horizon 16.0.0.0b2.dev26 - en to pt_BR translation catalogue (10 entries)

en: Glossary
pt_BR: Glossário

en: Horizon: The OpenStack Dashboard Project
pt_BR: Horizon: o projeto de Dashboard do Openstack

en: How to use Horizon in your own projects.
pt_BR: Como usar o Horizon nos seus próprios projetos.

en: Information
pt_BR: Informação

en: Introduction
pt_BR: Introdução

en: Panel
pt_BR: Painel

en: Project
pt_BR: Projeto

en: Release Notes
pt_BR: Notas de versão

en: To learn what you need to know to get going, see the :ref:`quickstart`.
pt_BR: Para aprender o que você precisa saber para iniciar, veja o :ref:`quickstart`.

en: Using Horizon
pt_BR: Usando o Horizon
