horizon VERSION - en to ka_GE translation catalogue (140 entries)

en: %s GB
ka_GE: %s გბ

en: %s KB
ka_GE: %s კბ

en: %s MB
ka_GE: %s მბ

en: %s TB
ka_GE: %s ტბ

en: %s bytes
ka_GE: %s ბაიტი

en: (Modified)
ka_GE: (შეიცვალა)

en: 0 GB
ka_GE: 0 გბტ

en: 0 MB
ka_GE: 0 მბტ

en: Active
ka_GE: აქტიური

en: Add
ka_GE: დამატება

en: Added
ka_GE: დამატებულია

en: Additional items not allowed
ka_GE: დამატებითი ელემენტები დაშვებული არაა

en: Additional properties not allowed
ka_GE: დამატებითი თვისებები დაშვებული არაა

en: Allocated
ka_GE: გამოყოფილი

en: An error occurred while updating.
ka_GE: შეცდომა განახლებისას.

en: An error occurred. Please try again later.
ka_GE: შეცდომა. გთხოვთ კიდევ სცადოთ.

en: Array is too long ({$value.length$} items), maximum {$schema.maxItems$}
ka_GE: მასივი მეტისმეტად გრძელია ({$value.length$} ელემენტი). მაქსიმუმია {$schema.maxItems$}

en: Array is too short ({$value.length$} items), minimum {$schema.minItems$}
ka_GE: მასივი მეტისმეტად მოკლეა. ({$value.length$} ელემენტი). მინიმუმია {$schema.minItems$}

en: Array items must be unique
ka_GE: მასივის ელემენტები უნიკალური უნდა იყოს

en: Available
ka_GE: ხელმისაწვდომი

en: Available Metadata
ka_GE: ხელმისაწვდომი მეტამონაცემები

en: Back
ka_GE: უკან

en: Cancel
ka_GE: გაუქმება

en: Circular $refs
ka_GE: წრიული $refs

en: Click each item to get its description here.
ka_GE: დააწკაპუნეთ თითოეულ ელემენტს, რათა მისი აღწერა აქ მიიღოთ.

en: Click here for filters or full text search.
ka_GE: დააწკაპუნეთ აქ ფილტრების ან სრული ტექსტით საძებნელად.

en: Click here to expand the row and view the errors.
ka_GE: დააწკაპუნეთ, რომ გაშალოთ მწკრივი და შეცდომები იხილოთ.

en: Click to see more details
ka_GE: მეტი დეტალების სანახავად დააწკაპუნეთ

en: Click to show or hide
ka_GE: დააწკაპუნეთ  საჩვენებლად ან დასამალავად

en: Close
ka_GE: დახურვა

en: Confirm %s
ka_GE: %s-ის დადასტურება

en: Confirm Delete Foobars
ka_GE: პანელების წაშლის დადასტურება

note: Strings between {$ and $} should be left untranslated.
en: Content size: {$ (textBytes || 0) | bytes $} of {$ ::maxBytes | bytes $}
ka_GE: შემცველობის ზომა: {$ (textBytes || 0) | ბაიტი $} {$ ::maxBytes | ბაიტიდან $}

en: Current Usage
ka_GE: მიმდინარე დატვირთვა

en: Custom
ka_GE: ხელით მითითება

en: Danger
ka_GE: საფრთხე

en: Danger:
ka_GE: საშიშროება:

en: Data does not match any schemas from 'anyOf'
ka_GE: მონაცემები არ ემთხვევა სქემებს 'AnyOF'-დან

en: Data does not match any schemas from 'oneOf'
ka_GE: მონაცემები არ ემთხვევა სქემებს 'oneOF'-დან

en: Data is valid against more than one schema from 'oneOf'
ka_GE: მონაცემები სწორია 'OneOf'-დან ერთზე მეტი სქემისთვის

en: Data matches schema from 'not'
ka_GE: მონაცემები ემთხვევა სქემას 'not'-დან

en: Decimal required
ka_GE: აუცილებელია ათობითში

en: Delete
ka_GE: წაშლა

en: Deleted : %s.
ka_GE: წაშლილია : %s.

en: Dependency failed - key must exist
ka_GE: დამოკიდებულება ჩავარდა. გასაღები უნდა არსებობეს

en: Detail Information
ka_GE: დეტალური ინფორმაცია

en: Displaying %(count)s of %(total)s items
ka_GE: ნაჩვენებია %(count)s ელემენტი %(total)s-დან

en: Displaying %s item | Displaying %s items
ka_GE[0]: %s ელემენტის ჩვენება

en: Duplicate keys are not allowed
ka_GE: დუბლირებული გასაღებები დაშვებული რაა

en: Error
ka_GE: შეცდომა

en: Error:
ka_GE: შეცდომა:

en: Example
ka_GE: მაგალითი

en: Existing Metadata
ka_GE: არსებული მეტამონაცემები

en: Expand to see allocated items
ka_GE: გაშალეთ, რათა იხილოთ გამოყოფილი ელემენტები

en: Expand to see available items
ka_GE: გაშალეთ, რათა იხილოთ ხელმისაწვდომი ელემენტები

en: Failed to populate extensible header.
ka_GE: გაფართოებადი თავსართის შევსება ჩავარდა.

en: Filter
ka_GE: ფილტრი

en: Finish
ka_GE: დასრულება

en: Flavor
ka_GE: ტიპი

en: Forbidden. Insufficient permissions of the requested operation
ka_GE: არასაკმარისი წვდომები მოთხოვნილი ქმედების განსახორციელებლად

en: Format validation failed
ka_GE: ფორმატის გადამოწმება ჩავარდა

en: Full Text Search
ka_GE: სრული ტექსტით ძებნა

en: Info
ka_GE: ინფო

en: Integer required
ka_GE: აუცილებელია მთელი რიცხვი

en: Invalid type, expected {$schema.type$}
ka_GE: ტიპი არასწორია. მოველოდი {$schema.type$}

en: Keyword failed: '{$title$}'
ka_GE: საკვანძო სიტყვა ჩავარდა: '{$title$}'

en: Load {$ ::title $} from a file
ka_GE: {$ ::title $}-ის ფაილიდან ჩატვირთვა

en: Loading
ka_GE: იტვირთება

en: Max
ka_GE: მაქს

en: Max length
ka_GE: მაქს. სიგრძე

en: Min
ka_GE: მინ

en: Min length
ka_GE: მინ. სიგრძე

en: Name
ka_GE: სახელი

en: Next
ka_GE: შემდეგი

en: No
ka_GE: არა

en: No Limit
ka_GE: უსაზღვრო

en: No available items
ka_GE: ხელმისაწვდომი ჩანაწერების გარეშე

en: No available metadata
ka_GE: ხელმისაწვდომი მეტამონაცემების გარეშე

en: No data available.
ka_GE: მონაცებელი არაა.

en: No enum match for: {$viewValue$}
ka_GE: ჩამონათვალი არ ემთხვევა: {$viewValue$}

en: No existing metadata
ka_GE: არსებული მეტამონაცემების გარეშე

en: No items to display.
ka_GE: საჩვენებელი ელემენტები არაა.

en: No roles
ka_GE: როლები არაა

en: None
ka_GE: არცერთი

en: Notice:
ka_GE: გაფრთხილება:

en: Passwords do not match.
ka_GE: პაროლები არ ემთხვევა.

en: Pattern mismatch
ka_GE: ნიმუში არ ემთხვევა

en: Please Wait
ka_GE: გთხოვთ, მოითმინოთ

en: Please confirm your selection.
ka_GE: დაადასტურეთ მონიშნული.

en: Prev
ka_GE: წინა

en: Prompt
ka_GE: პაროლის შეყვანა

en: Re-order items using drag and drop
ka_GE: ელემენტების გადასალაგებლად უბრალოდ გადაათრიეთ ისინი

en: Remaining
ka_GE: დარჩენილი დრო

en: Remove
ka_GE: წაშლა

en: Required
ka_GE: საჭიროა

en: Roles
ka_GE: როლები

en: Search in current results
ka_GE: ძებნა მიმდინარე შედეგებში

en: Select an item from Available items below
ka_GE: არჩიეთ ელემენტი ქვემოთ ხელმისაწვდომი სიიდან

en: Select one
ka_GE: მონიშნეთ ერთი

en: Server Name
ka_GE: სერვერის სახელი

en: Shutdown
ka_GE: გამორთვა

en: Status
ka_GE: სტატუსი

en: Submit
ka_GE: გადაცემა

en: Success
ka_GE: წარმატება

en: Success:
ka_GE: წარმატება:

en: Text
ka_GE: ტექსტი

en: The action cannot be performed. The contents of this row have errors or are missing information.
ka_GE: ქმედების შესრულება შეუძლებელია. ამ მწკრივის შემცველობა შეცდომებს შეიცავს, ან ინფორმაცია აკლია.

en: The content is larger than the maximum byte size
ka_GE: შემცველობა მაქსიმალურ ბაიტების ზომაზე დიდია

en: The data in this field is invalid
ka_GE: ამ ველის მონაცემები არასწორია

en: There was a problem communicating with the server, please try again.
ka_GE: სერვერთან დაკავშირებისას მოხდა შეცდომა, გთხოვთ კიდევ სცადოთ.

en: There was an error submitting the form. Please try again.
ka_GE: შეცდომა ფორმის გაგზავნისას. გთხოვთ კიდევ სცადოთ.

en: Toggle Dropdown
ka_GE: ჩართვა/გამორთვის ჩამოშლადი სია

en: Toggle navigation
ka_GE: ნავიგაციის გადართვა

en: Too few properties defined, minimum {$schema.minProperties$}
ka_GE: აღწერილი თვისებები საკმარისი არაა. მინიმუმ {$schema.minProperties$}

en: Too many properties defined, maximum {$schema.maxProperties$}
ka_GE: აღწერილია მეტისმეტად ბევრი თვისება. მაქსიმუმია {$schema.maxProperties$}

en: Unable to delete: %s.
ka_GE: წაშლა შეუძლებელია: %s.

en: Unauthorized. Redirecting to login
ka_GE: ავტორიზაციის გარეშე. გადამისამართება შესვლის ფანჯარაზე

en: Unknown property (not in schema)
ka_GE: უცნობი თვისება (სქემაში არაა)

en: Unlimited
ka_GE: ულიმიტო

en: Uploading image
ka_GE: ასლის ატვირთვა

en: Warning
ka_GE: გაფრთხილება

en: Warning:
ka_GE: გაფრთხილება:

en: Working
ka_GE: ვმუშაობ

en: Yes
ka_GE: დიახ

en: You can specify resource metadata by moving items from the left column to the right column. In the left column there are metadata definitions from the Glance Metadata Catalog. Use the "Custom" option to add metadata with the key of your choice.
ka_GE: რესურსის  მეტამონაცემების  მარცხენა სვეტიდან მარჯვენა სვეტში გადატანით შეგიძლიათ.  მარცხენა სვეტი მეტამონაცემების აღწერებს შეიცავს, Glance Metadata Catalog-დან. თქვენთვის სასურველი პარამეტრის დასამატებლად  დააწექით ღილაკს "ხელით".

en: description
ka_GE: აღწერა

en: pool default
ka_GE: პულის ნაგულისხმევი

en: selected "%s"
ka_GE: მონიშნულია "%s"

en: {$ 'Please provide a search criteria first.' $}
ka_GE: {$ 'ჯერ შეიყვანეთ ძებნის პირობა.' $}

en: {$ message || 'No items to display.' $}
ka_GE: {$ message || 'საჩვენებელი ელემენტების გარეშე.' $}

en: {$schema.title$} is a required field
ka_GE: {$schema.title$} აუცილებელი ველია

en: {$schema.title$} is formatted incorrectly
ka_GE: {$schema.title$}-ის ფორმატი არასწორია

en: {$schema.title$} is too long ({$viewValue.length$} characters), maximum {$schema.maxLength$}
ka_GE: {$schema.title$} ძალიან გრძელია ({$viewValue.length$} სიმბოლო). მაქსიმუმია {$schema.maxLength$}

en: {$schema.title$} is too short ({$viewValue.length$} characters), minimum {$schema.minLength$}
ka_GE: {$schema.title$} მეტისმეტად მოკლეა ({$viewValue.length$} სიმბოლო). მინიმუმ {$schema.minLength$}

en: {$viewValue$} is equal to the exclusive maximum {$schema.maximum$}
ka_GE: {$viewValue$} {$schema.maximum$}-ის ექსკლუზიურ მაქსიმუმზე მეტია

en: {$viewValue$} is equal to the exclusive minimum {$schema.minimum$}
ka_GE: {$viewValue$} {$schema.minimum$}-ის ტოლია

en: {$viewValue$} is greater than the allowed maximum of {$schema.maximum$}
ka_GE: {$viewValue$} {$schema.maximum$}-ზე მეტია

en: {$viewValue$} is less than the allowed minimum of {$schema.minimum$}
ka_GE: {$viewValue$} ნაკლებია, ვიდრე {$schema.minimum$}-ის დაშვებული მინიმუმი

en: {$viewValue$} is not a multiple of {$schema.multipleOf$}
ka_GE: {$viewValue$} {$schema.multipleOf$}-ის ნამრავლი არაა

en: {$viewValue$} is not a valid number
ka_GE: {$viewValue$} სწორი რიცხვი არაა
