horizon VERSION - en to fi_FI translation catalogue (91 entries)

en: %(usedphrase)s %(used)s (No Limit)
fi_FI: %(usedphrase)s %(used)s (Rajaton)

en: %s completed successfully.
fi_FI: %s tehtiin onnistuneesti.

en: %s did not complete.
fi_FI: %s ei valmistunut.

en: &laquo;&nbsp;Prev
fi_FI: &laquo;&nbsp;Edellinen

en: (No Limit)
fi_FI: (Rajaton)

en: A %(resource)s with the name "%(name)s" already exists.
fi_FI: %(resource)s nimellä "%(name)s" on jo olemassa.

en: Actions
fi_FI: Toiminnot

en: Active Instances:
fi_FI: Aktiiviset Instanssit:

en: Active RAM:
fi_FI: Aktiivinen RAM:

en: Add a row
fi_FI: Lisää rivi

en: All available
fi_FI: Kaikki saatavilla

en: Available
fi_FI: Saatavilla

en: Back
fi_FI: Takaisin

note: Translators: test code, don't really have to translate
en: Batch Item | Batch Items
fi_FI[0]: Sido Kohte
fi_FI[1]: Sido Kohdetta

note: Translators: test code, don't really have to translate
en: Batched Item | Batched Items
fi_FI[0]: Sidottu Kohde
fi_FI[1]: Sidottu Kohdetta

en: Cancel
fi_FI: Keskeytä

en: Change
fi_FI: Vaihda

en: Change Password
fi_FI: Vaihda salasanasi

en: Change password
fi_FI: Vaihda salasanasi

en: Displaying %(content_items)s item | Displaying %(content_items)s items
fi_FI[0]: Näytetään %(content_items)s kohde
fi_FI[1]: Näytetään %(content_items)s kohdetta

en: Displaying %(counter)s item | Displaying %(counter)s items
fi_FI[0]: Näytetään %(counter)s kohde
fi_FI[1]: Näytetään %(counter)s kohdetta

en: Displaying %(nav_items)s item | Displaying %(nav_items)s items
fi_FI[0]: Näytetään %(nav_items)s kohde
fi_FI[1]: Näytetään %(nav_items)s kohdetta

note: Translators: test code, don't really have to translate
en: Down Item | Down Items
fi_FI[0]: Kaada Kohde
fi_FI[1]: Kaada Kohdetta

note: Translators: test code, don't really have to translate
en: Downed Item | Downed Items
fi_FI[0]: Kaadettu Kohde
fi_FI[1]: Kaadettu Kohdetta

en: Error:
fi_FI: Virhe:

en: Fake
fi_FI: Jäljitelmä

en: Filter
fi_FI: Suodatin

en: If you are not sure which authentication method to use, contact your administrator.
fi_FI: Jos et ole varma mikä todennusmenetelmä tarvitset, ota yhteyttä ylläpitäjään.

en: Incorrect format for IP address
fi_FI: Väärä formaatti IP-osoitteelle

en: Infinity
fi_FI: Loputtomuus

en: Invalid MAC Address format
fi_FI: Väärä MAC-osoite formaatti

en: Invalid metadata entry. Use comma-separated key=value pairs
fi_FI: Virheellinen metadata. Käytä pilkulla erotettuja avain-arvo -pareja.

en: Invalid service catalog: %s
fi_FI: Väärä palveluluettelo: %s

en: Invalid subnet mask
fi_FI: Väärä aliverkon peite

en: Invalid version for IP address
fi_FI: Väärä versio IP-osoitteesta

en: Keystone Providers:
fi_FI: Keystone Tuottajat:

en: Limit Summary
fi_FI: Rajoitusten yhteenveto

en: Log in
fi_FI: Kirjaudu sisään

en: Login
fi_FI: Kirjaudu

en: Login as different user or go back to <a href="%(home_url)s">home page</a>
fi_FI: Kirjaudu sisään kuin eri käyttäjä vai mene takaisin <a href="%(home_url)s">kotisivulle</a>

en: Members
fi_FI: Jäsenet

en: Message json file '%(path)s' is malformed. %(exception)s
fi_FI: Viesti json tiedosto '%(path)s' on epämuotoinen. %(exception)s

en: More Actions
fi_FI: Lisää Toimintoja

en: Navigation Item
fi_FI: Navigaatioyksikkö

en: Never
fi_FI: Ei koskaan

en: Next
fi_FI: Edellinen

en: Next&nbsp;&raquo;
fi_FI: Seuraava&nbsp;&raquo;

en: No items to display.
fi_FI: Ei näytettävää.

en: No match returned for the id "%s".
fi_FI: ID "%s" ei palauttanut osumia.

en: No members.
fi_FI: Ei käyttäjiä.

en: None available.
fi_FI: Ei mitään saatavilla.

en: Not a valid ICMP code
fi_FI: ICMP-koodi on virheellinen

en: Not a valid ICMP type
fi_FI: ICMP-tyyppi on virheellinen

en: Not a valid IP protocol number
fi_FI: IP-protokollan numero on virheellinen

en: Not a valid port number
fi_FI: Portin numero on virheellinen

en: One colon allowed in port range
fi_FI: Porttialueessa sallittu vain yksi kaksoispiste

en: Other
fi_FI: Toinen

en: Password is not accepted
fi_FI: Salasanaa ei hyväksytty

en: Please confirm your selection.
fi_FI: Vahvista sinun valintasi.

en: Please log in to continue.
fi_FI: Kirjaudu jatkaaksesi

en: Please select a row before taking that action.
fi_FI: Valitse rivi ennen toiminnon tekemistä.

en: Please specify a search criteria first.
fi_FI: Valitse hakukriteria ensi

en: Processing...
fi_FI: Käsitellään...

en: Save
fi_FI: Tallenna

en: Select a %s to browse.
fi_FI: Valitse %s selataksesi.

en: Select a period of time to query its usage:
fi_FI: Valitse näytettävä ajanjakso:

note: Translators: test code, don't really have to translate
en: Sell Puppy | Sell Puppies
fi_FI[0]: Myy Koiranpentu
fi_FI[1]: Myy Koiranpentuja

en: Sign In
fi_FI: Kirjaudu

note: Translators: test code, don't really have to translate
en: Sold Puppy | Sold Puppies
fi_FI[0]: Myyty Koiranpentu
fi_FI[1]: Myydyt Koiranpennut

en: Submit
fi_FI: Lähetä

en: Success:
fi_FI: Onnistui:

en: Summary
fi_FI: Yhteenveto

en: The date should be in YYYY-MM-DD format.
fi_FI: Päivämäärän muoto pitää olla VVVV-kk-pv.

en: The string may only contain ASCII printable characters.
fi_FI: Merkkijonossa on vaan ASCII tulostettava merkkiä

en: The value of %(resource)s is %(name)s inside the template. When launching a stack from this interface, the value must start with "http://" or "https://"
fi_FI: %(resource)s asetetaan mallin kohdassa %(name)s. Kun tästä rajapinnasta käynnistetään pino, arvon pitää alkaa "http://" tai "https://"

en: This Period's GB-Hours:
fi_FI: Tämän ajanjakson GB-tunnit:

en: This Period's RAM-Hours:
fi_FI: RAM-tunteja tällä aikajaksolla:

en: This Period's VCPU-Hours:
fi_FI: Tämän ajanjakson VCPU-tunnit:

en: This action cannot be undone.
fi_FI: Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Unable to %(action)s: %(objs)s
fi_FI: Ei voida %(action)s: %(objs)s

en: Unauthorized. Please try logging in again.
fi_FI: Ei oikeutettu: Yritä kirjautumista uudelleen.

en: Unauthorized: %s
fi_FI: Ei sallittu: %s

note: Translators: test code, don't really have to translate
en: Up Item | Up Items
fi_FI[0]: Avaudu Kohde
fi_FI[1]: Avaudu Kohdetta

note: Translators: test code, don't really have to translate
en: Upped Item | Upped Items
fi_FI[0]: Avauduttu Kohde
fi_FI[1]: Avauduttu Kohdetta

en: Usage Summary
fi_FI: Käytön yhteenveto

en: Warning:
fi_FI: Varoitus:

en: You are not allowed to %(action)s: %(objs)s
fi_FI: Toiminto %(action)s ei ole sallittu: %(objs)s

en: You are not authorized to access %s
fi_FI: Et ole oikeutettu päästäksesi %s

en: You are not authorized to access this page
fi_FI: Et ole oikeutettu päästäksesi tämä sivulta

en: You do not have permission to access the resource:
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta käyttää resurssia:

en: You have selected: [[selection]].
fi_FI: Olet valinnut: [[selection]].
