horizon 18.4.1.dev5 - en to eo translation catalogue (21 entries)

en: A Python class representing a sub-navigation item (e.g. "instances") which contains all the necessary logic (views, forms, tests, etc.) for that interface.
eo: Python-klaso reprezentanta sub-navigan eron (ekz. "aperojn"), kiu enhavas ĉiujn necesajn logikojn (vidojn, formojn, provojn ktp) por tiu interfaco.

en: A Python class representing a top-level navigation item (e.g. "project") which provides a consistent API for Horizon-compatible applications.
eo: Python-klaso reprezentanta supro-nivelan navigadan elementon (ekz. "projekto") kiu provizas koheran API por Horizon-kongruaj aplikoj.

en: Contributor Docs
eo: Kontribuanto Dokumentoj

en: Dashboard
eo: Stirpanelo

en: For a more in-depth look at Horizon and its architecture, see the :ref:`contributor-intro`.
eo: Por pli profunde rigardi Horizon kaj ĝian arkitekturon, vidu la: ref: 'contributor-intro`.

en: For those wishing to develop Horizon itself, or go in-depth with building your own :class:`~horizon.Dashboard` or :class:`~horizon.Panel` classes, the following documentation is provided.
eo: Por tiuj kiuj deziras disvolvigi Horizon mem, aŭ eklerni kiel profunde konstrui vian propran :class: ~horizon.Dashboard` aŭ :class:` ~horizon.Panel` klasoj, la sekva dokumentado estas provizita.

en: Glossary
eo: Glosaro

en: Horizon is the canonical implementation of `OpenStack's Dashboard <https://github.com/openstack/horizon>`_, which provides a web based user interface to OpenStack services including Nova, Swift, Keystone, etc.
eo: Horizonto estas la kanona realigo de la `OpenStack Stirpanelo <https://github.com/openstack/horizon> `_, kiu provizas interretan uzanto interfacon al servoj de OpenStack inkluzive de Nova, Swift, Keystone, ktp.

en: Horizon: The OpenStack Dashboard Project
eo: Horizon: La OpenStack Stirpanela Projekto

en: How to use Horizon in your own projects.
eo: Kiel uzi Horizon en viaj propraj projektoj.

en: Information
eo: Informo

en: Introduction
eo: Enkonduko

en: Panel
eo: Panelo

en: Project
eo: Projekto

en: Release Notes
eo: Eldonaj Notoj

en: See https://docs.openstack.org/releasenotes/horizon/.
eo: Vidu https://docs.openstack.org/releasenotes/horizon/.

en: The OpenStack dashboard project. Also the name of the top-level Python object which handles registration for the app.
eo: La OpenStack panelo projekto. Ankaŭ la nomo de la supro-nivela Python objekto kiu traktas registriĝon por la programo.

en: To learn what you need to know to get going, see the :ref:`quickstart`.
eo: Por lerni kion vi bezonas scii por ekiri, vidu la: ref: `quickstart '.

en: Used in user-facing text in place of the term "Tenant" which is Keystone's word.
eo: Uzata en teksto por uzantoj anstataŭ la termino "Tenanto", kiu estas la vorto de Keystone.

en: User Documentation
eo: Uzanto Dokumentado

en: Using Horizon
eo: Uzanta Horizon
