horizon VERSION - en to pa_IN translation catalogue (64 entries)

en: %s completed successfully.
pa_IN: %s ਸਫਲਤਾ ਪੂਰਵਕ ਪੂਰਾ ਹੋਇਆ।

en: %s did not complete.
pa_IN: %s ਪੂਰਾ ਨਹੀੰ ਹੋਇਆ।

en: (No Limit)
pa_IN: (ਕੋਈ ਹੱਦ ਨਹੀਂ)

en: A %(resource)s with the name "%(name)s" already exists.
pa_IN: ਇੱਕ %(resource)s ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ "%(name)s" ਨਾਂ ਨਾਲ ਮੌਜੂਦ ਹੈ।

en: Actions
pa_IN: ਕਾਰਵਾਈਆਂ

en: Active Instances:
pa_IN: ਕਿਰਿਆਸ਼ੀਲ ਇੰਸਟਾਸਜ਼:

en: Active RAM:
pa_IN: ਕਿਰਿਆਸ਼ੀਲ RAM:

en: Add a row
pa_IN: ਇੱਕ ਸਤਰ੍ਹ ਜੋੜੋ

en: All available
pa_IN: ਸਾਰੇ ਉਪਲੱਬਧ

en: Available
pa_IN: ਉਪਲੱਬਧ

en: Back
pa_IN: ਪਿੱਛੇ

en: Cancel
pa_IN: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Displaying %(content_items)s item | Displaying %(content_items)s items
pa_IN[0]: %(content_items)s ਚੀਜ਼ ਵਿਖਾ ਰਿਹਾ
pa_IN[1]: %(content_items)s ਚੀਜ਼ਾਂ ਵਿਖਾ ਰਿਹਾ

en: Displaying %(counter)s item | Displaying %(counter)s items
pa_IN[0]: %(counter)s ਚੀਜ ਵਿਖਾਈ ਜਾ ਰਹੀ
pa_IN[1]: %(counter)s ਚੀਜਾਂ ਵਿਖਾਈਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ

en: Displaying %(nav_items)s item | Displaying %(nav_items)s items
pa_IN[0]: %(nav_items)s ਚੀਜ਼ ਵਿਖਾ ਰਿਹਾ
pa_IN[1]: %(nav_items)s ਚੀਜ਼ਾਂ ਵਿਖਾ ਰਿਹਾ

en: Error:
pa_IN: ਗਲਤੀ:

en: Fake
pa_IN: ਨਕਲੀ

en: Filter
pa_IN: ਛਾਣਨੀ (ਫਿਲਟਰ)

en: Incorrect format for IP address
pa_IN: IP ਪਤੇ ਲਈ ਗਲਤ ਬਣਤਰ

en: Info:
pa_IN: ਜਾਣਕਾਰੀ:

en: Invalid metadata entry. Use comma-separated key=value pairs
pa_IN: ਗਲਤ ਮੈਟਾਡੇਟਾ ਇੰਦਰਾਜ। ਕੌਮਿਆਂ ਨਾਲ ਵੱਖ ਕੀਤੇ ਹੋਏ key=value ਜੋੜੇ ਹੀ ਵਰਤੋ

en: Invalid subnet mask
pa_IN: ਅਢੁਕਵਾਂ ਸਬਨੈੱਟ ਮਾਸਕ

en: Invalid version for IP address
pa_IN: IP ਪਤੇ ਲਈ ਅਢੁਕਵਾਂ ਸੰਸਕਰਣ

en: Limit Summary
pa_IN: ਹੱਦ ਸਾਰ

en: Login
pa_IN: ਲਾਗਇਨ

en: Members
pa_IN: ਜੀਅ

en: More Actions
pa_IN: ਹੋਰ ਕਾਰਵਾਈਆਂ

en: Navigation Item
pa_IN: ਨੈਵੀਗੇਸ਼ਨ ਚੀਜ਼

en: Never
pa_IN: ਕਦੇ ਨਹੀਂ

en: Next
pa_IN: ਅਗਲਾ

en: No items to display.
pa_IN: ਪਰਦਰਸ਼ਿਤ ਕਰਨ ਲਈ ਕੋਈ ਚੀਜ਼ ਨਹੀਂ।

en: No match returned for the id "%s".
pa_IN: id "%s" ਲਈ ਕੁੱਝ ਵੀ ਮੇਲ ਖਾਂਦਾ ਵਾਪਿਸ ਨਹੀਂ ਹੋਇਆ।

en: No members.
pa_IN: ਕੋਈ ਜੀਅ ਨਹੀਂ।

en: None available.
pa_IN: ਕੋਈ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: Not a valid IP protocol number
pa_IN: ਇੱਕ ਢੁਕਵਾਂ IP ਜਾਬਤਾ ਅੰਕ ਨਹੀਂ

en: Not a valid port number
pa_IN: ਇੱਕ ਢੁਕਵਾਂ ਪੋਰਟ ਨੰਬਰ ਨਹੀਂ

en: One colon allowed in port range
pa_IN: ਪੋਰਟ ਹੱਦ ਵਿੱਚ ਇੱਕ ਕੌਲਨ ਦੀ ਪਰਵਾਨਗੀ ਹੈ

en: Other
pa_IN: ਹੋਰ

en: Password is not accepted
pa_IN: ਪਛਾਣ-ਸ਼ਬਦ ਪਰਵਾਨਿਤ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Please log in to continue.
pa_IN: ਜਾਰੀ ਰਹਿਣ ਲਈ ਕਿਰਪਾ ਕਰ ਕੇ ਲਾਗਇਨ ਕਰੋ।

en: Please select a row before taking that action.
pa_IN: ਉਹ ਕਾਰਵਾਈ ਕਰਨ ਤੋਂ ਪਹਿਲਾਂ ਕਿਰਪਾ ਕਰ ਕੇ ਇੱਕ ਸਤਰ੍ਹ ਚੁਣੋ।

en: Processing...
pa_IN: ...ਕਾਰਵਾਈ ਚੱਲ ਰਹੀ ਹੈ

en: Save
pa_IN: ਸੰਭਾਲੋ

en: Select a %s to browse.
pa_IN: ਬਰਾਊਜ਼ ਕਰਨ ਲਈ ਇੱਕ %s ਚੁਣੋ।

en: Select a period of time to query its usage:
pa_IN: ਇਸਦੀ ਵਰਤੋਂ ਬਾਰੇ ਪੁੱਛ-ਗਿੱਛ ਲਈ ਇੱਕ ਸਮਾਂ ਅੰਤਰਾਲ ਚੁਣੋ:

note: Translators: test code, don't really have to translate
en: Sell Puppy | Sell Puppies
pa_IN[0]: ਪਪੀ ਵੇਚੋ
pa_IN[1]: ਪਪੀ ਵੇਚੋ

en: Sign In
pa_IN: ਸਾਈਨ ਇਨ ਕਰੋ

note: Translators: test code, don't really have to translate
en: Sold Puppy | Sold Puppies
pa_IN[0]: ਵਿਕਿਆ ਹੋਇਆ ਪਪੀ
pa_IN[1]: ਵਿਕੇ ਹੋਏ ਪਪੀ

en: Submit
pa_IN: ਦਾਖਲ ਕਰੋ

en: Success:
pa_IN: ਸਫਲਤਾ:

en: Summary
pa_IN: ਸਾਰ

en: The string may only contain ASCII printable characters.
pa_IN: ਇਸ ਸਤਰ੍ਹ ਵਿੱਚ ਸਿਰਫ਼ ਛਾਪੇ ਜਾ ਸਕਣ ਵਾਲੇ ASCII ਅੱਖਰ ਹੀ ਸ਼ਾਮਲ ਹੋ ਸਕਦੇ ਹਨ।

en: This Period's GB-Hours:
pa_IN: ਇਸ ਅੰਤਰਾਲ ਦੇ GB-ਘੰਟੇ:

en: This Period's RAM-Hours:
pa_IN: ਇਸ ਅੰਤਰਾਲ ਦੇ RAM-ਘੰਟੇ:

en: This Period's VCPU-Hours:
pa_IN: ਇਸ ਅੰਤਰਾਲ ਦੇ VCPU-ਘੰਟੇ:

en: This action cannot be undone.
pa_IN: ਇਹ ਕਾਰਵਾਈ ਵਾਪਸ ਨਹੀੰ ਲਈ ਜਾ ਸਕੇਗੀ।

en: Unable to %(action)s: %(objs)s
pa_IN: %(action)s ਤੋਂ ਅਸਮਰੱਥ: %(objs)s

en: Unauthorized. Please try logging in again.
pa_IN: ਅਣਅਧਿਕਾਰਤ। ਕਿਰਪਾ ਕਰ ਕੇ ਦੁਬਾਰਾ ਲਾਗਇਨ ਕਰਨ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ।

en: Unauthorized: %s
pa_IN: ਅਣ-ਅਧਿਕਾਰਤ ਕੀਤਾ: %s

en: Usage Summary
pa_IN: ਵਰਤੋਂ ਸਾਰ

en: Warning:
pa_IN: ਚੇਤਾਵਨੀ:

en: You are not allowed to %(action)s: %(objs)s
pa_IN: ਤੁਹਾਨੂੰ %(action)s: ਦੀ ਮਨਜੂਰੀ ਨਹੀਂ ਹੈ: %(objs)s

en: You are not authorized to access %s
pa_IN: ਤੁਸੀਂ %s ਤੇ ਦਖਲ ਦੇਣ ਲਈ ਅਧਿਕਾਰਤ ਨਹੀਂ ਹੋ

en: You do not have permission to access the resource:
pa_IN: ਤੁਹਾਡੇ ਕੋਲ ਵਸੀਲੇ ਤੱਕ ਦਖਲ ਦੀ ਪਰਵਾਨਗੀ ਨਹੀਂ ਹੈ:
