance regression because after every insert the drop-down list size is re-computed. gtk_combo_box_set_wrap_width(GTK_COMBO_BOX(data->CY_template), 0); populate template
en: (none)
hr: (ništa)

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Account name
hr: Ime računa

en: Error
hr: Greška

en: Cannot add an account '%s',
    this name already exists.
hr: Nije moguće dodati račun '%s'.
    to ime se već koristi.

en: Cannot delete account '%s'
hr: Nije moguće izbrisati račun '%s'

en: Are you sure you want to permanently delete '%s'?
hr: Jeste li sigurni da želite trajno izbrisati '%s'?

en: If you delete an account, it will be permanently lost.
hr: Ako izbrišete račun, bit će nepovratno izgubljen.

en: Cannot rename this Account,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
hr: Nije moguće preimenovati račun,
    s '%s' na '%s',
    to ime već postoji.

en: Manage Accounts
hr: Upravljanje računima

note: level, identifier			 iconname			   label
en: General
hr: Općenito

en: N_umber:
hr: Broj

en: Start _balance:
hr: Početna _bilanca:

en: this account was _closed
hr: taj račun je zatvoren

en: Report exclusion
hr: Izuzeće iz izvješća

en: exclude from account _summary
hr: izuzmi iz _sažetka računa

en: exclude from the _budget
hr: izuzmi iz proračuna

en: exclude from any _reports
hr: izuzmi iz svakog izvješća

en: Current check number
hr: Trenutni broj provjere

en: Checkbook _1:
hr: Knjiga provjere _1

en: Checkbook _2:
hr: Knjiga provjere _2

en: If you delete a scheduled/template, it will be permanently lost.
hr: Ako izbrišete planirano ili predložak, bit će trajno izgubljeni.

en: Next _date:
hr: Sljedeći _datum:

en: Ever_y:
hr: Svaki_h:

en: Week end:
hr: Kraj tjedna:

en: _Stop after:
hr: Prekini poslije:

en: posts
hr: objave

en: Manage scheduled/template transactions
hr: Upravljaj planiranim transakcijama i predlošcima

note: GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_OPEN,
en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _OK
hr: _U redu

en: Condition
hr: Uvjet

en: Case _sensitive
hr: O_sjetljivost na velika/mala slova

en: _Payee:
hr: _Primatelj:

en: Pay_ment:
hr: _Plaćanje

en: If you delete an assignment, it will be permanently lost.
hr: Ako izbrišete doznaku, bit će trajno izgubljena.

en: Manage Assignments
hr: Upravljaj doznakama

en: _Add
hr: _Dodaj

en: Not found
hr: Nije pronađeno

en: Preset file:
hr: Unaprijed postavi datoteku:

en: _Name:
hr: _Ime:

en: _Open
hr: _Otvori

en: Known files
hr: Poznate datoteke

en: QIF files
hr: QIF datoteke

en: OFX/QFX files
hr: OFX/QFX datoteke

en: CSV files
hr: CSV datoteke

en: All files
hr: Sve datoteke

en: Date order:
hr: Poredak datuma:

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days of date tolerance TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days
hr: dani

en: The match is done in order: by account, amount and date.
    A date tolerance of 0 day means an exact match
hr: Podudaranje ide ovim redom. prema računu, iznosu i datumu.
    Odstupanje od 0 dana znači pravo podudaranje.

en: Welcome
hr: Dobrodošli

note: gtk_assistant_set_page_type (GTK_ASSISTANT (assistant), page, GTK_ASSISTANT_PAGE_PROGRESS);
en: Import
hr: Uvezi

en: Confirmation
hr: Potvrda

en: File format error
hr: Greška formata datoteke

en: Are you sure you want to clear input?
hr: Jeste li sigurni da želite očistiti ulaz?

en: If you proceed, every amount will be set to 0.
hr: Ako nastavite, svaki iznos će biti postavljen na 0.

en: _Clear
hr: _Očisti

en: Budget for %s
hr: Proračun za %s

note: create window
en: Manage Budget
hr: Upravljanje proračunom

en: Balance:
hr: Bilanca:

en: _Clear input
hr: Očisti ulaz

en: Options
hr: Odrednice

note: Force monitoring
en: _Force monitoring this category
hr: Prisili praćenje kategorije

en: Jan
hr: Sij

en: Feb
hr: Velj

en: Mar
hr: Ožu

en: Apr
hr: Tra

en: May
hr: Svibanj

en: Jun
hr: Lip

en: Jul
hr: Srp

en: Aug
hr: Kol

en: Oct
hr: Lis

en: Nov
hr: Stu

en: Dec
hr: Pro

en: This category is used.
    Any transaction using that category will be set to (no category)
hr: Kategorija se koristi.
    Svaka transakcija koja koristi tu kategoriju bit će postavljena kao (nekategorizirano).

en: _Delete the category '%s'
hr: Izbriši kategoriju '%s'

en: Merge
hr: Spoji

en: _Income
hr: _Prihod

en: Cannot rename this Category,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
hr: Nemoguće preimenovanje kategorije,
    iz '%s' u '%s',
    ovo ime već postoji.

en: Merge category '%s'
hr: Spoji kategoriju '%s'

en: Transactions assigned to this category,
    will be moved to the category selected below.
hr: Transakcije doznačene ovoj kategoriji
    bit će premještene u izabranu kategoriju ispod.

en: Manage Categories
hr: Upravljanje kategorijama

en: new category
hr: nova kategorija

en: new subcategory
hr: nova podkategorija

en: _Frac digits:
hr: _Dec. znamenki:

en: File statistics
hr: Statistika datoteka

en: Transaction
hr: Transakcija

en: Export as QIF
hr: Izvezi kao QIF

en: Import from CSV
hr: Uvezi iz CSV

en: HomeBank files
hr: HomeBank datoteke

en: Save changes to the file before closing?
hr: Spremiti promjene u datoteku prije zatvaranja?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
    Number of changes: %d.
hr: Ako nećete spremiti, promjene će biti nepovratno izgubljene.
    Broj promjena: %d.

en: Close _without saving
hr: Zatvori _bez spremanja

en: HomeBank has found some transaction that may be the associated transaction for the internal transfer.
hr: HomeBank je našao istu transakciju koja bi mogla biti doznačena transakcija za interni prijenos.

en: _Reset
hr: _Početno stanje

en: File properties
hr: Svojstva datoteke

en: Scheduled transactions
hr: Planirane transakcije

en: Pa_yment:
hr: Plaćanja:

en: Cannot rename this Payee,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
hr: Nemoguće preimenovanje primatelja,
    iz '%s' u '%s',
    ovo ime već postoji.

en: Merge payee '%s'
hr: Spoji primatelja '%s'

en: Transactions assigned to this payee,
    will be moved to the payee selected below.
hr: Transakcije doznačene ovom primatelju,
    bit će premještene odabranom primatelju ispod.

en: _Delete the payee '%s'
hr: Izbriši primatelja '%s'

en: This payee is used.
    Any transaction using that payee will be set to (no payee)
hr: Taj se primatelj koristi.
    Svaka transakcija tog primatelja bit će postavljena kao (nema primatelja).

en: Manage Payees
hr: Upravljaj primateljima

en: new payee
hr: novi primatelj

en: Interface
hr: Sučelje

en: Transactions
hr: Transakcije

en: Transfer
hr: Prijenos

en: Import/Export
hr: Uvoz/Izvoz

en: Report
hr: Izvješće

en: System Language
hr: Jezik sustava

en: Choose a default HomeBank files folder
hr: Izaberi zadani Homebankov direktorij

en: Choose a default import folder
hr: Izaberi zadani uvozni direktorij

en: Choose a default export folder
hr: Izaberi zadani izvozni direktorij

en: OFX/QFX options
hr: OFX/QFX odrednice

en: Main window reports
hr: Glavni prozor izvješća

en: Initial filter
hr: polazni filter

en: Statistics options
hr: Odrednice statistike

en: Show by _amount
hr: Prikaži prema _iznosu

en: Show _rate column
hr: Prikaži stupac _stope

en: Show _details
hr: Prikaži _detalje

en: Budget options
hr: Odrednice proračuna

en: _Enable
hr: Omogući

en: _Preset:
hr: Unaprijed _postavi:

en: _Language:
hr: _Jezik:

en: Fiscal year
hr: Fiskalna godina

note: TRANSLATORS: (fiscal year) starts on
en: Starts _on:
hr: Počinje od:

en: Measurement units
hr: Mjerne jedinice

en: Use _miles for meter
hr: Koristi _milje umjesto metara

en: Charts options
hr: Odrednice grafikona

en: _Toolbar:
hr: Alatna _traka:

en: _Import:
hr: _Uvezi:

en: _Export:
hr: _Izvezi:

en: Program start
hr: Pokretanje programa

en: Show splash screen
hr: Prikaži pozdravni zaslon

en: Load last opened file
hr: Učitaj posljednje otvorenu datoteku

en: Post pending scheduled transactions
hr: Istakni planirane transakcije koje se provode

en: Preferences
hr: Podešenja

en: Info
hr: Informacije

en: You will have to restart HomeBank
    for the language change to take effect.
hr: Morat ćete ponovno pokrenuti Homebank
    kako biste promijenili jezik.

en: Add transaction
hr: Dodaj transakciju

en: Inherit transaction
hr: Naslijedi transakciju

en: _Date:
hr: _Datum:

en: Transaction splits
hr: Odjeljci transakcija

en: A_ccount:
hr: _Račun

en: Transaction amount:
hr: Iznos transakcije:

en: Unassigned:
hr: Nedoznačeno:

en: Sum of splits:
hr: Zbroj odjeljaka

en: (no type)
hr: (ništa)

en: Bank
hr: Banka

en: Cash
hr: Gotovina

en: Asset
hr: Imovina

en: Credit card
hr: Kreditna kartica

en: Liability
hr: Obveza

en: Day
hr: Dan

en: Possible
hr: Moguće

en: Before
hr: Prije

en: After
hr: Poslije

en: Year
hr: Godina

en: Week
hr: Tjedan

en: Quarter
hr: Kvartal

en: Include
hr: Uključi

en: Exclude
hr: Isključi

en: Exp. & Inc.
hr: Troš. & prih.

en: Any Type
hr: Svaka vrsta

en: Any Status
hr: Svaki status

en: Uncleared
hr: Neočišćeno

en: Unreconciled
hr: Neusklađeno

en: Uncategorized
hr: Nekategorizirano

en: System defaults
hr: Pretpostavke sustava

en: Icons only
hr: Samo ikone

en: Text only
hr: Samo tekst

en: Text under icons
hr: Tekst iznad ikona

en: Text beside icons
hr: Tekst pored ikona

en: m-d-y
hr: m-d-g

en: d-m-y
hr: d-m-g

en: y-m-d
hr: g-m-d

en: Ignore
hr: Zanemari

en: Append to Memo
hr: Priključi memo-u

en: January
hr: Siječanj

en: February
hr: Veljača

en: March
hr: Ožujak

en: April
hr: Travanj

en: June
hr: Lipanj

en: July
hr: Srpanj

en: August
hr: Kolovoz

en: September
hr: Rujan

en: October
hr: Listopad

en: November
hr: Studeni

en: December
hr: Prosinac

en: Sep
hr: Ruj

en: Check
hr: Čekovi

en: Debit card
hr: Debitna kartica

en: Standing order
hr: Trajni nalog

en: Electronic payment
hr: Elektronsko plaćanje

note: TRANSLATORS: Financial institution fee
en: FI fee
hr: Bankovne naknade

en: Direct Debit
hr: Izravno terećenje
