horizon VERSION - en to brx translation catalogue (1151 entries)

en:  - End
brx:  - जोबनाय

en:  : Next hop
brx:  : उननि हप

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(ip)s)
brx: %(field_name)s: बाहायजायै IP थं (value=%(ip)s)

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(network)s)
brx: %(field_name)s: बाहायजायै IP थं (value=%(network)s)

en: %(type)s (%(backend)s backend)
brx: %(type)s (%(backend)sबेकएन्ड)

en: %(used)s %(key)s used
brx: %(used)s %(key)s बाहायबाय

en: %s (Default)
brx: %s (डिफल्ट)

[ctx: External network not found]
note: Translators: The usage is "<UUID of ext_net> (Not Found)"
en: %s (Not Found)
brx: %s (मोनाखै)

en: %s (current)
brx: %s (दानि)

en: (Quota exceeded)
brx: (क'टाया बारबाय)

en: , add project groups
brx: , प्रजेक्ट हानजा दाजाबदेर

en: , update project groups
brx: , प्रजेक्ट हानजाखौ आपडेट खालाम

en: A local image to upload.
brx: आपल'ड खालामनो मोनसे जायगानि मुसुखा

en: AKI - Amazon Kernel Image
brx: AKI - एमेजन कार्नल मुसुखा

en: AMI - Amazon Machine Image
brx: AMI - एमेजन मेसिन मुसुखा

en: API Access
brx: API हाबनाय

en: API Endpoints
brx: API जोबथा-बिन्दो

en: ARI - Amazon Ramdisk Image
brx: ARI - एमेजन रेमडिस्क मुसुखा

en: Action
brx: हाबा

en: Action Log
brx: हाबा लग

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Active
brx: मावथि

[ctx: Current status of a Network]
en: Active
brx: मावथि

[ctx: Current status of an Image]
en: Active
brx: मावथि

[ctx: Current status of an Instance]
en: Active
brx: मावथि

[ctx: current status of port]
en: Active
brx: मावथि

[ctx: current status of router]
en: Active
brx: मावथि

[ctx: status of a network port]
en: Active
brx: मावथि

en: Actual device name may differ due to hypervisor settings. If not specified, then hypervisor will select a device name.
brx: थार डिभाइस मुंआ हाइपारभाइजर सेटिंनि थाखाय आलादा जानो हागौ। थि खालामाखैब्ला हाइपारभाइजरआ डिभाइस मुंखौ सायखगोन।

en: Add
brx: दाजाबदेर

en: Add DHCP Agent
brx: DHCP थान्दै दाजाबदेर

en: Add Group Assignment
brx: हानजा मावबिफान दाजाबदेर

en: Add Interface
brx: इन्टारफेस दाजाबदेर

en: Add Rule
brx: नियम दाजाबदेर

en: Add User to Group
brx: बाहायग्राखौ हानजाजों दाजाबदेर

en: Add Users
brx: बाहायग्राफोर दाजाबदेर

en: Add hosts to this aggregate or remove hosts from it. Hosts can be in multiple aggregates.
brx: हस्टखौ बे एग्रिगेटजों दाजाबदेर एबा हस्टखौ बे निफ्राय बोखार। हस्टआ गोबां एग्रिगेटआव थानो हायो।

en: Add hosts to this aggregate. Hosts can be in multiple aggregates.
brx: हस्टखौ बे एग्रिगेटजों दाजाबदेर। हस्टआ गोबां एग्रिगेटआव थानो हायो।

en: Add/Remove Hosts to Aggregate
brx: हस्टखौ एग्रिगेटजों दाजाबदेर/बोखार

en: Additional routes announced to the hosts. Each entry is: destination_cidr,nexthop (e.g., 192.168.200.0/24,10.56.1.254) and one entry per line.
brx: बांद्राय रुटआ हस्टआव फोसावबाय। मोनफा हाबहोनाया: destination_cidr,nexthop (जेरै-, 192.168.200.0/24,10.56.1.254) आरो मोनफा सारियाव मोनसे हाबहोनाय।

en: Admin
brx: एडमिन

en: Admin Password
brx: एडमिन पासवार्ड

en: Admin State
brx: एडमिन राइजो

en: Advanced Options
brx: जौगानाय उफ्राय

en: After launching an instance, you login using the private key (the username might be different depending on the image you launched):
brx: मोनसे बिदिन्थिखौ जागायनायनि उनाव, नोंथाङा प्राइभेट साबिखौ बाहायनानै लगिन खालामो (नोंथाङा जागायनाय मुसुखायाव सोनारनानै बाहायग्रामुंआ आलादा जानो हागौ):

en: Agent %s was successfully added.
brx: %s थान्दैखौ जाफुंसारै दाजाबदेरबाय।

en: All Available Hosts
brx: गासै मोननो हाथाव हस्ट

en: All Groups
brx: गासै हानजा

en: All Hypervisors
brx: गासै हाइपारभाइजर

en: All ICMP
brx: गासै ICMP

en: All Projects
brx: गासै प्रजेक्ट

en: All Security Groups
brx: गासै रैखाथि हानजा

en: All TCP
brx: गासै TCP

en: All UDP
brx: गासै UDP

en: All Users
brx: गासै बाहायग्रा

en: All available hosts
brx: गासै मोननो हाथाव हस्ट

en: Allocate Floating IP
brx: फ्ल'टिं IP खौ रानना हो

en: Allocate IP
brx: IP खौ रानना हो

en: Allocate IP To Project
brx: IP खौ प्रजेक्टआव रानना हो

en: Allocate a floating IP from a given floating IP pool.
brx: मोनसे फ्ल'टिं IP पुल निफ्राय फ्ल'टिं IP खौ रानना हो।

en: Allocated Floating IP %(ip)s.
brx: रानना होखानाय फ्ल'टिं IP %(ip)s

en: Allocation Pools
brx: रानना होनाय पुल

en: An unexpected error has occurred. Try refreshing the page. If that doesn't help, contact your local administrator.
brx: मोनसे मिजिंथियै गोरोन्थि जादों। बिलाइखौ थाजा खालामनो नाजा। बेयो मदद खालामाब्ला नोंथांनि जायगानि खुंगिरिजों जगाजग खालाम।

en: Any
brx: जायखि जाया

en: Any Availability Zone
brx: जायखि जाया मोननो हाथाव ओनसोल

en: Architecture
brx: न' बानायनाय बिद्या

en: Associate
brx: लोगो जा

en: Associate Floating IP
brx: थाफानाय फ्ल'टिं IP

en: Associate QoS Spec
brx: QoS Spec जों लोगो जा

en: Associate QoS Spec with Volume Type
brx: QoS Spec खौ भलिउम रोखोमजों लोगो लाहो

en: Associated QoS Spec
brx: थाफानाय QoS Spec

en: Attach To Instance
brx: बिदिन्थिआव नांजाब हो

en: Attach Volume
brx: भलिउमखौ नांजाब हो

en: Attach to Instance
brx: बिदिन्थिजों नांजाब हो

en: Attached
brx: नांजाब होबाय

en: Attached Device
brx: नांजाबहोखानाय डिभाइस

en: Attached To
brx: आव नांजाब होबाय

[ctx: Current status of a Volume]
en: Attaching
brx: नांजाब होगासिनो दं

en: Attaching volume %(vol)s to instance %(inst)s on %(dev)s.
brx: भलिउम %(vol)s खौ %(dev)s आव थानाय %(inst)s आव नांजाब होगासिनो दं।

en: Attachments
brx: नांजाब होनाय

en: Authentication URL
brx: थारफोरमान URL

en: Automatic
brx: गावनोगाव

en: Automatic: The entire disk is a single partition and automatically resizes. Manual: Results in faster build times but requires manual partitioning.
brx: गावनोगाव: गासै डिस्कआ मोनसेल' बोखावनाय आरो गावनो गाव महरै फिन महर होयो। मेनुयेल: गोख्रै जायो नाथाय मेनुयेल बोखावनायखौ नांगौ।

en: Availability Zone
brx: मोननो हाथाव ओनसोल

en: Availability Zone Name
brx: मोननो हाथाव ओनसोल मुं

en: Availability Zones
brx: मोननो हाथाव ओनसोल

en: Available
brx: मोननो हाथाव

[ctx: Current status of a Volume]
en: Available
brx: मोननो हाथाव

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Available
brx: मोननो हाथाव

en: Backup Name
brx: बेकआप मुं

en: Backups
brx: बेकआप

[ctx: Task status of an Instance]
en: Block Device Mapping
brx: ब्लक डिभाइस मेपिं

en: Block Migration
brx: ब्लक माइग्रेसन

en: Block Storage Services
brx: दोनथुमनाय सिबिथायखौ ब्लक खालाम

[ctx: Power state of an Instance]
en: Blocked
brx: ब्लक खालामबाय

en: Bootable
brx: बुट खालामजाथाव

[ctx: Current status of a Network]
en: Build
brx: बानाय

[ctx: Current status of an Instance]
en: Build
brx: बानाय

[ctx: current status of port]
en: Build
brx: बानाय

[ctx: status of a network port]
en: Build
brx: बानाय

[ctx: Power state of an Instance]
en: Building
brx: बानायगासिनो दं

en: Cancel
brx: बातिल खालाम

en: Centralized
brx: मिरुआरि खालामबाय

en: Change
brx: सोलाय

en: Change Password
brx: पासवार्ड सोलाय

en: Change Volume Type
brx: भलिउम रोखोमखौ सोलाय

en: Change your password. We highly recommend you create a strong one.
brx: नोंथांनि पासवार्डखौ सोलाय। जों नोंथांखौ मोनसे गोरा पासवार्ड सोरजिनो थिननाय जायो।

en: Changing password is not supported.
brx: पासवार्ड सोलायनाया हेफाजाब होजाया।

en: Checksum
brx: आनजाद गासै

en: Choose a Host to migrate to.
brx: जायगा सोलायहोनो हस्टखौ बासिख।

en: Choose a key pair name you will recognise and paste your SSH public key into the space provided.
brx: साबि जरा मुंखौ बासिख, नोंथाङा नोंथांनि SSH राइजो-राजा साबिखौ होखानाय जायगायाव सिनायथिगोन आरो फोनांजाब होगोन।

en: Choose a snapshot
brx: मोनसे स्नेपसट बासिख

en: Choose a volume
brx: मोनसे भलिउमखौ बासिख

en: Choose an DHCP Agent to attach to.
brx: नांजाब होनो DHCP थान्दैखौ बासिख।

en: Choose an image
brx: मोनसे मुसुखा बासिख

en: Choose associated QoS Spec.
brx: थाफानाय QoS Spec खौ बासिख

en: Choose consumer for this QoS Spec.
brx: बे QoS Spec नि थाखाय ग्राहकखौ बासिख।

en: Choose the flavor to launch.
brx: जागायनो थाखाय फ्लेभार बासिख

en: Cipher
brx: सिपार

en: Clear Domain Context
brx: डमेइन लोब्बागोनांखौ खोमोर

en: Click here to show only console
brx: खालि कनस'लखौल' दिन्थिनो बेयाव क्लिक खालाम

en: Close
brx: बन्द खालाम

en: Code
brx: क'ड

en: Compute
brx: कम्पिउट

en: Compute Host
brx: कम्पिउट हस्ट

en: Compute Services
brx: कम्पिउट सिबिथाय

en: Confirm Password
brx: पासवार्डखौ रोखा खालाम

en: Confirm Rebuild Password
brx: बानायफिननाय पासवार्डखौ रोखा खालाम

en: Confirm Resize/Migrate
brx: फिन महर/माइग्रेटखौ रोखा खालाम

en: Confirm new password
brx: गोदान पासवार्डखौ रोखा खालाम

[ctx: Current status of an Instance]
en: Confirm or Revert Resize/Migrate
brx: फिन महर/माइग्रेटखौ रोखा खालाम एबा उल्था खालाम

[ctx: Task status of an Instance]
en: Confirming Resize or Migrate
brx: फिन महर एबा माइग्रेटखौ रोखा खालामगासिनो दं

en: Console
brx: कनस'ल

en: Console type "%s" not supported.
brx: कनस'ल रोखोम "%s" आ हेफाजाब होजाया।

en: Consumer
brx: ग्राहक

en: Container Format
brx: कन्टेनार फरमेट

en: Container Name
brx: कन्टेनारनि मुं

en: Containers
brx: कन्टेनारफोर

en: Control Location
brx: दबथायनाय जायगा

en: Could not find default role "%s" in Keystone
brx: डिफल्ट बिफाव "%s"खौ किस्टनआव नागिरना दिहुननो हायाखै।

[ctx: Power state of an Instance]
en: Crashed
brx: क्रेस खालामबाय

en: Create
brx: सोरजि

[ctx: Action log of an instance]
en: Create
brx: सोरजि

en: Create An Image
brx: मोनसे मुसुखा सोरजि

en: Create Backup
brx: बेकआप सोरजि

en: Create Domain
brx: डमेइन सोरजि

en: Create Encrypted Volume Type
brx: एक्रिप्ट खालामखानाय भलिउम रोखोमखौ सोरजि

en: Create Encryption
brx: एनक्रिप्सन सोरजि

en: Create Flavor
brx: फ्लेभार सोरजि

en: Create Group
brx: हानजा सोरजि

en: Create Host Aggregate
brx: हस्ट एग्रिगेट सोरजि

en: Create Image
brx: मुसुखा सोरजि

en: Create Key Pair
brx: जरा साबि सोरजि

en: Create Network
brx: नेटवार्क सोरजि

en: Create Network (Quota exceeded)
brx: नेटवार्क सोरजि (क'टा बारबाय)

en: Create Port
brx: पर्ट सोरजि

en: Create Project
brx: प्रजेक्ट सोरजि

en: Create QoS Spec
brx: QoS Spec सोरजि

en: Create Role
brx: बिफाव सोरजि

en: Create Router
brx: रुटार सोरजि

en: Create Router (Quota exceeded)
brx: रुटार सोरजि (क'टा बारबाय)

en: Create Security Group
brx: रैखाथि हानजा सोरजि

en: Create Security Group (Quota exceeded)
brx: रैखाथि हानजा सोरजि (क'टा बारबाय)

en: Create Snapshot
brx: स्नेपसट सोरजि

en: Create Spec
brx: Spec खौ सोरजि

en: Create Subnet
brx: साबनेट सोरजि

en: Create Subnet (Quota exceeded)
brx: साबनेट सोरजि (क'टा बारबाय)

en: Create User
brx: बाहायग्रा सोरजि

en: Create Volume
brx: भलिउम सोरजि

en: Create Volume Backup
brx: भलिउम बेकआप सोरजि

en: Create Volume Snapshot
brx: भलिउम स्नेपसटखौ सोरजि

en: Create Volume Snapshot (Force)
brx: भलिउम स्नेपसट (गोहो)खौ सोरजि

en: Create Volume Type
brx: भलिउम रोखोमखौ सुजु

en: Create Volume Type Encryption
brx: भलिउम रोखोम एनक्रिपसनखौ सुजु

en: Create Volume Type Extra Spec
brx: भलिउम रोखोम बांद्राय Spec खौ सोरजि

en: Create a New Volume
brx: गोदान भलिउम सोरजि

en: Create a Router
brx: रुटार सोरजि

en: Create a new "extra spec" key-value pair for a volume type.
brx: भलिउम रोखोमनि थाखाय "बांद्राय spec" साबि-बेसेन जराखौ सोरजि।

en: Create a new role.
brx: गोदान बिफाव सोरजि

en: Create a new user and set related properties including the Primary Project and Role.
brx: गोदान बाहायग्रा सोरजि आरो गुदि प्रजेक्ट आरो बिफावखौ लाफानानै सोमोन्दोगोनां आखुथायखौ फज।

en: Create a project to organize users.
brx: बाहायग्राखौ साजायनो मोनसे प्रजेक्ट सोरजि

en: Create a subnet associated with the network. Advanced configuration is available by clicking on the "Subnet Details" tab.
brx: नेटवार्कजों थाफानाय साबनेटखौ सोरजि। "साबनेट गुवारै" टेबआव क्लिक खालामोब्ला जौगानाय बाइजोमहरआ मोननो हाथाव जायो।

en: Create an Encrypted Volume Type
brx: मोनसे एक्रिप्ट खालामखानाय भलिउम रोखोमखौ सोरजि

en: Created
brx: सोरजिबाय

en: Created extra spec "%s".
brx: सोरजिखानाय बांद्राय spec "%s"

en: Created network "%s".
brx: सोरजिखानाय नेटवार्क  "%s".

en: Created new domain "%s".
brx: गोदान डमेइन "%s" सोरजिबाय

en: Created new flavor "%s".
brx: सोरजिखानाय गोदान फ्लेभार "%s"

en: Created new host aggregate "%s".
brx: गोदान हस्ट एग्रिगेट "%s" सोरजिबाय।

en: Created new project "%s".
brx: गोदान प्रजेक्ट "%s" सोरजिबाय

en: Created spec "%s".
brx: सोरजिखानाय spec "%s"

en: Created subnet "%s".
brx: सोरजिखानाय साबनेट "%s"

[ctx: Current status of a Volume]
en: Creating
brx: सोरजिगासिनो दं

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Creating
brx: सोरजिगासिनो दं

en: Creating encryption for a volume type causes all volumes with that volume type to be encrypted.  Encryption information cannot be added to a volume type if volumes are currently in use with that volume type.
brx: भलिउम रोखोमनि थाखाय एनक्रिपसन सोरजियोब्ला बै भलिउम रोखोमजों गासै भलिउमखौ एनक्राइप्ट खालामगोन। भलिउमआ दासान्दि बै भलिउम रोखोमजों बाहायजागासिनो दंब्ला एनक्रिपसन फोरमायथिहोग्राखौ भलिउम रोखोमजों दाजाबदेरनो हाया।

en: Creating volume "%s"
brx: भलिउम "%s" खौ सोरजिगासिनो दं

en: Creating volume backup "%s"
brx: भलिउम बेकआप "%s" खौ सोरजिगासिनो दं

en: Creating volume snapshot "%s".
brx: भलिउम स्नेपसट "%s" खौ सोरजिगासिनो दं।

en: Current Host
brx: दानि हस्ट

en: Current password
brx: दानि पासवार्ड

en: Custom ICMP Rule
brx: कास्टम ICMP नियम

en: Custom Properties
brx: कास्टम आखुथाय

en: Custom TCP Rule
brx: कास्टम TCP नियम

en: Custom UDP Rule
brx: कास्टम UDP नियम

en: DHCP Agents
brx: DHCP थान्दै

en: DNS Name Servers
brx: DNS मुं सार्भार

en: Decrypt Password
brx: पासवार्डखौ डिक्राइप्ट खालाम

en: Default quotas updated.
brx: डिफल्ट क'टाखौ आपडेट खालामबाय।

en: Defaults
brx: डिफल्ट

en: Delete the created network "%s" due to subnet creation failure.
brx: साबनेट सोरजिनाया फेलें जानायनि थाखाय सोरजिखानाय नेटवार्क "%s" खौ खोमोर।

en: Deleted
brx: खोमोरबाय

[ctx: Current status of an Image]
en: Deleted
brx: खोमोरबाय

[ctx: Current status of an Instance]
en: Deleted
brx: खोमोरबाय

[ctx: Current status of a Volume]
en: Deleting
brx: खोमोरगासिनो दं

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Deleting
brx: खोमोरगासिनो दं

[ctx: Task status of an Instance]
en: Deleting
brx: खोमोरगासिनो दं

en: Description
brx: बेखेवथि

en: Description:
brx: बेखेवथि:

en: Destination
brx: थांखि

en: Destination CIDR
brx: थांखिCIDR

en: Detached
brx: आलादा खालामबाय

[ctx: Current status of a Volume]
en: Detaching
brx: आलादा खालामगासिनो दं

en: Details
brx: गुवारै

en: Device
brx: डिभाइस

en: Device ID
brx: डिभाइस ID

en: Device ID attached to the port
brx: पर्टआव नांजाब होखानाय डिभाइस ID

en: Device Name
brx: डिभाइस मुं

en: Device Owner
brx: डिभाइस बिगोमा

en: Direct Input
brx: थोंजों इनपुट

en: Direction
brx: दिक

en: Disable Gateway
brx: गेटवेखौ लोरबां खालाम

en: Disable HA mode
brx: HA म'डखौ लोरबां खालाम

en: Disable Service
brx: सिबिथायखौ लोरबां खालाम

en: Disable the compute service.
brx: कम्पिउट सिबिथायखौ लोरबां खालाम।

en: Disabled
brx: लोरबां खालामबाय

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Disabled
brx: लोरबां खालामबाय

en: Disabled compute service for host: %s.
brx: हस्टनि थाखाय कम्पिउट सिबिथायखौ लोरबां खालामबाय: %s.

en: Disassociate
brx: आलादा खालाम

en: Disassociate Floating IP
brx: फ्ल'टिं IP खौ आलादा खालाम

en: Disk
brx: डिस्क

en: Disk (GB)
brx: डिस्क (GB)

en: Disk Format
brx: डिस्क फरमेट

en: Disk GB Hours
brx: डिस्क GB घन्टा

en: Disk Over Commit
brx: कमिट सायाव डिस्क

en: Disk Partition
brx: डिस्क बोखावनाय

en: Distributed
brx: रानना होबाय

en: Domain "%s" must be disabled before it can be deleted.
brx: खोमोरनो हानायनि सिगां डमेइन "%s" खौ लोरबां खालामनांगोन।

en: Domain Context cleared.
brx: डमेइन लोब्बागोनांखौ खोमोरबाय।

en: Domain Context updated to Domain %s.
brx: डमेइन लोब्बागोनांखौ डमेइन %s आव आपडेट खालामबाय।

en: Domain Groups
brx: डमेइन हानजा

en: Domain ID
brx: डमेइन ID

en: Domain Information
brx: डमेइन फोरमायथिहोग्रा

en: Domain Members
brx: डमेइन सोद्रोमा

en: Domain Name
brx: डमेइन मुं

en: Domains
brx: डमेइन

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations.
brx: डमेइनआ गुबुन आफादजों बाहायजानाय बाहायग्रा आरो गुदि दाथायनि गेजेराव बोखावो।

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations. Edit the domain details to add or remove groups in the domain.
brx: डमेइनआ गुबुन आफादजों बाहायजानाय बाहायग्रा आरो गुदि दाथायनि गेजेराव बोखावो। हानजाखौ डमेइनआव दाजाबदेरनो एबा बोखारनो डमेइन गुवारैखौ सुजु।

en: Domains:
brx: डमेइन:

en: Down
brx: गाहाय

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Down
brx: गाहाय

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Down
brx: गाहाय

[ctx: Current status of a Network]
en: Down
brx: गाहाय

[ctx: current status of port]
en: Down
brx: गाहाय

[ctx: status of a network port]
en: Down
brx: गाहाय

en: Download CSV Summary
brx: CSV सारबाहागोखौ डाउनल'ड खालाम

en: EC2 Access Key
brx: EC2 हाबनाय साबि

en: EC2 Secret Key
brx: EC2 गुमुर साबि

en: Edit
brx: सुजु

en: Edit Consumer
brx: ग्राहक सुजु

en: Edit Domain
brx: डमेइन सुजु

en: Edit Flavor
brx: फ्लेभार सुजु

en: Edit Group
brx: हानजा सुजु

en: Edit Host Aggregate
brx: हस्ट एग्रिगेट सुजु

en: Edit Instance
brx: बिदिन्थिखौ सुजु

en: Edit Network
brx: नेटवार्क सुजु

en: Edit Policy
brx: पलिसिखौ सुजु

en: Edit Port
brx: पर्ट सुजु

en: Edit Project
brx: प्रजेक्ट सुजु

en: Edit QoS Spec Consumer
brx: QoS Spec ग्राहकखौ सुजु

en: Edit Router
brx: रुटारखौ सुजु

en: Edit Security Group
brx: रैखाथि हानजाखौ सुजु

en: Edit Security Groups
brx: रैखाथि हानजाखौ सुजु

en: Edit Snapshot
brx: स्नेपसटखौ सुजु

en: Edit Spec
brx: Spec खौ सुजु

en: Edit Subnet
brx: साबनेट सुजु

en: Edit Volume
brx: भलिउमखौ सुजु

en: Edit Volume Type Extra Spec
brx: भलिउम रोखोम बांद्राय Spec खौ सुजु

en: Edit the image details.
brx: मुसुखा गुवारैखौ सुजु

en: Edit the instance details.
brx: बिदिन्थि गुवारैखौ सुजु

en: Edit the project details.
brx: प्रजेक्ट गुवारैखौ सुजु

en: Edit the role's details.
brx: बिफावनि गुवारैखौ सुजु

en: Egress
brx: ओंखारनाय

en: Email
brx: इ-मेइल

en: Enable DHCP
brx: DHCP खौ हाहोनाय खालाम

en: Enable HA mode
brx: HA म'डखौ हाहोनाय खालाम

en: Enabled
brx: हाहोनाय खालामबाय

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Enabled
brx: हाहोनाय खालामबाय

en: Encrypted
brx: एक्राइप्ट खालामबाय

en: Encrypted Password
brx: एनक्राइप्ट खालामखानाय पासवार्ड

en: Encryption
brx: एक्रिपसन

en: Enter a value for ICMP code in the range (-1: 255)
brx: ICMP क'डनि थाखाय बेसेनखौ सिमासारिआव हाबहो (-1: 255)

en: Enter a value for ICMP type in the range (-1: 255)
brx: ICMP रोखोमनि थाखाय बेसेनखौ सिमासारिआव हाबहो (-1: 255)

en: Enter an integer value between 1 and 65535.
brx: 1 आरो 65535 नि गेजेराव आबुं अनजिमा बेसेनखौ हाबहो

en: Ephemeral Disk
brx: सानसेनि डिस्क

en: Ephemeral Disk (GB)
brx: सानसेनि डिस्क (GB)

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Error
brx: गोरोन्थि

[ctx: Current status of a Network]
en: Error
brx: गोरोन्थि

[ctx: Current status of a Volume]
en: Error
brx: गोरोन्थि

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Error
brx: गोरोन्थि

[ctx: Current status of an Instance]
en: Error
brx: गोरोन्थि

[ctx: current status of port]
en: Error
brx: गोरोन्थि

[ctx: current status of router]
en: Error
brx: गोरोन्थि

en: Error Downloading RC File: %s
brx: RC फाइलखौ डाउनल'ड खालामनायाव जानाय गोरोन्थि: %s

en: Error adding Hosts to the aggregate.
brx: हस्टखौ एग्रिगेटजों दाजाबदेरनायाव जानाय गोरोन्थि।

en: Error editing QoS Spec consumer.
brx: QoS Spec ग्राहकखौ सुजुनाय समाव जानाय गोरोन्थि

en: Error updating QoS Spec association.
brx: QoS Spec गौथुमखौ आपडेट खालामनायाव जानाय गोरोन्थि।

en: Error when adding or removing hosts.
brx: हस्ट दाजाबदेरनाय एबा बोखारनाय समाव जानाय गोरोन्थि।

en: Error writing zipfile: %(exc)s
brx: जिपफाइलखौ लिरनायाव जानाय गोरोन्थि: %(exc)s

en: Ether Type
brx: इथार रोखोम

en: Evacuate Host
brx: हस्टखौ लांदां खालाम

en: Evacuate the servers from the selected down host to an active target host.
brx: सायखखानाय गाहायनि हस्ट निफ्राय मावथि थांखि हस्ट सिम सार्भारखौ लांदां खालाम।

en: Extend Volume
brx: भलिउमखौ फेहेर

en: Extend the size of a volume.
brx: भलिउमनि महरखौ फेहेर

en: Extending volume: "%s"
brx: भलिउमखौ फेहेरगासिनो दं: "%s"

en: External Gateway
brx: बाइजोनि गेटवे

en: External Network
brx: बाइजोनि नेटवार्क

en: External network "%(ext_net_id)s" expected but not found for router "%(router_id)s".
brx: बाइजोनि नेटवार्क "%(ext_net_id)s" मिजिंथिबाय, नाथाय रुटार "%(router_id)s" नि थाखाय मोनाखै।

en: Extra Specs
brx: बांद्राय Specs

[ctx: Power state of an Instance]
en: Failed
brx: फेलें जाबाय

en: Failed to add %(users_to_add)s project members%(group_msg)s and set project quotas.
brx: %(users_to_add)s प्रजेक्ट सोन्दोमाs%(group_msg)s खौ दाजाबदेरनो फेलें जाबाय आरो प्रजेक्ट क'टाखौ फज।

en: Failed to add %s project groups and update project quotas.
brx: %s प्रजेक्ट हानजाखौ दाजाबदेरनो फेलें जाबाय आरो प्रजेक्ट क'टाखौ आपडेट खालाम

en: Failed to add agent %(agent_name)s for network %(network)s.
brx: नेटवार्क %(network)s नि थाखाय थान्दै %(agent_name)s दाजाबदेरनो फेलें जाबाय।

en: Failed to create network %s
brx: %s नेटवार्क सोरजिनो फेलें जाबाय

en: Failed to create router "%s".
brx: रुटार "%s" खौ सोरजिनो फेलें जाबय।

en: Failed to delete network "%s"
brx: नेटवार्क "%s" खौ खोमोरनो फेलें जाबाय

en: Failed to delete port %s
brx: पर्ट %s खौ खोमोरनो फेलें जाबाय

en: Failed to disable compute service for host: %s.
brx: हस्टनि थाखाय कम्पिउट सिबिथायखौ लोरबां खालामनो फेलें जाबाय: %s.

en: Failed to evacuate host: %s.
brx: हस्टखौ लांदां खालामनो फेलें जाबाय: %s.

en: Failed to evacuate instances: %s
brx: बिदिन्थिखौ लांदां खालामनो फेलें जाबाय: %s

en: Failed to live migrate instance to host "%s".
brx: माइग्रेट बिदिन्थिखौ हस्ट "%s"आव लाइभ खालामनो फेलें जाबाय।

en: Failed to modify %(users_to_modify)s project members%(group_msg)s and update project quotas.
brx: %(users_to_modify)s प्रजेक्ट सोद्रोमा%(group_msg)s खौ सुद्रायनो फेलें जाबाय आरो प्रजेक्ट क'टाखौ आपडेट खालाम।

en: Failed to modify %s domain groups.
brx: %s डमेइन हानजाखौ सुद्रायनो फेलें जाबाय।

en: Failed to modify %s project members and update domain groups.
brx: %s प्रजेक्ट सोद्रोमाखौ सुद्रायनो आरो डमेइन हानजाखौ आपडेट खालामनो फेलें जाबाय

en: Failed to modify %s project members, update project groups and update project quotas.
brx: %s प्रजेक्ट सोद्रोमाखौ सुद्रायनो फेलें जाबाय, प्रजेक्ट हानजाखौ आपडेट खालाम आरो प्रजेक्ट क'टाखौ आपडेट खालाम।

en: Failed to update network %s
brx: %s नेटवार्कखौ आपडेट खालामनो फेलें जाबाय

en: Failed to update router %s
brx:  %s रुटारखौ आपडेट खालामनो फेलें जाबाय

en: Fault
brx: गोरोन्थि

en: Filter
brx: फिल्टार

en: Fingerprint
brx: आसिनि दाग

[ctx: Task status of an Instance]
en: Finishing Resize or Migrate
brx: फिन महर एबा माइग्रेटखौ फोजोबगासिनो दं

en: Fixed IPs
brx: थि IP

en: Flat
brx: फ्लेट

en: Flavor
brx: फ्लेभार

en: Flavor Access
brx: फ्लेभार हाबनाय

en: Flavor Choice
brx: फ्लेभार पसायनाय

en: Flavor Details
brx: फ्लेभार गुवारै

en: Flavor ID =
brx: फ्लेभार ID =

en: Flavor Information
brx: फ्लेभार फोरमायथिहोग्रा

en: Flavor Name
brx: फ्लेभार मुं

en: Flavors
brx: फ्लेभार

en: Flavors define the sizes for RAM, disk, number of cores, and other resources and can be selected when users deploy instances.
brx: फ्लेभारआ RAM, डिस्कनि थाखाय महर, करनि अनजिमा आरो गुबुन सम्पदखौ थि खालामो आरो बाहायग्राया बिदिन्थिखौ फेहेरनाय समाव सायखनो हायो।

en: Floating IP
brx: फ्ल'टिं IP

en: Floating IPs
brx: फ्ल'टिं IP

en: For TCP and UDP rules you may choose to open either a single port or a range of ports. Selecting the "Port Range" option will provide you with space to provide both the starting and ending ports for the range. For ICMP rules you instead specify an ICMP type and code in the spaces provided.
brx: TCP आरो UDP नियमनि थाखाय, नोंथाङा मोनसेल' पर्ट एबा पर्टनि सारिसिमाखौ बासिखनो हागौ। "पर्ट सिमासारि" उफ्राखौ सायखयोब्ला सिमासारिनि थाखाय जागायनाय आरो जोबनाय पर्ट मोननैबो होनो नोंथांनो स्पेस (जायगा) होगोन। ICMP नियमनि थाखाय, बेनि सोलायै नोंथाङा मोनसे ICMP रोखोम आरो क'डखौ होखानाय स्पेस (जायगा)खौ थिक खालामो।

en: Forbidden
brx: हेंथा होजाबाय

[ctx: Force upload volume in in-use status to image]
en: Force
brx: बोलो

en: Forcing to create snapshot "%s" from attached volume.
brx: नांजाब होखानाय भलिउम निफ्राय स्नेपसट "%s" खौ सोरजिनो जरहोगासिनो दं

en: Format
brx: फरमेट

en: Format =
brx: फरमेट =

en: From Port
brx: पर्ट निफ्राय

en: From here you can add a DHCP agent for the network.
brx: बेनिफ्राय नोंथाङा नेटवार्कनि थाखाय DHCP थान्दैखौ दाजाबदेरनो हायो

en: From here you can create a snapshot of a volume.
brx: बेनिफ्राय नोंथाङा भलिउमनि स्नेपसटखौ सोरजिनो हायो।

en: Gateway IP
brx: गेटवे IP

en: Gateway IP and IP version are inconsistent.
brx: गेटवे IP आरो IP बिसानआ दिदोम-नङै।

en: Gateway interface is added
brx: गेटवे इन्टारफेसखौ दाजाबदेरनाय जायो

en: Go
brx: थां

en: Group "%s" was successfully created.
brx: हानजा "%s" खौ जाफुंसारै सोरजिबाय।

en: Group ID
brx: हानजा ID

en: Group Management
brx: हानजा सामलायनाय

en: Group Members
brx: हानजा सोद्रोमा

en: Group has been updated successfully.
brx: हानजाखौ जाफुंसारै आपडेट खालामबाय।

en: Groups
brx: हानजा

en: Groups are used to manage access and assign roles to multiple users at once. After creating the group, edit the group to add users.
brx: हाबनाय आरो रानना होनाय बिफावखौ खेबसेयावनो गोबां बाहायग्रायाव मेनेज खालामनो हानजाफोरखौ बाहायनाय जायो। हानजाखौ सोरजिनायनि उनाव बाहायग्राखौ दाजाबदेरनो हानजाखौ सुजु।

note: Translators: High Availability mode of Neutron router
en: HA mode
brx: HA म'ड

[ctx: Current status of an Instance]
en: Hard Reboot
brx: गोरा फिन बुट

en: Help
brx: मदद

en: High Availability Mode
brx: गोजौ मोननो हाथाव म'ड

en: Home
brx: ह'म

en: Host
brx: हस्ट

en: Host =
brx: हस्ट

en: Host Aggregate Information
brx: हस्ट एग्रिगेट फोरमायथिहोग्रा

en: Host Aggregates
brx: हस्ट एग्रिगेट

en: Host Routes
brx: हस्ट रुटार

en: Host Routes format error: Destination CIDR and nexthop must be specified (value=%s)
brx: हस्ट रुट फरमेट गोरोन्थि: थांखि CIDR आरो nexthop खौ थिक खालामथारनांगोन (बेसेन=%s)

en: Host aggregates divide an availability zone into logical units by grouping together hosts. Create a host aggregate then select the hosts contained in it.
brx: हस्टखौ जयै हानजा खालामनानै हस्ट एग्रिगेटआ मोननो हाथाव ओनसोलखौ जुक्टिगोनां सानगुदिआव बोखावयो। हस्ट एग्रिगेट सोरजि, बेनि उनाव बेयाव थानाय हस्टखौ सायख।

en: Host aggregates divide an availability zone into logical units by grouping together hosts. Edit the aggregate host to select hosts contained in it.
brx: हस्ट एग्रिगेटआ मोननो हाथाव ओनसोलखौ खौसे हस्टखौ ज' खालामनानै जुक्टिगोनां सानगुदिआव बोखावो। हस्टखौ सायखनो एग्रिगेट हस्टखौ सुजु।

en: Hostname
brx: हस्टमुं

en: Hosts
brx: हस्ट

en: Hypervisor
brx: हाइपारभाइजर

en: Hypervisor Instances
brx: हाइपारभाइजर बिदिन्थि

en: Hypervisor Servers
brx: हाइपारभाइजर सार्भार

en: Hypervisor Summary
brx: हाइपारभाइजर सारबाहागो

en: Hypervisors
brx: हाइपारभाइजर

en: IP Address
brx: IP थं

en: IP Address (optional)
brx: IP थं (उफ्रायारि)

en: IP Addresses
brx: IP थंफोर

en: IP Protocol
brx: IP प्र'ट'कल

en: IP Version
brx: IP बिसान

en: IP address %s associated.
brx: IP थं %s खौ लोगो लादेरबाय

en: IP address allocation pools. Each entry is: start_ip_address,end_ip_address (e.g., 192.168.1.100,192.168.1.120) and one entry per line.
brx: IP थं रानना होनाय पुल। मोनफ्रोम हाबहोनाया: start_ip_address,end_ip_address (जेरै-, 192.168.1.100,192.168.1.120) आरो मोनफा सारिआव मोनसे हाबहोनाय।

en: IP address list of DNS name servers for this subnet. One entry per line.
brx: बे साबनेटनि थाखाय DNS मुं सार्भारनि IP थं लिस्ट। मोनफा सारिआव मोनसे हाबहोनाय।

en: IP address of Gateway (e.g. 192.168.0.254) The default value is the first IP of the network address (e.g. 192.168.0.1 for 192.168.0.0/24, 2001:DB8::1 for 2001:DB8::/48). If you use the default, leave blank. If you do not want to use a gateway, check 'Disable Gateway' below.
brx: गेटवेनि IP थं (जेरै- 192.168.0.254) डिफल्ट बेसेनआ नेटवार्क थंनि गिबि IP (जेरै- 192.168.0.0/24 नि थाखाय 192.168.0.1, 2001:DB8::/48 नि थाखाय 2001:DB8::1)। नोंथाङा डिफल्टखौ बाहायोब्ला लांदाङै दोन। नोंथाङा गेटवेखौ बाहायनो लुबैयाब्ला, गाहायनि 'गेटवेखौ लोरबां खालाम'खौ आनजाद खालाम।

en: IPv4 Address =
brx: IPv4 थं =

en: IPv6 Address =
brx: IPv6 थं =

en: IPv6 Address Configuration Mode
brx: IPv6 थं बाइजोमहर म'ड

en: ISO - Optical Disk Image
brx: AMI - अप्टिकेल डिस्क मुसुखा

en: Identity
brx: सिनायथि

en: Identity service does not allow editing user data.
brx: सिनायथि सिबिथाया बाहायग्रा डाटा सुजुनायखौ गनायथि होआ।

en: If console is not responding to keyboard input: click the grey status bar below.
brx: कनस'लआ किबर्ड इनपुटनो फिन होआब्ला: गाहायनि फुरगेव थाथाइ बारखौ क्लिक खालाम।

en: Image
brx: मुसुखा

[ctx: Type of an image]
en: Image
brx: मुसुखा

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Backup
brx: मुसुखा बेकआप

en: Image File
brx: मुसुखा फाइल

en: Image ID =
brx: मुसुखा ID =

en: Image Location
brx: मुसुखा जायगा

en: Image Name
brx: मुसुखानि मुं

en: Image Name =
brx: मुसुखानि मुं =

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Pending Upload
brx: मुसुखा थाबथानाय आपल'ड

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Snapshot Pending
brx: मुसुखा स्नेपसटआ थाबथानाय

en: Image Source
brx: मुसुखा फुंखा

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Uploading
brx: मुसुखा आपल'डिं

en: Image source must be specified
brx: मुसुखा फुंखाखौ थि खालामथारनांगोन

en: Image was successfully updated.
brx: मुसुखाखौ जाफुंसारै आपडेट खालामबाय।

en: Images
brx: मुसुखा

en: Import Key Pair
brx: साबि जराखौ लाबो

en: Info
brx: फोरमायथिहोग्रा

en: Information
brx: फोरमायथिहोग्रा

en: Ingress
brx: इनग्रेस

en: Injected Files
brx: इन्जेक्ट खालामखानाय फाइलफोर

en: Instance
brx: बिदिन्थि

en: Instance Action List
brx: बिदिन्थि हाबा लिस्ट

en: Instance Admin Password
brx: बिदिन्थि एडमिन पासवार्ड

en: Instance Console
brx: बिदिन्थि कनस'ल

en: Instance Console Log
brx: बिदिन्थि कनस'ल लग

en: Instance ID
brx: बिदिन्थि ID

en: Instance Name
brx: बिदिन्थि मुं

en: Instance Overview
brx: बिदिन्थि अभारभिउ

en: Instance Password is not set or is not yet available
brx: बिदिन्थि पासवार्डखौ फजआखै एबा दासिमबो मोननो हाथाव नङा

en: Instance Security Groups
brx: बिदिन्थि रैखाथि हानजा

en: Instances
brx: बिदिन्थि

en: Insufficient privilege level to view domain information.
brx: डमेइन फोरमायथिहोग्राखौ नायनो थोयै सुबिधा लेभेल

en: Insufficient privilege level to view group information.
brx: हानजा फोरमायथिहोग्राखौ नायनो थोयै सुबिधा लेभेल

en: Insufficient privilege level to view project information.
brx: प्रजेक्ट फोरमायथिहोग्राखौ नायनो थोयै सुबिधा लेभेल

en: Insufficient privilege level to view role information.
brx: बिफाव फोरमायथिहोग्राखौ नायनो थोयै सुबिधा लेभेल

en: Insufficient privilege level to view user information.
brx: बाहायग्रा फोरमायथिहोग्राखौ नायनो थोयै सुबिधा लेभेल

en: Interface added
brx: इन्टारफेस दाजाबदेरबाय

en: Interfaces
brx: इन्टारफेस

en: Internal Interface
brx: इसिंनि इन्टारफेस

en: Invalid date format: Using today as default.
brx: बाहायजायै अक्ट' फरमेट: दिनैखौ डिफल्ट महरै बाहायगासिनो दं।

en: Invalid time period. The end date should be more recent than the start date.
brx: बाहायजायै समनि समफारि। जोबथा अक्ट'आ जागायनाय अक्ट' निख्रुइ गोदानसिन जाथारनांगोन।

en: Invalid time period. You are requesting data from the future which may not exist.
brx: बाहायजायै समनि समफारि। नोंथाङा डाटाखौ इयुन निफ्राय खावलायगासिनो दं जाय गैया जानो हागौ।

en: Items Per Page
brx: मोनफा बिलाइआव आइटेम

en: Kernel ID
brx: कार्नेल ID

en: Key
brx: साबि

en: Key Name
brx: साबि मुं

en: Key Pair
brx: साबि जरा

en: Key Pair Name
brx: साबि जरा मुं

en: Key Pairs
brx: साबि जरा

en: Key Pairs are how you login to your instance after it is launched.
brx: जागायनायनि उनाव नोंथाङा साबि जराखौ नोंथांनि बिदिन्थिआव माबोरै लगिन खालामो।

en: Key Size (bits)
brx: साबि महर (बिट)

en: Key-Value Pairs
brx: साबि-बेसेन जरा

en: Language
brx: राव

[ctx: Time since the last update]
en: Last Updated
brx: जोबथा आपडेट

en: Launch
brx: जागाय

en: Launch Instance
brx: बिदिन्थिखौ जागाय

en: Launch Instance (Quota exceeded)
brx: बिदिन्थिखौ जागाय (क'टा बारबाय)

en: Launch as Instance
brx: बिदिन्थि महरै जागाय

en: Length of Injected File Path
brx: इन्जेक्ट खालामखानाय फाइल लामानि गोलाव

en: Limit
brx: सिमा

en: Live Migrate
brx: लाइभ माइग्रेट

en: Live Migrate Instance
brx: लाइभ माइग्रेट बिदिन्थि

en: Live migrate an instance to a specific host.
brx: बिदिन्थिखौ जरखा हस्टआव लाइभ माइग्रेट खालाम

en: Load Balancer VIP %s
brx: ल'ड बेसेन्सार VIP %s

en: Local
brx: जायगानि

en: Local Disk Usage
brx: जायगानि डिस्क बाहायथि

en: Local Storage (total)
brx: जायगानि दोनथुमग्रा (गासै)

en: Local Storage (used)
brx: जायगानि दोनथुमग्रा (बाहायबाय)

en: Log
brx: लग

en: Log Length
brx: लग गोलाव

en: MAC Learning State
brx: MAC सोलोंनाय राइजो

en: Manage Attachments
brx: नांजाब होनायखौ मेनेज खालाम

en: Manage Floating IP Associations
brx: फ्ल'टिं IP गौथुमखौ मेनेज खालाम

en: Manage Hosts
brx: हस्टखौ मेनेज खालाम

en: Manage Hosts Aggregate
brx: हस्ट एग्रिगेटखौ मेनेज खालाम

en: Manage Hosts within Aggregate
brx: एग्रिगेटनि सिङाव हस्टखौ मेनेज खालाम

en: Manage Members
brx: सोद्रोमाखौ मेनेज खालाम

en: Manage QoS Spec Association
brx: QoS Spec गौथुमखौ मेनेज खालाम

en: Manage Rules
brx: नियमखौ मेनेज खालाम

en: Manage Specs
brx: Specs खौ मेनेज खालाम

en: Manage Volume Attachments
brx: भलिउम नांजाब होनायखौ मेनेज खालाम

en: Manual
brx: मेनुयेल

en: Mapped Fixed IP Address
brx: मेपगोनां थि IP थं

en: Memory Usage
brx: मेमरि बाहायथि

en: Message
brx: खौरां

en: Metadata
brx: मेटाडाटा

en: Metadata Items
brx: मेटाडाटा आइटेम

[ctx: Current status of an Instance]
en: Migrating
brx: जायगा सोलायगासिनो दं

[ctx: Task status of an Instance]
en: Migrating
brx: जायगा सोलायगासिनो दं

en: Migration Policy
brx: जायगा सोलायहोनाय पलिसि

en: Min Disk
brx: खमसिन डिस्क

en: Min RAM
brx: खमसिन रेम

en: Minimum Disk (GB)
brx: खमसिन डिस्क (GB)

en: Minimum RAM (MB)
brx: खमसिन RAM (MB)

en: Modified domain "%s".
brx: डमेइन "%s" खौ सुद्रायबाय।

en: Modified instance "%s".
brx: सुद्रायखानाय बिदिन्थि "%s".

en: Modified project "%s".
brx: सुद्रायखानाय प्रजेक्ट "%s"

en: Modify Access
brx: हाबनायखौ सुद्राय

en: Modify Consumer
brx: ग्राहकखौ सुद्राय

en: Modify Groups
brx: हानजाखौ सुद्राय

en: Modify Quotas
brx: क'टाखौ सुद्राय

en: Modify dashboard settings for your user.
brx: नोंथांनि बाहायग्रानि थाखाय डेशबर्ड सेटिंखौ सुद्राय।

en: Modify name and description of a volume.
brx: भलिउमनि मुं आरो बेखेवथिखौ सुद्राय।

en: Modify the name and description of a snapshot.
brx: स्नेपसटनि मुं आरो बेखेवथिखौ सुद्राय।

en: Monitoring:
brx: मनिटर खालामगासिनो दं:

en: Name
brx: मुं

en: Network
brx: नेटवार्क

en: Network %s was successfully updated.
brx: %s नेटवार्कखौ जाफुंसारै आपडेट खालामबाय।

en: Network Address
brx: नेटवार्क थं

en: Network Address and IP version are inconsistent.
brx: नेटवार्क थं आरो IP बिसानआ दिदोम-नङै।

en: Network Agents
brx: नेटवार्क थान्दै

en: Network Details
brx: नेटवार्क गुवारै

en: Network ID
brx: नेटवार्क ID

en: Network Name
brx: नेटवार्क मुं

en: Network Topology
brx: नेटवार्क ट'प'लजि

en: Network Type:
brx: नेटवार्क रोखोम:

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24)
brx: CIDR फरमेट (जेरै 192.168.0.0/24) आव नेटवार्क थं

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48)
brx: CIDR फरमेटआव नेटवार्क थं (जेरै- 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48)

en: Network list can not be retrieved.
brx: नेटवार्क लिस्टखौ मोनफिननो हाया।

[ctx: Task status of an Instance]
en: Networking
brx: नेटवार्किं

en: Networks
brx: नेटवार्क

en: Never
brx: माब्लाबाबो

en: Never updated
brx: माब्लाबाबो आपडेट खालामाखै

en: New DHCP Agent
brx: गोदान DHCP थान्दै

en: New Flavor
brx: गोदान फ्लेभार

en: New Host
brx: गोदान हस्ट

en: New password
brx: गोदान पासवार्ड

en: New size must be greater than current size.
brx: गोदान महरआ दानि महर निख्रुइ गेदेरसिन जाथारनांगोन।

en: No
brx: नङा

en: No Host selected.
brx: हस्ट सायखआखै

en: No Hosts found.
brx: जेबो हस्ट मोनाखै

[ctx: Power state of an Instance]
en: No State
brx: जेबो राइजो गैया

en: No attached device
brx: नांजाब होखानाय डिभाइस गैया

en: No availability zones found
brx: जेबो मोननो हाथाव ओनसोल मोनाखै

en: No available console found.
brx: जेबो कनस'ल मोननो हाथाव नङा

en: No available projects
brx: जेबो प्रजेक्ट गैया

en: No flavors available
brx: जेबो फ्लेभार मोननो हाथाव नङा

en: No floating IP addresses allocated
brx: जेबो फ्ल'टिं IP थंखौ रानना होयाखै।

en: No floating IP pools available
brx: जेबो फ्ल'टिं IP पुल्‌स गैया

en: No groups found.
brx: जेबो हानजा मोनाखै

en: No groups.
brx: हानजा गैया

en: No host selected.
brx: जेबो हस्ट सायखआखै।

en: No hosts found.
brx: हस्ट मोनाखै।

en: No images available
brx: जेबो मुसुखा गैया

en: No instances available
brx: जेबो बिदिन्थि मोननो हाथाव नङा

en: No key pairs available
brx: जेबो जरा साबि मोनाखै

en: No networks available
brx: जेबो नेटवार्क गैया

en: No options specified
brx: जेबो उफ्रा थि खालामाखै

en: No other agents available.
brx: गुबुन थान्दै गैया

en: No other hosts available.
brx: गुबुन हस्ट गैया

en: No ports available
brx: जेबो पर्ट मोननो हाथाव नङा

en: No projects found.
brx: जेबो प्रजेक्ट मोनाखै

en: No projects selected. All projects can use the flavor.
brx: जेबो प्रजेक्ट सायखआखै। गासै प्रजेक्टआ फ्लेभारखौ बाहायनो हायो।

en: No rules defined.
brx: जेबो नियम थि खालामाखै

en: No security groups available
brx: जेबो रैखाथि हानजा गैया

en: No security groups enabled.
brx: जेबो रैखाथि हानजाखौ हाहोनाय खालामाखै।

en: No security groups found.
brx: जेबो रैखाथि हानजा मोनाखै।

en: No source, empty volume
brx: जेबो फुंखा गैया, लांदां भलिउम

en: No subnets available
brx: जेबो साबनेट गैया

en: No users found.
brx: जेबो बाहायग्रा मोनाखै

en: No users.
brx: बाहायग्रा मोनाखै

en: No volume type
brx: जेबो भलिउम रोखोम गैया

en: No volumes attached.
brx: जेबो भलिउम नांजाब होआखै

en: No volumes available
brx: जेबो भलिउम मोननो हाथाव नङा

en: Non-Members
brx: सोद्रोमा-नङा

en: None
brx: मोनसेबो नङा

[ctx: Task status of an Instance]
en: None
brx: मोनसेबो नङा

en: Normal
brx: सरासनस्रा

en: Not attached
brx: नांजाब होआखै

en: Not available
brx: मोननो हाथाव नङा

en: Note:
brx: नायनो गोनां:

en: Number of Instances
brx: बिदिन्थिनि अनजिमा

en: Number of Snapshots
brx: स्नेपसटनि अनजिमा

en: Number of VCPUs
brx: VCPU नि अनजिमा

en: Number of Volumes
brx: भलिउमनि अनजिमा

en: OR Copy/Paste your Private Key
brx: एबा नोंथांनि प्राइभेट साबिखौ कपि खालाम/फोनांजाब हो

en: Object Store
brx: बेसाद दोनथुमनाय

en: Old Flavor
brx: गोजाम फ्लेभार

en: On Demand
brx: दाबिआव

en: Open Port
brx: पर्टखौ खेव

en: Open Port/Port Range:
brx: पर्ट/पर्ट सिमासारिखौ खेव:

en: Optionally, you may choose to create a new volume.
brx: गावनि गोसो बादियै, नोंथाङा गोदान भलिउम सोरजिनो बासिखनो हागौ।

en: Other Protocol
brx: गुबुन प्र'ट'कल

en: Overview
brx: अभारभिउ

en: Owner
brx: बिगोमा

en: Page Not Found
brx: बिलाइखौ मोनाखै

en: Password
brx: पासवार्ड

[ctx: Current status of an Instance]
en: Password
brx: पासवार्ड

en: Password changed. Please log in again to continue.
brx: पासवार्डआ सोलायबाय। सालाय लांबाय थानो आरोबाव लग-इन खालाम।

en: Passwords do not match.
brx: पासवार्डआ गोरोबा

[ctx: Current status of an Instance]
en: Paused
brx: थाद'होबाय

[ctx: Power state of an Instance]
en: Paused
brx: थाद'होबाय

[ctx: Task status of an Instance]
en: Pausing
brx: थाबथागासिनो दं

en: Physical Network
brx: फिजिकेल नेटवार्क

en: Physical Network:
brx: फिजिकेल नेटवार्क:

en: Please note:
brx: नायनो गोनांदि:

en: Please try again later [Error: %s].
brx: अननानै उनाव फिन नाजा [गोरोन्थि: %s]।

en: Pool
brx: पुल

en: Port
brx: पर्ट

en: Port %s was successfully created.
brx: %s पर्टखौ जाफुंसारै सोरजिबाय।

en: Port %s was successfully updated.
brx: %s पर्टखौ जाफुंसारै आपडेट खालामबाय।

en: Port Range
brx: पर्ट सिमासारि

en: Port list can not be retrieved.
brx: पर्ट लिस्टखौ मोनफिननो हाया।

en: Port to be associated
brx: लोगो खालामनो गोनां पर्ट

en: Ports
brx: पर्ट

en: Power State
brx: गोहो राइजो

[ctx: Task status of an Instance]
en: Powering Off
brx: पावार अफ जागासिनो दं

[ctx: Task status of an Instance]
en: Powering On
brx: पावार अन जागासिनो दं

[ctx: Task status of an Instance]
en: Preparing Resize or Migrate
brx: फिन महर एबा माइग्रेटखौ थियारि खालामगासिनो दं

en: Primary Project
brx: गुदि प्रजेक्ट

en: Private Key File
brx: प्राइभेट साबि फाइल

en: Project
brx: प्रजेक्ट

en: Project Groups
brx: प्रजेक्ट हानजा

en: Project ID
brx: प्रजेक्ट ID

en: Project Information
brx: प्रजेक्ट फोरमायथिहोग्रा

en: Project Limits
brx: प्रजेक्ट सिमा

en: Project Members
brx: प्रजेक्ट सोद्रोमा

en: Project Name
brx: प्रजेक्ट मुं

en: Project Quotas
brx: प्रजेक्ट क'टा

en: Project Usage
brx: प्रजेक्ट बाहायथि

en: Project Usage Overview
brx: प्रजेक्ट बाहायथि अभारभिउ

en: Projects
brx: प्रजेक्ट

en: Projects:
brx: प्रजेक्ट:

en: Protected
brx: रैखाथि खालामबाय

en: Protocol
brx: प्र'ट'कल

en: Provider
brx: होग्रा

en: Provider Network
brx: होग्रा नेटवार्क

en: Provider Network Type
brx: होग्रा नेटवार्क रोखोम

en: Public
brx: रायजो-राजा

en: Public Key
brx: राइजो-राजा साबि

en: QCOW2 - QEMU Emulator
brx: QCOW2 - QEMU एमिउलेटर

en: QoS Spec to be associated
brx: थाफाहोनो गोनां QoS Spec

en: Quota Name
brx: क'टा मुं

en: Quota exceeded for resource router.
brx: सम्पद रुटारनि थाखाय क'टा बारबाय।

en: Quota value(s) cannot be less than the current usage value(s): %s.
brx: क'टा बेसेनआ दानि बाहायथि बेसेन निख्रुइ खम जानो हाया: %s.

en: RAM (MB)
brx: गोथां (MB)

en: RAM (total)
brx: RAM (गासै)

en: RAM (used)
brx: RAM (बाहायबाय)

en: Ramdisk ID
brx: रेमडिस्क ID

en: Raw
brx: गोथां

[ctx: Image format for display in table]
en: Raw
brx: गोथां

en: Reason
brx: जाहोन

en: Reason: %(disabled_reason)s
brx: जाहोन: %(disabled_reason)s

[ctx: Action log of an instance]
en: Reboot
brx: फिन बुट खालाम

[ctx: Current status of an Instance]
en: Reboot
brx: फिन बुट खालाम

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebooting
brx: फिन बुट खालामगासिनो दं

[ctx: Action log of an instance]
en: Rebuild
brx: फिन बानाय

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rebuild
brx: फिन बानाय

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuild Block Device Mapping
brx: ब्लक डिभाइस मेपिंखौ फिन बानाय

en: Rebuild Instance
brx: बिदिन्थिखौ बानायफिन

en: Rebuild Password
brx: पासवार्डखौ बानायफिन

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuild Spawning
brx: दिहुननायखौ फिन बानाय

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuilding
brx: फिन बानायगासिनो दं

en: Rebuilding instance %s.
brx: बिदिन्थि %s खौ बानायफिन गासिनो दं

en: Regions:
brx: ओनसोल:

en: Remote
brx: रिमट

en: Remote:
brx: रिमट:

en: Request ID
brx: खावलायनाय ID

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rescue
brx: उदा खालाम

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rescuing
brx: उदां खालामगासिनो दं

en: Resize
brx: फिन महर हो

[ctx: Action log of an instance]
en: Resize
brx: फिन महर हो

en: Resize Instance
brx: बिदिन्थिखौ फिन महर हो

[ctx: Current status of an Instance]
en: Resize/Migrate
brx: फिन महर हो/माइग्रेट

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resized or Migrated
brx: फिन महर होबाय एबा माइग्रेट खालामबाय

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resizing or Migrating
brx: फिन महर एबा माइग्रेट खालामगासिनो दं

en: Resources
brx: सम्पद

en: Restore Backup
brx: बेकआपखौ लाबोफिन

en: Restore Backup to Volume
brx: बेकआपखौ भलिउमआव लाबोफिन

en: Restore Backup:
brx: बेकआपखौ लाबोफिन:

en: Restore Volume Backup
brx: भलिउम बेकआपखौ लाबोफिन

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Restoring
brx: मोनफिनगासिनो दं

[ctx: Task status of an Instance]
en: Restoring
brx: मोनफिनगासिनो दं

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resuming
brx: फिन जागायगासिनो दं

en: Retrieve Instance Password
brx: बिदिन्थि पासवार्डखौ मोनफिन

en: Retrieve Password
brx: पासवार्डखौ मोनफिन

en: Revert Resize/Migrate
brx: फिन महर/माइग्रेटखौ उल्था खालाम

[ctx: Current status of an Instance]
en: Revert Resize/Migrate
brx: फिन महर/माइग्रेटखौ उल्था खालाम

[ctx: Task status of an Instance]
en: Reverting Resize or Migrate
brx: फिन महर एबा माइग्रेटखौ उल्था खालामगासिनो दं

en: Role
brx: बिफाव

en: Role ID
brx: बिफाव ID

en: Role Name
brx: बिफाव मुं

en: Role created successfully.
brx: बिफावखौ जाफुंसारै सोरजिबाय।

en: Role updated successfully.
brx: बिफावखौ जाफुंसारै आपडेट खालामबाय।

en: Roles
brx: बिफाव

en: Root Disk
brx: रुट डिस्क

en: Root Disk (GB)
brx: रुट डिस्क (GB)

en: Router
brx: रुटार

en: Router %s was successfully created.
brx: %s रुटारखौ जाफुंसारै सोरजिबाय।

en: Router %s was successfully updated.
brx: रुटार %s खौ जाफुंसारै आपडेट खालामबाय।

en: Router Name
brx: रुटार मुं

en: Router Type
brx: रुटार रोखोम

en: Routers
brx: रुटार

en: Rule
brx: नियम

en: Rule:
brx: नियम:

en: Rules
brx: नियम

en: Rules define which traffic is allowed to instances assigned to the security group. A security group rule consists of three main parts:
brx: नियमआ थि खालामो- मबे ट्रेफिकखौ रैखाथि हानजायाव रानना होखानाय बिदिन्थियाव गनायथि होनाय जायो। मोनसे रैखाथि हानजा नियमआव मोनथाम गाहाय बाहागो दं:

[ctx: Power state of an Instance]
en: Running
brx: सालायगासिनो दं

en: SSH key pairs can be generated with the ssh-keygen command:
brx: SSH साबि जराखौ ssh-keygen बिथोनजों दिहुननो हायो:

en: Save
brx: थिना दोन

en: Save Changes
brx: सोलायनायखौ थिना दोन

en: Saved extra spec "%s".
brx: थिना दोनखानाय बांद्राय spec "%s"

en: Saved spec "%s".
brx: spec "%s" खौ थिना दोनबाय।

[ctx: Task status of an Instance]
en: Scheduling
brx: फारिलाइ खालामगासिनो दं

en: Security Group
brx: रैखाथि हानजा

en: Security Group Rules
brx: रैखाथि हानजा नियम

en: Security Groups
brx: रैखाथि हानजा

en: Segmentation ID
brx: बेंखन खोन्दो ID

en: Segmentation ID:
brx: बेंखन खोन्दो ID:

en: Select Image
brx: मुसुखा सायख

en: Select Subnet
brx: साबनेटखौ सायख

en: Select Volume
brx: भलिउम सायख

en: Select a New Flavor
brx: मोनसे गोदान फ्लेभार सायख

en: Select a key pair
brx: जरा साबिखौ सायख

en: Select a new agent
brx: गोदान थान्दै सायख

en: Select a new host
brx: गोदान हस्ट सायख

en: Select a port
brx: मोनसे पर्टखौ सायख

en: Select a project
brx: मोनसे प्रजेक्ट सायख

en: Select a target host
brx: थांखि हस्टखौ सायख

en: Select a volume to restore to.
brx: लाबोफिननो भलिउमखौ सायख।

en: Select an IP address
brx: मोनसे IP थं सायख

en: Select an instance
brx: बिदिन्थिखौ सायख

en: Select an instance to attach to.
brx: नांजाब होनो बिदिन्थिखौ सायख।

en: Select format
brx: फरमेट सायख

en: Select network
brx: नेटवार्कखौ सायख

en: Select the image to rebuild your instance.
brx: नोंथांनि बिदिन्थिखौ फिन बानायनो मुसुखाखौ सायख

en: Select the projects where the flavors will be used. If no projects are selected, then the flavor will be available in all projects.
brx: प्रजेक्टखौ सायख जेराव फ्लेभारखौ बाहायगोन। जेबो प्रजेक्ट सायखआब्ला फ्लेभारआ गासै प्रजेक्टआवनो मोननो हाथाव जागोन।

en: Selected Hosts
brx: सायखखानाय हस्ट

en: Selected Projects
brx: सायखखानाय प्रजेक्ट

en: Selected hosts
brx: सायखखानाय हस्ट

en: Server error
brx: सार्भार गोरोन्थि

en: Service
brx: सिबिथाय

en: Service Endpoint
brx: सिबिथाय जोबथा-बिन्दो

en: Services
brx: सिबिथाय

en: Services Down
brx: सिबिथाया डाउन

en: Services Up
brx: सिबिथाया आप

en: Set Domain Context
brx: डमेइन लोब्बागोनांखौ फज

en: Set Gateway
brx: गेटवेखौ फज

en: Set as Active Project
brx: मावथि प्रजेक्ट महरै फज

en: Set maximum quotas for the project.
brx: प्रजेक्टनि थाखाय बांसिन क'टाखौ फज

en: Settings
brx: सेटिं

en: Settings saved.
brx: सेटिंखौ थिना दोनखाबाय

en: Shared
brx: शेयार खालामखानाय

en: Shared Storage
brx: शेयार खालामखानाय दोनथुमसालि

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shelved
brx: बोखारबाय

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shelved Offloaded
brx: अफल'ड खालामखानाय बोखारबाय

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving
brx: बोखारगासिनो दं

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Image Pending Upload
brx: मुसुखा थाबथानाय अपल'डखौ बोखारगासिनो दं

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Image Uploading
brx: मुसुखा आपल'डखौ बोखारगासिनो दं

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Offloading
brx: अफल'डिंखौ बोखारगासिनो दं

[ctx: Power state of an Instance]
en: Shut Down
brx: साट डाउन खालाम

[ctx: Power state of an Instance]
en: Shut Off
brx: साट अफ खालाम

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shutoff
brx: साटअफ खालाम

en: Sign Out
brx: साइन आउट

en: Size
brx: महर

en: Slash is not an allowed character.
brx: स्लेसआ हांखोखौ गनायथि होआ।

en: Snapshot
brx: स्नेपसट

[ctx: Type of an image]
en: Snapshot
brx: स्नेपसट

en: Snapshot "%(name)s" created for instance "%(inst)s"
brx: बिदिन्थि "%(inst)s" नि थाखाय सोरजिबाय स्नेपसट "%(name)s"

en: Snapshot Limits
brx: स्नेपसट सिमा

en: Snapshot Name
brx: स्नेपसट मुं

en: Snapshot source must be specified
brx: स्नेपसट फुंखाऱौ थिका खालामथारनांगोन

[ctx: Task status of an Instance]
en: Snapshotting
brx: स्नेपसट खालामगासिनो दं

[ctx: Current status of an Instance]
en: Soft Deleted
brx: गुरै खोमोरबाय

[ctx: Task status of an Instance]
en: Soft Deleting
brx: गुरै खोमोरगासिनो दं

en: Something went wrong!
brx: माबा गोरोन्थि जादों!

[ctx: Task status of an Instance]
en: Spawning
brx: दिहुनगासिनो दं

en: Specifies how IPv6 addresses and additional information are configured. We can specify SLAAC/DHCPv6 stateful/DHCPv6 stateless provided by OpenStack, or specify no option. 'No options specified' means addresses are configured manually or configured by a non-OpenStack system.
brx: IPv6 थं आरो बांद्राय फोरमायथिहोग्राखौ माबोरै बाइजोमहर दानाय जायो थिक खालामो। जों OpenStack जों होजानाय SLAAC/DHCPv6 राइजो-आबुं/DHCPv6 राइजो-गैयैखौ थिक खालामनो हायो, एबा जेबो उफ्रा थिक खालामाखै। 'जेबो उफ्रा थिक खालामाखै'नि ओंथिया जाबाय थंखौ मेनुयेलि बाइजोमहर दायो एबा बेखौ OpenStack-नङै सिस्टेमजों बाइजोमहर दायो।

en: Specify additional attributes for the subnet.
brx: साबनेटनि थाखाय बांद्राय एट्‌ट्रिबिउटखौ थिक खालाम।

en: Specify an IP address for the interface created (e.g. 192.168.0.254).
brx: सोरजिखानाय इन्टारफेसनि थाखाय IP थंखौ थिक खालाम (जेरै- 192.168.0.254).

en: Specify an image to upload to the Image Service.
brx: मुसुखा सिबिथायखौ आपल'ड खालामनो मुसुखा थि खालाम।

en: Specs
brx: स्पेस

en: Start
brx: जागाय

[ctx: Action log of an instance]
en: Start
brx: जागाय

en: Start Time
brx: जागायनाय सम

en: Start address is larger than end address (value=%s)
brx: जागायनाय थंआ जोबनाय थं निख्रुइ गेदेरसिन जायो (बेसेन=%s)

en: Start and end addresses must be specified (value=%s)
brx: जागायनाय आरो जोबनाय थंखौ थिक खालामथारनांगोन (बेसेन=%s)

en: State
brx: राइजो

en: Status
brx: थाथाइ

en: Status =
brx: थाथाइ =

en: Subnet
brx: साबनेट

en: Subnet Details
brx: साबनेट गुवारै

en: Subnet ID
brx: साबनेट ID

en: Subnet Name
brx: साबनेट मुं

en: Subnet list can not be retrieved.
brx: साबनेट लिस्टखौ मोनफिननो हाया।

en: Subnets
brx: साबनेटफोर

en: Subnets Associated
brx: साबनेट थाफाबाय

en: Successfully added rule: %s
brx: नियमखौ जाफुंसारै दाजाबदेरबाय: %s

en: Successfully created QoS Spec: %s
brx: QoS Spec खौ जाफुंसारै सोरजिबाय: %s

en: Successfully created encryption for volume type: %s
brx: भलिउम रोखोमनि थाखाय एनक्रिपसनखौ जाफुंसारै सोरजिबाय: %s

en: Successfully created security group: %s
brx: रैखाथि हानजाखौ जाफुंसारै सोरजिबाय: %s

en: Successfully created volume type: %s
brx: भलिउम रोखोमखौ जाफुंसारै सोरजिबाय: %s

en: Successfully disassociated Floating IP: %s
brx: फ्ल'टिं IP खौ जाफुंसारै आलादा खालामबाय: %s

en: Successfully imported public key: %s
brx: राइजो-राजा साबिखौ जाफुंसारै लाबोबाय: %s

en: Successfully modified QoS Spec consumer.
brx: QoS Spec ग्राहकखौ जाफुंसारै सुद्रायबाय

en: Successfully sent the request to change the volume type to "%(vtype)s" for volume: "%(name)s"
brx: भलिउम रोखोमखौ भलिउमनि थाखाय "%(vtype)s"आव सोलायनो खावलायनायखौ जाफुंसारै दैथाय हरबाय: "%(name)s"

en: Successfully sent the request to upload volume to image for volume: "%s"
brx: भलिउमनि थाखाय भलिउमखौ मुसुखायाव आपल'ड खालामनो थाखाय खावलायनायखौ जाफुंसारै दैथाय हरबाय: "%s"

en: Successfully updated QoS Spec association.
brx: QoS Spec गौथुमखौ जाफुंसारै आपडेट खालामबाय।

en: Successfully updated aggregate: "%s."
brx: जाफुंसारै आपडेट खालामखानाय एग्रिगेट: "%s."

en: Successfully updated security group: %s
brx: रैखाथि हानजाखौ जाफुंसारै आपडेट खालामबाय: %s

en: Successfully updated volume snapshot status: "%s".
brx: भलिउम स्नेपसट थाथाइखौ जाफुंसारै आपडेट खालामबाय: "%s".

en: Successfully updated volume status to "%s".
brx: भलिउम थाथाइखौ "%s" आव जाफुंसारै आपडेट खालामबाय।

[ctx: Current status of an Instance]
en: Suspended
brx: थाबथा होबाय

[ctx: Power state of an Instance]
en: Suspended
brx: थाबथा होबाय

[ctx: Task status of an Instance]
en: Suspending
brx: थाबथा होगासिनो दं

en: Swap Disk
brx: स्वाप डिस्क

en: Swap Disk (MB)
brx: स्वाप डिस्क (MB)

en: System
brx: सिस्टेम

en: System Information
brx: सिस्टेम फोरमायथिहोग्रा

en: Target Host
brx: थांखि हस्ट

en: Task
brx: टास्क

en: The "from" port number is invalid.
brx: "निफ्राय" पर्ट अनजिमाया बाहायजायै।

en: The "to" port number is invalid.
brx: "सिम" पर्ट अनजिमाया बाहायजायै।

en: The "to" port number must be greater than or equal to the "from" port number.
brx: "सिम" पर्ट अनजिमाया "निफ्राय" पर्ट अनजिमा निख्रुइ गेदेरसिन एबा बेजों समान जानांगोन।

en: The <strong>Cipher</strong> is the encryption algorithm/mode to use (e.g., aes-xts-plain64). If the field is left empty, the provider default will be used.
brx: <strong>सिपार</strong> आ (जेरै-, aes-xts-plain64)खौ बाहायनो एनक्रिपसन एलग'रिडम/म'ड। फोथारखौ लांदाङै दोनोब्ला, होग्रा डिफल्टखौ बाहायगोन।

en: The <strong>Control Location</strong> is the notional service where encryption is performed (e.g., front-end=Nova). The default value is 'front-end.'
brx: <strong>दबथायनाय जायगा</strong> आ सानबोलावरि सिबिथाय जेराव एनक्रिपसनखौ खामानिआव फोनाङो (जेरै, front-end=Nova)। डिफल्ट बेसेनआ 'मोखां-जोबनाय'।

en: The Aggregate was updated.
brx: एग्रिगेटखौ आपडेट खालामबाय।

en: The ICMP code not in range (-1, 255)
brx: ICMP क'डआ सिमासारिआव गैया  (-1, 255)

en: The ICMP type not in range (-1, 255)
brx: ICMP रोखोमआ सिमासारिआव गैया (-1, 255)

en: The ID "%s" is already used by another flavor.
brx: "%s" IDआ गुबुन मोनसे फ्लेभारजों सिगाङावनो बाहायजादों

en: The Image Location field MUST be a valid and direct URL to the image binary. URLs that redirect or serve error pages will result in unusable images.
brx: मुसुखा जायगा फोथारआ बाहाय जाथाव आरो मुसुखा बाइनारिआव बिथोन URL जाथारनांगोन। गोरोन्थि बिलाइखौ फिन-बिथोन होनाय एबा मावनाय URL आ खामानिआव नाङै मुसुखा जागोन।

en: The Key Pair name that was associated with the instance
brx: बिदिन्थिजों थाफाखानाय साबि जरा मुं

en: The container cannot be deleted since it is not empty.
brx: कन्टेनारखौ खोमोरनो हाया मानोना बेयो लांदां नङा।

en: The instance password encrypted with your public key.
brx: बिदिन्थि पासवार्डआ नोंथांनि राइजो-राजा साबिजों एनक्राइप्ट खालामबाय।

en: The minimum disk size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
brx: मुसुखाखौ बुट खालामनो खमसिन डिस्क महर गोनांथि जायो। थि-नङैब्ला बे बेसेननि डिफल्ट 0 जायो (जेबो खमसिन गैया)।

en: The minimum memory size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
brx: मुसुखाखौ बुट खालामनो खमसिन मेमरि महर गोनांथि जायो। थि-नङैब्ला बे बेसेननि डिफल्ट 0 जायो (जेबो खमसिन गैया)।

en: The name "%s" is already used by another flavor.
brx: "%s" मुंआ गुबुन मोनसे फ्लेभारजों सिगाङावनो बाहायजादों

en: The name "%s" is already used by another host aggregate.
brx: "%s" मुंआ गुबुन मोनसे हस्ट एग्रिगेटजों सिगाङावनो बाहायजादों।

en: The name of the physical network over which the virtual network is implemented.
brx: फिजिकेल नेटवार्कनि मुं जायनि सायाव नुथाव नेटवार्कखौ मावफुंनाय जायो।

en: The physical mechanism by which the virtual network is implemented.
brx: देहायारि खान्थि जायजों नुथाव नेटवार्कखौ मावफुंनाय जायो।

en: The private key will be only used in your browser and will not be sent to the server
brx: प्राइभेट साबिखौल' नोंथांनि ब्राउजारआव बाहायगोन आरो सार्भारआव दैथाय हरनाय नङा

en: The pseudo folder cannot be deleted since it is not empty.
brx: नंखाय फल्डारखौ खोमोरनो हाया मानोना बेयो लांदां नङा।

en: The requested instance port is already associated with another floating IP.
brx: खावलायखानाय बिदिन्थि पर्टआ गुबुन मोनसे फ्ल'टिं IP जों सिगाङावनो थाफानाय

en: The specified port is invalid.
brx: थि पर्टआ बाहायजायै।

en: The subnet in the Network Address is too small (/%s).
brx: नेटवार्क थंआव थानाय साबनेटआ जोबोत फिसा (/%s)

en: The volume size cannot be less than the image size (%s)
brx: भलिउम महरआ मुसुखा महर (%s) निख्रुइ फिसासिन जानो हाया।

en: There are no networks, routers, or connected instances to display.
brx: दिन्थिफुंनो जेबो नेटवार्क, रुटार एबा फोनांजाबखानाय बिदिन्थि गैया।

en: There is not enough capacity for this flavor in the selected availability zone. Try again later or select a different availability zone.
brx: सायखखानाय मोननो हाथाव ओनसोलआव बे फ्लेभारनि थाखाय थोजासे गोहो गैया। उनाव फिन नाजा एबा गुबुन मोननो हाथाव ओनसोलखौ सायख।

en: This generates a pair of keys: a key you keep private (cloud.key) and a public key (cloud.key.pub). Paste the contents of the public key file here.
brx: बेयो साबिनि जराखौ दिहुनो: नोंथाङा प्राभेट (cloud.key) आरो राइजो-राजानि साबिखौ दोनो (cloud.key.pub). बेयाव राइजो-राजा साबि फाइलनि आयदाखौ फोनांजाब हो।

en: This volume is currently attached to an instance. In some cases, creating a snapshot from an attached volume can result in a corrupted snapshot.
brx: बे भलिउमखौ दासान्दि मोनसे बिदिन्थिजों नांजाबहोबाय। माखासे बुब्लिआव, नांजाब होखानाय भलिउम निफ्राय स्नेपसटखौ सोरजियोब्ला बेयो गाज्रि जानो हागौ।

en: Timezone
brx: सम-ओनसोल

en: To Port
brx: पर्ट सिम

en: To decrypt your password you will need the private key of your key pair for this instance. Select the private key file, or copy and paste the content of your private key file into the text area below, then click Decrypt Password.
brx: नोंथांनि पासवार्डखौ डिक्राइप्ट खालामनो, नोंथांनो बे बिदिन्थिनि थाखाय नोंथांनि साबि जरानि प्राइभेट साबिखौ नांगोन। प्राइभेट साबि फाइलखौ सायख, एबा गाहायनि फरा ओनसोलआव नोंथांनि प्राइभेट साबि फाइलनि आयदाखौ कपि खालाम आरो फोनांजाब हो, बेनि उनाव डिक्राइप्ट पासवार्डखौ क्लिक खालाम।

en: To exit the fullscreen mode, click the browser's back button.
brx: आबुं स्क्रिन म'डखौ ओंखार लांनो, ब्राउजारनि उनथिं बुथामखौ क्लिक खालाम।

en: To specify an allowed IP range, select &quot;CIDR&quot;. To allow access from all members of another security group select &quot;Security Group&quot;.
brx: गनायथिहोजानाय IP सिमासारिखौ थिक खालामनो, &quot;CIDR&quot; खौ सायख। गुबुन मोनसे रैखाथि हानजानि गासै सोद्रोमा निफ्राय हाबनायखौ गनायथि होनो &quot;रैखाथि हानजा&quot; खौ सायख।

en: Topology
brx: ट'प'लजि

en: Total Disk
brx: गासै डिस्क

en: Total RAM
brx: गासै RAM

en: Total Size of Volumes and Snapshots (GB)
brx: भलिउम आरो स्नेपसटनि गासै महर (GB)

en: Total disk usage (GB * Hours Used) for the project
brx: प्रजेक्टनि थाखाय गासै डिस्क बाहायनाय (GB * बाहायनाय घन्टा)

en: Type
brx: रोखोम

en: Unable to add rule to security group.
brx: नियमखौ रैखाथि हानजाजों दाजाबदेरनो हायाखै।

en: Unable to add user to primary project.
brx: बाहायग्राखौ गुदि प्रजेक्टआव दाजाबदेरनो हायाखै।

en: Unable to allocate Floating IP.
brx: फ्ल'टिं IP खौ रानना होनो हायाखै।

en: Unable to associate IP address %s.
brx: IP थं %s खौ लोगो लानो हायाखै

en: Unable to attach volume.
brx: भलिउमखौ नांजाब होनो हायाखै

en: Unable to change password.
brx: पासवार्ड सोलायनो हायाखै।

en: Unable to change the volume type for volume: "%s"
brx: भलिउमनि थाखाय भलिउम रोखोमखौ सोलायनो हायाखै: "%s"

en: Unable to connect to Neutron.
brx: निउट्रनजों फोनांजाब खालामनो हायाखै।

en: Unable to create QoS Spec.
brx: QoS Spec खौ सोरजिनो हायाखै।

en: Unable to create domain "%s".
brx: डमेइन "%s" सोरजिनो हायाखै।

en: Unable to create encrypted volume type.
brx: एनक्रिप्ट खालामखानाय भलिउम रोखोमखौ सोरजिनो हायाखै।

en: Unable to create flavor "%s".
brx: फ्लेभार "%s" सोरजिनो हायाखै।

en: Unable to create flavor.
brx: फ्लेभार सोरजिनो हायाखै

en: Unable to create group.
brx: हानजा सोरजिनो हायाखै

en: Unable to create host aggregate "%s".
brx: हस्ट एग्रिगेट "%s" खौ सोरजिनो हायाखै।

en: Unable to create host aggregate.
brx: हस्ट एग्रिगेटखौ सोरजिनो हायाखै।

en: Unable to create network "%s".
brx: नेटवार्क "%s" खौ सोरजिनो हायाखै

en: Unable to create project "%s".
brx: प्रजेक्ट "%s" सोरजिनो हायाखै

en: Unable to create role.
brx: बिफाव सोरजिनो हायाखै

en: Unable to create snapshot.
brx: स्नेपसटखौ सोरजिनो हायाखै

en: Unable to create spec.
brx: spec खौ सोरजिनो हायाखै

en: Unable to create subnet "%s".
brx: साबनेट "%s" खौ सोरजिनो हायाखै।

en: Unable to create user.
brx: बाहायग्राखौ सोरजिनो हायाखै।

en: Unable to create volume backup.
brx: भलिउम बेकआपखौ सोरजिनो हायाखै।

en: Unable to create volume snapshot.
brx: भलिउम स्नेपसटखौ सोरजिनो हायाखै।

en: Unable to create volume type extra spec.
brx: भलिउम रोखोम बांद्राय spec खौ सोरजिनो हायाखै।

en: Unable to create volume type.
brx: भलिउम रोखोमखौ सोरजिनो हायाखै।

en: Unable to create volume.
brx: भलिउमखौ सोरजिनो हायाखै

en: Unable to determine if availability zones extension is supported.
brx: मोननो हाथाव ओनसोल फेहेरनाया हेफाजाब होजायोब्ला थि खालामनो हाया।

en: Unable to determine if volume type encryption is supported.
brx: भलिउम रोखोम एनक्रिप्सनआ हेफाजाब होजायोब्ला थि खालामनो हायाखै।

en: Unable to disassociate floating IP.
brx: फ्ल'टिं IP खौ आलादा खालामनो हायाखै।

en: Unable to edit spec.
brx: spec खौ सुजुनो हायाखै।

en: Unable to edit volume type extra spec.
brx: भलिउम रोखोम बांद्राय spec खौ सुजुनो हायाखै।

en: Unable to extend volume.
brx: भलिउमखौ फेहेरनो हायाखै।

en: Unable to fetch EC2 credentials.
brx: EC2 फोथायथावखौ लाबोनो हायाखै।

en: Unable to find default role.
brx: डिफल्ट बिफावखौ नागिरना दिहुननो हायाखै।

en: Unable to get EC2 credentials
brx: EC2 फोथायथावखौ मोननो हायाखै

en: Unable to get RDP console for instance "%s".
brx: बिदिन्थि "%s" नि थाखाय RDP कनस'लखौ मोननो हायाखै।

en: Unable to get SPICE console for instance "%s".
brx: बिदिन्थि "%s" नि थाखाय SPICE कनस'लखौ मोननो हायाखै।

en: Unable to get VNC console for instance "%s".
brx: बिदिन्थि "%s" नि थाखाय VNC कनस'लखौ मोननो हायाखै।

en: Unable to get cinder services list.
brx: सिन्डार सिबिथाय लिस्टखौ मोननो हायाखै।

en: Unable to get flavor list
brx: फ्लेभार लिस्टखौ मोननो हायाखै

en: Unable to get host aggregate list
brx: हस्ट एग्रिगेट लिस्ट मोननो हायाखै

en: Unable to get log for instance "%s".
brx: बिदिन्थि "%s" नि थाखाय लगखौ मोननो हायाखै।

en: Unable to get network agents info.
brx: नेटवार्क थान्दै फोरमायथिहोग्रा मोननो हायाखै।

en: Unable to get network agents list.
brx: नेटवार्क थान्दै लिस्ट मोननो हायाखै।

en: Unable to get nova services list.
brx: नभा सिबिथाय लिस्टखौ मोननो हायाखै।

en: Unable to get openrc credentials
brx: openrc फोथायथावखौ मोननो हायाखै

en: Unable to get subnet "%s"
brx: साबनेट "%s" खौ मोननो हायाखै

en: Unable to get the available hosts
brx: मोननो हाथाव हस्टखौ मोननो हायाखै

en: Unable to import key pair.
brx: साबि जराखौ लाबोनो हायाखै।

en: Unable to list dhcp agents hosting network.
brx: dhcp थान्दै हस्टिं नेटवार्कखौ लिस्ट खालामनो हायाखै।

en: Unable to load the specified image. %s
brx: थि मुसुखाखौ ल'ड खालामनो हायाखै। %s

en: Unable to load the specified snapshot.
brx: थि स्नेपसटखौ ल'ड खालामनो हायाखै

en: Unable to load the specified volume. %s
brx: थि भलिउमखौ ल'ड खालामनो हायाखै। %s

en: Unable to lookup volume or backup information.
brx: भलिउम एबा बेकआप फोरमायथिनो हायाखै

en: Unable to modify domain "%s".
brx: डमेइन "%s" खौ सुद्रायनो हायाखै।

en: Unable to modify instance "%s".
brx: बिदिन्थि "%s" खौ सुद्रायनो हायाखै

en: Unable to modify project "%s".
brx: प्रजेक्ट "%s" खौ सुद्रायनो हाया।

en: Unable to parse IP address %s.
brx: IP थं %s खौ पार्स खालामनो हायाखै।

en: Unable to rebuild instance.
brx: बिदिन्थिखौ बानायफिन हायाखै

en: Unable to resize instance "%s".
brx: बिदिन्थि "%s" खौ फिन महर होनो हायाखै।

en: Unable to restore backup.
brx: बेकआपखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron for instance "%(name)s" (%(id)s).
brx: बिदिन्थि "%(name)s" (%(id)s) नि थाखाय IP थंखौ निउट्रन निफ्राय मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron.
brx: निउट्रन निफ्राय IP थंखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve QoS Spec association.
brx: QoS Spec गौथुमखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve QoS Spec details.
brx: QoS Spec गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve QoS Specs.
brx: QoS Specs खौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve QoS spec details.
brx: QoS spec गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve QoS spec list.
brx: QoS spec लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve QoS specs
brx: QoS specs खौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve agent list.
brx: थान्दै लिस्ट मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve an external network "%s".
brx: मोनसे बाइजोनि नेटवार्क "%s" खौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve attachment information.
brx: नांजाब होनाय फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve availability zone list.
brx: मोननो हाथाव ओनसोल लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve availability zones.
brx: मोननो हाथाव ओनसोलखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve backup details.
brx: बेकआप गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve compute host information.
brx: कम्पिउट हस्ट फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve compute limit information.
brx: कम्पिउट सिमा फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve details for instance "%s".
brx: बिदिन्थि "%s" नि थाखाय गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve details for network "%s".
brx: "%s" नेटवार्कनि थाखाय गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve details for router "%s".
brx: रुटार "%s" नि थाखाय गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve domain details.
brx: डमेइन गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve domain information.
brx: डमेइन फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve domain list.
brx: डमेइन लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve extra spec list.
brx: बांद्राय spec लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve flavor access list. Please try again later.
brx: फ्लेभार हाबनाय लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै। अननानै उनाव फिन नाजा।

en: Unable to retrieve flavor details.
brx: फ्लेभार गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%(name)s" (%(id)s).
brx: बिदिन्थि "%(name)s" (%(id)s) नि थाखाय फ्लेभार फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%s".
brx: फ्लेभार फोरमायथिहोग्राखौ बिदिन्थि "%s" नि थाखाय मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve flavor list.
brx: फ्लेभार लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve flavors.
brx: फ्लेभारखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve floating IP addresses.
brx: फ्ल'टिं IP थंखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve floating IP pools.
brx: फ्ल'टिं IP पुल्सखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve group list.
brx: हानजा लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve group list. Please try again later.
brx: हानजा लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै। अननानै उनाव फिन नाजा।

en: Unable to retrieve group users.
brx: हानजा बाहायग्राखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve host aggregates list.
brx: हस्ट एग्रिगेट लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve host information.
brx: हस्ट फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve hypervisor information.
brx: हाइपारभाइजर फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve hypervisor instances list.
brx: हाइपारभाइजर बिदिन्थि लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve hypervisor statistics.
brx: हाइपारभाइजर अनजिमा सानथायखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve image details.
brx: मुसुखा गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve image list.
brx: मुसुखा लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve image.
brx: मुसुखाखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve images for the current project.
brx: दानि प्रजेक्टनि थाखाय मुसुखाखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve images.
brx: मुसुखाखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve instance action list.
brx: बिदिन्थि हाबा लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve instance details.
brx: बिदिन्थि गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve instance flavors.
brx: बिदिन्थि फ्लेभारखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve instance list.
brx: बिदिन्थि लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve instance password.
brx: बिदिन्थि पासवार्डखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve instance project information.
brx: बिदिन्थि प्रजेक्ट फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve instance size information.
brx: बिदिन्थि महर फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve instances.
brx: बिदिन्थिखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve key pair list.
brx: साबि जरा लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve key pairs.
brx: साबि जराखौ मोनफिननो हाया।

en: Unable to retrieve list of volumes.
brx: भलिउमनि लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve network details.
brx: नेटवार्क गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve network.
brx: नेटवार्क मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve port details
brx: पर्ट गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve port details.
brx: पर्ट गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve project details.
brx: प्रजेक्ट गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve project domain.
brx: प्रजेक्ट डमेइनखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve project information.
brx: प्रजेक्ट फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve project list.
brx: प्रजेक्ट लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve public images.
brx: राइजो-राजा मुसुखाखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve quota information.
brx: क'टा फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve role list.
brx: बिफाव लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve roles list.
brx: बिफाव लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve router details.
brx: रुटार गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve router list.
brx: रुटार लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve router.
brx: रुटारखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve security group list. Please try again later.
brx: रैखाथि हानजा लिस्टखौ बोखांफिननो हाया। अननानै उनाव फिन नाजा।

en: Unable to retrieve security group.
brx: रैखाथि हानजाखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve security groups for instance "%(name)s" (%(id)s).
brx: बिदिन्थि "%(name)s" (%(id)s) नि थाखाय रैखाथि हानजाखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve security groups.
brx: रैखाथि हानजाखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve snapshot details.
brx: स्नेपसट गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve snapshot list.
brx: स्नेपसट लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve subnet details
brx: साबनेट गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve subnet details.
brx: साबनेट गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve tenant limits.
brx: टेनेन्ट सिमाखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve the aggregate to be updated
brx: आपडेट खालामनो गोनां एग्रिगेटखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve the volume type list.
brx: भलिउम रोखोम लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve usage information.
brx: बाहायथि फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve user domain role assignments.
brx: बाहायग्रा डमेइन बिफाव मावबिफानखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve user information.
brx: बाहायग्रा फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve user list.
brx: बाहायग्रा लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve user list. Please try again later.
brx: बाहायग्रा लिस्ट मोनफिननो हायाखै। अननानै उनाव फिन नाजा।

en: Unable to retrieve user roles.
brx: बाहायग्रा बिफावखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve users.
brx: बाहायग्राफोरखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve version information.
brx: बिसान फोरमायथिहोग्रा मोननो हायाखै।

en: Unable to retrieve volume backups.
brx: भलिउम बेकआपखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve volume details.
brx: भलिउम गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve volume information for volume: "%s"
brx: भलिउमनि थाखाय भलिउम फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै: "%s"

en: Unable to retrieve volume information.
brx: भलिउम फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve volume limit information.
brx: भलिउम सिमा फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve volume list for instance "%(name)s" (%(id)s).
brx: बिदिन्थि "%(name)s" (%(id)s) नि थाखाय भलिउम लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve volume list.
brx: भलिउम लिस्टखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve volume project information.
brx: भलिउम प्रजेक्ट फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve volume snapshot.
brx: भलिउम स्नेपसटखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve volume snapshots.
brx: भलिउम स्नेपसटखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve volume type details.
brx: भलिउम रोखोम गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve volume type encryption details.
brx: भलिउम रोखोम एनक्रिपसन गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve volume type encryption information.
brx: भलिउम रोखोम एनक्रिपसन फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve volume type extra spec details.
brx: भलिउम रोखोम बांद्राय spec गुवारैखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve volume type name.
brx: भलिउम रोखोम मुंखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve volume types
brx: भलिउम रोखोमखौ मोनफिननो हायाखै

en: Unable to retrieve volume.
brx: भलिउमखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to retrieve volume/instance attachment information
brx: भलिउम/बिदिन्थि नांजाब होनाय फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिननो हायाखै।

en: Unable to set Domain Context.
brx: डमेइन लोब्बागोनांखौ फजनो हायाखै।

en: Unable to set flavor access for project %s.
brx: %s प्रजेक्टनि थाखाय फ्लेभार हाबनायखौ फजनो हायाखै

en: Unable to set gateway.
brx: गेटवेखौ फजनो हायाखै

en: Unable to sort instance flavors.
brx: बिदिन्थि फ्लेभारखौ थख' साजायनो हायाखै

en: Unable to update default quotas.
brx: डिफल्ट क'टाखौ आपडेट खालामनो हायाखै।

en: Unable to update group.
brx: हानजाखौ आपडेट खालामनो हायाखै

en: Unable to update image "%s".
brx: मुसुखा "%s" खौ आपडेट खालामनो हायाखै।

en: Unable to update role.
brx: बिफावखौ आपडेट खालामनो हायाखै।

en: Unable to update subnet "%s".
brx: साबनेट "%s" खौ आपडेट खालामनो हायाखै।

en: Unable to update the aggregate.
brx: एग्रिगेटखौ आपडेट खालामनो हायाखै।

en: Unable to update the group.
brx: हानजाखौ आपडेट खालामनो हायाखै।

en: Unable to update the user.
brx: बाहायग्राखौ आपडेट खालामनो हायाखै

en: Unable to update volume snapshot status.
brx: भलिउम स्नेपसट थाथाइखौ आपडेट खालामनो हायाखै

en: Unable to update volume snapshot.
brx: भलिउम स्नेपसटखौ आपडेट खालामनो हायाखै।

en: Unable to update volume status to "%s".
brx: भलिउम थाथाइखौ "%s" आव आपडेट खालामनो हायाखै।

en: Unable to update volume.
brx: भलिउमखौ आपडेट खालामनो हायाखै।

en: Unable to upload volume to image for volume: "%s"
brx: भलिउमनि थाखाय मुसुखायाव भलिउमखौ आपल'ड खालाम: "%s"

en: Unknown
brx: मोनथिमोनै

en: Unknown instance
brx: मोनथिमोनै बिदिन्थि

en: Unknown instance (None)
brx: मोनथिमोनै बिदिन्थि (मोनसेबो नङा)

[ctx: Task status of an Instance]
en: Unrescuing
brx: उदां-नङै खालामगासिनो दं

[ctx: Task status of an Instance]
en: Unshelving
brx: बोखारै खालामगासिनो दं

en: Up
brx: गोजौ

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Up
brx: गोजौ

en: Update
brx: आपडेट खालाम

en: Update Default Quotas
brx: आपडेट डिफल्ट क'टा

en: Update Defaults
brx: आपडेट डिफल्ट

en: Update Group
brx: हानजाखौ आपडेट खालाम

en: Update Metadata
brx: मेटाडाटाखौ आपडेट खालाम

en: Update Network
brx: नेटवार्कखौ आपडेट खालाम

en: Update Role
brx: बिफावखौ आपडेट खालाम

en: Update Router
brx: रुटारखौ आपडेट खालाम

en: Update Status
brx: थाथाइखौ आपडेट खालाम

en: Update User
brx: बाहायग्राखौ आपडेट खालाम

en: Update Volume Snapshot Status
brx: भलिउम स्नेपसट थाथाइखौ आपडेट खालाम

en: Update Volume Status
brx: भलिउम थाथाइखौ आपडेट खालाम

en: Update a subnet associated with the network. Advanced configuration are available at "Subnet Details" tab.
brx: नेटवार्कजों थाफानाय साबनेटखौ आपडेट खालाम। जौगानाय बाइजोमहरआ"साबनेट गुवारै" टेबआव मोननो हाथाव जायो।

en: Update the "extra spec" value for "%(key)s"
brx: "%(key)s" नि थाखाय "बांद्राय spec" खौ आपडेट खालाम

en: Update the spec value for "%(key)s"
brx: "%(key)s" नि थाखाय spec खौ आपडेट खालाम

en: Updated
brx: आपडेट खालामबाय

en: Updated At
brx: आव आपडेट खालामबाय

en: Updated subnet "%s".
brx: आपडेट खालामखानाय नेटवार्क "%s".

[ctx: Task status of an Instance]
en: Updating Password
brx: पासवार्डखौ आपडेट खालामगासिनो दं

en: Updating volume "%s"
brx: भलिउम "%s" खौ आपडेट खालामगासिनो दं

en: Updating volume snapshot "%s"
brx: भलिउम स्नेपसट "%s" खौ आपडेट खालामगासिनो दं

en: Upload
brx: आपल'ड खालाम

en: Upload Volume to Image
brx: भलिउमखौ मुसुखायाव आपल'ड खालाम

en: Upload to Image
brx: मुसुखायाव आपल'ड खालाम

en: Usage
brx: बाहायथि

en: Usage (Hours)
brx: बाहायथि (घन्टा)

en: Usage Overview
brx: बाहायथिनि अभारभिउ

en: Use Server Default
brx: सार्भार डिफल्टखौ बाहाय

en: Use a volume as source
brx: भलिउमखौ फुंखा महरै बाहाय

en: Use image as a source
brx: मुसुखाखौ फुंखा महरै बाहाय

en: Use snapshot as a source
brx: स्नेपसटखौ फुंखा महरै बाहाय

en: Used <span> %(used)s </span> of <span> %(available)s </span>
brx: <span> %(available)s </span> नि <span> %(used)s </span> बाहायबाय

en: User "%s" was successfully created.
brx: बाहायग्रा "%s" खौ जाफुंसारै सोरजिबाय।

en: User Credentials Details
brx: बाहायग्रा फोथायथाव गुवारै

en: User ID
brx: बाहायग्रा ID

en: User Name
brx: बाहायग्रा मुं

en: User Settings
brx: बाहायग्रा सेटिं

en: User name "%s" is already used.
brx: बाहायग्रा मुं "%s" खौ सिगाङावनो बाहायबाय।

en: Users
brx: बाहायग्राफोर

en: VCPU Hours
brx: VCPU घन्टा

en: VCPU Usage
brx: VCPU बाहायथि

en: Value
brx: बेसेन

en: View Credentials
brx: फोथायथावखौ नाय

en: View Extra Specs
brx: बांद्राय Specs खौ नाय

en: View Full Log
brx: आबुं लगखौ नाय

en: View Log
brx: लगखौ नाय

en: View Usage
brx: बाहायथिखौ नाय

en: Volume
brx: भलिउम

en: Volume %(volume_name)s on instance %(instance_name)s
brx: बिदिन्थि %(instance_name)s आव भलिउम %(volume_name)s

en: Volume Backup:
brx: भलिउम बेकआप:

en: Volume Backups
brx: भलिउम बेकआप

en: Volume Limits
brx: भलिउमनि सिम

en: Volume Name
brx: भलिउम मुं

en: Volume Snapshots
brx: भलिउम स्नेपसट

en: Volume Source
brx: भलिउम फुंखा

en: Volume Type Encryption Details
brx: भलिउम रोखोम एनक्रिपसन गुवारै

en: Volume Type Encryption Overview
brx: भलिउम रोखोम एनक्रिपसन अभारभिउ

en: Volume Type Extra Specs
brx: भलिउम रोखोम बांद्राय Specs

en: Volume Type is Unencrypted.
brx: भलिउम रोखोमखौ आनएनक्रिप्ट खालामबाय

en: Volume Type: %(volume_type_name)s
brx: भलिउम रोखोम: %(volume_type_name)s

en: Volume Type: %(volume_type_name)s
brx: भलिउम रोखोम: %(volume_type_name)s

en: Volume Types
brx: भलिउम रोखोम

en: Volume size must be equal to or greater than the image size (%s)
brx: भलिउम महरआ मुसुखा महर (%s) जों समान एबा बेख्रुइ गेदेरसिन जाथारनांगोन।

en: Volume source must be specified
brx: भलिउम फुंखाखौ थिक खालामथारनांगोन

en: Volumes
brx: भलिउम

en: Volumes Attached
brx: भलिउम नांजाब होबाय

en: Yes
brx: नंगौ

en: You are already using all of your available floating IPs.
brx: नोंथाङा नोंथांनि गासै मोननो हाथाव फ्ल'टिं IP खौ सिगाङावनो बाहायगासिनो दं।

en: You are already using all of your available volumes.
brx: नोंथाङा नोंथांनि गासै थाखानाय भलिउमखौ सिगाङावनो बाहायगासिनो दं।

en: You can connect a specified external network to the router. The external network is regarded as a default route of the router and the router acts as a gateway for external connectivity.
brx: नोंथाङा थि बाइजोनि नेटवार्कखौ रुटारजों फोनांजाब होनो हायो। बाइजोनि नेटवार्कखौ रुटारनि डिफल्ट रुट महरै साननाय जायो आरो रुटारआ बाइजोनि फोनांजाबनायनि थाखाय गेटवे महरै खामानि मावयो।

en: You can connect a specified subnet to the router.
brx: नोंथाङा थिक साबनेटखौ रुटारजों फोनांजाबनो हायो।

en: You can create a port for the network. If you specify device ID to be attached, the device specified will be attached to the port created.
brx: नोंथाङा नेटवार्कनि थाखाय मोनसे पर्ट सोरजिनो हायो। नोंथाङा नांजाब होनो गोनां डिभाइस ID खौ थि खालामोब्ला थि खालामखानाय डिभाइसखौ पर्टजों नांजाब होजागोन।

en: You can specify the desired rule template or use custom rules, the options are Custom TCP Rule, Custom UDP Rule, or Custom ICMP Rule.
brx: नोंथाङा लुबैनाय नियम टेमप्लेटखौ थिक खालामनो एबा कास्टम नियमखौ बाहायनो हायो, उफ्राया कास्टम TCP नियम, कास्टम UDP नियम, एबा कास्टम ICMP नियम।

en: You cannot revoke your administrative privileges from the domain you are currently logged into. Please switch to another domain with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
brx: नोंथाङा दासान्दि लग-इन खालामनाय डमेइन निफ्राय नोंथांनि खुंथाय सुबिधाखौ बातिल खालामनो हाया। अननानै खुंथाय सुबिधाजों गुबुन मोनसे डमेइनआव थां एबा CLI नि गेजेरजों खुंथाय बिफावखौ मेनुयेलि बोखार।

en: You cannot revoke your administrative privileges from the project you are currently logged into. Please switch to another project with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
brx: नोंथाङा दासान्दि लग-इन खालामनाय प्रजेक्ट निफ्राय नोंथांनि खुंथाय सुबिधाखौ बातिल खालामनो हाया। अननानै खुंथाय सुबिधाजों गुबुन मोनसे प्रजेक्टआव थां एबा CLI नि गेजेरजों खुंथाय बिफावखौ मेनुयेलि बोखार।

en: You may have mistyped the address or the page may have moved.
brx: नोंथाङा थांनाय थं एबा बिलाइखौ गोरोन्थियै टाइप खालामबाय जानांगौ।

en: You may optionally set a password on the rebuilt instance.
brx: नोंथाङा मोनसे पासवार्डखौ फिन बानायनाय बिदिन्थियाव गावनि गोसोजों फजनो हागौ।

en: You may update the editable properties of your network here.
brx: बेयाव नोंथाङा नोंथांनि नेटवार्कनि सुजुजाथाव आखुथायखौ आपडेट खालामनो लुबैनो हागौ।

en: You may update the editable properties of your router here.
brx: बेयाव नोंथाङा नोंथांनि रुटारनि सुजुजाथाव आखुथायखौ आपडेट खालामनो लुबैनो हागौ।

en: You must specify the source of the traffic to be allowed via this rule. You may do so either in the form of an IP address block (CIDR) or via a source group (Security Group). Selecting a security group as the source will allow any other instance in that security group access to any other instance via this rule.
brx: नोंथाङा बे नियमनि गेजेरजों गनायथि होनोगोनां ट्रेफिकनि फुंखाखौ थिक खालामथारनांगोन। नोंथाङा IP थं ब्लक (CIDR) नि फर्मआव एबा फुंखा रैखाथि (रैखाथि हानजा)नि गेजेरजों बेबाइदि खालामनो हागौ। रैखाथि हानजाखौ फुंखा महरै सायखयोब्ला जायखि जाया गुबुन बिदिन्थिखौ बे फाइलनि गेजेरजों बै रैखाथि हानजायाव हाबहोगोन।

en: Your image %s has been queued for creation.
brx: नोंथांनि मुसुखा %s खौ सोरजिनायनि थाखाय सारियाव दोनबाय।

en: Zone
brx: ओनसोल

en: back-end
brx: बेक-एन्ड

[ctx: Both of front-end and back-end]
en: both
brx: मोननैबो

en: dm-crypt
brx: dm-क्राइप्ट

en: front-end
brx: फ्रन्ट-एन्ड

en: undefined
brx: थि खालामै

en: unknown IP address
brx: मोनथिमोनै IP थं
