horizon VERSION - en to as translation catalogue (1156 entries)

en:  - End
as:  - সমাপ্ত

en:  : Next hop
as:  : পৰৱৰ্তী হপ

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(ip)s)
as: %(field_name)s: অবৈধ IP ঠিকনা (মান=%(ip)s)

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(network)s)
as: %(field_name)s: অবৈধ IP ঠিকনা (মান=%(network)s)

en: %(type)s (%(backend)s backend)
as: %(type)s (%(backend)s পিছফাল)

en: %(used)s %(key)s used
as: %(used)s %(key)s ব্যৱহাৰ কৰা হল

en: %s (Default)
as: %s (ডিফল্ট)

[ctx: External network not found]
note: Translators: The usage is "<UUID of ext_net> (Not Found)"
en: %s (Not Found)
as: %s (বিচাৰি পোৱা নগল)

en: %s (current)
as: %s (চলিত)

en: (Quota exceeded)
as: (কোটা অতিক্ৰম কৰিলে)

en: , add project groups
as: , প্ৰক্ষেপ গোটবোৰ যোগ কৰক

en: , update project groups
as: , প্ৰক্ষেপ গোটবোৰ আপডেট কৰক

en: A local image to upload.
as: আপলোড কৰিবলৈ এটা স্থানীয় ছবি.

en: AKI - Amazon Kernel Image
as: AKI - আমাজন কাৰ্ণেল ছবি

en: ALLOW %(ethertype)s %(proto_port)s %(direction)s %(remote)s
as: %(ethertype)s %(proto_port)s %(direction)s %(remote)s অনুমতি দিয়ক

en: AMI - Amazon Machine Image
as: AMI - আমাজন যন্ত্ৰ ছবি

en: API Access
as: API প্ৰৱেশ

en: API Endpoints
as: API শেষবিন্দুবোৰ

en: ARI - Amazon Ramdisk Image
as: ARI - আমাজন ৰেমডিস্ক ছবি

en: Action
as: কাৰ্য

en: Action Log
as: কাৰ্য ল'গ

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: Current status of a Network]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: Current status of an Image]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: Current status of an Instance]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: current status of port]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: current status of router]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: status of a network port]
en: Active
as: সক্ৰিয়

en: Actual device name may differ due to hypervisor settings. If not specified, then hypervisor will select a device name.
as: হাইপাৰভিজৰ ছেটিংবোৰৰ বাবে প্ৰকৃত ডিভাইচ নামটো পৃথক হব পাৰে. যদি নিৰ্ধাৰণ নকৰে, তেন্তে হাইপাৰভিজৰটোৱে ডিভাইচ নাম এটা নিৰ্বাচন কৰিব.

en: Add
as: যোগ কৰক

en: Add DHCP Agent
as: DHCP এজেন্ট যোগ কৰক

en: Add Group Assignment
as: গোটৰ কাৰ্য যোগ কৰক

en: Add Interface
as: ইন্টাৰফেছ যোগ কৰক

en: Add Rule
as: নিয়ম যোগ কৰক

en: Add User to Group
as: গোটলৈ ব্যৱহাৰকৰ্তা যোগ কৰক

en: Add Users
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাবোৰ যোগ কৰক

en: Add hosts to this aggregate or remove hosts from it. Hosts can be in multiple aggregates.
as: এই গড়টোলৈ হষ্টবোৰ যোগ কৰক বা ইয়াৰ পৰা হষ্টবোৰ আঁতৰ কৰক. হষ্টবোৰ বিভিন্ন গড়ত থাকিব পাৰে.

en: Add hosts to this aggregate. Hosts can be in multiple aggregates.
as: এই গড়টোলৈ হষ্টবোৰ যোগ কৰক. হষ্টবোৰ বিভিন্ন গড়ত থাকিব পাৰে.

en: Add/Remove Hosts to Aggregate
as: গড় কৰিবলৈ হষ্টবোৰক যোগ/আতঁৰ কৰক

en: Additional routes announced to the hosts. Each entry is: destination_cidr,nexthop (e.g., 192.168.200.0/24,10.56.1.254) and one entry per line.
as: হষ্টবোৰলৈ অতিৰিক্ত ৰাউটবোৰ ঘোষণা কৰা হল. প্ৰত্যেকটো প্ৰৱিষ্টি হল: destination_cidr,nexthop (উদাহৰণ, 192.168.200.0/24,10.56.1.254) আৰু প্ৰত্যেক শাৰীত এটা প্ৰৱিষ্টি.

en: Admin
as: কৰ্তৃপক্ষ

en: Admin Password
as: কৰ্তৃপক্ষৰ পাছৱৰ্ড

en: Admin State
as: কৰ্তৃপক্ষ অৱস্থা

en: Advanced Options
as: উন্নত বিকল্পবোৰ

en: After launching an instance, you login using the private key (the username might be different depending on the image you launched):
as: উদাহৰণ এটা আৰম্ভ কৰাৰ পিছত, ব্যক্তিগত কী ব্যৱহাৰ কৰি আপুনি লগইন কৰক (আপুনি আৰম্ভ কৰা ছবিটোৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নামটো বেলেগ হব পাৰে):

en: Agent %s was successfully added.
as: %s এজেন্ট সফলতাৰে যোগ কৰা হৈছিল.

en: All Available Hosts
as: সকলো উপলব্ধ হষ্ট

en: All Groups
as: সকলোবোৰ গোট

en: All Hypervisors
as: সকলো হাইপাৰভিজৰ

en: All ICMP
as: সকলো ICMP

en: All Projects
as: সকলোবোৰ প্ৰক্ষেপ

en: All Security Groups
as: সকলো সুৰক্ষাৰ গোট

en: All TCP
as: সকলো TCP

en: All UDP
as: সকলো UDP

en: All Users
as: সকলোবোৰ ব্যৱহাৰকৰ্তা

en: All available hosts
as: সকলোবোৰ উপলব্ধ হষ্ট

en: Allocate Floating IP
as: ফ্লটিং IP নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Allocate IP
as: IP নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Allocate IP To Project
as: প্ৰক্ষেপ কৰিবলৈ IP নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Allocate a floating IP from a given floating IP pool.
as: দিয়া ফ্লটিং IP পুল এটাৰ পৰা ফ্লটিং IP এটা নিৰ্ধাৰণ কৰক.

en: Allocated Floating IP %(ip)s.
as: নিৰ্ধাৰিত ফ্লটিং  IP %(ip)s.

en: Allocation Pools
as: নিৰ্ধাৰিত পুলবোৰ

en: An unexpected error has occurred. Try refreshing the page. If that doesn't help, contact your local administrator.
as: এটা অপ্ৰত্যাশিত ভুল ওলাল. পৃষ্ঠাটো পুনৰ সজীৱ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক. যদি সেইটোৱে সহায় নকৰে, তেন্তে আপোনাৰ স্থানীয় প্ৰশাসকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক.

en: Any
as: যিকোনো

en: Any Availability Zone
as: যিকোনো উপলব্ধতাৰ মণ্ডল

en: Architecture
as: স্থাপত্যবিদ

en: Associate
as: সহযোগী

en: Associate Floating IP
as: জড়িত ফ্লটিং IP

en: Associate QoS Spec
as: জড়িত QoS স্পেক

en: Associate QoS Spec with Volume Type
as: আয়তন প্ৰকাৰৰ সৈতে জড়িত QoS স্পেক

en: Associated QoS Spec
as: জড়িত QoS স্পেক

en: Attach To Instance
as: উদাহৰণলৈ সংলগ্ন কৰক

en: Attach Volume
as: আয়তনলৈ সংলগ্ন কৰক

en: Attach to Instance
as: উদাহৰণলৈ সংলগ্ন কৰক

en: Attached
as: সংলগ্ন কৰা হল

en: Attached Device
as: ডিভাইচ সংলগ্ন কৰা হল

en: Attached To
as: ...লৈ সংলগ্ন কৰক

[ctx: Current status of a Volume]
en: Attaching
as: সংলগ্ন কৰিছে

en: Attaching volume %(vol)s to instance %(inst)s on %(dev)s.
as: %(dev)s ত %(inst)s উদাহৰণলৈ %(vol)s আয়তন সংলগ্ন কৰিছে.

en: Attachments
as: সংলগ্নবোৰ

en: Authentication URL
as: বৈধতা URL

en: Automatic
as: স্বয়ংক্ৰিয়

en: Automatic: The entire disk is a single partition and automatically resizes. Manual: Results in faster build times but requires manual partitioning.
as: স্বয়ংক্ৰিয়: সমগ্ৰ ডিস্কটো হল এটা অকলশৰীয়া শ্ৰেণীবিভাগ আৰু স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পুনৰ আকৃতি ধাৰণ কৰা. মেনুৱেল: তীব্ৰবেগী নিৰ্মাণ সময়বোৰত ফলাফল দিয়ে কিন্তু মেনুৱেল শ্ৰেণীবিভাগ দাবী কৰে.

en: Availability Zone
as: উপলব্ধতা মণ্ডল

en: Availability Zone Name
as: উপলব্ধতা মণ্ডলৰ নাম

en: Availability Zones
as: উপলব্ধতা মণ্ডলবোৰ

en: Available
as: উপলব্ধ

[ctx: Current status of a Volume]
en: Available
as: উপলব্ধ

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Available
as: উপলব্ধ

en: Backup Name
as: বেকআপ নাম

en: Backups
as: বেকআপবোৰ

[ctx: Task status of an Instance]
en: Block Device Mapping
as: ডিভাইচ মেপিং বাধা দিয়ক

en: Block Migration
as: প্ৰব্ৰজন বন্ধ কৰক

en: Block Storage Services
as: ভঁৰাল সেৱাবোৰ আৱদ্ধ কৰক

[ctx: Power state of an Instance]
en: Blocked
as: আৱদ্ধ কৰা হল

en: Bootable
as: বুট কৰিব পৰা

[ctx: Current status of a Network]
en: Build
as: নিৰ্মাণ কৰক

[ctx: Current status of an Instance]
en: Build
as: নিৰ্মাণ কৰক

[ctx: current status of port]
en: Build
as: নিৰ্মাণ কৰক

[ctx: status of a network port]
en: Build
as: নিৰ্মাণ কৰক

[ctx: Power state of an Instance]
en: Building
as: নিৰ্মাণ কৰিছে

en: CIDR must be specified.
as: CIDR নিৰ্ধাৰিত কৰাটো অপৰিহাৰ্য.

en: Cancel
as: বাতিল কৰক

en: Centralized
as: কেন্দ্ৰীকৃত কৰা হল

en: Change
as: সলনি কৰক

en: Change Password
as: পাছৱৰ্ড সলনি কৰক

en: Change Volume Type
as: আয়তনৰ প্ৰকাৰ সলনি কৰক

en: Change your password. We highly recommend you create a strong one.
as: আপোনাৰ পাছৱৰ্ড সলনি কৰক. আমি আপোনাক শক্তিশালী এটা তৈয়াৰ কৰিবলে পৰামৰ্শ কৰিছো.

en: Changing password is not supported.
as: পাছৱৰ্ড সলনি কৰাটো সমৰ্থন নকৰে.

en: Checksum
as: ছেকছাম

en: Choose a Host to migrate to.
as: ...লৈ প্ৰব্ৰজন কৰিবলৈ হষ্ট এটা নিৰ্বাচন কৰক.

en: Choose a key pair name you will recognise and paste your SSH public key into the space provided.
as: আপোনাৰ চিনি পাব পৰা মুখ্য যোৰা নাম এটা  নিৰ্বাচন কৰক আৰু আগবঢ়োৱা খালী ঠাইত আপোনাৰ SSH ৰাজহুৱা কীটো আঠা লগাওক.

en: Choose a snapshot
as: স্নেপশ্বট এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Choose a volume
as: আয়তন এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Choose an DHCP Agent to attach to.
as: ... লৈ সংলগ্ন কৰিবলৈ এটা DHCP এজেন্ট নিৰ্বাচন কৰক.

en: Choose an image
as: ছবি এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Choose associated QoS Spec.
as: জড়িত QoS স্পেক পছন্দ কৰক.

en: Choose consumer for this QoS Spec.
as: এই QoS স্পেকটোৰ বাবে উপভোক্তা নিৰ্বাচন কৰক.

en: Choose the flavor to launch.
as: আৰম্ভ কৰিবলৈ ফ্লেভাৰটো পছন্দ কৰক.

en: Cipher
as: ছিফাৰ

en: Clear Domain Context
as: ক্ষেত্ৰ প্ৰসংগ সম্পন্ন কৰক

en: Click here to show only console
as: কেৱল কনছোল চাবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰক

en: Close
as: বন্ধ কৰক

en: Code
as: কোড

en: Compute
as: গণনা কৰক

en: Compute Host
as: হষ্ট গণনা কৰক

en: Compute Services
as: সেৱাবোৰ গণনা কৰক

en: Confirm Password
as: পাছৱৰ্ড নিশ্চিত কৰক

en: Confirm Rebuild Password
as: পাছৱৰ্ডৰ পুনৰ নিৰ্মাণ নিশ্চিত কৰক

en: Confirm Resize/Migrate
as: পুনৰ আকাৰ/প্ৰব্ৰজন নিশ্চিত কৰক

en: Confirm new password
as: নতুন পাছৱৰ্ড নিশ্চিত কৰক

[ctx: Current status of an Instance]
en: Confirm or Revert Resize/Migrate
as: পুনৰ আকাৰ/প্ৰব্ৰজন নিশ্চিত কৰক বা ওভোতাই আনক

[ctx: Task status of an Instance]
en: Confirming Resize or Migrate
as: পুনৰ আকাৰ বা প্ৰব্ৰজন নিশ্চিত কৰিছে

en: Console
as: কনছোল

en: Console type "%s" not supported.
as: কনছোল প্ৰকাৰ "%s" সমৰ্থন নকৰে.

en: Consumer
as: উপভোক্তা

en: Container Format
as: ধাৰকৰ ফৰমেট

en: Container Name
as: ধাৰকৰ নাম

en: Containers
as: ধাৰকবোৰ

en: Control Location
as: স্থান নিয়ন্ত্ৰণ কৰক

en: Could not find default role "%s" in Keystone
as: "%s" কীষ্টনত ডিফল্ট ৰোল বিচাৰি পোৱা নগল

[ctx: Power state of an Instance]
en: Crashed
as: ধ্বংস হল

en: Create
as: তৈয়াৰ কৰক

[ctx: Action log of an instance]
en: Create
as: তৈয়াৰ কৰক

en: Create An Image
as: ছবি এটা তৈয়াৰ কৰক

en: Create Backup
as: বেকআপ তৈয়াৰ কৰক

en: Create Domain
as: ক্ষেত্ৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Create Encrypted Volume Type
as: এনক্ৰিপ্ট কৰা আয়নত প্ৰকাৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Create Encryption
as: এনক্ৰিপশ্বন তৈয়াৰ কৰক

en: Create Flavor
as: ফ্লেভাৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Create Group
as: গোট তৈয়াৰ কৰক

en: Create Host Aggregate
as: হষ্ট গড় তৈয়াৰ কৰক

en: Create Image
as: ছবি তৈয়াৰ কৰক

en: Create Key Pair
as: মুখ্য যোৰা তৈয়াৰ কৰক

en: Create Network
as: নেটৱৰ্ক তৈয়াৰ কৰক

en: Create Network (Quota exceeded)
as: নেটৱৰ্ক তৈয়াৰ কৰক (কোটা অতিক্ৰম কৰিছে)

en: Create Port
as: পোৰ্ট তৈয়াৰ কৰক

en: Create Project
as: প্ৰক্ষেপ তৈয়াৰ কৰক

en: Create QoS Spec
as: QoS স্পেক তৈয়াৰ কৰক

en: Create Role
as: ৰোল তৈয়াৰ কৰক

en: Create Router
as: ৰাউটাৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Create Router (Quota exceeded)
as: ৰাউটাৰ তৈয়াৰ কৰক (কোটা অতিক্ৰম কৰিছে)

en: Create Security Group
as: সুৰক্ষাৰ গোট তৈয়াৰ কৰক

en: Create Security Group (Quota exceeded)
as: সুৰক্ষাৰ গোট তৈয়াৰ কৰক (কোটা অতিক্ৰম কৰিছে)

en: Create Snapshot
as: স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰক

en: Create Spec
as: স্পেক তৈয়াৰ কৰক

en: Create Subnet
as: উপনেট তৈয়াৰ কৰক

en: Create Subnet (Quota exceeded)
as: উপনেট তৈয়াৰ কৰক (কোটা অতিক্ৰম কৰিছে)

en: Create User
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাবোৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Create Volume
as: আয়তন তৈয়াৰ কৰা হল

en: Create Volume Backup
as: আয়তন বেকআপ তৈয়াৰ কৰক

en: Create Volume Snapshot
as: আয়তন স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰক

en: Create Volume Snapshot (Force)
as: আয়তন স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰক (জোৰকৈ)

en: Create Volume Type
as: আয়তন প্ৰকাৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Create Volume Type Encryption
as: আয়তন প্ৰকাৰ এনক্ৰিপশ্বন তৈয়াৰ কৰক

en: Create Volume Type Extra Spec
as: আয়তন প্ৰকাৰ অতিৰিক্ত স্পেক তৈয়াৰ কৰক

en: Create a New Volume
as: এটা নতুন আয়তন তৈয়াৰ কৰক

en: Create a Router
as: ৰাউটাৰ এটা তৈয়াৰ কৰক

en: Create a new "extra spec" key-value pair for a volume type.
as: আয়তন প্ৰকাৰ এটাৰ বাবে এটা নতুন "extra spec" মুখ্য-মান যোৰা তৈয়াৰ কৰক.

en: Create a new role.
as: এটা নতুন ৰোল তৈয়াৰ কৰক.

en: Create a new user and set related properties including the Primary Project and Role.
as: নতুন ব্যৱহাৰকৰ্তা তৈয়াৰ কৰক আৰু প্ৰাথমিক প্ৰক্ষেপ আৰু ৰোলটো অন্তৰ্ভুক্ত কৰি সম্পৰ্কীয় সম্পত্তিবোৰ ছেট কৰক.

en: Create a project to organize users.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাবোৰ সংগঠিত কৰিবলৈ প্ৰক্ষেপ এটা তৈয়াৰ কৰক.

en: Create a subnet associated with the network. Advanced configuration is available by clicking on the "Subnet Details" tab.
as: নেটৱৰ্কটোৰ সৈতে জড়িত উপনেট এটা তৈয়াৰ কৰক. "Subnet Details" টেবত ক্লিক কৰাৰ দ্বাৰা উন্নত ৰূপৰেখা উপলব্ধ হয়.

en: Create an Encrypted Volume Type
as: এটা এনক্ৰিপ্ট কৰা আয়নত প্ৰকাৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Created
as: তৈয়াৰ কৰা হল

en: Created extra spec "%s".
as: অতিৰিক্ত স্পেক "%s" তৈয়াৰ কৰা হল.

en: Created network "%s".
as: "%s" নেটৱৰ্ক তৈয়াৰ কৰা হল.

en: Created new domain "%s".
as: "%s" নতুন ক্ষেত্ৰ তৈয়াৰ কৰক.

en: Created new flavor "%s".
as: "%s" নতুন ফ্লেভাৰ তৈয়াৰ কৰক.

en: Created new host aggregate "%s".
as: "%s" নতুন হষ্ট গড় তৈয়াৰ কৰা হল.

en: Created new project "%s".
as: নতুন প্ৰক্ষেপ "%s" তৈয়াৰ কৰা হল.

en: Created spec "%s".
as: স্পেক "%s" তৈয়াৰ কৰা হল.

en: Created subnet "%s".
as: "%s" উপনেট তৈয়াৰ কৰা হল.

[ctx: Current status of a Volume]
en: Creating
as: তৈয়াৰ কৰিছে

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Creating
as: তৈয়াৰ কৰিছে

en: Creating encryption for a volume type causes all volumes with that volume type to be encrypted.  Encryption information cannot be added to a volume type if volumes are currently in use with that volume type.
as: আয়তন প্ৰকাৰ এটাৰ বাবে এনক্ৰিপশ্বন তৈয়াৰ কৰাটোৱে উক্ত আয়তন প্ৰকাৰটোৰ সৈতে সকলোবোৰ আয়তন এনক্ৰিপ্ট কৰিব পাৰে. এনক্ৰিপশ্বন তথ্য আয়তন প্ৰকাৰ এটালৈ যোগ কৰিব নোৱাৰি যদি উক্ত আয়তন প্ৰকাৰটোৰ সৈতে আয়তনবোৰ বৰ্তমানে ব্যৱহৃত হৈ আছে.

en: Creating volume "%s"
as: "%s" আয়তন তৈয়াৰ কৰিছে

en: Creating volume backup "%s"
as: "%s" আয়তন বেকআপ তৈয়াৰ কৰিছে

en: Creating volume snapshot "%s".
as: "%s" আয়তন স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰিছে.

en: Current Host
as: চলিত হষ্ট

en: Current password
as: চলিত পাছৱৰ্ড

en: Custom ICMP Rule
as: ICMP নিয়ম ব্যৱস্থা কৰক

en: Custom Properties
as: সম্পত্তিবোৰৰ ব্যৱস্থা কৰক

en: Custom TCP Rule
as: TCP নিয়ম ব্যৱস্থা কৰক

en: Custom UDP Rule
as: UDP নিয়ম ব্যৱস্থা কৰক

en: DHCP Agents
as: DHCP এজেন্টবোৰ

en: DNS Name Servers
as: DNS নাম ছাৰ্ভাৰবোৰ

en: Decrypt Password
as: পাছৱৰ্ড ডিক্ৰিপ্ট কৰক

en: Default quotas updated.
as: ডিফল্ট কোটাবোৰ আপডেট কৰা হল.

en: Defaults
as: ডিফল্টবোৰ

en: Delete the created network "%s" due to subnet creation failure.
as: উপনেট তৈয়াৰীত ব্যৰ্থতাৰ বাবে তৈয়াৰ কৰা "%s" নেটৱৰ্কটো ডিলিট কৰক.

en: Deleted
as: ডিলিট কৰা হল

[ctx: Current status of an Image]
en: Deleted
as: ডিলিট কৰা হল

[ctx: Current status of an Instance]
en: Deleted
as: ডিলিট কৰা হল

[ctx: Current status of a Volume]
en: Deleting
as: ডিলিট কৰিছে

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Deleting
as: ডিলিট কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Deleting
as: ডিলিট কৰিছে

en: Description
as: বিৱৰণ

en: Description:
as: বিৱৰণ:

en: Destination
as: গন্তব্যস্থান

en: Destination CIDR
as: গন্তব্যস্থানৰ CIDR

en: Detached
as: পৃথক কৰা হল

[ctx: Current status of a Volume]
en: Detaching
as: পৃথক কৰিছে

en: Details
as: পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: Device
as: ডিভাইচ

en: Device ID
as: ডিভাইচ ID

en: Device ID attached to the port
as: পোৰ্টটোলৈ ডিভাইচ ID সংলগ্ন কৰা হল

en: Device Name
as: ডিভাইচ নাম

en: Device Owner
as: ডিভাইচৰ গৰাকী

en: Direct Input
as: প্ৰত্যক্ষ ইনপুট

en: Direction
as: দিশ

en: Disable Gateway
as: অক্ষম গেটৱে

en: Disable HA mode
as: HA ধৰণ অক্ষম কৰক

en: Disable Service
as: সেৱা অক্ষম কৰক

en: Disable the compute service.
as: সেৱা গণনা কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Disabled
as: অক্ষম কৰা হল

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Disabled
as: অক্ষম কৰা হল

en: Disabled compute service for host: %s.
as: হষ্টৰ বাবে সেৱা গণনা কৰিবলৈ অক্ষম হল: %s.

en: Disassociate
as: জড়িত নহয়

en: Disassociate Floating IP
as: জড়িত নোহোৱা ফ্লটিং IP

en: Disk
as: ডিস্ক

en: Disk (GB)
as: ডিস্ক (GB)

en: Disk Format
as: ডিস্ক ফৰমেট

en: Disk GB Hours
as: ডিস্ক GB ঘন্টাবোৰ

en: Disk Over Commit
as: ডিস্ক অভাৰ কমিট

en: Disk Partition
as: ডিস্কৰ ভাগ

en: Distributed
as: বিতৰণ কৰা হল

en: Domain "%s" must be disabled before it can be deleted.
as: ডিলিট কৰাৰ আগতে "%s" ক্ষেত্ৰখন অক্ষম কৰাটো অপৰিহাৰ্য.

en: Domain Context cleared.
as: ক্ষেত্ৰ প্ৰসংগ সম্পন্ন কৰা হল.

en: Domain Context updated to Domain %s.
as: %s ক্ষেত্ৰখনলৈ ক্ষেত্ৰ প্ৰসংগ আপডেট কৰা হল.

en: Domain Groups
as: ক্ষেত্ৰ গোটবোৰ

en: Domain ID
as: ক্ষেত্ৰ ID

en: Domain Information
as: ক্ষেত্ৰ তথ্য

en: Domain Members
as: ক্ষেত্ৰ সদস্যবোৰ

en: Domain Name
as: ক্ষেত্ৰ নাম

en: Domains
as: ক্ষেত্ৰবোৰ

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations.
as: বিভিন্ন সংস্থাবোৰে ব্যৱহাৰ কৰা ব্যৱহাৰকৰ্তা আৰু আন্তগাঁথনিৰ মাজত ক্ষেত্ৰবোৰে পাৰ্থক্য আগবঢ়ায়.

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations. Edit the domain details to add or remove groups in the domain.
as: বিভিন্ন সংস্থাবোৰে ব্যৱহাৰ কৰা ব্যৱহাৰকৰ্তা আৰু আন্তগাঁথনিৰ মাজত ক্ষেত্ৰবোৰে পাৰ্থক্য আগবঢ়ায়. ক্ষেত্ৰখনত গোটবোৰ যোগ কৰিব বা আঁতৰ কৰিবলৈ ক্ষেত্ৰখনৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণটো সম্পাদনা কৰক.

en: Domains:
as: ক্ষেত্ৰবোৰ:

en: Down
as: তললৈ

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Down
as: তললৈ

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Down
as: তললৈ

[ctx: Current status of a Network]
en: Down
as: তললৈ

[ctx: current status of port]
en: Down
as: তললৈ

[ctx: status of a network port]
en: Down
as: তললৈ

en: Download CSV Summary
as: CSV সাৰাংশ ডাউনলোড কৰক

en: EC2 Access Key
as: EC2 প্ৰৱেশ কী

en: EC2 Secret Key
as: EC2 গোপন কী

en: Edit
as: সম্পাদনা কৰক

en: Edit Consumer
as: উপভোক্তা সম্পাদনা কৰক

en: Edit Domain
as: ক্ষেত্ৰ সম্পাদনা কৰক

en: Edit Flavor
as: ফ্লেভাৰ সম্পাদনা কৰক

en: Edit Group
as: গোট সম্পাদনা কৰক

en: Edit Host Aggregate
as: হষ্ট গড় সম্পাদনা কৰক

en: Edit Instance
as: উদাহৰণ সম্পাদনা কৰক

en: Edit Network
as: নেটৱৰ্ক সম্পাদনা কৰক

en: Edit Policy
as: নীতি সম্পাদনা কৰক

en: Edit Port
as: পোৰ্ট সম্পাদনা কৰক

en: Edit Project
as: প্ৰক্ষেপ সম্পাদনা কৰক

en: Edit QoS Spec Consumer
as: QoS স্পেক উপভোক্তা সম্পাদনা কৰক

en: Edit Router
as: ৰাউটাৰ সম্পাদনা কৰক

en: Edit Security Group
as: সুৰক্ষাৰ গোট সম্পাদনা কৰক

en: Edit Security Groups
as: সুৰক্ষাৰ গোটবোৰ সম্পাদনা কৰক

en: Edit Snapshot
as: স্নেপশ্বট সম্পাদনা কৰক

en: Edit Spec
as: স্পেক সম্পাদনা কৰক

en: Edit Subnet
as: উপনেট সম্পাদনা কৰক

en: Edit Volume
as: আয়তন সম্পাদন কৰক

en: Edit Volume Type Extra Spec
as: আয়তন প্ৰকাৰ অতিৰিক্ত স্পেক সম্পাদনা কৰক

en: Edit the image details.
as: ছবিৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণটো সম্পাদনা কৰক.

en: Edit the instance details.
as: উদাহৰণৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ সম্পাদনা কৰক.

en: Edit the project details.
as: প্ৰক্ষেপ বিৱৰণবোৰ সম্পাদনা কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Edit the role's details.
as: ৰোলৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণটো সম্পাদনা কৰক.

en: Egress
as: প্ৰস্থান কৰক

en: Email
as: ইমেইল

en: Enable DHCP
as: সক্ষম DHCP

en: Enable HA mode
as: HA ধৰণ সক্ষম কৰক

en: Enabled
as: সক্ষম কৰা হল

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Enabled
as: সক্ষম কৰা হল

en: Encrypted
as: এনক্ৰিপ্ট কৰা হল

en: Encrypted Password
as: পাছৱৰ্ড এনক্ৰিপ্ট কৰা হল

en: Encryption
as: এনক্ৰিপশ্বন

en: Enter a value for ICMP code in the range (-1: 255)
as: (-1: 255) পৰিসৰটোত ICMP প্ৰসাৰটোৰ বাবে মান এটা ভৰাওক

en: Enter a value for ICMP type in the range (-1: 255)
as: (-1: 255) পৰিসৰটোত ICMP প্ৰসাৰটোৰ বাবে মান এটা ভৰাওক

en: Enter an integer value between 1 and 65535.
as: 1 আৰু 65535 ৰ মাজত অখণ্ড মান এটা ভৰাওক.

en: Ephemeral Disk
as: ইফেমেৰল ডিস্ক

en: Ephemeral Disk (GB)
as: ইফামেৰল ডিস্ক (GB)

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Error
as: ভুল

[ctx: Current status of a Network]
en: Error
as: ভুল

[ctx: Current status of a Volume]
en: Error
as: ভুল

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Error
as: ভুল

[ctx: Current status of an Instance]
en: Error
as: ভুল

[ctx: current status of port]
en: Error
as: ভুল

[ctx: current status of router]
en: Error
as: ভুল

en: Error Downloading RC File: %s
as: ভুল ডাউনলোড কৰা RC ফাইল: %s

en: Error adding Hosts to the aggregate.
as: গড়টোলৈ হষ্টবোৰ যোগ কৰোতে ভুল হৈছে.

en: Error editing QoS Spec consumer.
as: QoS স্পেক উপভোক্তা সম্পাদনা কৰোতে ভুল হৈছে.

en: Error updating QoS Spec association.
as: QoS স্পেক সংস্থা আপডেট কৰোতে ভুল হৈছে.

en: Error when adding or removing hosts.
as: হষ্টবোৰ যোগ বা আতঁৰ কৰোতে ভুল হৈছে.

en: Error writing zipfile: %(exc)s
as: জিপফাইল লিখোতে ভুল হৈছে: %(exc)s

en: Ether Type
as: দুয়ো প্ৰকাৰৰ

en: Evacuate Host
as: হষ্ট ত্যাগ কৰক

en: Evacuate the servers from the selected down host to an active target host.
as: নিৰ্বাচিত তলৰ হষ্টৰ পৰা এটা সক্ৰিয় লক্ষ্যৰ হষ্টলৈ ছাৰ্ভাৰবোৰ ত্যাগ কৰক.

en: Extend Volume
as: প্ৰসাৰিত আয়তন

en: Extend the size of a volume.
as: আয়তন এটাৰ আকাৰটো প্ৰসাৰ কৰক.

en: Extending volume: "%s"
as: প্ৰসাৰিত আয়তন: "%s"

en: External Gateway
as: বাহ্যিক গেটৱে

en: External Network
as: বাহ্যিক নেটৱৰ্ক

en: External network "%(ext_net_id)s" expected but not found for router "%(router_id)s".
as: বাহ্যিক নেটৱৰ্ক "%(ext_net_id)s" প্ৰত্যাশা কৰা হৈছিল কিন্তু "%(router_id)s" ৰাউটাৰৰ বাবে বিচাৰি পোৱা নগল.

en: Extra Specs
as: অতিৰিক্ত স্পেকবোৰ

[ctx: Power state of an Instance]
en: Failed
as: ব্যৰ্থ হল

en: Failed to add %(users_to_add)s project members%(group_msg)s and set project quotas.
as: %(users_to_add)s প্ৰক্ষেপ সদস্যবোৰ%(group_msg)s যোগ কৰিবলৈ আৰু প্ৰক্ষেপ কোটাবোৰ ছেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to add %s project groups and update project quotas.
as: %s প্ৰক্ষেপ গোটবোৰ যোগ কৰিবলৈ আৰু প্ৰক্ষেপ কোটাবোৰ আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to add agent %(agent_name)s for network %(network)s.
as: %(network)s নেটৱৰ্কৰ বাবে %(agent_name)s যোগ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to create network %s
as: %s নেটৱৰ্ক তৈয়াৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to create router "%s".
as: "%s" ৰাউটাৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to delete network "%s"
as: "%s" নেটৱৰ্ক ডিলিট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to delete port %s
as: %s পোৰ্ট ডিলিট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to disable compute service for host: %s.
as: হষ্টৰ বাবে সেৱা গণনা অক্ষম কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %s.

en: Failed to evacuate host: %s.
as: হষ্ট ত্যাগ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %s.

en: Failed to evacuate instances: %s
as: উদাহৰণবোৰ ত্যাগ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %s

en: Failed to live migrate instance to host "%s".
as: "%s" হষ্টলৈ উদাহৰণ প্ৰব্ৰজন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to modify %(users_to_modify)s project members%(group_msg)s and update project quotas.
as: %(users_to_modify)s প্ৰক্ষেপ সদস্যবোৰ%(group_msg)s  পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ আৰু প্ৰক্ষেপ কোটাবোৰ আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to modify %s domain groups.
as: %s ক্ষেত্ৰ গোটবোৰ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to modify %s project members and update domain groups.
as: %s প্ৰক্ষেপ সদস্যবোৰ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ আৰু ক্ষেত্ৰ গোটবোৰ আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to modify %s project members, update project groups and update project quotas.
as: %s প্ৰক্ষেপ সদস্যবোৰ পৰিৱৰ্তন, প্ৰক্ষেপ গোটবোৰ আপডেট আৰু প্ৰক্ষেপ কোটাবোৰ আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to update network %s
as: %s নেটৱৰ্ক আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to update router %s
as: %s ৰাউটাৰ আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Fault
as: ত্ৰূটি

en: Filter
as: ফিল্টাৰ কৰক

en: Fingerprint
as: ফিংগাৰপ্ৰিন্ট

[ctx: Task status of an Instance]
en: Finishing Resize or Migrate
as: পুনৰ আকাৰ বা প্ৰব্ৰজন সম্পন্ন কৰিছে

en: Fixed IPs
as: নিৰ্দিষ্ট কৰা IP বোৰ

en: Flat
as: ফ্লেট

en: Flavor
as: ফ্লেভাৰ

en: Flavor Access
as: ফ্লেভাৰ প্ৰৱেশ

en: Flavor Choice
as: ফ্লেভাৰ পছন্দ

en: Flavor Details
as: ফ্লেভাৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: Flavor ID =
as: ফ্লেভাৰ ID =

en: Flavor Information
as: ফ্লেভাৰ তথ্য

en: Flavor Name
as: ফ্লেভাৰ নাম

en: Flavors
as: ফ্লেভাৰবোৰ

en: Flavors define the sizes for RAM, disk, number of cores, and other resources and can be selected when users deploy instances.
as: ফ্লেভাৰবোৰে RAM, ডিস্ক, ক'ৰৰ সংখ্যা, আৰু অন্য সম্পদবোৰৰ বাবে আকাৰবোৰ নিৰ্ধাৰণ কৰে আৰু ব্যৱহাৰকৰ্তাবোৰে উদাহৰণবোৰ প্ৰস্তুত কৰাৰ সময়ত নিৰ্বাচন কৰিব পাৰি.

en: Floating IP
as: ফ্লটিং IP

en: Floating IPs
as: ফ্লটিং IP বোৰ

en: For TCP and UDP rules you may choose to open either a single port or a range of ports. Selecting the "Port Range" option will provide you with space to provide both the starting and ending ports for the range. For ICMP rules you instead specify an ICMP type and code in the spaces provided.
as: TCP আৰু UDP নিয়মবোৰৰ বাবে আপুনি এটা অকলশৰীয়া পোৰ্ট বা পোৰ্টবোৰৰ পৰিসৰ এটা খুলিবলৈ পছন্দ কৰিব পাৰে. "Port Range" বিকল্পটো নিৰ্বাচন কৰাটোৱে আপোনাক পৰিসৰটোৰ বাবে আৰম্ভণি আৰু শেষৰ পোৰ্ট দুয়োটালৈ খালী ঠাই আগবঢ়াব. ICMP নিয়মবোৰৰ বাবে আপুনি এটা ICMP প্ৰকাৰ আৰু দিয়া ঠাইবোৰ কোড নিৰ্দিষ্ট কৰাৰ পৰিৱৰ্তে.

en: Forbidden
as: নিষিদ্ধ কৰা হল

[ctx: Force upload volume in in-use status to image]
en: Force
as: জোৰকৈ কৰক

en: Forcing to create snapshot "%s" from attached volume.
as: সংযোজিত আয়তনৰ পৰা "%s" স্নেপশ্বট তৈয়াৰ  কৰিবলৈ জোৰ কৰিছে.

en: Format
as: ফৰমেট

en: Format =
as: ফৰমেট =

en: From Port
as: পোৰ্টৰ পৰা

en: From here you can add a DHCP agent for the network.
as: নেটৱৰ্কৰ বাবে আপুনি ইয়াৰ পৰা এটা DHCP এজেন্ট যোগ কৰিব পাৰে.

en: From here you can create a snapshot of a volume.
as: ইয়াৰ পৰা আপুনি আয়তন এটাৰ স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰিব পাৰে.

en: Gateway IP
as: গেটৱে IP

en: Gateway IP and IP version are inconsistent.
as: গেটৱে IP আৰু IP সংস্কৰণ হল অস্থিৰ.

en: Gateway interface is added
as: গেটৱে ইন্টাৰফেছ যোগ কৰা হল

en: Go
as: যাওক

en: Group "%s" was successfully created.
as: "%s" গোট সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হৈছিল.

en: Group ID
as: গোট ID

en: Group Management
as: গোট পৰিচালনা

en: Group Members
as: গোট সদস্যবোৰ

en: Group has been updated successfully.
as: গোট সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছে.

en: Groups
as: গোটবোৰ

en: Groups are used to manage access and assign roles to multiple users at once. After creating the group, edit the group to add users.
as: একেসময়তে বিভিন্ন ব্যৱহাৰকৰ্তাই ৰোলবোৰত প্ৰৱেশ আৰু কাৰ্য কৰাটো পৰিচালনা কৰিবলৈ গোটবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা হয়. গোটটো তৈয়াৰ কৰাৰ পিছত, ব্যৱহাৰকৰ্তাবোৰলৈ গোটোট সম্পাদনা কৰক.

note: Translators: High Availability mode of Neutron router
en: HA mode
as: HA ধৰণ

[ctx: Current status of an Instance]
en: Hard Reboot
as: হাৰ্ড ৰিবুট

en: Help
as: সহায়

en: High Availability Mode
as: উচ্চ উপলব্ধতাৰ ধৰণ

en: Home
as: মুখ্য

en: Host
as: হষ্ট

en: Host =
as: হষ্ট =

en: Host Aggregate Information
as: হষ্ট গড় তথ্য

en: Host Aggregates
as: হষ্ট গড়বোৰ

en: Host Routes
as: হষ্ট ৰাউটাৰবোৰ

en: Host Routes format error: Destination CIDR and nexthop must be specified (value=%s)
as: হষ্ট ৰাউটবোৰৰ ফৰমেট ভুল: গন্তব্যস্থান CIDR আৰু পৰৱৰ্তী হপ নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্য (মান=%s)

en: Host aggregates divide an availability zone into logical units by grouping together hosts. Create a host aggregate then select the hosts contained in it.
as: হষ্টবোৰক একেলগে গোট কৰাৰ দ্বাৰা হষ্ট গড়বোৰে উপলব্ধ মণ্ডল এটাক যুক্তিযুক্ত ইউনিটবোৰত ভাগ কৰে. হষ্ট গড় এটা তৈয়াৰ কৰক আৰু তাৰপিছত ইয়াত থকা হষ্টবোৰ নিৰ্বাচন কৰক.

en: Host aggregates divide an availability zone into logical units by grouping together hosts. Edit the aggregate host to select hosts contained in it.
as: হষ্টবোৰক একগোট কৰাৰ দ্বাৰা হষ্ট গড়বোৰে উপলব্ধ মণ্ডল এটাক যুক্তিযুক্ত ইউনিটবোৰত ভাগ কৰে. ইয়াত থকা হষ্টবোৰ নিৰ্বাচন কৰিবলৈ হষ্ট গড় এটা সম্পাদনা কৰক.

en: Hostname
as: হষ্টনাম

en: Hosts
as: হষ্টবোৰ

en: Hypervisor
as: হাইপাৰভিজৰ

en: Hypervisor Instances
as: হাইপাৰভিজৰ উদাহৰণবোৰ

en: Hypervisor Servers
as: হাইপাৰভিজৰ ছাৰ্ভাৰবোৰ

en: Hypervisor Summary
as: হাইপাৰভিজৰ সাৰাংশ

en: Hypervisors
as: হাইপাৰভিজৰবোৰ

en: IP Address
as: IP ঠিকনা

en: IP Address (optional)
as: IP ঠিকনা (বিকল্প)

en: IP Addresses
as: IP ঠিকনাবোৰ

en: IP Protocol
as: IP প্ৰটকল

en: IP Version
as: IP সংস্কৰণ

en: IP address %s associated.
as: IP ঠিকনা %s জড়িত.

en: IP address allocation pools. Each entry is: start_ip_address,end_ip_address (e.g., 192.168.1.100,192.168.1.120) and one entry per line.
as: IP ঠিকনা আৱন্টন কৰা পুলবোৰ. প্ৰত্যেকটো প্ৰৱিষ্টি হল: start_ip_address,end_ip_address (উদাহৰণ, 192.168.1.100,192.168.1.120) আৰু প্ৰত্যেক শাৰীত এটা প্ৰৱিষ্টি.

en: IP address list of DNS name servers for this subnet. One entry per line.
as: এই উপনেটটোৰ বাবে DNS নাম ছাৰ্ভাৰবোৰৰ IP ঠিকনাৰ তালিকা. প্ৰত্যেক শাৰীত এটা ভৰাওক.

en: IP address of Gateway (e.g. 192.168.0.254) The default value is the first IP of the network address (e.g. 192.168.0.1 for 192.168.0.0/24, 2001:DB8::1 for 2001:DB8::/48). If you use the default, leave blank. If you do not want to use a gateway, check 'Disable Gateway' below.
as: গেটৱেৰ IP ঠিকনা (উদাহৰণ 192.168.0.254). ডিফল্ট মানটো হল নেটৱৰ্ক ঠিকনাটোৰ প্ৰথম IP টো (উদাহৰণ 192.168.0.1 for 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48 ৰ বাবে 2001:DB8::1). যদি আপুনি ডিফল্ট হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰে, তেন্তে খালী এৰক. যদি আপুনি গেটৱে এটা ব্যৱহাৰ কৰিব নিবিচাৰে, তেন্তে তলৰ 'গেটৱে অক্ষম কৰক' ত ক্লিক কৰক.

en: IPv4 Address =
as: IPv4 ঠিকনা =

en: IPv6 Address =
as: IPv6 ঠিকনা =

en: IPv6 Address Configuration Mode
as: IPv6 ঠিকনা ৰূপৰেখা কৰা ধৰণ

en: ISO - Optical Disk Image
as: ISO - অপ্টিকেল ডিস্ক ছবি

en: Identity
as: পৰিচয়

en: Identity service does not allow editing user data.
as: পৰিচয়ৰ সেৱাটোৱে ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ ডাটা সম্পাদনা কৰিবলৈ অনুমতি নিদিয়ে.

en: If console is not responding to keyboard input: click the grey status bar below.
as: যদি কীবোৰ্ড ইনপুটলৈ কনছোলে সঁহাৰি দিয়া নাই: তলৰ গ্ৰে ষ্টেটাছ বাৰত ক্লিক কৰক.

en: Image
as: ছবি

[ctx: Type of an image]
en: Image
as: ছবি

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Backup
as: ছবি বেকআপ কৰিছে

en: Image File
as: ছবিৰ ফাইল

en: Image ID =
as: ছবি ID =

en: Image Location
as: ছবিৰ স্থান

en: Image Name
as: ছবিৰ নাম

en: Image Name =
as: ছবিৰ নাম =

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Pending Upload
as: ছবিৰ বাকী থকা আপলোড কৰক

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Snapshot Pending
as: ছবি স্নেপশ্বট বাকী আছে

en: Image Source
as: ছবিৰ উত্স

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Uploading
as: ছবি আপলোড কৰিছে

en: Image source must be specified
as: ছবিৰ উত্স নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্য

en: Image was successfully updated.
as: ছবি সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: Images
as: ছবিবোৰ

en: Import Key Pair
as: মুখ্য যোৰা আমদানি কৰক

en: Info
as: তথ্য

en: Information
as: তথ্য

en: Ingress
as: প্ৰৱেশ কৰক

en: Injected Files
as: ইনজেক্ট কৰা ফাইলবোৰ

en: Instance
as: উদাহৰণ

en: Instance Action List
as: উদাহৰণৰ কাৰ্য তালিকা

en: Instance Admin Password
as: উদাহৰণ কৰ্তৃপক্ষ পাছৱৰ্ড

en: Instance Console
as: উদাহৰণ কনছোল

en: Instance Console Log
as: উদাহৰণ কনছোল ল'গ

en: Instance ID
as: উদাহৰণ ID

en: Instance Name
as: উদাহৰণ নাম

en: Instance Overview
as: উদাহৰণ অৱলোকন

en: Instance Password is not set or is not yet available
as: উদাহৰণ পাছৱৰ্ড টো ছেট কৰা নাই বা এতিয়াও উপলব্ধ নহয়

en: Instance Security Groups
as: উদাহৰণ সুৰক্ষাৰ গোট

en: Instances
as: উদাহৰণবোৰ

en: Insufficient privilege level to view domain information.
as: ক্ষেত্ৰ তথ্য চাবলৈ অপৰ্য্যপ্ত সুবিধাৰ স্তৰ.

en: Insufficient privilege level to view group information.
as: গোট তথ্য চাবলৈ অপৰ্য্যপ্ত সুবিধাৰ স্তৰ.

en: Insufficient privilege level to view project information.
as: প্ৰক্ষেপ তথ্য চাবলৈ অপৰ্য্যপ্ত সুবিধাৰ স্তৰ.

en: Insufficient privilege level to view role information.
as: ৰোল তথ্য চাবলৈ অপৰ্য্যপ্ত সুবিধাৰ স্তৰ.

en: Insufficient privilege level to view user information.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ তথ্য চাবলৈ অপৰ্য্যপ্ত সুবিধাৰ স্তৰ.

en: Interface added
as: ইন্টাৰফেছ যোগ কৰা হল

en: Interfaces
as: ইন্টাৰফেছবোৰ

en: Internal Interface
as: আভ্যন্তৰীণ ইন্টাৰফেছ

en: Invalid date format: Using today as default.
as: অবৈধ তাৰিখ ফৰমেট: ডিফল্ট হিচাপে আজিৰ দিনটো ব্যৱহাৰ কৰক.

en: Invalid time period. The end date should be more recent than the start date.
as: অবৈধ সময় সীমা. আৰম্ভণিৰ তাৰিখটো শেষৰ তাৰিখটোতকৈ অধিক শেহতীয়া হোৱা উচিত.

en: Invalid time period. You are requesting data from the future which may not exist.
as: অবৈধ সময় সীমা. আপুনি ফিউচাৰৰ পৰা ডাটা দাবী কৰি আছে যিটো বৰ্তি নাথাকিব পাৰে.

en: Items Per Page
as: প্ৰতি পৃষ্ঠাৰ বস্তুবোৰ

en: Kernel ID
as: কাৰ্ণেল ID

en: Key
as: মুখ্য

en: Key Name
as: মুখ্য নাম

en: Key Pair
as: মুখ্য যোৰা

en: Key Pair Name
as: মুখ্য যোৰা নাম

en: Key Pairs
as: মুখ্য যোৰাবোৰ

en: Key Pairs are how you login to your instance after it is launched.
as: মুখ্য যোৰাবোৰ হল এইটো আৰম্ভ কৰাৰ পিছত আপুনি কেনেকৈ আপোনাৰ উদাহৰণলৈ লগইন কৰে.

en: Key Size (bits)
as: মুখ্য আকাৰ (bits)

en: Key-Value Pairs
as: মুখ্য-মান যোৰাবোৰ

en: Language
as: ভাষা

[ctx: Time since the last update]
en: Last Updated
as: শেহতীয়া আপেডট কৰাটো

en: Launch
as: আৰম্ভ কৰক

en: Launch Instance
as: উদাহৰণ আৰম্ভ কৰক

en: Launch Instance (Quota exceeded)
as: উদাহৰণ আৰম্ভ কৰক (কোটা অতিক্ৰম কৰিছে)

en: Launch as Instance
as: উদাহৰণ হিচাপে আৰম্ভ কৰক

en: Length of Injected File Path
as: ইনজেক্ট কৰা ফাইল পাথৰ দৈৰ্ঘ

en: Limit
as: সীমা

en: Live Migrate
as: জীৱন্ত প্ৰব্ৰজন

en: Live Migrate Instance
as: জীৱন্ত প্ৰব্ৰজনৰ উদাহৰণ

en: Live migrate an instance to a specific host.
as: এটা নিৰ্দিষ্ট হষ্টলৈ উদাহৰণ এটা জীৱন্ত প্ৰব্ৰজন কৰক.

en: Load Balancer VIP %s
as: লোড সাম্যকৰ্তা VIP %s

en: Local
as: স্থানীয়

en: Local Disk Usage
as: স্থানীয় ডিস্ক ব্যৱহাৰ

en: Local Storage (total)
as: স্থানীয় ভঁৰাল (মুঠ)

en: Local Storage (used)
as: স্থানীয় ভঁৰাল (ব্যৱহৃত)

en: Log
as: ল'গ

en: Log Length
as: ল'গ দৈৰ্ঘ

en: MAC Learning State
as: MAC শিকিবলগীয়া অৱস্থা

en: Manage Attachments
as: সংলগ্নবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage Floating IP Associations
as: ফ্লটিং IP সংস্থাবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage Hosts
as: হষ্টবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage Hosts Aggregate
as: হষ্টবোৰৰ গড় পৰিচালনা কৰক

en: Manage Hosts within Aggregate
as: গড়ৰ ভিতৰত হষ্টবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage Members
as: সদস্যবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage QoS Spec Association
as: QoS স্পেক সংস্থা পৰিচালনা কৰক

en: Manage Rules
as: নিয়মবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage Specs
as: স্পেকবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage Volume Attachments
as: আয়তন সংলগ্নবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manual
as: মেনুৱেল

en: Mapped Fixed IP Address
as: নিৰ্দিষ্ট IP ঠিকনা মেপ কৰা হল

en: Memory Usage
as: স্মৃতি ব্যৱহাৰ

en: Message
as: বাৰ্তা

en: Metadata
as: মেটাডাটা

en: Metadata Items
as: মেটাডাটা বস্তুবোৰ

[ctx: Current status of an Instance]
en: Migrating
as: প্ৰব্ৰজন কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Migrating
as: প্ৰব্ৰজন কৰিছে

en: Migration Policy
as: প্ৰব্ৰজনৰ নীতি

en: Min Disk
as: নূন্যতম ডিস্ক

en: Min RAM
as: নূন্যতম RAM

en: Minimum Disk (GB)
as: নূন্যতম ডিস্ক (GB)

en: Minimum RAM (MB)
as: নূন্যতম RAM (MB)

en: Modified domain "%s".
as: "%s" ক্ষেত্ৰ পৰিৱৰ্তন কৰক.

en: Modified instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণ পৰিৱৰ্তন কৰা হল.

en: Modified project "%s".
as: "%s" প্ৰক্ষেপ পৰিৱৰ্তন কৰা হল.

en: Modify Access
as: প্ৰৱেশ পৰিৱৰ্তন কৰক

en: Modify Consumer
as: উপভোক্তা পৰিৱৰ্তন কৰক

en: Modify Groups
as: গোটবোৰ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Modify Quotas
as: কোটাবোৰ পৰিৱৰ্তন কৰক

en: Modify dashboard settings for your user.
as: আপোনাৰ ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ বাবে পৰিৱৰ্তন কৰা ডেচবোৰ্ড ছেটিংবোৰ.

en: Modify name and description of a volume.
as: আয়তন এটাৰ নাম আৰু বিৱৰণ পৰিৱৰ্তন কৰক.

en: Modify the name and description of a snapshot.
as: স্নেপশ্বট এটাৰ নাম আৰু বিৱৰণটো পৰিৱৰ্তন কৰক.

en: Monitoring:
as: নিৰীক্ষণ কৰিছে:

en: Name
as: নাম

en: Name: %(name)s ID: %(uuid)s
as: নাম: %(name)s ID: %(uuid)s

en: Network
as: নেটৱৰ্ক

en: Network %s was successfully updated.
as: %s নেটৱৰ্ক সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: Network Address
as: নেটৱৰ্ক ঠিকনা

en: Network Address and IP version are inconsistent.
as: নেটৱৰ্ক ঠিকনা আৰু IP সংস্কৰণটো অস্থিৰ.

en: Network Agents
as: নেটৱৰ্ক এজেন্টবোৰ

en: Network Details
as: নেটৱৰ্কৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: Network ID
as: নেটৱৰ্ক ID

en: Network Name
as: নেটৱৰ্ক নাম

en: Network Topology
as: নেটৱৰ্ক টোপোলজি

en: Network Type:
as: নেটৱৰ্ক প্ৰকাৰ:

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24)
as: CIDR ফৰমেটত নেটৱৰ্ক ঠিকনা (উদাহৰণ 192.168.0.0/24)

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48)
as: CIDR ফৰমেটত নেটৱৰ্ক ঠিকনা (উদাহৰণ 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48)

en: Network list can not be retrieved.
as: নেটৱৰক তালিকা উদ্ধাৰ কৰিব পৰা নগল.

[ctx: Task status of an Instance]
en: Networking
as: নেটৱৰ্কিং

en: Networks
as: নেটৱৰ্কবোৰ

en: Never
as: কেতিয়াও নহয়

en: Never updated
as: কেতিয়াও আপডেট কৰা হোৱা নাই

en: New DHCP Agent
as: নতুন DHCP এজেন্ট

en: New Flavor
as: নতুন ফ্লেভাৰ

en: New Host
as: নতুন হষ্ট

en: New password
as: নতুন পাছৱৰ্ড

en: New size must be greater than current size.
as: নতুন আকাৰটো চলিত আকাৰতকৈ ডাঙৰ হোৱাটো প্ৰয়োজনীয়.

en: No
as: নহয়

en: No Host selected.
as: কোনো হষ্ট নিৰ্বাচন কৰা নহল.

en: No Hosts found.
as: কোনো হষ্ট বিচাৰি পোৱা নগল

[ctx: Power state of an Instance]
en: No State
as: কোনো অৱস্থা নাই

en: No attached device
as: কোনো সংলগ্ন ডিভাইচ নাই

en: No availability zones found
as: কোনো উপলব্ধতাৰ মণ্ডল বিচাৰি পোৱা নগল

en: No available console found.
as: কোনো উপলব্ধ কনছোল বিচাৰি পোৱা নগল.

en: No available projects
as: কোনো উপলব্ধ প্ৰক্ষেপ নাই

en: No flavors available
as: কোনো ফ্লেভাৰ উপলব্ধ নাই

en: No floating IP addresses allocated
as: কোনো ফ্লটিং IP ঠিকনা নিৰ্ধাৰণ কৰা নহল

en: No floating IP pools available
as: কোনো ফ্লটিং IP পুল উপলব্ধ নাই

en: No groups found.
as: কোনো গোট বিচাৰি পোৱা নগল.

en: No groups.
as: কোনো গোট নাই.

en: No host selected.
as: কোনো হষ্ট নিৰ্বাচন কৰা নহল.

en: No hosts found.
as: কোনো হষ্ট বিচাৰি পোৱা নগল.

en: No images available
as: কোনো ছবি উপলব্ধ নাই

en: No instances available
as: কোনো উদাহৰণ উপলব্ধ নাই

en: No key pairs available
as: কোনো মুখ্য যোৰা উপলব্ধ নাই

en: No networks available
as: কোনো নেটৱৰ্ক উপলব্ধ নাই

en: No options specified
as: কোনো বিকল্প নিৰ্ধাৰিত কৰা নহল

en: No other agents available.
as: আন কোনো এজেন্ট উপলব্ধ নাই.

en: No other hosts available.
as: আন কোনো হষ্ট উপলব্ধ নাই.

en: No ports available
as: কোনো পোৰ্ট উপলব্ধ নাই

en: No projects found.
as: কোনো প্ৰক্ষেপ বিচাৰি পোৱা নগল.

en: No projects selected. All projects can use the flavor.
as: কোনো প্ৰক্ষেপ নিৰ্বাচন কৰা নহল. সকলোবোৰ প্ৰক্ষেপে ফ্লেভাৰটো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে.

en: No rules defined.
as: কোনো নিয়ম নিৰ্ধাৰণ কৰা নহল.

en: No security groups available
as: কোনো সুৰক্ষাৰ গোট উপলব্ধ নাই

en: No security groups enabled.
as: কোনো সুৰক্ষাৰ গোট সক্ষম কৰা নহল.

en: No security groups found.
as: কোনো সুৰক্ষাৰ গোট বিচাৰি পোৱা নগল.

en: No source, empty volume
as: কোনো উত্স নাই, খালী আয়তন

en: No subnets available
as: কোনো উপনেট উপলব্ধ নাই

en: No users found.
as: কোনো ব্যৱহাৰকৰ্তা বিচাৰি পোৱা নগল.

en: No users.
as: কোনো ব্যৱহাৰকৰ্তা নাই.

en: No volume type
as: কোনো আয়তন প্ৰকাৰ নাই

en: No volumes attached.
as: কোনো আয়তন সংলগ্ন কৰা নহল.

en: No volumes available
as: কোনো আয়তন উপলব্ধ নাই

en: Non-Members
as: অসদস্যবোৰ

en: None
as: একো নাই

[ctx: Task status of an Instance]
en: None
as: একো নাই

en: Normal
as: সাধাৰণ

en: Not attached
as: সংলগ্ন কৰা নহল

en: Not available
as: উপলব্ধ নাই

en: Note:
as: টোকা:

en: Number of Instances
as: উদাহৰণবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of Snapshots
as: স্নেপশ্বটবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of VCPUs
as: VCPU বোৰৰ সংখ্যা

en: Number of Volumes
as: আয়তনবোৰৰ সংখ্যা

en: OR Copy/Paste your Private Key
as: বা আপোনাৰ ব্যক্তিগত কীটো প্ৰতিলিপি কৰক/আঠা লগাওক

en: Object Store
as: বস্তুৰ ভঁৰাল

en: Old Flavor
as: পুৰণি ফ্লেভাৰ

en: On Demand
as: দাবী মতে

en: Open Port
as: মুক্ত পোৰ্ট

en: Open Port/Port Range:
as: পোৰ্ট/পোৰ্ট পৰিসৰ খোলক:

en: Optionally, you may choose to create a new volume.
as: বৈকল্পিকভাৱে, নতুন আয়তন এটা তৈয়াৰ কৰিবলৈ আপুনি পছন্দ কৰিব পাৰে.

en: Other Protocol
as: অন্য প্ৰটকল

en: Overview
as: অৱলোকন কৰক

en: Owner
as: গৰাকী

en: Page Not Found
as: পৃষ্ঠা বিচাৰি পোৱা নগল

en: Password
as: পাছৱৰ্ড

[ctx: Current status of an Instance]
en: Password
as: পাছৱৰ্ড

en: Password changed. Please log in again to continue.
as: পাছৱৰ্ড সলনি কৰা হল. অনুগ্ৰহ কৰি অব্যাহত ৰাখিবলৈ পুনৰ ল'গ ইন কৰক.

en: Passwords do not match.
as: পাছৱৰ্ডবোৰ নিমিলে.

[ctx: Current status of an Instance]
en: Paused
as: বিৰতি দিয়া হল

[ctx: Power state of an Instance]
en: Paused
as: বিৰতি দিয়া হল

[ctx: Task status of an Instance]
en: Pausing
as: ৰখাই থৈছে

en: Physical Network
as: পিজিকেল নেটৱৰ্ক

en: Physical Network:
as: ফিজিকেল নেটৱৰ্ক:

en: Please note:
as: অনুগ্ৰহ কৰি মন কৰিব:

en: Please try again later [Error: %s].
as: অনুগ্ৰহ কৰি পিছত পুনৰ চেষ্টা কৰক [ভুল: %s].

en: Pool
as: পুল

en: Port
as: পোৰ্ট

en: Port %s was successfully created.
as: %s পোৰ্ট সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হৈছিল.

en: Port %s was successfully updated.
as: %s পোৰ্টটো সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: Port Range
as: পোৰ্টৰ পৰিসৰ

en: Port list can not be retrieved.
as: পোৰ্ট তালিকা উদ্ধাৰ কৰিব পৰা নগল.

en: Port to be associated
as: জড়িত হবলগীয়া পোৰ্ট

en: Ports
as: পোৰ্টবোৰ

en: Power State
as: শক্তিৰ অৱস্থা

[ctx: Task status of an Instance]
en: Powering Off
as: বন্ধ কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Powering On
as: আৰম্ভ কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Preparing Resize or Migrate
as: পুনৰ আকাৰ বা প্ৰব্ৰজন প্ৰস্তুত কৰিছে

en: Primary Project
as: প্ৰাথমিক প্ৰক্ষেপ

en: Private Key File
as: ব্যক্তিগত মুখ্য ফাইল

en: Project
as: প্ৰক্ষেপ

en: Project Groups
as: প্ৰক্ষেপ গোটবোৰ

en: Project ID
as: প্ৰক্ষেপ ID

en: Project Information
as: প্ৰক্ষেপ তথ্য

en: Project Limits
as: প্ৰক্ষেপ সীমাবোৰ

en: Project Members
as: প্ৰক্ষেপৰ সদস্যবোৰ

en: Project Name
as: নাম প্ৰক্ষেপ কৰক

en: Project Quotas
as: কোটাবোৰ প্ৰক্ষেপ কৰক

en: Project Usage
as: প্ৰক্ষেপ ব্যৱহাৰ

en: Project Usage Overview
as: প্ৰক্ষেপ ব্যৱহাৰ অৱলোকন

en: Projects
as: প্ৰক্ষেপবোৰ

en: Projects:
as: প্ৰক্ষেপবোৰ:

en: Protected
as: সুৰক্ষিত

en: Protocol
as: প্ৰটকল

en: Provider
as: আগবঢ়াওতা

en: Provider Network
as: নেটৱৰ্ক আগবঢ়াওতা

en: Provider Network Type
as: আগবঢ়োৱা নেটৱৰ্ক প্ৰকাৰ

en: Public
as: ৰাজহুৱা

en: Public Key
as: ৰাজহুৱা কী

en: QCOW2 - QEMU Emulator
as: QCOW2 - QEMU ইমুলেটৰ

en: QoS Spec to be associated
as: জড়িত হবলগীয়া QoS স্পেক

en: QoS Spec:
as: QoS স্পেক:

en: QoS Specs
as: QoS স্পেকবোৰ

en: Quota Name
as: কোটা নাম

en: Quota exceeded for resource router.
as: সম্পদ ৰাউটাৰৰ বাবে কোটা অতিক্ৰম কৰিলে.

en: Quota value(s) cannot be less than the current usage value(s): %s.
as: কোটা মান(বোৰ) চলিত ব্যৱহাৰ মান(বোৰ) তকৈ বেছি হব নোৱাৰে: %s.

en: RAM (total)
as: RAM (মুঠ)

en: RAM (used)
as: RAM (ব্যৱহৃত)

en: Ramdisk ID
as: ৰেমডিস্ক ID

en: Raw
as: শাৰী

[ctx: Image format for display in table]
en: Raw
as: শাৰী

en: Reason
as: কাৰণ

en: Reason: %(disabled_reason)s
as: কাৰণ: %(disabled_reason)s

[ctx: Action log of an instance]
en: Reboot
as: ৰিবুট

[ctx: Current status of an Instance]
en: Reboot
as: ৰিবুট

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebooting
as: পুনৰ বুট কৰিছে

[ctx: Action log of an instance]
en: Rebuild
as: পুনৰ নিৰ্মাণ কৰক

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rebuild
as: পুনৰ নিৰ্মাণ কৰক

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuild Block Device Mapping
as: আৱদ্ধ ডিভাইচ মেপিংটো পুনৰ নিৰ্মাণ কৰক

en: Rebuild Instance
as: উদাহৰণ পুনৰ নিৰ্মাণ কৰক

en: Rebuild Password
as: পাছৱৰ্ড পুনৰ নিৰ্মাণ কৰক

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuild Spawning
as: স্পাৱনিং পুনৰ তৈয়াৰ কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuilding
as: পুনৰ নিৰ্মাণ কৰিছে

en: Rebuilding instance %s.
as: %s উদাহৰণ পুনৰ নিৰ্মাণ কৰিছে.

en: Regions:
as: অঞ্চলবোৰ:

en: Remote
as: দূৰৰ

en: Remote:
as: ৰিমোট:

en: Request ID
as: দাবী কৰা ID

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rescue
as: উদ্ধাৰ কৰক

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rescuing
as: উদ্ধাৰ কৰিছে

en: Resize
as: পুনৰ আকাৰ কৰক

[ctx: Action log of an instance]
en: Resize
as: পুনৰ আকাৰ কৰক

en: Resize Instance
as: উদাহৰণ পুনৰ আকাৰ কৰক

[ctx: Current status of an Instance]
en: Resize/Migrate
as: পুনৰ আকাৰ/প্ৰব্ৰজন কৰক

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resized or Migrated
as: পুনৰ আকাৰ বা প্ৰব্ৰজন কৰা হল

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resizing or Migrating
as: পুনৰ আকাৰ বা প্ৰব্ৰজন কৰিছে

en: Resources
as: সম্পদবোৰ

en: Restore Backup
as: বেকআপ পুনৰ জমা কৰক

en: Restore Backup to Volume
as: আয়তনলৈ বেকআপ পুনৰ জমা কৰক

en: Restore Backup:
as: বেকআপ পুনৰ জমা কৰক:

en: Restore Volume Backup
as: আয়তন বেকআপ পুনৰ জমা কৰক

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Restoring
as: পুনৰ সঞ্চয় কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Restoring
as: পুনৰ সঞ্চয় কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resuming
as: পুনৰ আৰম্ভ কৰিছে

en: Retrieve Instance Password
as: উদাহৰণ পাছৱৰ্ড উদ্ধাৰ কৰক

en: Retrieve Password
as: পাছৱৰ্ড উদ্ধাৰ কৰক

en: Revert Resize/Migrate
as: পুনৰ আকাৰ/প্ৰব্ৰজন ওভোতাই আনক

[ctx: Current status of an Instance]
en: Revert Resize/Migrate
as: পুনৰ আকাৰ/প্ৰব্ৰজন ওভোতাই আনক

[ctx: Task status of an Instance]
en: Reverting Resize or Migrate
as: পুনৰ আকাৰ বা প্ৰব্ৰজন ওভোতাই আহিছে

en: Role
as: ৰোল

en: Role ID
as: ৰোল ID

en: Role Name
as: ৰোল নাম

en: Role created successfully.
as: ৰোল সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হল.

en: Role updated successfully.
as: ৰোল সফলতাৰে আপডেট কৰা হল.

en: Roles
as: ৰোলবোৰ

en: Root Disk
as: মুখ্য ডিস্ক

en: Root Disk (GB)
as: মুখ্য ডিস্ক (GB)

en: Router
as: ৰাউটাৰ

en: Router %s was successfully created.
as: ৰাউটাৰ %s সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হৈছিল.

en: Router %s was successfully updated.
as: ৰাউটাৰ %s সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: Router Name
as: ৰাউটাৰৰ নাম

en: Router Type
as: ৰাউটাৰ প্ৰকাৰ

en: Routers
as: ৰাউটাৰবোৰ

en: Rule
as: নিয়ম

en: Rule:
as: নিয়ম:

en: Rules
as: ৰেখাবোৰ

en: Rules define which traffic is allowed to instances assigned to the security group. A security group rule consists of three main parts:
as: নিয়মবোৰে বাখ্যা কৰে যাৰ ট্ৰেফিকক সুৰক্ষাৰ গোটটোলৈ উদাহৰণবোৰ নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়া হয়. সুৰক্ষা গোটৰ নিয়ম এটাত তিনিটা মুখ্য অংশ থাকে:

[ctx: Power state of an Instance]
en: Running
as: চলি আছে

en: SSH key pairs can be generated with the ssh-keygen command:
as: ssh-keygen নিৰ্দেশটোৰ সৈতে SSH মুখ্য যোৰাবোৰৰ পাব পাৰি:

en: Save
as: ছেভ কৰক

en: Save Changes
as: সলনিবোৰ ছেভ কৰক

en: Saved extra spec "%s".
as: অতিৰিক্ত স্পেক "%s" ছেভ কৰা হল.

en: Saved spec "%s".
as: স্পেক "%s" ছেভ কৰা হল.

[ctx: Task status of an Instance]
en: Scheduling
as: কাৰ্যসূচী নিৰ্ধাৰণ কৰিছে

en: Security Group
as: সুৰক্ষাৰ গোট

en: Security Group Rules
as: সুৰক্ষা গোট নিয়মবোৰ

en: Security Groups
as: সুৰক্ষাৰ গোটবোৰ

en: Segmentation ID
as: খণ্ড ID

en: Segmentation ID:
as: খণ্ড কৰা ID:

en: Select Image
as: নিৰ্বাচিত ছবি

en: Select Subnet
as: উপনেট নিৰ্বাচন কৰক

en: Select Volume
as: আয়তন নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a New Flavor
as: নতুন ফ্লেভাৰ এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a key pair
as: মুখ্য যোৰা এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a new agent
as: এটা নতুন এজেন্ট নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a new host
as: এটা নতুন হষ্ট নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a port
as: পোৰ্ট এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a project
as: প্ৰক্ষেপ এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a target host
as: লক্ষ্য কৰা হষ্ট এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a volume to restore to.
as: ...লৈ জমা কৰিবলৈ আয়তন বেকআপ এটা নিৰ্বাচন কৰক.

en: Select an IP address
as: IP ঠিকনা এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select an instance
as: উদাহৰণ এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select an instance to attach to.
as: ...লৈ সংলগ্ন কৰিবলৈ উদাহৰণ এটা নিৰ্বাচন কৰক.

en: Select format
as: ফৰমেট নিৰ্বাচন কৰক

en: Select network
as: নেটৱৰ্ক নিৰ্বাচন কৰক

en: Select the image to rebuild your instance.
as: আপোনাৰ উদাহৰণ পুনৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈ ছবি এটা নিৰ্বাচন কৰক.

en: Select the projects where the flavors will be used. If no projects are selected, then the flavor will be available in all projects.
as: প্ৰক্ষেপবোৰ নিৰ্বাচন কৰক যত ফ্লেভাৰবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা হব. যদি কোনো প্ৰক্ষেপ নিৰ্বাচন কৰা নহয়, তেতিয়া সকলোবোৰ প্ৰক্ষেপত ফ্লেভাৰটো উপলব্ধ হব.

en: Selected Hosts
as: হষ্টবোৰ নিৰ্বাচন কৰা হল

en: Selected Projects
as: নিৰ্বাচিত প্ৰক্ষেপবোৰ

en: Selected hosts
as: হষ্টবোৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: Server error
as: ছাৰ্ভাৰৰ ভুল

en: Service
as: সেৱা

en: Service Endpoint
as: সেৱাৰ শেষবিন্দু

en: Services
as: সেৱাবোৰ

en: Services Down
as: সেৱাবোৰ তললৈ নিয়ক

en: Services Up
as: সেৱাবোৰ ওপৰলৈ নিয়ক

en: Set Domain Context
as: ক্ষেত্ৰ প্ৰসংগ ছেট কৰক

en: Set Gateway
as: গেটৱে ছেট কৰক

en: Set as Active Project
as: সক্ৰিয় প্ৰক্ষেপ হিচাপে ছেট কৰক

en: Set maximum quotas for the project.
as: প্ৰক্ষেপটোৰ বাবে সৰ্বাধিক কোটাবোৰ ছেট কৰক.

en: Settings
as: ছেটিংবোৰ

en: Settings saved.
as: ছেটিংবোৰ ছেভ কৰা হল.

en: Shared
as: বিনিময় কৰা হল

en: Shared Storage
as: ভঁৰাল বিনিময় কৰা হল

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shelved
as: জমা কৰা হল

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shelved Offloaded
as: জমা কৰাবোৰৰ লোড বাতিল কৰা হল

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving
as: জমা কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Image Pending Upload
as: ছবিৰ বাকী থকা আপলোড জমা কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Image Uploading
as: ছবিৰ আপলোডিং জমা কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Offloading
as: লোড বন্ধ কৰাটো জমা কৰিছে

[ctx: Power state of an Instance]
en: Shut Down
as: ছাট ডাউন কৰক

[ctx: Power state of an Instance]
en: Shut Off
as: ছাট অফ কৰক

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shutoff
as: বন্ধ কৰক

en: Sign Out
as: ছাইন আউট কৰক

en: Size
as: আকাৰ

en: Slash is not an allowed character.
as: শ্লেছটো এটা অনুমোদিত আখৰ নহয়.

en: Snapshot
as: স্নেপশ্বট

[ctx: Type of an image]
en: Snapshot
as: স্নেপশ্বট

en: Snapshot "%(name)s" created for instance "%(inst)s"
as: "%(inst)s" উদাহৰণৰ বাবে "%(name)s" স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰা হল

en: Snapshot Limits
as: স্নেপশ্বট সীমাবোৰ

en: Snapshot Name
as: স্নেপশ্বট নাম

en: Snapshot source must be specified
as: স্নেপশ্বট উত্স নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্য

[ctx: Task status of an Instance]
en: Snapshotting
as: স্নেপশ্বট কৰিছে

[ctx: Current status of an Instance]
en: Soft Deleted
as: ছফ্ট ডিলিট কৰা হল

[ctx: Task status of an Instance]
en: Soft Deleting
as: ছফ্ট ডিলিটকৰণ

en: Something went wrong!
as: কিবা ভুল হৈছে!

[ctx: Task status of an Instance]
en: Spawning
as: স্পাৱনিং

en: Specifies how IPv6 addresses and additional information are configured. We can specify SLAAC/DHCPv6 stateful/DHCPv6 stateless provided by OpenStack, or specify no option. 'No options specified' means addresses are configured manually or configured by a non-OpenStack system.
as: IPv6 ঠিকনাবোৰ আৰু অতিৰিক্ত তথ্য কেনেকৈ ৰূপৰেখা কৰা হয় নিৰ্দিষ্ট কৰে. আমি মুক্ত ষ্টেকৰ দ্বাৰা আগবঢ়োৱা SLAAC/DHCPv6 stateful/DHCPv6 stateless নিৰ্দিষ্ট কৰিব পাৰো বা কোনো বিকল্প নিৰ্দিষ্ট নকৰিব পাৰো. 'কোনো বিকল্প নিৰ্ধাৰণ কৰা নহল' মানে হল ঠিকনাবোৰ মেনুৱেলী ৰূপৰেখা কৰা হয় বা এটা মুক্তষ্টকহীন প্ৰণালীৰ দ্বাৰা ৰূপৰেখা কৰা হয়.

en: Specify additional attributes for the subnet.
as: উপনেটটোৰ বাবে অতিৰিক্ত উপাদনাবোৰ নিৰ্ধাৰণ কৰক.

en: Specify an IP address for the interface created (e.g. 192.168.0.254).
as: ইন্টাৰফেছ তৈয়াৰ কৰাৰ বাবে IP ঠিকনা এটা নিৰ্দিষ্ট কৰক (উদাহৰণ. 192.168.0.254).

en: Specify an image to upload to the Image Service.
as: ছবি সেৱাটো আপলোড কৰিবলৈ ছবি এটা নিৰ্ধাৰণ কৰক.

en: Specs
as: স্পেকবোৰ

en: Start
as: আৰম্ভ কৰক

[ctx: Action log of an instance]
en: Start
as: আৰম্ভ কৰক

en: Start Time
as: আৰম্ভণিৰ সময়

en: Start address is larger than end address (value=%s)
as: আৰম্ভণিৰ ঠিকনাটো শেষৰ ঠিকনাটোতকৈ ডাঙৰ (মান=%s)

en: Start and end addresses must be specified (value=%s)
as: আৰম্ভণি আৰু শেষৰ ঠিকনাবোৰ নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্য (মান=%s)

en: State
as: অৱস্থা

en: Status
as: স্থিতি

en: Status =
as: স্থিতি =

en: Subnet
as: উপনেট

en: Subnet Details
as: উপনেটৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণবোৰ

en: Subnet ID
as: উপনেট ID

en: Subnet Name
as: উপনেট নাম

en: Subnet list can not be retrieved.
as: উপনেট তালিকা উদ্ধাৰ কৰিব পৰা নগল.

en: Subnets
as: উপনেটবোৰ

en: Subnets Associated
as: উপনেটবোৰৰ সৈতে জড়িত

en: Successfully added rule: %s
as: ৰোল সফলতাৰে যোগ কৰা হল: %s

en: Successfully created QoS Spec: %s
as: QoS Spec সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হল: %s

en: Successfully created encryption for volume type: %s
as: আয়তন প্ৰকাৰৰ বাবে সফলতাৰে এনক্ৰিপশ্বন তৈয়াৰ কৰা হল: %s

en: Successfully created security group: %s
as: সুৰক্ষাৰ গোট সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হল: %s

en: Successfully created volume type: %s
as: আয়তন প্ৰকাৰ সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হল: %s

en: Successfully disassociated Floating IP: %s
as: ফ্লটিং IP সফলতাৰে সংযোগবিহীন কৰা হল: %s

en: Successfully imported public key: %s
as: ৰাজহুৱা কী সফলতাৰে আমদানি কৰা হল: %s

en: Successfully modified QoS Spec consumer.
as: QoS স্পেক উপভোক্তা সফলতাৰে পৰিৱৰ্তন কৰা হল.

en: Successfully sent the request to change the volume type to "%(vtype)s" for volume: "%(name)s"
as: আয়তনৰ বাবে "%(vtype)s" লৈ আয়তন প্ৰকাৰটো সলনি কৰিবলৈ সফলতাৰে অনুৰোধ পথোৱা হল: "%(name)s"

en: Successfully sent the request to upload volume to image for volume: "%s"
as: আয়তনৰ বাবে ছবিলৈ আয়তন আপলোড কৰিবলৈ অনুৰোধ সফলতাৰে পথোৱা হল: "%s"

en: Successfully updated QoS Spec association.
as: QoS স্পেক সংস্থা সফলতাৰে আপডেট কৰা হল.

en: Successfully updated aggregate: "%s."
as: গড় সফলতাৰে আপডেট কৰা হল: "%s."

en: Successfully updated security group: %s
as: সুৰক্ষাৰ গোট সফলতাৰে আপডেট কৰা হল: %s

en: Successfully updated volume snapshot status: "%s".
as: আয়তন স্নেপশ্বট স্থিতি সফলতাৰে আপডেট কৰা হল: "%s".

en: Successfully updated volume status to "%s".
as: "%s" লৈ আয়তন স্থিতি সফলতাৰে আপডেট কৰা হল.

[ctx: Current status of an Instance]
en: Suspended
as: নিলম্বন কৰা হল

[ctx: Power state of an Instance]
en: Suspended
as: নিলম্বন কৰা হল

[ctx: Task status of an Instance]
en: Suspending
as: নিলম্ব কৰি আছে

en: Swap Disk
as: শ্বুৱাপ ডিস্ক

en: Swap Disk (MB)
as: শ্বুৱাপ ডিস্ক (MB)

en: System
as: প্ৰণালী

en: System Information
as: ছিষ্টেমৰ তথ্য

en: Target Host
as: লক্ষ্য কৰা হষ্ট

en: Task
as: কাৰ্য

en: The "from" port number is invalid.
as: "from" পোৰ্ট সংখ্যাটো অবৈধ.

en: The "to" port number is invalid.
as: "to" পোৰ্ট সংখ্যাটো অবৈধ.

en: The "to" port number must be greater than or equal to the "from" port number.
as: "to" পোৰ্ট সংখ্যাটো "from" পোৰ্ট সংখ্যাটোতকৈ ডাঙৰ বা সমান হোৱাটো অপৰিহাৰ্য.

en: The <strong>Cipher</strong> is the encryption algorithm/mode to use (e.g., aes-xts-plain64). If the field is left empty, the provider default will be used.
as: <strong>Cipher</strong> টো হল ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া এনক্ৰিপশ্বন এলগোৰিথম/ধৰণ (উদাহৰণ, aes-xts-plain64). যদি ক্ষেত্ৰখন খালী এৰে, তেন্তে আগবঢ়াওতাৰ ডিফল্টটো ব্যৱহাৰ কৰা হব.

en: The <strong>Control Location</strong> is the notional service where encryption is performed (e.g., front-end=Nova). The default value is 'front-end.'
as: <strong>Control Location</strong> টো হল ৰাষ্ট্ৰীয় সেৱা যত এনক্ৰিপশ্বন সম্পন্ন কৰা হয় (e.g., front-end=Nova). ডিফল্ট মানটো হল 'সন্মুখফাল.'

en: The Aggregate was updated.
as: গড়টো আপডেট কৰা হৈছিল.

en: The ICMP code not in range (-1, 255)
as: ICMP কোডটো পৰিসৰত (-1, 255) নাই

en: The ICMP type not in range (-1, 255)
as: ICMP প্ৰকাৰটো (-1, 255) পৰিসৰৰ ভিতৰত নাই

en: The ID "%s" is already used by another flavor.
as: "%s" ID টো অন্য ফ্লেভাৰৰ দ্বাৰা ইতিমধ্যে ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে.

en: The Image Location field MUST be a valid and direct URL to the image binary. URLs that redirect or serve error pages will result in unusable images.
as: ছবি বাইনেৰীলৈ ছবি স্থান ক্ষেত্ৰখন এটা বৈধ আৰু প্ৰত্যক্ষ URL হোৱাটো অপৰিহাৰ্য. ভুল পৃষ্ঠাবোৰ কঢ়িওৱা বা পুনৰ নিৰ্দেশ কৰা URLবোৰে অনুপোযগী ছবিবোৰ দাঙি ধৰিব.

en: The Key Pair name that was associated with the instance
as: মুখ্য যোৰা নামটো যিটো উদাহৰণটোৰ সৈতে জড়িত আছিল

en: The container cannot be deleted since it is not empty.
as: ধাৰকটো ডিলিট কৰিব নোৱাৰি যিহেতু এইটো খালী নহয়.

en: The instance password encrypted with your public key.
as: আপোনাৰ ৰাজহুৱা কীৰ সৈতে উদাহৰণ পাছৱৰ্ডটো এনক্ৰিপ্ট কৰা হল.

en: The minimum disk size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
as: ছবি বুট কৰিবলৈ প্ৰয়োজনীয় নূন্যতম ডিস্ক আকাৰটো. যদি নিৰ্ধাৰিত নহয়, তেন্তে এই মানটো 0 লৈ ডিফল্ট হব (কোনো নূন্যতম নাই).

en: The minimum memory size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
as: ছবি বুট কৰিবলৈ প্ৰয়োজনীয় নূন্যতম স্মৃতিৰ আকাৰটো. যদি নিৰ্ধাৰিত কৰা নহয়, তেন্তে এই মানটো 0 লৈ ডিফল্ট হব (কোনো নূন্যতম নাই).

en: The name "%s" is already used by another flavor.
as: অন্য ফ্লেভাৰৰ দ্বাৰা "%s" নামটো ইতিমধ্যে ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে.

en: The name "%s" is already used by another host aggregate.
as: অন্য হষ্টৰ গড়ৰৰ দ্বৰা "%s" নামটো ইতিমধ্যে ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে.

en: The name of the physical network over which the virtual network is implemented.
as: ফিজিকেল নেটৱৰ্কৰ নামটো যাৰ ওপৰত ভিৰচুৱেল নেটৱৰ্কটো কাৰ্যকৰী কৰা হয়.

en: The physical mechanism by which the virtual network is implemented.
as: ফিজিকেল কাৰিকৰীটো যাৰ দ্বাৰা ভিৰচুৱেল নেটৱৰ্কটো কাৰ্যকৰী কৰা হয়.

en: The private key will be only used in your browser and will not be sent to the server
as: ব্যক্তিগত কীটো কেৱল আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰত ব্যৱহাৰ কৰা হব আৰু ছাৰ্ভাৰটোলৈ পথোৱ নহব

en: The pseudo folder cannot be deleted since it is not empty.
as: ছিউড' ফল্ডাৰটো ডিলিট কৰিব পৰা নগল যিহেতু এইটো খালী নহয়.

en: The requested instance port is already associated with another floating IP.
as: দাবী কৰা উদাৰণটো ইতিমধ্যে অন্য ফ্লটিং IP ৰ সৈতে জড়িত হৈছে.

en: The specified port is invalid.
as: নিৰ্ধাৰিত পোৰ্টটো অবৈধ.

en: The subnet in the Network Address is too small (/%s).
as: নেটৱৰ্ক ঠিকনাটোত থকা উপনেটটো যথেষ্ট সৰু (/%s).

en: The volume size cannot be less than the image size (%s)
as: আয়তনৰ আকাৰটো ছবি আকাৰটোতকৈ কম হব নোৱাৰে (%s)

en: There are no networks, routers, or connected instances to display.
as: প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ তাত কোনো নেটৱৰ্ক, ৰাউটাৰ বা সংযোগ কৰা উদাহৰণ নাই.

en: There is not enough capacity for this flavor in the selected availability zone. Try again later or select a different availability zone.
as: নিৰ্বাচিত উপলব্ধতাৰ মণ্ডলটোত এই ফ্লেভাৰটোৰ বাবে যথেষ্ট ঠাই নাই. অনুগ্ৰহ কৰি পিছত পুনৰ চেষ্টা কৰক বা এটা বেলেগ উপলব্ধতাৰ মণ্ডল নিৰ্বাচনক কৰক.

en: This generates a pair of keys: a key you keep private (cloud.key) and a public key (cloud.key.pub). Paste the contents of the public key file here.
as: এইটোৱে মুখ্যবোৰৰ যোৰা এটা প্ৰস্তুত কৰে: আপুনি ব্যক্তিগত কৰি ৰখা মুখ্য এটা (cloud.key) আৰু এটা ৰাজহুৱা মুখ্য (cloud.key.pub). ৰাজহুৱা মুখ্য ফাইলৰ বিষয়বস্তুবোৰ ইয়াত আঠা লগাওক.

en: This volume is currently attached to an instance. In some cases, creating a snapshot from an attached volume can result in a corrupted snapshot.
as: উদাহৰণ এটালৈ এই আয়তনটো বৰ্তমান সংলগ্ন কৰা হৈছে. কিছুমান ক্ষেত্ৰত, সংলগ্ন আয়তন এটাৰ পৰা স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰাটোৱে নষ্ট হোৱা স্নেপশ্বট এটাৰ দৰে ফলাফল দিব পাৰে.

en: Timezone
as: সময়মণ্ডল

en: To Port
as: পোৰ্টলৈ

en: To decrypt your password you will need the private key of your key pair for this instance. Select the private key file, or copy and paste the content of your private key file into the text area below, then click Decrypt Password.
as: এই উদাহৰণটোৰ বাবে আপোনাৰ পাছৱৰ্ডটো ডিক্ৰিপ্ট কৰিবলৈ আপোনাক আপোনাৰ মুখ্য যোৰাৰ ব্যক্তিগত কীটো লাগিব. ব্যক্তিগত কী ফাইলটো নিৰ্বাচন কৰক, বা তলৰ টেক্সট ক্ষেত্ৰখনত আপোনাৰ ব্যক্তিগত কী ফাইলৰ বিষয়বস্তুটো প্ৰতিলিপ কৰক আৰু আঠা লগাওক, তেতিয়া ডিক্ৰিপ্ট পাছৱৰ্ডত ক্লিক কৰক.

en: To exit the fullscreen mode, click the browser's back button.
as: সম্পূৰ্ণ স্ক্ৰীনৰ ধৰণ বন্ধ কৰিবলৈ, ব্ৰাউজাৰৰ বেক বাটনটোত ক্লিক কৰক.

en: To specify an allowed IP range, select &quot;CIDR&quot;. To allow access from all members of another security group select &quot;Security Group&quot;.
as: IP পৰিসৰটো নিৰ্ধাৰণ আৰু অনুমোদন কৰিবলৈ, &quot;CIDR&quot; নিৰ্বাচন কৰক. অন্য সুৰক্ষা গোটৰ সকলোবোৰ সদস্যৰ পৰা প্ৰৱেশ অনুমতি দিবলৈ, &quot;Security Group&quot; নিৰ্বাচন কৰক.

en: Topology
as: টোপোলজি

en: Total Disk
as: মুঠ ডিস্ক

en: Total RAM
as: মুঠ RAM

en: Total Size of Volumes and Snapshots (GB)
as: আয়তন আৰু স্নেপশ্বটবোৰৰ মুঠ আকাৰ (GB)

en: Total disk usage (GB * Hours Used) for the project
as: প্ৰক্ষেপটোৰ বাবে মুঠ ডিস্ক ব্যৱহাৰ (GB * ব্যৱহাৰৰ ঘন্টা )

en: Type
as: প্ৰকাৰ

en: Unable to add rule to security group.
as: সুৰক্ষা গোটলৈ ৰোল যোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to add user to primary project.
as: প্ৰাথমিক প্ৰক্ষেপলৈ ব্যৱহাৰকৰ্তা যোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to allocate Floating IP.
as: ফ্লটিং IP নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to associate IP address %s.
as: IP ঠিকনা %s জড়িত কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to attach volume.
as: আয়তন সংলগ্ন কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to change password.
as: পাছৱৰ্ড সলনি কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to change the volume type for volume: "%s"
as: আয়তনৰ বাবে আয়তন প্ৰকাৰ সলনি কৰিবলৈ অক্ষম: "%s"

en: Unable to connect to Neutron.
as: নিউট্ৰনলৈ সংযোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create QoS Spec.
as: QoS স্পেক তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create domain "%s".
as: "%s" ক্ষেত্ৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create encrypted volume type.
as: এনক্ৰিপ্ট কৰা আয়তন প্ৰকাৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create flavor "%s".
as: "%s" ফ্লেভাৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create flavor.
as: ফ্লেভাৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create group.
as: গোট তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create host aggregate "%s".
as: "%s" হষ্ট গড় তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create host aggregate.
as: হষ্ট গড় তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create network "%s".
as: "%s" নেটৱৰ্ক তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create project "%s".
as: প্ৰক্ষেপ "%s" তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create role.
as: ৰোল তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create snapshot.
as: স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create spec.
as: স্পেক তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create subnet "%s".
as: "%s" উপনেট তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create user.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create volume backup.
as: আয়তন বেকআপ তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create volume snapshot.
as: আয়তন স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create volume type extra spec.
as: আয়তন প্ৰকাৰ অতিৰিক্ত স্পেকতৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create volume type.
as: আয়তন প্ৰকাৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create volume.
as: আয়তন তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to determine if availability zones extension is supported.
as: নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ অক্ষম যদি উপলব্ধতাৰ মণ্ডলবোৰৰ সম্প্ৰসাৰণটো সমৰ্থন কৰে.

en: Unable to determine if volume type encryption is supported.
as: নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ অক্ষম যদি আয়তন প্ৰকাৰ এনক্ৰিপশ্বনটো সমৰ্থন কৰে.

en: Unable to disassociate floating IP.
as: ফ্লটিং IP সংযোগবিহীন কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to edit spec.
as: স্পেক সম্পাদনা কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to edit volume type extra spec.
as: আয়তন প্ৰকাৰৰ অতিৰিক্ত স্পেক উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to extend volume.
as: আয়তন প্ৰসাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch EC2 credentials.
as: EC2 পৰিচয়পত্ৰবোৰ পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to find default role.
as: ডিফল্ট ৰোল বিচাৰি উলিয়াবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get EC2 credentials
as: EC2 পৰিচয়পত্ৰবোৰ পাবলৈ অক্ষম

en: Unable to get RDP console for instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণটোৰ বাবে RDP কনছোল পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get SPICE console for instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণটোৰ বাবে SPICE কনছোল পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get VNC console for instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণটোৰ বাবে VNC কনছোল পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get cinder services list.
as: ছাইণ্ডাৰ সেৱাবোৰৰ তালিকা পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get flavor list
as: ফ্লেভাৰ তালিকা পাবলৈ অক্ষম

en: Unable to get host aggregate list
as: হষ্ট গড় তালিকা লাভ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to get log for instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণৰ বাবে ল'গ পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get network agents info.
as: নেটৱৰ্ক এজেন্টবোৰৰ তথ্য পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get network agents list.
as: নেটৱৰ্ক এজেন্টবোৰৰ তালিকা পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get nova services list.
as: নোভা সেৱাবোৰৰ তালিকা পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get openrc credentials
as: মুক্তrc পৰিচয়পত্ৰবোৰ পাবলৈ অক্ষম

en: Unable to get subnet "%s"
as: "%s" উপনেট পাবলৈ অক্ষম

en: Unable to get the available hosts
as: উপলব্ধ হষ্টবোৰ লাভ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to import key pair.
as: মুখ্য যোৰা আমদানি কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to list dhcp agents hosting network.
as: এজেন্টবোৰ হষ্ট কৰা নেটৱৰ্ক তালিকা কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to load the specified image. %s
as: নিৰ্ধাৰিত ছবিটো লোড কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to load the specified snapshot.
as: নিৰ্ধাৰিত স্নেপশ্বট লোড কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to load the specified volume. %s
as: নিৰ্ধাৰিত আয়তনটো লোড কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to lookup volume or backup information.
as: আয়তন চাবলৈ বা তথ্য বেকআপ দিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to modify domain "%s".
as: "%s" ক্ষেত্ৰ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to modify instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to modify project "%s".
as: "%s" প্ৰক্ষেপ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to parse IP address %s.
as: IP ঠিকনা %s পাৰ্জ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to rebuild instance.
as: উদাহৰণ পুনৰ নিৰ্মাণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to resize instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণ পুনৰ আকাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to restore backup.
as: বেকআপ পুনৰ জমা কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron for instance "%(name)s" (%(id)s).
as: "%(name)s" (%(id)s) উদাহৰণটোৰ বাবে নিউট্ৰনৰ পৰা IP ঠিকনা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron.
as: নিউট্ৰনৰ পৰা IP ঠিকনা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve QoS Spec association.
as: QoS স্পেক সংস্থা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve QoS Spec details.
as: QoS স্পেকৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve QoS Specs.
as: QoS স্পেকবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve QoS spec details.
as: QoS স্পেক বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve QoS spec list.
as: QoS স্পেক তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve QoS specs
as:  QoS স্পেকবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve agent list.
as: এজেন্ট তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve an external network "%s".
as: এটা "%s" বাহ্যিক নেটৱৰ্কৰ বাবে পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve attachment information.
as: সংলগ্ন কৰা তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve availability zone list.
as: উপলব্ধতা মণ্ডলৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve availability zones.
as: উপলব্ধতাৰ মণ্ডলবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve backup details.
as: বেকআপৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve compute host information.
as: গণনা কৰা হষ্ট তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve compute limit information.
as: গণনা সীমাৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve details for instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণটোৰ বাবে পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve details for network "%s".
as: "%s" নেটৱৰ্কৰ বাবে বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve details for router "%s".
as: "%s" ৰাউটাৰৰ বাবে পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve domain details.
as: ক্ষেত্ৰ বিৱৰণবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve domain information.
as: ক্ষেত্ৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve domain list.
as: ক্ষেত্ৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve extra spec list.
as: অতিৰিক্ত স্পেক তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve flavor access list. Please try again later.
as: ফ্লেভাৰত প্ৰৱেশ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. অনুগ্ৰহ কৰি পিছত পুনৰ চেষ্টা কৰক.

en: Unable to retrieve flavor details.
as: ফ্লেভাৰৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%(name)s" (%(id)s).
as: "%(name)s" (%(id)s) উদাহৰণটোৰ বাবে ফ্লেভাৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণৰ বাবে ফ্লেভাৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve flavor list.
as: ফ্লেভাৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve flavors.
as: ফ্লেভাৰবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve floating IP addresses.
as: ফ্লটিং IP ঠিকনাবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve floating IP pools.
as: ফ্লটিং IP পুলবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve group list.
as: গোট তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve group list. Please try again later.
as: গোট তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. অনুগ্ৰহ কৰি পিছত পুনৰ চেষ্টা কৰক.

en: Unable to retrieve group users.
as: গোট ব্যৱহাৰকৰ্তা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve host aggregates list.
as: হষ্ট গড় তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve host information.
as: হষ্ট তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve hypervisor information.
as: হাইপাৰভিজৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve hypervisor instances list.
as: হাইপাৰভিজৰ উদাহৰণবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve hypervisor statistics.
as: হাইপাৰভিজৰ পৰিসংখ্যাবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve image details.
as: ছবিৰ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve image list.
as: ছবিৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve image.
as: ছবি উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve images for the current project.
as: চলিত প্ৰক্ষেপটোৰ বাবে ছবিবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve images.
as: ছবিবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instance action list.
as: উদাহৰণ কাৰ্য তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instance details.
as: উদাহৰণৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instance flavors.
as: উদাহৰণৰ ফ্লেভাৰবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instance list.
as: উদাহৰণৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instance password.
as: উদাহৰণ পাছৱৰ্ড উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instance project information.
as: উদাহৰণ প্ৰক্ষেপ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instance size information.
as: উদাহৰণ আকাৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instances.
as: উদাহৰণবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve key pair list.
as: মুখ্য যোৰা তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve key pairs.
as: মুখ্য যোৰাবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve list of volumes.
as: আয়তনবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve network details.
as: নেটৱৰ্কৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve network.
as: নেটৱৰ্ক উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve port details
as: পোৰ্টৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve port details.
as: পোৰ্টৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve project details.
as: প্ৰক্ষেপৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve project domain.
as: প্ৰক্ষেপ ক্ষেত্ৰখন উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve project information.
as: প্ৰক্ষেপ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve project list.
as: প্ৰক্ষেপ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve public images.
as: ৰাজহুৱা ছবিবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve quota information.
as: কোটা তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve role list.
as: ৰোল তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve roles list.
as: ৰোলবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve router details.
as: ৰাউটাৰৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve router list.
as: ৰাউটাৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve router.
as: ৰাউটাৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve security group list. Please try again later.
as: নিৰীক্ষকৰ গোট তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. অনুগ্ৰহ কৰি পিছত পুনৰ চেষ্টা কৰক.

en: Unable to retrieve security group.
as: সুৰক্ষাৰ গোট উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve security groups for instance "%(name)s" (%(id)s).
as: "%(name)s" (%(id)s) উদাহৰণটোৰ বাবে সুৰক্ষাৰ গোট উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve security groups.
as: সুৰক্ষা গোটবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve snapshot details.
as: স্নেপশ্বটৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve snapshot list.
as: স্নেপ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve subnet details
as: উপনেটৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve subnet details.
as: উপনেটৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve tenant limits.
as: পট্টাধাৰী সীমাবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve the aggregate to be updated
as: আপডেট কৰিবলগীয়া গড় উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve the volume type list.
as: আয়তন প্ৰকাৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve usage information.
as: ব্যৱহাৰৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve user domain role assignments.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ ক্ষেত্ৰখনৰ ৰোল কাৰ্যবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve user information.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve user list.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve user list. Please try again later.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. অনুগ্ৰহ কৰি পিছত পুনৰ চেষ্টা কৰক.

en: Unable to retrieve user roles.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা ৰোলবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve users.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve version information.
as: সংস্কৰণ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume backups.
as: আয়তন বেকআপবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume details.
as: আয়তনৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume information for volume: "%s"
as: আয়তনৰ বাবে আয়তন তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম: "%s"

en: Unable to retrieve volume information.
as: আয়তন তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume limit information.
as: আয়তন সীমিত তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume list for instance "%(name)s" (%(id)s).
as: "%(name)s" (%(id)s) উদাহৰণটোৰ বাবে আয়তনৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume list.
as: আয়তন তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume project information.
as: আয়তন প্ৰক্ষেপ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume snapshot.
as: আয়তন স্নেপশ্বট উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume snapshots.
as: আয়তন স্নেপশ্বটবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve volume type details.
as: আয়তন প্ৰকাৰৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume type encryption details.
as: আয়তন প্ৰকাৰ এনক্ৰিপশ্বনৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume type encryption information.
as: আয়তন প্ৰকাৰ এনক্ৰিপশ্বন তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume type extra spec details.
as: আয়তন প্ৰকাৰৰ অতিৰিক্ত স্পেকৰ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume type name.
as: আয়তন প্ৰকাৰৰ নাম উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume types
as: আয়তন প্ৰকাৰবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve volume.
as: আয়তন উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume/instance attachment information
as: আয়তন/উদাহৰণ সংযোজিত তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to set Domain Context.
as: ক্ষেত্ৰ প্ৰসংগ ছেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to set flavor access for project %s.
as: %s প্ৰক্ষেপৰ বাবে ফ্লেভাৰ প্ৰৱেশ ছেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to set gateway.
as: গেটৱে ছেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to sort instance flavors.
as: উদাহৰণৰ ফ্লেভাৰবোৰ বৰ্গীকৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update default quotas.
as: ডিফল্ট কোটাবোৰ আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update group.
as: গোট আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to update image "%s".
as: "%s" ছবি আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update role.
as: ৰোল আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update subnet "%s".
as: "%s" উপনেট আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update the aggregate.
as: গড় আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update the group.
as: গোট আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update the user.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update volume snapshot status.
as: আয়তন স্নেপশ্বট অৱস্থাবোৰ আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update volume snapshot.
as: আয়তন স্নেপশ্বট আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update volume status to "%s".
as: "%s" লৈ আয়তন স্থিতি আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update volume.
as: আয়তন আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to upload volume to image for volume: "%s"
as: ছবিলৈ আয়তন আপলোড কৰিবলৈ অক্ষম: "%s" আয়তনৰ বাবে

en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: Unknown instance
as: অজ্ঞাত উদাহৰণ

en: Unknown instance (None)
as: অজ্ঞাত উদাহৰণ (নাই)

[ctx: Task status of an Instance]
en: Unrescuing
as: উদ্ধাৰ কৰা নাই

[ctx: Task status of an Instance]
en: Unshelving
as: জমা কৰা নাই

en: Up
as: ওপৰলৈ

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Up
as: ওপৰলৈ

en: Update
as: আপডেট

en: Update Default Quotas
as: ডিফল্ট কোটাবোৰ আপডেট কৰক

en: Update Defaults
as: ডিফল্টবোৰ আপডেট কৰক

en: Update Group
as: গোট আপডেট কৰক

en: Update Metadata
as: মেটাডাটা আপডেট কৰক

en: Update Network
as: নেটৱৰ্ক আপডেট কৰক

en: Update Role
as: ৰোল আপডেট কৰক

en: Update Router
as: ৰাউটাৰ আপডেট কৰক

en: Update Status
as: আপডেটৰ স্থিতি

en: Update User
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাক আপডেট কৰক

en: Update Volume Snapshot Status
as: আয়তন স্নেপশ্বট স্থিতি আপডেট কৰক

en: Update Volume Status
as: আয়তন স্থিতি আপডেট কৰক

en: Update a subnet associated with the network. Advanced configuration are available at "Subnet Details" tab.
as: নেটৱৰ্কটোৰ সৈতে জড়িত উপনেট এটা আপডেট কৰক. "Subnet Details" টেবত উন্নত ৰূপৰেখা উপলব্ধ.

en: Update the "extra spec" value for "%(key)s"
as: "%(key)s" ৰ বাবে "extra spec" মানটো আপডেট কৰক

en: Update the spec value for "%(key)s"
as: "%(key)s" ৰ বাবে স্পেক মানটো আপডেট কৰক

en: Updated
as: আপেডট কৰা হল

en: Updated At
as: ...ত আপডেট কৰক

en: Updated subnet "%s".
as: "%s" উপনেট আপডেট কৰা হল.

[ctx: Task status of an Instance]
en: Updating Password
as: পাছৱৰ্ড আপডেট কৰিছে

en: Updating volume "%s"
as: "%s" আয়তন আপডেট কৰিছে

en: Updating volume snapshot "%s"
as: "%s" আয়তন স্নেপশ্বট আপডেট কৰিছে

en: Upload
as: আপলোড কৰক

en: Upload Volume to Image
as: ছবিলৈ আয়তন আপলোড কৰক

en: Upload to Image
as: ছবিলৈ আপলোড কৰক

en: Usage
as: ব্যৱহাৰ

en: Usage (Hours)
as: ব্যৱহাৰ (ঘন্টাবোৰ)

en: Usage Overview
as: ব্যৱহাৰৰ অৱলোকন

en: Use Server Default
as: ছাৰ্ভাৰ ডিফল্ট ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use a volume as source
as: এটা উত্স হিচাপে আয়তন ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use image as a source
as: এটা উত্স হিচাপে ছবি ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use snapshot as a source
as: এটা উত্স হিচাপে স্নেপশ্বট ব্যৱহাৰ কৰক

en: Used <span> %(used)s </span> of <span> %(available)s </span>
as: <span> %(available)s </span> ৰ <span> %(used)s </span> ব্যৱহাৰ কৰা হল

en: User "%s" was successfully created.
as: "%s" ব্যৱহাৰকৰ্তা সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হল.

en: User Credentials Details
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা পৰিচয়পত্ৰবোৰৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: User ID
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ ID

en: User Name
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম

en: User Settings
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ ছেটিংবোৰ

en: User name "%s" is already used.
as: "%s" ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম ইতিমধ্যে ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে.

en: Users
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাবোৰ

en: VCPU Hours
as: VCPU ঘন্টাবোৰ

en: VCPU Usage
as: VCPU ব্যৱহাৰ

en: VCPUs
as: VCPUবোৰ

en: Value
as: মান

en: View Credentials
as: পৰিচয়পত্ৰবোৰ চাওক

en: View Extra Specs
as: অতিৰিক্ত স্পেকবোৰ চাওক

en: View Full Log
as: সম্পূৰ্ণ ল'গ চাওক

en: View Log
as: ল'গ চাওক

en: View Usage
as: ব্যৱহাৰ চাওক

en: Volume
as: আয়তন

en: Volume %(volume_name)s on instance %(instance_name)s
as: %(instance_name)s উদাহৰণত %(volume_name)s আয়তন

en: Volume Backup:
as: আয়তন বেকআপ:

en: Volume Backups
as: আয়তন বেকআপবোৰ

en: Volume Limits
as: আয়তন সীমাবোৰ

en: Volume Name
as: আয়তনৰ নাম

en: Volume Snapshots
as: আয়নত স্নেপশ্বট

en: Volume Source
as: আয়তন উত্স

en: Volume Type Encryption Details
as: আয়ত প্ৰকাৰ এনক্ৰিপশ্বনৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: Volume Type Encryption Overview
as: আয়তন প্ৰকাৰ এনক্ৰিপশ্বন অৱলোকন

en: Volume Type Extra Specs
as: আয়তন প্ৰকাৰ অতিৰিক্ত স্পেকবোৰ

en: Volume Type is Unencrypted.
as: আয়তন প্ৰকাৰটো এনক্ৰিপ্ট কৰা নাই.

en: Volume Type: %(volume_type_name)s
as: আয়তন প্ৰকাৰ: %(volume_type_name)s

en: Volume Type: %(volume_type_name)s
as: আয়তন প্ৰকাৰ: %(volume_type_name)s

en: Volume Types
as: আয়তন প্ৰকাৰবোৰ

en: Volume size must be equal to or greater than the image size (%s)
as: আয়তনৰ আকাৰটো ছবিৰ আকাৰতকৈ ডাঙৰ বা সমান হোৱাটো অপৰিহাৰ্য (%s)

en: Volume source must be specified
as: আয়তন উত্স নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্য

en: Volumes
as: আয়তনবোৰ

en: Volumes Attached
as: আয়তনবোৰ সংলগ্ন কৰা হল

en: Yes
as: হয়

en: You are already using all of your available floating IPs.
as: আপুনি ইতিমধ্যে আপোনাৰ উপলব্ধ ফ্লটিং IPবোৰ ব্যৱহাৰ কৰিছে.

en: You are already using all of your available volumes.
as: আপোনাৰ উপলব্ধ সকলোবোৰ আয়তন আপুনি ইতিমধ্যে ব্যৱহাৰ কৰি আছে.

en: You can connect a specified external network to the router. The external network is regarded as a default route of the router and the router acts as a gateway for external connectivity.
as: ৰাউটাৰলৈ আপুনি এটা নিৰ্ধাৰিত বাহ্যিক নেটৱৰ্ক সংযোগ কৰিব পাৰে. বাহ্যিক নেটৱৰ্কটোক ৰাউটাৰৰ এটা ডিফল্ট ৰাউট হিচাপে বিবেচনা কৰা হয় আৰু বাহ্যিক সংযোগটোৰ বাবে ৰাউটাৰটোৱে এটা গেটৱেৰ দৰে কাৰ্য কৰে.

en: You can connect a specified subnet to the router.
as: ৰাউটাৰটোলৈ আপুনি এটা নিৰ্ধাৰিত উপনেট সংযোগ কৰিব পাৰে.

en: You can create a port for the network. If you specify device ID to be attached, the device specified will be attached to the port created.
as: নেটৱৰ্কটোৰ বাবে আপুনি এটা পোৰ্ট তৈয়াৰ কৰিব পাৰে. যদি আপুনি সংলগ্ন কৰিবলগীয়া ডিভাইচ ID নিৰ্ধাৰণ কৰে, তেন্তে নিৰ্ধাৰিত ডিভাইচটো তৈয়াৰ কৰা পোৰ্টটোৰ সৈতে সংলগ্ন কৰা হব.

en: You can specify the desired rule template or use custom rules, the options are Custom TCP Rule, Custom UDP Rule, or Custom ICMP Rule.
as: আপুনি বিচৰা কৰা নিয়ম নমুনাটো নিৰ্দিষ্ট কৰিব পাৰে বা নিয়মবোৰৰ ব্যৱস্থা কৰিব পাৰে, বিকল্পবোৰ হল ব্যৱস্থা TCP নিয়ম, ব্যৱস্থা UDP নিয়ম, বা ব্যৱস্থা ICMP নিয়ম.

en: You cannot revoke your administrative privileges from the domain you are currently logged into. Please switch to another domain with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
as: আপুনি বৰ্তমানে লগইন কৰা ক্ষেত্ৰখনৰ পৰা আপোনাৰ কৰ্তৃত্বৰ সুবিধাবোৰ  আপুনি বাতিল কৰিব নোৱাৰে. অনুগ্ৰহ কৰি কৰ্তৃত্বৰ সুবিধাবোৰৰ সৈতে অন্য এখন ক্ষেত্ৰলৈ যাওক বা কৰ্তৃত্বৰ ভূমিকাটো CLI ৰ জৰিয়তে মেনুৱেলী আঁতৰ কৰক.

en: You cannot revoke your administrative privileges from the project you are currently logged into. Please switch to another project with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
as: আপুনি বৰ্তমানে লগইন কৰা প্ৰক্ষেপটোৰ পৰা আপোনাৰ কৰ্তৃত্বৰ সুবিধাবোৰ  আপুনি বাতিল কৰিব নোৱাৰে. অনুগ্ৰহ কৰি কৰ্তৃত্বৰ সুবিধাবোৰৰ সৈতে অন্য প্ৰক্ষেপলৈ যাওক বা কৰ্তৃত্বৰ ভূমিকাটো CLI ৰ জৰিয়তে মেনুৱেলী আঁতৰ কৰক.

en: You may have mistyped the address or the page may have moved.
as: আপুনি ঠিকনাটো ভুলকৈ টাইপ কৰিব পাৰে বা পৃষ্ঠাটো আতঁৰ কৰিব পাৰে.

en: You may optionally set a password on the rebuilt instance.
as: উদাহৰণ পুনৰ তৈয়াৰ কৰাত আপুনি বৈকল্পিকভাৱে পাছৱৰ্ড এটা ছেট কৰিব পাৰে.

en: You may update the editable properties of your network here.
as: ইয়াত আপুনি আপোনাৰ নেটৱৰ্কৰ সম্পাদনা কৰিব পৰা সম্পত্তিবোৰ আপডেট কৰিব পাৰে.

en: You may update the editable properties of your router here.
as: আপুনি ইয়াত আপোনাৰ ৰাউটাৰৰ সম্পাদনযোগ্য সম্পত্তিবোৰ আপডেট কৰিব পাৰে.

en: You must specify the source of the traffic to be allowed via this rule. You may do so either in the form of an IP address block (CIDR) or via a source group (Security Group). Selecting a security group as the source will allow any other instance in that security group access to any other instance via this rule.
as: এই নিয়মটোৰ যোগেদি অনুমতি দিবলগীয়া ট্ৰেফিকটোৰ উত্সটো আপুনি নিৰ্দিষ্ট কৰাটো অপৰিহাৰ্য. আপুনি এইটো হয়তো এটা IP ঠিকনা ব্লক (CIDR) বা এটা উত্স গোটৰ (সুৰক্ষাৰ গোট)যোগেদি কৰিব পাৰে. উত্স হিচাপে সুৰক্ষাৰ গোট এটা নিৰ্বাচন কৰাটোৱে উক্ত সুৰক্ষা গোটটোত থকা যিকোনো উদাহৰণক এই নিয়মটোৰ যোগেদি যিকোনো উদাহৰণত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ অনুমতি দিব.

en: Your image %s has been queued for creation.
as: তৈয়াৰীৰ বাবে আপোনাৰ ছবি %s য়ে শাৰী পাতিছে.

en: Zone
as: মণ্ডল

en: back-end
as: পিছফাল

[ctx: Both of front-end and back-end]
en: both
as: উভয়ে

en: dm-crypt
as: dm-ক্ৰিপ্ট

en: front-end
as: সন্মুখফাল

en: undefined
as: অনিৰ্ধাৰিত

en: unknown IP address
as: অজ্ঞাত IP ঠিকনা
