horizon VERSION - en to eo translation catalogue (2351 entries)

en: 
          %(used)s of %(quota)s GiB Used
eo: 
          %(used)s of %(quota)s GiB Uzita

en: 
          %(used)s of %(quota)s Used
eo: 
          %(used)s of %(quota)s Uzita

en: 
      If a snapshot is specified here only the specified snapshot of the volume
      will be backed up.
      </p>
eo: 
    Se savkopio estas specifita ĉi tie nur la specifita savkopio de la volumo estos savita. 
      </p>

en: 
      If no container name is provided, a default container named volumebackups
      will be provisioned for you.
      Backups will be the same size as the volume they originate from.
eo: 
      Se neniu entenilo nomo estas provizita, implicite defaulta entenilo nomita volumsekurkopio estos provizita por vi. Sekurkopioj estos de la sama grandeco kiel la volumo de kiu ili devenas.

en: 
      Volume Backups are stored using one of cinder-backup drivers
      (object storage service, Ceph, NFS, etc ...).
      You must have one of these services activated in order to create a backup.
eo: 
    Volumaj Savkopioj estas konservita per unu el la cinder-sekurkopio peliloj (objektmemorila servo, Ceph, NFS, ktp ...). Vi devas havi unu el ĉi tiuj servoj aktivigitaj por krei sekurkopion.

en:  - End
eo: - Fino

en:  : Next hop
eo: : Sevanta staciono

en:  A protocol entry contains information that dictates which mapping rules to use for a given incoming request. An Identity Provider may have multiple supported protocols.
eo: Protokolo enigo enhavas informon kiu diktas kiujn mapigajn regulojn estas uzonta por iun alvenintan peton. Identeco Provizanto eblus havi diversajn subtenitajn protokolojn.

en: "Manage" an existing volume from a Cinder host. This will make the volume visible within OpenStack. <br> <br> This is equivalent to the <tt>cinder manage</tt> command.
eo: "Mastrumi" ekzistantan volumon de Cinder gastiganto. Tiu faros la volumon videbla ene de OpenStack. <br> <br> Tiu estas ekvivalenta al <tt>cinder mastrumi</tt> komando.

en: "None" indicates that no QoS Spec is currently associated. Conversely, setting the QoS Spec to "None" will remove the current association.
eo: "Nenio" indikas ke neniu QoS Specifo estas nuntempe asociigita. Kontraŭe, agordante la QoS Specifon al "None" forigos la nuntempa asocion.

en: %(dev)s on %(instance)s
eo: %(dev)s je %(instance)s

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(ip)s)
eo: %(field_name)s: Nevalida IP adreso (value=%(ip)s)

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(network)s)
eo: %(field_name)s: Nevalida IP adreso (value=%(network)s)

en: %(role)s  (through group %(group)s)
eo: %(role)s  (per grupo %(group)s)

en: %(used)s %(key)s used
eo: %(used)s %(key)s uzita

en: %(used)s of %(quota)s GiB Used
eo: %(used)s de %(quota)s GiB Uzantaj

en: %(used)s of %(quota)s MB Used
eo: %(used)s of %(quota)s MB Uzita

en: %(used)s of %(quota)s Used
eo: %(used)s of %(quota)s Uzita

en: %s (Default)
eo: %s (Defaŭlto)

[ctx: External network not found]
note: Translators: The usage is "<UUID of ext_net> (Not Found)"
en: %s (Not Found)
eo: %s (Ne Trovita)

en: %s (current)
eo: %s (nuntempe)

en: (No IP address)
eo: (Neniu IP adreso)

en: (Quota exceeded)
eo: (Kvoto transpasita)

en: , add project groups
eo: , aldonu projekto grupojn

en: , update project groups
eo: , ĝisdatigu projekto grupojn

en: 1 (icmp) should be specified for IPv4 instead of 58.
eo: 1 (icmp) devus esti specifita anstatau ol IPv4 instead of 58.

en: 58 (ipv6-icmp) should be specified for IPv6 instead of 1.
eo: 58 (ipv6-icmp) devus esti specifity por IPv6 anstatau ol 1.

en: <a href="%(instance_url)s">%(instance_name)s</a> on %(device)s
eo: <a href="%(instance_url)s">%(instance_name)s</a> je %(device)s

en: <b>Access Rules</b>: If you want more fine-grained access control delegation, you can create one or more access rules for this application credential. The list of access rules must be a JSON- or YAML-formatted list of rules each containing a service type, an HTTP method, and a URL path, for example: <br /> <code> [ <br /> &nbsp;&nbsp;{"service": "compute", <br /> &nbsp;&nbsp;"method": "POST", <br /> &nbsp;&nbsp;"path": "/v2.1/servers"} <br /> ] <br /> </code> or: <br /> <code> - service: compute <br /> &nbsp;&nbsp;method: POST <br /> &nbsp;&nbsp;path: /v2.1/servers </code>
eo: <b>Aliro Roloj</b>: Se vi volas pli delikatan kontrolon de aliro, vi povas krei unu aŭ plurajn alirajn regulojn por ĉi tiu aplikaĵa rajtigo. La listo de aliraj reguloj devas esti JSON- aŭ YAML-formata listo de reguloj ĉiu enhavanta servan tipon, HTTP-metodon kaj URL-on, ekzemple: <br /> <code> [ <br /> &nbsp;&nbsp;{"service": "compute", <br /> &nbsp;&nbsp;"method": "POST", <br /> &nbsp;&nbsp;"path": "/v2.1/servers"} <br /> ] <br /> </code> or: <br /> <code> - service: compute <br /> &nbsp;&nbsp;method: POST <br /> &nbsp;&nbsp;path: /v2.1/servers </code>

en: <b>Expiration Date/Time</b>: You may give the application credential an expiration. The expiration will be in UTC. If you provide an expiration date with no expiration time, the time will be assumed to be 00:00:00. If you provide an expiration time with no expiration date, the date will be assumed to be today.
eo: <b>Limdato/Tempo</b>: Vi rajtas doni al la aplikaĵa legitimaĵo limdaton. La limdato estos en UTC. Se vi provizos limdaton sen limtempo, la tempo estos supozata kiel 00:00:00. Se vi provizos limtempon sen limdato, la dato estos supozata hodiaŭ.

en: <b>Kubernetes Namespace</b>: You can optionally provide a Kubernetes Namespace. It will be included in the kubeconfig file which can be downloaded from the next screen.
eo: <b>Kubernetes Nomspaco</b>: Vi povas opcie doni Kubernetes Nomspacon. Estos inkudita en la kubeconfig dosiero kiu povas esti elshutita de sekvonta fenestro.

en: <b>Roles</b>: You may select one or more roles for this application credential. If you do not select any, all of the roles you have assigned on the current project will be applied to the application credential.
eo: <b>Roloj</b>: Vi povas elekti unu aŭ pli da roloj por ĉi tiu aplikaĵa rajtigo. Se vi ne elektas iun ajn, ĉiuj roloj, kiujn vi atribuis en la nuna projekto, estos aplikitaj al la aplikaĵa rajtigo.

en: <b>Secret</b>: You may provide your own secret, or one will be generated for you. Once your application credential is created, the secret will be revealed once. If you lose the secret, you will have to generate a new application credential.
eo: <b>Sekreto</b>: Vi povas provizi vian propran sekreton, aŭ oni generos unun por vi. Post kiam via aplikaĵo rajtigo estas kreita, la sekreto estos malkaŝita unufoje. Se vi perdos la sekreton, vi devos generi novan aplikaĵo rajtigon.

en: <b>Unrestricted</b>: By default, for security reasons, application credentials are forbidden from being used for creating additional application credentials or keystone trusts. If your application credential needs to be able to perform these actions, check "unrestricted".
eo: <b>Nelimigita</b>: Defaulte, por sekurecaj kialoj, aplikaj legitimaĵoj estas malpermesataj de esti uzataj por krei pliajn aplikaĵajn legitimaĵojn aŭ 'keystone trusts'. Se via aplika legitimaĵo bezonas plenumi ĉi tiujn agojn, kontrolu "nelimigita".

en: <b>Warning:</b> If you change security groups here, the change will be applied to all interfaces of the instance. If you have multiple interfaces on this instance and apply different security groups per port, use "Edit Port Security Groups" action instead.
eo: <b>Averto:</b> Se vi ŝanĝos sekurecajn grupojn ĉi tie, la ŝanĝo aplikiĝos al ĉiuj interfacoj de la apero. Se vi havas multajn interfacojn en ĉi tiu apero kaj aplikas malsamajn sekurecajn grupojn per pordo, anstataŭe uzu "Redaktu Pordo Sekurecajn Grupojn".

en: A brief description of the security group rule you are adding
eo: Mallonga priskribo de la regularo de sekureco grupo vi aldonas

en: A local image to upload.
eo: Lokala bildo por alŝuti.

en: A local metadata definition file to upload.
eo: Loka metadatuma difino dosiero por alŝuto.

en: A mapping is a set of rules to map federation protocol attributes to Identity API objects. An identity provider can have a single mapping specified per protocol. A mapping is simply a list of rules. The only Identity API objects that will support mapping are: user and group.
eo: Mapigo estas aro da reguloj por mapigi federo protokolo atributojn al Identeco API objektoj. Identeco provizanto povas havi singula mapigon  specifigita pere protokolo. Mapigo simple estas listo de reguloj. La nuraj Identeco API objektoj kiu subtenos mapigon estas: uzanto kaj grupo.

en: A rule contains a remote attribute description and the destination local attribute.
eo: Regulo enhavas foran atributo priskribon kaj la destino lokan atributon.

en: A single IP Address or CIDR
eo: Unuopa IP Adreso aŭ CIDR

en: A snapshot is an image which preserves the disk state of a running instance.
eo: Savkopio estas bildo kiu konservas la disko staton de funkcianta aperon.

en: A valid MAC Address
eo: Valida MAC Adreso

en: A volume of %(req)iGiB cannot be created as you only have %(avail)iGiB of your quota available.
eo: Volumo de %(req)iGiB ne povas esti kreita ĉar vi nur havas %(avail)iGiB de via kvoto disponebla.

en: AKI - Amazon Kernel Image
eo: AKI - Amazon Kerna Imago

en: ALLOW %(ethertype)s %(proto_port)s %(direction)s %(remote)s
eo: PERMESU %(ethertype)s %(proto_port)s %(direction)s %(remote)s

en: AMI - Amazon Machine Image
eo: AMI - Amazon Maŝina Imago

en: API Access
eo: API Aliro

en: API Endpoints
eo: API Finpuntoj

en: ARI - Amazon Ramdisk Image
eo: ARI - Amazon Ramdiska Imago

en: Accept Transfer
eo: Akceptu Transigon

en: Accept Volume Transfer
eo: Akceptu Volumo Transigon

en: Access Rules
eo: Aliro Reguloj

en: Access rules must be a valid JSON or YAML list.
eo: Aliro reguloj devas esti valida JSON au YAML listo.

en: Action
eo: Ago

en: Action Log
eo: Ago Protokolo

en: Action and Object Type
eo: Ago kaj Objekto Tipo

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Active
eo: Aktiva

[ctx: Current status of a Network]
en: Active
eo: Aktiva

[ctx: Current status of an Image]
en: Active
eo: Akitiva

[ctx: Current status of an Instance]
en: Active
eo: Aktiva

[ctx: current status of port]
en: Active
eo: Aktiva

[ctx: current status of router]
en: Active
eo: Aktiva

[ctx: status of a network port]
en: Active
eo: Aktiva

en: Active Instances:
eo: Aktivaj Aperoj:

en: Actual device name may differ due to hypervisor settings. If not specified, then hypervisor will select a device name.
eo: Nuna funkciilo nomo povus diferenci pro virtuala maŝinmonitoro agordoj. Se ne difinita, la virtuala maŝinmonitoro  elektos funkciilo nomo.

en: Add
eo: Aldoni

en: Add Allowed Address Pair
eo: Aldonu Permesita Adreso Paro

en: Add DHCP Agent
eo: Aldonu DHCP Agenton

en: Add Group Assignment
eo: Aldonu Grupo Atribuon

en: Add Interface
eo: Aldonu Interfacon

en: Add Protocol
eo: Aldonu Protokolon

en: Add Router Route
eo: Aldonu Enkursigila Kurson

en: Add Rule
eo: Aldoni Regulon

en: Add Rule (Quota exceeded)
eo: Aldonu Regulon (Kvoto transpasita)

en: Add Static Route
eo: Aldonu Statikan Kurson

en: Add User | Add Users
eo[0]: Aldonu Uzanton
eo[1]: Aldonu Uzantojn

en: Add User to Group
eo: Aldonu Uzanto al la Grupo

en: Add Users
eo: Aldonu Uzantojn

en: Add allowed address pair
eo: Aldonu permesita adreso paro.

en: Add an allowed address pair for this port. This will allow multiple MAC/IP address (range) pairs to pass through this port.
eo: Aldonu permesitan adresparon por tiun pordon. Tiu permesas multaj MAC/IP adresoj (amplekso) paroj pasi tra tiu pordo.

en: Add and remove security groups to this instance from the list of available security groups.
eo: Aldonu kaj forigu securecaj grupoj je tiu apero de la listo de disponeblaj securecaj grupoj.

en: Add floating IP port forwarding rule
eo: aldonu glita IP-pordo plusendaj reguloj

en: Add hosts to this aggregate or remove hosts from it. Hosts can be in multiple aggregates.
eo: Aldoni servilojn al tiu agregato aŭ forigi servilojn de ĝi. Serviloj povas esti en plurajn agregatojn.

en: Add hosts to this aggregate. Hosts can be in multiple aggregates.
eo: Aldoni servilojn al tiu agregato. Serviloj povas esti en multiplaj agregatoj.

en: Add or remove security groups to the port from the list of available security groups. The "default" security group is associated by default and you can remove "default" security group from the port.
eo: Aldonu aŭ forigu sekurecajn grupojn al la pordo el la listo de disponeblaj sekurecaj grupoj. La "defaŭlta" sekureca grupo estas asociita defaŭlte kaj vi povas forigi la "defaŭltan" sekurecan grupon de la pordo.

en: Add or remove security groups to this port from the list of available security groups.
eo: Aldonu aŭ forigu securecaj grupoj al tiu pordo de la listo de disponeblaj securecaj grupoj.

en: Add static route to the router.
eo: Aldonu statikan kurson al la enkursigilo.

en: Add volume types to this group. Multiple volume types can be added to the same group only if they are associated with same back end.
eo: Aldoni volumtipojn al ĉi tiu grupo. Multoblaj volumaj tipoj povas esti aldonitaj al la sama grupo nur se ili estas asociitaj kun sama internaĵo.

en: Add, modify or remove the QoS Spec associated with this volume type.
eo: Aldonu, modifu aŭ forigu la QoS Specifon asociigita kun tiu volumo tipo.

en: Add/Remove Group Volumes
eo: Aldonu/Forigu  Grupo volumojn

en: Add/Remove Hosts to Aggregate
eo: Aldonu/Forigu Gastigojn al al to Agregato

en: Add/remove volumes to/from this group. Only volumes associated with the volume type(s) assigned to this group will be available for selection.
eo: Aldoni / forigi volumojn al / de ĉi tiu grupo. Nur volumoj asociitaj kun la volumaj tipo(j) atribuitaj al ĉi tiu grupo estos disponeblaj por elekto.

en: Added User | Added Users
eo[0]: Aldonita Uzanto
eo[1]: Aldonitaj Uzantoj

en: Additional Routes
eo: Aldonaj Kursoj

en: Additional routes announced to the hosts. Each entry is: destination_cidr,nexthop (e.g., 192.168.200.0/24,10.56.1.254) and one entry per line.
eo: Aldonaj kursoj anoncita al la gastigantoj. Ĉiu enigo estas:  destination_cidr,nexthop (ekz., 192.168.200.0/24,10.56.1.254) kaj unu enigo po linio.

en: Additionally, some resource types may require a prefix to be used when applying the metadata. In certain cases, the prefix may differ between the resource type (for example, flavor vs image).
eo: Aldone, iujn risurco tipojn eble nepras prefikson kiam aplikante la metadatumo. En ian ajn kazojn, la prefikso eble malsamas inter la risurco tipo (ekz, gusto kontraŭ bildigo)

en: Address pool
eo: Adreso komunaĵo

en: Admin Password
eo: Administranto Pasvorto

en: Admin State
eo: Admin Stato

en: Admin State =
eo: Admin Stato =

en: Administrator Note: Use the following CLI command to import the default definitions into Glance:
eo: Administratora Noto: Uzu la sekvantajn CLI komandojn por importi la defaultajn difinojn en Glance:

en: Advanced Options
eo: Specialaj Opcioj

en: After launching an instance, you login using the private key (the username might be different depending on the image you launched):
eo: Post lanĉi aperon, vi ensalutas uzante privatan ŝlosilon (la uzanto nomo povas esti alia dependa de la bildo kiun vi lanĉis):

en: Age
eo: Aĝo

en: Age (Seconds)
eo: Aĝo (Sekundoj)

en: Agent %s was successfully added.
eo: Agento %s sukcese aldonita.

en: All Available Hosts
eo: Ĉiuj disponeblaj serviloj

en: All Groups
eo: Ĉiuj Grupoj

en: All Hypervisors
eo: Ĉiuj Virtuala-maŝinmonitoroj

en: All ICMP
eo: Ĉiuj ICMP

en: All Projects
eo: Ĉiuj Projektoj

en: All Security Groups
eo: Ĉiuj Secureco Grupoj

en: All TCP
eo: Ĉiuj TCP

en: All UDP
eo: Ĉiuj UDP

en: All Users
eo: Ĉiuj Uzantoj

en: All available hosts
eo:  Ĉiuj disponeblaj serviloj

en: All available volume types
eo: Ĉiuj disponeblaj volumo tipoj

en: All available volumes
eo: Ĉiuj disponeblaj volumoj

en: All ports
eo: Ĉiuj pordoj

en: Allocate Floating IP
eo: Asignu glidanta IP

en: Allocate IP
eo: Asigni IP-on

en: Allocate IP To Project
eo: Asigni IP-on al Projekton

en: Allocate Network Address from a pool
eo: Asignu Retadreson de komunaĵo

en: Allocate a floating IP from a given floating IP pool.
eo: Asignu glitan IP-on el ekzistanta glita IP komunaĵo.

[ctx: Label in the limit summary]
en: Allocated
eo: Asignita

en: Allocated Floating IP %(ip)s.
eo: Asignitaj Glitaj IP %(ip)s.

en: Allocated floating IP %(ip)s.
eo: Asignita glidanta IP %(ip)s.

en: Allocation Pools
eo: Asigno Komunaĵoj

en: Allowed Address Pairs
eo: Permesita Adreso Paroj

en: An external (HTTP/HTTPS) URL to load the image from.
eo: Ekstera (HTTP/HTTPS) URL por elŝuti la bildon.

en: An image file or an external location must be specified.
eo: Bildo dosiero aŭ ekstera loko devas esti difinita.

en: An unexpected error has occurred. Try refreshing the page. If that doesn't help, contact your local administrator.
eo: Neatentita eraro okazis. Provu refreŝi la paĝon. Se tiu ne helpas, informu vian lokan administranton.

en: Another Plugin-based Panel
eo: Alia kromprogram-bazita panelo

en: Any
eo: Iu ajn

en: Any Availability Zone
eo: Iu Disponebla  Zono

en: Application Credential Details
eo: Aplikaĵo Legitimaĵo Detaloj

en: Application Credential Name =
eo: Aplikado Legitimaĵo Nomo =

en: Application Credentials
eo: Aplikado Legitimaĵo

en: Application credential name "%s" is already used.
eo: Aplikado legitimaĵa  nomo "%s" jam estas uzita.

en: Architecture
eo: Arkitekturo

en: Associate
eo: Asociigu

en: Associate Floating IP
eo: Asociigu Glitan IP-on

en: Associate QoS Spec
eo: Asociigu QoS Specifon

en: Associate QoS Spec with Volume Type
eo: Asociigu QoS Spec kun Volumo Tipo

en: Associated QoS Spec
eo: Asociigita QoS Spec

en: Associated Resource Types
eo: Asociigitaj Risurco Tipoj

en: At least one volume type must be assigned to a group.
eo: Minimume unu volumo tipo devas esti atribuita je grupo.

en: Attach Interface
eo: Ligu Interfaco

en: Attach To Instance
eo: Alligu al Apero

en: Attach Volume
eo: Ligu Volumon

en: Attach Volume to Running Instance.
eo: Alligu Volumon al kuranta Apero.

en: Attach a Volume
eo: Kunligu Volumon

en: Attach to Instance
eo: Alligu al Apero

en: Attached
eo: Alligita

en: Attached Device
eo: Alligita Funkciilo

en: Attached To
eo: Ligita Al

[ctx: Current status of a Volume]
en: Attaching
eo: Alligi

en: Attaching interface for instance %s.
eo: Ligi interfaco por apero %s.

en: Attaching volume %(vol)s to instance %(inst)s on %(dev)s.
eo: Ligi volumon %(vol)s al aperon  %(inst)s je %(dev)s.

en: Attachments
eo: Aldonaĵoj

en: Attribute Mappings
eo: Atribuu Mapigojn

en: Authentication URL
eo: Aŭthentigo URL

en: Authorization Key
eo: Rajtigo Ŝlosilo

en: Automatic
eo: Automate

en: Automatic: The entire disk is a single partition and automatically resizes. Manual: Results in faster build times but requires manual partitioning.
eo: Aŭtomata: La tuta disko estas unuopa subdisko kaj aŭtomate regrandiĝas. Manuale: Rezultas en pli rapida konstruo tempoj sed bezonas manualan dispartigon.

en: Automatically schedule new host.
eo: Aŭtomate envicigi freŝan gastiganton.

en: Availability Zone
eo: Disponebla  Zono

en: Availability Zone =
eo: Disponebleca Zono =

en: Availability Zone Hints
eo: Disponebleca Zono Indikaĵoj

en: Availability Zone Name
eo: Disponebla  Zono Nomo

en: Availability Zones
eo: Disponeblaj Zonoj

en: Availability Zones where the router may be scheduled. Leaving this unset is equivalent to selecting all Availability Zones
eo: Disponeblo Zonoj kie la enkursigilo eble estos planita. Lasi tiun neagordita estas same al selekti ĉiujn Disponeblo Zonojn

en: Availability zone
eo: Disponebleca zono

en: Availability zones where the DHCP agents may be scheduled. Leaving this unset is equivalent to selecting all availability zones
eo: Disponeblecaj Zonoj kie la DHCP agentoj devus esti viciligita. Lasi tiujn neselektita estas same kiel selekti ĉiujn Disponeblecajn Zonojn

en: Available
eo: Disponebla

[ctx: Current status of Volume Group]
en: Available
eo: Disponebla

[ctx: Current status of Volume Group Snapshot]
en: Available
eo: Disponebla

[ctx: Current status of a Volume]
en: Available
eo: Disponebla

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Available
eo: Havebla

en: Available Types
eo: Disponeblaj Tipoj

[ctx: Current status of a Volume]
en: Awaiting Transfer
eo: Akceptanta Transigon

en: Back-End Example:
eo: Interna Ekzemplo:

[ctx: Current status of a Volume]
en: Backing Up
eo: Sekurkopii

en: Backup Name
eo: Sekurkopio Nomo

en: Backup Name =
eo: Sekurkopio Nomo

en: Backup Size (GiB)
eo: Sekurkopio Grando (GiB)

en: Backup Snapshot
eo: Varma Savkopio

en: Backups
eo: Sekurkopiojn

en: Bare Metal
eo: fizika komputilo

en: Binding
eo: Ligado

en: Binding: Host
eo: Bindaĵo : Gastiganto

en: Binding: VNIC Type
eo: Bindaĵo: VNIC Tipo

[ctx: Task status of an Instance]
en: Block Device Mapping
eo: Blok Funkciilo Mapigon

en: Block Migration
eo: Bloka transmeto

en: Block Storage Services
eo: Blokmemorilo Servoj

[ctx: Power state of an Instance]
en: Blocked
eo: Blokita

en: Bootable
eo: Praŝargebla

en: Bootable =
eo: Praŝargebla  =

en: Bootstrap Theme Preview
eo: Praŝarga Tema Antaŭrigardo

[ctx: Current status of a Network]
en: Build
eo: Konstruita

[ctx: Current status of an Instance]
en: Build
eo: Konstruanta

[ctx: current status of port]
en: Build
eo: Konstruita

[ctx: status of a network port]
en: Build
eo: Konstruo

[ctx: Current status of an Instance]
en: Building
eo: Konstruanta

[ctx: Power state of an Instance]
en: Building
eo: Konstruanta

en: By default, a backup is created as a full backup. Check this to do an incremental backup from latest backup. Only available if a prior backup exists.
eo: Defaŭlte, sekurkopio estas kreita kiel plena sukurkopio.  Elektu ci-tion por fari inkrementan sekurkopion de la lasta sekurkopio. Nur uzebla kiam jam sekurkopio ekzistas.

en: By default, group type is created as public. To create a private group type, uncheck this field.
eo: Defaŭlte, grupo tipo estas kreita publike. Por krei privatan grupo tipon, malselektu tiun kampon.

en: By default, volume type is created as public. To create a private volume type, uncheck this field.
eo: Defaŭlte, volumo tipo estas kreita kiel publike. Por krei privatan voluman tipon, malŝaltiu tiun kampon.

en: CIDR must be specified.
eo: CIDR devas esti difinita.

en: CIDRs allowed for user private %(ip_ver)s networks are %(allowed)s.
eo: CIDR permesita por uzanto privataj %(ip_ver)s retoj estas %(allowed)s.

en: CPU architecture of the image.
eo: CPU arkitekturo de la bildo.

en: Cancel
eo: Malfaru

en: Cancel Transfer
eo: Malfari Transigon

en: Cannot find instance %s.
eo: Neeblas trovi apero %s.

en: Cannot get console for instance %s.
eo: Neeblas ricevi konzolon por apero %s.

en: Cannot specify both file and direct input.
eo: Neeblas specifi ambaŭ dosiero kaj rekta enigo.

en: Center Topology
eo: Centra Topologio

en: Centralized
eo: Centralizita

en: Change
eo: Ŝanĝi

en: Change Password
eo: Ŝanĝu pasvorto

en: Change Volume Type
eo: Ŝanĝi Volumo Tipo

en: Change the volume type of a volume after its creation. This is equivalent to the <tt>openstack volume set --type</tt> command.
eo: Ŝanĝu la volumo tipon de volumo post ĝia kreado. Tiu estas ekvivalenta al <tt>openstack volume set --type</tt> komando.

en: Change user's password. We highly recommend you create a strong one.
eo: Ŝanĝu uzanto pasvorto. Ni ege rekomendas vi kreu unan fortan.

en: Change your password. We highly recommend you create a strong one.
eo: Ŝanĝu vian pasvorton. Ni ege rekomendas vi kreas fortan.

en: Changes Since
eo: Ŝanĝojn Depost

en: Changing password is not supported.
eo: Ŝanĝi pasvorton ne estas subtenita.

en: Check the &quot;Delete Volumes&quot; box to also delete any volumes associated with this group.
eo: Kontrolu la &quot;Forigu Volumoj&quot; skatolo por ke ankaŭ forigi iujn volumojn asociita kun tiu grupo.

en: Checksum
eo: Kontrolsumo

en: Chinese locale 'zh-cn' and 'zh-tw' must be renamed to 'zh-hans' and 'zh-hant' respectively in 'LANGUAGES' setting. If you define them in local_settings.py or local_settings.d explicitly, ensure to rename them to the new locales.
eo: Ĉinaj locale dosieroj 'zh-cn' kaj 'zh-tw' devas esti alinomitaj respektive al 'zh-hans' kaj 'zh-hant' en agordo 'LANGUAGES'. Se vi difinas ilin en local_settings.py aŭ local_settings.d eksplicite, certigu renomi ilin al la novaj locale dosieroj.

en: Chinese locale rename
eo: Ĉina lokale renomi

en: Choose "Disk Format" for the image. The volume images are created with the QEMU disk image utility.
eo: Selektu "Disko Formato" por la bildo. La volumo bildoj estas kreita kun la QEMU disko bildo ilaro.

en: Choose a Host to evacuate servers to. If not selected, the scheduler will auto select target host.
eo: Elektu Gastiganton je kiu evakuii servilojn. Kiam ne selektita, la vicigilo autoselektas celgastiganto.

en: Choose a Host to migrate to.
eo: Elektu Gastiganton por transmeti al.

en: Choose a key pair name you will recognise and paste your SSH public key into the space provided.
eo: Elektu ŝlosilparo nomo kiun vi renkonos kaj alglui vian SSH publikan ŝlosilon en la spaco provizota.

en: Choose a snapshot
eo: Elektu savkopion

en: Choose a volume
eo: Elektu volumon

en: Choose an DHCP Agent to attach to.
eo: Elektu DHCP Agento alkroĉonta.

en: Choose an image
eo: Elektu bildon

en: Choose associated QoS Spec.
eo: Elektu asociigita QoS Specifon.

en: Choose consumer for this QoS Spec.
eo: Elektu konsumanto por tiu QoS Spec.

en: Choose the flavor to launch.
eo: Elektu la variaĵon lanĉonta

en: Cinder host on which the existing volume resides; takes the form: host@backend-name#pool
eo: Cinder gastiganto en kiu la ekzistanta volumo troviĝas; estigas la formon: host@backend-name#pool

en: Cipher
eo: Ĉifro

en: Classless Inter-Domain Routing (e.g. 192.168.0.0/24, or 2001:db8::/128)
eo: Senklasa Inter-Domajna enkursigon  (e.g. 192.168.0.0/24, or 2001:db8::/128)

en: Clear Domain Context
eo: Vakigi Domajno Kunteksto

en: Clear Gateway | Clear Gateways
eo[0]: Vakigu Kluzon
eo[1]: Vakigu Kluzojn

en: Cleared Gateway | Cleared Gateways
eo[0]: Vakigita Kluzo
eo[1]: Vakigitaj Kluzoj

en: Click here to show only console
eo: Kliku ĉi tie por nur vidigi konzolon

en: Clone Group
eo: Klonu Grupon

en: Clone each of the volumes in the source Group, and then add them to a newly created Group.
eo: Klonu ĉiu de la volumoj en la fonto grupo, tiam aldonu ilin al nove kreita grupo.

en: Cloning volume group "%s".
eo: Klonanta volumo grupo "%s".

en: Close
eo: Fermu

en: Code
eo: Kodo

en: Cold Migrate
eo: Malvarma  transmeto

en: Comma-delimited list of valid remote IDs from the identity provider.
eo: Koma-disigita listo de vadidaj deforaj ID-oj de la identeco provizanto.

en: Comma-separated key=value pairs
eo: Koma-divita klavo=valoro paroj

en: Compute
eo: Komputi

en: Compute Host
eo: Komputo Gastiganto

en: Compute Quotas
eo: Komputaj Kvotoj

en: Compute Services
eo: Komputaj Servoj

en: Configure floating IP port forwarding rules
eo: Agordi glitajn IP-pordajn plusendadan reguluojn

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Confirm Password
eo: Konfirmu Pasvorton

en: Confirm Rebuild Password
eo: Konfirmu Refari Pasvorton

[ctx: Action log of an instance]
en: Confirm Resize
eo: Konfirmu Regrandigo

en: Confirm Resize/Migrate
eo: Konfirmu Regrandigo/Migrado

en: Confirm new password
eo: Konfirmu freŝan pasvorton

[ctx: Current status of an Instance]
en: Confirm or Revert Resize/Migrate
eo: Konfirmu aŭ Malfaru Regrandigon/Migradon

[ctx: Task status of an Instance]
en: Confirming Resize or Migrate
eo: Konfirmi Regrandigon aŭ Migradon

en: Console
eo: Konsolo

en: Console is currently unavailable.
eo: Konzolo nuntempe nehavebla.

en: Console type "%s" not supported.
eo: Konzola tipo "%s" ne subtenata.

en: Consumer
eo: Konsumanto

en: Container Format
eo: Entenilo Formato

en: Container Name
eo: Entenilo Nomo

en: Containers
eo: Enteniloj

en: Contents
eo: Enhavo

en: Control Location
eo: Kontrolo Loko

en: Copy Data
eo: Kopiu Datumo

en: Could not find default role "%s" in Keystone
eo: Neeblas trovi defaŭltan rolon "%s" en Keystone

[ctx: Power state of an Instance]
en: Crashed
eo: Kraŝita

en: Create
eo: Kreu

[ctx: Action log of an instance]
en: Create
eo: Kreu

en: Create A RBAC Policy
eo: Kreu RBAC Regularo

en: Create An Image
eo: Kreu Bildigon

en: Create Application Credential
eo: Krei Aplikadon Legitimaĵon

en: Create Backup
eo: Krei Sekurkopion

en: Create Domain
eo: Kreu Domajnojn

en: Create Encrypted Volume Type
eo: Kreu ĉifraditan Volumo Tipon

en: Create Encryption
eo: Kreu ĉifradon

en: Create Extra Spec For {{ qos_spec_name }}
eo: Kreu Ekstra Specifon por {{ qos_spec_name }}

en: Create Flavor
eo: Kreu Varianto

en: Create Group
eo: Kreu Grupo

en: Create Group Snapshot
eo: Kreu Grupo Savkopion

en: Create Group Type
eo: Kreu Grupo Tipo

en: Create Group Type Spec
eo: Kreu Grupo Tipo Specifon

en: Create Host Aggregate
eo: Kreu Servilo Agregato

en: Create Image
eo: Kreu Bildon

[ctx: Action log of an instance]
en: Create Image
eo: Kreu Bildon

en: Create Key Pair
eo: Kreu Ŝlosilparon

en: Create Mapping
eo: Kreu Mapigon

en: Create Network
eo: Kreu Reton

en: Create Network (Quota exceeded)
eo: Kreu Reton (Kvoto transpasita)

en: Create Port
eo: Krei Pordon

en: Create Port (Quota exceeded)
eo: Krei Pordon (Kvota transpasita)

en: Create Project
eo: Kreu Projekton

en: Create Protocol
eo: Kreu Protokolo

en: Create QoS Spec
eo: Kreu QoS Spec

en: Create RBAC Policy
eo: Kreu RBAC Regularo

en: Create Role
eo: Kreu Rolon

en: Create Router
eo: Kreu Enkursigilon

en: Create Router (Quota exceeded)
eo: Kreu Enkursigilon (Kvoto transpasita)

en: Create Security Group
eo: Krei Sekureco Grupo

en: Create Security Group (Quota exceeded)
eo: Krei Sekureco Grupo (Kvota transpasita)

en: Create Snapshot
eo: Kreu Savkopion

en: Create Spec
eo: Kreu Spec-on

en: Create Subnet
eo: Kreu Subreton

en: Create Subnet (Quota exceeded)
eo: Kreu Sunreton (Kvota transpasita)

en: Create Transfer
eo: Krei Transigon

en: Create User
eo: Kreu Uzantojn

en: Create Volume
eo: Kreu Volumon

en: Create Volume Backup
eo: Kreu Volumo Sekurkopio

en: Create Volume Group
eo: Kreu Volumo Grupon

en: Create Volume Snapshot
eo: Kreu Volumo Savkopio

en: Create Volume Snapshot (Force)
eo: Kreu Volumo Savkopio (Devigi)

en: Create Volume Transfer
eo: Kreu Volumo Transigon

en: Create Volume Type
eo: Kreu Volumo Tipon

en: Create Volume Type Encryption
eo: Kreu Volumo Tipo ĉifradon

en: Create Volume Type Extra Spec
eo: Kreu Volumo Tipo Ekstra Specifo

en: Create a Group Type
eo: Kreu Grupo Tipo

en: Create a Group that will contain newly created volumes cloned from each of the snapshots in the source Group Snapshot.
eo: Kreu grupon kiu enhavas novajn kreitajn volumojn klonitaj de ĉiu el la savkopioj en la fonta Grupo Savkopio.

en: Create a Metadata Namespace
eo: Kreu Metadatuma Nomspaco

en: Create a New Volume
eo: Kreu novan Volumon.

en: Create a RBAC Policy
eo: Kreu RBAC Regularo

en: Create a Router
eo: Kreu Enkursigilon

en: Create a identity provider protocol.
eo: Kreu identeco provizanto protokolo.

en: Create a mapping.
eo: Kreu mapigon.

en: Create a new "extra spec" key-value pair for a volume type.
eo: Kreu novan "ekstra spec" klavo-valoro paro por volumo tipo.

en: Create a new "group type spec" key-value pair for a group type.
eo: Kreu novan "grupo tipo spec" klavo-valoro paron por grupo tipo.

en: Create a new "spec" key-value pair for QoS Spec "%(qos_spec_name)s". Valid key names are expected in the QoS specs. Refer to Cinder documentation for the supported front-end and back-end keys.
eo: Kreu novan "spec" ŝlosilo-valoro paron por QoS Spec "%(qos_spec_name)s". Validaj ŝlosilaj nomoj estas atenditaj en la QoS specifoj.

en: Create a new application credential.
eo: Krei novan aplikado legitimaĵon.

en: Create a new network. In addition, a subnet associated with the network can be created in the following steps of this wizard.
eo: Kreu novan reton. Aldone, subreto asociita kun reto povas esti kreita en la sekvantaj paŝoj de tiu asistanto.

en: Create a new role.
eo: Kreu novan rolon.

en: Create a new user and set related properties including the Primary Project and Role.
eo: Kreu novan uzanton kaj agordi rilatajn ecojn inkludante la  Ĉefa Projekto kaj Rolo.

en: Create a project to organize users.
eo: Kreu projekton por organizi uzantojn.

en: Create a snapshot for each volume contained in the Group.
eo: Kreu savkopion por ĉiu volumo entenita en la Grupo.

en: Create a subnet associated with the network. Advanced configuration is available by clicking on the "Subnet Details" tab.
eo: Kreu subreton asociigita kun la reto.  Altnivela agordo estas havebla klikante sur la "Subretaj detajloj" klavo.

en: Create an Encrypted Volume Type
eo: Kreu ĉifraditan Volumo Tipon

en: Created
eo: Kreita

[ctx: Created time]
en: Created
eo: Kreita

en: Created At
eo: Kreita Je

en: Created extra spec "%s".
eo: Kreita ekstra specifo "%s".

en: Created group type spec "%s".
eo: Kreita grupo tipo specifon "%s".

en: Created network "%s".
eo: Estas kreita reto "%s".

en: Created new domain "%s".
eo: Estis kreita nova domajno "%s".

en: Created new flavor "%s".
eo: Kreita nova variaĵo "%s".

en: Created new host aggregate "%s".
eo: Nova servilo agregato kreita "%s".

en: Created new project "%s".
eo: Estis kreita nova projekto "%s".

en: Created new volume group
eo: Kreita novan volumon grupon

en: Created spec "%s".
eo: Kreita specifo "%s".

en: Created subnet "%s".
eo: Estas kreita subreto "%s".

en: Created volume transfer: "%s".
eo: Kreita volumo transigon: "%s".

en: Creates a router with specified parameters.
eo: Kreas enkursigilon kun difinitaj parametroj.

en: Creates a subnet associated with the network. You need to enter a valid "Network Address" and "Gateway IP". If you did not enter the "Gateway IP", the first value of a network will be assigned by default. If you do not want gateway please check the "Disable Gateway" checkbox. Advanced configuration is available by clicking on the "Subnet Details" tab.
eo: Kreas subreton asociita kun la reto. Vi devas enigi valida "retadreso" kaj "kluzo IP". Se vi ne enigis la "Kluzo IP", la unua valora de la reto estos atribuita defaŭlta. Se vi ne volas kluzo bonvolu marku la "Malebligu Kluzo" markobutono. Speciala konfiguo estas disponebla kiam kliki je "Subreto Detajlo" tabulo.

[ctx: Current status of a Volume]
en: Creating
eo: Krei

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Creating
eo: Estas kreanta

en: Creating encryption for a volume type causes all volumes with that volume type to be encrypted.  Encryption information cannot be added to a volume type if volumes are currently in use with that volume type.
eo: Kreante ĉifradon por tiu volumo tipo kaŭzas ke ĉiuj volumoj kun tiu volumo tipo estas ĉifradita. Ĉifradan informon ne povas esti aldonita al volumo tipo kiam volumoj estas aktuale uzita kun tiu volumo tipo.

en: Creating group "%s".
eo: Krei grupo "%s".

en: Creating group snapshot "%s".
eo: Krei grupo savkopio "%s".

en: Creating volume "%s"
eo: Krei volumo "%s"

en: Creating volume backup "%s"
eo: Kreanta volumo sekurkopion "%s"

en: Creating volume snapshot "%s".
eo: Krei volumo savkopio "%s".

en: Current Host
eo: Aktuala Gastiganto

en: Current Size (GiB)
eo: Nuntempa Grando (GiB)

en: Current consumer
eo: Aktuala konsumanto

en: Current password
eo: Nuntempa pasvorto

en: Currently only images available via an HTTP/HTTPS URL are supported. The image location must be accessible to the Image Service.
eo: Ĉi-momente nur bildigoj havebla per HTTP/HTTPS URL estas subtenata. La bildigo loko devas esti atingebla por la Bildigo servo.

en: Currently only images uploaded from your local file system are supported.
eo: Ĉi-momente nur bildoj alŝutita de via lokala dosiersistemo estas subtenata.

en: Custom ICMP Rule
eo: Propra ICMP Regulo

en: Custom Properties
eo: Propraj Ecoj

en: Custom TCP Rule
eo:  Propra TCP Regulo

en: Custom UDP Rule
eo: Propra UDP Regulo

en: DHCP Agents
eo: DHCP Agentoj

en: DHCP Enabled
eo: DHCP Ebligita

en: DHCPv6 stateful: Address discovered from OpenStack DHCP
eo: DHCPv6 statoplena: Adreso malkovrita de OpenStack DHCP

en: DHCPv6 stateless: Address discovered from OpenStack Router and additional information from OpenStack DHCP
eo: DHCPv6 malstatoplena: Adreso malkovrita de OpenStack Enkursigilo kaj aldona informo de OpenStack DHCP

en: DNS Assignment
eo: DNS Atribuo

en: DNS Domain
eo: DNSa Domajno

en: DNS Name
eo: DNS Nomo

en: DNS Name Servers
eo: DNS Nomo Serviloj

[ctx: Admin state of a Network]
en: DOWN
eo: MALSUPREN

[ctx: Admin state of a Port]
en: DOWN
eo: SUBEN

[ctx: Admin state of a Router]
en: DOWN
eo: SUBEN

[ctx: Current status of an Image]
en: Deactivated
eo: Malaktivigita

en: Decrypt Password
eo: Malĉifru Pasvorton

[ctx: Default style theme]
en: Default
eo: Defaŭlto

en: Default quotas updated.
eo: Defaŭlt kvotoj ĝisdatigita.

en: Defaults
eo: Defaŭltojn

en: Delete | Delete
eo[0]: Forigu
eo[1]: Forigu

en: Delete Application Credential | Delete Application Credentials
eo[0]: Forigu Aplikadon Legitimaĵon
eo[1]: Forigu Aplikadon Legitimaĵojn

en: Delete DHCP Agent | Delete DHCP Agents
eo[0]: Forigu DHCP Agenton
eo[1]: Forigu DHCP Agentojn

en: Delete Domain | Delete Domains
eo[0]: Forigu Domajnon
eo[1]: Forigu Domajnojn

en: Delete Encryption | Delete Encryptions
eo[0]: Forigu ĉifradon
eo[1]: Forigu ĉifradojn

en: Delete Extra Spec | Delete Extra Specs
eo[0]: Forigu Ekstra Specifon
eo[1]: Forigu Ekstra Specifojn

en: Delete Flavor | Delete Flavors
eo[0]: Forigu Variaĵon
eo[1]: Forigu Variaĵojn

en: Delete Group | Delete Groups
eo[0]: Forigu Grupon
eo[1]: Forigu Grupojn

en: Delete Group Type | Delete Group Types
eo[0]: Forigu Grupo Tipon
eo[1]: Forigu Grupo Tipojn

en: Delete Host Aggregate | Delete Host Aggregates
eo[0]: Forigi Servilo Agregato
eo[1]: Forigi Serviloj Agregatoj

en: Delete Image | Delete Images
eo[0]: Forigu Bildon
eo[1]: Forigu Bildojn

en: Delete Instance | Delete Instances
eo[0]: Forigu Aperon
eo[1]: Forigu Aperojn

en: Delete Interface | Delete Interfaces
eo[0]: Forigu Interfacon
eo[1]: Forigu Interfacojn

en: Delete Key Pair | Delete Key Pairs
eo[0]: Forigu Ŝlosilparon
eo[1]: Forigu Ŝlosilparojn

en: Delete Mapping | Delete Mappings
eo[0]: Forigu Mapigon
eo[1]: Forigu Mapigojn

en: Delete Namespace | Delete Namespaces
eo[0]: Forigu Nomspacon
eo[1]: Forigu Nomspacojn

en: Delete Network | Delete Networks
eo[0]: Forigu Reto
eo[1]: Forigu Retoj

en: Delete Port | Delete Ports
eo[0]: Forigu Pordon
eo[1]: Forigu Pordojn

en: Delete Project | Delete Projects
eo[0]: Forigu Projekton
eo[1]: Forigu Projektojn

en: Delete Protocol | Delete Protocols
eo[0]: Forigu Protokolon
eo[1]: Forigu Protokolojn

en: Delete QoS Spec | Delete QoS Specs
eo[0]: Forigu QoS Specifo
eo[1]: Forigu QoS Specifojn

en: Delete RBAC Policy | Delete RBAC Policies
eo[0]: Forigu RBAC Regularo
eo[1]: Forigu RBAC Regularoj

en: Delete Role | Delete Roles
eo[0]: Forigu Rolon
eo[1]: Forigu Rolojn

en: Delete Router | Delete Routers
eo[0]: Forigu Enkursigilon
eo[1]: Forigu Enkursigilojn

en: Delete Rule | Delete Rules
eo[0]: Forigi Regulon
eo[1]: Forigi Regulojn

en: Delete Security Group | Delete Security Groups
eo[0]: Forigi Sekureco Grupon
eo[1]: Forigi Sekureco Grupojn

en: Delete Snapshot | Delete Snapshots
eo[0]: Forigu Savkopion
eo[1]: Forigu Savkopiojn

en: Delete Spec | Delete Specs
eo[0]: Forigu Specifon
eo[1]: Forigu Specifojn

en: Delete Static Route | Delete Static Routes
eo[0]: Forigu Statikan Kurson
eo[1]: Forigu Statikajn Kursojn

en: Delete Subnet | Delete Subnets
eo[0]: Forigu SubReto
eo[1]: Forigu SubRetoj

en: Delete User | Delete Users
eo[0]: Forigu Uzanton
eo[1]: Forigu Uzantojn

en: Delete Volume | Delete Volumes
eo[0]: Forigu Volumo
eo[1]: Forigu Volumojn

en: Delete Volume Backup | Delete Volume Backups
eo[0]: Forigu Volumo Sekurkopion
eo[1]: Forigu Volumo Sekurkopiojn

en: Delete Volume Snapshot | Delete Volume Snapshots
eo[0]: Forigi Volumo Savkopion
eo[1]: Forigi Volumo Savkopiojn

en: Delete Volume Type | Delete Volume Types
eo[0]: Forigu Volumo Tipon
eo[1]: Forigu Volumojn Tipojn

en: Delete Volumes
eo: Forigu Volumojn

en: Delete the created network "%s" due to subnet creation failure.
eo: Forigi la kreita reto "%s" pro subreto kreado eraro.

en: Deleted
eo: Forigita

[ctx: Current status of an Image]
en: Deleted
eo: Forigita

[ctx: Current status of an Instance]
en: Deleted
eo: Forigita

en: Deleted Application Credential | Deleted Application Credentialss
eo[0]: Forigita Aplikado Legitimaĵo
eo[1]: Forigitaj Aplikado Legitimaĵoj

en: Deleted DHCP Agent | Deleted DHCP Agents
eo[0]: Forigita DHCP Agento
eo[1]: Forigitaj DHCP Agentoj

en: Deleted Domain | Deleted Domains
eo[0]: Forigita Domajno
eo[1]: Forigitaj Domajnoj

en: Deleted Encryption | Deleted Encryptions
eo[0]: Forigita ĉifrado
eo[1]: Forigitajn ĉifradojn

en: Deleted Extra Spec | Deleted Extra Specs
eo[0]: Forigita Ekstra Specifo
eo[1]: Forigita Ekstra Specifoj

en: Deleted Flavor | Deleted Flavors
eo[0]: Forigita Variaĵo
eo[1]: Forigitaj Variaĵoj

en: Deleted Group | Deleted Groups
eo[0]: Forigita Grupo
eo[1]: Forigitaj Grupoj

en: Deleted Group Type | Deleted Group Types
eo[0]: Forigita Grupo Tipo
eo[1]: Forigita Grupo Tipoj

en: Deleted Host Aggregate | Deleted Host Aggregates
eo[0]: Forigigita Servilo Agregato
eo[1]: Forigigitaj Serviloj Agregatoj

en: Deleted Image | Deleted Images
eo[0]: Forigita Bildo
eo[1]: Forigitaj Bildoj

en: Deleted Interface | Deleted Interfaces
eo[0]: Forigita Interfaco
eo[1]: Forigitaj Interfacoj

en: Deleted Key Pair | Deleted Key Pairs
eo[0]: Forigita Ŝlosilparo
eo[1]: Forigitaj Ŝlosilparoj

en: Deleted Mapping | Deleted Mappings
eo[0]: Forigita Mapigo
eo[1]: Forigitaj Mapigoj

en: Deleted Namespace | Deleted Namespaces
eo[0]: Forigita Nomspaco
eo[1]: Forigitaj Nomspacoj

en: Deleted Network | Deleted Networks
eo[0]: Forigita Reto
eo[1]: Forigitaj Retoj

en: Deleted Port | Deleted Ports
eo[0]: Forigita Pordo
eo[1]: Forigitaj Pordoj

en: Deleted Project | Deleted Projects
eo[0]: Forigita Projekto
eo[1]: Forigitaj Projektoj

en: Deleted Protocol | Deleted Protocols
eo[0]: Forigita Protokolo
eo[1]: Forigitaj Protokoloj

en: Deleted QoS Spec | Deleted QoS Specs
eo[0]: Forigita QoS Specifon
eo[1]: Forigitaj QoS Specifojn

en: Deleted RBAC Policy | Deleted RBAC Policies
eo[0]: Forigita RBAC Regularo
eo[1]: Forigitaj RBAC Regularoj

en: Deleted RBAC policy is not recoverable.
eo: Forigita RBAC regularo ne estas restaŭrebla.

en: Deleted Role | Deleted Roles
eo[0]: Forigita Rolo
eo[1]: Forigitaj Roloj

en: Deleted Router | Deleted Routers
eo[0]: Forigita Enkursigilo
eo[1]: Forigitaj Enkursigiloj

en: Deleted Rule | Deleted Rules
eo[0]: Forigita Regulo
eo[1]: Forigitaj Reguloj

en: Deleted Security Group | Deleted Security Groups
eo[0]: Forigita Sekureco Grupo
eo[1]: Forigitaj Sekureco Grupoj

en: Deleted Spec | Deleted Specs
eo[0]: Forigita Specifo
eo[1]: Forigitaj Specifoj

en: Deleted Static Route | Deleted Static Routes
eo[0]: Forigita Statika Kurso
eo[1]: Forigitaj Statikaj Kursoj

en: Deleted Subnet | Deleted Subnets
eo[0]: Forigita SubReto
eo[1]: Forigitaj SubRetoj

en: Deleted User | Deleted Users
eo[0]: Forigita Uzanto
eo[1]: Forigitaj Uzantoj

en: Deleted Volume Type | Deleted Volume Types
eo[0]: Forigita Volumo Tipo
eo[1]: Forigita Volumoj Tipoj

en: Deleted address pair | Deleted address pairs
eo[0]: Forigita Adreso paro
eo[1]: Forigitaj Adreso paroj

en: Deleted images are not recoverable.
eo: Forigitaj bildoj ne estas nerestaŭrebla.

en: Deleted instances are not recoverable.
eo: Forigitaj interfacoj ne estas nerestaŭrebla.

en: Deleted volume backups are not recoverable.
eo: Forigita volumo sekurkopiojn ne estas restaŭrigebla.

en: Deleted volume snapshots are not recoverable.
eo: Forigitaj volumo savkopiojn ne estas restaŭrebla.

en: Deleted volumes are not recoverable. All data stored in the volume will be removed.
eo: Forigitaj volumoj ne estas restaŭrebla. Ĉiuj datumo savita en la volumo estos viŝita.

[ctx: Current status of Volume Group]
en: Deleting
eo: Foriganta

[ctx: Current status of a Volume]
en: Deleting
eo: Forigi

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Deleting
eo: Esti Foriganta

[ctx: Task status of an Instance]
en: Deleting
eo: Foriganta

en: Deleting volume group "%s"
eo: Forigi volume grupo "%s"

en: Deprecated Settings
eo: Evitinda Agordo

en: Deprecated settings: {}.
eo: Evitinda Agordo: {}.

en: Description
eo: Priskribo

en: Description:
eo: Priskripo:

en: Description:IP floating rules define external specific traffic that is bound from a public IP to an internal address of a specific port.
    Protocol: The protocol configured for the IP forwarding rule. You can choose between TCP and UDP.
    External port: The external port of the floating IP that will be bound to the internal port in the internal address. This field allow values between 1 and 65535 and also support ranges using the following format:
    InitialPort:FinalPort where InitialPort <= FinalPort.
    Internal port: The internal port of the given internal IP address that will be bound to the port that is exposed to the internet via the public floating IP. This field allow values between 1 and 65535 and also support ranges using the following format:
    InitialPort:FinalPort where InitialPort <= FinalPort.
    Internal IP address: The internal IP address where the internal ports will be running.
    Description: Describes the reason why this rule is being created.
eo: Priskribo:IP-flosantaj reguloj difinas eksteran specifan trafikon, kiu estas ligita de publika IP al interna adreso de specifa haveno.
    Protokolo: La protokolo agordita por la IP-sendregulo. Vi povas elekti inter TCP kaj UDP.
    Ekstera haveno: La ekstera haveno de la flosanta IP kiu estos ligita al la interna haveno en la interna adreso. Ĉi tiu kampo permesas valorojn inter 1 kaj 65535 kaj ankaŭ subtenas intervalojn uzante la sekvan formaton:
    InitialPort:FinalPort kie InitialPort <= FinalPort.
    Interna haveno: La interna haveno de la donita interna IP-adreso kiu estos ligita al la haveno kiu estas elmontrita al la interreto per la publika flosanta IP. Ĉi tiu kampo permesas valorojn inter 1 kaj 65535 kaj ankaŭ subtenas intervalojn uzante la sekvan formaton:
    InitialPort:FinalPort kie InitialPort <= FinalPort.
    Interna IP-adreso: La interna IP-adreso kie la internaj pordoj funkcios.
    Priskribo: Priskribas la kialon, kial ĉi tiu regulo estas kreita.

en: Destination
eo: Celo

en: Destination CIDR
eo: Celo CIDR

en: Destination Host
eo: Celo Gastiganto

en: Detach Interface
eo: Malligu Interfacon

en: Detach Volume
eo: Malligu Volumon

[ctx: Action to perform (the volume is currently attached)]
en: Detach Volume | Detach Volumes
eo[0]: Malligu Volumon
eo[1]: Malligu Volumojn

en: Detach Volume from Running Instance.
eo: Malligu Volumon de kuranta Apero.

en: Detach a Volume
eo: Malligu Volumon

en: Detached
eo: Malligita

en: Detached interface %(port)s for instance %(instance)s.
eo: Malligita interfaco %(port)s por apero %(instance)s.

[ctx: Current status of a Volume]
en: Detaching
eo: Malligi

[ctx: Past action (the volume is currently being detached)]
en: Detaching Volume | Detaching Volumes
eo[0]: Malligi Volumon
eo[1]: Malligi Volumojn

en: Detaching volume %(vol)s from instance %(inst)s.
eo: Malligi volumon %(vol)s de apero %(inst)s.

en: Details
eo: Detajloj

en: Developer
eo: Programisto

en: Device
eo: Funkciilo

en: Device ID
eo: Uzaĵo ID

en: Device ID attached to the port
eo: Funkciilo ID alligita al pordo

en: Device ID attached to the port.
eo: Uzaĵo ID alkroĉita al la pordo.

en: Device Name
eo: Funkciilo Nomo

en: Device Owner
eo: Uzaĵo Posedanto

en: Device owner attached to the port.
eo: Uzaĵo Posedanto alkroĉita al la pordo.

en: Direct
eo: Direkta

en: Direct Input
eo: Rekta Enigo

en: Direct Physical
eo: Direkta fisika

en: Direction
eo: Direkto

en: Disable Domain | Disable Domains
eo[0]: Malebligu Domajnon
eo[1]: Malebligu Domajnojn

en: Disable Domains
eo: Malebligu Domajnon

en: Disable Gateway
eo: Malebligu Kluzon

en: Disable HA mode
eo: Malebligu HA reĝimo

en: Disable Service
eo: Malvalidigu Servo

en: Disable User | Disable Users
eo[0]: Malebligu Uzanton
eo[1]: Malebligu Uzantojn

en: Disable the compute service.
eo: Malvalidigu la komputa servo.

en: Disabled
eo: Malvalidigita

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Disabled
eo: Malvalidigita

en: Disabled Domain | Disabled Domains
eo[0]: Malebligita Domajno
eo[1]: Malebligita Domajnoj

en: Disabled User | Disabled Users
eo[0]: Malebligita Uzanto
eo[1]: Malebligitaj Uzantoj

en: Disabled compute service for host: %s.
eo: Malvalidigita komputa servo por gastiganto: %s.

en: Disassociate
eo: Malasocigu

en: Disassociate Floating IP
eo: Malasociigu Glitan IP-on

en: Disassociate floating IP
eo: Malasociigu glitan IP

en: Disk
eo: Disko

en: Disk (GB)
eo: Disko (GB)

en: Disk Format
eo: Disko Formato

en: Disk GB Hours
eo: Disko GB Horoj

en: Disk Over Commit
eo: Disko Plusa Debito

en: Disk Partition
eo: Subdisko

en: Display Name
eo: Ekrano Nomo

en: Distributed
eo: Distribuita

en: Do not use a colon ':' with OS::Glance::Images. This resource type does not support the use of colons.
eo: Ne uzu dupunkto':' kun OS::Glance::Images. Tiu risurco tipo ne subtenas la uzado de dupunktoj.

en: Domain
eo: Domajno

en: Domain "%s" must be disabled before it can be deleted.
eo: Domajno "%s" devas esti malebligita antaŭ ĝi povas esti forigita.

en: Domain Context cleared.
eo: Domajno Kunteksto vakigita.

en: Domain Context updated to Domain %s.
eo: Domajno Kuntektso ĝisdatigita al Domajno %s.

en: Domain Groups
eo: Domajno Grupoj

en: Domain ID
eo: Domajno ID-on

en: Domain Information
eo: Domajno Informo

en: Domain Members
eo: Domajno Membroj

en: Domain Name
eo: Domajno Nomo

en: Domains
eo: Domajno

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations.
eo: Domajnoj provizas apartigon inter uzantoj kaj infrastrukturo uzita de aliaj organisacioj.

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations. Edit the domain details to add or remove groups in the domain.
eo: Domajnoj provizas apartigon inter uzantoj kaj infrastrukturo uzita de aliaj organisacioj. Redaktu la domajno detajlon por aldoni aŭ forigi grupojn en la domajno.

en: Domains:
eo: Domajnoj:

en: Down
eo: Malaktiva

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Down
eo: Malaktiva

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Down
eo: Malsupren

[ctx: Current status of a Network]
en: Down
eo: Malŝaltita

[ctx: current status of port]
en: Down
eo: Malsupren

[ctx: status of a network port]
en: Down
eo: Suben

en: Download CSV Summary
eo: Elŝuti CSV Rezumon

en: Download OpenStack RC File
eo: Elŝuti OpenStack RC Dosiero

en: Download clouds.yaml
eo: Elŝuti clouds.yaml

en: Download kubeconfig file
eo: Elŝuti kubeconfig dosieron

en: Download openrc file
eo: Elŝuti openrc dosieron

en: Download transfer credentials
eo: Elŝuti transigo legitimaĵojn

en: EC2 Access Key
eo: EC2 Aliro Klavo

en: EC2 Credentials
eo: EC2 legitimaĵojn

en: EC2 Secret Key
eo: EC2 Sekreto Klavo

en: Each QoS Specs entity will have a "Consumer" value which indicates where the administrator would like the QoS policy to be enforced. This value can be "front-end" (Nova Compute), "back-end" (Cinder back-end), or "both".
eo: Ĉiu QoS Specifo ento havos "Konsumanto" valoro kiu indikas kie la administratoro volus la QoS regularo efikigita. Tiu valoro povas esti "fasada" (Nova Compute), "interna" (Cinder back-end), or "ambaŭ".

en: Edit
eo: Redakti

en: Edit Access
eo: Redakti Aliro

en: Edit Consumer
eo: Redaktu Konsumanto

en: Edit Domain
eo: Redaktu Domajno

en: Edit Extra Spec Value: %s
eo: Redaktu Ekstra Specifo Valoro: %s

en: Edit Flavor
eo: Redaktu Variaĵo

en: Edit Group
eo: Redaktu Grupo

en: Edit Group Type
eo: Agordu Grupo Tipon

en: Edit Group Type Spec
eo: Agordu Grupo Tipo Specifon

en: Edit Group Type Spec Value: %s
eo: Redaktu Grupo Tipo Specifo Valoron: %s

en: Edit Host Aggregate
eo: Redaktu Servilo Agregato

en: Edit Image
eo: Redaktu Bildigon

en: Edit Instance
eo: Redaktu Aperon

en: Edit Metadata Namespace
eo: Redaktu Metadatuma Nomspaco

en: Edit Namespace
eo: Redaktu Nomspacon

en: Edit Namespace Attributes
eo: Reduktu Nomspaco atributoj

en: Edit Network
eo: Redakti Reton

en: Edit Policy
eo: Redaktu Regularon

en: Edit Port
eo: Redaktu Pordon

en: Edit Port Security Groups
eo: Redaktu Pordo Secureco Grupojn

en: Edit Project
eo: Redaktu Projekton

en: Edit Public/Protected attributes for the namespace.
eo: Redaktu Puplikajn/Protektitajn atributojn por la Nomspaco.

en: Edit QoS Spec Consumer
eo: Redaktu QoS Spec Konsumanto

en: Edit Quotas
eo: Redakti Kvotojn

en: Edit Router
eo: Redaktu Enkursigilon

en: Edit Security Group
eo: Redakti Sekureco Grupon

en: Edit Security Groups
eo: Redaktu Sekureco Grupojn

en: Edit Snapshot
eo: Redakti Savkopion

en: Edit Spec
eo: Redakti Spec-on

en: Edit Subnet
eo: Redakti Subreton

en: Edit Volume
eo: Redaktu Volumon

en: Edit Volume Type
eo: Redaktu Volumo Tipon

en: Edit Volume Type Access
eo: Redaktu Volumo Tipo aliron

en: Edit Volume Type Extra Spec
eo: Redaktu Volumo Tipo Ekstra Specifo

en: Edit floating IP port forwarding rule
eo: modifu glita IP-pordo plusendaj reguloj

en: Edit the identity provider's details.
eo: Redaktu la identeco provizanto detajlojn.

en: Edit the image details.
eo: Redaktu bildiga detajlojn.

en: Edit the instance details.
eo: Redaktu apero detajlojn.

en: Edit the mapping's details.
eo: Redaktu la detajloj de la mapigo

en: Edit the project details.
eo: Redaktu projekto detajlojn.

en: Edit the role's details.
eo: Redaktu rolo detajlojn.

en: Edit the user's details, including the Primary Project.
eo: Redaktu la uzanto detajloj, inkludante la Ĉefan Projekton.

en: Edit {{ qos_spec_name }} Spec Value
eo: Redaktu {{ qos_spec_name }} Specifo Valoro

en: Egress
eo: Malŝargi datumojn

en: Email
eo: Retpoŝtadreso

en: Enable Admin State
eo: Ebligi Admin Statuson

en: Enable DHCP
eo: Ebligu DHCP

en: Enable Domain | Enable Domains
eo[0]: Ebligu Domajnon
eo[1]: Ebligu Domajnojn

en: Enable Domains
eo: Ebligu Domajnojn

en: Enable HA mode
eo: Ebligu HA reĝimo

en: Enable SNAT
eo: Ebligu SNAT

en: Enable SNAT will only have an effect if an external network is set.
eo: Ebligi SNAT nur efikas se ekstera reto estas agordita.

en: Enable Service | Enable Services
eo[0]: Validigu Servon
eo[1]: Validigu Servojn

en: Enable User | Enable Users
eo[0]: Ebligu Uzanto
eo[1]: Ebligu Uzantoj

en: Enable anti-spoofing rules for the port
eo: Ebligi kontraŭ-mistifikadaj ruloj por la pordo

en: Enabled
eo: Validigita

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Enabled
eo: Validigita

en: Enabled =
eo: Ebligita =

en: Enabled Domain | Enabled Domains
eo[0]: Ebligita Domajno
eo[1]: Ebligita Domajnoj

en: Enabled Service | Enabled Services
eo[0]: Validigita Servo
eo[1]: Validigitaj Servoj

en: Enabled User | Enabled Users
eo[0]: Ebligita Uzanto
eo[1]: Ebligitaj Uzantoj

en: Enables anti-spoofing rules for the port if enabled. In addition, if port security is disabled, security groups on the port will be automatically cleared. When you enable port security of the port, you may want to associate some security groups on the port.
eo: Ebligas mal-mistifikado regulojn por la pordo se ebligita. Aldone. se la pordo sekureco estas malebligita, sekureco grupoj je la pordo estos automate vakigita. Se vi ebligas pordo sekureco de la pordo, vi eble volas asociigi iujn sekureco grupojn je la pordo.

en: Encrypted
eo: Ĉifrita

en: Encrypted =
eo: Ĉifrita =

en: Encrypted Password
eo: Ĉifrita Pasvorto

en: Encryption
eo: Ĉifradon

en: Encryption information cannot be updated for a volume type if volumes are currently in use with the volume type.
eo: Ĉifrado informo  ne povas esti ĝisdatigita por volumo tipo kiam volumojn estas dum tio uzita kun volumo tipo.

en: Endpoints
eo: Finpunktoj

en: Enter Network Address manually
eo: Entajpi RetAdreson manuale

en: Enter a value for ICMP code in the range (-1: 255)
eo: Enigu valoron por ICMP kodo en la intervalo (-1:255)

en: Enter a value for ICMP type in the range (-1: 255)
eo: Enigu valoron por ICMP tipo en la intervalo (-1:255)

en: Enter an integer value between -1 and 255 (-1 means wild card).
eo: Enigu entjero valoro inter -1 kaj 255 (-1 signifas ŝtopaĵo ).

en: Enter an integer value between 0 and 255.
eo: Enigu entjeran valoron inter 0 kaj 255.

en: Enter an integer value between 1 and 65535.
eo: Enigu entjero valoro inter 1 kaj 65535.

en: Ephemeral Disk
eo: Provizora Disko

en: Ephemeral Disk (GB)
eo: Provizora Disko (GB)

[ctx: Current status of Volume Group]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: Current status of Volume Group Snapshot]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: Current status of a Network]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: Current status of a Volume]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: Current status of an Instance]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: current status of port]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: current status of router]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: status of a network port]
en: Error
eo: Eraro

en: Error Downloading RC File: %s
eo: Eraro Elŝutante RC File: %s

[ctx: Current status of a Volume]
en: Error Extending
eo: Eraro Etendi

[ctx: Current status of a Volume]
en: Error Restoring
eo: Eraro Restaŭri

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Error Restoring
eo: Eraro Restaŭriganta

en: Error adding Hosts to the aggregate.
eo: Eraro aldoni Gastigoj al la agregato.

[ctx: Current status of a Volume]
en: Error deleting
eo: Eraro forigi

en: Error editing QoS Spec consumer.
eo: Eraro redakti QoS Spec konsumanto.

en: Error getting metadata definitions.
eo: Erara ricevi metadatumajn difinojn.

en: Error getting resource type associations.
eo: Eraro ricevi risurco tipo asociojn.

en: Error updating QoS Spec association.
eo: Eraron ĝisdatigi QoS Spec asocion.

en: Error updating attributes for namespace.
eo: Eraro ĝisdatigi atributoj por nomspaco.

en: Error updating resource types for namespace %s.
eo: Eraro ĝisdatigi risurco tipojnpor nomspaco %s.

en: Error when adding or removing hosts.
eo: Eraro kiam aldoni au forigi Gastigojn.

en: Error writing zipfile: %(exc)s
eo: Eraro skribi zipdosiero: %(exc)s

en: Errors occurred in deleting group.
eo: Eraroj okazis forigante grupo.

en: Errors occurred in removing volumes from group.
eo: Eraroj okazis dum forigante volumojn de grupo.

en: Ether Type
eo: Ether Tipo

en: Euca2ools state
eo: Euca2ools stato

en: Evacuate Host
eo: Evakui gastiganto

en: Evacuate the servers from the selected down host to an active target host.
eo: Evakuiu la servilojn de la selektita malvalidigita gastiganto al aktiva celgastiganto.

en: Event Id
eo: Evento Id

en: Example: For <tt>mod_shib</tt> this would be <tt>Shib-Identity-Provider</tt>, for <tt>mod_auth_openidc</tt>, this could be <tt>HTTP_OIDC_ISS</tt>. For <tt>mod_auth_mellon</tt>, this could be <tt>MELLON_IDP</tt>.
eo: Ekzemple: Por <tt>mod_shib</tt> tiu estus <tt>Shib-Identity-Provider</tt>, por <tt>mod_auth_openidc</tt>, tiu povus esti <tt>HTTP_OIDC_ISS</tt>. Por <tt>mod_auth_mellon</tt>, tiu povus esti <tt>MELLON_IDP</tt>.

en: Example: The prefix 'hw:' is added to OS::Nova::Flavor for the Virtual CPU Topology namespace so that the properties will be prefixed with 'hw:' when applied to flavors.
eo: Ekzemple: La prefikso'hw:' estas aldonita al OS::Nova::Flavor por la Virtuala CPU Topologio nomspaco por ke la ecoj estos prefiksita kun 'hw:' kiam aplikata al gustojn.

en: Expiration
eo: Limdato

en: Expiration Date
eo: Limdato

en: Expiration Time
eo: Limtempo

en: Expires
eo: Senvalidiĝas

en: Extend Volume
eo: Etendu Volumon

en: Extend the size of a volume.
eo: Etendu la grandon de volumo.

[ctx: Current status of a Volume]
en: Extending
eo: Etendi

en: Extending volume: "%s"
eo: Etendi volumon: "%s"

en: External
eo: Ekstera

en: External =
eo: Ekstera =

en: External Fixed IPs
eo: Eksteraj Fiksitaj IPs

en: External Gateway
eo: Ekstera Kluzo

en: External IP address
eo: Ekstera IP Adreso

en: External Network
eo: Eksterna reto

en: External network "%(ext_net_id)s" expected but not found for router "%(router_id)s".
eo: Ekstera reto "%(ext_net_id)s" ekspektita sed ne trovita por enkursigilo "%(router_id)s".

en: External port
eo: Ekstera pordo

en: Extra Specs
eo: Ekstra Specifojn

en: Fail reason
eo: Kialo Malsukceso

[ctx: Power state of an Instance]
en: Failed
eo: Malsukcesita

en: Failed to add %(users_to_add)s project members%(group_msg)s and set project quotas.
eo: Malsukcesis aldoni %(users_to_add)s projekto membrojn %(group_msg)s kaj agordi projekto kvotojn.

en: Failed to add %s project groups and update project quotas.
eo: Malsukcesis aldoni %s projekto grupojn kaj ĝisdatigi projekto kvotojn.

en: Failed to add agent %(agent_name)s for network %(network)s.
eo: Malsukcesis aldoni agenton %(agent_name)s pro reto %(network)s.

en: Failed to add interface: %s
eo: Malsukcesis aldoni interfacon: %s

en: Failed to add project %(project)s to volume type access.
eo: Malsukcesis aldoni projekton %(project)s al volumo tipo aliro.

en: Failed to add route
eo: Malsukcesis aldoni kurson

en: Failed to check if description field is supported.
eo: Malsukcesis kontroli ĉu priskribo kampo estas subtenata.

en: Failed to check if network-ip-availability extension is supported.
eo: Neeblas validi se reto-ip-disponeblon etendaĵo estas subtenita.

en: Failed to check if neutron supports "auto_allocated_network".
eo: Malsukcesis kontroli se Neutron subtenas "auto_allocated_network".

en: Failed to check if nova supports "auto_allocated_network".
eo: Malsukcesis kontroli se Nova subtenas "auto_allocated_network".

en: Failed to check if shared field is supported.
eo: Malsukcesis kontroli ĉu opuza priskriba kampo estas subtenata.

en: Failed to create a rbac policy.
eo: Malsukcesis krei rbac regularo .

en: Failed to create network "%s".
eo: Malsukcesis krei  reton %s.

en: Failed to create network %s
eo: Malsukcesis krei  reto %s

en: Failed to create port "%s".
eo: Malsukcesis krei pordon "%s".

en: Failed to create router "%s".
eo: Malsukcesis krei enkursigilo "%s".

en: Failed to create router.
eo: Malsukcesis krei enkursigilo.

en: Failed to create subnet "%(sub)s" for network "%(net)s".
eo: Malsukcesis krei  subreton "%(sub)s" por reto "%(net)s".

en: Failed to create subnet "%(sub)s".
eo: Malsukcesis krei  subreton "%(sub)s".

en: Failed to delete network "%s"
eo: Malsukcesis forigi reto "%s"

en: Failed to delete port %s
eo: Malsukcesis forigi pordo %s

en: Failed to disable compute service for host: %s.
eo: Malsukceso malvalidigi komputa servo por gastiganto: %s.

en: Failed to evacuate host: %s.
eo: Malsukcesis  evakuii gastiganton: %s.

en: Failed to evacuate instances: %s
eo: Malsukcesis to evakui instancojn: %s

en: Failed to get attached volume.
eo: Malsukcesis ricevi kunligitan volumon.

en: Failed to get availability zone list.
eo: Malsukcesis trovi disponebleca zono listo.

en: Failed to get instance interfaces.
eo: Malsukcesis akiri aperajn interfacojn.

en: Failed to get mapping list %s
eo: Malsukcesis recevi mapiga listo %s

en: Failed to get network list.
eo: Malsukcesis ricevi reto listo.

en: Failed to live migrate instance to a new host.
eo: Malsukcesis tuja transmeto de la apero al freŝa gastiganto.

en: Failed to live migrate instance to host "%s".
eo: Malsukcesis tuja transmeto de la apero al gastiganto: "%s".

en: Failed to migrate host "%s".
eo: Malsukcesis migradi gastiganto: "%s".

en: Failed to migrate instances: %s
eo: Malsukcesis migradi instancojn: %s

en: Failed to migrate volume.
eo: Malsukcesis migri volumon.

en: Failed to modify %(users_to_modify)s project members%(group_msg)s and update project quotas.
eo: Malsukcesis modifi %(users_to_modify)s projekto membrojn%(group_msg)s kaj ĝisdatigi projekto kvotojn.

en: Failed to modify %s domain groups.
eo: Malsukcesis modifi %s domajno grupojn.

en: Failed to modify %s project members and update domain groups.
eo: Malsukcesis modifi %s projekto membrojn kaj ĝisdatigi domajno grupojn.

en: Failed to modify %s project members, update project groups and update project quotas.
eo: Malsukcesis modifi %s projekto membrojn,  ĝisdatigi projekto grupojn kaj ĝisdatigi 
     projekto kvotojn.

en: Failed to perform requested operation on instance "%s", the instance has an error status
eo: Malsukcesis plenumi petitan operacion al la apero "%s", la apero havas erara stato

en: Failed to remove project %(project)s from volume type access.
eo: Malsukcesis forigi projekton %(project)s de volumo tipo aliro.

en: Failed to set gateway.
eo: Neeblas agordi kluzon.

en: Failed to update network %s
eo: Malsukcesis ĝisdatigi reto %s

en: Failed to update port "%s".
eo: Malsukcesis ĝisdatigi pordo "%s".

en: Failed to update rbac policy %s
eo: Malsukcesis ĝisdatigi rbac regularo  %s

en: Failed to update router %s
eo: Malsukcesis ĝisdatigi enkursigilon %s

en: Failed to update subnet "%s".
eo:  Malsukcesis ĝisdatigi subreton "%s".

en: False
eo: Malprava

en: Fault
eo: Eraro

en: Federation
eo: Federacio

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Filter by an ISO 8061 formatted time, e.g. 2016-06-14T06:27:59Z
eo: Filtrilo de ISO 8061 formatita tempo, ekz. 2016-06-14T06:27:59Z

en: Fingerprint
eo: Fingrospuro

[ctx: Task status of an Instance]
en: Finishing Resize or Migrate
eo: Ĉesigi Regrandigon aŭ Migradon

en: Fixed IP Address
eo: Fiksita IP Adreso

en: Fixed IPs
eo: Fiksitaj IP-oj

en: Flat
eo: Plata

en: Flavor
eo: Variaĵo

en: Flavor Access
eo: Variaĵo Aliro

en: Flavor Choice
eo: Variaĵo Elekto

en: Flavor Details
eo: Variaĵo Detajloj

en: Flavor ID
eo: Variaĵo ID

en: Flavor ID =
eo: Variaĵo ID =

en: Flavor Information
eo: Variaĵo Informo

en: Flavor Name
eo: Variaĵo Nomo

en: Flavor Name =
eo: Variaĵo Nomo =

en: Flavor name cannot be empty.
eo: Variaĵo Nomo ne povas esti malplena.

en: Flavors
eo: Variaĵoj

en: Flavors define the sizes for RAM, disk, number of cores, and other resources and can be selected when users deploy instances.
eo: Variaĵoj difinas la grandojn por RAM, diskoj, nombro de kernoj, kaj aliaj risurcoj kaj povas esti elektitaj kiam uzantoj disponigas ekzemplerojn.

en: Floating IP
eo: Glita IP

en: Floating IP Address (optional)
eo: glidanta IP Adreso (nedeviga)

en: Floating IP Address =
eo: Glita IP Adreso =

en: Floating IP Details
eo: Glidanta IP detajloj

en: Floating IP address
eo: glidanta IP Adreso

en: Floating IP port forwarding rule %s created. It might take a few minutes to apply all rules.
eo: Glitaj IP-porda plusendada regulo %s kreita. Eble necesas kelkaj minutoj por apliki ĉiujn regulojn.

en: Floating IP port forwarding rule %s updated. It might take a few minutes to apply all rules.
eo: Glita IP-porda plusendada regulo %s ĝisdatigita. Eble necesas kelkaj minutoj por apliki ĉiujn regulojn.

en: Floating IP port forwarding rules
eo: Glita IP-pordo plusendaj reguloj

en: Floating IPs
eo: Glitantaj IP-oj

en: For %(type)s networks, valid IDs are %(min)s to %(max)s.
eo: Por %(type)s retoj, validaj ID-oj estas %(min)s al %(max)s.

en: For TCP and UDP rules you may choose to open either a single port or a range of ports. Selecting the "Port Range" option will provide you with space to provide both the starting and ending ports for the range. For ICMP rules you instead specify an ICMP type and code in the spaces provided.
eo: Por la TCP kaj UDP reguloj vi povus selekti malfermi aŭ unuopan pordon aŭ intervalo de pordoj. Per elekto de la  "Pordo Intervalo" opcio vi ricevas spacon por provizi ambaŭ la komencaj kaj la finaj pordoj por la intervalo. Por ICMP reguloj vi anstataŭe specifas ICMP tipon kaj kodon en la spacojn provizitaj.

en: For a %(network_type)s network, valid segmentation IDs are %(min)s through %(max)s.
eo: Por  %(network_type)s network, valida segmentado ID-oj estas %(min)s ĝis %(max)s.

en: Forbidden
eo: Malpermesata

[ctx: Force upload volume in in-use status to image]
en: Force
eo: Devigu

en: Force Delete Volume Backup | Force Delete Volume Backups
eo[0]: Perforte forigu Voluman Sekurkopion
eo[1]: Perforte forigu Voluman Sekurkopiojn

en: Force Host Copy
eo: Devigu Gastiganto Kopion

en: Forcing to create snapshot "%s" from attached volume.
eo: Devigo krei savkopion "%s" de alligita volumo.

en: Form Builder
eo: Forma Konstruilo

en: Format
eo: Formato

en: Format =
eo: Formato =

en: Free IPs
eo: Liberaj IP-oj

en: From Port
eo: De Pordo

en: From here you can add a DHCP agent for the network.
eo: De ĉi tie vi povas aldoni DHCP agenton por la reto.

en: From here you can allocate a floating IP to a specific project.
eo: De ĉi tie vi povas asigni glidanta IP al specifa projekto.

en: From here you can create a rbac policy.
eo: De ĉi tie vi povas krei rbac regularo.

en: From here you can create a snapshot of a volume.
eo: De ĉi tie vi povas krei savkopion de unu volumo.

en: From here you can update the default compute quotas (max limits).
eo: De ĉi-tie vi povas ĝisdatigi  la defaŭlt komputajn kvotojn (max limitoj).

en: From here you can update the default volume quotas (max limits).
eo: De ĉi-tie vi povas ĝisdatigi  la defaŭlt voluajn kvotojn (max limitoj).

en: Front-End Example:
eo: Fasada Ekzemplo:

en: Gateway IP
eo: Kluzo IP

en: Gateway IP and IP version are inconsistent.
eo: Kluzo IP kaj IP versio estas malkongruanta.

en: Gateway interface is added
eo: Kluzo interfaco estas aldonita

en: Go
eo: Iru

en: Graph
eo: Diagramo

en: Group
eo: Grupo

en: Group "%s" already exists.
eo: Grupo "%s" jam ekzistas.

en: Group "%s" was successfully created.
eo: Grupo "%s" sukcese kreita.

en: Group ID
eo: Grupo ID-o

en: Group ID =
eo: Grupo ID-o =

en: Group Information
eo: Grupo Informo

en: Group Management
eo: Grupo Mastrumado

en: Group Management: {{ group.name }}
eo: Grupo Mastrumado: {{ group.name }}

en: Group Members
eo: Grupo Membroj

en: Group Name
eo: Grupo Nomo

en: Group Name =
eo: Grupo Nomo =

en: Group Snapshot
eo: Grupa Savkopio

en: Group Snapshots
eo: Grupo Savkopioj

en: Group Type
eo: Grupo Tipo

en: Group Type Specs
eo: Grupo Tipo Specifoj

en: Group Type: %(group_type_name)s
eo: Grupo Tipo: %(group_type_name)s

en: Group Type: %(group_type_name)s
eo: Grupo Tipo: %(group_type_name)s

en: Group Types
eo: Grupo Tipoj

en: Group has been updated successfully.
eo: Grupo sukcese ĝisdatigita.

en: Group type is a type or label that can be selected at group creation time in OpenStack. It usually maps to a set of capabilities of the storage back-end driver to be used for this group. Examples: "Performance", "SSD", "Backup", etc. This is equivalent to the <tt>cinder type-create</tt> command. Once the group type gets created, click the "View Specs" button to set up specs key-value pair(s) for that group type.
eo: Grupo tipo estas tipo aŭ etikedo kiu povas esti selektita je grupo kreanta tempo en OpenStack. Ĝi kutime mapigas al aro da kapabloj de la memoro back-end pelilo uzonta por tiun grupon. Ekzemploj: "Rendimento", "SSD", "Sekurkopio", ktp. Tiu estas ekvivalenta al <tt>cinder tipo- krei</tt> komando. Kiam la grupo tipo estas kreita, kliku la "Vidu Specifojn" klavon por agordi specifajn klava-valoro paro(j)n por tiu grupo tipo.

en: Group type name "%s" already exists.
eo: Grupo tipo nomo "%s" jam ekzistas.

en: Group type name can not be empty.
eo: Grupo tipo nomo ne povas esti malplena.

en: Group which the new volume belongs to. Choose 'No group' if the new volume belongs to no group.
eo: Grupo, al kiu apartenas la nova volumo. Elektu 'Neniu grupo' se la nova volumo apartenas al neniu grupo.

en: Groups
eo: Grupoj

en: Groups are used to manage access and assign roles to multiple users at once. After creating the group, edit the group to add users.
eo: Grupoj estas uzita por mastrumi aliron kaj atribui rolojn al pluropajn uzantojn tujmomente. Post kreinta la grupon, redaktu la grupo por aldoni uzantojn

en: Groups are used to manage access and assign roles to multiple users at once. Edit the group's name and description.
eo: Grupoj estas uzita por mastrumi aliron kaj atribui rolojn al pluropajn uzantojn tujmomente. Redaktu la grupo nomo and priskribon.

en: Guaranteed Until
eo: Garantiata Ĝis

note: Translators: High Availability mode of Neutron router
en: HA mode
eo: HA reĝimo

[ctx: Current status of an Instance]
en: Hard Reboot
eo: Malvarma restarto

en: Hard Reboot Instance | Hard Reboot Instances
eo[0]: Malvarme Restarti Aperon
eo[1]: Malvarme Restarti Aperojn

[ctx: Task status of an Instance]
en: Hard Reboot Pending
eo: Malvarma Restartigo Pritraktota

[ctx: Task status of an Instance]
en: Hard Reboot Started
eo: Malvarma Restartigo Ekkomencita

en: Hard Rebooted Instance | Hard Rebooted Instances
eo[0]: Malvarme restartigita apero
eo[1]: Malvarme restartigita aperoj

[ctx: Task status of an Instance]
en: Hard Rebooting
eo: Malvarma Restartigo

en: Has Snapshots
eo: Havas Savkopion

en: Help
eo: Helpo

en: High Availability Mode
eo: Trea Disponeblo Reĝimo

en: High Availability Status
eo: Trea Disponeblo Stato

en: Home
eo: Hejmo

en: Host
eo: Gastiganto

en: Host =
eo: Gastiganto =

en: Host Aggregate Information
eo: Servilo Agregato Informo

en: Host Aggregates
eo: Serviloj Agregatoj

en: Host Name =
eo: Gastiganto Nomo  =

en: Host Routes
eo: Gastiganto Kursoj

en: Host Routes format error: Destination CIDR and nexthop must be specified (value=%s)
eo: Gastiganto Kurso formato eraro: Destono CIDR kaj 'nexthop' devas esti difinita (value=%s)

en: Host aggregates divide an availability zone into logical units by grouping together hosts. Create a host aggregate then select the hosts contained in it.
eo: Servilo agregatoj dividas disponeblan zonon en  abstraktajn unuojn per grupigi  servilojn. Kreu servilo agregato kaj poste elektu  la servilojn  entenata enen.

en: Host aggregates divide an availability zone into logical units by grouping together hosts. Edit the aggregate host to select hosts contained in it.
eo: Gastigo agregatoj dividas disponeblan zonon en abstraktajn unuojn per grupigi  servilojn. Redaktu gastigo agregato por elekti la gastigojn  entenata.

en: Hostname
eo: Servilonomo

en: Hosts
eo: Serviloj

en: Hypervisor
eo: Virtuala-maŝinmonitoro

en: Hypervisor Instances
eo: Virtuala-maŝinmonitoro  Aperoj

en: Hypervisor Servers
eo: Virtuala-maŝinmonitoraj  Serviloj

en: Hypervisor Summary
eo: Virtuala-maŝinmonitoraj  Rezumo

en: Hypervisors
eo: Virtualaj maŝinmonitoroj

en: ICMP code is provided but ICMP type is missing.
eo: ICMP kodo estas provizita sed ICMP tipo mankas.

en: IP Address
eo: IP Adreso

en: IP Address (optional)
eo: IP Adreso (nedeviga)

en: IP Address or CIDR
eo: IP Adreso aŭ CIDR

en: IP Addresses
eo: IP Adreso

en: IP Allocation Pools
eo: IP Asigno Komunaĵoj

en: IP Protocol
eo: IP Protokolo

en: IP Version
eo: IP Versio

en: IP address %s associated.
eo: IP adreso %s asociigita.

en: IP address allocation pools. Each entry is: start_ip_address,end_ip_address (e.g., 192.168.1.100,192.168.1.120) and one entry per line.
eo: IP adreso asigno komunaĵoj. Ĉiu enigo estas: start_ip_address,end_ip_address (ekz., 192.168.1.100,192.168.1.120) kaj unu enigo po linio.

en: IP address for the new port
eo: IP adreso por la nova pordo

en: IP address list of DNS name servers for this subnet. One entry per line.
eo: IP adreso listo de DNS nomo serviloj por tiu subreto. Unu enigo po linio.

en: IP address of Gateway (e.g. 192.168.0.254) If you do not want to use a gateway, check 'Disable Gateway' below.
eo: IP adreso de kluzo  (e.g. 192.168.0.254). Se vi ne volas uzi kluzon, agordu  'Disable Gateway' sube.

en: IP address of Gateway (e.g. 192.168.0.254) The default value is the first IP of the network address (e.g. 192.168.0.1 for 192.168.0.0/24, 2001:DB8::1 for 2001:DB8::/48). If you use the default, leave blank. If you do not want to use a gateway, check 'Disable Gateway' below.
eo: IP adreso de kluzo  (e.g. 192.168.0.254) La defaŭlta valoro estas la unuopa IP de la retadreso (e.g. 192.168.0.1 for 192.168.0.0/24, 2001:DB8::1 for 2001:DB8::/48). Se vi uzas la defaŭlto, lasi malplena. Se vi ne volas uzi kluzon, agordu  'Disable Gateway' sube.

en: IPv4 Address =
eo: IPv4 Adreso =

en: IPv6 Address =
eo: IPv6 Adreso =

en: IPv6 Address Configuration Mode
eo: IPv6 Adreso Konfiguro Moduso

en: ISO - Optical Disk Image
eo: ISO - Lumdisko Imago

en: Identifier
eo: Identigilo

en: Identifier Type
eo: Identigilo Tipo

en: Identity
eo: Identeco

en: Identity Provider ID
eo: Identeco Provizanto ID-o

en: Identity Providers
eo: Identeco Provizantoj.

en: Identity provider protocol created successfully.
eo: Identeco provizanto protokolo sukcese kreita.

en: Identity provider registered successfully.
eo: Identco provizanto sukcese registrita.

en: Identity provider updated successfully.
eo: Identeco provizanto sukcese ĝisdatigita.

en: Identity service does not allow editing user data.
eo: Identeca servo malpermesas redakti uzanto datumon.

en: Identity service does not allow editing user password.
eo: Identeca servo malpermesas redakti uzanto pasvorto.

en: If "No volume type" is selected, the volume will be created without a volume type.
eo: Se "Neniu volumo tipo" estas selektita, la volumo estos kreita sen volumo tipo.

en: If checked, the network will be enabled.
eo: Se markita, la reto estos estos ebligita.

en: If checked, the port will be enabled.
eo: Se markita, la pordo estos ebligita.

en: If checked, the router will be enabled.
eo: Se markita, la enkursigilo estos ebligita.

en: If checked, the selected floating IP will be released at the same time.
eo: Se markita, la selektita glita IP estos liberigita samtempe.

en: If console is not responding to keyboard input: click the grey status bar below.
eo: Se Konzolo ne respondas al klavaro enigon: kliku la grizan stato trabon suben.

en: If you don't specify an IP address here, the gateway's IP address of the selected subnet will be used as the IP address of the newly created interface of the router. If the gateway's IP address is in use, you must use a different address which belongs to the selected subnet.
eo: Se vi ne difinas IP adreso ĉi tie, la IP adreso de la kluzo de la selektita subreto estos uzita kiel IP adreso de la novkreita interfaco de la enkursigilo. Se la IP adreso de la kluzo estas jam uzita, vi devas uzi alia adreso kiu apartenas al la selektita subreto.

en: If you select an image via an HTTP/HTTPS URL, the Image Location field MUST be a valid and direct URL to the image binary; it must also be accessible to the Image Service. URLs that redirect or serve error pages will result in unusable images.
eo: Se vi elektas bildon per HTTP/HTTPS URL, la Bildo Loko Kampo DEVAS esti valida kaj rekta URL al la bildo binaro; ĝi ankaŭ devas esti alirebla al la bildo servo. URL-oj  kiuj alidirektas aŭ servas eraro paĝojn rezultas en neuzeblajn bildojn.

en: Image
eo: Bildo

[ctx: Type of an image]
en: Image
eo: Bildo

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Backup
eo: Bildo Sekurkopio

en: Image File
eo: Bildo Dosiero

en: Image ID
eo: Bildo ID

en: Image ID =
eo: Bildo ID =

en: Image Location
eo: Bildo Loko

en: Image Name
eo: Bildiga Nomo

en: Image Name =
eo: Bildiga Nomo =

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Pending Upload
eo: Bildo  Alŝuto Pritraktanta

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Snapshot Pending
eo: Bildo Savkopio Pritraktanta

en: Image Source
eo: Bildo Fonto

en: Image Type
eo: Bildo Tipo

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Uploading
eo: Bildo Alŝutanta

en: Image source must be specified
eo: Bildo fonto devas esti difinita

en: Image was successfully updated.
eo: Bildo estis sukcese ĝisdatigita.

en: Images
eo: Bildigojn

en: Images can be provided via an HTTP/HTTPS URL or be uploaded from your local file system.
eo: Bildoj  povas esti provizita per HTTP/HTTPS URL aŭ povas esti alŝutita de via lokala dosiersistemo.

en: Import Key Pair
eo: Importu Ŝlosilparo

en: Import Namespace
eo: Importu Nomspacon

en: Import Public Key
eo: Importu Publikan Ŝlosilon

[ctx: Current status of Volume Group]
en: In-use
eo: Uzata

[ctx: Current status of Volume Group Snapshot]
en: In-use
eo: Uzata

[ctx: Current status of a Volume]
en: In-use
eo: Uzata

en: Incremental
eo: Inkrementa

en: Indicates whether this identity provider should accept federated authentication requests.
eo: Indikas ĉu la identeco provizanto devus akcepti federiitajn petojn.

en: Info
eo: Informo

en: Information
eo: Informo

en: Ingress
eo: Ŝargi datumojn

en: Injected File Content (B)
eo: Injektitita Dosiero enhavo (B)

en: Injected File Path (B)
eo: Injektita Dosiero Vojo (B)

en: Injected Files
eo: Injektitaj Dosieroj

en: Instance
eo: Apero

en: Instance Action List
eo: Apero Ago Listo

en: Instance Admin Password
eo: Apero Admin Pasvorto

en: Instance Console
eo: Apero Konzolo

en: Instance Console Log
eo: Apero Konzolprotokolo

en: Instance ID
eo: Apero ID

en: Instance ID =
eo: Apero ID =

en: Instance Name
eo: Apero Nomo

en: Instance Name =
eo: Apero Nomo =

en: Instance Overview
eo: Apero Superrigardo

en: Instance Password is not set or is not yet available
eo: Apero Pasvorto ne estas agordita aŭ ankoraŭ ne estas disponebla

en: Instance Security Groups
eo: Apero Secureco Grupoj

en: Instances
eo: Instancoj

en: Insufficient privilege level to retrieve image list.
eo: Nesufiĉa privilegia nivelo por ricevi bildigo listo.

en: Insufficient privilege level to retrieve key pair list.
eo: Nesufiĉa privilegia nivelo por ricevi  ŝlosilparo listo.

en: Insufficient privilege level to view domain information.
eo: Nesufiĉa privilegio nivelo por vidi domajno informo.

en: Insufficient privilege level to view group information.
eo: Nesufiĉan privilegio nivelon por vidi grupan informon.

en: Insufficient privilege level to view identity provider information.
eo: Nesufiĉa privilegio nivelo por vidi grupan informon.

en: Insufficient privilege level to view mapping information.
eo: Nesufiĉan privilegio nivelon por vidi mapigo informon.

en: Insufficient privilege level to view project information.
eo: Nesufiĉan privilegio nivelon por vidi projekto informon.

en: Insufficient privilege level to view role information.
eo: Nesufiĉan privilegio nivelon por vidi rolo informon.

en: Insufficient privilege level to view user information.
eo: Nesufiĉa privilegio nivelo por vidi uzanto informon.

en: Interface added
eo: Interfaco aldonita

en: Interfaces
eo: Interfacoj

en: Internal IP address
eo: Interna IP adreso

en: Internal Interface
eo: Interna Interfaco

en: Internal port
eo: Interna pordo

en: Internal:
eo: Interna:

en: Invalid date format: Using today as default.
eo: Malĝusta dato formato. Uzante hodiaŭ kiel defaŭlto.

en: Invalid format for routes: %s
eo: Nevalida formato por enkursigiloj: %s

en: Invalid time period. The end date should be more recent than the start date.
eo: Malĝusta tempo formato. Uzante hodiaŭ kiel defaŭlto.

en: Invalid time period. You are requesting data from the future which may not exist.
eo: Malĝusta tempo formato. Vi estas petitanta datumon de la estonto kiu eble ne ekzistas.

en: It specifies the VNIC type bound to the networking port.
eo: Ĝi specifas la VNIC-tipon ligita al la reta pordo.

en: Items Per Page
eo: Elementoj per paĝo

en: Kernel
eo: kerno

en: Kernel ID
eo: Kerno ID

en: Key
eo: Klavo

en: Key Name
eo: Klavo Nomo

en: Key Pair
eo: Klavo Paro

en: Key Pair Details
eo: Ŝlosilparo Detajlojn

en: Key Pair Name
eo: Klavo Paro Nomo

en: Key Pair Name =
eo: Klavo Paro Nomo =

en: Key Pair Type
eo: Ŝlosil Paro Tipo

en: Key Pairs
eo: Ŝlosilaj Paroj

en: Key Pairs are how you login to your instance after it is launched.
eo: Ŝlosilparoj estas kiel vi ensalutas al via apero post kiam ĝi estas lanĉita.

en: Key Size (bits)
eo: Ŝlosilo Grando (bitoj)

en: Key Type
eo: Ŝlosilo Tipo

en: Key names can only contain alphanumeric characters, underscores, periods, colons and hyphens
eo:  Ŝlosilo nomoj nur enhavus  literciferajn signojn, substrekojn, punktojn, dupunktojn kaj dividstrekojn.

en: Key pair name may only contain letters, numbers, underscores, spaces, and hyphens and may not be white space.
eo: Ŝlosilparo nomo devas nur enhavi literoj, nombroj, substrekojn, spacetojn, kaj streketojn kaj ne devas esti blankspaco  .

en: Key with name "%s" already exists. Use Edit to update the value, else create key with different name.
eo: ŝlosilo kun nomo "%s" jam ekzistas. Uzu Agordo por ĝisdatigi la valoron, aŭ kreu ŝlosilon kun alia nomo.

en: Key-Value Pairs
eo: Klavo-Valoro Paroj

en: Key: burstIOPS and Value: 5000 (number value bigger than minIOPS)
eo: Ŝlosilo: maxIOPS kaj Valoro: 5000 (nombro pli granda ol minIOPS)

en: Key: maxIOPS and Value: 5000 (number value bigger than minIOPS)
eo: Ŝlosilo: maxIOPS kaj Valoro: 5000 (nombro pli granda ol minIOPS)

en: Key: minIOPS and Value: 20 (number value less than maxIOPS)
eo: Ŝlosilo: minIOPS kaj Valoro:20 (numera valoro malpli ol maxIOPS)

en: Key: size_iops_sec and Value: 16
eo: Ŝlosilo: grando_iops_sek kaj Valoro:16

en: Key: total_bytes_sec_max and Value: 512000
eo: Ŝlosilo: total_bajtoj_sek_maks kaj Valoro: 512000

en: Key: total_iops_sec and Value: 5000
eo: Ŝlosilo: total_iops_sec kaj Valoro: 5000

[ctx: Current status of an Image]
en: Killed
eo: Ĉesigita

en: Kubernetes Namespace
eo: Kubernetes Nomspaco

en: L3 Agent
eo: L3 Agento

en: Language
eo: Lingvo

[ctx: Time since the last update]
en: Last Updated
eo: Lastfoje ĝisdatigita

en: Launch
eo: Startu

en: Launch Index
eo: Lanĉi Indekson

en: Launch Instance
eo: Startu Aperon

en: Launch Instance (Quota exceeded)
eo: Lanĉu Aperon (Kvoto transpasita)

en: Launch as Instance
eo: Lanĉi kiel Aperon

en: Length of Injected File Path
eo: Longeco de Injektita dosierindiko

en: Limit
eo: Limo

en: List all floating IP port forwarding rules
eo: Listigu ĉiujn IP-pordan plusendadan regulojn

en: Live Migrate
eo: Tuja transmeto

en: Live Migrate Instance
eo: Tujtuje Transmeti Aperon

en: Live migrate an instance to a specific host.
eo: Tuja transmeto  de apero al specifa gastiganto.

en: Load Balancer VIP %s
eo: Ŝarĝodistribuilo  VIP %s

en: Local
eo: Lokala

en: Local Disk Usage
eo: Loka Disko Uzado

en: Local Storage (total)
eo: Loka memorilo  (sume)

en: Local Storage (used)
eo: Loka memorilo  (uzita)

[ctx: Action log of an instance]
en: Lock
eo: Ŝlosi

en: Lock Instance | Lock Instances
eo[0]: Ŝlosu  Aperon
eo[1]: Ŝlosu  Aperojn

en: Lock password
eo: Ŝlosu pasvorton

[ctx: Locked status of an instance]
en: Locked
eo: Ŝlosita

en: Locked Instance | Locked Instances
eo[0]: Ŝlosita  Apero
eo[1]: Ŝlositaj  Aperoj

en: Log
eo: Protokol

en: Log Length
eo: Protokol Longo

en: Log Lines Per Instance
eo: Protokol-linioj per Apero

en: Log length must be a nonnegative integer.
eo: Protokol longo devas esti ne-negativa entjero

en: MAC Address
eo: MAC Adreso

en: MAC Learning State
eo: MAC Lernado Stato

en: MAC address for the port.
eo: MAC Adreso por la pordo.

[ctx: Current status of a Volume]
en: Maintenance
eo: Funkcitenado

en: Make the image visible across projects.
eo: Vidigu la bildon super projektoj.

en: Manage
eo: Mastrumu

en: Manage Attachments
eo: Mastrumi Aldonaĵojn

en: Manage Floating IP Associations
eo: Mastrumu Glitaj IP Asociigojn

en: Manage Hosts
eo: Mastrumi  Servilojn

en: Manage Hosts Aggregate
eo: Mastrumi  Servilo Agregaton

en: Manage Hosts within Aggregate
eo: Mastrumu Servilojn kun agregato

en: Manage Members
eo: Mastrumu Membrojn

en: Manage Protocols
eo: Mastrumu Protokojn

en: Manage QoS Spec Association
eo: Mastrumu QoS Spec Asocion

en: Manage Rules
eo: Mastrumi Regulojn

en: Manage Security Group Rules: {{ security_group.name }} ({{ security_group.id }})
eo: Mastrumi Sekureco Grupo Regulojn: {{ security_group.name }} ({{ security_group.id }})

en: Manage Specs
eo: Mastrumu Specs

en: Manage Volume
eo: Mastrumu Volumon

en: Manage Volume Attachments
eo: Mastrumu Volumo Aldonaĵojn

en: Manage Volume Types
eo: Mastrumu Volumo Tipojn

en: Manage Volumes
eo: Mastrumu Volumojn

en: Manage floating IP port forwarding rules
eo: Mastrumu glitaj IP plusendajn regulojn

en: Manage floating IP port forwarding rules :
eo: Mastrumu glitaj IP plusendajn regulojn :

en: Manual
eo: Permane

en: Mapped Fixed IP Address
eo: Mapita fiksita IP Adreso

en: Mapped IP Address
eo: Mapigita  IP Adreso

en: Mapping ID
eo: Mapiga ID-o

en: Mapping ID "%s" is already used.
eo: Mapigi ID-o "%s" jam estas uzata.

en: Mapping created successfully.
eo: Mapigon sukcese kreita.

en: Mapping updated successfully.
eo: Mapigon sukcese ĝisdatigita.

en: Mappings
eo: Mapigojn

[ctx: Google's Material Design style theme]
en: Material
eo: Materialo

en: Max. Size (MB) =
eo: Max. Grando (MB) =

en: Maximum Transmission Unit. Minimum is 68 bytes for the IPv4 subnet and 1280 bytes for the IPv6 subnet.
eo: Maksimuma Transdona Unueco. Minimumo estas 68 bajtoj por la subreto IPv4 kaj 1280 bajtoj por la subreto IPv6

en: Memory MB Hours
eo: Memoro MB Horoj

en: Memory Usage
eo: Memor Uzado

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Message Level
eo: Mesaĝo Nivelo

en: Messages
eo: Mesaĝoj

en: Metadata
eo: Metadatumo

en: Metadata Definition File
eo: Metadatumo Difino Dosiero

en: Metadata Definitions
eo: Metadatumaj Difinoj

en: Metadata Items
eo: Metadatuma Elementoj

en: Method
eo: Metodo

en: Migrate
eo: Migru

[ctx: Action log of an instance]
en: Migrate
eo: Migri

en: Migrate Host
eo: Transmetu Gastiganto

en: Migrate Instance | Migrate Instances
eo[0]: Transmetu Aperon
eo[1]: Transmetu Aperojn

en: Migrate Volume
eo: Migru Volumon

en: Migrate a volume to a specific host. <br> <br> Force Host Copy: Enables or disables generic host-based force-migration, which bypasses driver optimizations.
eo: Migri volumon al specifa gastiganto. <br> <br> Devigu Gastiganto Kopio: Ebligas au malebligas genera gastiganto-bazita devigo-migradon, kiu preterpasas pelilo optimadojn.

en: Migrate all instances from a host with disabled nova-compute service. Optionally you can choose type of migration. All running instances of the host can be Live Migrated. Cold Migration is trying to use 'nova migrate' on each instance of migrated host.
eo: Transmetu ĉiujn aperojn de gastiganto kun malvalidigita Nova-komputa servo. Nedeviga vi povas elekti tipon de transmeto.   Ĉiujn funkciigantajn aperojn de la gastiganto povas esti Tuje transmetita. Malvarma transmeto elprovas uzi 'nova migrate' je ĉiu apero de la transmetita gastiganto.

[ctx: Current status of an Instance]
en: Migrating
eo: Migranta

[ctx: Task status of an Instance]
en: Migrating
eo: Migradanta

en: Migrating instances may cause some unrecoverable results.
eo: Transmeti aperojn povus kaŭzi iajn nekorekteblajn rezultojn.

en: Migration Policy
eo: Migrado Reĝimo

en: Min Disk
eo: Min Disko

en: Min. Size (MB) =
eo: Min. Grando (MB) =

en: Minimum Disk (GB)
eo: Minimuma Disko (GB)

en: Minimum RAM (MB)
eo: Minimuma RAM (MB)

en: Missing required settings: {}.
eo: Mankanta bezonata agordo: {}.

en: Modified domain "%s".
eo: Modifkita domajno "%s".

en: Modified flavor access of "%s".
eo: Modifita variaĵo  aliro de "%s".

en: Modified instance "%s".
eo: Modifigita aperoo "%s".

en: Modified project "%s".
eo: Modifigita projekto "%s".

en: Modified quotas of project
eo: Modifitaj kvotoj de projekto.

en: Modified volume type access: %s
eo: Modifikita volumo tipo aliro: %s

en: Modify Access
eo: Modifu Aliro

en: Modify Consumer
eo: Modifu Konsumanto

en: Modify Groups
eo: Modifi Grupojn

en: Modify Quotas
eo: Modifu Kvotojn

en: Modify dashboard settings for your user.
eo: Modifu stirpanelo  agordojn por la uzanto.

en: Modify group type name, description, and public status.
eo: Modifu grupo tipo nomon, priskribon, kaj publikan staton.

en: Modify name and description of a volume.
eo: Modifu nomon kaj priskribon de volumo.

en: Modify the name and description of a snapshot.
eo: Modifu la nomon kaj priskribon de savkopio.

en: Modify the name and description of a volume group.
eo: Modifu la nomon kaj priskribon de volumo grupo.

en: Modify volume type name, description, and public status.
eo: Modifu volumo tipo nomo, priskriobo, kaj publika stato.

en: Monitoring:
eo: Monitorado:

en: More
eo: Pli

en: Multiattach volumes are not yet supported.
eo: Multligitaj volumoj ankoraŭ ne estas subtenata.

en: Name
eo: Nomo

en: Name =
eo: Nomo =

en: Name or other identifier for existing volume
eo: Nomo aŭ alia identigilo por ekzistanta volumo

en: Name: %(name)s ID: %(uuid)s
eo: Nomo: %(name)s ID-on: %(uuid)s

en: Namespace
eo: Nomspaco

en: Namespace %s has been created.
eo: Nomspaco %s estis kreita.

en: Namespace Definition Source
eo: Nomspaco Difino Fonto

en: Namespace JSON
eo: Nomspaco JSON

en: Namespace Overview
eo: Nomspaca superrigardo

en: Namespace Resource Type Associations
eo: Nomspaco Risurco Tipo Asocioj

en: Namespace successfully updated.
eo: Nomspaco sukcese ĝisdatigita.

en: Namespaces
eo: Nomspacoj

en: Namespaces can be associated to different resource types. This makes the properties in the namespace visible in the 'Update Metadata' action for that type of resource.
eo: Nomspacoj povas esti asociigitaj al diversaj risurco tipoj. Tio faras la ecojn en la nomspaco videbla en la 'Ĝisdatigu Metadatumo' ago por tio risurco tipo.

en: Network
eo: Reto

en: Network %s was successfully updated.
eo: Reto %s  sukcese ĝisdatigita.

en: Network Address
eo: Retadreso

en: Network Address Source
eo: RetAdreso Fonto

en: Network Address and IP version are inconsistent.
eo: Retadreso kaj IP versio estas malkongruanta.

en: Network Agents
eo: Retaj Agentoj

en: Network Details
eo: Reto Detajloj

en: Network ID
eo: Reto ID

en: Network ID =
eo: Reto ID =

en: Network Mask
eo: Reto Masko

en: Network Name
eo: Reto Nomo

en: Network QoS
eo: Reto QoS

en: Network QoS Policies
eo: Reto QoS Regularo

en: Network Quotas
eo: Retaj Kvotoj

en: Network Topology
eo: Reto Topologio

en: Network Type:
eo: Reto Tipo:

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24)
eo: Retadreso en CIDR formato  (e.g. 192.168.0.0/24)

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48)
eo: Retadreso en CIDR formato  (e.g. 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48)

en: Network list can not be retrieved.
eo: Neeblas ricevi Reto listo.

[ctx: Task status of an Instance]
en: Networking
eo: Retkonektadanta

en: Networks
eo: Retoj

en: Never
eo: Neniam

en: Never updated
eo: Neniam ĝisdatigita

en: New DHCP Agent
eo: Nova DHCP Agento

en: New Flavor
eo: Nova Variaĵo

en: New Host
eo: Freŝa Gastiganto

en: New QoS Spec Consumer
eo: Nova QoS Spec Konsumanto

en: New Size (GiB)
eo: Nova Grando (GiB)

en: New name cannot be empty.
eo: Nova nomo ne povas esti malplena.

en: New name conflicts with another group type.
eo: Nova nomo konfliktas kun alia grupo tipo.

en: New name conflicts with another volume type.
eo: Nova nomo konfliktas kun alia volumo tipo.

en: New password
eo: Freŝa pasvorto

en: New size must be greater than current size.
eo: Nova grando devas esti pli granda ol nuntempa grando.

en: Next Hop
eo: Sekvanta Stacio

en: Next Hop IP must be a part of one of the subnets to which the router interfaces are connected.
eo: Sekvanta Stacio IP devas esti parto de unu el la subretoj al kiu la enkursigilaj interfacoj estas konektita.

en: No
eo: Ne

en: No Host selected.
eo: Neniu Servilo selektita.

en: No Hosts found.
eo: Neniuj Serviloj trovita

en: No Ports available
eo: Neniuj Pordoj havebla

[ctx: Power state of an Instance]
en: No State
eo: Neniu Stato

en: No assigned volumes
eo: Ne atribuitaj volumoj

en: No associated fixed IP
eo: Neniu asignita fiksita IP

en: No associations defined.
eo: Neniuj asocioj difinita

en: No attached device
eo: Neniu alligita funkciilo

en: No availability zones found
eo: Neniujn disponeblo zonojn trovita

en: No available console found.
eo: Ne eblas trovi disponeblan konzolon.

en: No available projects
eo: Neniuj haveblaj Projektoj

en: No flavors available
eo: Neniuj variaĵoj havebla

en: No flavors meet minimum criteria for selected boot source.
eo: Neniuj variaĵo  plenumas minimalan kriterion por selektita praŝargfonto.

en: No floating IP addresses allocated
eo: Neniuj glitaj IP adresoj asignitaj

en: No floating IP pools available
eo: Neniuj glitaj IP Komunaĵoj disponeblaj

en: No floating IP pools with IPv4 subnet available
eo: Neniu glidanta IP Komunaĵoj kun IPv4 subreto disponebla

en: No group
eo: Neniu grupo

en: No groups found.
eo: Neniuj grupoj trovitaj.

en: No groups.
eo: Neniuj grupoj.

en: No host selected.
eo: Neniu servilo selektita.

en: No hosts found.
eo: Neniujn servilojn trovita.

en: No images available
eo: Neniuj bildoj havebla

en: No input was provided for the namespace content.
eo: Neniu enigo estis provizita por la nomspaca enhavo.

en: No instances available
eo: Neniuj aperoj disponeblaj.

en: No key pairs available
eo: Neniuj klavo paroj havebla

en: No mappings available
eo: Neniujn mapigojn havebla

en: No networks available
eo: Neniuj retoj disponeblaj.

en: No new QoS spec available
eo: Neniu nova QoS spec havebla

en: No options specified
eo: Neniujn opciojn difinitaj

en: No other agents available.
eo: Neniuj aliaj agentoj haveblaj.

en: No other hosts available
eo: Neniuj aliaj gastigantoj havebla.

en: No other hosts available.
eo: Neniuj aliaj gastigantoj havebla.

en: No other volume types available
eo: Neniuj aliaj volumo tipojn havebla

en: No ports available
eo: Neniuj pordoj disponebla

en: No project available
eo: Neniu projekto disponebla

en: No projects found.
eo: Neniuj projektoj trovita.

en: No projects selected. All projects can use the flavor.
eo: Neniuj projektoj selektitaj. Ĉiuj projektoj povus uzi la variaĵo.

en: No router
eo: Neniu enkursigilo

en: No rules defined.
eo: Neniuj reguloj definitaj.

en: No security group is associated
eo: Neniu sekureco grupo estas asociita

en: No security groups available
eo: Neniuj secureco grupoj disponebla

en: No security groups enabled.
eo: Neniuj secureco grupoj ebilgita.

en: No security groups found.
eo: Neniuj secureco grupoj trovitaj.

en: No server groups available
eo: Neniuj servilo grupoj haveblaj

en: No snapshot for this volume
eo: Neniu savkopio por ĉi tiu volumo

en: No source, empty volume
eo: Neniu fonto, malplena volumo

en: No subnets available
eo: Neniuj subretoj disponeblaj.

en: No users found.
eo: Neniuj uzantoj trovita.

en: No users.
eo: Neniuj uzantoj.

en: No valid group type
eo: Neniu valida grupa tipo

en: No volume type
eo: Neniu volumo tipo

en: No volume types found.
eo: Neniuj volumo tipoj trovita.

en: No volume types selected.
eo: Neniuj volumo tipoj elektitaj.

en: No volumes attached
eo: Neniuj volumoj ligita

en: No volumes attached.
eo: Neniuj volumoj kunligitaj.

en: No volumes available
eo: Neniuj volumoj disponeblaj.

en: No volumes found.
eo: Neniuj volumoj trovita.

en: No volumes selected.
eo: Neniuj volumoj elektitaj.

en: Non admin users are not allowed to make images public.
eo: Neadministraj uzantoj ne estas permesita fari bildojn publika.

en: Non-Members
eo: Ne-Membroj

en: Non-Public from Other Projects
eo: Ne-Publika de aliaj Projektoj

en: None
eo: Nenion

[ctx: Task status of an Instance]
en: None
eo: Nenion

en: None (removes spec)
eo: Neniun (forigas spec)

en: Normal
eo: Normala

en: Not attached
eo: Ne alligita

en: Not available
eo: Ne havebla

en: Note that a volume can not be deleted if it is &quot;attached&quot; or has any dependent snapshots.
eo: Notu ke volumo ne povas esti forigita kiam ĝi estas &quot;ligita&quot; aŭ havas iujn dependantajn savkopiojn.

en: Note:
eo: Komento:

en: Number of Instances
eo: Kvanto de Aperoj

en: Number of Snapshots
eo: Kvanto de Savkopioj

en: Number of VCPUs
eo: Kvanto de VCPUs

en: Number of Volumes
eo: Kvanto de Volumoj

en: Number of items to show per page (applies to the pages that have API supported pagination, Max Value: %s)
eo: Nombro da elementoj vidigota per paĝo (aplikas al la paĝo kiu havas API subtenatan paĝonumeradon, Max Valoro: %s)

en: Number of log lines to be shown per instance
eo: Kvanto da protokol-linioj vidigota per apero

en: OR Copy/Paste your Private Key
eo: OR Kopii/Alglui vian Privatan Klavon

en: OVA - Open Virtual Appliance
eo: OVA - Nefermita Virtuala Aplikaĵo

en: Object
eo: Objekto

en: Object ID
eo: Objekto ID

en: Object Store
eo: Objekto Memorilo

en: Object Type
eo: Objekto Tipo

en: Old Flavor
eo: Malnova Variaĵo

en: Old password and new password must be different
eo: Malnova pasvorto kaj nova pasvorto devas esti malsama

en: On Demand
eo: Laŭpete

en: Once a floating IP is released, there is no guarantee the same IP can be allocated again.
eo: Kiam glita IP-o estas liberigita, tiam ne estas garantio ke la sama IP-o povas esti asignita denove.

en: Only definitions in raw JSON format are supported.
eo: Nur difinoj en kruda JSON formato estas subtenata.

en: Open Port
eo: Malfermita Pordo

en: Open Port/Port Range:
eo: Malferma Pordo/Pordo Intervalo:

en: OpenStack Profiler
eo: OpenStack Profililo

en: OpenStack RC File
eo: OpenStack RC Dosiero

en: OpenStack clouds.yaml File
eo: OpenStack clouds.yaml Dosiero

en: Optionally, you may choose to create a new volume.
eo: Nedeviga, vi eble volus krei novan volumon.

en: Other IPv6 modes: ipv6_ra_mode=%(ra_mode)s, ipv6_address_mode=%(addr_mode)s
eo: Aliaj IPv6 reĝimoj: ipv6_ra_mode=%(ra_mode)s, ipv6_address_mode=%(addr_mode)s

en: Other Protocol
eo: Alia Protokol

en: Out of range float values are not JSON compliant: %r
eo: Ekstervarieja glitkoma valoroj ne estas JSON konformema: %r

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Owner
eo: Posedanto

en: Owner of the device attached to the port
eo: Posedanto de la funkciilo alligita al pordo

en: Ownership of a volume can be transferred from one project to another. Accepting a transfer requires obtaining the Transfer ID and Authorization Key from the donor. This is equivalent to the <tt>openstack volume transfer request accept</tt> command.
eo: Propraĵo de volumo povas esti transendita de unu projekto al alia. Akzeptanta transsendon postulas ricevi la Transigo ID kaj la Rajtigo Ŝlosilo de la donacinto. Tiu estas ekvilalenta al <tt>openstack volume transfer request accept</tt> komando.

en: Ownership of a volume can be transferred from one project to another. Once a volume transfer is created in a donor project, it then can be "accepted" by a recipient project. This is equivalent to the <tt>openstack volume transfer create</tt> command.
eo: Propraĵo de volumo povas esti transendita de unu projekto al alia. Kiam volumo transigon estas kreita en donacinta projekto, ĝi  povas esti "akceptita" de ricevinta projketo. Tiu estas ekvilalenta al <tt>openstack volume transfer create</tt> komando.

en: PLOOP - Virtuozzo/Parallels Loopback Disk
eo: PLOOP - Virtuozzo/Parallels Inverscicla Disko

en: Page Not Found
eo: Paĝo Ne Trovita

en: Password
eo: Pasvorto

[ctx: Current status of an Instance]
en: Password
eo: Pasvorto

en: Password Expires At
eo: Pasvorto Senvalidiĝas je

en: Password changed. Please log in again to continue.
eo: Pasvorto ŝanĝita. Bonvolu ensaluti por daŭrigi.

en: Password changed. Please log in to continue.
eo: Pasvorto estas ŝanĝita. Bonvolu ensaluti por daŭrigi.

en: Password is locked.
eo: Pasvorto estas 	ŝlosita.

en: Passwords do not match.
eo: Pasvortoj ne kongruas.

en: Path
eo: Pado

[ctx: Action log of an instance]
en: Pause
eo: Paŭzigu

en: Pause Instance | Pause Instances
eo[0]: Paŭzigu Aperon
eo[1]: Paŭzigu Aperojn

[ctx: Current status of an Instance]
en: Paused
eo: Paŭzigita

[ctx: Power state of an Instance]
en: Paused
eo: Paŭzigita

en: Paused Instance | Paused Instances
eo[0]: Paŭzigita Apero
eo[1]: Paŭzigitaj Aperoj

[ctx: Task status of an Instance]
en: Pausing
eo: Paŭziganta

[ctx: Current status of an Image]
en: Pending Delete
eo: Pritraktota Forigo

en: Per Volume Size (GiB)
eo: Per Volumo Grando (GiB)

en: Physical Network
eo: Fisika reto

en: Physical Network:
eo: Fisika Reto:

en: Please capture the application credential ID and secret in order to provide them to your application.
eo: Bonvolu kapti la aplikaĵon legitimaĵon ID kaj sekreton por provizi ilin al via apliko.

en: Please note:
eo: Bonvolu notu:

en: Please try again later [Error: %s].
eo: Bonvolu provu denove pli poste [Error: %s].

en: Pool
eo: Komunaĵo

en: Port
eo: Pordo

en: Port %s was successfully created.
eo: Pordo %s estis sukcese kreita.

en: Port %s was successfully updated.
eo: Pordo %s estis sukcese ĝisdatigita.

en: Port ID =
eo: Pordo ID =

en: Port Range
eo: Pordo Intervalo

en: Port Security
eo: Pordo Sekureco

en: Port Security Enabled
eo: Pordo Sekureco Ebligita

en: Port Security Groups
eo: Pordo Secureco Grupoj

en: Port list can not be retrieved.
eo: Pordo listo nericevebla

en: Port to be associated
eo: Pordo asociigonta

en: Ports
eo: Pordoj

en: Power State
eo: Povo   Stato

[ctx: Task status of an Instance]
en: Powering Off
eo: Malŝalti Kurenton

[ctx: Task status of an Instance]
en: Powering On
eo: Ŝalti Kurenton

en: Prefix:
eo: Prefikso:

[ctx: Task status of an Instance]
en: Preparing Resize or Migrate
eo: Prepari Regrandigo aŭ Migradon

en: Prevent the deletion of the image.
eo: Preventu la forigon de la bildo.

en: Primary Project
eo: Unua Projekto

en: Private Key File
eo: Privata  Ŝlosilo Dosiero

en: Profile
eo: Profilo

en: Project
eo: Projekto

en: Project =
eo: Projekto =

en: Project Details
eo: Projekto Detajlojn

en: Project Groups
eo: Projekto Grupojn

en: Project ID
eo: Projekto ID

en: Project ID =
eo: Projekto ID-on =

en: Project ID:
eo: Projekto ID:

en: Project Information
eo: Projekto Informo

en: Project Limits
eo: Projekto Limoj

en: Project Members
eo: Projekto Membrojn

en: Project Name
eo: Projekto Nomo

en: Project Name =
eo: Projekto Nomo =

en: Project Quotas
eo: Projekto Kvotoj

en: Project Usage
eo: Projekto Uzaĵo

en: Project Usage Overview
eo: Projekto Uzado Superrigardo

en: Project name "%s" is already used.
eo: Projekto nomo "%s" jam estas uzita.

en: Projects
eo: Projekto

en: Projects:
eo: Projektoj:

en: Properties Target:
eo: Eco-Celo:

en: Protected
eo: Protektita

en: Protocol
eo: Protokolo

en: Protocol ID
eo: Protokolo ID-o

en: Protocol ID "%s" is already used.
eo: Protokolo ID-o "%s" jam estas uzata.

en: Protocols
eo: Protokolojn

en: Provider
eo: Provizanto

en: Provider Network
eo: Provizanto Reto

en: Provider Network Type
eo: Provizanto Reto Tipo

en: Public
eo: Publika

en: Public Key
eo: Publika Ŝlosilo

en: Public:
eo: Publika:

en: QCOW2 - QEMU Emulator
eo: QCOW2 - QEMU Imitilo

en: QOS Policy ID
eo: QOS Regularo ID

en: QoS Policy
eo: QOS Regularo

en: QoS Spec name "%s" already exists.
eo: QoS Specifo Nomo "%s" jam ekzistas.

en: QoS Spec to be associated
eo: QoS Spec asociigonta

en: QoS Spec:
eo: QoS Spec-o:

en: QoS Spec: {{ qos_spec_name }}
eo: QoS Specifo: {{ qos_spec_name }}

en: QoS Specs
eo: QoS Specifoj

en: QoS Specs can be associated with volume types. It is used to map to a set of quality of service capabilities requested by the volume owner. This is equivalent to the <tt>openstack volume qos create</tt> command. Once the QoS Spec gets created, click the "Manage Specs" button to manage the key-value specs for the QoS Spec. <br> <br> Each QoS Spec entity has a "Consumer" value which indicates where the administrator would like the QoS policy to be enforced. This value can be "front-end" (Compute back-end), "back-end" (Block Storage back-end), or "both".
eo: QoS Specifoj povas esti asociigita kun volumo tipoj. Estas uzita por mapigi al aro de qos kapabloj petita de la volumo posedanto. Tiu estas ekvivalenta al al <tt>openstack volumo qos kreu</tt> komando. Kiam la QoS Specifo estas kreita, kliku je la "Mastrumi Specifojn" klavon por mastrumi la klavo-valoro specifojn por la QoS Specifo. <br><br> Ĉiu QoS Specifo ento havas "Konsumanto" valoro kiu indikas kie la administranto volas la QoS regularon efikigita. Tiu valoro povas esti "front-end" (Komputila back-end), "back-end" (BlokMemoro), or "ambaŭ".

[ctx: Current status of an Image]
en: Queued
eo: Envicigita

en: Quota Name
eo: Kvota Nomo

en: Quota exceeded for creating snapshots
eo: Kotizo transpasita por krei savkopiojn

en: Quota exceeded for resource router.
eo: Kvota transpasita por risurco enkursigilo.

en: Quota value(s) cannot be less than the current usage value(s): %s.
eo: Kvota valoro(j) ne devas esti mapli granda ol la nuna uzo valoro(j): %s.

en: RAM (total)
eo: RAM (sume)

en: RAM (used)
eo: RAM (uzita)

en: RBAC Policies
eo: RBAC Regularo

en: RBAC Policy %s was successfully updated.
eo: RBAC Regularo  %s sukcese ĝisdatigita.

en: RBAC Policy Details
eo: RBAC Regularo Detajloj

en: RBAC Policy was successfully created.
eo: RBAC Regularo estis sukcese kreita.

en: RX/TX Factor
eo: RX/TX Faktoro

en: RX/TX factor
eo: RX/TX faktoro

en: Ramdisk
eo: RAM-disko

en: Ramdisk ID
eo: Ram-disko ID

en: Raw
eo: Kruda

[ctx: Image format for display in table]
en: Raw
eo: Kruda

en: Reason
eo: Kialo

en: Reason: %(disabled_reason)s
eo: Kialo: %(disabled_reason)s

[ctx: Action log of an instance]
en: Reboot
eo: Restartigu

[ctx: Current status of an Instance]
en: Reboot
eo: Restartigu

[ctx: Task status of an Instance]
en: Reboot Pending
eo: Restartigo Pritraktota

[ctx: Task status of an Instance]
en: Reboot Started
eo: Restartigo Ekkomencita

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebooting
eo: Restartiganta

[ctx: Action log of an instance]
en: Rebuild
eo: Rekonstrui

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rebuild
eo: Rekonstruanta

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuild Block Device Mapping
eo: Rekonstrui Blok Funkciilo Mapigon

en: Rebuild Instance
eo: Rekonstruu Aperon

en: Rebuild Password
eo: Refaru Pasvorton

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuild Spawning
eo: Rekonstrui  Spawning

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuilding
eo: Rekonstruanta

en: Rebuilding instance %s.
eo: Rekonstrui apero %s.

en: Recreate EC2 Credentials
eo: Rekrei EC2 legitimaĵojn

en: Regenerate and download Key Pair &quot;%(keypair_name)s&quot;
eo: Regeneru kaj elŝutu ŝlosilparon &quot;%(keypair_name)s&quot;

en: Region
eo: Regiono

en: Regions:
eo: Regionoj:

en: Register Identity Provider
eo: Registru Identeco Provizanto

en: Register a identity provider that is trusted by the Identity API to authenticate identities.
eo: Registriĝu identeco provizanton kiu estas fidita de la Identeco API por aŭtentigi identecojn.

en: Release Floating IP | Release Floating IPs
eo[0]: Liberigu Glitan IP-on
eo[1]: Liberigu Glitajn IP-ojn

en: Released Floating IP | Released Floating IPs
eo[0]: Liberigita Glita IP-o
eo[1]: Liberigitaj Glitaj IP-oj

en: Remote
eo: Defora

en: Remote IDs
eo: Defora ID-oj

en: Remote IDs are associated with the identity provider and are globally unique. This indicates the header attributes to use for mapping federation protocol attributes to Identity API objects. If no value is provided, the list will be set to empty.
eo: Defora ID-ojn estas asociigita kun la identeco provizanto kaj estas ĉiea unuopa. Tiu indikas la kapaj atributoj  uzonta por mapigi federo protokolo atributojn al Identeco API objektoj. Se ne estas provizita valoro, la listo estos agordita malplene.

en: Remote IP Prefix
eo: Defora IP Prefikso

en: Remote Security Group
eo: Defora Sekureco Grupo

en: Remote:
eo: Defora:

en: Remove User | Remove Users
eo[0]: Forigu Uzanton
eo[1]: Forigu Uzantojn

en: Remove Volumes from Group
eo: Forigu Volumojn de Grupo

en: Removed User | Removed Users
eo[0]: Forigita Uzanto
eo[1]: Forigitaj Uzantoj

en: Removing a key pair can leave OpenStack resources orphaned. You should not remove a key pair unless you are certain it is not being used anywhere.
eo: Forigu ŝlosilo paron povas lasi OpenStack risurcoj orfiniĝitaj. Vi ne devus forigu ŝlosilo paron krom vi estas certa ke ĝi ne estas ankoraŭ  uzita ie.

en: Removing volumes from volume group "%s"
eo: Forigante volumojn de volumo grupo "%s"

en: Replication Status
eo: Replika Statuso

en: Report Bug
eo: Raportu Cimon

en: Request ID
eo: Peto ID

en: Request for resizing of instance "%s" has been submitted.
eo: Peto por regrandiĝi de apero "%s" estas sendita.

en: Request for restoring backup %(backup_name)s to volume with id: %(volume_id)s has been submitted.
eo: Peto por restaŭri sekurkopion %(backup_name)s al volumo kun id: %(volume_id)s estis sendita.

en: Requested snapshot would exceed the allowed quota.
eo: Petita savkopio transpasus la permesita kvota.

en: Required Settings
eo: Bezonata Agordo

[ctx: Action log of an instance]
en: Rescue
eo: Savi

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rescue
eo: Savadita

en: Rescue Instance
eo: Savkopio apero

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rescued
eo: Savadita

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rescuing
eo: Savidanta

en: Reservation ID
eo: Reservacia ID

[ctx: Current status of a Volume]
en: Reserved
eo: Rezervita

en: Resize
eo: Regrandiĝu

[ctx: Action log of an instance]
en: Resize
eo: Regrandigu

en: Resize Instance
eo: Regrandigu Aperon

en: Resize the canvas by scrolling up/down with your mouse/trackpad on the topology. Pan around the canvas by clicking and dragging the space behind the topology.
eo: Regrandigu la desegna areaĵo rulumante kun via muso/tuŝplato sur la topologio. Tiri ĉirkaŭe la desegna areaĵo per kliki kaj ŝovi la spacon post la topologio.

[ctx: Current status of an Instance]
en: Resize/Migrate
eo: Regrandigu/Migradu

[ctx: Current status of an Instance]
en: Resized
eo: Regrandigita

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resized or Migrated
eo: Regrandigita aŭ Migradita

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resizing or Migrating
eo: Regrandigi aŭ Migradi

en: Resource Types
eo: Risurco Tipoj

en: Resource Types =
eo: Risurco Tipoj =

en: Resource types updated for namespace %s.
eo: Risurco tipoj ĝisdatigita por nomspaco %s.

en: Resources
eo: Risurcoj

en: Restarted instances will lose any data not saved in persistent storage.
eo: Restartigitaj aperoj perdos iu ajn datumon ne konservita en persistanta memorilo.

en: Restore Backup
eo: Restaŭru Sekurkopion

en: Restore Backup to Volume
eo: Restaŭru Sekurkopio al Volumo

en: Restore Backup:
eo: Restaŭru Sekurkopion:

en: Restore Volume Backup
eo: Restaŭru Volumo Sekurkopion

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Restoring
eo: Esti Restaŭriganta

[ctx: Task status of an Instance]
en: Restoring
eo: Restaŭriganta

[ctx: Current status of a Volume]
en: Restoring Backup
eo: Restaŭri Sekurkopion

[ctx: Action log of an instance]
en: Resume
eo: Reaktivigu

en: Resume Instance | Resume Instances
eo[0]: Daŭrigi Aperon
eo[1]: Daŭrigi Aperojn

en: Resumed Instance | Resumed Instances
eo[0]: Daŭrigita Apero
eo[1]: Daŭrigitaj Aperoj

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resuming
eo: Daŭriganta

en: Retrieve Instance Password
eo: Ricevu Apero Pavorton

en: Retrieve Password
eo: Retrovu Pasvorton

en: Revert Resize/Migrate
eo: Malfaru Regrandigo/Migrado

[ctx: Current status of an Instance]
en: Revert Resize/Migrate
eo: Malfaru Regrandigon/Migradon

[ctx: Task status of an Instance]
en: Reverting Resize or Migrate
eo: Malfari Regrandigon aŭ Migradon

en: Role
eo: Rolo

en: Role ID
eo: Rolo ID

en: Role ID =
eo: Rolo ID-o =

en: Role Name
eo: Rolo Nomo

en: Role Name =
eo: Rolo Nomo =

en: Role assignments
eo: Rol-atribuojn

en: Role created successfully.
eo: Rolon sukcese kreita.

en: Role updated successfully.
eo: Rolon sukcese ĝisdatigita.

en: Roles
eo: Roloj

en: Roles from Groups
eo: Roloj de Grupoj

en: Root Disk
eo: Radika Disko

en: Root Disk (GB)
eo: Radika Disko (GB)

en: Router
eo: Enkursigilo

en: Router %s was successfully created.
eo: Enkursigilo %s estis sukcese kreita.

en: Router %s was successfully updated.
eo: Enkursigilo %s estis sukcese ĝisdatigita.

en: Router ID =
eo: Enkursigilo ID =

en: Router Name
eo: Enkursigilo Nomo

en: Router Name =
eo: Enkursigilo Nomo =

en: Router Type
eo: Enkursigilo Tipo

en: Routers
eo: Enkursigiloj

en: Routers on %(host)s
eo: Enkursigiloj je  %(host)s

en: Rule
eo: Regulo

en: Rule:
eo: Regulo:

en: Rules
eo: Regulojn

en: Rules define which traffic is allowed to instances assigned to the security group. A security group rule consists of three main parts:
eo: Reguloj difinas kiu trafiko estas permesita al aperojn asignita al sekureco grupo. Sekureco grupo regulo konsistas de tri ĉefaj partoj:

[ctx: Power state of an Instance]
en: Running
eo: Funkcianta

en: Running Instance Migration Type
eo: Funkcianta apero transmeta tipo

en: SLAAC: Address discovered from OpenStack Router
eo: SLAAC: Adreso malkovrita de OpenStack Enkursigilo

en: SLAAC: Address discovered from an external router
eo: SLAAC: Adreso malkovrita de ekstera Enkursigilo

en: SSH Key
eo: SSH Ŝlosilo

en: SSH key pairs can be generated with the ssh-keygen command:
eo: SSH ŝlosilparoj povas esti generata kun la ssh-keygen komando:

en: Save
eo: Savu

en: Save Changes
eo: Savu ŝanĝojn

en: Saved extra spec "%s".
eo: Estas konservita ekstra specifo "%s".

en: Saved group type spec "%s".
eo: Konservis grupo specifon "%s".

en: Saved spec "%s".
eo: Estas konservita specifo "%s".

[ctx: Current status of an Image]
en: Saving
eo: Konservi

en: Scheduled deletion of Instance | Scheduled deletion of Instances
eo[0]: Vicigilita forigu de Apero
eo[1]: Vicigilita forigu de Aperoj

en: Scheduled deletion of Snapshot | Scheduled deletion of Snapshots
eo[0]: Vicigilita forigu de Savkopio
eo[1]: Vicigilita forigu de Savkopioj

en: Scheduled deletion of Volume | Scheduled deletion of Volumes
eo[0]: Vicigilita forigu de Volumon
eo[1]: Vicigilita forigu de Volumojn

en: Scheduled deletion of Volume Backup | Scheduled deletion of Volume Backups
eo[0]: Vicigilita forigon de Volumo Sekurkopion
eo[1]: Vicigilita forigon de Volumo Sekurkopiojn

en: Scheduled deletion of Volume Snapshot | Scheduled deletion of Volume Snapshots
eo[0]: Vicigilita forigon de Volumo Savkopion
eo[1]: Vicigilita forigon de Volumo Savkopiojn

en: Scheduled forced deletion of Volume Backup | Scheduled forced deletion of Volume Backups
eo[0]: Vicigilita perfortan forigon de Voluma Sekurkopio
eo[1]: Vicigilita perfortan forigon de Voluma Sekurkopioj

en: Scheduled migration (pending confirmation) of Instance | Scheduled migration (pending confirmation) of Instances
eo[0]: Envicigu transmeton (pritraktotan  konfirmon) de la Apero
eo[1]: Envicigu transmeton (pritraktotan  konfirmon) de la Aperoj

[ctx: Task status of an Instance]
en: Scheduling
eo: Enviciganta

en: Secret
eo: Sekreto

en: Security Group
eo: Secureco Grupo

en: Security Group ID
eo: Sekureco Grupo ID

en: Security Group Rules
eo: Secureco Grupo Reguloj

en: Security Groups
eo: Secureco Grupoj

en: Security group rule already exists.
eo: Sekureco grupo regulo jam ekzistas.

en: Security group rule quota exceeded.
eo: Sekureco grupo regulo kvoto transpasita.

en: Security groups are sets of IP filter rules that are applied to network interfaces of a VM. After the security group is created, you can add rules to the security group.
eo: Sekureco grupoj estas aroj de IP filtrilo reguloj kiuj estas aplikita al la reta interfaco de la VM. Vi povas redakti la nomon kaj la priskribon, vi povas aldoni regulojn al la sekureco grupo.

en: Security groups are sets of IP filter rules that are applied to network interfaces of a VM. You can edit the name and its description of the security group.
eo: Sekureco grupoj estas aroj de IP filtrilo reguloj kiuj estas aplikata al retaj interfacoj de la VM. Vi povas redakti la nomon kaj la priskribon de la sekureco grupo.

en: Segmentation ID
eo: Segmento ID

en: Segmentation ID:
eo: Segmento ID:

en: Select Flavor
eo: Elektu variaĵon.

en: Select Image
eo: Elekti Bildo

en: Select Mapping
eo: Elektu Mapigon

en: Select Network
eo: Elektu Reton

en: Select Port
eo: Elektu Pordon

en: Select Server Group
eo: Elektu Servilo Grupo

en: Select Subnet
eo: Elektu subreton

en: Select Volume
eo: Elektu Volumon

en: Select a New Flavor
eo: Elektu novan variaĵon

en: Select a QoS policy
eo: Elektu QOS Regularo

en: Select a floating IP to disassociate
eo: Elektu glitan IP adreson por malasocii.

en: Select a key pair
eo: Elektu klavo paron

en: Select a network
eo: Elektu reton

en: Select a new QoS spec
eo: Elektu novan QoS spec

en: Select a new agent
eo: Elektu novan agenton

en: Select a new consumer
eo: Elektu novan konsumanton

en: Select a new host
eo: Elektu novan gastiganton

en: Select a new status
eo: Elektu novan staton

en: Select a pool
eo: Elektu komunaĵon

en: Select a port
eo: Elektu pordon

en: Select a project
eo: Elektu projekton

en: Select a subnet
eo: Elektu subreton

en: Select a target host
eo: Elektu celgastiganto

en: Select a volume
eo: Elektu volumon

en: Select a volume to attach to this instance.
eo: Elektu volumon por ligi al tiu apero

en: Select a volume to detach from this instance.
eo: Elektu volumon por malligi de tiu apero.

en: Select a volume to restore to.
eo: Elektu Volumon por restaŭrigi.

en: Select action and object type
eo: Elekti ago kaj objekto tipon

en: Select an IP address
eo: Elektu IP adreson

en: Select an IP-Address
eo: Elektu IP adreson

en: Select an instance
eo: Elektu aperon

en: Select an instance to attach to.
eo: Elekto aperon al kiu alligi.

en: Select format
eo: Elektu formaton

en: Select group type
eo: Elektu grupo tipon

en: Select network
eo: Elektu reton

en: Select snapshot to backup (Optional)
eo: Elektu savkopion por stori (laŭvole)

en: Select the IP address you wish to associate with the selected instance or port.
eo: Elektu la IP adreson kiun vi volas asociigi kun la selektita instanco aŭ pordo.

en: Select the floating IP to be disassociated from the instance.
eo: Elektu glitan IP por malasocii de la apero.

en: Select the image to rebuild your instance.
eo: Elektu la bildo por rekonstrui vian aperon.

en: Select the network for interface attaching.
eo: Elektu reton por alligi al interfaco.

en: Select the port to detach.
eo: Elektu pordon por malligi.

en: Select the projects where the flavors will be used. If no projects are selected, then the flavor will be available in all projects.
eo: Elektu la projektojn kie la variantoj estas uzota. Kiam neniu projekto estas selektita, la varianto estas havebla en ĉiujn projektojn.

en: Select the projects where the volume types will be used. If no projects are selected, then volume type will be only visible by users with the admin role.
eo: Elektu la projektojn kie la volumo tipoj estos uzita. Kiam neniuj projektoj estas selektitaj, tiam la volumo tipo estos videbla nur je uzantoj kun administrata rolo.

en: Selected Hosts
eo: Selektitaj Serviloj

en: Selected Projects
eo: Selektitaj Projektoj

en: Selected hosts
eo: Elektitaj serviloj

en: Selected volume types
eo: Selektitaj volumo tipoj

en: Selected volumes
eo: Elektitaj volumoj

en: Server Group Members
eo: Servilogrupo Membroj

en: Server Groups
eo: Servilo Grupoj

en: Server error
eo: Servilo eraro

en: Servers
eo: Serviloj

en: Service
eo: Servo

en: Service Cinder is disabled.
eo: Servo Cinder estas malvalidigita.

en: Service Endpoint
eo: Servo Finpunkto

en: Service Neutron is disabled or quotas extension not available.
eo: Servo Neutron estas malvalidigita aŭ quotaj etendaĵo ne havebla.

en: Service Neutron is disabled.
eo: Servo Neutron estas malvalidigita.

en: Service Nova is disabled.
eo: Servo Nova malvalidigita.

en: Services
eo: Servoj

en: Services Down
eo: Servoj malŝaltita

en: Services Up
eo: Servoj  aktiva kaj funkcianta

en: Set Domain Context
eo: Agordu Domajno Kunteksto

en: Set Gateway
eo: Agordu Kluzon

en: Set as Active Project
eo: Agordu kiel Aktiva Projekto

en: Set maximum quotas for the project.
eo: Agordi maksimumajn kvotojn por la projekto.

en: Set of rules to map federation protocol attributes to Identity API objects.
eo: Aro da reguloj por mapigi federo protokolo atributojn al Identeco API objektoj.

en: Settings
eo: Agordoj

en: Settings saved.
eo: Agordojn savita.

en: Shared
eo: Kunhavigita

en: Shared =
eo: Opuza =

en: Shared Network
eo: Opuzata Reto

en: Shared QoS Policy
eo: Opuzata QOS Regularo

en: Shared Storage
eo: Kunhavigita   Memorilo

en: Shared with Project
eo: Opuza kun Projekto

[ctx: Action log of an instance]
en: Shelve
eo: Bretigi

en: Shelve Instance | Shelve Instances
eo[0]: Reservu Aperon
eo[1]: Reservu Aperojn

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shelved
eo: Reservita

en: Shelved Instance | Shelved Instances
eo[0]: Reservita Apero
eo[1]: Reservitaj Aperoj

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shelved Offloaded
eo: Reservita Deponita

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving
eo: Deponiganta

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Image Pending Upload
eo: Depoti Bildo Pritraktotan Alŝuton

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Image Uploading
eo: Depoti Bildo Alŝuton

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Offloading
eo: Depoti Forŝuton

[ctx: Power state of an Instance]
en: Shut Down
eo: Malfermu sistemon

[ctx: Power state of an Instance]
en: Shut Off
eo: Sistemfermo

[ctx: Action to perform (the instance is currently running)]
en: Shut Off Instance | Shut Off Instances
eo[0]: Malŝaltu Aperon
eo[1]: Malŝaltu Aperojn

[ctx: Past action (the instance is currently already Shut Off)]
en: Shut Off Instance | Shut Off Instances
eo[0]: Malŝaltu Aperon
eo[1]: Malŝaltu Aperojn

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shutoff
eo: Malŝaltu

en: Sign Out
eo: Elsaluti

en: Size
eo: Grando

en: Size (GiB)
eo: Grando (GiB)

en: Size(GiB) =
eo: Grando (GiB) =

en: Slash is not an allowed character.
eo: Suprenstreko ne estas permesita litero.

en: Small
eo: Malgranda

en: Snapshot
eo: Savkopio

[ctx: Type of an image]
en: Snapshot
eo: Savkopio

en: Snapshot "%(name)s" created for instance "%(inst)s"
eo: Savkopio "%(name)s" kreita por apero "%(inst)s"

en: Snapshot Limits
eo: Savkopio Limojn

en: Snapshot Name
eo: Savkopio Nomo

en: Snapshot Volume Types
eo: Savkopio Volumo Tipoj

en: Snapshot Volumes
eo: Savkopio Volumoj

en: Snapshot source must be specified
eo: Savkopio fonto devas esti difinita

en: Snapshots
eo: Savkopion

en: Snapshots can only be created for Groups that contain volumes.
eo: Savkopion nur povas esti kreita por grupoj kiuj enhavas volumojn.

[ctx: Task status of an Instance]
en: Snapshotting
eo: Savkopianta

[ctx: Current status of an Instance]
en: Soft Deleted
eo: Softa Forigo

[ctx: Task status of an Instance]
en: Soft Deleting
eo: Softa Forigo

en: Soft Reboot Instance | Soft Reboot Instances
eo[0]: Varme Restarti Aperon
eo[1]: Varme Restarti Aperojn

en: Soft Rebooted Instance | Soft Rebooted Instances
eo[0]: Varme Restartigita Apero
eo[1]: Varme Restartigita Aperoj

en: Some flavors not meeting minimum boot source requirements have been disabled.
eo: Kelkaj variaĵo kiuj ne plenumas minimalajn praŝargfontajn necesojn estis malaktivigitaj.

en: Something went wrong!
eo: Io misfunkciis!

en: Sorry, the page you were looking for does not exist
eo: Pardonu, la paĝo vi serĉis ne ekzistas

[ctx: Task status of an Instance]
en: Spawning
eo: Generanta

en: Specifies how IPv6 addresses and additional information are configured. We can specify SLAAC/DHCPv6 stateful/DHCPv6 stateless provided by OpenStack, or specify no option. 'No options specified' means addresses are configured manually or configured by a non-OpenStack system.
eo: Difinas kiel IPv6 adresoj kaj aldonaj informoj estas agordita. Ni povas difini SLAAC/DHCPv6 statoplena/DHCPv6 senstatoplena provizita de OpenStack, aŭ difinu neniu opcion. 'Nenui opcioj difinita' signifas adresoj estas agorditaj permane aŭ agorditaj de ne-OpenStack sistemoj.

en: Specifies that the newly created volume should be marked as bootable
eo: Specifu ke la nova kreita volumo devus estas markita kiel praŝargebla

en: Specifies that the volume can be used to launch an instance
eo: Difinas ke volumon povas esti uzita por lanĉi aperon

en: Specify "Address pool" or select "Enter Network Address manually" and specify "Network Address".
eo: Difinu "Adreso komunaĵo" aŭ  selektu "Enigu Retadreso permane" kaj difinu "Retadreso".

en: Specify "Network Address" or clear "Create Subnet" checkbox in previous step.
eo: Difinu "Retadreso" aŭ  vakigi "Kreu Subreto" markobutonon en lasta paŝo.

en: Specify IP address of gateway or check "Disable Gateway" checkbox.
eo: Difinu IP adreso de kluzo aŭ marku "Malebligu Kluzo" markobutonon.

en: Specify IP address or subnet
eo: Difinu IP adreso aŭ subreto

en: Specify a metadata definition namespace to import.
eo: Specifu metadatuma difino nomspaco por importi.

en: Specify additional attributes for the subnet.
eo: Difinu aldonaj atribuoj por la subreto.

en: Specify an IP address for the interface created (e.g. 192.168.0.254).
eo: Difinu IP adreson por la interfaco kreita (e.g. 192.168.0.254).

en: Specify an image to upload to the Image Service.
eo: Specifu bildigon por alŝargi al Bildigo Servo.

en: Specify network address
eo: Difinu reto adreso

en: Specify the MAC address for the new port
eo: Difinu la MAC adreso por la nova pordo

en: Specify the subnet IP address for the new port
eo: Difinu la subreto IP adreso por la nova pordo

en: Specify this option to copy image data to the image service. If unspecified, image data will be used in its current location.
eo: Specifu tiun opcion por kopii bildo datumon al bildo servo. Se nedifinita, bildo datumo estos uzata en ĝia nuna loko.

en: Specs
eo: Specifoj

en: Start
eo: Komenco

[ctx: Action log of an instance]
en: Start
eo: Startu

en: Start Instance | Start Instances
eo[0]: Startu Aperon
eo[1]: Startu Aperojn

en: Start Time
eo: Startotempo

en: Start address is larger than end address (value=%s)
eo: Komenca adreso estas pli granda ol fina adreso (value=%s)

en: Start and end addresses must be specified (value=%s)
eo: Komencaj kaj finaj adresoj devas esti difinita (value=%s)

en: Started Instance | Started Instances
eo[0]: Startigita Apero
eo[1]: Startigitaj Aperoj

en: Starting to evacuate host: %s.
eo: Ekevakuanti gastiganton: %s.

en: Starting to migrate host: %(current)s
eo: Ektransmeti gastiganto: %(current)s

en: State
eo: Stato

en: Static Routes
eo: Statikaj Enkursigiloj

en: Static route added
eo: Statikan kurson aldonita

en: Status
eo: Statuso

en: Status =
eo: Statuso =

[ctx: Action log of an instance]
en: Stop
eo: Stopu

[ctx: Current status of an Instance]
en: Stopped
eo: Haltigita

en: Submit
eo: Sendu

en: Subnet
eo: Subreto

en: Subnet Details
eo: Subretaj Detajloj

en: Subnet ID
eo: Subreto ID

en: Subnet Name
eo: Subreta Nomo

en: Subnet Pool
eo: Subreta Komunaĵo

en: Subnet list can not be retrieved.
eo: Subreta listo ne ricevebla.

en: Subnets
eo: Subretoj

en: Subnets Associated
eo: Subretoj asociigitaj

en: Successfully accepted volume transfer: "%s"
eo: Sukcese akceptita volumo transigon: "%s"

en: Successfully added rule: %s
eo: Sukcese aldonita regulo:%s

en: Successfully created QoS Spec: %s
eo: Sukcese kreita QoS Specifon : %s

en: Successfully created encryption for volume type: %s
eo: Sukcese kreita ĉifradon por volumo tipo: %s

en: Successfully created group type: %s
eo: Sukcese kreita grupo tipon: %s

en: Successfully created security group: %s
eo: Sukcese kreita sekureco grupo: %s

en: Successfully created volume type: %s
eo: Sukcese kreita volumo tipo: %s

en: Successfully deleted volume transfer
eo: Sukcese forigita volumo transigon

en: Successfully deleted volume transfer "%s"
eo: Sukcese forigita volumo transigon: "%s"

en: Successfully disassociated Floating IP: %s
eo: Sukcese malasociigita glidanta IP: %s

en: Successfully disassociated and released floating IP %s
eo: Sukcese malasociigita kaj liberigita glitan IP %s

en: Successfully disassociated floating IP %s
eo: Sukcese malasociigita glita IP %s

en: Successfully imported public key: %s
eo: Sukcese importita publikan ŝlosilon : %s

en: Successfully modified QoS Spec consumer.
eo: Sukcese modikita QoS Spec konsumanto.

en: Successfully recreated ec2 credentials.
eo: Sukcese rekreita  ec2 legitimaĵojn.

en: Successfully redirected | Successfully redirected
eo[0]: Sukcese redirektita
eo[1]: Sukcese redirektita

en: Successfully rescued instance
eo: Sukcese savita apero

en: Successfully sent the request to change the volume type to "%(vtype)s" for volume: "%(name)s"
eo: Sukcese sendita la peton por ŝanĝi la volumo tipon al "%(vtype)s" por volumo: "%(name)s"

en: Successfully sent the request to manage volume: %s
eo: Sukcese sendita la peton por mastrumi volumo: %s

en: Successfully sent the request to migrate volume: %s
eo: Sukcese sendita peton por migri volumon: %s

en: Successfully sent the request to unmanage volume: %s
eo: Sukcese sendita la peton por malmasttrumi volumon: %s

en: Successfully sent the request to upload volume to image for volume: "%s"
eo: Sukcese sendita la peton por alŝuti volumon al la bildo por volumo: %s

en: Successfully updated QoS Spec association.
eo: Sukcese ĝisdatigita QoS Spec asocion.

en: Successfully updated aggregate: "%s."
eo: Sucese ĝisdatigita agregato: "%s."

en: Successfully updated encryption for volume type: %s
eo: Sukcese ĝisdatigita ĉifradon por volumo tipo: %s

en: Successfully updated group type.
eo: Sukcese ĝisdatigita grupo tipon.

en: Successfully updated security group: %s
eo: Sukcese ĝisdatigita sekurecan grupon: %s

en: Successfully updated volume backup status to "%s".
eo: Sukcese ĝisdatigita voluman sekurkopian staton al "%s".

en: Successfully updated volume snapshot status: "%s".
eo: Sucese ĝisdatigita volumo savkopion : "%s."

en: Successfully updated volume status to "%s".
eo: Sukcese ĝisdatigita volumo sto al "%s".

en: Successfully updated volume type.
eo: Sukcese ĝisdatigita volumo tipo.

[ctx: Action log of an instance]
en: Suspend
eo: Prokrastu

en: Suspend Instance | Suspend Instances
eo[0]: Prokrastu Aperon
eo[1]: Prokrastu Aperojn

[ctx: Current status of an Instance]
en: Suspended
eo: Prokrastita

[ctx: Power state of an Instance]
en: Suspended
eo: Prokrastita

en: Suspended Instance | Suspended Instances
eo[0]: Prokrastita Apero
eo[1]: Prokrastitaj Aperoj

[ctx: Task status of an Instance]
en: Suspending
eo: Prokrastanta

en: Swap Disk
eo: Permuto Disko

en: Swap Disk (MB)
eo: Permuto Disko (MB)

en: System
eo: Sistemo

en: System Information
eo: Sistema Informo

en: System Scope
eo: Sistema Amplekso

en: Systems:
eo: Sistemoj:

en: Target Host
eo: Celo Gastiganto

en: Target Project
eo: Celo Projekto

en: Target Tenant
eo: Celgastiganto

en: Task
eo: Tasko

en: The "Bootable" flag specifies that this volume can be used to launch an instance.
eo: La "Praŝargo" flago difinas ke tiu volumo povas esti uzita por lanĉi aperon.

en: The "Migration Policy" is only used if the volume retype cannot be completed. If the "Migration Policy" is "On Demand", the back end will perform volume migration. Note that migration may take a significant amount of time to complete, in some cases hours.
eo: La "Migrado Reĝimo" nur estas uzita se la volumo retipo ne povas esto finigita. Se la "Migrado Reĝimo" estas "Laŭpete", la interna medio efektivigas la volumo migradon. Notu ke la migrado povus daŭri signifikan kvanton da tempo por finigi, en kelkaj kazoj horoj.

en: The "Type" selected must be different from the current volume type.
eo: La "tipo" selektita devas esti malsama de la nuntempa volumo tipo.

en: The "from" port number is invalid.
eo: La "de" pordo numero nevalidas.

en: The "to" port number is invalid.
eo: La "al" pordo numero nevalidas

en: The "to" port number must be greater than or equal to the "from" port number.
eo: La "al" pordo numero devas esti pli granda aŭ samgranda kiel la "de" pordo numero.

en: The <strong>Cipher</strong> is the encryption algorithm/mode to use (e.g., aes-xts-plain64). If the field is left empty, the provider default will be used.
eo: La <strong>Ĉifro</strong> estas ĉifrada algoritmo/modo uzata (ekz., aes-xts-plain64). Se la kampo ne estas plenigita, la provizanto defaulto estas uzata.

en: The <strong>Control Location</strong> is the notional service where encryption is performed (e.g., front-end=Nova). The default value is 'front-end.'
eo: La <strong>Kontrola Loko</strong> estas la nocia servo kie ĉifradon estas efektivigita (e.g., front-end=Nova). La defaulta valoro estas 'front-end.'

en: The <strong>Key Size</strong> is the size of the encryption key, in bits (e.g., 256). If the field is left empty, the provider default will be used.
eo: La <strong> Ŝlosilo Grando </strong> estas la grandeco de la ĉifrada ŝlosilo, en bitoj (ekz., 256). Se la kampo estas malplena, la provizanto defaŭlto estos uzata.

en: The <strong>Provider</strong> is the encryption provider format (e.g. 'luks' or 'plain').
eo: La <strong>Provizanto</strong> estas la formato de la ĉifranta provizanto (ekz. 'luks' aŭ 'plain').

en: The <strong>Provider</strong> is the encryption provider format (e.g., 'luks' or 'plain').
eo: La <strong>Provizanto</strong> estas la formato de la ĉifranta provizanto (ekz. 'luks' aŭ 'plain').

en: The Aggregate was updated.
eo: La Agregato estis ĝisdatigita.

en: The Authorization Key will not be available after closing this page, so you must capture it now or download it, or else you will be unable to use the transfer.
eo: La Rajtigo Ŝlosilo ne estos havebla post fermi la paĝon, do vi devas kapti ĝin nun aŭ elŝuti ĝin, aŭ alikaze vi ne povas uzi la transigon.

en: The ICMP code not in range (-1, 255)
eo: La ICMP kodo ne en intervalo (-1,255)

en: The ICMP type not in range (-1, 255)
eo: La ICMP tipo ne en intervalo (-1,255)

en: The ID "%s" is already used by another flavor.
eo: La ID-on "%s" jam estas uzita de alia variaĵo.

en: The ID of the host where the port is allocated. In some cases, different implementations can run on different hosts.
eo: La ID-on de la gastiganto kie la pordo estas asignita. Kelkfoje, malsamaj realigoj povus ruli je malsamaj gastigantoj.

en: The IP address of the new floating IP (e.g. 202.2.3.4). You need to specify an explicit address which is under the public network CIDR (e.g. 202.2.3.0/24).
eo: La IP adreso de la nova glidanta IP (ekz. 202.2.3.4). Vi devas specifi eksplicitan adreson kiu estas el la publika reto CIDR (.ekz. 202.2.3.0/24).

en: The Image Location field MUST be a valid and direct URL to the image binary. URLs that redirect or serve error pages will result in unusable images.
eo: La Bildigo lokeco kampo DEVAS esti valida kaj direkta URL al la

en: The JSON formatted contents of a namespace.
eo: JSON formatita enhavo de la nomspaco.

en: The Key Pair name that was associated with the instance
eo: La Klavo Paro nomo kiu estis asociita kun la apero

en: The L3 agent information could not be located.
eo: La L3 agento informo ne estis trovigita.

en: The Transfer ID and the Authorization Key are needed by the recipient in order to accept the transfer. Please capture both the Transfer ID and the Authorization Key and provide them to your transfer recipient.
eo: La Transigo ID kaj la Rajtigo Ŝlosilo estas bezonata de la ricevanto por akcepti la transigon. Bonvolu kaptu ambaŭ la Transigo ID kaj la Rajtigo Ŝlosilo kak provizu ilin al la transigo ricevanto.

en: The VNIC type that is bound to the network port
eo: La VNIC tipo kiu estas ligita al la retpordo

en: The admin password is incorrect.
eo: La admin pasvorto estas malĝusta.

en: The application credential secret will not be available after closing this page, so you must capture it now or download it. If you lose this secret, you must generate a new application credential.
eo: La aplikaĵa legitimaĵa sekreto ne estos disponebla post fermado de ĉi tiu paĝo, do vi devas kapti ĝin nun aŭ elŝuti ĝin. Se vi perdos ĉi tiun sekreton, vi devas generi novan aplikaĵan legitimaĵon

en: The application credential will be created for the currently selected project.
eo: La aplikado legitimaĵo estos kreita por la nun selektita  projeko.

en: The container cannot be deleted since it is not empty.
eo: Neeblas forigi la kontenero ĉar ĝi estas ne malplena.

en: The current Horizon settings indicate no valid image creation methods are available. Providing an image location and/or uploading from the local file system must be allowed to support image creation.
eo: La nuna Horizon adordon indikas ke neniu valida bildo kreado metodo estas disponebla. Provizi bildo lokon kaj/aŭ alŝuti de loka dosiersistemo devas estis permesita por subteni bildo kreadon.

en: The data will remain in the volume and another instance will be able to access the data if you attach this volume to it.
eo: La datumo restos en la volumo kaj alia apero povas aliri la datumon se vi alligas tiun volumon al ĝi.

en: The instance is preparing the live migration to a new host.
eo: La apero estas preparanta la tujan transmeton al freŝa gastiganto.

en: The instance password encrypted with your public key.
eo: La apero pasvorto ĉifrita kun via publika klavo.

en: The instance(s) will be shut off.
eo: La apero(j) estas malŝaltota.

en: The key must match the following the regex: '^[a-zA-Z0-9-_:. /]'
eo: La ŝlosilo devas kongrui kun la sekva regekso: '^ [a-zA-Z0-9-_:. /] '

en: The key pair &quot;%(keypair_name)s&quot; should download automatically. If not, use the button below.
eo: La ŝlosilparon &quot;%(keypair_name)s&quot; devus elŝuti aŭtomate. Se ne, uzu butonon malsupren.

en: The minimum disk size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
eo: La minimuma disko grando necesa por startigi la bildon. Se nedifinita, tiu valoro defaŭltas al 0 (neniu minimumo)

en: The minimum memory size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
eo: La minimuma memoro grando necesa por startigi la bildon. Se nedifinita, tiu valoro defaŭltas al 0 (neniu minimumo)

en: The name "%s" is already used by another flavor.
eo: La nomo "%s" jam estas uzita de alia variaĵo.

en: The name "%s" is already used by another host aggregate.
eo: La nomo "%s" jam estas uzita de alia servilo agretato.

en: The name of the physical network over which the virtual network is implemented.
eo: La nomo de la fisika reto super kiu la virtuala reto estas realigita.

en: The name of the physical network over which the virtual network is implemented. Specify one of the physical networks defined in your neutron deployment.
eo: La nomo de la fiskia reto tra kiu la virtuala reto estas realigita. Specifu unu el la fisikaj  retoj definita en vian Neutron disponigon .

en: The new availability zone can't be empty
eo: La nova disponebla zono ne povas esti malplena

en: The new type must be different from the current volume type.
eo: La nova tipo devas esti malsama de la nuntempa volumo tipo.

en: The output format
eo: La eligo formato

en: The password does not match the requirements: %s
eo: Pasvorto ne kongruas kun postuloj: %s

en: The physical mechanism by which the virtual network is implemented.
eo: La fisika mekanismo helpe de la virtuala reto estas realigita.

en: The private key will be only used in your browser and will not be sent to the server
eo: La privata klavo nur estos uzata en via retumilo kaj ne estos sendita al la servilo

en: The pseudo folder cannot be deleted since it is not empty.
eo: Neeblas forigi la pseŭdodosiero ĉar ĝi estas ne malplena.

en: The requested instance port is already associated with another floating IP.
eo: La petita apero pordo jam estas asociita kun alia glita IP.

en: The rescue mode is only for emergency purpose, for example in case of a system or access failure.
eo: La savkopio modo estas nur por krizaj okazoj, ekzemple en kazo de sistemo aŭ aliro eraro.

en: The specified floating IP no longer exists.
eo: La difinita glitaj IP ne plu ekzistas.

en: The specified port is invalid.
eo: La finita pordo nevalidas.

en: The status of a volume backup is normally managed automatically. In some circumstances an administrator may need to explicitly update the status value. This is equivalent to the <tt>cinder backup-reset-state</tt> command.
eo: La stato de ia voluma sekurkopio normale estas mastrumita automate. Sub ia ajn cirkumstancojn administratoro devus eksplicite  ĝisdatigi la statan valoron. Tiu estas ekvivalenta al la  <tt>cinder sekurkopia-reagordi-staton</tt> komando.

en: The status of a volume is normally managed automatically.  In some circumstances an administrator may need to explicitly update the status value.  This is equivalent to the <tt>openstack volume set --state</tt> command.
eo: La stato de ia volumo normale estas mastrumita automate. Sub iajn cirkumstancojn administratoro devus eksplicite  ĝisdatigi la stato valoron. Tiu estas ekvivalenta al la  <tt>openstack volumo agordi --staton</tt> komando.

en: The status of a volume snapshot is normally managed automatically. In some circumstances an administrator may need to explicitly update the status value. This is equivalent to the <tt>openstack volume snapshot set --state</tt> command.
eo: La stato de la volumo savkopio estas normale mastrumita automate. En kelkajn cirkonstancojn mastrumanto devus eksplicite ĝisdatigi la statan valoron. Tiu estas ekvivalenta al <tt>openstack volume snapshot set --state</tt> komando.

en: The subnet in the Network Address is too small (/%s).
eo: La subreto en la Retadreso estas tro malgranda  (/%s).

en: The volume size cannot be less than the image minimum disk size (%sGiB)
eo: Volumo grando ne povas esti malpli granda ol la bildo minimuma disko grando (%sGiB)

en: The volume size cannot be less than the image size (%s)
eo: Volumo grando ne povas esti malpli granda ol la bildo grando (%sGiB)

en: The volume size cannot be less than the snapshot size (%sGiB)
eo: Volumo grando ne povas esti malpli granda ol la savkopio grando (%sGiB)

en: The volume size cannot be less than the source volume size (%sGiB)
eo: Volumo grando ne povas esti malpli granda ol la fonto volumo grando (%sGiB)

en: The way to specify an interface
eo: La vojo por difini interfacon.

en: Theme Preview
eo: Tema Antaŭrigardo

en: Themes:
eo: Etosoj:

en: There are no networks, routers, or connected instances to display.
eo: Ne estas retoj, enkursigiloj, aŭ konektitaj aperoj por vidigi.

en: There is not enough capacity for this flavor in the selected availability zone. Try again later or select a different availability zone.
eo: Ne estas sufice da kapacito  por tiu variaĵo en la selektita disponebla zono. Bonvolu provu denove pli poste aŭ elektu alia disponebla zono.

en: There was a problem loading the namespace: %s.
eo: Estis Problemo elŝuti la nospaco: %s.

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne povas esti malfarita.

en: This action cannot be undone. Current EC2 credentials will be deleted and not recoverable.
eo: Ĉi tiu agado ne povas esti malfarita. Nunaj EC2 legitimaĵoj estos forigita kaj nerestaŭrebla

en: This action will delete the selected floating IP port forwarding rule(s); this process cannot be undone.
eo: Ĉi tiu ago forigos la elektitan glitan IP-pordan plusendan regulojn; ĉi tiu procezo ne povas esti malfarita.

en: This action will unassign all volumes that are currently contained in this group.
eo: Tiu ago malasociigos ĉiujn volumojn kiuj estas ĉi-momente entenita en tiu grupo.

en: This application requires JavaScript to be enabled in your web browser.
eo: Tiu aplikado bezonas JavaSkript ebligita en via retumilo.

en: This field is required.
eo: Tiu kampo nepras.

en: This floating IP has port forwarding rules configured to it. Therefore, you will need to remove all of these rules before being able to release it.
eo: Ĉi tiu glita IP havas pordo plusendadan regulojn agordita al ĝi. Tial, vi devos forigi ĉiujn ĉi tiujn regulojn antaŭ ol povi liberigi ĝin.

en: This generates a pair of keys: a key you keep private (cloud.key) and a public key (cloud.key.pub). Paste the contents of the public key file here.
eo: Tiu generos ŝlosilparon: unu ŝlosilo vi tenas private (cloud.key) kaj alia estas publika ŝlosilo (cloud.key.pub). Algluu la enhavo de la publika ŝlosilo ĉi tie.

en: This instance is currently locked. To enable more actions on it, please unlock it by selecting Unlock Instance from the actions menu.
eo: La apero estas nun ŝlosita. Por ebligi pli da agoj, bonvolu malŝlosi ĝin pere selekto de Malŝlosi Aperon de la ago menuo.

en: This instance is unlocked.
eo: La apero estas malŝlosita.

en: This is a test:
eo: Tiu estas testo:

en: This is equivalent to the <tt>openstack volume qos associate</tt> and <tt>openstack volume qos disassociate</tt> commands.
eo: Tiu estas ekvivalento al la <tt>openstack volumo qos associigu</tt> kaj <tt>openstack volumo qos disasociigu</tt> komandoj.

en: This panel needs JavaScript support.
eo: Tiu panelo  bezonas JavaScript subtenon.

en: This volume is currently attached to an instance. In some cases, creating a snapshot from an attached volume can result in a corrupted snapshot.
eo: Tiu volumo estas nuntempe alligita al apero. En kelkaj okazoj, krei savkopion de alligita volumo povas resulti en difektita savkopion.

en: This volume type is used by one or more volumes.
eo: Ĉi tiu voluma tipo estas uzita de unu aŭ pli da volumoj.

en: This will shut down your instance and mount the root disk to a temporary server. Then, you will be able to connect to this server, repair the system configuration or recover your data.
eo: Ĉi tio malŝaltos vian aperon kaj muntos la radikan diskon al provizora servilo. Poste, vi povos konekti al ĉi tiu servilo, ripari la sisteman agordon aŭ reakiri viajn datumojn.

en: Time since update
eo: Tempo ekde ĝisdatigo

en: Timezone
eo: Tempozono

en: To Port
eo: al Pordo

en: To decrypt your password you will need the private key of your key pair for this instance. Select the private key file, or copy and paste the content of your private key file into the text area below, then click Decrypt Password.
eo: Por malĉifradi vian pasvorton vi bezonas privatan klavon de via klava paro por tiu apero. Selektu la privata klavo dosiero, aŭ kopii kaj alglui  la enhavo de via privata klavo dosiero en la tekstareo suben, post tio kliku MalĉifruPasvorton.

en: To exit the fullscreen mode, click the browser's back button.
eo: Por eliri la plenekranan reĝimon; kliku la reen butonon de la retumilo.

en: To make group type private, uncheck this field.
eo: Por fari grupo tipo privatan, malselektu tiun kampon.

en: To make volume type private, uncheck this field.
eo: Por fari volumo tipo privatan, malselektu tiun kampon.

en: To specify a subnet or a fixed IP, select any options.
eo: Por difini subreton aŭ fiksita IP, elektu iuj opcioj.

en: To specify an allowed IP range, select &quot;CIDR&quot;. To allow access from all members of another security group select &quot;Security Group&quot;.
eo: Por difini permesitan IP intervalon, elektu &quot;CIDR&quot;. Por permesi aliron de ĉiuj anoj de alia secureca grupo selektu &quot;Security Group&quot;.

en: Toggle Labels
eo: Baskuligu Etikedon

en: Toggle Network Collapse
eo: Baskuligu Reto Kolapson

en: Toggle navigation
eo: Baskuligi navigadon

en: Topology
eo: Topologio

en: Total Active RAM (MB):
eo: Totala Aktiva RAM (MB):

en: Total Disk
eo: Totala Disko

en: Total Disk Size (GB):
eo: Totala Disko Grando (GB):

en: Total Disk Usage (Hours):
eo: Totala Disko Uzado (Horoj):

en: Total Gibibytes
eo: Tuta Gigibajtoj

en: Total Memory Usage (Hours):
eo: Totala Memoro Uzado (Horoj):

en: Total RAM
eo: Totala RAM

en: Total Size of Volumes and Snapshots (GB)
eo: Tuta Grando de Volumoj kaj Savkopioj (GB)

en: Total Size of Volumes and Snapshots (GiB)
eo: Totala Grando de Volumoj kaj Savkopioj (GiB)

en: Total Size of Volumes and Snapshots (GiB) of Type %(type)s
eo: Totala Grando de Volumoj kaj Savkopioj (GiB) de Tipo %(type)s

en: Total VCPU Usage (Hours):
eo: Totala VCPU Uzado (Horoj):

en: Total VCPU usage (Number of VCPU in instance * Hours Used) for the project
eo: Tuta VCPU Uzado (Nombro da VCPU en aperoj * Horoj Uzota) por la projekto

en: Total Volume Storage
eo: Totala Volumo Memorilo

en: Total disk usage (GB * Hours Used) for the project
eo: Tuta disko uzado (GBj * Horoj Uzita) por la projekto

en: Total memory usage (MB * Hours Used) for the project
eo: Tuta memoro uzado (MB * Horoj Uzita) por la projekto

en: Traced with id %(id)s. Go to <a href="%(url)s">page</a>
eo: Spursekvi kun id-oj %(id)s. Iru al <a href="%(url)s">paĝo</a>

en: Transfer ID
eo: Transigo ID

en: Transfer Name
eo: Transigo Nomo

en: Trunks
eo: Trunkoj

en: Type
eo: Tipo

en: Type of backend device identifier provided
eo: Tipo de interna uzaĵo identigilo provizita

[ctx: Admin state of a Network]
en: UP
eo: SUPREN

[ctx: Admin state of a Port]
en: UP
eo: SUPREN

[ctx: Admin state of a Router]
en: UP
eo: SUPREN

en: Unable to accept volume transfer.
eo: Neeblas akcepti volumo transigon.

en: Unable to add rule to security group.
eo: Neeblas aldoni regulon al secureco grupo.

en: Unable to add user to primary project.
eo: Neeblas aldoni uzantoj al unua projekto.

en: Unable to allocate Floating IP.
eo: Neeblas asigni Glitan IP-on.

en: Unable to allocate floating IP.
eo: Neeblas asigni glidanta IP.

en: Unable to associate IP address %s.
eo: Neebla asociigi IP adreso %s.

en: Unable to attach interface.
eo: Neeblas ligi interfacon.

en: Unable to attach volume.
eo: Neeblas ligi volumon.

en: Unable to change password.
eo: Neeblas ŝanĝi pasvorton.

en: Unable to change the volume type for volume: "%s"
eo: Neeblas  ŝanĝi la volumo tipon por volumo: "%s"

en: Unable to check if DHCP agent scheduler extension is supported
eo: Neeblas validi se DHCP agento vicigilo etendaĵo estas subtenita

en: Unable to check if network availability zone extension is supported
eo: Neeblas validi se reto disponebleco zono etendaĵo estas subtenita

en: Unable to check if router availability zone extension is supported
eo: Neeblas validi se enkursigilo disponeblo zono etendaĵo estas subtenita

en: Unable to clear gateway for router %(name)s. Most possible reason is because the gateway is required by one or more floating IPs
eo: Neeblas klarigi la kluzon por enkursigilo %(name)s. La plej ebla kialo estas ĉar la kluzo estas postulita per unu aŭ pli glitaj IPoj

en: Unable to clone empty group.
eo: Neeblas kloni malplena grupon.

en: Unable to clone group.
eo: Neeblas kloni grupon.

en: Unable to confirm resize instance "%s".
eo: Neeblas konfirmi regrandiĝi aperon "%s".

en: Unable to connect to Neutron.
eo: Neebla konektadi al Neutron.

en: Unable to create QoS Spec.
eo: Neeblas krei QoS Specifon.

en: Unable to create application credential.
eo: Neeblas krei aplikada legitimaĵo.

en: Unable to create domain "%s".
eo: Neeblas krei domajnon "%s".

en: Unable to create encrypted volume type.
eo: Neeblas krei ĉifrita volumo tipo.

en: Unable to create flavor "%s".
eo: Neeblas krei variaĵo "%s".

en: Unable to create flavor.
eo: Neeblas krei variaĵo.

en: Unable to create floating IP port forwarding rule %s.
eo: Neeblas krei glitan IP-pordan plusendadan regulon %s

en: Unable to create group "%s" from snapshot.
eo: Neeblas krei grupon "%s" de savkopio.

en: Unable to create group due to exceeding volume quota limit.
eo: Neeblas krei grupon pro transpasita volumo kvota limito.

en: Unable to create group snapshot.
eo: Neeblas krei grupo savkopion.

en: Unable to create group type spec.
eo: Neeblas krei grupo tipo specifon.

en: Unable to create group type.
eo: Neeblas krei grupo tipon.

en: Unable to create group.
eo: Neeblas krei grupo.

en: Unable to create host aggregate "%s".
eo: Neeblas krei  servilo agregato"%s".

en: Unable to create host aggregate.
eo: Neebla krei gastigo agregato

en: Unable to create identity provider protocol.
eo: Neeblas  krei identeco provizanto protokolon.

en: Unable to create mapping.
eo: Neeblas krei mapigon.

en: Unable to create mapping. Rules has malformed JSON data.
eo: Neeblas krei mapigon. Regulo havas malformitan JSON datumon.

en: Unable to create network "%s".
eo: Neeblas krei reton "%s".

en: Unable to create new image
eo: Neeblas krei novan bildon.

en: Unable to create new image: Image name too long.
eo: Neeblas krei novan bildon. Bildo nomo estas tro longa.

en: Unable to create new image: Invalid disk format %s for image.
eo: Neeblas krei novan bildon: Nevalida disko formato %s por bildo.

en: Unable to create new image: URL scheme not supported.
eo: Neeblas krei novan bildon: URL skemo ne estas subtenata.

en: Unable to create new namespace. %s
eo: Nekababla krei novan nomspacon. %s

en: Unable to create project "%s".
eo: Neeblas krei projekton "%s".

en: Unable to create role.
eo: Neeblas krei rolon.

en: Unable to create security group: %s
eo: Nekapablas krei sekurecan grupon: %s

en: Unable to create snapshot.
eo: Neeblas krei savkopion.

en: Unable to create snapshot. group must contain volumes.
eo: Neeblas krei savkopion. grupo devas enhavi volumojn,

en: Unable to create snapshots due to exceeding snapshot quota limit.
eo: Neeblas krei savkopiojn pro transpasita savkopio kvota limito.

en: Unable to create spec.
eo: Neeblas krei specifon.

en: Unable to create subnet "%s".
eo: Neeblas krei subreton "%s".

en: Unable to create user.
eo: Neeblas krei uzanton.

en: Unable to create volume backup.
eo: Neeblas krei volumo sekurkopion.

en: Unable to create volume snapshot.
eo: Neeblas krei volumo savkopion.

en: Unable to create volume transfer.
eo: Neeblas krei volumo transigon.

en: Unable to create volume type extra spec.
eo: Neeblas krei volumo tipo ekstra specifon.

en: Unable to create volume type.
eo: Neeblas krei volumo tipo.

en: Unable to create volume.
eo: Neeblas krei volumon.

en: Unable to delete network %(name)s. Most possible reason is because one or more ports still exist on the requested network.
eo: Neeblas forigi reton %(name)s. La plej ebla kialo estas ĉar unu aŭ pli pordoj ankoraŭ ekzistas en la petita reto.

en: Unable to delete router %(name)s: %(exc)s
eo: Neeblas forigi enkursigilo %(name)s: %(exc)s

en: Unable to delete subnet %(name)s. Most possible reason is because one or more ports have an IP allocation from this subnet.
eo: Neeblas forigi subreton %(name)s. La plej ebla kialo estas ĉar unu aŭ pli pordoj havas IP- asignon de ĉi tiu subreto.

en: Unable to delete volume transfer.
eo: Neeblas forigi volumo transigon.

en: Unable to detach interface.
eo: Neeblas malligi interfacon.

en: Unable to detach volume.
eo: Neeblas malligi volumon.

en: Unable to determine if availability zones extension is supported.
eo: Neeblas determini  se disponeblo zonoj etendo estas subtenata.

en: Unable to determine if volume type encryption is supported.
eo: Neeblas determini  se volumo tipo ĉifradon estas subtenata.

en: Unable to disassociate floating IP %s
eo: Neeblas malasocii glitan IP %s

en: Unable to disassociate floating IP.
eo: Neeblas malasocii glidanta IP.

en: Unable to display role assignment through groups.
eo: Ne eblas montri la rol-atribuojn per grupoj.

en: Unable to display the groups of this project.
eo: Ne eblas montri la grupojn de ĉi tiu projekto.

en: Unable to display the groups of this user.
eo: Ne eblas montri la grupojn de ĉi tiu uzanto.

en: Unable to display the role assignments of this user.
eo: Ne eblas montri la rol-atribuojn de ĉi tiu uzanto.

en: Unable to display the users of this project.
eo: Ne eblas montri la uzantojn de ĉi tiu projekto.

en: Unable to edit group type spec.
eo: Neeblas redakti grupo tipo spec.

en: Unable to edit spec.
eo: Neeblas redakti specifon.

en: Unable to edit volume type extra spec.
eo: Neeblas redakti volumo tipo ekstra specifon.

en: Unable to extend volume.
eo: Neeblas etendi volumon.

en: Unable to fetch EC2 credentials.
eo: Neeblas venigi EC2 legitimaĵojn.

en: Unable to fetch snapshot
eo: Neeblas venigi la savkopion.

en: Unable to fetch snapshots
eo: Neeblas venigi la savkopiojn.

en: Unable to find a floating IP.
eo: Neeblas trovi glitan IP.

en: Unable to find default role.
eo: Neeblas trovi defaŭltan rolon.

en: Unable to get EC2 credentials
eo: Neeblas ricevi EC2 legitimaĵojn

en: Unable to get MKS console for instance "%s".
eo: Neeblas ricevi MKS konzolon por apero "%s".

en: Unable to get RDP console for instance "%s".
eo: Neeblas ricevi RDP konzolon por apero "%s".

en: Unable to get SPICE console for instance "%s".
eo: Neeblas ricevi SPICE konzolon por apero "%s".

en: Unable to get VNC console for instance "%s".
eo: Neeblas ricevi VNC konzolon por apero "%s".

en: Unable to get cinder quota info.
eo: Neeblas ricevi  Cinder kvota informon.

en: Unable to get cinder services list.
eo: Neeblas ricevi Cinder servo listo.

en: Unable to get console for instance "%s".
eo: Neeblas ricevi konzolon por apero "%s".

en: Unable to get flavor list
eo: Neeblas ricevi variaĵo listo.

en: Unable to get host aggregate list
eo: Neebla ricevi servilo agregato listo.

en: Unable to get log for instance "%s".
eo: Neeblas ricevi protokolon por apero "%s".

en: Unable to get network agents info.
eo: Neeblas ricevi  retagenta informo.

en: Unable to get network agents list.
eo: Neeblas ricevi retagento listo.

en: Unable to get neutron quota info.
eo: Neeblas ricevi  Neutrom kvota informon.

en: Unable to get nova quota info.
eo: Neeblas ricevi  Nova kvota informon.

en: Unable to get nova services list.
eo: Neeblas ricevi Nova servo listo.

en: Unable to get openrc credentials
eo: Neeblas ricevi openrc legitimaĵojn

en: Unable to get subnet "%s"
eo: Neeblas ricevi subreton "%s"

en: Unable to get the available hosts
eo: Neeblas ricevi la disponeblajn servilojn

en: Unable to get the available volume types
eo: Neeblas ricevi la haveblaj volumo tipojn.

en: Unable to get the available volumes
eo: Neeblas ricevi la disponeblajn volumojn

en: Unable to import key pair.
eo: Neeblas importi ŝlosilo paron.

en: Unable to initialize subnetpools
eo: Neeblas pravalorizi subretajn komunaĵon

en: Unable to list dhcp agents hosting network.
eo: Neeblas listigi dhcp agentoj gastiganto reto.

en: Unable to load console. Please reload page to try again.
eo: Neeblas ŝargi konzolon. Bonvolu reŝargu paĝon por provi denove.

en: Unable to load the specified group.
eo: Neeblas ŝuti la specifita grupo.

en: Unable to load the specified image. %s
eo: Neeblas ŝuti la difinitan bildon. %s

en: Unable to load the specified snapshot.
eo: Neeblas ŝuti la difinitan savkopion.

en: Unable to load the specified volume. %s
eo: Neeblas ŝuti la difinitan volumon. %s

en: Unable to lookup volume or backup information.
eo: Neeblas  priserĉi volumo aŭ sekurkopio informon.

en: Unable to manage volume.
eo: Neebals mastrumi volumon.

en: Unable to modify domain "%s".
eo: Neeblas modifi domajnon "%s".

en: Unable to modify flavor access of "%s".
eo: Neeblas modifi variaĵo aliron de   "%s".

en: Unable to modify instance "%s".
eo: Neeblas modifi aperon "%s".

en: Unable to modify project "%s".
eo: Neeblas modifi projekton "%s".

en: Unable to modify quotas of project
eo: Neeblas modifi kvotojn de projekto

en: Unable to parse IP address %s.
eo: Neebla sintakse analizi IP adreso %s.

en: Unable to rebuild instance.
eo: Neeblas rekonstrui aperon.

en: Unable to recreate ec2 credentials. Failed to create ec2 credentials.
eo: Neeblas rekrei ec2 legitimaĵojn. Malsukcesis krei ec2 legitimaĵojn.

en: Unable to recreate ec2 credentials. Failed to delete ec2 credentials.
eo: Neeblas rekrei ec2 legitimaĵojn. Malsukcesis forigi ec2 legitimaĵojn,

en: Unable to register identity provider.
eo: Neeblas registri identeco provizanto.

en: Unable to register identity provider. Please check that the Identity Provider ID and Remote IDs provided are not already in use.
eo: Neeblas registri identeco provizanto. Bonvolu kontrolu ke la Identeco Provizanto ID-o kaj Defora ID-oj provizita ne jam estas uzata.

en: Unable to rescue instance
eo: Neeblas savi aperon

en: Unable to resize instance "%s".
eo: Neeblas regrandiĝi aperon "%s".

en: Unable to restore backup.
eo: Neeblas restaŭri sekurkopion.

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron for instance "%(name)s" (%(id)s).
eo: Neeblas ricevi IP adresojn de Neutron por apero "%(name)s" (%(id)s).

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron.
eo: Neeblas ricevi IP adresojn de Neutron.

en: Unable to retrieve IP availability.
eo: Neeblas ricevi IP disponeblon.

en: Unable to retrieve MAC learning state
eo: Neeblas ricevi MAC lernado stato

en: Unable to retrieve Network information for instance "%s".
eo: Neeblas ricevi reto informon por apero "%s".

en: Unable to retrieve Neutron quota information.
eo: Neeblas ricevi Neutron kvoto informon.

en: Unable to retrieve Nova quota information.
eo: Neeblas ricevi Nova kvoto informon.

en: Unable to retrieve Nova server groups.
eo: Neeblas ricevi Nova servilo grupojn.

en: Unable to retrieve QoS Spec association.
eo: Neeblas ricevi QoS Spec asociigon.

en: Unable to retrieve QoS Spec details.
eo: Neeblas ricevi QoS Spec detajlojn.

en: Unable to retrieve QoS Specs.
eo: Neeblas ricevi QoS Specifojn.

en: Unable to retrieve QoS spec details.
eo: Neeblas ricevi QoS Specifo detajlojn.

en: Unable to retrieve QoS spec list.
eo: Neeblas ricevi QoS specifo liston.

en: Unable to retrieve QoS specs
eo: Neeblas ricevi QoS specifojn.

en: Unable to retrieve RBAC policies.
eo: Neeblas ricevi la RBAC regularojn.

en: Unable to retrieve a list of external networks.
eo: Neeblas ricevi liston de eksteraj retoj.

en: Unable to retrieve agent list.
eo: Neeblas ricevi agento listo.

en: Unable to retrieve an external network "%s".
eo: Neeblas ricevi eksteran reton "%s".

en: Unable to retrieve application credential details.
eo: Neeblas ricevi aplikado legitimaĵo detajlojn.

en: Unable to retrieve application credential list.
eo: Neeblas ricevi aplikado legitimaĵo liston.

en: Unable to retrieve attachment information.
eo: Neeblas ricevi aldonaĵo informon.

en: Unable to retrieve availability zone list.
eo: Neebla trovi disponebla zono listo.

en: Unable to retrieve availability zones.
eo: Neebla ricevi disponeblo zonojn.

en: Unable to retrieve backup details.
eo: Neeblas ricevi sekurkopio detajlojn

en: Unable to retrieve backup messages.
eo: Neeblas ricevi sekurkopiajn mesaĝojn.

en: Unable to retrieve community images.
eo: Neeblas ricevi publikaj bildoj.

en: Unable to retrieve compute host information.
eo: Neeblas ricevi komputa gastiganto informojn.

en: Unable to retrieve compute limit information.
eo: Neeblas ricevi komputa limo informon.

en: Unable to retrieve default compute quotas.
eo: Neeblas ricevi defaŭlt komputajn kvotojn.

en: Unable to retrieve default volume quotas.
eo: Neeblas ricevi defaŭlt volumajn kvotojn.

en: Unable to retrieve details for %(resource)s "%(resource_id)s".
eo: Neeblas ricevi detajlojn por %(resource)s "%(resource_id)s".

en: Unable to retrieve details for instance "%s".
eo: Neeblas ricevi detajlojn por apero "%s".

en: Unable to retrieve details for keypair "%s".
eo: Neeblas ricevi detajlojn por  ŝlosilparo "%s".

en: Unable to retrieve details for network "%s".
eo: Neeblas ricevi detajlojn por  reto "%s".

en: Unable to retrieve details for rbac_policy "%s".
eo: Neeblas ricevi detajlojn por rbac regularo "%s".

en: Unable to retrieve details for router "%s".
eo: Neeblas ricevi detajlojn por enkursigilo "%s".

en: Unable to retrieve domain details.
eo: Neeblas ricevi domajno detajlojn.

en: Unable to retrieve domain information.
eo: Neeblas ricevi domajno informon.

en: Unable to retrieve domain list.
eo: Neeblas ricevi domajno listo.

en: Unable to retrieve encryption type.
eo: Neeblas ricevi  ĉifradan tipon.

en: Unable to retrieve extra spec list.
eo: Neeblas ricevi ekstra specifo liston.

en: Unable to retrieve flavor access list. Please try again later.
eo: Neeblas ricevi variaĵo aliro listo. Bonvolu provu denove poste.

en: Unable to retrieve flavor details.
eo: Neeblas ricevi variaĵo detajloj.

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%(name)s" (%(id)s).
eo: Neeblas ricevi variaĵo informon por apero "%(name)s" (%(id)s).

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%s".
eo: Neeblas ricevi variaĵo informon por apero "%s".

en: Unable to retrieve flavor list.
eo: Neeblas ricevi Variaĵo listo.

en: Unable to retrieve flavors.
eo: Neeblas ricevi variaĵon.

en: Unable to retrieve floating IP addresses.
eo: Neeblas ricevi glitaj IP adresoj .

en: Unable to retrieve floating IP list.
eo: Neeblas ricevi glidanta IP listo.

en: Unable to retrieve floating IP pools.
eo: Neeblas trovi glidanta IP komunaĵoj .

en: Unable to retrieve floating IP port forwarding rules.
eo: Neeblas ricevi glitajn IP plusendajn regulojn.

en: Unable to retrieve group
eo: Neeblas ricevi grupon.

en: Unable to retrieve group details.
eo: Neeblas ricevi grupo detajlojn.

en: Unable to retrieve group information.
eo: Neeblas ricevi grupo informon.

en: Unable to retrieve group list.
eo: Neeblas ricevi grupo liston.

en: Unable to retrieve group list. Please try again later.
eo: Neeblas ricevi grupo listo. Bonvolu provu denove poste.

en: Unable to retrieve group snapshot details.
eo: Neeblas ricevi grupo savkopio detajlojn.

en: Unable to retrieve group snapshot project information.
eo: Neeblas ricevi grupo savkopio projekto informon.

en: Unable to retrieve group snapshots.
eo: Ne eblas ricevi grupajn savkopiojn.

en: Unable to retrieve group type details.
eo: Neeblas ricevi gruptipo detajlojn.

en: Unable to retrieve group type for: "%s"
eo: Neeblas ricevi grupo tipo por: "%s"

en: Unable to retrieve group type name.
eo: Neeblas ricevi grupo tipo nomon.

en: Unable to retrieve group type spec details.
eo: Neeblas ricevi  gruptipo specifo detajlojn.

en: Unable to retrieve group type spec list.
eo: Neeblas ricevi  gruptipo specifo liston.

en: Unable to retrieve group type.
eo: Neeblas ricevi grupo tipon.

en: Unable to retrieve group types.
eo: Neeblas ricevi grupo tipojn.

en: Unable to retrieve group users.
eo: Neeblas ricevi grupo uzantoj.

en: Unable to retrieve group.
eo: Ne eblas ricevi grupon.

en: Unable to retrieve host aggregates list.
eo: Neebla trovi servilo agregato listo.

en: Unable to retrieve host information.
eo: Nekapabla ricevi gastiganto informojn.

en: Unable to retrieve hypervisor information.
eo: Neeblas ricevi Virtuala-maŝinmonitoro informojn.

en: Unable to retrieve hypervisor instances list.
eo: Neeblas ricevi  Virtuala-maŝinmonitoroj listo.

en: Unable to retrieve hypervisor statistics.
eo: Neeblas ricevi Virtuala-maŝinmonitoro statikoj.

en: Unable to retrieve identity provider information.
eo: Neeblas recevi identeco provizanto informon.

en: Unable to retrieve identity provider list.
eo: Neeblas recevi identeco provizanto liston.

en: Unable to retrieve image details.
eo: Neeblas ricevi bildo detajlojn

en: Unable to retrieve image format list.
eo: Neeblas ricevi bildformatan liston.

en: Unable to retrieve image list.
eo: Neeblas ricevi bildigo listo.

en: Unable to retrieve image.
eo: Neeblas ricevi bildon.

en: Unable to retrieve images for the current project.
eo: Neeblas ricevi bildigioj por la aktuala projekto.

en: Unable to retrieve images.
eo: Neeblas ricevi bildojn.

en: Unable to retrieve information about the networks' projects.
eo: Neeblas trovi informojn pri la networks' projektoj.

en: Unable to retrieve information about the policies' networks.
eo: Neeblas trovi informojn pri la regularaj' retoj.

en: Unable to retrieve information about the policies' projects.
eo: Neeblas trovi informojn pri la regularoj' projektoj.

en: Unable to retrieve information about the policies' qos policies.
eo: Neeblas trovi informojn pri la politikoj' qos regularoj.

en: Unable to retrieve instance action list.
eo: Neeblas recevi apero ago liston.

en: Unable to retrieve instance details.
eo: Nekapabla ricevi apero detajlojn.

en: Unable to retrieve instance flavors.
eo: Neeblas recevi apero variaĵon.

en: Unable to retrieve instance list.
eo: Neeblas recevi apero listo

en: Unable to retrieve instance password.
eo: Neeblas recevi apero pasvorto listo

en: Unable to retrieve instance project information.
eo: Neeblas ricevi apero projekto informon.

en: Unable to retrieve instance size information.
eo: Neeblas ricevi apero grandeco informojn.

en: Unable to retrieve instances.
eo: Neeblas ricevi aperojn.

en: Unable to retrieve key pair list.
eo: Neeblas ricevi ŝlosilparo listo.

en: Unable to retrieve key pairs.
eo: Neeblas ricevi klavo parojn.

en: Unable to retrieve limits information.
eo: Ne eblas ricevi limajn informojn.

en: Unable to retrieve list of volumes.
eo: Neeblas ricevi listo de volumojn.

en: Unable to retrieve mapping list.
eo: Neeblas ricevi mapigo listo.

en: Unable to retrieve namespace contents.
eo: Nekababla ricevi nomspacan enhavon.

en: Unable to retrieve namespace details.
eo: Nekababla ricevi nomspacajn detajlojn.

en: Unable to retrieve network details.
eo: Neeblas ricevi reto detajlojn.

en: Unable to retrieve network.
eo: Neeblas ricevi reton.

en: Unable to retrieve pools information.
eo: Neeblas ricevi komunaĵo informojn.

en: Unable to retrieve port details
eo: Neeblas ricevi pordo detajlojn.

en: Unable to retrieve port details.
eo: Neeblas ricevi pordo detajlojn.

en: Unable to retrieve port security state
eo: Neeblas ricevi pordo sekureca stato

en: Unable to retrieve ports information.
eo: Neeblas ricevi pordo informon.

en: Unable to retrieve project details.
eo: Neeblas ricevi projekto detajlojn.

en: Unable to retrieve project domain.
eo: Neeblas ricevi projekto domajnon.

en: Unable to retrieve project information of volume snapshots.
eo: Neeblas ricevi projekto informon de volumo savkopiojn.

en: Unable to retrieve project information.
eo: Neeblas ricevi projekto informojn.

en: Unable to retrieve project list.
eo: Neeblas ricevi projekto listo.

en: Unable to retrieve project quotas.
eo: Neeblas ricevi projektajn kvotojn.

en: Unable to retrieve protocol list.
eo: Neeblas ricevi protokolo listo.

en: Unable to retrieve public images.
eo: Neeblas ricevi publikaj bildigoj.

en: Unable to retrieve quota information.
eo: Neeblas ricevi kvota informon.

en: Unable to retrieve rbac policy details.
eo: Neeblas ricevi rbac regularo detajlojn.

en: Unable to retrieve role list.
eo: Neeblas ricevi rolo listo.

en: Unable to retrieve roles list.
eo: Neeblas ricevi rolo listo.

en: Unable to retrieve router details.
eo: Neeblas ricevi enkursigilo detajlojn

en: Unable to retrieve router list.
eo: Neeblas ricevi enkursigilo listo.

en: Unable to retrieve router.
eo: Neeblas ricevi enkursigilon.

en: Unable to retrieve security group list. Please try again later.
eo: Neeblas ricevi securaco grupo liston. Bonvolu provu denove poste.

en: Unable to retrieve security group.
eo: Neeblas ricevi secureco grupo.

en: Unable to retrieve security groups for instance "%(name)s" (%(id)s).
eo: Neeblas ricevi sekureco grupon por apero "%(name)s" (%(id)s).

en: Unable to retrieve security groups for the port.
eo: Neeblas ricevi securecaj grupoj por tiu pordo.

en: Unable to retrieve security groups.
eo: Neeblas ricevi secureco grupojn.

en: Unable to retrieve shared images.
eo: Neeblas ricevi kunhavigitajn bildojn.

en: Unable to retrieve snapshot data.
eo: Neeblas ricevi sav-kopio datumon.

en: Unable to retrieve snapshot details.
eo: Neeblas ricevi savkopio detajlojn

en: Unable to retrieve snapshot list.
eo: Neeblas ricevi savkopio liston.

en: Unable to retrieve snapshot messages.
eo: Neeblas ricevi savkopio mesaĝojn.

en: Unable to retrieve subnet details
eo: Neeblas ricevi subretaj detajlojn

en: Unable to retrieve subnet details.
eo: Neeblas ricevi subretaj detajlojn.

en: Unable to retrieve tenant limits.
eo: Neeblas ricevi tenanto limitojn.

en: Unable to retrieve the aggregate to be updated
eo: Neebla trovi agregato ĝisdatiĝinda.

en: Unable to retrieve the instance.
eo: Neeblas ricevi la aperon.

en: Unable to retrieve the project information of the image.
eo: Neeblas ricevi projekto informojn de bildigo.

en: Unable to retrieve the volume group list.
eo: Ne eblas ricevi la volumgrupa liston.

en: Unable to retrieve the volume type list.
eo: Neeblas ricevi volumo tipo liston.

en: Unable to retrieve usage information.
eo: Neeblas ricevi uzo informon.

en: Unable to retrieve user details.
eo: Neeblas ricevi uzanto detajlojn

en: Unable to retrieve user domain role assignments.
eo: Neeblas ricevi uzanto domajno rol-atribuojn.

en: Unable to retrieve user domain.
eo: Neeblas ricevi  uzanto domajnon.

en: Unable to retrieve user information.
eo: Neeblas ricevi uzanto informon.

en: Unable to retrieve user list.
eo: Neeblas ricevi uzanto listo.

en: Unable to retrieve user list. Please try again later.
eo: Neeblas ricevi uzanto listo. Bonvolu provu denove poste.

en: Unable to retrieve user roles.
eo: Neeblas ricevi uzanto rolojn.

en: Unable to retrieve users.
eo: Neeblas ricevi uzantojn.

en: Unable to retrieve version information.
eo: Neeblas ricevi versio informojn.

en: Unable to retrieve volume backup details.
eo: Neeblas ricevi voluman sekurkopian detajlojn.

en: Unable to retrieve volume backup list for volume "%s", so incremental backup is disabled.
eo: Neeblas  ricevi voluman sekurkopian liston por volumo "%s", do inkrementa sekurkopio estas malebligita.

en: Unable to retrieve volume backup project information.
eo: Neeblas ricevi voluman sekurkopian projekto informon.

en: Unable to retrieve volume backups.
eo: Neeblas ricevi volumo sekurkopiojn.

en: Unable to retrieve volume details.
eo: Neeblas ricevi volumo detajlojn

en: Unable to retrieve volume encryption details.
eo: Neeblas ricevi volumo ĉifrado detajlojn.

en: Unable to retrieve volume group project information.
eo: Neeblas ricevi volumgrupo projekto informon.

en: Unable to retrieve volume group snapshots.
eo: Neeblas ricevi volumo grupo savkopiojn.

en: Unable to retrieve volume groups
eo: Neeblas ricevi volumgrupojn

en: Unable to retrieve volume groups.
eo: Neeblas ricevi volumo grupojn.

en: Unable to retrieve volume information for volume: "%s"
eo: Neeblas ricevi volumo informon por volumo: "%s"

en: Unable to retrieve volume information.
eo: Neeblas ricevi volumo informon.

en: Unable to retrieve volume limit information.
eo: Neeblas ricevi volumo limo informon.

en: Unable to retrieve volume list for instance "%(name)s" (%(id)s).
eo: Neeblas ricevi volumo liston por apero "%(name)s" (%(id)s).

en: Unable to retrieve volume list.
eo: Neeblas ricevi volumo liston.

en: Unable to retrieve volume messages.
eo: Neeblas ricevi volumo mesaĝojn.

en: Unable to retrieve volume project information.
eo: Neeblas ricevi volumo projekto informon.

en: Unable to retrieve volume quota information.
eo: Neeblas ricevi volumo kvoto informon.

en: Unable to retrieve volume snapshot project information.
eo: Neeblas ricevi volumo savkopio projekto informon.

en: Unable to retrieve volume snapshot.
eo: Neeblas ricevi volumo savkopion.

en: Unable to retrieve volume snapshots.
eo: Neeblas ricevi volumo savkopiojn.

en: Unable to retrieve volume transfer.
eo: Neeblas ricevi volumo transigon.

en: Unable to retrieve volume type access list.
eo: Neeblas ricevi volumo tipo aliro liston.

en: Unable to retrieve volume type details.
eo: Neeblas ricevi volumo tipo detajlojn.

en: Unable to retrieve volume type encryption details.
eo: Neeblas ricevi volumo tipo ĉifrado detajlojn.

en: Unable to retrieve volume type encryption information.
eo: Neeblas ricevi volumo tipo ĉifrado informon.

en: Unable to retrieve volume type extra spec details.
eo: Neeblas ricevi volumo tipo ekstra specifo detajlojn.

en: Unable to retrieve volume type for: "%s"
eo: Neeblas ricevi volumo tipo por: "%s"

en: Unable to retrieve volume type list.
eo: Neeblas ricevi volumo tipo liston.

en: Unable to retrieve volume type name.
eo: Neeblas ricevi volumo tipo nomon.

en: Unable to retrieve volume type qos.
eo: Neeblas ricevi volumo tipo qos-on.

en: Unable to retrieve volume types
eo: Neeblas ricevi volumo tipojn.

en: Unable to retrieve volume.
eo: Neeblas ricevi volumon.

en: Unable to retrieve volume/instance attachment information
eo: Neeblas ricevi volomo/apero aldonaĵo informon.

en: Unable to retrieve volumes.
eo: Ne eblas ricevi volumojn.

en: Unable to revert resize instance "%s".
eo: Neeblas malfari regrandiĝi aperon "%s".

en: Unable to set Domain Context.
eo: Neeblas agordi Domajno Kuntekston.

en: Unable to set bootable flag on volume.
eo: Neeblas agordi praŝargan flagon je volumon.

en: Unable to set flavor access for project %s.
eo: Neeblas apliki variaĵa aliro por la projekto %s.

en: Unable to set gateway.
eo: Neeblas agordi kluzon.

en: Unable to sort instance flavors.
eo: Neeblas sorti apero variaĵon.

en: Unable to unmanage volume.
eo: Neeblas malmastrumo volumon.

en: Unable to update default compute quotas.
eo: Neeblas ĝisdatigi defaŭlt komputajn kvotojn.

en: Unable to update default quotas.
eo: Neeblas ĝisdatigi defaŭlt kvotojn.

en: Unable to update default volume quotas.
eo: Neeblas ĝisdatigi defaŭlt volumajn kvotojn.

en: Unable to update encrypted volume type.
eo: Neeblas ĝisdatigi  ĉifrita volumo tipo.

en: Unable to update group type.
eo: Neeblas ĝisdatigi grupo tipon.

en: Unable to update group.
eo: Neeblas ĝisdatigi grupon.

en: Unable to update identity provider.
eo: Neeblas ĝisdatigi identeco provizanto.

en: Unable to update identity provider. Please check that the Remote IDs provided are not already in use.
eo: Neeblas ĝisdatigi identeco provizanto. Bonvolu kontrolu ke la Defora ID-oj provizitaj ne jam estas uzata.

en: Unable to update image "%s".
eo: Neeblas ĝisdatigi bildo "%s".

en: Unable to update instance security group.
eo: Neeblas ĝisdatigi apero securecan grupon.

en: Unable to update mapping.
eo: Neeblas ĝisdatigi mapigon.

en: Unable to update mapping. Rules has malformed JSON data.
eo: Neeblas ĝisdatigi mapigon. Regulo havas malformitan JSON datumon.

en: Unable to update role.
eo: Neeblas ĝisdatigi rolon.

en: Unable to update security group: %s
eo: Neeblas ĝisdatigi sekurecan grupon: %s

en: Unable to update subnet "%s".
eo: Neeblas ĝisdatigi subreto "%s".

en: Unable to update subnets with availability.
eo: Neebla ĝisdatigi subretoj kun disponeblon.

en: Unable to update the aggregate.
eo: Neebla ĝisdatigi aggregaton.

en: Unable to update the group.
eo: Neeblas ĝisdatigi grupon.

en: Unable to update the user password.
eo: Neeblas ĝisdatigi uzanto pasvorto.

en: Unable to update the user.
eo: Neeblas ĝisdatigi uzanton.

en: Unable to update volume backup status to "%s".
eo: Neeblas ĝisdatigi voluman sekurkopian  staton al "%s".

en: Unable to update volume group.
eo: Neeblas ĝisdatigi volumo grupo.

en: Unable to update volume snapshot status.
eo: Neeblas ĝisdatigi volumo savkopio staton.

en: Unable to update volume snapshot.
eo: Neeblas ĝisdatigi volumo savkopion.

en: Unable to update volume status to "%s".
eo: Neeblas ĝisdatigi volumo stato al "%s".

en: Unable to update volume type.
eo: Neeblas ĝisdatigi volumo tipo.

en: Unable to update volume.
eo: Neeblas ĝisdatigi volumon.

en: Unable to update volumes for group
eo: Neeblas ĝisdatigi volumoj por grupo

en: Unable to updated floating IP port forwarding rule %s.
eo: Neeblas  ĝisdatigiti glitan IP-pordan plusendadan regulon %s.

en: Unable to upload volume to image for volume: "%s"
eo: Neeblas alŝuti volumon al bildo por volumo: "%s"

en: Unable to verify Neutron service providers
eo: Malkapabla kontroli Neutron servon provizantoj

en: Unable to verify the VNIC types extension in Neutron
eo: Nekapabla validi la VNIC tipo etendo  en Neutron

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unknown Settings
eo: Nekonata Agordo

en: Unknown instance
eo: Nekonata ekzemplero

en: Unknown instance (None)
eo: Nekonata apero (Nenio)

en: Unknown resource type for detail API.
eo: Nekonata risurco tipe por detajla API.

en: Unknown settings: {}.
eo: Nekonata Agordo: {}.

en: Unknown volume (None)
eo: Nekonata volumo (Nenio)

[ctx: Action log of an instance]
en: Unlock
eo: Malŝlosi

en: Unlock Instance | Unlock Instances
eo[0]: Malŝlosu  Aperon
eo[1]: Malŝlosu  Aperojn

en: Unlocked Instance | Unlocked Instances
eo[0]: Malŝlosita  Apero
eo[1]: Malŝlositaj  Aperoj

en: Unmanage
eo: Malmastrumu

en: Unmanage Volume
eo: Malmastrumu Volumon

[ctx: Action log of an instance]
en: Unpause
eo: Malpaŭzigu

en: Unregister Identity Provider | Unregister Identity Providers
eo[0]: Malregistru Identeco Provizanton
eo[1]: Malregistru Identeco Provizantojn

en: Unregistered Identity Provider | Unregistered Identity Providers
eo[0]: Malregistrita Identeco Provizanto
eo[1]: Malregistrita Identeco Provizantoj

[ctx: Action log of an instance]
en: Unrescue
eo: Malsavi

en: Unrescue Instance | Unrescue Instances
eo[0]: Malsavi Aperon
eo[1]: Malsavi Aperojn

en: Unrescued Instance | Unrescued Instances
eo[0]: Malsavita Apero
eo[1]: Malsavitaj Aperoj

[ctx: Task status of an Instance]
en: Unrescuing
eo: Malsavidanta

en: Unrestricted
eo: Nelimigita

en: Unrestricted (dangerous)
eo: Nelimigita (danĝera)

[ctx: Action log of an instance]
en: Unshelve
eo: malbretigi

en: Unshelve Instance | Unshelve Instances
eo[0]: Malreservu Aperon
eo[1]: Malreservu Aperojn

en: Unshelved Instance | Unshelved Instances
eo[0]: Malreservita Apero
eo[1]: Malreservitaj Aperoj

[ctx: Task status of an Instance]
en: Unshelving
eo: Maldepoti

en: Unspecified
eo: Nedifinita

en: Up
eo: Aktiva

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Up
eo: Aktiva

en: Update
eo: Ĝisdatigo

en: Update Associations
eo: Ĝisdatigu   asociigojn

en: Update Default Quotas
eo: Ĝisdatigu Defaŭlt Kvotojn

en: Update Defaults
eo: Ĝisdatigu Defaŭltojn

en: Update Encrypted Volume Type
eo: Ĝisdatigu ĉifraditan Volumo Tipon

en: Update Encryption
eo: Ĝisdatigu ĉifradon

en: Update Group
eo: Ĝisdatigu Grupon

en: Update Identity Provider
eo: Ĝisdatigu Identeco Provizanto

en: Update Mapping
eo: Ĝisdatigu Mapigon

en: Update Metadata
eo: Ĝisdatigu Metadatumo

en: Update Network
eo: Ĝisdatigu Reton

en: Update RBAC Policy
eo: Ĝisdatigu RBAC Regularo

en: Update Role
eo: Ĝisdatigu Rolon

en: Update Router
eo: Ĝisdatigu Enkursigilon

en: Update Status
eo: Ĝisdatigu Staton

en: Update User
eo: Ĝisdatigu Uzanton

en: Update Volume Snapshot Status
eo: Ĝisdatigu Volumo Savkopio Staton.

en: Update Volume Status
eo: Ĝisdatigu Volumo Staton

en: Update Volume Type Encryption
eo: Ĝisdatigu Volumo Tipo  ĉifradon

en: Update Volume backup Status
eo: Ĝisdatigu Volumo Staton

en: Update a Metadata Namespace
eo: Ĝisdatigu la metadatuma nomspaco

en: Update a subnet associated with the network. Advanced configuration are available at "Subnet Details" tab.
eo: Ĝisdatigu subreton asociigita kun la reto.  Altnivela agordo estas havebla je la "Subretaj detajloj" klavo.

en: Update an Encrypted Volume Type
eo: Ĝisdatigu ĉifraditan Volumo Tipon

en: Update the "extra spec" value for "%(key)s"
eo: Ĝisdatigu la "ekstra spec" valoro por "%(key)s"

en: Update the "group type spec" value for "%(key)s"
eo: Ĝisdatigu la "grupo tipo spec" valoro por "%(key)s"

en: Update the spec value for "%(key)s"
eo: Ĝisdatigu la spec valoro por "%(key)s"

en: Updated
eo: Ĝisdatigita

en: Updated At
eo: Ĝisdatigita  Je

en: Updated subnet "%s".
eo: Ĝisdatigita subreto "%s".

en: Updated volumes for group.
eo: Ĝisdatigitaj volumoj por  grupo.

[ctx: Current status of Volume Group]
en: Updating
eo: Ĝisdatiganta

[ctx: Task status of an Instance]
en: Updating Password
eo: Ĝisdatigi Pasvorto

en: Updating encryption is not implemented.  Unable to update  encrypted volume type.
eo: Ĝisdatigi  ĉifradon ne estas realigita. Neeblas ĝisdatigi ĉifrita volumo tipo.

en: Updating volume "%s"
eo: Ĝisdatigi volumon "%s"

en: Updating volume group "%s"
eo: Ĝisdatigi volumo grupo "%s"

en: Updating volume snapshot "%s"
eo: Ĝisdatigi volume savkopion "%s"

en: Upload
eo: Alŝuto

en: Upload Volume to Image
eo: Alŝuti Volumon al Bildo

en: Upload the volume to the Image Service as an image. This is equivalent to the <tt>cinder upload-to-image</tt> command.
eo: Alŝuti Volumon al Bildo Servo kiel bildo. Tiu estas ekvivalenta al  <tt>cinder upload-to-image</tt> komando.

en: Upload to Image
eo: Alŝuti al Bildo

en: Usage
eo: Uzo

en: Usage (Hours)
eo: Uzado (Horoj)

en: Usage Overview
eo: Uzado Superrigardo

en: Usage Report For Period:
eo: Uzado Reporto por Periodo:

en: Use Server Default
eo: Uzu Servilo Defaŭlto

en: Use a group as source
eo: Uzu grupon kiel fonto

en: Use a volume as source
eo: Uzu volumon kiel fonto

en: Use image as a source
eo: Uzu bildon kiel fonto

en: Use snapshot as a source
eo: Uzu savkopion kiel fonto

[ctx: Label in the limit summary]
en: Used
eo: Uzita

en: Used <span> %(used)s </span> of <span> %(available)s </span>
eo: Uzita <span> %(used)s </span> de <span> %(available)s </span>

en: Used IPs
eo: Uzitaj IP-oj

en: User "%s" has been updated successfully.
eo: Uzanto "%s" sukcese ĝisdatigita.

en: User "%s" was successfully created.
eo: Uzanto "%s" sukcese kreita.

en: User Credentials Details
eo: Uzanto legitimaĵo Detajlojn

en: User Data
eo: Uzanto Datumo

en: User Details
eo: Uzanto Detajloj

en: User ID
eo: Uzanto ID-on

en: User ID =
eo: Uzanto ID-o =

en: User Message
eo: Uzanto Mesaĝo

en: User Name
eo: Uzanto Nomo

en: User Name =
eo: Uzanto Nomo =

en: User Settings
eo: Uzanto Agordoj

en: User name "%s" is already used.
eo: Uzanto nomo "%s" jam estas uzita.

en: User password has been updated successfully.
eo: Uzanto pasvorto sukcese ĝisdatigita.

en: User-defined unique id to identify the identity provider.
eo: Uzanto-difinita unuopa id-on por identigi la identeco provizanto.

en: User-defined unique id to identify the mapping.
eo: Uzanto-difinita unuopa id-on por identigi la mapigon.

en: Users
eo: Uzantoj

en: VCPU Hours
eo: VCPU Horoj

en: VCPU Usage
eo: VCPU Uzado

en: VDI - Virtual Disk Image
eo: VDI - Virtuala Disko imago

en: VHD - Virtual Hard Disk
eo: VHD - Virtuala Dura Disko

en: VHDX - Large Virtual Hard Disk
eo: VHDX - Granda Virtuala Dura Disko

en: VIF Details
eo: VIF Detajloj

en: VIF Type
eo: VIF Tipo

en: VMDK - Virtual Machine Disk
eo: VMDK - Virtuala Maŝina Disko

en: VNIC Type
eo: VNIC Tipo

en: Value
eo: Valoro

en: Version: %(version_info)s
eo: Versio: %(version_info)s

en: View Credentials
eo: Vidu Legitimaĵojn

en: View Extra Specs
eo: Vidu Ekstrajn Specifojn

en: View Full Log
eo: Vidu plenan Protokolon

en: View Log
eo: Vidu Protokolon

en: View Routers
eo: Vidu enkursigilojn

en: View Specs
eo: Vidu  Specifojn

en: View Usage
eo: Vidu Uzaĵon

en: Virtio Forwarder
eo: Virtio plusenda servilo

en: Virtual Size
eo: Virtuala Grando

en: Volume
eo: Volumo

en: Volume %(volume_name)s on instance %(instance_name)s
eo: Volumo %(volume_name)s je apero %(instance_name)s

en: Volume Backup:
eo: Volumo Sekurkopion:

en: Volume Backups
eo: Volumo Sekurkopiojn

en: Volume Encryption Details
eo: Volumo Ĉifrado Detajloj

en: Volume Encryption Details: %(volume_name)s
eo: Volumo Ĉifrado Detajloj: %(volume_name)s

en: Volume Encryption Details: {{ volume.name }}
eo: Volumo Ĉifrado Detajloj: {{ volume.name }}

en: Volume Encryption Overview
eo: Volumo Ĉifrado Superrigardo

en: Volume Groups
eo: Volumaj Grupoj

en: Volume ID
eo: Volumo ID

en: Volume ID =
eo: Volumo ID

en: Volume Limits
eo: Volumo Limoj

en: Volume Name
eo: Volumo Nomo

en: Volume Name =
eo: Volumo Nomo =

en: Volume Quotas
eo: Volumaj Kvotoj

en: Volume Snapshots
eo: Volumaj Savkopiojn

en: Volume Snapshots of Type %(type)s
eo: Volumaj savkopioj de Tipo %(type)s

en: Volume Source
eo: Volumo Fonto

en: Volume Storage
eo: Volumo Memorilo

en: Volume Transfer
eo: Volumo Transigon

en: Volume Transfer Details
eo: Volumo Transigo Detajlojn

en: Volume Type
eo: Volumo Tipo

en: Volume Type Description:
eo: Volumo Tipo Priskribon:

en: Volume Type Encryption Details
eo: Volumo Tipo ĉifrado  detajloj

en: Volume Type Encryption Overview
eo: Volumo Tipo Ĉifrado Superrigardo

en: Volume Type Extra Specs
eo: Volumo Tipo Ekstra Spec-oj

en: Volume Type Name
eo: Volumo Tipo Nomo

en: Volume Type is Unencrypted.
eo: Volumo Tipo ne estas ĉifradita.

en: Volume Type(s)
eo: Volumo Tipo(j)

en: Volume Type: %(volume_type_name)s
eo: Volumo Tipo: %(volume_type_name)s

en: Volume Type: %(volume_type_name)s
eo: Volumo Tipo: %(volume_type_name)s

en: Volume Types
eo: Volumoj Tipoj

en: Volume cannot be extended to %(req)iGiB as the maximum size it can be extended to is %(max_size)iGiB.
eo: Volumo ne povas esti etendita al %(req)iGiB  ĉar la maksimuma grando ĝi  povas esti etendita estas %(max_size)iGiB.

en: Volume groups can not be deleted if they contain volumes.
eo: Volumo grupoj ne povas esti forigita se ili enhavas volumojn.

en: Volume groups provide a mechanism for creating snapshots of multiple volumes at the same point-in-time to ensure data consistency
    
    A volume group can support more than one volume type, but it can only contain volumes hosted by the same back end.
eo: Volumo grupoj provizas mekanismo por krei savkopiojn de multaj volumoj je la sama punkto-en-tempo por garantii datuma kohereco.
    
    Volumo grupo povas subteni pli ol unu volumo tipon, sed ĝi povas enhavi nur volumoj gastigata de la sama internaĵilo.

en: Volume is Unencrypted
eo: Volumo ne estas ĉifradita.

en: Volume name to be assigned
eo: Volumo nomo asociigonta

en: Volume size must be equal to or greater than the image minimum disk size (%sGiB)
eo: Volumo grando devas esti samgranda aŭ pli granda ol la bildo minimuma disko grando (%sGiB)

en: Volume size must be equal to or greater than the image size (%s)
eo: Volumo grando devas esti samgranda aŭ pli granda ol la bildo grando (%sGiB)

en: Volume size must be equal to or greater than the origin volume size (%sGiB)
eo: Volumo grando devas esti samgranda aŭ pli granda ol la origina volumo grando (%sGiB)

en: Volume size must be equal to or greater than the snapshot size (%sGiB)
eo: Volumo grando devas esti samgranda aŭ pli granda ol la savkopio grando (%sGiB)

en: Volume source must be specified
eo: Volumo donto devas esti difinita

en: Volume transfer name cannot be empty.
eo: Volumo transigo nomo ne povas esti malplena.

en: Volume type is a type or label that can be selected at volume creation time in OpenStack. It usually maps to a set of capabilities of the storage back-end driver to be used for this volume. Examples: "Performance", "SSD", "Backup", etc. This is equivalent to the <tt>openstack volume type create</tt> command. Once the volume type gets created, click the "View Extra Specs" button to set up extra specs key-value pair(s) for that volume type.
eo: Volumo tipo estas tipo aŭ etikedo kiu povas esti selektita je volumo kreanta tempo en OpenStack. Ĝi kutime mapigas al aro de kapabloj de la memoro back-end pelilo uzonta por tiun volumon. Ekzemploj: "Rendimento", "SSD", "Sekurkopio", ktp. Tiu estas ekvivalenta al <tt>openstack volumo tipo kreu</tt> komando. Kiam la volumo tipo estas kreita, kliku la "Vidu Ekstra Specifojn" klavon por agordi ekstra specifojn klava-valoro paro(j)n por tiu volumo tipo.

en: Volume type name "%s" already exists.
eo: Volumo tipo nomo "%s" jam ekzistas.

en: Volume type name can not be empty.
eo: Volumo tipo nomo ne povas esti malplena.

en: Volumes
eo: Volumoj

en: Volumes Attached
eo: Volumoj kunligitaj

en: Volumes are block devices that can be attached to instances.
eo: Volumoj estas blokaj funkciiloj kiuj povas esti alligita al aperoj.

en: Volumes of Type %(type)s
eo: Volumoj de Tipo %(type)s

en: Warning:
eo: Averto:

en: When a volume is "unmanaged", the volume will no longer be visible within OpenStack. Note that the volume will not be deleted from the Cinder host. <br> <br> This is equivalent to the <tt>cinder unmanage</tt> command.
eo: Kiam volumo estas "malmastrumita", la volumo ne estos pli longe videbla en OpenStack. Notu ke la volumo ne estos forigita de la Cinder gastiganto. <br> <br> Tiu estas ekvivalenta al <tt>cinder malmastrumu</tt> komando.

en: When the admin state of the port is enabled, the networking service forward packets on the port. Otherwise, it does not forward any packets on the port.
eo: Se la admin stato de la pordo estas ebligita, la reta servo plusendas paketojn al la pordo. Alikaze, ĝi  ne plusendas iujn paketojn al la pordo.

en: When the volume status is "in-use", you can use "Force" to upload the volume to an image.
eo: Kiam la volumo stato estas "en uzo", vi povas uzi "Devigi" por alŝuti la volumon al bildo.

en: X509 Certificate
eo: X509 Ateston

en: Yes
eo: Jes

en: You are already using all of your available floating IPs.
eo: Vi jam estas uzanta ĉiuj de viaj disponeblaj glitaj IP-oj.

en: You are already using all of your available volumes.
eo: Vi jam estas uzanta ĉiuj de viaj disponeblaj volumojn.

en: You can add or remove security groups associated with the port in the next tab (if the port security is enabled for the port).
eo: Vi povas aldoni aŭ forigi sekureco grupojn asociita kun la pordo en la sekvanta tabelo (kiam la pordo sekureco estas ebligita por tiu pordo).

en: You can connect a specified external network to the router. The external network is regarded as a default route of the router and the router acts as a gateway for external connectivity.
eo: Vi povas konekti  difinitan eksteran reton al lal enkursigilo. La ekstera reto estas pritraktata kiel defaŭlta kurso de la enkursigilo kaj la enkursigilo agas kiel kluzo por la ekstera konekteco.

en: You can connect a specified subnet to the router.
eo: Vi povas konekti difinitan subreton al la enkursigilo.

en: You can create a port for the network. If you specify device ID to be attached, the device specified will be attached to the port created.
eo: Vi povas krei pordon por la reto. Se vi difinas uzaĵo ID alkroĉonta, la uzaĵo difinita estos alkroĉata al la pordo kreita.

en: You can edit the properties of your port here.
eo: Vi povas redakti la redakteblaj ecoj de via pordo ĉi tie.

en: You can specify the desired rule template or use custom rules, the options are Custom TCP Rule, Custom UDP Rule, or Custom ICMP Rule.
eo: Vi povas specifi la deziritan regulo ŝablonon aŭ uzi proprajn regulojn, la opcioj estas Propra TCP Regulo, Propra UDP Regulo, aŭ Propra ICMP Regulo.

en: You cannot disable your current project
eo: Vi ne povas malebligi vian nunan projekton.

en: You cannot revoke your administrative privileges from the domain you are currently logged into. Please switch to another domain with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
eo: Vi ne povas senvalidigi viajn administrativan privilegion de la domajno vi estas ĉi-momente  ensalutata. Bonvolu ŝanĝu al alia domajno kun administrativaj privilegioj aŭ forigu la administrativa rolo permane per la CLI.

en: You cannot revoke your administrative privileges from the project you are currently logged into. Please switch to another project with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
eo: Vi ne povas senvalidigi viajn administrativan privilegion de la projekto vi ĉi-momente estas ensalutata. Bonvolu ŝanĝu al alia projekto kun administrativaj privilegioj aŭ forigu la administrativa rolo permane per la CLI.

en: You do not have the required privileges to access this content. If you believe this message to be in error, please contact your project manager.
eo: Vi ne havas la necesa privilgioj aliri tiun enhavon. Se vi pensas tiun mesaĝon eraro, bonvolu informu vian projekt mastrumanton.

en: You have selected:
eo: Vi elektis:

en: You may have mistyped the address or the page may have moved.
eo: Vi eble mistajpis la adreson aŭ la paĝo eble movis.

en: You may optionally select an image and set a password on the rescue instance server.
eo: Vi rajtas elekti bildon kaj agordi pasvorton sur la savkopia apero de servilo.

en: You may optionally set a password on the rebuilt instance.
eo: Vi eble nedeviga volas krei pasvorton je la rekonstruita apero.

en: You may reset the gateway later by using the set gateway action, but the gateway IP may change.
eo: Vi eble restarigus la kluzon poste uzonta la agordu kluzo agon, sed la kluzo IP eble ŝanĝigas.

en: You may update the editable properties of the RBAC policy here.
eo: Vi povus ĝisdatigi la redakteblaj ecoj de RBAC regularo ĉi tie.

en: You may update the editable properties of your network here.
eo: Vi povus ĝisdatigi la redaktiblaj ecoj de via reto ĉi tie.

en: You may update the editable properties of your router here.
eo: Vi povus ĝisdatigi la redaktiblaj ecoj de via enkursigilo ĉi tie.

en: You must specify the source of the traffic to be allowed via this rule. You may do so either in the form of an IP address block (CIDR) or via a source group (Security Group). Selecting a security group as the source will allow any other instance in that security group access to any other instance via this rule.
eo: Vi devas specifi la fonto de la trafiko permesita per tiu regulo. Vi povus procedi tiel aŭ en la formo de IP adreso bloko (CIDR) aŭ  per fonto grupo (Sekureco Grupo). Per selekto de sekureco grupo kiel fonto vi permesas al iu ajn alia apero en tiu sekureco grupo aliron al iu ajn alia apero per tiu regulo.

en: Your Application Credential
eo: Via Aplikado Legitimaĵo

en: Your application credential
eo: Via aplikaĵo legitimaĵo

en: Your image %s has been queued for creation.
eo: Via bildo %s estis envicigita por kreado.

en: Zone
eo: Zono

en: back-end
eo: Interna

[ctx: Both of front-end and back-end]
en: both
eo: ambaŭ

en: by Network (and IP address)
eo: per Reto (kaj IP Adreso)

en: by Port
eo: per pordo

en: down
eo: malsupren

en: e.g. ACTIVE / DOWN / ERROR
eo: ekz. AKTIVA / MALŜALTITA / ERARO

en: e.g. UP / DOWN
eo: ekz. SUPREN / SUBEN

en: e.g. Yes / No
eo: ekz. Jes / Ne

en: e.g. Yes/No
eo: ekz. Jes/Ne

en: flavor id can only contain alphanumeric characters, underscores, periods, hyphens, spaces. Use 'auto' to automatically generate id
eo: speco id povas enhavi nur alfanombrajn signojn, substrekojn, punktojn, streketojn, spacojn. Uzu 'aŭto' por aŭtomate generi identigilon

en: front-end
eo: fasada

en: key with name "%s" already exists.Use Edit to update the value, else create key with different name.
eo: ŝlosilo kun nomo "%s" jam ekzistas. Uzu Agordo por ĝisdatigi la valoron, aŭ kreu ŝlosilon kun alia nomo.

en: no
eo: ne

en: rbac policy quota exceeded.
eo: rbac regulara kvoto transpasita.

en: system scope
eo: sistema amplekso

en: undefined
eo: nedifinita

en: unknown IP address
eo: nekonata IP adreso

en: up
eo: supren

en: yes
eo: jes
