horizon VERSION - en to eo translation catalogue (134 entries)

en: %s bytes
eo: %s bajtoj

en: (Modified)
eo: (Modifigita)

en: Active
eo: Aktiva

en: Add
eo: Aldonu

en: Added
eo: Aldonita

en: Additional items not allowed
eo: Aldonaj elementoj malpermesita

en: Additional properties not allowed
eo: Aldonaj atributoj malpermesita

en: Allocated
eo: Asignita

en: An error occurred while updating.
eo: Eraro okazis dum ĝisdatigo

en: An error occurred. Please try again later.
eo: Eraro okazis. Bonvolu provu denove poste.

en: Array is too long ({$value.length$} items), maximum {$schema.maxItems$}
eo: Tabelo estas tro longa  ({$value.length$} items), maximumo {$schema.maxItems$}

en: Array is too short ({$value.length$} items), minimum {$schema.minItems$}
eo: Tabelo estas tro mallonga ({$value.length$} items), minimumo {$schema.minItems$}

en: Array items must be unique
eo: Tabelaj elementoj devas esti unika

en: Available
eo: Havebla

en: Available Metadata
eo: Disponebla  Metadatumo

en: Back
eo: Reen

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Circular $refs
eo: Circla $refs

en: Click each item to get its description here.
eo: Kliku  ĉio ajn elemento por ricevi ĝia priskribon ĉi tie.

en: Click here for filters or full text search.
eo: Alklaku ĉi tie por filtriloj aŭ serĉo la kompletan tekston.

en: Click here to expand the row and view the errors.
eo: Kliku  ĉi tie por malkashi la vico kaj vidi la eraroj.

en: Click to see more details
eo: Kliku por vidi pli da detajloj

en: Click to show or hide
eo: Kliku por vidi au kaŝi

en: Close
eo: Fermu

en: Confirm %s
eo: Konfirmu %s

en: Confirm Delete Foobars
eo: Konfirmu forpreni Foobars

note: Strings between {$ and $} should be left untranslated.
en: Content size: {$ (textBytes || 0) | bytes $} of {$ ::maxBytes | bytes $}
eo: Enhavo grando: {$ (textBytes || 0) | bytes $} of {$ ::maxBytes | bytes $}

en: Current Usage
eo: Nuna Uzado

en: Custom
eo: Propra

en: Danger
eo: Danĝero

en: Danger:
eo: Danĝero:

en: Data does not match any schemas from 'anyOf'
eo: Datumo ne kongruas kun iaj  skemoj el 'anyOf'

en: Data does not match any schemas from 'oneOf'
eo: Datumo ne kongruas iaj skemoj el 'oneOf'

en: Data is valid against more than one schema from 'oneOf'
eo: Datumo validas  kontraŭ pli ol unu skemo el 'oneOf'

en: Data matches schema from 'not'
eo: Datumo kongruas kontraŭ skemo el 'not'

en: Decimal required
eo: Decimalo bezonata

en: Delete
eo: Nuligu

en: Deleted : %s.
eo: Nuligita : %s.

en: Dependency failed - key must exist
eo: Dependeco malsukcesis - klava devas eksisti

en: Detail Information
eo: Datajla Informo

en: Displaying %(count)s of %(total)s items
eo: Vidiganta %(count)s ol %(total)s elementoj

en: Displaying %s item | Displaying %s items
eo[0]: Vidiganta %s elemento
eo[1]: Vidiganta %s elementoj

en: Duplicate keys are not allowed
eo: Duoblaj klavoj malpermesita

en: Error
eo: Eraro

en: Error:
eo: Eraro:

en: Example
eo: Ekzemplo

en: Existing Metadata
eo: Ekzistanta Metadatumo

en: Expand to see allocated items
eo: Malkaŝu por vidi la asignitan elementojn

en: Expand to see available items
eo: Malkaŝu por vidi la haveblajn elementojn

en: Failed to populate extensible header.
eo: Malsukcesis  plenigi etendebla kapo.

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Finish
eo: Fini

en: Flavor
eo: Gusto

en: Forbidden. Insufficient permissions of the requested operation
eo: Malpermesita. Mankas permesoj de la petita operacio

en: Format validation failed
eo: Formatvalidigo malsukcesis

en: Full Text Search
eo: Plenateksta Ŝerco

en: Info
eo: Informo

en: Integer required
eo: Entjero bezonata

en: Invalid type, expected {$schema.type$}
eo: Nevalida tipo, supozita {$schema.type$}

en: Keyword failed: '{$title$}'
eo: Ŝlosilvorto malsukcesis: '{$title$}'

en: Load {$ ::title $} from a file
eo: Elŝuti {$ ::title $} de dosiero

en: Loading
eo: Ŝargi

en: Max length
eo: Max longo

en: Min length
eo: Min longo

en: Name
eo: Nomo

en: Next
eo: Sekva

en: No
eo: Ne

en: No Limit
eo: Neniu limito

en: No available items
eo: Nenioj disponeblaj elementoj

en: No available metadata
eo: Ne disponebla  metadatumo

en: No data available.
eo: Nenio datumo havebla.

en: No enum match for: {$viewValue$}
eo: Ne enum tipo kongruas por: {$viewValue$}

en: No existing metadata
eo: Ne ekzistanta metadatumo

en: No items to display.
eo: Neniu elementoj por vidigi.

en: No roles
eo: No roloj

en: None
eo: Nenion

en: Notice:
eo: Noto:

en: Passwords do not match.
eo: Pasvortoj ne kongruas.

en: Pattern mismatch
eo: ŝablona miskongruo

en: Please Wait
eo: Bonvolu Atendu

en: Please confirm your selection.
eo: Bonvolu konfirmu vian elekton

en: Prev
eo: Antaŭlasta

en: Prompt
eo: Invitilo

en: Re-order items using drag and drop
eo: Re-ordigu elementojn ŝovmetante

en: Remaining
eo: Postresti

en: Remove
eo: Forigu

en: Required
eo: Bezonata

en: Roles
eo: Roloj

en: Search in current results
eo: Ŝercu in nunaj resultoj

en: Select an item from Available items below
eo: Elektu unu elemento de la havebla elementoj malsupren

en: Select one
eo: Elektu unu

en: Server Name
eo: Servilo Nomo

en: Shutdown
eo: Systemfermo

en: Status
eo: Statuso

en: Submit
eo: Sendu

en: Success
eo: Sukceso

en: Success:
eo: Sukceso:

en: Text
eo: Teksto

en: The action cannot be performed. The contents of this row have errors or are missing information.
eo: La ago ne estas plenumebla. La enhavoj de tiu vico entenas eraroj aŭ faltas informoj.

en: The content is larger than the maximum byte size
eo: La enhavo estas pli granda ol la maksimuma bajto grandeco

en: The data in this field is invalid
eo: La datumoj en ĉi tiu datumkampo estas nevalida

en: There was a problem communicating with the server, please try again.
eo: Estis komunikada eraro kum servilo, bonvolu provu denove

en: There was an error submitting the form. Please try again.
eo: Okazis eraro sendi formularo. Bonvolu provu denove.

en: Toggle Dropdown
eo: Baskulu falmenuon

en: Toggle navigation
eo: Baskuli navigadon

en: Too few properties defined, minimum {$schema.minProperties$}
eo: Tro malmulte da atributoj definitaj, minimumo {$schema.minProperties$}

en: Too many properties defined, maximum {$schema.maxProperties$}
eo: Tro multe da atributoj difinita, maximumo {$schema.maxProperties$}

en: Unable to delete: %s.
eo: Neebla nuligi: %s.

en: Unauthorized. Redirecting to login
eo: Ne rajtigita. Redirekti al Ensaluto

en: Unknown property (not in schema)
eo: Nekonata atributo (ne en skemo)

en: Unlimited
eo: Nelimigita

en: Uploading image
eo: Malŝargi imagon

en: Warning
eo: Averto

en: Warning:
eo: Averto:

en: Working
eo: Operacii

en: Yes
eo: Jes

en: You can specify resource metadata by moving items from the left column to the right column. In the left column there are metadata definitions from the Glance Metadata Catalog. Use the "Custom" option to add metadata with the key of your choice.
eo: Vi povas difini risurca metadato moviganta elementojn de la maldekstra al la dekstra kolumno. En la maldekstra kolumno estas metadata difinoj de la Glance Metadata katalogo. Uzu la "tajloru" opcio por aldoni metadata kun la klavo de via elekto

en: description
eo: Priskribo

en: m1.small
eo: m1.malgranda

en: m1.tiny
eo: m1.eta

en: pool default
eo: defaŭlta grupo

en: selected "%s"
eo: elektita "%s"

en: {$ 'Please provide a search criteria first.' $}
eo: {$ 'Bonvolu entajpu  serĉan kriterion unue.'$}

en: {$ message || 'No items to display.' $}
eo: {$ mesago || 'Nenioj elementoj por vidigi.' $}

en: {$schema.title$} is a required field
eo: {$schema.title$} estas necesa datumkampo

en: {$schema.title$} is formatted incorrectly
eo: {$schema.title$} estas formatita  nekorekte

en: {$schema.title$} is too long ({$viewValue.length$} characters), maximum {$schema.maxLength$}
eo: {$schema.title$} estas  tro longa ({$viewValue.length$} characters), maximumo {$schema.maxLength$}

en: {$schema.title$} is too short ({$viewValue.length$} characters), minimum {$schema.minLength$}
eo: {$schema.title$} estas tro mallonga ({$viewValue.length$} characters), minimumo {$schema.minLength$}

en: {$viewValue$} is equal to the exclusive maximum {$schema.maximum$}
eo: {$viewValue$} estas egala al la exklusiva maximumo {$schema.maximum$}

en: {$viewValue$} is equal to the exclusive minimum {$schema.minimum$}
eo: {$viewValue$} estas egala al la eklusiva minimumo {$schema.minimum$}

en: {$viewValue$} is greater than the allowed maximum of {$schema.maximum$}
eo: {$viewValue$} estas  pli granda ol la permesita maximumo de {$schema.maximum$}

en: {$viewValue$} is less than the allowed minimum of {$schema.minimum$}
eo: {$viewValue$} estas malpli ol la permesita minimumo {$schema.minimum$}

en: {$viewValue$} is not a multiple of {$schema.multipleOf$}
eo: {$viewValue$} ne estas plioblo de {$schema.multipleOf$}

en: {$viewValue$} is not a valid number
eo: {$viewValue$} ne estas valida numero
