homebank - en to ca translation catalogue (626 entries)

en: Personal finance
ca: Finances personals

en: Free, easy, personal accounting for everyone
ca: Comptabilitat personal, lliure i senzilla per a tothom.

en: finance;accounting;budget;personal;money;
ca: finances;comptabilitat;pressupost;personal;diners;

en: HomeBank is a free software (as in "free speech" and also as in "free beer") that will assist you to manage your personal accounting.
ca: El HomeBank és un programari lliure que us ajudarà a gestionar la vostra comptabilitat personal.

en: It is designed to easy to use and be able to analyse your personal finance in detail using powerful filtering tools and beautiful graphs.
ca: S'ha dissenyat per ser fàcil d'utilitzar i permetre-us analitzar les vostres finances personals en detall utilitzant eines de filtrat potents i gràfiques intuïtives.

en: If you are looking for a completely free and easy way to manage your personal accounting then HomeBank should be the software of choice.
ca: Si esteu buscant una manera fàcil i totalment gratuita de gestionar la vostra comptabilitat personal, el HomeBank és la vostra millor opció.

en: %d transactions
ca: %d transaccions

en: %d transactions, %d selected, avg: %s, sum: %s (%s - %s)
ca: %d transaccions, %d seleccionat, promig: %s, suma: %s (%s -%s)

en: Locked. Click to unlock
ca: Bloquejat. Clica per desbloquejar.

en: Unlocked. Click to lock
ca: Desbloquejat, clica per bloquejar.

en: Are you sure you want to delete the %d selected transaction?
ca: Està segur que vol eliminar les %d transaccions seleccionades?

en: If you delete a transaction, it will be permanently lost.
ca: Si suprimiu una operació, es perdrà permanentment.

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Are you sure you want to change the status to None?
ca: Segur que voleu canviar l'estat a Cap?

en: Some transaction in your selection are already Reconciled.
ca: Alguna transacció de la teva selecció ja està conciliada.

en: _Change
ca: _Canvia

en: Are you sure you want to toggle the status Reconciled?
ca: Segur que voleu commutar l'estat a Conciliat?

en: _Toggle
ca: _Commuta

en: Are you sure you want to create template from the %d selected transaction?
ca: Està segur que vol crear una plantilla per a les %d transaccions seleccionades?

en: _Create
ca: _Crea

en: Are you sure you want to create assignment from the %d selected transaction?
ca: Està segur que vol crear assignacions per a les %d transaccions seleccionades?

en: All transactions
ca: Totes les transaccions

en: There is %d group of similar transactions
ca: Hi ha %d grups de transaccions similars

en: No similar transaction were found !
ca: No s'ha trobat cap transacció similar

en: Check internal transfer result
ca: Comprovi el resultat de la transferència interna

en: No inconsistency found !
ca: No s'ha trobat cap inconsistència.

en: Inconsistency were found: %d
    do you want to review and fix?
ca: S'ha trobat una incoherència: %d
    Vol revisar-la i solucionar-la?

en: Every transaction amount will be divided by %.6f.
ca: L'import de totes les transaccions es dividirà per %.6f.

en: Are you sure you want to convert this account to Euro as Major currency?
ca: Estàs segur que vols convertir aquest compte a Euro com a divisa principal?

en: _Convert
ca: _Converteix

en: No transaction changed
ca: No ha canviat cap transacció

en: transaction changed: %d
ca: transacció canviada: %d

en: Automatic assignment result
ca: Resultat de les assignacions automàtiques

en: _Add...
ca: _Afegeix...

en: _Inherit...
ca: _Heretar...

en: _Edit...
ca: _Edita...

en: _None
ca: _Cap

en: _Cleared
ca: _Netejat

en: _Reconciled
ca: _Reconciliado

en: _Status
ca: _Estat

en: None
ca: Cap

note: { GRPFLAG_NONE,			"hb-gf-none",		N_("(none)") },
en: Red
ca: Vermell

en: Orange
ca: Taronja

en: Yellow
ca: Groc

en: Green
ca: Verd

en: Blue
ca: Blau

en: Purple
ca: Violeta

en: _Multiple Edit...
ca: Edició _múltiple...

en: Create template...
ca: Crea una plantilla...

en: _Delete...
ca: _Suprimeix...

en: _Up
ca: _Puja

en: _Down
ca: _Baixa

en: Export QIF...
ca: Exporta QIF...

en: Export CSV...
ca: Exporta a CSV...

en: Print...
ca: Imprimeix...

en: Close
ca: Tancar

note: ...
en: A_ccount
ca: _Compte

en: Copy
ca: Copia

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste (today)
ca: Enganxa (Avui)

note: ...
en: _Edit
ca: _Edita

en: Mark duplicate...
ca: Marca com a duplicat ...

en: Check internal transfer
ca: Comprova transferència interna

en: Auto. assignments
ca: Auto. assignacions

en: Convert to Euro...
ca: Convertir a Euro...

note: ...
en: _Tools
ca: _Eines

en: Add a new transaction
ca: Afegeix una transacció nova

en: Add
ca: Afegeix

en: Inherit from the active transaction
ca: Hereta de la transacció activa

en: Inherit
ca: Hereta

en: Edit the active transaction
ca: Edita la transacció activa

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic(_("_Edit"));
en: Edit
ca: Edita

en: Toggle cleared for selected transaction(s)
ca: Commuta a netejat les transaccions seleccionades

en: Toggle reconciled for selected transaction(s)
ca: Commuta a conciliat les transaccions seleccionades

en: Edit multiple transaction
ca: Edita múltiples transaccions

en: Delete selected transaction(s)
ca: Suprimeix les transaccions seleccionades

en: Reconciled changes is
ca: Moure transacció a dalt

en: (closed)
ca: (tancat)

note: 3 - info bar for duplicate
en: _Refresh
ca: _Actualitza

note: 5.8.6
en: Date _gap:
ca: Interval de _dates:

note: #2008521 set more accurate tooltip
en: Toggle show %d days ahead
ca: Mostrar %d dies d'antelació

note: window title
en: Edit filter
ca: Edita el filtre

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("Reset _filters")); widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("_Reset"));
en: Clear filter
ca: Buida el filtre

en: Refresh results
ca: Actualitza els resultats

note: TRANSLATORS: this is for Euro specific users, a toggle to display in 'Minor' currency
en: Euro _minor
ca: Cèntim d'Euro

en: Today:
ca: Avui:

en: Future:
ca: Futur:

en: Revert unsaved changes to file '%s'?
ca: Revertir els canvis no guardats a l'arxiu '%s'?

en: - Changes made to the file will be permanently lost
    - File will be reloaded from the last save (.xhb~)
ca: -Els canvis realitzats al fitxer es perdran definitivament.￼
    -El fitxer es carregarà a partir de l'últim desat.

en: _Revert
ca: _Reverteix

en: Are you sure you want to anonymize the file?
ca: Està segur de voler anonimitzar l'arxiu?

en: Proceeding will anonymize any text, 
    like 'account x', 'payee y', 'memo z', ...
ca: Procedint a xifrar qualsevol text,
    com 'compte x', 'beneficiari i', 'descripció z',

en: _Anonymize
ca: _Anonimiza

en: Welcome to HomeBank
ca: Benvingut al HomeBank

en: _Close
ca: _Tanca

en: Create a _new file
ca: Crea un _nou fitxer

en: _Open an existing file
ca: _Obre un fitxer existent

en: Open the _example file
ca: Obrir el fitxer d'_exemple

en: Read HomeBank _Manual
ca: Llegir HomeBank _Manual

en: Configure _preferences
ca: Configura _preferències

en: Show this window next time
ca: Mostra aquesta finestra la propera vegada

en: You are about to open the backup file '%s'.
    
    Are you sure you want to do this?
ca: Esteu a punt d'obrir la còpia de seguretat «%s».
    
    Estàs segur que vols fer-ho?

en: Open the backup file?
ca: Voleu obrir la còpia de seguretat?

en: _Open backup
ca: _Obrir còpia de seguretat

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
ca: No s'ha pogut obrir «%s», el fitxer no existeix.

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: I/O error for file '%s'.
ca: S'ha produït un error d'entrada/sortida al fitxer '%s'.

en: The file '%s' is not a valid HomeBank file.
ca: El fitxer '%s' no és un fitxer vàlid per HomeBank.

en: The file '%s' was saved with a higher version of HomeBank
    and cannot be loaded by the current version.
ca: El fitxer '%s' va ser desat per una versió més nova del HomeBank
    i per tant, no es pot carregar amb la versió actual.

en: File error
ca: S'ha produït un error de fitxer

en: The file has been modified since reading it.
ca: El fitxer ha sigut modificat des de que s'ha llegit.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
ca: Si el deseu, tots els canvis externs fets es poden perdre. Voleu desar-lo igualment?

en: S_ave Anyway
ca: De_sa igualment

en: _File
ca: _Fitxer

en: _New
ca: _Nou

en: _Open...
ca: _Obre...

en: Open _Recent
ca: Obre recent

en: _Save
ca: _Desa

en: Save _As...
ca: Anomena i _desa...

en: Import...
ca: Importa...

en: Export as QIF...
ca: Exporta com a QIF ...

en: Revert
ca: Recupera

en: Restore backup
ca: Restaura còpia de seguretat

en: Properties...
ca: Propietats...

en: _Quit
ca: _Surt

en: Preferences...
ca: Preferències...

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Toolbar
ca: _Barra d'eines

en: _Bottom Lists
ca: _Llistes de transaccions

en: _Manage
ca: _Gestiona

en: Acc_ounts...
ca: C_omptes...

en: _Payees...
ca: _Beneficiaris...

en: Tags...
ca: Etiquetes...

en: Scheduled/Template...
ca: Organitzador/Plantilla...

en: Assignments...
ca: Assignacions...

en: Currencies...
ca: Monedes...

en: Budget...
ca: Pressupost...

en: Budget (table view)...
ca: Pressupost (vista de taula)...

en: _Transactions
ca: _Transaccions

en: Add...
ca: Afegeix...

en: Show...
ca: Mostra...

en: Set scheduler...
ca: Ajust del planificador...

en: Post scheduled
ca: Afegeix les operacions planificades

en: _Reports
ca: _Informes

en: _Statistics...
ca: _Estadístiques

en: _Trend Time...
ca: _Tendència temporal...

en: B_udget...
ca: P_ressupost...

en: _Vehicle cost...
ca: _Cost vehicle...

en: Show welcome dialog...
ca: Mostra el diàleg de benvinguda...

en: File statistics...
ca: Estadístiques del fitxer

en: Anonymize...
ca: Anonimitza...

en: _Help
ca: A_juda

en: _Contents
ca: C_ontingut

en: Get Help Online...
ca: Obtenir Ajuda en Línia...

en: Check for updates...
ca: Cerca actualitzacions

en: Release Notes
ca: Notes de la versió

en: Report a Problem...
ca: Informeu d'un problema...

en: Translate this Application...
ca: Traduïu aquesta aplicació...

en: _About
ca: _Quant a

en: New
ca: Nou

en: Create a new file
ca: Crea un fitxer nou

en: Open
ca: Obre

en: Open a file
ca: Obre un fitxer

en: Open a recently used file
ca: Obre un fitxer utilitzat recentment

en: Save
ca: Desa

en: Save the current file
ca: Desa el fitxer actual

note: g_string_append (node, "account" ); 3 -- account 5.2 Account is always created but not visible for BOOK column: Account column : Account label = make_label_group(_("Account filter")); gtk_assistant_set_page_title (GTK_ASSISTANT (data->assistant), page, _("Transaction")); gtk_assistant_set_page_title
en: Account
ca: Compte

en: Manage the accounts
ca: Gestiona els comptes

note: g_string_append (node, "payee" ); column: Payee column : Payee payee header { REPORT_GRPBY_SUBCATEGORY,	N_("Subcategory") },
en: Payee
ca: Beneficiari

en: Manage the payees
ca: Gestiona els beneficiaris

note: g_string_append (node, "category" ); column: Category column : Category category header = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = chart
en: Category
ca: Categoria

en: Manage the categories
ca: Gestiona les categories

note: column: Income
en: Budget
ca: Pressupost

en: Manage the budget
ca: Gestiona el pressupost

en: Assignment
ca: Assignació

en: Shows selected account transactions
ca: Mostra les transaccions del compte seleccionat

en: Add transactions
ca: Afegeix transaccions

en: Open the Statistics report
ca: Obre l'informe d'estadístiques

en: Open the Trend Time report
ca: Obre l'informe de tendència temporal

note: g_string_append (node, "balance" ); column: Total/Balance
en: Balance
ca: Saldo

en: Open the Balance report
ca: Obre l'informe de saldo

en: Open the Budget report
ca: Obre l'informe de pressupost

en: Vehicle cost
ca: Cost del vehicle

en: Open the Vehicle cost report
ca: Obriu l'informe de costos del vehicle

en: Help
ca: Ajuda

en: Donate
ca: Feu una donació

en: Scheduled
ca: Planificat

note: Future
en: Future
ca: Futur

en: Remind
ca: Recorda

en: (no category)
ca: (sense categoria)

en: invalid CSV format
ca: format CSV no vàlid

en: Invalid date range!
ca: Interval de dates no vàlid!

note: header
en: Type
ca: Tipus

note: header
en: Status
ca: Estat

note: header
en: Tag
ca: Etiqueta

note: g_string_append (node, "paymode" ); header TRANSLATORS: this is abbreviation for Payment
en: Payment
ca: Pagament

note: g_string_append (node, "amount" ); column: Amount amount header 5.7.1
en: Amount
ca: Quantitat

en: Unknown
ca: Desconegut

note: TRANSLATORS: kilometer per liter
en: km/l
ca: Quilòmetres per litre

note: TRANSLATORS: miles per liter
en: mi./l
ca: Milles per litre

en: (no payee)
ca: (sense beneficiari)

note: todo: will be innacurrate here if fiscal year start not 1/jan TRANSLATORS: printf string for year of quarter Q, ex. 2019-Q4 for quarter 4 of 2019
en: %d-q%d
ca: %d-T%d

en: Show the application’s version
ca: Mostra la versió de l'aplicació

en: [FILE]
ca: [FITXER]

en: Browser error.
ca: Error del navegador.

en: Could not display the URL '%s'
ca: No s'ha pogut mostrar l'URL «%s»

en: (no institution)
ca: (sense institució)

en: Your accounts
ca: Els teus comptes

en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Group by
ca: Agrupa per

en: type
ca: tipus

en: Show all
ca: Mostra-ho tot

en: Expand all
ca: Expandeix-ho tot

en: Collapse all
ca: Agrupa-ho tot

en: No transaction to add
ca: No hi ha cap transacció per afegir

en: transaction added: %d
ca: transacció afegida: %d

en: Check scheduled transactions result
ca: Comproveu el resultat previst de transaccions

en: maximum post date
ca: data màxima per afegir

note: TRANSLATORS: Posting a scheduled transaction is the action to materialize it into its target account. TRANSLATORS: Before that action the automated transaction occurrence is pending and not yet really existing.
en: _Post
ca: _Afegeix

en: Account Balance
ca: Saldo del compte

en: Other
ca: Altre

note: column: Expense
en: Expense
ca: Despeses

note: column: Income
en: Income
ca: Ingressos

en: Spending & Revenue
ca: Despeses i ingressos

en: imported account
ca: compte importat

en: Grand total
ca: Suma total

en: Accounts
ca: Comptes

note: Reconciled
en: Reconciled
ca: Conciliat

note: Cleared
en: Cleared
ca: Liquidat

note: Today
en: Today
ca: Avui

en: - split -
ca: - separador -

note: g_string_append (node, "date" ); label = make_label_group(_("Date filter")); header
en: Date
ca: Data

note: g_string_append (node, "memo" ); column: Memo memo
en: Memo
ca: Descripció

note: g_string_append (node, "tags" ); column : Tags
en: Tags
ca: Etiquetes

note: column: Result
en: Result
ca: Resultat

note: TRANSLATORS: title of list column to inform the scheduled transaction is Late
en: Late
ca: Aplaçat

note: TRANSLATORS: title of list column to inform how many occurence remain to post for limited scheduled txn
en: Still
ca: Pendents

en: Next date
ca: Pròxima data

note: //TRANSLATORS: count of transaction in overdrawn / count of total transaction under overdrawn amount threshold
en: %d/%d under %s
ca: %d/%d a sota %s

en: List
ca: Llista

en: View results as list
ca: Visualitza els resultats com a llista

en: Line
ca: Línia

en: View results as lines
ca: Visualitza els resultats com a línies

en: Detail
ca: Detalls

en: Toggle detail
ca: Commuta els detalls

note: button = hbtk_toolbar_add_toolbutton(GTK_TOOLBAR(toolbar), ICONNAME_HB_FILTER, _("Filter"), _("Edit filter")); data->BT_filter = button;
en: Refresh
ca: Actualitza

en: Balance report
ca: Informe de saldo

en: Display
ca: Pantalla

en: Show empty line
ca: Mostra línia buida

en: _Zoom X:
ca: _Amplia les X:

en: _Range:
ca: _Interval:

en: _From:
ca: _Des de:

note: 5.8 test
en: _To:
ca: _Fins a:

en: Select:
ca: Selecciona:

en: All
ca: Tots

en: Invert
ca: Inverteix

note: column: Expense
en: Spent
ca: Gastat

en: Month
ca: Mes

en: Budget by category
ca: Pressupost per categoria

en: Budget by month
ca: Pressupost per mes

en:  over
ca:  sobre

en:  left
ca:  queda

en:  under
ca:  sota

en: View results as stack bars
ca: Veure els resultats com barres de pila

en: _Result to clipboard
ca: _Resultat al portapapers

en: _Result to CSV
ca: _Resultat a CSV

en: _Detail to clipboard
ca: _Detall al portapapers

en: _Detail to CSV
ca: _Detall a CSV

en: No account is defined to be part of the budget.
ca: No s'ha definit cap compte per ser-ne part del pressupost.

en: You should include some accounts from the account dialog.
ca: Hauríeu d'incloure alguns comptes des del diàleg de comptes.

en: Budget report
ca: Informe del pressupost

en: _Type:
ca: _Tipus:

en: Only out of budget
ca: Només fora de pressupost

en: Result:
ca: Resultat:

en: Budget:
ca: Pressupost:

en: Spent:
ca: Gastat:

note: TRANSLATORS: example 'Expense by Category' TRANSLATORS: example 'Category by Month'
en: %s by %s
ca: %s per %s

en: View results as column
ca: Mostra els resultats en columnes

en: View results as donut
ca: Mostra els resultats en donut

en: Toggle legend
ca: Commuta la llegenda

en: Toggle rate
ca: Commuta el percentatge

en: Statistics Report
ca: Informe estadístic

en: _View by:
ca: _Visualitza per:

en: Income:
ca: Ingressos:

en: Expense:
ca: Despeses:

en: Average: %s
ca: Promig:%s

en: Trend Time Report
ca: Informe de tendència temporal

en: _Cumulate
ca: _Acumulat

en: Time slice
ca: Partició temporal

note: LST_CAR_DATE, LST_CAR_MEMO, LST_CAR_METER, LST_CAR_FUEL, LST_CAR_PRICE, LST_CAR_AMOUNT, LST_CAR_DIST, LST_CAR_100KM column: Memo column = gtk_tree_view_column_new(); gtk_tree_view_column_set_title(column, _("Memo")); gtk_tree_view_append_column (GTK_TREE_VIEW(view), column); renderer = gtk_cell_rend
en: Meter
ca: Comptaquilòmetres

note: column: Fuel load
en: Fuel
ca: Combustible

note: column: Price by unit
en: Price
ca: Preu

en: Export as CSV
ca: Exporta com a CSV

en: Vehicle cost report
ca: Informe del cost del vehicle

note: label = make_label_widget(_("Vehi_cle:")); #2001566 make label consistent with properties dialog
en: _Category:
ca: Cate_goria:

en: Meter:
ca: Comptaquilòmetres:

en: Consumption:
ca: Consum:

en: Fuel cost:
ca: Cost del combustible:

en: Other cost:
ca: Altres costos:

en: Total cost:
ca: Cost total:

note: setting wrap causes O(n^2) performance regression because after every insert the drop-down list size is re-computed. gtk_combo_box_set_wrap_width(GTK_COMBO_BOX(data->CY_template), 0); populate template
en: (none)
ca: (cap)

en: Account name
ca: Nom del compte

en: Cannot add an account '%s',
    this name already exists.
ca: Impossible afegir un compte '%s',
    aquest nom ja existeix

en: Cannot delete account '%s'
ca: No es pot suprimir el compte '%s'

en: Are you sure you want to permanently delete '%s'?
ca: Segur que voleu eliminar definitivament  '%s'?

en: If you delete an account, it will be permanently lost.
ca: Si esborreu un compte, aquest no es podrà recuperar.

en: Cannot rename this Account,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
ca: No es pot canviar el nom d'aquest compte,
    de «%s» a «%s»,
    aquest nom ja existeix.

en: Manage Accounts
ca: Gestió dels comptes

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Move down
ca: Mou avall

en: _Group:
ca: _Grup:

en: N_umber:
ca: _Número:

en: Start _balance:
ca: Saldo _inicial:

en: _Currency:
ca: _Moneda

en: this account was _closed
ca: aquest compte ha estat _tancat

en: Website:
ca: Pàgina web:

en: Behaviour
ca: Comportament

en: Default _Template:
ca: _Plantilla per defecte

en: Report exclusion
ca: Exclòs de l'informe

en: exclude from account _summary
ca: exclou del resum del _compte

en: exclude from the _budget
ca: exclou del _pressupost

en: exclude from any _reports
ca: exclou de qualsevol _informe

en: Misc.
ca: Altres

en: Current check number
ca: Número actual del xec

en: Checkbook _1:
ca: Bloc de xecs_1:

en: Checkbook _2:
ca: Bloc de xecs_2:

en: Balance limits
ca: Límits de saldo

en: _Overdraft at:
ca: _Descobert a:

en: This template is used as an account template and cannot be deleted.
ca: Aquesta plantilla s'utilitza com a plantilla de compte i no es pot suprimir.

en: If you delete a scheduled/template, it will be permanently lost.
ca: Si esborreu una transacció programada o una plantilla,  aquesta no es podrà recuperar.

en: Next _date:
ca: Pròxima_data

en: Ever_y:
ca: Ca_da:

en: Week end:
ca: Cap de Setmana

en: _Stop after:
ca: _atura després de:

en: posts
ca: entrades

en: Manage scheduled/template transactions
ca: Gestioni programada / transaccions de plantilla

en: Template
ca: Plantilla

en: Duplicate
ca: Duplica

note: #2042035
en: Search cannot be empty
ca: La cerca no pot estar buida

en: This search text already exists at position %d
ca: Aquest text de cerca ja existeix a la posició %d

note: GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_OPEN,
en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _OK
ca: _D'acord

en: Condition
ca: Condició

en: Case _sensitive
ca: _Distingeix entre majúscules i minúscules

en: _Payee:
ca: _Beneficiari:

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Pay_ment:
ca: Paga_ment:

en: If you delete an assignment, it will be permanently lost.
ca: Si esborreu una assignació,  aquesta no es podrà recuperar.

en: Manage Assignments
ca: Gestiona les assignacions

note: 123456789012345678901234567890123456789012345678901234567890
en: HomeBank will display a title for the main window,
    it can be a free label or your name.
ca: HomeBank mostrarà un títol a la finestra principal,
    Pot ser una etiqueta qualsevol o el teu nom.

en: _Title:
ca: _Títol:

en: Setup additional currencies
ca: Configurar monedes addicionals

en: _Add
ca: _Afegeix

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: Setup categories for my language
ca: Configurar categories per al meu idioma

en: Preset file:
ca: Fitxer predefint:

en: Create my first account
ca: Crea el meu primer compte

en: _Name:
ca: _Nom:

en: This is a confirmation page,
    
    press 'Apply' to apply changes
ca: Aquesta és una pàgina de confirmació.
    
    premeu 'Aplica' per aplicar canvis

en: <New account (global)>
ca: <Nou compte (global)>

en: <New account>
ca: <Nou compte>

en: <Skip this account>
ca: <Omet aquest compte>

en: Valid
ca: Vàlid

en: Name
ca: Nom

en: _Open
ca: _Obre

en: Known files
ca: Fitxers coneguts

en: QIF files
ca: Fitxers QIF

en: OFX/QFX files
ca: Fitxers OFX/QFX

en: CSV files
ca: Fitxers CSV

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: new global account
ca: nou compte global

en: new account
ca: nou compte

en: skipped
ca: ignorat

en: , %d of %d transactions
ca: , %d de %d transaccions

en: Some date cannot be converted. Please try to change the date order to continue.
ca: Alguna data no pot ser convertida. Intenti canviar el format de la data per continuar.

note: label = g_strdup_printf(_("'%s' - %s"), genacc->name, hb_import_filetype_char_get(genacc));
en: Import <b>%s</b> in_to:
ca: Importa <b>%s</b> a:

en: this file
ca: aquest arxiu

en: this account
ca: aquest compte

en: Name: %s
    Number: %s
    File: %s
    Encoding: %s
ca: Nom: %s
    Número: %s
    Arxiu: %s
    Codificació: %s

en: Import transactions from bank or credit card
ca: Importa transaccions des d'un banco o targeta de crèdit

en: With this assistant you will be guided through the process of importing one or several
    downloaded statements from your bank or credit card, in the following formats:
ca: Amb aquest assistent se li indicarà la forma d'importar un o diversos
    moviments descarregats des del seu banc o targeta de crèdit, en els següents formats:

en: <b>Recommended:</b> .OFX or .QFX
    <i>(Sometimes named Money™ or Quicken™)</i>
    <b>Supported:</b> .QIF
    <i>(Common Quicken™ file)</i>
    <b>Advanced users only:</b> .CSV
    <i>(format is specific to HomeBank, see the documentation)</i>
ca: <b>Recomanat:</b> .OFX o .QFX
    <i>(A vegades anomenat Money™ o Quicken™)</i>
    <b>Suportat:</b> .QIF
    <i>(Arxiu Quicken™ usual)</i>
    <b>Només usuaris avançats:</b> .CSV
    <i>(format específic de HomeBank, mireu la documentació)</i>

en: No changes will be made until you click "Apply" at the end of this assistant.
ca: No es realitzaran canvis fins que faci clic a "Aplica" al final d'aquest assistent.

note: SPACING_SMALL
en: Don't show this again
ca: No tornis a mostrar aquest missatge

en: Target account identification by name or number failed.
ca: La identificació del compte de destí per nom o número ha fallat.

en: Date order:
ca: ordre de la data

en: _Import memos
ca: _Importa descripcions

en: _Swap memos with payees
ca: _Intercanviar descripcions amb beneficiaris

en: OFX _Name:
ca: Nom _OFX:

en: OFX _Memo:
ca: OFX _Descripció:

en: Sentence _case memo/payee
ca: _Convertir a majúscules els camps descripció/beneficiari

en: Similar transaction in target account (possible duplicate)
ca: Transacció similar en el compte destí (possiblement duplicada)

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days of date tolerance TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days
ca: dies

en: The match is done in order: by account, amount and date.
    A date tolerance of 0 day means an exact match
ca: La coincidència es realitza per ordre: per compte, per quantitat i per data.
    Una tolerància de data de 0 dies significa una data exacta

en: Welcome
ca: Benvingut

en: Select file(s)
ca: Seleccioni arxiu(s)

note: gtk_assistant_set_page_type (GTK_ASSISTANT (assistant), page, GTK_ASSISTANT_PAGE_PROGRESS);
en: Import
ca: Importa

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: File format error
ca: Error en el format del fitxer

en: The CSV file must contains the exact numbers of column,
    separated by a semi-colon, please see the help for more details.
ca: El fitxer CSV ha de contenir el nombre exacte de columnes,
    separades per un punt i coma, si us plau vegeu l'ajuda per a més detalls.

en: Are you sure you want to clear input?
ca: Esteu segur que voleu esborrar l'entrada?

en: If you proceed, every amount will be set to 0.
ca: Si continua, cada quantitat serà reiniciada a 0.

en: _Clear
ca: _Neteja

en: Budget for %s
ca: Pressupost per %s

note: create window
en: Manage Budget
ca: Gestiona el pressupost

en: Balance:
ca: Saldo:

en: _Clear input
ca: _Esborra entrada

en: Options
ca: Preferències

note: Force monitoring
en: _Force monitoring this category
ca: _Força fer un seguiment d'aquesta categoria

en: Jan
ca: Gen

en: Apr
ca: Abr

en: May
ca: Maig

en: Aug
ca: Ago

en: Dec
ca: Des

en: Summary
ca: Resum

en: This category is used.
    Any transaction using that category will be set to (no category)
ca: Aquesta categoria està sent utilizada.￼
    Tota operació que utilitzi aquesta categoria serà modificada com a (sense categoria)

en: _Delete the category '%s'
ca: _Suprimeix la categoria '%s'

en: Merge
ca: Fusiona

en: Delete unused categories
ca: Elimina les categories no utilizades

en: Are you sure you want to permanently
    delete unused categories?
ca: Esteu segur que voleu suprimir
    permanentment les categories
    no utilitzades?

en: _Income
ca: _Ingressos

en: Cannot rename this Category,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
ca: No es pot canviar el nom d'aquesta categoria,
    de «%s» a «%s»,
    aquest nom ja existeix.

en: Merge category '%s'
ca: Fusiona la categoria '%s'

en: Transactions assigned to this category,
    will be moved to the category selected below.
ca: Les transaccions assignades a aquesta categoria, ￼
    seran desplaçades a la categoria seleccionada més avall

en: Manage Categories
ca: Gestioneu les categories

en: new category
ca: nova categoria

en: new subcategory
ca: nova subcategoria

en: Base currency
ca: Moneda base

en: Symbol
ca: Símbol

en: Exchange rate
ca: Tipus de canvi

en: Last modified
ca: Darrera modificació

en: Edit currency
ca: Edita la moneda

en: Currency
ca: Moneda

en: _Customize
ca: _Personalitza

en: _Symbol:
ca: _Símbol:

en: Is pre_fix
ca: Es _prefix

en: _Decimal char:
ca: Separador _decimal:

en: _Frac digits:
ca: _Número de decimals:

en: _Grouping char:
ca: Separador de milers:

en: Select base currency
ca: Selecciona la moneda base

en: Select currency
ca: Seleccioneu la moneda

en: ISO Code
ca: Codi ISO

en: Add a custom _currency
ca: Afegeix una moneda personalitzada

en: Update online error
ca: Actualitza error de connexió

en: If you delete a currency, it will be permanently lost.
ca: Si elimineu una moneda, aquesta es perdrà definitivament

en: Change the base currency
ca: Canvieu la moneda base

en: If you proceed, rates of other currencies
    will be set to 0, don't forget to update it
ca: Si ho fa, els tipus d'altres monedes seran￼
    establerts a zero, no s'oblidi d'actualitzar-los.

en: Currencies
ca: Monedes

en: Update online
ca: Actualitza online

en: Set as base
ca: Establir com a base

en: File statistics
ca: Estadístiques del fitxer

en: Transaction
ca: Transacció

en: Upgrade
ca: Actualiza

en: Select a base currency
ca: Seleccioneu la moneda base

en: Starting v5.1, HomeBank can manage several currencies
    if the currency below is not correct, please change it:
ca: Des de la v5.1, HomeBank pot gestionar diverses monedes
    si la següent moneda no és correcta, canvieu-la:

en: Currency:
ca: Moneda:

en: Export as QIF
ca: Exporta a QIF

en: Import from CSV
ca: Importa des de CSV

en: Open HomeBank file
ca: Obre un fitxer de HomeBank

en: Open HomeBank backup file
ca: Obre una còpia de seguretat de HomeBank

en: Save HomeBank file as
ca: Desa l'arxiu HomeBank com a

en: HomeBank files
ca: Fitxers homebank

en: File backup
ca: Arxiu de còpia de seguretat

en: All backups
ca: Totes les còpies de seguretat

en: Save changes to the file before closing?
ca: Voleu desar les dades abans de tancar?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
    Number of changes: %d.
ca: Si no ho deseu, els canvis es perdran definitivamente.￼
    Nombre de canvis:% d

en: Close _without saving
ca: Tanca _sense desar

en: Folder:
ca: Carpeta:

en: Pick a Folder
ca: Escull una carpeta

en: Filename:
ca: Nom de fitxer:

en: Export as PDF
ca: Exporta com a PDF

en: Export as _PDF
ca: Exporta com a _PDF

en: HomeBank has found some transaction that may be the associated transaction for the internal transfer.
ca: HomeBank ha trobat alguna operació que pugui estar associat a la transacció per a la transferència interna.

en: _Memo:
ca: _Descripció

en: _Reset
ca: _Restableix

en: File properties
ca: Propietats dels fitxers

en: Scheduled transactions
ca: Transaccions programades

en: Delete unused payee
ca: Elimina el beneficiari no utilitzat

en: Are you sure you want to
    permanently delete unused payee?
ca: Esteu segur que voleu eliminar
    permanentment el beneficiari no utilitzat?

en: Pa_yment:
ca: Pa_gament:

en: Cannot rename this Payee,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
ca: No es pot canviar el nom d'aquest beneficiari,
    de «%s» a «%s»,
    aquest nom ja existeix.

en: Merge payee '%s'
ca: Uneix beneficiaris '%s'

en: Transactions assigned to this payee,
    will be moved to the payee selected below.
ca: Les transaccions associades a aquest beneficiari, ￼
    seran desplaçades al beneficiari seleccionat més avall.

en: _Delete the payee '%s'
ca: _Elimina el beneficiari '%s'

en: This payee is used.
    Any transaction using that payee will be set to (no payee)
ca: Aquest beneficiari està  sent utilitzat.￼
    Tota operació que utilitzi aquest beneficiari serà definida com a (sense beneficiari)

en: Manage Payees
ca: Gestiona els beneficiaris

en: new payee
ca: nou beneficiari

en: Interface
ca: Interfície

en: Locale
ca: Configuració local

en: Transactions
ca: Transaccions

en: Transfer
ca: Transferència

en: Import/Export
ca: Importa/exporta

en: Report
ca: Informe

en: Backup
ca: Còpia de seguretat

en: Folders
ca: Carpetes

en: System Language
ca: Idioma del sistema

en: Choose a default HomeBank files folder
ca: Escollir una carpeta Homebank per defecte

en: Choose a default import folder
ca: Escollir una carpeta d'importació per defecte

en: Choose a default export folder
ca: Escoller una carpeta d'exportació per defecte

en: General options
ca: Opcions generals

en: OFX/QFX options
ca: Opcions OFX/QFX

en: QIF options
ca: Opcions QIF

en: CSV options
ca: Opcions CSV

en: (transaction import only)
ca: (només la transacció importada)

en: Separator:
ca: Separador:

en: Main window reports
ca: Finestra principal d'informes

en: Initial filter
ca: Filtre inicial

en: Statistics options
ca: Opcions d'estadístiques

en: Show by _amount
ca: Mostra per l'_import

en: Show _rate column
ca: Mostra la columna del _percentatge

en: Show _details
ca: Mostra els _detalls

en: Budget options
ca: Opcions de pressupost

en: _Enable
ca: _Habilita

en: _Preset:
ca: _Predefinit:

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: _Language:
ca: _Idioma:

en: %a locale's abbreviated weekday name.
    %A locale's full weekday name. 
    %b locale's abbreviated month name. 
    %B locale's full month name. 
    %c locale's appropriate date and time representation. 
    %C century number (the year divided by 100 and truncated to an integer) as a decimal number [00-99]. 
    %d day of the month as a decimal number [01,31]. 
    %D same as %m/%d/%y. 
    %e day of the month as a decimal number [1,31]; a single digit is preceded by a space. 
    %j day of the year as a decimal number [001,366]. 
    %m month as a decimal number [01,12]. 
    %p locale's appropriate date representation. 
    %y year without century as a decimal number [00,99]. 
    %Y year with century as a decimal number.
ca: %a nom abreujat del dia de la setmana.
    %A nom complet del dia de la setmana.
    %b nom abreujat del mes.
    %B nom complet del mes.
    %c format local de data i hora.
    %C segle (any dividit per 100 i arrodonit a sencer) com a decimal [00-99].
    %d dia del mes com a decimal [01,31].
    %D equivalent a %m /%d /%y.
    %e dia del mes com decimal [1,31]; una sola xifra que es precedeix amb un espai.
    %j dia de l'any com a decimal [001,366].
    %m mes com a decimal [01,12].
    %p format local de data.
    %y any de dos decimals (sense el segle) [00,99].
    %Y any amb el segle en format decimal.

en: Fiscal year
ca: Exercici fiscal

note: TRANSLATORS: (fiscal year) starts on
en: Starts _on:
ca: S'inicia:

en: Measurement units
ca: Unitats de mesura

en: Use _miles for meter
ca: Usa _milles per metres

en: Use _gallon for fuel
ca: Utilitza _galons al combustible

en: _Show future:
ca: _Mostra el futur:

note: TRANSLATORS: there is a spinner on the left of this label, and so you have 0....x days in advance the current date
en: days ahead
ca: Dies endavant

en: rolling days
ca: dies seguits

note: widget = gtk_check_button_new_with_mnemonic (_("Enable rows in alternating colors")); data->CM_ruleshint = widget;
en: _Grid line:
ca: _Línies de quadrícula:

en: Charts options
ca: Opcions dels gràfics

en: _Toolbar:
ca: _Barra d'eines

en: _Enable automatic backups
ca: _Habilita les còpies de seguretat automàtiques

en: _Number of backups to keep:
ca: _Número de còpies de seguretat a mantenir:

en: Backup frequency is once a day
ca: La còpia de seguretat es fa una vegada al dia

en: _Wallets:
ca: _Carteres

en: Exchange files
ca: Intercanvia fitxers

en: _Import:
ca: _Importació:

en: _Export:
ca: _Exportació:

en: Program start
ca: Inici del programa

en: Show splash screen
ca: Mostra la pantalla de presentació

en: Load last opened file
ca: Carrega el darrer fitxer obert

en: Post pending scheduled transactions
ca: Afegeix les transaccions programades pendents

en: Update currencies online
ca: Actualitza les monedes online

en: Reset All Preferences
ca: Restableix totes les preferències

en: Do you really want to reset
    all preferences to default
    values?
ca: Segur que voleu restablir￼
    totes les preferències als seus valors￼
    per defecte?

en: Preferences
ca: Preferències

en: Info
ca: Informació

en: You will have to restart HomeBank
    for the language change to take effect.
ca: Hauràs de reiniciar Homebank
    perquè el canvi d'idioma es faci efectiu.

en: Cannot rename this Tag,
    from '%s' to '%s',
    this name already exists.
ca: No es pot renombrar aquesta etiqueta,
    des de  '%s' a '%s',
    aquest nom ja existeix.

en: Manage Tags
ca: Gestiona etiquetes

en: new tag
ca: etiqueta nova

en: _Break
ca: _Acabar

en: Show _scheduled
ca: Mostra _programades

en: Show _all accounts
ca: Mostrar _tots els comptes

en: Add transaction
ca: Afegeix una transacció

en: Inherit transaction
ca: Hereta la transacció

en: _Date:
ca: _Data:

note: gtk_widget_set_tooltip_text(widget, _("Date accepted here are:\nday,\nday/month or month/day,\nand complete date into your locale"));
en: - type: d, d/m, m/d a complete date
    - use arrow key + ctrl or shift
    - empty for today
ca: - teclegi: d, d/m, m/d per completar la data
    - usi les fletxes + ctrl o shift
    - deixi en blanc per avui

en: Transaction splits
ca: Divideix la transacció

en: A_ccount:
ca: _Compte:

note: gtk_widget_set_tooltip_text(widget, _("Autocompletion and direct seizure\nis available"));
en: - type some letter for autocompletion
    - type new text to create entry
ca: - teclegi alguna lletra per autocompletat
    - teclegi text nou per crear una nova entrada

en: _Status:
ca: _Estat:

en: M_emo:
ca: _Descripció:

en: Warning: amount and category sign don't match
ca: Atenció: la quantitat i el signe de la categoria no coincideixen

en: Multiple edit transactions
ca: Edita múltiples transaccions

en: Apply
ca: Aplica

en: Cancel
ca: Canceŀla

en: Transaction amount:
ca: Import de la transacció:

en: Unassigned:
ca: No assignat:

en: Sum of splits:
ca: Suma de divisions:

en: (no type)
ca: (sense tipus)

en: Bank
ca: Entitat financera

en: Cash
ca: Efectiu

en: Asset
ca: Actiu

en: Credit card
ca: Targeta de crèdit

en: Liability
ca: Passiu

en: Day
ca: Dia

en: Before
ca: Abans

en: After
ca: Després

en: Year
ca: Any

en: Week
ca: Setmana

en: Quarter
ca: Trimestre

en: Half Year
ca: Semestre

en: Include
ca: Incloure

en: Exclude
ca: Excloure

en: This month
ca: Aquest mes

en: Exp. & Inc.
ca: Ing. i desp.

en: Any Type
ca: Qualsevol tipus

en: Any Status
ca: Qualsevol estat

en: Uncleared
ca: No liquidat

en: Unreconciled
ca: Sense conciliar

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: System defaults
ca: Valors predeterminats del sistema

en: Icons only
ca: Només icones

en: Text only
ca: Només text

en: Text under icons
ca: Text sota les icones

en: Text beside icons
ca: Text al costat de les icones

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Both
ca: Ambdues

en: m-d-y
ca: m-d-a

en: d-m-y
ca: d-m-a

en: y-m-d
ca: a-m-d

en: Ignore
ca: Ignora

en: Append to Memo
ca: Afegeix a la descripció

en: Append to Payee
ca: Afegeix al beneficiari

en: Tab
ca: Tabulació

en: Comma
ca: Coma

en: Semicolon
ca: Punt i coma

en: Space
ca: Espai

en: January
ca: Gener

en: February
ca: Febrer

en: March
ca: Març

en: April
ca: Abril

en: June
ca: Juny

en: July
ca: Juliol

en: August
ca: Agost

en: September
ca: Setembre

en: October
ca: Octubre

en: November
ca: Novembre

en: December
ca: Desembre

en: Sep
ca: Set

en: Search...
ca: Cerca...

en: Check
ca: Xec

en: Debit card
ca: Targeta de dèbit

en: Standing order
ca: Ordena'l ara

en: Electronic payment
ca: Pagament electrònic

en: Deposit
ca: Dipòsit

en: Direct Debit
ca: Domiciliació
